A lyga 2012: kas ir kiek?

Atsakymai į šiuos klausimus teoriškai turėtų būti atsakyti jau ryt-poryt. Prieš savaitę A lygos licenzijos buvo duotos 7 klubams. Pagal LFF planą jau šiandien turėtų įvykti antrasis svarstymų kėlinys, o tada jau – teoriškai – turėtų tapti viskas aišku. Sakau – teoriškai – nes, kaip visi žinome, paprastai aišku netapdavo.

Visą šią savaitę lietuviško futbolo internetas po truputį bruzdėjo svarstydamas įvairiausius gandus apie be licenzijų likusių klubų galimybes sulošti dar vieną A lygos čempionatą. Panašu, kad aiškiausia yra Bangos padėtis – ten trūkumai buvo formalūs. Iš likusių klubų Banga ko gero bus vienintelė, kuri demonstruoja normalų pasirengimą artėjančiam čempionatui. O kaip bus su likusiomis keturiomis – vienas dievas težino.

Taigi, laukia dvikova. Minėtų klubų dabarties prieš dar ano sezono pabaigoje LFF sudarytus du šių metų A lygos tvarkaraščio projektus – 10-iai arba 12-ai komandų.

O kol LFF mums nušvies reikalų padėtį (jei tik nušvies, nes ten pas juos jau kelios dienos kabo pranešimas „Atsiprašome, svetainė kurį laiką neatnaujinama dėl techninių kliūčių“), norėjau prisiminti vieną ano sezono pabaigos nutikimą, kuris kai kuriems iš jūsų gal ir prasprūdo pro akis, nes tuomet visiems labiau rūpėjo rinktinės skandalai, nei A lygos reikalai. 

O nutiko štai kas. Spalio pradžioje paaiškėjo, kad dar vasarą A lygos klubai įkūrė Klubų valdybą – organizaciją, skirtą A lygos reikalų tvarkymui. LFF šiame reikale taip pat dalyvavo – iš LFF pranešimo galima suprast, kad toji organizacija ir buvo sukruta „LFF iniciatyva“. Spalio 13 d. buvo pranešta (ir vėl LFF „lūpomis“), kad toji organizacija pasirašė sutartį su UAB General Financing, kuri tapo generaliniu A lygos rėmėju. Bent jau aš supratau, kad sutartį pasirašė būtent Klubų valdyba ir General Financing direktorius Konstantinas Balakinas, nors šioje procedūroje LFF ausys labai aiškiai kyšojo.

Lyg ir puiki naujiena! Tiesiog galima ploti rankomis, krykštauti ir galvoti apie tai, koks svarbus žingsnis žengtas lietuviško futbolo gyvenime. Aš lyg ir nepamenu, kad per paskutinį penkmetį A lyga būtų turėjusi kokį nors aiškiau išreikštą „generalinį rėmėją“. Tik va – kažkaip ėmė ir užstrigo gerklėje tas džiaugsmas ir krykštavimas. Dar aną rudenį keliskart perskaičiau LFF pranešimą ir vis viena bloga nuojauta nepaliko. Priežastys buvo dvi.

Viena, kažkaip nelabai girdėtas man buvo tas UAB‘as. Ir kalba eina ne apie tai, kad jis koks nors įtartinas ar nevykęs. Kalbu apie tai, kad tai nėra UAB‘as, kuris būtų garsus savo reklama ar viešo įvaizdžio formavimo veiksmais. Kaip taisyklė – sportas ir kultūra dažniausiai remiami būtent reklaminiais tikslais (bent jau postkomunistinėje Europoje, kur nesuinteresuotos filantropijos tradicijų tiesiog nėra). Pažiūrėkit į didžiuosius krepšinio rėmėjus – jie visi yra tie, kurie reklamai ir taip milijonus išleidžia. Futbole yra kitaip. Lietuviškas futbolas neturi jokios reklaminės vertės, todėl normalios, vakarietiškai dirbančios ir keistų reikalų nevyniojančios įmonės lietuvišku futbolo nesidomi. Nes iš lietuviško futbolo rėmimo jos negautų jokios reklaminės ar įvaizdinės naudos. Užtat lietuvišku futbolu domisi visokie keisti ir nelabai girdėti verslo junginiai, kurie pinigus merkia ne dėl įvaizdžio. Dėl ko – aš nežinau, tačiau priežasčių, matyt, yra.

O kadangi pastaraisiais metais buvo visokiausių istorijų, kuriose dalyvavo įmonės keistais pavadinimais ir jų savininkai bei vadovai rusiškomis pavardėmis – tai ir šį LFF pranešimą kažkaip nejučiom imi klasifikuoti tuo pačiu principu. Nesu nusiteikęs prieš rusus – paprasčiausiai retas kuris rimtas pastarųjų metų Lietuvos futbolo skandalas neapseidavo be rusiško kapitalo ir rusiškų pavardžių.

Antra, skaitant tame pranešime cituojamų asmenų mintis (LFF prezidentas, Sūduvos, Ekrano, Žalgirio ir Šiaulių atstovai) nejučia apėmė jausmas, kad gyvenu kitoje nei jie šalyje ir vaikštau į kažkokio kitokio futbolo čempionato rungtynes. Iš tų pareiškimų liejosi toks nepamatuojamas optimizmas, kad atrodė, jog kalbama apie kažkokią kitą valstybę. Generalinio lygos rėmėjo direktorius sakė tikįs futbolo perspektyvomis Lietuvoje, nors kaip sykis tuo metu visa oficialioji futbolo grietinėlė rinktinės prastą pasirodymą ir jos perspektyvos nebuvimą grindė tuo, kad Lietuvoje futbolo pedagogika yra beviltiškai sugriuvusi ir artimiausiais metais rinktinė jokios perspektyvos neturi.

Futbolo klubų atstovai kalbėjo apie augantį šio ir praėjusių sezonų rungtynių lankomumą, nors skaičiai rodė akivaizdų ir gan radikalų mažėjimą. Taip pat stebino ir šnekos apie troškimą, kad futbolo bendruomenė gautų visapusišką bei operatyvią informaciją. Kada nors. Galbūt kitais metais.

Žinant kaip dauguma Lietuvos klubų „dirba“ su savo žiūrovais, kažkaip sunkoka patikėti, kad dabar štai viskas ims ir apvirs aukštyn kojom. Juolab, kad jei jau nuo vasaros toji Klubų valdyba veikė, tai bent jau galėjo iki savo prisistatymo paleisti kokį paprastą, bet operatyvų informacinį mini-portalą, nes „visapusiškos ir operatyvios informacijos pateikimu“ vis dar rūpinasi mėgėjai bei entuziastai, o projektas A Lyga vis dar yra „ruošiamas“. Iki pat šios dienos.

Ai, tiesa – dar toji valdyba sakė įkūrusi Stabilumo fondą, kuriame klubai kaups lėšas, kurios esant reikalui galėtų būti panaudotos su finansinėmis problemomis susidurūsiems klubams pagelbėti. Ir vėl kažkokios svajonės ir iliuzijos – teoriškai toks fondas lyg ir skamba gerai, tačiau praktiškai… Kas tas lėšas kaups? Sūduva, Ekranas, Žalgiris ir Šiauliai? Ir kuo remdamiesi nuspręs, kada ir kokiam klubui galima „pagelbėti“? Atlantui galima ar dar ne ? O Klaipėdai? Gal Mažeikiams?

Trumpai tariant, vaizdelis iš to LFF pranešimo nusipiešė labai keistas ir įtartinas. Juolab, kad normalios, tikros informacijos kaip ir nebuvo pateikta. Nei kokia ta generalinio rėmimo suma, nei kas konkrečiai bus daroma. Vienintelis konkretus dalykas, apie kurį pakalbėjo Varanavičius buvo planas kitais metais varžybų organizavimui naudot Vokietijos futbolo sąjungos valdymo sistemą. Bet čia ko gero kalba eina tiesiog apie visiems vieningos programinės įrangos įsisavinimą, kuris greičiausiai būtų atliktas ir be generalinio rėmėjo. Aišku, jei nebereikės rungtynių statistikos rinkt žiūrint įrašus per futbolo.tv – ačiū ir už tai.

Štai tokių nuotaikų vedinas ir nutariau pasidomėti daugiau apie tai, kas gi per paukštis yra tas UAB „General Financing“. Greitai paaiškėjo, kad klydau, manydamas, jog tai yra kažkoks neaiškus verslo darinys. Jis yra pakankamai aiškus ir netgi vienas savo žanro lyderių Lietuvoje.

Šis UAB‘as teikia pirkimo išsimokėtinai paslaugas ir dalina mažus greituosius kreditus. Įkurta ši įmonė 2005 metais, tačiau apie tai daug istorijų nėra pasakojama. Svarbiausias nutikimas jos gyvenime nutiko 2008 metais, kai ją nusipirko žymus prancūzų bankas „Societe Generale“. Priklausomybe šiam gigantui „General Financing“ labiausiai iki šiol ir mėgo pasigirti. Tačiau dar praeitą rudenį pasklido kalbos, kad prancūzai juos jau nori parduoti. Kaip ten viskas baigėsi – nesidomėjau, tačiau panašu, kad prancūzai ir toliau lieka šios įmonės šeimininkais.

O esminė priežastis, kodėl „General Financing“ nėra baisiai gerai žinoma yra ta, kad ji arba tyliai gyvena prekybos centruose, kur žmonės daiktus perka išsimokėtinai arba dalija greituosius kreditus per specialiai tam sukurtą prekės ženklą „Kreditas 123“. Kitaip tariant, pati A lygos generaliniu rėmėju tapusi įmonė ypatingo reikalo savo įvaizdį kurti bei reklamuoti neturi, nes jos klientai arba su įmone tiesiogiai beveik nesusiduria. Galų gale, pakanka jos pavadinimą į gūglą įvest, kad suprastum, jog viešumoje ši įmonė labai mažai matoma.

Tai kokios gi naudos galėtų „General Financing“ gaut iš lietuviško futbolo? Į tokį klausimą taip sudėtinga atsakyt, kad belieka apsistoti ties požiūriu, kad šis UAB‘as oficialiai jokios naudos nesiekia, o futbolą remia iš kažkokio nepaaiškinamo altruizmo. Beje, įmonės tinklapyje apie tai, kad ji yra vienas didžiausių Lietuvoje futbolo rėmėjų taip pat nėra net užsimenama.

Galima užduoti ir dar vieną klausimą – kaip gi vadinsis šių metų A lyga? Mat vienas iš minėto susitikimo dalyvių (kaip sykis juo buvo Murauskas) prasitarė, kad A lyga kitąmet turės naują vardą. Šiame kontekste lyg ir prašytųsi mintis apie tai, kad lygai bus suteiktas rėmėjo pavadinimas – daugiau racionalių argumentų keisti lygos pavadinimą kaip ir nėra. General Financing Futbolo Lyga? Ar Kreditas Vienas Du Trys Futbolo Lyga?

Apie tai kalbėjo ir Klubų valdybos pirmininke po mėnesio išrinkta Žalgirio vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė. Cituoju LFF svetainę: „V. Venslovaitienės teigimu, visų pirma bus kuriamas A lygos prekės ženklas, startuos internetinis puslapis, lyga didesnį dėmesį skirs bendravimui su futbolo gerbėjais socialiniuose tinkluose, svarstomas ir kokybiškesnių televizijos transliacijų klausimas“. Very nice. Tik būtų smagu sužinto, kaip šie reikalai pajudėjo priekin per tuos tris mėnesius nuo Klubų valdybos įkūrimo.

Gal LFF ir Klubų valdyba kortas atskleis vasario 1 dieną? Praneš, kurie klubai garantuotai loš A lygoje ir pateiks galutinį tvarkaraščio planą. O kitą dieną pradės suktis nauja A lygos svetainė ir mums bus patiektas prašmatnus futbolo marketingo projektas, kurio tikslas – paversti ligšiolinę A lygą šiuolaikiškomis technologijomis švytinčiu ir įvairiausiais kanalais su potencialiu žiūrovu bendraujančiu organizmu. O gal ims taip ir nutiks?

39 Responses to “A lyga 2012: kas ir kiek?”


 1. 1 griezhtas 2012-01-31 08:56

  Del stadiono lankytoju mazejimo tai is dalies kalta ir futbolo.tv, nes as pats asmeniskai pernai i koki 30% varzybu tingejau vaziuoti n km iki marijampoles ir ziurejau varzybas per futbolo.tv… anksciau kai alternatyvu nebuvo tingejau maziau :)

 2. 2 ponas pop 2012-01-31 09:09

  eik jau eik – taigi čia tik Lietuvoj ko gero galvojama, kad TV atima žmones iš stadiono:) O normaliam pasaulį TV ir yra tokiems kaip tu – kuriems ne visuomet iki stadiono pavyksta tuos kilometrus nukeliaut. Stadioną visų pirma turi užpildyt ne ex-marijampoliečiai, gyvenantys Vilniuj ar Londone, o vietinė chebra. Nes juk jei tau tų kilometrų nereikėtų atlikt – niekada neiškeistum stadiono į TV, net jei tai būtų Čempionų lygos lygio transliacija, ane?

 3. 3 voleur 2012-01-31 09:23

  Geras straipsnis apie klubų valdybą :) viskas pas mus kabinama ant makaronų ir slepiama už uždarų durų…

 4. 4 griezhtas 2012-01-31 09:26

  Nu jei lytu ir butu koks piktas vejas ir ikvepimo nebuciau, tai gal kada ir ziurejima per tv pasirinkciau vietoj gyvo ziurejimo, net ir gyvendamas vietoje….

 5. 5 Remis 2012-01-31 09:41

  Dar pernai buvo pateiktas pradinis puslapio sumanymas (kalbu apie Klubų valdybos reikalą, o ne apie tai, ką kadais darė LFF). Kokioj stadijoje dabar projektas – nežinau, bet kad buvo tik kalbos, sakyti negalima :) Buvo ir šiokie tokie marketingo plano apmatai.
  GF skirta suma A lygai nėra labai įspūdinga. Ne vienas Lietuvos klubas turi ne po vieną rimtesnį rėmėją. Didžiausią efektą GF gaus, jei bus aktyviai reklamuojama per futbolo transliacijas. O futbolo.tv žiūrėjimo statistika praėjusiais metais pranoko ir idėjos sumanytojų lūkesčius.

 6. 6 Anonimas 2012-01-31 09:46

  “Anot LFF vadovo, pagal sutartį, kuri galios iki kitų metų pabaigos, “General Financing“ įsipareigojo A lygos vystymui skirti 200 tūkst. litų.“

  http://sportas.atn.lt/straipsnis/91565/futbolo-a-lygos-generaline-remeja-tapo-finansu-bendrove

 7. 7 ponas pop 2012-01-31 10:20

  ačiū už patikslinimą. suma labai jau kukli. bet, matyt, daugiau LT futbolas nenusipelno. iš kitos pusės, tokios sumos lyg ir turėtų pakakt bent jau padoriai info sistemai sukurt – turiu omeny, A lygos tinklapį su operatyviai atnaujinama informacija.

  o kas liečia GF, tai daugiausia klausimų ir kyla dėl to, kad tiesiogiai GF ypatingos reklamos nereikia ir jie jos praktiškai neturi (jei neskaityt kokių nors lankstukų pašto skyriuose), nes jų vartotojui reikia žinot produktų pavadinimus, o ne pačios įmonės vardą. už tai ir juokavau, kad natūraliau būtų jei A lygą remtų ne GF, o koks nors “Kreditas 123“.

  Tad priežasčių be proto džiūgauti lyg ir nebuvo – gan kuklus rėmėjas, kuris remia dėl nelabai aiškių priežasčių – visa tai verčia galvoti, kad šitas projektas ilgalaikis nebus. Kaip ir ne vienas kitas ankstesnis LFF rėmimo projektas, kurie su tokiu pačiu begaliniu entuziazmu būdavo pristatomi (pvz., kasmet besikeičiantis rinktinės transliacijų partneris).

  Šiaip jau aš nenoriu pasakyt, kad toji Klubų valdyba nieko nedaro ir niekas nevyksta (nepaisant to, kad kol kas jų darbo rezultatų dar viešai nematome). Iš kitos pusės – padaryt minimalų informacinį puslapį nėra taip jau baisiai sudėtinga. Bent tiek tikrai galėjo būt įgyvendinta. Nebent ir vėl užsimota sukurt super-duper informacinę platformą, kuriai įgyvendinti poros sezonų prireiks. O juk žmonėms šiuo metu ne pribloškiančio dizaino reikia, o elementarios informacijos, kurios nereikėtų ieškot blaškantis po kelis mėgėjų palaikomus portalus.

 8. 8 edmaz 2012-01-31 11:57

  karocia ziuriu tikrai ziauru lietuvos futbole :D

 9. 9 Tautwis 2012-01-31 14:23

  Na istikruju, klausimas kyla elementarus: ar uz 200 000 Lt mazu kreditu rinkos lyderis gaus na kad ir, tarkim, + 10% navaro, nes jis tapo generaliniu lygos remeju? Nebent i ilgalaike perpektyva ziurint,labai ilgalaike….
  Ar as,ziuredamas i savo zmonos vargana plauku dziovintuva uzeisu i alyga.lt, pamatysiu ten reklama, ir begsiu tekinas pirkti issimoketinai?
  Reklama stadionuose,kur ja pamatys vidutiniai 500pilieciu duos efekta?
  Ko gero, kaip ponas pop sako, cia remimas is altruizmo…
  Bet gal ne tiek svarbu,kokiu budu jie gaus ta graza,smagu kad apskirtai pasiryzo mestelti kelis centus musu vargano futbolo labui,svarbu ta parama isnaudoti maximaliai…
  Gal ne i tema, bet kaip dirba Zalgiris symet,tai grazu ziuret…Zydrunas Savicku prisideda prie ju su savo verslu,bendradarbiaus…Grazu ziuret,manau Vilnius tures futbola savo mieste,manau bus ir ziurovu….Baltas pavydas stuksena…

 10. 10 griezhtas 2012-01-31 15:14

  Na jei bus lyga pavadinta pvz. General Financing lyga tai tas pavadinimas automatiskai eis per visus laikrascius portalus ir tt. rasancius apie LT futbola (galima cia pridet eiline asaru pakalne apie tai kaip niekas neraso apie lt futbola, taciau sezono metu kievienam dienrastyje ar portale yra tokia skiltis). Ir kaip neisvystytam brandui tai puiki galimybe buti ispopuliarintam Lietuvos rinkoje, taip, kad zingsnis ganetinai logiskas ir vertinant efektyvumo/kainos santyki santykinai nebrangus, nes pagal kaina atitinka dvieju stendu salia viabaltikos metine nuoma…

  O del zalgirio marketingo tai sutinku dirbama intensyviai, taciau klausimas ar pateiks jie ta produkta kuri reklamuoja. pavyzdziui kaip deres seimyninio- bendruomeniu klubo koncepcija su P4 pomegiu “tinkamai atsakyti i provokacijas“….

 11. 11 ponas pop 2012-01-31 15:36

  matai, rėmimai visada geriau teisinasi, kai rėmėjas turi bent kokį ryšį su remiamu dalyku – pvz., žymiai geriau gaunasi kai futbolą remia koks alus ar lažybų kontora. ypač kai remiamas reiškinys nėra toks masinis – kai kalba eina apie kašį Lietuvoj, tada šita taisyklė nebūtinai galioja. todėl ir kyla dvejonės dėl tokio rėmimo ilgalaikiškumo – nes jei tai yra vienerių metų dalykas, tuomet ypatingesnio efekto tikrai nebus. o interesų gali būti visokių – tereikia prisimint dar ne tokį seną vieno banko interesą lietuviškame futbole. na bet žiūrėsim kaip čia bus – nėra ko karksėt anksčiau laiko.

  o va tiek žalgiryje, tiek ekrane yra gražu tai, kad jų veikloje galima įžvelgt ne tik tam tikrus strategijos daigus, bet ir tęstinį darbą, kai veiksmai eina vienas po kito, o nėra tik atsitiktiniai sėkmės atvejai. va tada jau tikrai nėra taip svarbus koks rėmėjas pagaunamas ir kiek jis prisideda, nes supranti, kad toks požiūris leidžia tikėtis, jog pasitraukus vienam rėmėjui, bus šansų surast naują.

 12. 12 Tautwis 2012-01-31 15:38

  Del P4, tai, manau,mažiausiai reikėtų jaudintis, gal ir ne šventieji,tačiau pagarbos verti, nemanau,kad dabrtinis Žalgiris apskritai būtų futbolo žemėlapyje.Keletas konfliktų nesumenkina jų nuopelnų Žalgiriui,tuo pačiu ir LT futbolui.
  Kažkodėl pamirštama,kas padaryta gero(socialinės akcijos pvz), o priminema bloga.
  Manau šiuot atveju P4 Gera ryškiai pirmauja priesš P4 Bloga…

 13. 13 griezhtas 2012-01-31 16:18

  Na jeigu tas GF remtu kase, jis paskestu tarp daugybes kitu remeju ir vardo garsinimo prasme gautsi snipstas, be to kases masiskumas yra tik eurolygos ir Lryto su zalgirio varzybose, visose kitose varzybose krepsini lenkia vidutines futbolo a lygos varzybos.
  Todel apmastes ta varianta, kad jeigu lyga bus pavadinta general financing vardu, manau jie uz 200 tukst lt gaus super brando garsinimo kampanija (jau pradedu pavydet kaip gudriai ir pigiai prasisuko:D).
  Del susiejimo su futbolu, tai esu 98% garantuotas, kad vidutinio futbolo sirgaliaus seima isleidzia daugiau pinigu lizingui (pirkimo issimoketinai imokoms), nei lazyboms, o alaus reklama siaip ar taip Lietuvoje uzdrausta (nors nesu tikras ar alui isleidziama daugiau nei imokoms).
  Kita vertus gal pamirstam kaip vyksta pirkimas issimoketinai – nukeliauji i kokia avitela isgirdes apie 0 imoku pirma menesi, issirenki pvz. TV ir gali vietoje rinkti is 2-3 lizingo kompaniju ir paprastai renkiesi pagal vardo skambesi, nes ne salygu analize bus galvoje, kai jau sukasi mintys apie ziurejima ir aplaistyma, taip, kad cia labai svarbu yra vardo zinomumas ir asociacijos…

  Del P4 tai taip, jie labai daug padare del savo klubo issaugojimo, bet ir jie turi keistis, nes is nauju ziurovu pritraukimu gausis snipstas jeigu tie nauji ziurovai prie stadiono vartu, vietoj seimai ir bendruomenei jaukios aplinkos, pamatys P4 kautynes su “provokatoriais“. Del “keletos konfliktu“ nesutinku, kiek teko buti viename stadione su P4, 100 proc atveju didesniu ar mazesniu “provokaciju“ buvo.

 14. 14 ponas pop 2012-01-31 16:48

  matysim, kaip čia bus su ta lyga. nepaisant visko, reikia pripažint, kad pernykštės Klubų valdybos kalbos buvo teisingos – siekis sukurt lygos prekės ženklą ir padoresnę info sistemą. pradžiai pažiūrėsim ar pavyks pagal pernykštį planą vasario pirmą dieną turėti aiškų būsimo čempionato dalyvių kiekį ir formatą.

 15. 15 ponas pop 2012-01-31 17:19

  p.s. rytoj dar be viso kito ir taurės pusfinalio burtus trauks, kur likę ekranas, žalgiris, sūduva ir reo

 16. 16 jotvingis 2012-01-31 17:52

  Pilnai pritariu “griežtui“, kad dėl žiūrovų mažėjimo kalta futbolo.tv ir ne tik… taip pat žiniasklaida, oficiali internetinė svetainė ir net tavo, ponaspop tinklaraštis. Jei nebūtų viso šito eičiau į rungtynes rezultatą sužinot..
  O VMFD Žalgirio iš vis nesuprantu, būtų sau ramūs, STABILŪS, žaistų visą gyvenimą I lygoj (kur ir pradėjo, kaip jų kiti klubai į A lygą neįsileido, nes bijojo, kad sezono neištemps) vargo nematydami, bet nee.. prisisamdė visokių specialistėlių, marketingistų, vadybinkėlių, tie rado rėmėjų, prikalbino miestą prisidėt, akcijas visokias bereikalingas organizuoja, nafik to reikia, o dar žaidėjų ir trenerių iš užsienio prisipirko.. Bankrutuos stopūdovai bankrutuos, ot durniai…

 17. 17 ponas pop 2012-01-31 17:53

  jo, linksmai čia tu. o gal jau yra kokių tvirtesnių žinių dėl savaitgalio draugiškų? bus – nebus? reo – nereo?

 18. 18 jotvingis 2012-01-31 20:02

  Gal truputį į temą, apie rėmimo naudą, mokestines lengvatas ir pan.
  http://www.labdara-parama.lt/article.php?smid=6&mid=1

 19. 19 Remis 2012-01-31 21:03

  Licencijavimo rezultatai situacijos nepraskaidrino :) Beje, Vykdomasis komitetas rinksis vasario 2 dieną. Tad dar reikės kentėti :)

 20. 20 Someone 2012-01-31 21:09

  Tikrai joks ten futbolas.tv nekaltas – toks websaitas kaip tik labai sveikintinas dalykas ir labai puiku, kad net ir musu varganos lygos rungtynes galima stebet internetu. O kaltas tiesiog pats futbolo lygis – kaip jotvingis sake “jeigu visu info saltiniu nebutu, eiciau i rungtynes rezultata suzinot“, kas parodo, kad musu futbolas zmonems visiskai neidomus, uztenka tik rezultata suzinot. O jeigu lygis butu padorus (aisku, nebusim anglu ar ispanu lygio, bet bent jau noretusi matyt A lyga mazdaug tokio lygio, kokio ji buvo pries kokius 5 metus, kai del 1 vietos kovesi bent 5 komandos), tokiu atveju zmones, rinktusi stadione ir su nekantrumu lauktu varzybu pradzios. Taip, berasant ilgesys ir nostalgija apeme…

 21. 21 sraujyme 2012-01-31 21:52

  O kodel negali GF planuot startuoti Lietuvoje su nauju produktu, kazkaip man atrodo, kad tai gali but viena is priezasciu paskatint futbola.
  bei jokiu tv neatims is sirgaliu malonumo ateit i varzybas. teko keleta rungtyniu ziuret per tv, tai neatperka rungtynese patiriamo adrenalino. bet jei komanda zaidzia labai prasta, ka matem praeito sezono viduryje ir preitas rungtynes su Venspils,nu nesinori eit,matyt to pacio ir savo nervu lasteles gadint.
  na tikekimes prasidejus naujam sezonui nauja valdyba duos kazka gero. nes iki siol apie visa futbolo valdyma suzinai is atsitiktiniu pranesimu spaudai, o ne nuveikiamu darbu futbolo labui.

 22. 22 ponas pop 2012-01-31 22:38

  Jo… Licenzijavimas, galima suprast, baiges kaip niekad saziningai. Idomu dabar ar leis I lygos licenziju turetojams lost A lygoje jei norinciu atsiras. Jei ne – teks nauja tvarkarasti lff sudarinet. Kazkaip bish gaila kad mazeikiu futbolo ‘atgimimas’ taip greit baigesi – kaip suprantu ten is viso jokios komandos nebelieka. Del fbk irgi graudu – keista kad kaune neatsirado norinciu futbola palaikyt. Ale uz tai I lygoj komandu is vilniaus kad pridygo!

 23. 23 romar 2012-02-01 00:32

  Lietuvos futbole marketingas dazniausiai baigiasi suskaiciavus kiek tai kainuos. Taip kad uz tuos 200 stuku sunku tiketis stebuklu, tuo labiau kad pernai-uzpernai atsiradusios A lygos transliacijos matyt irgi nebuvo uz dyka. Kas del to nepamatuojamo optimizmo tai aisku cia buvo daugiau reklamai, o realiai kiek atsimenu niekas kalnu nezadejo (labiau kalbejo kaip cia bus atsispyrimui).

  Someone: kaltas tikrai ne futbolo lygis, nes pries tuos 5 metus kaip tu sakai rinkdavosi ne ka daugiau. Apskritai Europoj turbut yra tuzinas lygu kur zaidimo lygis ne geresnis (ar bent jau nedaug geresnis) taciau ziurovu renkasi daug daugiau. Kur suo pakastas? Tradicijos..

 24. 24 suvalk. 2012-02-01 10:56

  o mūsų Sūduva jau tikrai šeštadienį žais su Reo ir dar paskelbė, kad ieško viešųjų ryšių administratoriaus!!

 25. 25 Varvalas 2012-02-01 11:16

  Taigi, ponas Pop, jau seniai šį darbą daro :) Dabar dar ir atlyginimą gausi. Jei kartais tau reikėtų pavaduotojų, tai …

 26. 26 Anonimas 2012-02-01 12:20

  Aš tikiuosi, dabartiniam darbe ponaspop mažiau uždirba ir atitinka keliamus reikalavimus:) Nors jei rimtai, pabandyk, bent dėl sportinio intereso, gal ir geriau pasiūlys.
  Tarp reikalavimų galėjo įkišt “domėjimąsi lietuvišku klubiniu futbolu“, tada gal ir kandidatų neliktų :)

 27. 27 rimvill 2012-02-01 14:15

  Ištraaukti taurės burtai:
  04.11 – Žalgiris vs Sūduva
  04.25 – Sūduva vs Žalgiris

  Ekranas gavo REO. Ir sekasi gi avinam.

 28. 28 naujienos 2012-02-01 16:47

  oggas » prieš 32 minutes(čių)
  Klubu vadovybe pasiule A lygoje zaisti Atlantui ir Reo, FBK atstovu nebuvo posedyje.

 29. 29 ponas pop 2012-02-01 17:11

  oba, kiek naujienų!!! tai tipo fbk kaput? chm, vis viena Lietuva keista šalis – nebūti posėdyje, skaitau, yra stipru. net jei nieko tau iš to posėdžio šią akimirką nereikia….

 30. 30 ponas pop 2012-02-01 17:12

  p.s. jau buvau kažkaip susitaikęs su tuo, kad žais 8 komandos ir nebus nė vieno aiškaus autsaiderio. dabar, panašu, turėsim visus du:)

 31. 31 axsel 2012-02-01 17:12

  tai kauna per borta meta ,negerai

 32. 32 axsel 2012-02-01 17:19

  pagal sportiny principa atlantas turejo nepapult nes zemiau uz kauna buvo

 33. 33 aaaaa 2012-02-01 17:21

  Tai kad Atlante visai neblogi zaidejai treniruojas dabar, Narbekovas treneris, su tokia sudetim jie manau uz Taura ar banga (nors dar sprest del ju anksti, laiko komplektacijai dar yra, o pvz Tauras visa buri issiunte is perziuros namo..) gali auksciau but. Tiesa, kontrkktu jie su atlantu neturi, ir atrodo visi daires atsarginiu variantu (kad ir uz mazesnius pinigus), bet jei atlabtas a lygoj dalyvaus, tai turbut bent jau dauguma klaipedoj liks. Ai tiesa,, kazin kaip su Atlanto skolom, kalbejo Vacys apie kazkokius investuotojus.. Juk realiai, jei skolu nepanaikina, negaletu zaist A lygoj.

  Del Reo ir nezinosi, nenustebciau jie turi pinigu.. Ir graziai susikomplektuotu..

 34. 34 aaaaa 2012-02-01 17:21

  Cia ponui pop del autsaideriu

 35. 35 ponas pop 2012-02-01 17:36

  sutinku, bet esmė yra tame, kad komandos, kurios daugmaž tam pačiam lygyje išsilaiko bent keletą sezonų, yra padoresni varžovai už tas, kurios kiekvieną sezoną pradeda nuo nulio ir eina va bank. jau nekalbant apie a lygos klasiką, kai į antrą sezono pusę baigiasi ir taip nedideli pinigai, klubai netenka žmonių, o likusieji – motyvacijos ir tada prasideda nepadorūs pralaimėjimai.

 36. 38 ponas pop 2012-02-01 18:29

  ačiū už info – panašu, kad tai ir bus finalas – dešimt komandų A lygoje, įskaitant atlantą ir reo

 37. 39 minde 2012-02-01 19:54

  tj kaip suprantu futbolo.tv ir bus oficialus lygos tinklapis


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits