Draugiškos: Sūduva 0:2 Ventspils

Štai ir dar vienas taškas pasirengimo sezonui grandinėje. Gaila, vis dar nepavyksta nusikapstyt iki Marijampolės ir pažiūrėt, kaip Sūduva atrodo gyvai, tačiau panašu, kad kokias nors ypatingas išvadas kol kas daryti dar anksti. Aišku, įdomu, kaip komanda šiuo metu atrodo – nors bandomas vienas kitas naujokas, tačiau didesnė komandos dalis vis tik yra ta pati, kaip ir pernai. O ir treniruojasi šiemet jau praktiškai visą mėnesį.

Šį kartą Sūduva mėgino dar vieną vartininką – Lauryną Vertelį.  Ne Arną kaip rašė oficialioji Sūduva (tokio futbolininko berods net nėra) ir ne Aurimą Vertelį (jį į Sūduvos vartus “pastatė“ penalty.lt, nors Aurimas lošia saugu už Ekraną). Laurynas savo futbolininko karjerą pradėjo Mažeikiuose dar 2004 metais, paskui lošė už Kauno Jėgerius, Šilutę, o 2006 sezono pabaigoje persikėlė į FBK, kuriame žaidė iki praeito sezono vidurio. Kelerius metus Laurynas buvo pagrindinis FBK vartininkas, tačiau kadangi tuo metu FBK kapanojosi žemesnėse lygose, nelabai jo mes esame matę. Praeito sezono pradžioje jis dar sužaidė kelias rungtynes už FBK A lygoje, bet vėliau dėl traumų aikštėje nebepasirodydavo. O vasaros viduryje FBK jis paliko ir persikėlė į Kėdainių Nevėžį. Tokia trumpa šio futbolininko istorija. Vos nepavadinau jo “jaunu“, tačiau šiais laikais 25-erių metų futbolininką kažin ar derėtų vadinti “jaunu“. O va kaip jis atrodė šį šeštadienį Sūduvoje – gal bus kas papasakoja. Bet kokiu atveju, galime suprasti, kad Sūduva vis dar ieško sprendimo po to, kai komandoje nebeliko nė vieno iš dviejų pagrindinių pernykščio sezono vartininkų.

Anot oficialiosios Sūduvos, Marijampolėje taip pat lošė ne tik Aguero iš Paragvajaus, apie kurį pranešimų jau buvo praeitą savaitę, bet pasirodė ir dar vienas iš to paties Paragvajaus klubo – Pedro Barbosa, kuris sužaidė už Marijampolės dublerius. Tikėkimės, kad čia nėra tas pats “imk du“ formatas, kuris ankstesniais metais buvo taikomas žaidėjams iš Kinijos – kai vienas iš “dviejų“ lošdavo visai neblogai, o kito aikštėje praktiškai taip ir nepamatydavome.

Tiek naujienų apie Sūduvą. Apie artimiausias draugiškas rungtynes žinių kol kas lyg ir nėra. Nebent kas nors, kas buvo šeštadienį manieže, užmatė prie durų ant sienos kabantį maniežo panaudojimo grafiką – ten paprastai šalia treniruočių, būna įrašytos ir artimiausių savaičių rungtynės.

Lietuvoje šį savaitgalį nieko ypatingo nenutiko. Šiauliai laimėjo prieš kažkokį latvių klubelį (žaidė lauke!!!) ir berods pasirašo sutartį su veteranu Bezykornovu, Žalgiris laimėjo prieš Dainavą (vieną įvartį įmušė škotas) ir bando dar vieną naujoką iš Kroatijos. Žalgiris taip pat pasiėmė kadaise Šiauliuose smagiai lošusį Mantą Kuklį – panašu, kad bent kol kas būtent šis klubas stiprinasi racionaliausiai. Pagaliau atėjo žinių ir iš pajūrio – Atlantas sulošė pirmas draugiškas rungtynes su Liepojos Metalurgu. Panašu, kad Atlantą treniruos Narbekovas, tačiau įdomesnė paskala prasprūdo minėtų rungtynių komentaruose, kuriuose buvo pakalbėta apie Ledesmos sugrįžimo į FBK galimybę.

Ekranas pagaliau laimėjo Ispanijoje – įveikė norvegų klubą, bet smagesnis dalykas iš Ekrano stovyklos yra vieno iš šio klubų trenerių Valdo Dambrausko pasakojimas apie stažuotę Barselonoje.

Tiek žinių šį savaitgalį. Lauksim informacijos apie sekančias Sūduvos draugiškas.

12 Responses to “Draugiškos: Sūduva 0:2 Ventspils”


 1. 1 jotvingis 2012-01-29 19:59

  Tylu pas tave, ponaspop, liūdna.. Ar Sūduva tampa vis mažiau kam įdomi, ar tik tavo tinklaraštis praranda buvusį populiarumą? Jokių diskusijų, gandų, pletkų ir pats tik referuoji tą, kas visiems čia apsilankiusiems žinoma (nepriekaištauju), nors jie ir patys tyli. Norisi manyt kad prasidėjus sezonui viskas atsigaus, nors nuojauta kužda, kad taip kaip buvo anksčiau, jau nebebus.

 2. 2 ponas pop 2012-01-29 20:44

  jo, čia sunkų dalyką palietei. blogo lankomumas žiauriai kritęs. galbūt tam turėjo įtakos tai, kad pernai pusmečiui buvau iš eterio iškritęs. teisintis dėl to nesirengiu – tai yra personalinis blogas, kurio atsiradimą prieš 4 metus paskatino kai kurių žmonių priekaištai dėl per ilgų mano komentarų oficialiam sūduvos tinklapyje.

  vienu metu šis blogas buvo tapęs bendruomenės būrimo įrankiu, kompensavusiu stiprų info trūkumą. tačiau į bendruomeninį projektą jis taip ir neišvirto – blogas iki šiol liko “asmeniniu“ – vadinasi, jis neišvengiamai gyvuoja taip, kaip tuo metu gyvuoja jį palaikantis “asmuo“. Kai pernai šio blogo gyvenimas buvo patekęs į komą – alternatyvų neatsirado. O va šiuo metu – matosi – oficialus Sūduvos tinklapis atsigavęs – tiek info pateikimo prasme, tiek ir komentarų kiekiu. Tiesa, komentarai neprilygsta nei čia kadaise virusioms diskusijoms, nei tam, kas prieš 4 metus dėdavosi oficialiam Sūduvos tinklapyje.

  Jei atvirai – tai aš manau, kad entuziazmo nusekimas yra labiau bendrinio pobūdžio, nei išprovokuotas kokių nors konkrečių priežasčių. Ir prieš pora metų oficialios informacijos kiekiai buvo labai panašūs – tiesiog žmonių noras žinoti ir dalyvauti klubo gyvenime buvo žymiai intensyvesnis.

  Tai gali pateisinti. Prieš 3-4 Sūduva iš A lygos debiutanto pavirto apsiplunksnavusiu ir nuolatiniu kovotoju dėl medalių. Vienu stipriausių Lietuvos futbolo klubų. Buvo pastatytas naujas stadionas, prasidėjo kasmetiniai dalyvavimai eurotaurėse. Entuziazmas liejosi per kraštus.

  Dabar gi viskas pateko į tokią apsnūdusią kasdienybę. Lietuvos futbolą ištiko ekonominių ir visokių kitokių krizių išprovokuota stagnacija. Tas pats nutiko ir Sūduvos klubui. Kaip ir nebeliko jokių iššūkių ar tikslų (tokių pasiekiamų, realistinių).

  Pažiūrėk kaip dabar yra diskutuojama – “nu jo, matosi, kad Sūduva ir vėl nepajėgs pasiplėšyt dėl 1-2 vietų, nes Ekranas su Žalgiriu stiprėja ar bent jau nesilpnėja, o Sūduva – stovi vietoje“. Dvokia tokia kasdieniška (ar kasmetine) rutina, kuri nelabai įkvepia ir esamus bei potencialius žiūrovus.

  Pažiūrėk į Žalgirį – tas krūvą metų stagnavo, keitėsi savininkai, kol neištiko bankrotas. Tada komanda atgimė ir dabar kaip sykis kyla viršun – tiesiog matosi, kiek entuziazmo iš to klubo pulsuoja. Ekranas, panašu, irgi atrado savo buvimo stilių – be didelių bangavimų, mažais žingsniais vis didesnio profesionalumo link. O va Sūduva yra kažkur pastrigusi.

  Šiaip jau čia nieko nekaltinu – nei komandos savininkų, nei gerbėjų. Manau, kad yra visiškai natūralu, jog organizacijų gyvavimas sukasi ratais – tai kyla, tai leidžiasi, paskui vėl kyla ir taip toliau. Manau, kad nori nenori, bet Sūduvai ir jos vadams vis viena teks atrasti kažkokią idėją, kuri galėtų stumti organizaciją priekin. Kuri sugrąžintų žmones į stadioną ir kaitintų visiems kraują. Tada, manau, ir gyvenimas aplink klubą bus intensyvesnis.

  O aš viliuosi, kad lygiai taip pat banguodamas ir svyruodamas, tai suintensyvėdamas, tai vėl aptingdamas šitas blogas bus gyvas ir po dešimt ir po dvidešimt metų. Turiu jį išlaikyt, kad būtų ką veikt, kai į pensiją išeisiu.

 3. 3 griezhtas 2012-01-29 22:34

  Kas del vartininko varzybose, tai atrode kiauras, tikrai netinkamas kaip pagrindinis, a nei kaip atsarginis. Del to paragvajiecio irgi galima siusti, namo arba pasilikti uz dublerio alga, nes nuolatiniam pagrindui jis nepakankamas geras.
  Kas pozityviai krito i aki tai Leimonas, jo zaidimas lyginant su paskutiniai sezonais pasirode suaugesnis ir solidesnis, nu bet cia tik vienos varzybos tai ispudis nebutinai objektyvus. Dar visai nieko is jaunimo pasirode zaides 44 numeriu.
  O siaip zaidimas dar toks padrikas, vis dar truksta centro saugo organizuojancio zaidimo, vis dar ta pati problema su progu realizavimu, bet graziaus kombinacinio zaidimo irgi buvo.

  O del auksciau paminetu klubo problemu, tai nevarykim dievo i medi, negi is tikro norim savo komandai zlugimo ir bankroto ir jau dabartinis stabilumas nebetenkina? po zlugimu manau, kad net gryzimas i A lyga autsaiderius uztikrintu ir populiaruma ir meile komandai.
  Del ekrano populiarumo vel tai jis populiarus jei interneto saltiniais, o jei kalbant su panevezeciais, tai lygiai toks pat nusivylimas ir entuziazmo nusedimas saviskes komandos atzvilgiu, gal net didesnis, nes ten dar maziau aiskus savininkai ir tikroji klubo strategija.

  O del pono pop pamineto zalgirio racionalaus apsipirkinejimo tai drįstu smarkiai papriestaraut, kad taskomasi pinigais tai sutinku, bet racionalumo ten mazai. Pvz treneris deklaruoja tiksla padaryti techniska futbola zaidziancia komanda, tuo tarpu zaidejai isigijami garsejantys miskininkystes talentais… kazkaip nelabai racionalu. Ir siaip kurstomas lietuvisko pavydo esu istikines, kad po metu kitu zalgiris gailesis del dabartines taskymosi strategijos.

 4. 4 ponas pop 2012-01-29 22:49

  nagi, griezhtas, tu irgi dievo į medį nevaryk:) negi manai, kad rekomenduoju bankrotą tam, kad vėl entuziazmo atsirastų komandą nuo nulio kuriant? tai aišku, kad ne. ne vieną kartą esu kiaurus kritikus stabdęs siūlydamas atkreipti dėmesį į tai, kad tokio galingo klubo ir tokį ilgą laiko tarpą Marijampolė nėra turėjusi. Šneka yra greičiau apie tai, kad organizacijoms, kurios pasiekia tam tikrą komfortiško egzistavimo lygmenį, kartais reikia smūgio, kuris priverstų į priekį judėti. kartais tokį smūgį atlieka aplinka, bet rezultatai kaip taisyklė žymiai efektyvesni būna, kai pati organizacija randa jėgų save už ausų aukštyn timptelėt.

  o kas liečia ekrano ar žalgirio reikalus – tai aišku, kad nieks nežino kaip čia bus po metų kitų. toks jau mūsų likimas – jokios garantuotos perspektyvos. ir diskutuot visaip galima. tačiau juk sutiksi, kad žalgiris bent jau ima žaidėjus, kurie bent šį tą reiškia – kad ir kokia miglota jų dabartinė padėtis ir lygis bebūtų. sutinku, kad ir juokingai skamba, kai sako, kad jų bandomas kroatas Kroatijos II lygos pusės sezono geriausiu žaidėju buvo išrinktas – bet tai vis šis tas. Apie mūsų paragvajiečius net googlas jokios info praktiškai neduoda.

 5. 5 Remis 2012-01-30 09:46

  ponas pop, gal google Paragvajų aplenkė besiplėsdamas :) Tai, kad apie kažką galima rasti informacijos internete, nebūtinai reiškia, kad žaidėjas geras. Ypač daug paprastai galima rasti apie visokius frykus, kurie niekur nepralenda, tai prisigamina visokio šlamšto ir siuntinėja visiems klubams iš eilės.
  Jei apie “Sūduvą“, tai gal vietinė liaudis neapčiuopia skirtumo tarp “stabilumo“ ir “stagnacijos“. O gal to skirtumo Marijampolėje ir nėra :)

 6. 6 ponas pop 2012-01-30 11:04

  Skirtumas tarp stabilumo ir stagnacijos, ypač Lietuvoje, visada yra niuansinis. Mat gyvename šalyje, kuriame stabilumo apskritai nėra, todėl net ir stagnacija dažnai yra teigiamas dalykas. Iš kitos pusės – pas mus yra žmonės linkę bet kokį paskatinimą ką nors keisti suvokti kaip “revoliuciją“. Čia kaip kokiam Seime – kiekvienas naujas Seimas daro naujas “reformas“, kurių metu esama situacija visiškai suardoma ir mėginama paskubom sukurpti kažkokį naują dalyką, kurį vėl suardo naujai išrinktas Seimas.

  Aš nesakau, kad dabartinė stabili Sūduvos padėtis yra bloga ar iš esmės keistina. Tiesiog per paskutinius ketverius metus Sūduvos palaikytojai visą laiką kalbėjo apie tai, kad “reikia kažką daryt, nes žmonės nebenori į stadioną eit“. Tai pernai šitos kalbos įgavo konkretų patvirtinimą – nepaisant įprastinio gero komandos pasirodymo, žmonių stadione stabiliai mažėjo. Ir, berods, nepadaugėjo net tuomet, kai Sūduva netikėtai išsikapstė iš įprastinės “sezono vidurio krizės“.

  Šiemet yra šiokių tokių iniciatyvų, kurios gali būti šį bei tą pakeis. Tačiau kadangi jos ir vėl labiau eina iš entuziastų, o ne iš komandos – faktas, kad įsukti kokią nors evoliuciją (o ne revoliuciją) labai lengva nebus.

 7. 7 suvalk. 2012-01-30 11:25

  šį bloga visada įdomu skaityti, svarbiausia, kad jis būtų “gyvas“, gal viena iš sumažėjusio komentuotojų aktyvumo priežasčių tai, kad mažiau “spyglių“ pasitaiko, kur ne tik perskaitai, bet būtinai ir savo nuomonę išrėžt užsimanai :) Vien Varvalas iki jo uždarymo į vienuolyną kiek žibalo į ugnį papildavo :) na o kalbant apie kitą savaitgaly sklinda gandai, kad REO atvyks, bet tik gandai..

 8. 8 ponas pop 2012-01-30 11:53

  cha – reo būtų visai įdomu:)

 9. 9 axsel 2012-01-30 17:04

  Manau kad Suduvai demesys toks pats tik kad daukas isvyke isLietuvos ir truputy atiyruke no visu reikalu todel mazas aktyvumas.

 10. 10 Tautwis 2012-01-30 17:14

  Jo, sirgaliu “exportas“ liudna tema, ypac apie jaunaja karta kalbant…nesutiksim manau kaiminystej nei vieno,katras ne vieno isvykusio savo tarpe neturi…liudna.

 11. 11 Varvalas 2012-01-30 19:22

  Suvalkai, aš ir vienuolyne būdamas – nuolat ir čia budžiu. Situacija kontroliuojama, kaminas stovi, dūmas rūksta.

  Patvirtinu – REO ruošiasi atvykti; jei neužšals purkštukai. Blogiausiu atveju – vis tiek kada nors šįmet atvyks.

  Kitos naujienos – nėra jokių naujienų!!!

  Varvalas

 12. 12 ponas pop 2012-01-30 22:18

  na tai kaip ir beveik visi susirinko:) beliko man įmest kokį politiškai nekorektišką straipsniuką ir gal šneka vėl užvirs? pamėginsiu rytojaus rytui jei miego valdovas neiškirs anksčiau laiko:)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits