Kalba Vidmantas Murauskas

Štai – kaip visada po čempionato, jau tradiciniu tapęs Juozo Raškausko pokalbis su Sūduvos prezidentu Vidmantu Murausku. Kaip visada – Miesto laikraštyje. Ir jau ne pirmą kartą permetu jį pas save, nes šiuos prezidento posezoninius pasvarstymos norisi palikti istorijai. Tad jei dar nespėjote paskaityti Miesto laikraštyje ar Sūduvos tinklapyje – prašom tai padaryti čia. Verta užmesti akį ir į posezoninį Valdo Kasparavičiaus pašnekesį su Virginijum Liubšiu, kuris guli oficialiame Sūduvos tinklapyje. Kol kas tiek žinių. Aš pats suvesti sezono galus niekaip nespėju – darbai, ligos ir kitos nesąmonės vis neleidžia sudėti taškų keliuose jau senokai pradėtuose tekstuose. Nieko baisaus – laiko  iki kito sezono dar yra. 

>>>>

– Nors prieš šių metų  A lygos čempionatą pabrėžėte, kad atėjus į komandą treneriui Virginijui Liubšiui,  rezultatas bus matyti pasibaigus dvejų metų jo darbo ciklui, sirgaliai, kai kurie futbolininkai tikėjosi, kad „Sūduvos“ komanda iškovos  Lietuvos čempionės titulą. Ar nenuvylė trečioji vieta? – „Miesto laikraštis“ klausė futbolo klubo „Sūduva“ prezidento Vidmanto MURAUSKO.

– Kėlėme  uždavinį  užimti ne žemesnę kaip trečiąją vietą. Komandos žaidėjai buvo įsitikinę, kad gali kovoti ir dėl antros ar pirmos. V.  Liubšys visgi labiau akcentavo  antruosius savo darbo metus, kai sieksime  ambicingesnių tikslų. Kaip žinia, ne viskas priklauso nuo trenerio, sėkmingas pasirodymas priklauso ir nuo žaidėjų,  komandos biudžeto, net sportinės laimės.

Manau, „Sūduva“ galėjo iškovoti kitos spalvos medalius, bet trūko sėkmės, padaryta klaidų formuojant komandą. Taip yra jau ne  pirmi metai, todėl siekti čempionų titulo visa jėga nepavyksta.

Nenoriu kritikuoti teisėjų, bet po kelerių rungtynių, kuriose žaidė „Sūduva“, jie buvo nušalinti dėl klaidų. Jos „Sūduvai“  kainavo nei daug nei mažai –  aštuonis taškus. Jeigu jie būtų mūsų sąskaitoje, galutinė A lygos turnyro lentelė atrodytų kitaip.

Tai ne pasiteisinimas, bet viena iš priežasčių,  kodėl užimta trečioji vieta. Teisėjai klysta ne tik Lietuvoje, aš gerbiu jų darbą, bet yra kaip yra.

Komandos rezultatu esu patenkintas, mes lenkiame tokius miestus kaip Kaunas, Šiauliai ar Klaipėda, kurie tikrai turi didesnį potencialą.  „Sūduva“ šešti metai laimi prizines vietas čempionate ar laimi Lietuvos futbolo federacijos taurę, žaidžiame Europos lygos turnyre. Tikiuosi, kad pagaliau  komanda susikaus dėl Lietuvos čempionės vardo.

Gaila, kad nelaimėjome  Europos lygos rungtynių  su švedų „Elsborg“ komanda Marijampolėje. Aišku, ji geresnė už mūsų, tačiau  tokioms ekipoms turėtume sudaryti rimtesnę konkurenciją. 

– Pakeitimai komandoje jau ne pirmi metai vyksta kaip tik prieš Europos lygos taurės turnyrą…

– Nori geriau, o  pavyksta, kaip visada. Šiais metais sudėtis koreguota minimaliai. 

– Kodėl „Sūduvą“ sezono viduryje ištinka krizė?

– Reikėtų klausti futbolo specialistų, aš  galiu tik pasvarstyti. Gal per anksti įgyjama gera sportinė forma, kurios visą sezoną neįmanoma išlaikyti. Gal esant „duobei“  reikėtų leisti į aikštę jaunus žaidėjus, bet tai trenerių reikalas.  Šiemet itin vertinga trečioji vieta, kurią užėmė dublerių komanda, nes jai neatstovavo pagrindinės sudėties žaidėjų, kaip kad būdavo laimėjus „auksą“. 

– Komandą toliau treniruos Virginijus Liubšys?

– Net keista girdėti tokį klausimą, jo sutartis galioja ir kitais metais.  Jau, pavyzdžiui, kalbėjomės apie komandos sudėtį kitą sezoną. Iš tų, kurių sutartys pasibaigė, „Sūduvoje“ lieka Vaidas Slavickas, Nerijus Radžius, Povilas Lukšys, Ričardas Beniušis, iš Suvalkų „Vigry“ vienuolikės grįžta Audrius  Brokas. Nepasiūlėme pratęsti sutarčių Sergejui  Koziuberdai, Evaldui Grigaičiui. Sergejus  Loginovas priklauso Kijevo „Dinamo“ komandai, o Sergejus  Žigalovas – „Mažeikiams“, tad ar jie žais Marijampolėje,  priklauso ne tik nuo futbolininkų, bet nuo  komandų savininkų. Keista, bet sutartį paprašė nutraukti vartininkas Armantas Vitkauskas. Tai padarėme. Kol kas neapsisprendė kitas komandos vartininkas Povilas Valinčius, tad reikės ieškoti naujų vartininkų. 

– Kas nustebino šių metų A lygos čempionate?

– Iš blogos pusės – Klaipėdos komandos, kiek daugiau tikėjausi iš „Mažeikių“. Baigdamas noriu padėkoti futbolininkams, treneriams už šį sezoną,  „Sūduvos sakalų“ sirgaliams  –  už komandos palaikymą. Ačiū ir komandos kritikams, kurie kritikavo nuoširdžiai.


Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

  • 1 190 406 hits