Draugiškos su Ventspils ir kitos naujienos

Šeštadienį Sūduvos laukia dar vienas žieminis varžovas – latvių “Ventspils”, kuris atsakingas už vienas įdomiausių rungtynių Marijampolės stadione (Baltijos lygos drama prieš pora metų). Visiems aišku, kad nieko panašaus šį kartą nebus, tačiau padorų klubą matyti Suvalkijos sostinėje visada smagu. Kaip ir iki šiol – rungtynės vyks šeštadienį, 13 valandą.

O per paskutinę savaitę nutiko štai kas. Sūduva šeštadienį laimėjo prieš lenkus, Valinčius lyg ir nesugrįžo (nors jokių pranešimų apie šio žaidėjo padėtį nebuvo – bent jau aš nemačiau). Užtat sugrįžo Loginovas, kuris tapo pirmuojų šio sezono legionieriumi. Taip pat komandoje pasirodė ponas Adrian Aguero iš Paragvajaus, o ar taps antruoju užsieniečiu – ko gero greitai paaiškės.

O štai Lietuvoje nieko baisiai įdomaus per savaitę nutikt nespėjo. Viskas, kas nutiko – nuspėjama. Ekranas pralošinėja draugiškas rungtynes Ispanijoje, tačiau ypatingo kriminalo čia ieškoti nėra reikalo (nors kai kam tai ir vėl tapo eiline proga padejuoti dėl prasto lietuviško futbolo lygio). Galima tik pasidžiaugt, kad Ekranas turi galimybę prieš sezoną lošt ne su tais, su kuriais ir taip turės žaist, o su stipresnėmis komandomis.

Savaitės pradžioje buvo padalintos licenzijos, kurias lošti A lygoje gavo Ekranas, Žalgiris, Sūduva, Šiauliai, Tauras, Kruoja ir Dainava. Likusiems klubams teks kai kuriuos atsispaudimus atlikti nuoširdžiau – ir čia pateko ne tik dėl to nustebinusi Banga, bet ir išdidusis REO bei net trys Vakarų Lietuvos klubai – Mažeikiai, Atlantas ir Klaipėda. Ką gi – lauksim kito žingsnio, po kurio lyg ir turėtų paaiškėti, kiek klubų šiemet A lygoje matysim. LFF tai turėtų nuspręsti vasario 1 d.

LFF ir VAFF konfliktas taip pat vyniojosi nuspėjama kryptimi. Atsigavę po antausio, Vafininkai ėmė pūstis, drąsintis ir kalbėti apie norą įkurti alternatyvią Futbolo federaciją. Įdomu, kodėl jie apie tai puolė kalbėt tik po to, kai iš egzistuojančios federacijos buvo išspirti.

Paskui eteryje pasirodė naujas darinys – Vilniaus regiono futbolo sąjunga. VAFF ir vėl pavėlavo – kol jie šnekėjo apie naujos organizacijos kūrimą, tą padarė kita, kaip galima suprasti, šiuolaikiškesnė ir energingesnė bendrija – Sekmadienio futbolo lyga (vienas pranešimasantras pranešimas).

Kol kas nėra ko gilintis į šios organizacijos ketinimus, tačiau akivaizdu, jog LFF palaikymą ji turi. Ir tuo stebėtis nėra prasmės – LFF žymiai patogiau naują darinį Vilniuje kurti remiantis jau egzistuojančia struktūra, nei daryti viską nuo nulio.

Tiesa, prieš tai VAFF išmetė dar vieną piarinį burbulą – portale futbolas.lt  (kitur to nemačiau) paskelbė pranešimą apie labai juokingą peticiją, pavadinimu „Lietuvos futbolo gelbėjimo akcija“.

Viskas toje peticijoje susimazgė į logikos stokojantį kamuolį. Joje nėra šnekos apie Vilnių ar apie LFF veiklos problemas. Peticija kalba tik apie vieną žmogų – Liutaurą Varanavičių.

Peticija surašyta taip nemokšiškai, kad iš karto aišku, jog pastarosiomis savaitėms šneka vyksta ne apie Lietuvos futbolą ir net ne apie futbolą apskritai, ne apie kažkokius VAFF‘us ar LFF, o apie poną Vaiginą ir poną Varanavičių. Tad VAFF‘as demonstruoja tipinį rusiškai sovietinį mąstymą („už viską atsakingas caras, todėl jį reikia nuversti ir tada viskas pasikeis“) ir linksmina mus „Dviračio žinių“ vertu savo iniciatyvės grupės pavadinimu – „Permainų traukinys“. Į tokią lėtą ir senovišką permainų aparatūrą aš sėsti tikrai nenoriu, ypač kai traukinys iš prigimties varo vienais bėgiais ir į šoną pasukti neturi jokios galimybės. Galėjo bent jau kokiu „Permainų laineriu“ ar „Permainų kateriu“ VAFF‘as pasivadint. Beje, kaip byloja to paties VAFF‘o tinklapis, šios organizacijos prezidentas Vaiginas prezidentauja praktiškai tiek pat, kiek ir Varanavičius – nuo 2001 metų.

Padėtis linksma, tačiau gan miglota – mat VAFF‘as žurnalistams ėmė kalbėti apie tai, kad yra „savarankiška organizacija“. Kitaip tariant – niekam nepriklausomas darinys. Anot Vaigino „tapome LFF nariais, bet esame savarankiška organizacija“. Pagal tokį aiškinimą išeitų, kad nelabai yra ko jiems parintis – „na išmetė iš LFF, tai išmetė – dirbam savo savarankiškos organizacijos darbą toliau“.  Tačiau tuomet nelabai jiems derėtų parintis ir dėl LFF reikalų ar LFF prezidento posto – jei jau yra tokie savarankiški ir nelabai norintys priimti visų LFF įstatymų.

Tuo pat metu LFF dokumentuose gan aiškiai pavaizduota, jog ši organizacija visų pirma rūpinasi visalietuviškais futbolo reikalais, o regioninio futbolo organizaciją yra pavedusi tvarkyti regioniniams LFF nariams. Tokių santykių esmė yra ta, kad LFF savo ruožtu netgi neturėtų parintis, jei vienas iš regioninių narių nusprendžia atsiskirti (ar būti išmestas) ir LFF pateiktame Lietuvos žemėlapyje atsiranda kokia regioninė juodoji skylė. Teoriškai tokia situacija yra galima.

Tereikia įsisąmoninti, kad LFF nėra koks nors LR Vyriausybės departamentas ar ministerija. Tai yra nevalstybinė organizacija, kurios šeimininkai sėdi toli toli.Todėl savo veiklą jį gali sėkmingai vystyti nepaisant tokių institucijų kaip VAFF‘as demaršų.  VAFF‘o pareigūnų grasinimai tema „tuoj bus rinkimai į Seimą ir tada ateis į valdžią mūsų, o ne Varanavičiaus „draugai“ yra dar vienas piarinis burbulas. Jau ne kartą buvo kalbėta apie pabrėžtinai negatyvų UEFA vadovybės požiūrį į valdžios bandymus kištis į vietinių Futbolo federacijų veiklą.

Taip. Painu. O labiausiai ir vėl mane liūdina mūsų žiniasklaidos požiūris. Mat eilinį kartą nėra net mėginimų atlikti bent šiokį tokį „nepriklausomą“ situacijos tyrimą. Vienintelis dalykas, kurį daro lietuviška žiniasklaida ir šį kartą – mėto mums besipykstančių pusių atstovų citatas. Tuo tarpu abi pusės ginčijasi emocingai, o jų teiginiai – radikaliai priešingi. Tad tiesos šiuose ginčuose nėra. Ginčuose nėra, tačiau šiaip jau ji egzistuoja – tik žurnalistams jos nereikia. Dėl to niekas nė nemėgina gilintis – skaityti popierius, ieškoti informacijos archyvuose, kalbinti ne tik tuos žmones, kurie ateina į spaudos konferencijas. Tiesos nereikia – geriau jau ginčas, kuriame vos ne keiksmažodžiais svaidomasi. Juk „skaitytojui“ tai yra žymiai įdomiau nei kokia nors ten tiesa. Štai taip mes ir gyvenam.

3 Responses to “Draugiškos su Ventspils ir kitos naujienos”


  1. 1 Remis 2012-01-27 09:56

    “Banga“ labai didelis klubas ir per gausybę darbų nesuspėjo laiku popieriukų į vietas sudėlioti :)

  2. 2 ponas pop 2012-01-27 13:38

    Kazkaip ir norejosi tiketis kad priezastys labiau formalios nei realios

  3. 3 ponas pop 2012-01-27 13:42

    Beje, pasirode zinia apie tai kad skroblas siais metais los uz kruoja.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

  • 1 189 555 hits