32: SŪDUVA 13:0 ATLANTAS

Štai taip. Bent jau aš nepamenu tokio dalyko. Į Sūduvos rungtynes vaikštau kokius devynerius metus, bet tokio beviltiško priešininko nepamenu. Ir čia net ne rezultate esmė – tiesiog Sūduva lupo visas 89 rungtynių minutes nenukeldama pėdos nuo gazo – užtat ir sumušė tuos 13 įvarčių. Ir dar galėjo bent dešimt sukalt. Net Visagino Interas atrodydavo solidžiau, ar FC Vilnius byrėjimo laikais. Yra kaip yra – skųstis kažin ar galima, nes pamatyt 13 įvarčių per du kėlinius yra ypatinga patirtis. Čia kaip suvalkiečiai mėgsta skaičiuoti – jei komanda neįmuša, tai ima murmėti, kad pinigus už bilietus sugrąžintų, tai šiandien laisvai galėjo prie vartų dar po rungtynių dar po vieną bilietą iš kiekvieno paimt. Už ledo ritulio vertą rezultatą.

Ok. Daug analizuoti ir pasakoti nėra prasmės. Tiesa, žiūrovų buvo kaip niekad mažai – šitą istorinį įvykį gyvai pamatė koks pusė tūkstančio Sūduvos gerbėjų ir visi keturi Atlanto ultros. Ir jei jau būtume sąžiningi, tai turėtume pripažinti, kad Klaipėdos komandos gerbėjai pasirodė geriau nei Marijampolės – važiuoti iš pajūrio į Marijampolę žinant, kad tavo komanda vis viena beviltiškai gaus – pagarbos vertas žygis. Ploju jiems už meilę savo komandai ir vietoj analizės metu krūvą nuotraukų.

Gerai nusiteikusi Sūduvos chebra prieš rungtynes. Savaime suprantama – ir komandos pastarojo meto žaidimas, ir paskutinių rungtynių su Atlantu rezultatas leido tikėtis smagios popietės. Tiesa, iki pirmo įvarčio teko palaukt visas 15 minučių ir jau buvo tapę šiek tiek neramu. Užtat koks buvo pirmasis įvartis! Urbšys iš kampinio pameta kamuolį Lukšiui, tas atmeta atgal link baudos aikštelės kampo judančiam Urbšiui, o šis mesteli tokį suktą balioną – kai tikėtasi perdavimo į baudos aikštelę, gavosi tobulas smūgis, kuris atsimušęs į virpstą, visų nuostabai nusileido vartuose. Aha, vienas gražesnių Sūduvos epizodų šiais metais.

Be abejo, vienas įdomesnių dalykų šio sezono Atlanto rungtynėse yra vartininkas Vacys Lekevičius. Kai jis į Atlanto vartus stojo pirmą kartą, atrodė, kad nutiko tai, ką kažkada planavo padaryti godotinas veikėjas Romanovas. Aš Lekevičių vartininko amplua mačiau pirmą kartą ir, atvirai pasakius, jokių priekaištų ar pastabų jo žaidimui kažin ar galėčiau rasti. O jei būčiau dar atviresnis, tai Lekevičiui duočiau geriausio Atlanto žaidėjo prizą. Antram kėliny apskritai Lekevičius buvo ko gero vienintelis Atlanto žaidėjas, kuris žaidė ir jei ne jis, rezultatas galėjo būti dar liūdnesnis. Visus Sūduvos įvarčius prisiminti sunku, tačiau – pataisykit jei klystu – kažin ar bent dėl vieno iš jų buvo kaltas Vacys Lekevičius. Juk kažin ar gali kaltinti vartininką, kai kamuolys nukrenta į baudos aikštelę, o trys Atlanto gynėjai ramiai sau stovi ir žiūri, kaip Sūduvos puolėjai ramiai susitabdo kamuolius ir kalą bankes. Jo, ne be reikalo kadaise, kai dar lošė už Sūduvą, Lekevičius buvo renkamas į geriausių Marijampolės sportininkų dešimtukus.

Jumoro jausmo Vaciui Lekevičiui taip pat neatimsi.

Prieš rungtynes – Slavickas su Lekevičiumi dalinasi aikštės pusės, o antram plane Sūduva ploja rankomis.

Nors antram kėliny Lekevičius žaidė puikiai, linksmas nebebuvo. Bet kad ir džiaugtis nebuvo kuo – jei kai kuriems žaidėjams į tėvus tinkantis vartininkas buvo vienintelis aikštėje kovotojas.

Lekevičiui žiūrovai plojo už kiekvieną sėkmingai atliktą veiksmą. Plojo ir po rungtynių. Plojo žiūrovams ir Lekevičius. O kodėl jo komandos draugas nusprendė nusirengti dar nė rūbinės nepasiekęs – aš negaliu pasakyt.

O štai čia yra viena iš tų situacijų, kai Lekevičius rodė vis dar esąs puikus vartininkas – Lukšys eina vienas ir nepraeina. Nors mušė tris įvarčius ir vieną iš tikro nuostabų – šį kartą liko be nieko.

Sūduva šį kartą mušė tiek kartų, kad po rungtynių man net pačiam buvo sunku prisiminti, dėl kurio įvarčio džiaugiasi Sūduvos žaidėjai. Tiesa, šitą atpažinti buvo nesunku – nes jis buvo pirmas. Ką tik Urbšys mušė taip, kad ko gero nustebino ir save, ir visus kitus tuo metu buvusius stadione.

O čia, panašu, kad bus vienas iš dviejų pirmam kėliny Slavicko įmuštų bankių.

Yra ką pasidžiaugti po pirmo kėlinio. Po antro šitie trys vyrukai bus įmušę 7 iš 13 įvarčių.

“Labas, mano vardas Ričardas, gal pamasažuoti tau nugarą už ta puikų pasą?“ – ką tik abu puolėjai suveikė kaip tobula mašina – Lukšys nepagailėjo paso ir Beniušis tiesiog negalėjo neįmušti.

Šiandien buvo keletas tokių pusiau debiutų. Aišku, šukuoseną pakeitusio Urbos pagrindinės sudėties debiutantu vadinti nederėtų, bet pilnas rungtynes sužaisti jam teko senokai. Jei iš viso teko. Ir, sakyčiau, šitas jaunuolis jau yra pasirengęs lošti už pagrindą. Sutinku, varžovas buvo nelabai sudėtingas, tačiau bent jau aš nepamačiau nė vienos Gyčio klaidėlės – visais atvejais jis suveikdavo puikiai – ypač patiko tinkamas pozicijos pasirengimas, kuris dažniausiai ir būdavo du trečdaliai darbo stabdant Atlanto žaidimą aikštės viduryje (kur daugmaž ir buvo pagrindinė Sūduvos gynybos linija šiandien).

Kitas, bent jau man nematytas veidas buvo Povilas Kiselevskis. Jo vieta aikštėje buvo solidesnė – keitė jis Chveduką. Kažko baisiai įspūdingo Povilas aikštėje nenuveikė, tačiau ir reikalo nepagadino.

O štai Valinčius toliau gerina savo “sausų vartų“ rekordą. Šiandien ir vėl kamuolys jo vartuose pabuvojo – po kažkokio bardako antram kėliny, kurį stadione suvokti buvo sunkoka, tačiau tas įvartis įskaitytas nebuvo (priežasčių taip pat nepastebėjau).

Čia yra vienas iš tų retų epizodų, kai Atlantas pataikė į vartus, o Valinčių teko gaudyti iš žaidimo atlėkusį kamuolį.

Bruce Lee stiliumi. Koziuberda šiandien buvo dar vienas Sūduvos žaidėjas, kuris įmušė tiesiog fantastinį įvartį – tokį, kurio greičiausiai joks vartininkas nebūtų ėmęs. Tokį, po kurio stebėjosi tiek pats ukrainietis, tiek ir visi kiti aplinkui.

Standartinis šių rungtynių vaizdelis, kuris ir parodo, kodėl šiandien Sūduva darė ką norėjo. Kai kamuolys patekdavo Atlanto žaidėjui, prie iškart atsirasdavo du-trys Sūduvos futbolininkai ir kamuolys tuoj pat pereidavo mūsiškiams. Nežinau, ar Atlanto lošikas trūko kvapo, ar tiesiog nebuvo jokios energijos lošti nieko nereiškiančias rungtynes – tačiau jie ir nelošė. O antram kėliny apskritai vaikščioti pradėjo, abejingai stebėdami aplink zvimbiančius Sūduvos žaidėjus.

Atspėk, koks mano numeris?

Borovskis buvo tas žaidėjas tarp šiandien neįmušusių, kuris labiausiai įmušti nusipelnė. Antram kėliny jis įvartį pasiekti bandė visokiausiais būdais. Čia jis šypsosi po to, kai eilinį kartą po jo prasiveržimo kamuolys taip ir neatsidūrė Atlanto vartuose.

Epizodas, kuris sukėlė Borovskio šypseną ką tik matytoje nuotraukoje. Epizodas buvo tikrai smagus ir Borovskis sužaidė išmintingai – Lekevičius saugojo tolimą vartų dalį, o Borovskis bandė įmušt į artimą. Gaila, nepataikė.

Dar vienas įvarčiu nepasibaigęs antro kėlinio epizodas. Žigalovas savo įvartį įmušė, tačiau šį kartą smūgiuoti šiek tiek suvėlavo ir laimėjo tik kampinį.

Liubšys gali būti patenkintas – jam pavyko padaryti tai, ko nesugebėjo treneriai kokius ketverius paskutinius metus – atgaivinti komandą po sezono vidurio duobės. Šiandien jam beliko klausytis linksmų pastabų iš tribūnų, pavyzdžiui, “Ei, treneri, gal kai dešimtą įmuš nusišypsosit?“

O po rungtynių kartu su komanda pasivaikščioti iki Sūduvos Sakalų ir padėkoti už palaikymą viso sezono metu. Gražu.

Tuo ir baigsim. Nors šio sezono reikalai dar nesibaigia. Tačiau apie juos pagalvosim tuomet, kai pasimirš šiandienos įvarčių fejerverkas.

5 Responses to “32: SŪDUVA 13:0 ATLANTAS”

1. 1 rolas 2011-10-30 23:22

sveiki su pergale ir medaliais !!!!
    500 ziurovu mazoka gargzduose ir tauragej daugiau buvo :(

2. 2 Remis 2011-10-31 13:13

Tokios parodijos, kokia yra su dviem Klaipėdos komandomis, nebuvo net 2009 metais, kai trys komandos praktiškai iš I lygos buvo permestos į A lygą. Gal reiktų pripažinti, kad Lietuvoje aukščiausioje pakopoje geriausiu atveju įmanoma turėti 10 daugiau mažiau pilnaverčių komandų. Ir tai ne kiekvienais metais.

3. 4 Anonimas 2011-10-31 18:22

dubleri dar geresnis rezultatas 19-0

4. 5 Lukas 2011-10-31 19:38

13:0 man vis tik primena ne ledo ritulio rezultata, o nerezultatyvias regbio varzybas.