Pokalbis su Liubšiu “Miesto laikraštyje“

Jūsų dėmesiui – Juozo Raškausko pokalbis su Virginijumi Liubšiu Miesto laikraštyje. Kadangi dalykai apie Sūduvą šiame leidinyje visada būna įdomūs (už tai reik padėkot ponuliui Juozui), o atrasti juos ne taip jau ir lengva – kaip visada “Miesto laikraščio“ atveju, nusižengiu taisyklei nekartoti to, kas yra paskelbta kur nors kitur ir dedu tekstą čia. O va tekste įdomiausi, sakyčiau, yra du dalykai. Viena – užuomina apie klubo metinį biudžetą, kuris paprastai yra nutylimas. Antra – trenerio deklaruojamas komandos noras aktyviau integruoti vietoje užaugintus jaunus futbolininkus į pagrindinę komandą. Kaip bus iš tikro matysim – tačiau aš intensyviai ploju ir už ketinimus. 

>>>>

– Neseniai lankėtės Ispanijoje,  Barselonos „Espanyol“ futbolo klube, ką ten matėte, ko pasimokėte?

– Ispanų klubo ir „Sūduvos“ bazės mažai kuo skiriasi, mūsų gal net šiek tiek geresnė. O štai pagrindiniame „Espanyol“ stadione, kuris visas dengtas stogu, telpa 40 000 sirgalių.

Komandos atstovai minėjo, kad „Espanyol“ klubas yra neturtingas, metinis komandos biudžetas  – tik 50 milijonų eurų („Sūduvos“ 2 milijonai litų – J. R. pastaba). Tačiau lygiosiomis pasibaigusios šios ekipos rungtynės su garsiąja „Barselona“ rodo, kad ir tokie „maži“ pinigai daug gali.

Klubo direktorius supažindino su klubo struktūra, baze,  antrosios komandos treneriais, pasakojo apie treniruočių metodiką, žaidimo taktiką, atsakė į klausimus. Didžiulės naudos davė susitikimas su pagrindinės „Espanyol“ komandos vyriausiuoju   treneriu argentiniečiu Mauricijo Poketino.

Visos klubo komandos, pradedant nuo vaikų, kuriems 8-9 metai, treniruojasi ir žaidžia pagal pagrindinės vienuolikės modelį. Iš kelionės parsivežiau ne tik įspūdžių, bet ir įdomios medžiagos, kuri turėtų praversti „Sūduvai“.

 

– Ji jau pradėjo ruoštis kovą prasidedančiam sezonui. Kas  komandoje pasikeitė?

– Artimiausiu metu turėtų paaiškėti, ar „Sūduvai“ atstovaus Povilas Valančius.  Deramasi dėl Sergejaus Loginovo, kuris nori atstovauti mūsų klubui. Egzotiškų kraštų futbolininkų kol kas neturime, manau, jų daug nebus. Malonu, kad komandos branduolys išliko, turime daug jaunų, perspektyvių žaidėjų, kurie galės žaisti pagrindinėje sudėtyje. Tai Darius Isoda, Gytis Urba, Armandas Breivė, Karolis Strolys, Povilas Kiselevskis. Viskas priklausys nuo jų darbo ir noro. Treniruojamės ir tikimės gero žaidimo bei rezultatų.

 

– „Sūduvą“ jau keleri metai persekioja „vidurio sezono krizė“. Gal vaistų nuo jos parsivežėte iš Barselonos?

– Su tuo esu susidūręs ir treniruodamas Vilniaus „Vėtrą“, bet ir ten,  ir dabar „Sūduvoje“ pasirinkau  žaidėjus, todėl šį sezoną to neturėtų būti.  Dabartinės komandos futbolininkais aš visiškai pasitikiu.

Gal praėjusį sezoną vietos žaidėjai, kalbant apie aikštėje praleistą laiką, buvo šiek tiek „nuskriausti“,  bet dabar mūsų tikslas – susigrąžinti išvykusius jaunus Marijampolės futbolininkus. Manau, atstovaudami savo miestui, jie turėtų sublizgėti.

– Tiek Vilniaus „Žalgirio“, tiek Panevėžio „Ekrano“, dar kelių klubų  vadovai  žada kovoti dėl čempionų titulo ar prizinių vietų.

– Visada prieš sezoną būna penkios septynios komandos, kurios tai planuoja, tačiau ar siekiai realūs, paaiškėja tik rungtyniaujant. Aš norėčiau, kad šis čempionatas tiek futbolininkams, tiek sirgaliams būtų įdomesnis nei praėję.

8 Responses to “Pokalbis su Liubšiu “Miesto laikraštyje“”


 1. 1 Remis 2012-01-18 10:44

  Iš V.Liubšio šnekos panašu, kad šiemet “Sūduva“ pataupys pinigą ir nesistengs turėti 20 ir daugiau lygiaverčių žaidėjų. Jei traumos nepersekios, tai bus išlaikyta ir maždaug ta pati pozicija lentelėj, ir pinigai sutaupyti. Bet jei persekios, tai …

 2. 2 ponas pop 2012-01-18 11:27

  na aš gal ir eilinį kartą pasikartosiu, bet jei “pinigo taupymas“ bus susijęs su intensyvesniu dublerių integravimu į pagrindinę komandą – tai aš tokiam taupymui visiškai pritariu. Ypač jei kažkuriam taške bus suvokta, kad tai gali tapti ne pinigų taupymo priemone, o normaliu lietuviško klubo egzistavimo principu. aišku, vitkausko paleidimas lyg ir leidžia manyti, kad kol kas kalba labiau eitų apie “pinigo taupymą“ nei apie sąmoningą orientaciją į vietos futbolo pajėgas.

 3. 3 niekas 2012-01-18 14:46

  Kas dėl Vitkausko, tai dar pernai buvo rašyta, kad jis pats pasiprašė išleidžiamas. Tokiu atveju “pinigų taupymas“ čia netinka, nes stengtis išlaikyt žaidėją, kai jis pats to visai nenori būtų nelogiška.

 4. 5 griezhtas 2012-01-18 15:04

  Pinigo taupymas manau labai teisingas strategija siems metams, nes matant ekrano ir zalgirio svaistymasi pinigais, kad jiems prilygti reiketu biudzeta didinti kokius 3 kartus, o tai jau grestu skolomis ar klubo remeju nustekenimu, o del sumazejusios konkurencijos i trecia vieta pakaks ir dabartines sudeties, be to kukli tiksline 3 vieta puiki proga integruoti ir auginti jaunima, kurio prisireiks uz kokiu 1-3 metu kai kiti du auksciau pamineti klubai nusileis ant zemes….

 5. 6 . 2012-01-18 15:28

  na jeigu, kaip kazkas minejo, zalgiris ruosiasi is medkirciu komandos sulipdyti techniska futbola zaidziancia komanda, tai manau, kad toks skotisko stiliaus puolejas, kaip Elliotas, tam yra visiskai netinkamas…

 6. 7 ponas pop 2012-01-18 15:54

  aha, apie vitkauską jau kaip ir kalbėt nebėra prasmės. tiesiog manau, kad “pasiprašymas išleist“ yra sąlyginis dalykas – nieko nuostabaus, kad jaunas žmogus žaist nori. taip pat yra faktas, kad galėjo būti statomas į pagrindą po klevinsko išėjimo. būtų visai natūralus sprendimas, net jei tai akimirkai galbūt ir buvo ne pačios geriausios formos. esmė, kad su šiemetiniais planais ir neaiškiu valinčiaus likimu, galėjo būti priimtas sprendimas statyt jį į pagrindą. o dabar situacija liko gan kebli – dėl valinčiaus neaišku (o ir faktas, kad anksčiau ar vėliau jis vis viena keltų sparnus), o pakeisti jo kaip ir nebėra kuo. ko jau ko – o vartininkų problemos sūduva niekuomet neturėjo. na bet palaukiam kol paaiškės reikalai su valinčium – dabar gal ir neverta pernelyg į diskusijas veltis.

 7. 8 hmmm 2012-01-21 11:47

  toks jausmas, kad suduvos valdyba skaito ka raso komentatoriai :) Praeita sezona buvo aptarinejama, kad gal geriau savus zaidejus ugdyti a lygoje, nei pirkti brangius ir nemotyvuotus :) Manau geras sprendimas


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits