Finišas: EKRANAS 2:2 SŪDUVA

Štai ir pasibaigė dar vienas Lietuvos čempionatas. Dėl įvairiausių reikalų gausos planuotą išvyką į Panevėžį teko nukelti į kitus metus, tad Sūduvos žaidimą ir vėl žiūrėjau per teliką. Nepaisant kitų liūdnų Lietuvos futbolo reikalų, lietuviško futbolo kiekis per TV džiugina.

O patį žaidimą – ir vėl nėra ką analizuoti. Rungtynės nieko nereiškė – ir tai visi žinojo: žaidėjai, žiūrovai ir rungtynių komentatorius, desperatiškai ieškojęs argumentų, kodėl viena ar kita komanda šiandien galėtų norėti pergalės. Ekrano ir Sūduvos rungtynės visada būna čempionato puošmena – jos būna įtemptos, nervingos ir nenuspėjamos. Šį kartą viso to nebuvo. Sūduva trečios vietos klausimą išsprendė jau senokai, o pakeliui ir Ekranui padėjo išspręsti pirmos vietos klausimą. Tad pamiršdami sezono vidurio negandas, vis tik turėtume pasidžiaugti, kad jau kelintą sezoną Sūduva priklauso stabiliausiai žaidžiančių Lietuvos futbolo klubų duetui (kurio antrą dalį sudaro tas pats Ekranas). Šalia esančios komandos vis keičiasi (FBK, Vėtra, Žalgiris), o va Sūduva su Ekranu visada sukiojasi aplink medalius. Gaila tik kad Sūduvai vis pritrūksta kokių penkerių rungtynių (kuriose būna beprasmiškai iššvaistyti taškai), kad apie aukso medalius galėtų kalbėti ne tik sezono pradžioje, bet ir pabaigoje.

Na o už šias nieko nereiškiančias rungtynes Sūduvai galima drąsiai dėti pliusą. Nes čia Sūduva “laimėjo“ lygiąsias, o Ekranas – “pralošė“ pergalę. Taip sakoma visada, kai komanda užtikrintai pirmauja, tačiau to pirmavimo taip ir neišsaugo. Pirmam kėliny Ekrano pranašumas buvo akivaizdus, o Sūduva gynyboje žaidė taip atsipalaidavusi, kad gali pasidžiaugt, kad praleido tik du, o ne kokius penkis įvarčius. Antras kėlinys buvo kardinaliai priešingas ir jam jau Sūduva rinko progas. Taigi, kartu su Kesminu galim stereotipiškai pasakyt, kad Ekranas po pirmo kėlinio “per anksti patikėjo pergale“, o Sūduva susiėmė, “parodė charakterį“ ir Ekranui šventę šiek tiek sugadino. Reikalus šiek tiek pataisė Ekrano ultrų rungtynių pabaigoje užleista dūminė aikštės uždanga – matėsi, kad dūmai patiko ir aikštėje stoviniavusiems žaidėjams, ir stadione susirinkusiems paprastiesiems žiūrovams.

Taigi. Viščiukus skaičiuosim kitą savaitę, o paskui visi lauksim tradicinio posezoninio interviu su Murausku ir eisim atostogų.

14 Responses to “Finišas: EKRANAS 2:2 SŪDUVA”


 1. 1 niekas 2011-11-07 12:05

  Tik to viščiukų skaičiavimo (čia aš apie geriausių rinkimus) nenukelk į pavasarį.

 2. 2 Remis 2011-11-07 13:34

  “Sūduva“ pagal stabilumą gal tik kokia trečia komanda :) Pirmas – “Ekranas“ (keturis kartus pirmi), o antra – “Banga“ (tris kartus iš eilės šešta vieta) :)
  O dėl vakarykščių rungtynių. Man ir pirmam kėlinį “Sūduva“ žaidė geresnį futbolą. O “Ekranas“ varė kiek primityvokai – gauna kamuolį ir dažniausiai varo ilgą perdavimą į kraštą. Tik “Sūduvos“ grybavimai gynyboj ir leido su tokiu stilium “Ekranui“ atrodyti “kietai“.
  Apskritai futbolas baigėsi po “Sūduvos“ išlyginamojo įvarčio ir teisėjas galėjo švilpti pabaigą. Tempas nukrito žemiau II lygos, o noro neliko visiškai. Ties 80 minute jungiau teliką lauk, nes ir autsaideriai paskutinėse rungtynėse plėšėsi labiau.

 3. 3 ponas pop 2011-11-07 14:28

  o! pasirodo yra gyvų žmonių:) man jau toks įspūdis pastaruoju metu susidarė, kad lietuviškas futbolas apskritai su visais gerbėjais žiemos miego atgulė:) bandysiu su viščiukais per šią savaitę susidorot – nors man bus nelengva tai daryt, kai pusės sezono nemačiau. gal yra norinčių savo nuomonę išsamiau ir viešai išdėstyt? jei taip – rašykit ir siųskit į ponaspop@yahoo.com. Jei toji nuomonė bus padori ir argumentuota – paskelbsiu.

 4. 4 AS 2011-11-07 16:59

  Kokios kito sezono perspektyvos? Kurie žaidėjai turi sutartis, kurie išvyks?

 5. 5 voleur 2011-11-07 17:34

  spėju be pavasario nebus nieko aiškesnio iš komandos, kol nesusirinks ir nepradės trenyruotis, tol nesimatys kokia sudėtis ir kiek kiniečių žaidžia :)

 6. 6 Diox 2011-11-07 17:46

  su Lukšiu baigiasi sutartis kaip manot pasiliks dar jį?

 7. 7 ponas pop 2011-11-08 09:28

  nagi į tokius ir panašius klausimas mes tikrai atsakyti negalėsim. ir paaiškės tai, ko gero tik kitų metų pradžioje. manau, esminis dalykas, kad liktų liubšys, kuris, panašu į sezono pabaigą sugebėjo komandai suteikt veidą. tad jei lieka treneris – tęstinumas bus, net jei ne visi šiandieniniai žaidėjai išliks komandoje. faktas yra vienas – nors pabaigoje komanda žaidė puikiai, akivaizdu, jog visose grandyse (išskyrus vartininko) tam tikros korekcijos yra būtinos. gal būt kai kurias iš jų galima atlikt naudojant dublerius, tačiau jei ir toliau bus galvojama apie kovą dėl pirmos vietos, šiandieninė komanda turėtų būti stiprinama.

 8. 8 griezhtas 2011-11-08 09:28

  Uz protinga alga galima Luksi ir pasilikt, vistik fenomenalios ivarciu uosles zaidejas, nors daugiau nieko ir nemoka.

 9. 9 Remis 2011-11-08 10:14

  Manau, kad didžiajai daliai A lygos komandų apie kitus metus bus galima kalbėti tik kitais metais :) Geriausiu atveju – sausio mėnesį. Jau girdėjau ne vieną gandą, kad kai kurios komandos linkusios gerokai sumažinti biudžetus, nes investavo nemažus pinigus, o norimo rezultato nepasiekė. Nežinau, ar tarp jų neatsiras ir “Sūduva“. Jei Marijampolės užmojai bus tokie, kaip ir žadėjo šių metų pradžioje (perfrazuoju: metus treniruojamės, o po to laimim auksą), tai realiai biudžetą dar reiktų ir didinti, nes konkurentai (kalbam, aišku, apie “Ekraną“ ir “Žalgirį“) garantuotai dar trūktels į viršų.

 10. 10 griezhtas 2011-11-08 10:18

  As laikyciaus nuomones, kad is dabartines sudeties galima atsisakyti grigaicio ir galima svarstyt nebent apie kokio ne pirmos jaunystes centro saugo isigijima, kad butu Chvedukui is ko mokytis, bet kad jis nebutu isstumtas ir pagrindo. Visa kiti papildymai turetu buti paremti dubleriu integravimu i komanda, nes aukso puodo kaip suprantu suduva neislose ir pinigu daugiau sekanti sezona nebus (todel ir svaiciojimu apie 1 vieta reiketu atsisakyti).
  O jei pinigu atsirastu tai brangesnes pavardes reiketu isigyti, priesingai tradicijai, ne sezono pradzioje, o pries europos taures, kad komandai butu dvigubas uzsivedimas, o ne pasimetimas.
  Aisku esminis uzdavinys yra islaikyti Liubsi, nes jis tik sezono pabaigoje grizo i savo stiliu ir pagal save sustygavo komanda. Pradzioje bande testi (tiksliau is naujo pagimdyti) “akims mielo suduvos futbolo legenda“ ir buvo kazkiek ne savo rogese.

 11. 11 ponas pop 2011-11-08 11:15

  na pratęsiu tada ir aš savo manymą. šįmetinė gynyba visai nebloga. klausimas ar liks loginovas. tačiau ten akivaizdžiai trūksta panašaus lygio žaidėjų ant suolo. kitaip tariant – gavus traumą radžiui ar slavickui, juos keisti nėra kuo. tačiau tokias skyles ko gero dubleriais galima pakamšyt – urba atrodė visai neblogai. saugams reikia organizatoriaus – bet visi žinome, kad su tokiais žmonėmis mūsuose didelė bėda. urbšys į pabaigoje, sakyčiau, sulošė labai gerai, bet visi sutiksim, kad tokiam vaidmeniui jis netinka. gal ir galėtum tokį žaidėją laužt iš chveduką – tik čia tektų ir pačiam žaidėjui, ir treneriams daug investuot. padorių atakuojančių krašto saugų ir būtų neblogai turėti, ypač jei puolėjai lieka tie patys. ir nors puolimui didelių priekaištų lyg ir negalėtum turėt (įvarčių muša daug visi) – man tam tikra žanro krizė ten matosi – nes nėra nė vieno žmogaus, kuris primintų radzinevičių ar lukjanovsą – jauno buliuko, kuris nuolatos virtų košę aplink vartus, o ne rymotų laukdamas “auksinės“ progos kaip lukšys su beniušiu.

  bet kokiu atveju – išskyrus centro saugą, visi kiti žmonės manyčiau gali būti jaunimas, kuriam labiau norėtųsi pasirodyti nei “patyrusiems veteranams“.

 12. 12 vietinis 2011-11-08 16:46

  tai niekur nera ivarciu siu rungtyniu?

 13. 13 voleur 2011-11-08 18:40

  būtent kaip popas sako aš irgi taip norėčiau kad lipdytų iš dabartinių ir jaunimo pagrindu, na ir kokį vieną kitą saugą rimtą kuris galėtų ten vadovaut :) ir dar urbšys galėtų pasimokint paspardyt į vartus iš toli nes kaip nekeista paskutinėmis rungtynėmis jam tiek gerų kamuolių nukrenta belieka tik gerai užkabint bet…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits