Skonto: parduodame visus

Skonto - pernykštės Baltijos lygos nugalėtojas

Neseniai gavau vieno iš mūsų, Juozo Raškausko, laišką, kuriame buvo gero interviu vertimas. Pokalbio veikėjas – Rygos Skonto sporto direktorius, beje – lietuvis, Antanas Sakavickas. Interviu nėra naujas – pernai skelbtas lenkų žurnale “Pilka nozna“, tačiau jame dėstomiems dalykams tai neturi jokios reikšmės. O šis pokalbis įdomus dėl to, kad ponas Sakavickas labai aiškiai ir tiesiai dėsto Skonto futbolo klubo ilgalaikę strategiją, paremdamas konkrečių taktinių veiksmų pavyzdžiais. Įspūdingi du dalykai. Viena – iš mūsų varpinės žvelgiant – kad šio regiono klubas apskritai kokią nors savo veiklos strategiją turi. Antra – pati strategija, kuri rodosi puikiai pritaikyta mūsiškai futbolo rinkai ir sudaro bent jau teorines prielaidas šio regiono futbolo klubui ne tik egzistuoti, bet ir planuoti bent šiokius tokius pasiekimus didžiajame futbolo pasaulyje. Panašu, kad ne tik futbolo fanams tokį tekstuką verta atidžiai pasiskaityt. Tad dėkoju Juozui už pastangas šviesti mūsų futbolo galvas ir linkiu jums gero skaitymo ir prasmingų minčių. Tekste panaudotas nuotraukas pasiskolinau iš Skonto ir Lechia klubų svetainių. 

>>>

Kaip pradėjote savo profesionalią sporto direktoriaus karjerą futbole?

Klubo savininkas Guntis Indriksons paklausė ar esu pasiruošęs laimėti. Šiandien, rytoj ir ateityje. Atsakiau, kad taip. Tai buvo 2005 –ieji.

Iki praėjusių metų čempionų titulo laukėte net šešis metus?

Išpardavėme per daug žaidėjų. Taip, jau gavosi, kad prasidėjo kartų kaita komandoje, labai drąsi, bet pernelyg gili. Prieš metus situacija stabilizavosi ir susigrąžinome čempionų titulą. Ką gi, kiekvienas futbolo klubas turi ir blogesnius savo gyvavimo periodus, tačiau Skonto išlieka Latvijos futbolo vizitine kortele. Labiausiai žinomi futbolininkai ar treneriai yra susiję su mūsų klubu : Juris Laizans, Marianas Paharis, treneris Aleksandrs Starkovs ir kiti. Nuo klubo įkūrimo 1991 metais iki 2004 metų buvome Latvijos čempionais, o šis faktas turėtų būti įrašytas į Gineso rekordų knygą.

Kiek kainuoja futbolo biznis Latvijoje?

Tai brangus malonumas. Turime didžiulę ekonomikos krizę ir tik po truputį stojamės ant kojų, o sportas dėl to labai nukentėjo. Skonto klubo biudžetas sudaro apie 3 milijonus eurų, kurio didžiąją dalį surenkame parduodant žaidėjus. Pajamų gaunamų iš rėmėjų negalime lyginti su Lenkijos futbolo klubų pajamomis, nes mūsų reklamos rinka yra 20 kartų mažesnė. Dėl to kovojame UEFA dėl Baltijos lygos sukūrimo, kurioje žaistų geriausi Latvijos, Lietuvos ir Estijos futbolo klubai. Tai leistų sukurti 8 milijonų reklamos rinką ir tada visi galėtume daugiau uždirbti ne tik iš reklamos, bet ir parduodant televizijoms rungtynių transliacijos teises ( nemaišykime su esama Baltijos lyga – vertėjo pastaba). Tai būtų puikus šansas pagerinti klubo finansinę padėtį.

Tai kaip surenkate klubo biudžetą?

Prisideda sponsoriai, taip pat Skonto klubo savininkas, bet didžiąją dalį biudžeto lėšų surenkame iš žaidėjų pardavimo. Pabrėžiu, kad nėra futbolininko Skonto komandoje, kurio nenorėtume parduoti. Praėjusiame transfero lange Maskvos CSKA pardavėme Aleksandrs Cauna mūsų geriausią žaidėją ir ten jam sekasi. Anksčiau Gdansko Lechia pardavėme Ivans Lukjanovs ir Sergejs Kožans. Galime pasigirti mūsų auklėtiniais.

Ivans Lukjanovs - už Gdansko Lechia

Bet Ivans Lukjanovs nebemuša tiek įvarčių Lenkijoje kiek jų pelnydavo Latvijoje…

Nes treneris Tomaš Kafarski jame įžvelgė krašto puolėją ir pataikė į dešimtuką. Dėka to dabar turime Latvijos rinktinėje puikų žaidėją. Išvykimas į Lenkiją Ivanui labai padėjo.

Ar turite kontaktų ir su kitais Lenkijos klubais?

Rygoje jau lankėsi Krokuvos Vislos, Poznanės Lechia, Kielcų Koronos skautai. Turime itin gerus kontaktus jūsų rinkoje. Rungtynės Čempionų taurėje su Visla komanda, tai jau laimėjimas, tai padės mums Lenkijos futbolo rinkoje, rungtynes rodys televizija ir tikiuosi, kad lenkų klubų skautai pamatys mūsų žaidėjus.

Kur ieškote futbolininkų savo komandai?

Turime kontaktų tinklą rytų rinkoje, taip pat Brazilijoje. Iš ten kilęs Nathan Junior, mūsų geriausias žaidėjas, kuriuo domisi Maskvos Dinamo komanda. Esmė tame, kad mes imame ne paruoštus futbolininkus, o jaunimą. Junior pas mus atvažiavo 17-kos metų ir tobulėjo pas mus. Ir tai ne vienintelis atvejis. Yra didelis susidomėjimas Kasperu Dubra ar Ruslanu Mingarovu. Transferai į turtingus klubus, tai ne tik finansinė injekcija Skonto klubui, bet ir reklama mūsų klubui ir Latvijos futbolui. Be pirmosios komandos treniruojame 500 vaikų Skonto klubo futbolo akademijoje, pradedant šešiamečiais. Jau paruošėme planą turėti keturmečius vaikus ir tas planas veikia. Papildomai bendradarbiaujame su Rygos Olimpo klubu, kuriam skoliname mūsų žaidėjus. Tai padeda jauniems futbolininkams geriau pereiti iš jaunimo futbolo į suaugusių futbolą. Ten jie turi daugiau šansų žaisti pagrindinėje sudėtyje ir kaupti patirtį.

Žaidėjų ruošimas pardavimui apsunkina jūsų galimybes pasiekti laimėjimų Europos lygoje. Tai koks Skonto tikslas?

Norime paruošti žaidėjus pagrindinei komandos sudėčiai, o po to jie privalo išvykti į gerus europos klubus. Kitaip Latvijos rinktinė nepakartos 2004 metų pasiekimo Europos čempionate. Tai susisiekiančių indų sistema, kuri privalo save ne tik finansuoti, bet ir atnešti pelną.

Bet tokie žaidėjai, kaip Laizans gali pusę sezono žaisti Skonto, o kitą pusę Rusijos pirmojoje lygoje, ar tai teisingas sprendimas?

Juris Laizans tai mūsų ikona, jo patirtis yra neįkainuojama jauniems futbolininkams, dėl to jis naudojasi išskirtinėmis sąlygomis. Jis nori dar žaisti ir tai mes išnaudojame. Kai jis baigs futbolininko karjerą, kai jam tai nusibos, visada ras darbo mūsų klube. Klubo štabe ar organizaciniame darbe. Todėl mums netrukdo jo žaidimas Rusijoje, kur jis uždirba gerus pinigus ir užmezga naujus kontaktus mūsų klubui.

Tai koks jūsų tikslas Europos taurėje?

Aišku pergalės. Dėl to kovojame, toks futbolo tikslas, o svarbiausia norime kuo geriau atstovauti Latvijos futbolą.

>>>

[ Vertė Juozas Raškauskas]

Reklama

9 Responses to “Skonto: parduodame visus”


 1. 1 Niekas 2012-02-15 15:06

  Pirma ,apie ką pagalvojau, tai – “ Kodėl to negali būti pas mus?“. Aišku nebūtinai tai Sūduva, bet apskritai. Sakyčiau geras pavyzdys, kad įkvėpimo kažkur toli ieškoti nereikia, nes ir iš kaimynų yra ko pasimokyti. Iš kitos pusės, tai sunkiai tikėtina ,kad vos su lietuviais sirgaliai bendraujantys klubai, gali užmegzti rimtesnius kontaktus su užsieniu ir sėkmingai bendradarbiaut.

 2. 2 ponas pop 2012-02-15 16:42

  nagi, dar įdomus teiginys apie klubų-rinktinės sąmoningus ir atsakingus santykius, kai klubai jaučiasi atsakingi už bendrą reikalą (net jei tai yra labiau žodžiai nei realybė). Ir, aišku, įdomiausia, kad šitą reikalą dėsto ir tvarko ne kas kitas, o mūsų tautietis, kuris, kiek supratau, kadaise Alytuje krepšinio reikalus tvarkė

 3. 3 Anonimas 2012-02-15 17:35

  Marijampolė nuo Alytaus netoli.. :)
  Sakavicką – sporto direktoriumi, Dambarauską – jaunimo treneriu (arba FA Sūduva direktoriumi), ponaspop – Komunikacijos direktoriumi. Svari investiciją į personalą būtų. Mantingą ir Juodelius persivilioti iš krepšinio, finansinis stabilumas padidėtų. Ir aš bučiau ramus dėl FK Sūduvos ateities :)))

 4. 4 mantas 2012-02-16 08:52

  Aisku idomiai cia parasyta. Bet siai dienai Skonto ant bankroto slenkscio..

 5. 6 Remis 2012-02-17 10:30

  Jokios stebuklingos veiklos strategijos čia nesimato. Tie patys “Žalgiris“ ar “Ekranas“ tą patį daro. Mažesni klubai ta pačia linkme juda, bet ne tokiom didelėm apsukom. Jei “Banga“ turi 400 vaikų, tai gal reiktų būgną mušti dar garsiau nei Ryga su 500 :)

 6. 7 ponas pop 2012-02-17 10:38

  nežinau kaip ten tvarkosi banga – čia paprasčiausia būtų pasivardinti ne vaikus, o žaidėjus, kurie per pastaruosius metus iš tikro buvo parduoti į stipresnius klubus. pvz., sūduvos atveju ši sritis yra totaliai apverktinos būklės, nes panašu, kad šia linkme nedaroma niekas – visi žaidėjai iš sūduvos ramiai išeina tuomet, kai jų kontraktas pasibaigia, todėl klubas jokios naudos neturi.

 7. 8 Remis 2012-02-17 10:57

  Bet taip pat mes nežinom, kiek Skonto išleido, kad parduotų tą vieną ar kitą žaidėją į stipresnį klubą. Pavyzdžiui, Ventspils po to savo sėkmingo skrydžio į Europos lygą vos neužsilenkė, nes su žaidėjų perpardavimu siejo pernelyg dideles viltis. Galima girtis kiek nori, tačiau iki kokio Kijevo “Dinamo“ lygio žaidėjų selekcijoje ir pardavime Baltijos klubams dar toli kaip iki mėnulio.

  Taip pat neapraudočiau ir Sūduvos. Tas pats Vitkauskas nemanau, kad išskrido visiškai laisvas. Kol žaidėjui nėra 23 metų, jį išauginęs klubas turi teisę į kompensaciją. Lietuvoje paprastai tokie dalykai sprendžiami ne pinigais iškart, o įsipareigojimu pasidalinti tais pinigais, kurie kliūtų, jei žaidėjas iškeliautų į trečią klubą.

 8. 9 ponas pop 2012-02-17 11:37

  dėkui už patikslinimus beigi žinias. o turint omeny gan apverktiną baltijos regiono futbolo lygį, man visada norisi atkreipti dėmesį netgi į tai, kai tam tikri tikslai ar matymas yra viešai deklaruojami. sutinku, kad dažnai tarp žodžių ir realybės yra tam tikrų problemų, tačiau viskas juk ir prasideda nuo mąstymo pokyčio. dėl ir ploju visada, kai mūsuose girdžiu bent jau aiškiau suformuluotą strateginę mintį


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama