Sezonas prasideda. Skaičiuojam.

Atėjo laikas apibendrinti Sūduvos pasirengimą 2012 metų A lygai. Aišku, „apibendrinti“ nelabai yra ką – šių metu pradžia buvo netikėtai rami.

Kaip įprasta, Sūduva niekur nevažiavo. Lakstė po savo maniežą. Sužaidė 7 rungtynes su lietuvių, latvių ir lenkų komandomis. Triskart laimėjo ir po dukart baigė lygiosiomis bei pralošė. Įvarčių santykis: 13-6. Visai neblogai. Net jei pralaimėta prieš abi panašaus pajėgumo komandas. 5 įvarčius įmušė Beniušis, 2 – Urbšys, o po 1 – Strolys, Eliošius, Lukšys, Šoblinskas, Leimonas ir Chvedukas.

Sūduva pratinosi prie maniežo, kuriame ir pradės šių metų A lygą. Artimiausi konkurentai (Ekranas ir Žalgiris) pasivažinėjo į pietus ir tai ko gero rodo šių trijų komandų šįmetines ambicijas ir planus. Aniedu klubai neslepia ketinimų muštis dėl aukso. O Sūduva kol kas tyli ir šio sezono planų neviešina. Vienintelis kitas klubas, deklaravęs ketinimus laimėti A lygą buvo REO, tačiau visi suprantame, kad šie žodžiai neturi nė mažiausio pagrindo. Iš tikro pirmasis apie norą gauti aukso medalį Sūduvoje prakalbo tik prieš keletą dienų su mūsų komanda sutartį pasirašęs Rafaelis Ledesma.

Naujus metus Sūduva pradėjo kone pernykštės sudėties, o kelių su komanda atsisveikinusių žmonių niekas labai neverkė. Vienintelė išimtis – vartininkai, kurie iš Sūduvos išgaravo kaip dūmas. Vienas persikėlė į Vilnių, kitas – į Rumuniją, o trečias (skaičiuoti verta ir jį) – į Italiją. Apie Vitkausko gyvenimą Žalgiryje išgirsime jau greitai, apie Valinčių kažin ar ką labai girdėsime (kažkaip iš Rumunijos žinios apie ten lošiančius lietuvius eina gan sunkiai), o apie jaunąjį Švedkauską gerų žinių jau buvo.

Kai komanda liko be vartininkų, teko jų ieškoti. Jų Sūduvoje bandyti keturi – Paulius Pocius, Laurynas Vertelis, Martynas Matuzas ir Džiugas Bartkus. Sutartys pasirašytos su dviem paskutiniais ir panašu, kad Džiugas Bartkus gali būti visai padorus vartų sargas. Tad šis klausimas kol kas išspręstas, nors ko gero pirmą kartą per Sūduvos A lygos istoriją su vartininkais buvo nutikusi tokia įtampa. Beje, o gal kas žinot, ką veikia Dovydas Urba, kuris prieš pora metų už dublerius lošė ir karts nuo karto pagrinde sušmėžuodavo? Anais laikais irgi atrodė visai neblogas.

Visos kitos komandos „netektys“ po praėjusio sezono labai jau simbolinės. Neliko Grigaičio, Kozyuberdos, Žigalovo ir desanto iš Kinijos. Nė vienas iš šių žmonių pernai neturėjo fundamentalios įtakos komandos žaidimui. Grigaitis savęs Sūduvoje taip ir neatrado, nors įvarčius mušti jam sekėsi, Kozyuberdą traumos pavertė amžinu atsarginiu, Žigalovo lygis ko gero tik Mažeikiuose leido būti lyderiu, o kinų – jau net ir vardų nepamenam.

Tad galima drąsiai sakyt, jog pernykštis pagrindas liko. Prieš pat draugiškų ciklą Liubšys „Miesto laikraščiui“ duotame interviu leido suprast, kad šiais metais planuoja egzotiškų legionierių nesidairyt, o daugiau dėmesio skirt vietinių futbolininkų panaudojimui. Tuomet treneris išvardijo krūvą Sūduvos dublerių, teigdamas, kad jie turi neblogą šansą pasirodyti A lygoje ir tik nuo jų pačių darbo ir pastangų priklausys galutiniai sprendimai. Manau, daugumai mūsų šie žodžiai tiesiog glostė ausį.

Vėliau Liubšio žodžiai pasitvirtino. Kiselevskis, Strolys, Bagdanavičius, Urba, Breivė, Isoda pasirodydavo kone kiekvienose rungtynėse. Tiesa, į draugiškų ciklo pabaigą, dublerių aikštėje ėmė matytis vis mažiau.

Tolesnė komplektacija (tiksliau, likusių skylių pakamšymas) vyko kaip reta ramiai ir racionaliai, be visokių netikėtų keistenybių, kuriomis Sūduvos komandos rinkimas pasižymėdavo ankstesniais metais. Gal čia vis tik Liubšio įtaka? Aišku, biudžeto priežastys taip pat ko gero turėjo įtakos, tačiau jei jos būtų itin reikšmingos, tai greičiausiai apskritai nebūtų naujų žaidėjų ieškoma.

Pirmiausia buvo pasistengta susigrąžint ukrainietį Loginovą, kuris užbaigė gynybos liniją. Iš Lenkijos grįžo Brokas. Visi kiti bandymai buvo nukreipti į aikštės centro pozicijos stiprinimą. Pamėginti keli paragvajiečiai, kurie, kaip suprantu, tylomis išvažiavo kitur. Ir ačiū dievui, nes akivaizdu, kad jie ko nors viršijančio turimų žaidėjų sugebėjimus neparodė ir kaip ankstesniais metais kinai dublerių vietos aikštėje neužims. Tuomet iš subyrėjusio FBK įkrito Marius Šoblinskas. Tada sekė ilgoka tyla. Ir kai jau atrodė, kad centro klausimą teks atidėti kitam sezonui, driokstelėjo sutartis su Rafaeliu Ledesma. Štai komanda ir susidėliojo. Kalbama ir dar apie kažkokį brazilą, kuris dirba su komanda, tačiau oficialių pranešimų kol kas nėra.

Beje, Ledesma tapo brangiausiu šių metų Sūduvos žaidėju. Po jo rikiuojasi Eliošius, Slavickas, Lukšys ir Urbšys. Beje, Tomo Švedkausko kaina tokia pat, kaip ir brazilo (o linksmiausia yra tai, kad jo Transfermarkt profilyje rašoma, kad jį yra paskolinęs FK Švyturys iš Marijampolės).

Tad bazinius pagrindinės sudėties kontūrus nupiešti nėra sunku.

Vartuose – Bartkus. Gynyba – identiška pernykštei. Borovskis ir Slavickas kraštuose, Radžius bei Loginovas – centre. Saugai – Leimonas (atsitraukęs), Ledesma, Chvedukas, Šoblinskas (centre) ir Eliošius su Urbšiu (kraštuose). Puolėjų tiek pat, kiek ir pernai – Beniušis, Lukšys ir Brokas. Žvelgiant į tokį sąrašiuką ir prisimenant Sūduvos žaidimo stilių, realiausia žaidėjų išdėstymo schema yra 4-5-1.

Šiaip jau komanda atrodo visai neblogai. Vienintelė ir esminė bėda ko gero yra tai, kad ant atsarginių suolo praktiškai lieka vien tik dubleriai. Tikėtis, kad aukščiau paminėtas būrelis šimtu procentų išveš visą sezoną būtų naivu. Šiuolaikiniame futbole taip nebūna. Yra traumos, yra kortelės, kurių Sūduva standartiškai susirenka ne taip jau ir mažai. Tad, nori nenori, treneriui teks leisti aikštėn šiandieninius dublerius. Rezultatams tai gali atsiliepti, tačiau aš į tai žiūriu pakankamai pozityviai. Vis viena yra būtina per sezoną bent vieną ar du žmones į pagrindą iš dublerių perkelti. O kai kuriems šiandieniniams Sūduvos dubleriams jau tikrai laikas keist komandas (jei ne žaidybinės patirties kriterijumi vadovaujantis, tai bent jau pagal amžių).

Rafaelis Ledesma ir dar vienas portugliškai kalbantis veikėjas 2009 m. prieš draugiškas su tuomet dar galingu FBK

Komandos žaidimą šiuo metu nuspėti nėra taip lengva. Vis tik visi mes ko gero tikimės stebuklo iš Rafaelio Ledesmos. Akivaizdu, kad iki jo atsiradimo komandoje didžiausia bėda buvo tuščias aikštės centras ir ne visuomet efektyvūs mėginimai organizuoti atakas kraštais. Vis tik tarp komandos senbuvių per kelis pastaruosius sezonus taip ir neatsirado žaidėjo, kuris turėtų ambicijos tapti žaidimą valdančiu centro saugu. Mėginta juo versti ir Leimoną, ir Urbšį, ir iš Chveduko šio žaidimo tikėtasi, tačiau nieko doro pasiekti taip ir nepavyko. Šoblinską mačiau tik vienose rungtynėse, tačiau bent jau jose buvo panašu, kad ir šis saugas labiau linkęs pats atakuoti, nei kolegas atakon siųsti.

Užleidžiant priešininkams centrą ir atakas grindžiant kontratakos stiliaus puolimu kraštais yra įmanoma silpnesnėms komandoms, kurios turi ne tik aštrius atakuojančius krašto saugus, bet ir greitus, tvirtus, buliaus tipo puolėjus. Visi juk prisimename kaip neblogai toks žaidimas sekdavosi tais laikais, kai Sūduva turėjo Tomą Radzinevičių ar latvį Lukjanovsą. Tačiau šiais laikais dauguma Sūduvos varžovų yra silpnesni ir patys yra linkę žaisti kontratakomis grįstą gynybinį futbolą, o pagrindiniai Sūduvos puolėjai yra tokie, kuriems reikia rimtesnio pozicinio asistavimo. Tiek Lukšys, tiek Beniušis nėra stiprūs kontratakuojant. Jų didysis privalumas yra sugebėjimas užsiimt tinkamą vietą baudos aikštelėje padorų pozicinį puolimą praktikuojančiose komandose. Todėl jie ir įvarčių daugiausia mušdavo klubuose, kurie lošdavo kitokį futbolą, nei pastaraisiais metais žaidžia Sūduva.

Tad bus labai įdomu pamatyti, kaip Sūduva atrodys pirmose rungtynėse su Ekranu. Įdomu, kaip keisis komandos veidas, joje atsidarus Rafaeliui Ledesmai – juk net ir Liubšys pripažino, kad Ledesma yra žaidėjas, pats vienas galintis nulemti rungtynių baigtį.

Dėl Sūduvos gynybos man yra pakankamai ramu. Radžius nėra labai greitais ir kartais dėl to kyla bėdų, tačiau panašu, kad Liubšys privertė šiaip jau priekin mėgstančius lėkti Slavicką ir Borovskį nepamiršti ir gynybos. O štai Loginovas nėra mėgėjas pulti, tad Radžiaus miklumo stoką gali bent šiek tiek kompensuoti. Iš kitos pusės, Radžiaus įtaka žaidimui akivaizdus – jis yra iš tų patyrusių žaidėjų, kurie nevengia imtis vadovavimo ir atsakomybės už bendrus komandos veiksmus.

O va kiek grėsmingai atrodys Sūduvos puolimas ko gero ir priklausys nuo to, kokios įtakos Sūduvos žaidimo schemoms turės Ledesma. Nors Beniušis ir Lukšys kasmet primuša standartinius 12-15 įvarčių (esu tikras, padarys tai jie ir šiemet), patys savaimė jie nėra ypatingą grėsmę kiekvieną akimirką priešininkui keliantys puolėjai. Tai nėra žmonės, kurie visų rungtynių metu prie savęs traukia du-tris gynėjus, taip silpnindami priešininko pajėgas atakoje. Jie greičiau yra to stiliaus puolėjai, kurie gali tyliai išbūti 85 minutes ir įmušti įvartį gavę vienintelę progą. Galų gale, tai yra puolėjai, kuriems puolime labai reikia partnerio. Na ir kas, kad Beniušis gali susirinkt daugumą aukštų perdavimų į priekį. Jei kas kart jis neturi kito pasirinkimo, kaip atmesti kamuolį atgal, didelio efektyvumo iš to nesigauna. Kaip atrodys Brokas pasakyti kol kas nėra lengva, tačiau greičiausiai jam vis viena teks atsarginio vaidmuo.

Tad ir vėl tenka grįžti prie to, kad Sūduvos žaidimo efektyvumą lems atakuojančių saugų ir Ledesmos žaidimas. Kol kas bent jau man yra sunku nuspėti tai, kaip prie komandos veiksmų gali prisidėti Šoblinskas. O va Chveduką ir Urbšį pažįstame puikiai. Abu jie yra padorus aikštės darbininkai, nuveikiantys daug juodo darbo, tačiau mažumą stokojantys sugebėjimo spręsti greitai ir nestandartiškai. Todėl bent jau mano akys ir viltys labiausiai krypsta Eliošiaus pusėn. Aš vis dar manau, kad šis jaunas žaidėjas Sūduvoje per mažai yra išnaudojamas. Tiesa, Eliošiui trūksta stabilumo – vienose rungtynės jis žiba, o kitose gali slydinėti lygiose vietose. Tačiau jis tikrai turi teisingo parako – žaibišką startinį greitį, techninius sugebėjimus apeiti vieną kitą priešininką ir stiprų, staigų, netikėtą smūgį. Tačiau kamuolių, mano manymu, jis gauna per mažai. Aišku, tai bent jau iš dalies priklauso nuo Sūduvos puolimo kraštais. Tuomet ir gaunasi, kad aktyvesnis yra tas kraštas, kurio gynėjas aktyviau jungiasi į puolimą. O kadangi didžiausias aktyvistas pulti tarp Sūduvos gynėjų ir šį sezoną yra dešinėje žaidžiantis Borovskis, kairys atakos kraštas, kuriame dažniausiai matosi Eliošius, yra ramesnis. Tačiau jeigu su Ledesmos pasirodymu komandoje daugiau atakų judės per centrą, atakos užbaigimas neišvengiamai taps įvairesnis.

Štai tokios yra mano mintys apie Sūduvos komandos pasirengimą 2012 metų A lygai. Ir jei komanda sezonui atrodo visai neblogai parengta, to tikrai negali pasakyt apie klubą. Sena giesmė, tačiau negaliu susilaikyti ir nutylėti. Pasidžiaugėm tuo, kad Sūduva pagaliau nusprendė nusisamdyti žmones darbui viešųjų ryšių srityje, tačiau panašu, kad šis komunikacijos sritis kol kas klube suvokiama kaip poros tekstų per savaitę rašymas į klubo svetainę. Lyg ir galėjome suprasti, kad šiam darbui buvo parinkti du žmonės, kurių pavardės pasirodė prieš kaip niekad išsamų Sūduvos rungtynių su Jelgava aprašymą. Gaila, bet tenka tik spėlioti, nes jokio oficialaus tų žmonių pristatymo nenutiko. O vertėjo jį atlikti – turint omeny, kaip mes visi jų laukėme ir kiek daug iš jų tikimės.

Straipsnis gal ir geresnis gavosi už tuos, kurie anksčiau oficialiame tinklapyje būdavo skelbiami, tačiau visa kita taip ir neišjudėjo iš mirties taško. Žinios žvėriškai vėluoja – visas futbolo internetas šurmuliavo apie Sūduvoje besitreniruojantį Ledesmą, o pati Sūduva tylėjo kaip vandens į burną prisisėmusi tol, kol nebuvo pasirašytas kontraktas. Suprantama, kol vyksta derybos, tol žaidėjo komandoje dar nėra, tačiau bent šiokį tokį pranešimą apie ketinimus tikrai buvo galima padaryti. Tas pats galioja ir paskaloms apie dar kažkokį komandoje besitreniruojantį brazilą – kiek teko pastebėti, kiti klubai nė trupučio nesiparina informuodami apie peržiūron atvykstančius žaidėjus, net jei informavimo metu nėra jokios garantijos, kad tas žaidėjas taps komandos nariu.

Beje, patalpinę neblogą pirmąjį straipsnį į komandos tinklapį, viešųjų ryšių specai visai pamiršo komandos profilį Facebook‘e, kur paskutinė naujiena – vasario 18 d. pranešimas apie Sūduvos pergalę prieš Dainavą. Net Ledesma ir tas operatyviau savo profilyje informavo apie pasirašytą kontraktą su Marijampolės komanda. Ir visa tai nepaisant to, kad patys žmonės Sūduvos profilyje jau bando apie Ledesmą padiskutuot… komentaruose prie naujienos apie rungtynes su Dainava!

Kitas beviltiškas reikalas yra abonementai į artėjančio čempionato rungtynes. Bent jau aš nepastebėjau nė menkiausios žinutės iš Sūduvos pusės apie jų egzistavimą ir kainą. Tuo tarpu kone visi padorūs A lygos klubai savo abonementus stumia jau seniausiai – Žalgiris net Kaziuko muge Vilniuje pasinaudojo, kad dar kartą galėtų apie juos pakalbėti. Tuo tarpu Sūduvoje – visiškas ledynmetis. Tinklapyje vis dar pateikiama informacija apie bilietus ir abonementus į 2011 metų čempionatą.

Ir dar… Broliai viešųjų ryšių specialistai ir komandos bosai – jūsų tinklapyje esantis Bilietų pasaulio baneris elementariausiai neveikia. Jį paspaudus, tave numeta į kažkokį neaiškų renginį kažkur Latvijoje. Apie Sūduvos rungtynes su Ekranu Bilietų pasaulyje taip pat jokios informacijos nėra.

Nu va. Tiek reikalų iki čempionato pradžios likus lygiai savaitei. Kad ir kas bebūtų, pirmųjų sezono rungtynių kaip visada žiauriai smagu laukti. Pirmos rungtynes – ypatingas įvykis. Mažai kas iš ilgo futbolo sezono joms prilygsta.

51 Responses to “Sezonas prasideda. Skaičiuojam.”


 1. 1 voleur 2012-03-05 01:33

  Kaip visada geras straipsniukas lengvai skaitomas :)

 2. 2 griezhtas 2012-03-05 09:43

  Na Broka kaip ir bandoma kur nors issiusti, berods pries pora savaiciu buvo ziniu, kad issiustas i estu kazkokio klubo perziura.

 3. 3 ponas pop 2012-03-05 09:47

  chm, tai ar jis atrodo prastai, ar kaip čia yra? nes likt su dviem puolėjais, kuriems kaip futbolininkams įrodinėt Lietuvoje jau nelabai yra ką gan pavojinga, sakyčiau.

 4. 4 Mėnulis 2012-03-05 11:43

  Turbūt reikėtų pasakyt, kad nei vienas žmogus, kurių pavardės buvo skelbtos (bent jau kol kas) į naują darbo vietą nepriimtas, todėl jokių pristatymų ir negalėjo būti. O prie šito reikalo kaip buvo A.Reinikis, taip ir liko.

 5. 5 griezhtas 2012-03-05 12:03

  Na maciau dvejas varzybas, kuriuose zaide Brokas…. ir pagal jas tikrai neliudziu, kad ji bando parduot. Ten kazkuris is dubleriu puolime tikrai atrode geriau…
  O ar reikia dar puoleju nesu tikras, gal su sita komlektacija uzteks atakuojanciu saugu, kad vieno puolejo aiksteje butu per akis.

 6. 6 ponas pop 2012-03-05 12:24

  na iš komentarų po straipsniu, buvo panašu, kad kaip sykis tai yra naujieji Sūduvos darbuotojai. aišku, kai info jokios nėra, tai paskalos ir gaunasi.

  o dėl puolėjų… nemanyčiau, kad su dviem puolėjais visą sezoną gali išvežt. nors ten bus stumiamas kas nors iš dublerių – tada ok. tiesiog keliose paskutinėse rungtynės liubšys vis broką mėgino, todėl ir nustebau, kad jį išsiųst ketina.

 7. 7 Varvalas 2012-03-05 12:43

  jokių naujų PR “darbuotojų“ nėra priimta. O pasipraktikuoti kai kam nedraudžiama.

 8. 8 griezhtas 2012-03-05 13:23

  tai matyt po tu bandymu ir paaiskejo, kad Broko nebereikia :)

 9. 9 Anonimas 2012-03-05 18:01

  kodel rėmėjas zaidziantis futbola juokingas, o zaidziantis PR ne?

 10. 10 sdsadasdas 2012-03-05 18:18

  Sito blogo autorius turetu dirbti suduvoje

 11. 11 ponas pop 2012-03-05 20:08

  Matysim kaip cia su tuo piaru. Galesim paskaiciuot pirmuju turu ziurovus ir matysim kiek, pvz zalgirio pastangos naudos atnes. Aisku, nebutinai veiksmas siandien privalo nauda atnest rytoj – bet kokia komunikacija turi ir ilgalaikes reiksmes. O siaip jau suduva visai netycia ko gero didziausia piara ant marijos zemes padare, kuris net atlanto likimo klausima nustelbe. Turiu omeny sutarti su ledesma ir gera teksta oficialiam tinklapy, kuri pakartojo visi – net popierinis lrytas siandien kone pagrindine sporto naujiena padare. Dabar, speju, net lietuvisku futbolu nelabai besidomintys marijampolieciai isgirdo kad tuoj prasides cempionatas ir kad suduvoj losh koks tai zymus brazilas. Komandos vietoj as dabar ant smugio atspausdinciau kokia 50 plakatu su didele ledesmos foto ir uzrasu: ‘ateik pamatyt kaip geriausias visu laiku legionierius doros lietuvos cempionus’ bei iki sekmadienio paskleisciau po marijampoles maximas, iki, norfas ir turgus. Va jums ir piaras

 12. 12 nulis 2012-03-05 20:38

  Dauguma dubleriu pakviesti į U-17 ir U-18 stovyklas, todėl jų ir nesimatė paskutinėse varžybose.

 13. 13 Anonimas 2012-03-05 21:24

  Manau, zalgiriui jau nauda atnese, kas jis buvo 2009, o kas yra dabar. As asmeniskai noreciau kad radikaliai sumazetu ziurovu skaicius, kad kazkas kuo greciau pasidarytu isvadas kol kiti du neatsiplese, o nesiteisintu emigracija, prastu zaidimu. Bijau kad po keliu metu nebutu kaip krepsiny, lygoj bus dvi komandos – viena is vilniaus o kita is panevezio- ir balastas.
  O del Ledesmos tai ar nors vienas matet ji siemet zaidziant, as ne, tai labai dziaugtis neturiu pagrindo, is veido apvalokas atrodo, dar Liubšys apie ilgokas atostogas Brazilijoj interviu uzsimine, viska jis jau Lietuvoj pasiekes, ko jam dabar plesytis, Daug tikesimes o gausis snipstas.

  • 14 Anonimas 2012-03-05 21:31

   .. o nauda piaro netik žiurovais, bet ir remejais matuojama, gal tiksliau ju skiriamom sumom. Del to ir bijau del galimo atotrukio ateityje, kaip pavyt jau nelabai eis.

   • 15 Anonimas 2012-03-05 21:50

    del to Sūduvai šis tavo tinklaraštis, mano galva, labai svarbus, todėl prašau kelkis į platesnius vandenis, tarkim i facebook’a, kur tiek tavo tinklarastis, tiek pati Suduva galbut sulauks didesnio demesio ir populiarumo. Nesakau kad turi dirbti darba uz tuos, kurie ji turi dirbti, tiesiog tikiu kad tavo megstama veikla, budama populiaresne duos naudos tiek tau, tiek tavo klubui.

 14. 16 ponas pop 2012-03-05 22:24

  jo, feisbukas jau pakeliui. kaip ir dar šiokie tokie blogo turinio papildymai, kuriems reikia šiek tiek laiko. tik va – ypatingai masiško populiarumo nelabai pageidauju, nes paaugliškų komentarų administravimas suėda daugiau laiko nei tekstų rašymas. feisbukas, manau, naudingesnis būtų esamiems skaitytojams, kadangi du trečdaliai lietuvos ten sulindę. o dėl to kas kokį darbą dirba – niekada nesiparinau, nes šitą reikalą varau dėl to, kad pačiam patinka.

 15. 17 ponas pop 2012-03-05 22:27

  tuo tarpu rėmėjai ir lietuvos futbolo klubų finansai – man vis dar yra visiška mistika. kokiu principu čia viskas egzistuoja suvokti labai sunku. faktas yra vienas – kai klubą išlaiko vienas turtingas žmogus ir nėra daroma jokių judesių alternatyvių šaltinių paieškoms, anksčiau ar vėliau bėdų būna. Čia net FBK atvejo nebūtina prisimint – ir vakaruose pilna galingų klubų, kurie karts nuo karto atsiduria ant bankroto ribos. puse ausies girdėjau, kad neseniai glasgow rangers savininkas tiek prisimaklino, kad tam legendiniui klubui kone bankrotą skelbia. aišku, ten viskas vyksta paprasčiau – ateina koks arabų šeichas ir nuperka nustekentą klubą legendiniu pavadinimu.

 16. 18 seniai čia nerašęs 2012-03-05 22:43

  Knieti ir man daug ką parašyti, nes iš to, kas čia rašoma, matau, jog dauguma visiškai nesuvokia realios situacijos, susijusios ne su šiuo blog’u, o su žodžiu OFICIALIOJI. Bet… kantrybės.

 17. 21 ponas pop 2012-03-05 23:26

  geras – ačiū!

  o kas liečia klubo vidinius reikalus – tai aišku, kad nesuvokiam. ir kažin ar gali ką nors suvokti, kai matai tik fasadą. nors aš tai visada mažumą šypsausi tokius dalykus kaip tamsta Seniai nerašęs parašote – toks jausmas, kad Sūduvos klubas – lyg kokia slapta žvalgybos ar saugumo kontora, kurioje dedasi protu nesuvokiami dalykai, kurių jokiais būdais paviešinti negalima, nes būtų išduota valstybės paslaptis.

  ir taip aišku, kad kiekviena organizacija turi savos vidinės specifikos, savų tradicijų bei darbo metodų, kurių išorėje dažnai nesimato. tik nemanau, jog tie vidiniai įpročiai ar reikalai yra kokie nors ypatingi, unikalūs ar būdingi tik vienai organizacijai. visur dedasi daugiau mažiau panašūs procesai, nes visų organizacijų veikla remiasi tais pačiais baziniais principais.

  taip pat savaime suprantama, kad iš vidaus žvelgiant daug kas atrodo kitaip. tačiau pasmerktos tos organizacijos, kurios mano, kad tiesa glūdi jos viduje. šiuolaikiniame visaapimančios rinkodaros pasaulyje organizacija yra tai, kaip ją supranta jos produkto vartotojai ir tai, ką jie apie ją kalba, o ne tai, kas parašyta organizacijos misijoje ar tai, ką galvoja jos nariai. pvz., tabako gamintojų misijose prirašyta daug gražių dalyką, bet nors tu ką daryk tam tikra visuomenės dalis juos laiko nuodų pardavėjais.

 18. 22 Anis 2012-03-06 00:11

  Nuo nauju metu, per sporto varzybas uzdrausta alum prekiauti :(

 19. 23 Anonimas 2012-03-06 00:14

  Skamba siek tiek vaikiskai – zinau paslapty, bet nesakysiu. O kaip pasakoma paaiskeja jog visi viska zino :)

 20. 24 Varvalas 2012-03-06 09:19

  Treneris, nurodydamas stadiono lankomumo prastėjimą, juk negali tiesiogiai kaltinti klubo vadovybės politikos. Tie emigrantai – tik viena problemytė iš dešimties ar dar daugiau. Čia jos jau ne kartą buvo vardintos ir labai didelių rinkodaros guru analizių nereikia.
  Net jeigu šįmet nuspręstų žmogelius veltui (duok, Dievuli, kad tik taip nepadarytų!!!), tai tie lankomumo rodikliai pašoktų nedaug. Dar į pirmąsias rungtynes su Ekranu užpildytume maniežą, bet vis tiek visi norintys sutilptų. Na, į pirmąsias rungtynes stadione atplauktų kokie du – trys gabalai. Niekas neverktų, kad bilietai brangūs, bet ir žiūrovų skaičius sustotų ties 1500. Jei komanda “nesitrins“ pirmose trejose turnyrinės lentelės vietose, tai ir tiek neateis.
  Kol kova už žiūrovą nepersikels iš internetinės erdvės arčiau “gyvų“ žmogiškų bendravimo ir patraukimo zonų, tol ir mirksime toje pačioje baloje. Suprantama, kad ir žaidimo kokybė (ar didelis noras tą kokybę demonstruoti) labai koreguos šiuos skaičius.
  Pavardijau elementarius banalius dalykus, bet …

 21. 25 Anonimas 2012-03-06 09:41

  Kokia internetine kova uz ziurova, cia Suduvos?

 22. 26 ponas pop 2012-03-06 09:45

  jo, apie tai buvo kalbėta ne kartą. Faktas yra vienas – jei prieš penkerius metus pakako to, kad Sūduva muštųsi dėl medalių, kad žiūrovų rinktųsi daugiau – šiais laikais buvimas tarp lyderių to negarantuoja. Pernykštis sezonas labiausiai tai rodė – kai net rungtynių su Ekranu pažiūrėt ateidavo mažai žmonių. Toks paradoksas gaunasi – iš bilietų komanda uždirbdavo daugiau, kai lošė sename stadione ir vos ne kovojo dėl išlikimo A lygoje, o kai duodasi dėl medalių naujam stadione – nesirenka.

  ir esmė net ne tame, kad klubas su žiūrovais neturi jokio kontakto. Esmė tame, kad marijampoliečiai nebejaučia vidinės būtinybės palaikyti savo miesto futbolo klubą – čia jau vietos ir bendruomenės identiteto ir sąmoningumo klausimas. Gilioji priežastis ko gero yra globalesnė ir nuo klubo tiesiogiai nepriklausoma – žmonės laisvėja, pamato daugiau pasaulio ir jaučia vis mažesnį poreikį save identifikuoti per vietą, kurioje gimė ar gyvena.

  Žmonės laisvėja, plečia akiratį, o klubas, panašu, taip ir liko provinciškai uždaras, kritikos negirdintis ir savimi be priežasties visiškai patenkintas. Tokiu atveju, net nevykęs, mėgėjiškas ir kaimietiškas logotipas gali atbaidyti žmogų, kuris pora metų pagyveno kokiam Londone ir jau žino, kaip šiuolaikiškų klubų ženklai gali atrodyti. Nes jam palaikyti komandą su tokiu ženklu ir tokiu tinklapiu yra visiškai ne “cool“.

  Suprantu, kad vyresnieji Sūduvos gerbėjai raukysis nuo tokių mano žodžių ir sakys “nesąmonė, mūsų laikais viskas buvo kitaip“. Deja, pasaulis keičiasi, o senųjų, tradicinių gerbėjų skaičius daro tai, ką ir turi daryti – natūraliai mažėja. Jeigu neatsiranda naujų pajėgų – mažėja ir žmonių skaičius stadione ar komentarų kiekis šiame bloge.

  Iš kitos pusės – padėtis nėra tokia jau tragiška. Pernai staigiai išaugęs Žalgirio lankomumo rodiklis aiškiai rodo, kad abejingumo sieną pramušti yra įmanoma – o juk Žalgiris operuoja dar sudėtingesnėmis sąlygomis – mieste, kuris apskritai identiteto neturi ir juda link standartinio globalaus miesto, kur viskas tiek persimaišę, kad bendro miesto veido net ir norėdamas nenupieši.

 23. 27 ponas pop 2012-03-06 09:48

  p.s. ištikimų gerbėjų kiekis nepriklauso nuo komandos ar čempionato lygio. nes mylimos komandos rungtynės, net jei ji lošia Lietuvos trečioje lygoje, kelia daugiau emocijų nei Pasaulio čempionato finalas. Tačiau reikia ne futbolo mylėtojų apskritai, o būtent – komandos gerbėjų.

 24. 28 Varvalas 2012-03-06 10:17

  ale tie marijampolės globalistai kažkaip “sugeba“ išpirkti bilietus į kitus prasmingus renginius Kultūros centre. Nežinau, kiek ten yra vietų (lyg ir apie 800), bet praeitų metų pabaigoje į kažkokį dalykėlį bilietų negavome (reikėjo ne vietinius svečius nusivesti). Nors paieškas pradėjome antrą ar trečią dieną po anonso. Anie irgi nedaug reklamuojasi: vietinis laikraštukas, stulpas prie šviesaforo ir mažai kam žinoma interneto svetainė.

  Klubo puslapyje skaičiau siūlymus kabinti afišas ant koskų ir panašiai. Deja, ten kabinti galima tik makaronus, nes “apsiskelbimų“ vietas savivaldybė yra patvirtinusi.

 25. 29 ponas pop 2012-03-06 10:21

  beje, lrytas pakartojo liubšio interviu ir įmetė vakar keletą straipsnių apie atlanto likimą:
  http://www.lrytas.lt/?id=42&view=3

 26. 30 ponas pop 2012-03-06 10:25

  Varvalai – matai, dalykas apie kurį kalbi yra santykis tarp skirtingo pobūdžio pramogų. Jei lygini švariai – tai lietuviškas futbolas visada praloš prieš kokius nors chorų karus ar “žymių“ daininykų pasirodymus. Ten visada žinai ką gausi ir sėdi sau šiltai tarp pasipuošusių ponų minkštoje kėdėje. O stadione – pučia vėjas, spigina saulė ar pliaupia lietus ir standartinis vartotojas niekada nežino, ar gaus tai, už ką tuos 8 litus moka. Nes jis galvoja kad moka už pergalę rezultatu 5:0, tuo tarpu futbole būna ir pralaimėjimų.

  Čia vėl grįžtam prie to paties – “futbolo mylėtoją apskritai“ (tą, kuris žiūri per teliką čempionų lygą ar rinktinių čempionatus) į lietuvišką stadioną atvesti sunku. Todėl ir reikia juos versti “komandos mylėtojais“ – tuomet jie eis nepaisydami lietaus ir šalčio. Juk visi puikiai suprantam, kad tokių stadionų, kokius dabar renčia lenkai ir ukrainiečiai Lietuvoje dar 50 metų nebus.

 27. 31 Juozas 2012-03-06 11:50

  Visiskai sutinku Ponas Pop. Suduvai reik keliu darbuotoju, kurie vaiksciotu po mokyklas, kolegiją ir afišuotu kluba. Pravestu paskaita apie suduvos kluba ( galetu imesti rungtyniu santrauka Suduva-Brann), papasakotu apie sirgaliu palaikymo svarba, bendruomeniskumo stiprinima. Tuo paciu padalintu bilietu dykai, kas iskart duotu sioki toki rezultata ir gal uzkabintu ziurova. RJG dabar atrodo labai vieninga, tai jauciu butu galima padaryti akcija, kad mokykla surinktu kuo daugiau moksleiviu ir ateitu su dainom palaikyti Suduvos, velgi gal ka uzkabintu pasilikti. Toks darbas su zmonemis zymiai geresnis budas nei keliu plakatu kabinimas ( kas irgi reikalinga), nes tai pritraukia jaunima kuris iskarto ateina su draugais, o toks laisvalaikio praleidimo budas tikrai kabina.

 28. 32 Anonimas 2012-03-06 12:30

  Pradziai reik kad klubas turetu strategija siuo klausimu, o ne pavieniu pasiulymu apie skelbimus, akcijas , atrakcijas, nemokamus bilietus ir pan.

 29. 33 df 2012-03-06 13:13

  reik tų akcijų kad kuo daugiau žmonių ateitų būtų mieste plakatai dar kas nors. bet kol klubas to nedaro reik patiem populiarint rungtynesd stengtis kuo daugiau draugfų atsivest.

 30. 34 ponas pop 2012-03-06 13:14

  bet strategijos nebuvimas neatleidžia nuo nieko neveikimo. gali varyt ir be strategijos – pasižiūri, ką koks žalgiris daro (kurie kone kiekvieną liaudies šventę išnaudoja komunikacijai) – ir improvizuoji ta pačia tema.

 31. 35 Juozas 2012-03-06 13:21

  Nesvarbu ar strategija trumpalaike ar ilgalaike, ji vykdoma igyvendinant tikslus, tikslai pasiekiami igyvendinant idejas, idejas kaip pasiulymus gali teikti kiekvienas.Plika akimi sunku iziureti, bet matom, kad klubas bent pasikrutino kazka daryti, jog pritrauktu ziurovu. Reiskias kazkokiu tikslu turi todel ir pateikiu savo idejas. Ar tomis idejomis pasinaudos, ar sudarys kokios nors trukmes strategija, cia jau ne nuo musu priklauso. Manau geriau reiksti savo mintis (zinant, kad kartais vadovybe pasiklauso komentatoriu patarimu), nei tyleti ir laukti (kas budinga musu visuomenei).

 32. 36 Anonimas 2012-03-06 13:27

  Neatleidzia, bet nezinant kuriuo keliu eini, pavieniai interviu, akcijos, plakatu kabinimai, taip ir liks vienkartiniai entuziazmo proverziai.

 33. 37 ponas pop 2012-03-06 13:38

  tiesa, bet – kaip minėjau – strategijos nebuvimas neatleidžia nuo tinginystės, o bet koks veiksmas, net ir pats menkiausias yra šviesos spindulėlis. Čia man šita diskusija primena situaciją, kai žmogus sako: “Šitos šiukšlės aš nepakelsiu, nes vis viena Seime debilai sėdi“. Žodžiu, visi suprantam, kad strategija ir krypties suvokimas būtini, tačiau ir be jų krutėt galima. Juk smagu ir gerai, kai įdomus straipsnis oficialiam tinklapyje Sūduvos pasirodo – net jei ir nėra tos strategijos.

 34. 38 xxx 2012-03-06 13:50

  Tų įdomių straipsnių galėtų būti daug, jei veiktų normali perku -parduodu sistema. Kol kas to nėra.

 35. 39 Remis 2012-03-06 14:49

  Gal nušneku, bet prieš porą metų teko girdėti, kad iš žiūrovų surinkti pinigai ne “Sūduvai“ keliauja. Gal todėl ir požiūris toks į tą žiūrovą.

 36. 40 Varvalas 2012-03-06 15:10

  Jei atmestume piniginę “liniją“, vis tiek suprantame, kad ir žiūrovams, ir žaidėjams (netgi, abiejų komandų) smagiau būna pilnuose ir gyvuose stadionuose. Kai šalia nėra vietos ir “semečkei“ nukristi, kažkaip tuo metu nevargina mintys apie mano ar kaimyno pinigus, paliktus už bilietą.

 37. 41 ponas pop 2012-03-06 15:23

  Ja ja – su Žalgiriu ar Ekranu ar net FBK anais laikais žaidimą visada smagiau būdavo žiūrėti vien dėl to, kad tos komandos didokus būrius energingų ultrų turi, kurie per visas rungtynes nesustodami pluša.

 38. 43 PuPo 2012-03-06 17:48

  Interviu su Ledesma, Liubsiu ir Slavicku ape artejanti sezona kovo 5 d. ziniose nuo 8:50 min :)
  http://www.marijampolestv.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=62:inios&catid=36:laidos&Itemid=2

 39. 44 Tautwis 2012-03-06 19:49

  Is viso to,kas kometaruose isdestyta, norisi daryti isvada, jog mums patiems reiketu rodyti daugiau iniciatyvos kad ir tam pacia ziurovu pritraukimui, Lietuviai mes, esam iprate, jog kazkas kazka padarys uz mus, tikimes gana daug, ir daznai naivokai…
  Beabejo, klubas taip pat turi savo atidirbt( Zalgiris matom dirba), bet ir mes negalim vietoj sedet…
  Vienu zodziu, sestadieni as prisizadu i fule atsivsest 2 zmones, katrie net varzybose nera buve, tai bus sioks toks postumis i prieki, nedidelis, bet svarbus. Jei kiekvienas surengtume po savo maza “akcija“ – rezultatas butu akivaizdus,
  Skaiciuojam, pvz. 10 sio blogo dalyviu atsivedam po pora pilieciu, ir musu jau 30…Paprasta…
  O ar pavyks juos ir kita kart prisisnekint, cia jau kitas klasusimas, bet butent tokios rungtynes yra puiki terpe priklausomybei sukelti
  Sekmes !!!

 40. 45 Anonimas 2012-03-06 22:14

  Va Juozai dar vienas pasiulymas, kaip pritraukti ziurovu, gali panaudoti ir perpasiulyti fksuduva.lt svetainej, jei tiki kad busi isgirstas :)

  Tipo akcija – ‘pakviesk draugus i stadiona’, dalyviai tik abonimentu (ne metiniu, o keliu varzybu) turetojai, kurie turetu unikalius numerius, kuriuos ju pakviesti draugai pasakytu kasoje pirkdami bilietus ir butu itraukiama i sistema, prikalbina isigyti toky paty abonimenta dar daugiau tasku gauna. O duomenys butu skelbiami viesai, kad matytu kokia situacija ir didesne konkurencija vyktu. Keliems daugiausia (savaites, menesio, ar viso zaidimo) pritraukusiems prizai. Tarkim europine isvyka su komanda, atributika, isvyka Lietuvoje, vieta vipuose ir pan,. Kuo labiau motyvuojantis prizas tuo didesnis efektas. Paskirtu koky buta ar automobily tai nereiketu jokio piaro :)

 41. 46 ponas pop 2012-03-06 23:12

  visai geras planas – ir manau – nereikia nei buto, nei mašinos – pakaktų kelionės kartu su komanda į europines varžybas užsienyje.

 42. 47 Juozas 2012-03-07 11:14

  Gera ideja! :) Pasitelke truputi fantazijos prigalvojom neblogu ideju kaip pritraukti zmones. Tikiuos, kad perskaitys jas. Juk investiciju nereiketu labai daug ir beabejones jos atsipirktu.Dar jei ponas pop sukurtu straipsneli sia tema, gal pajustu vadovybe, kad cia rimta problema ir ja reikia spresti inovatyviai, ne vien plakatais.

 43. 48 Varvalas 2012-03-07 11:27

  vadovybė ir be straipsnelio tai žino … Kaip viena moteris pasakė – “straipsnelis čia ne prie ko“ ;)

 44. 49 UCCM 2012-03-09 08:00

  Dabar jau reiks kasdien čia užšokt. A tai tokias diskusijas praleidžiu…
  Beje, kas dingtelėjo galvon. Išvada darau iš to, kad SS savo kiekiais gerokai nusileidžia ir Armadai ir Tankams (o Panevėžį ir Alytų matyt galima statyt į vieną gretą pagal miestų dydžius provincialumo-globalizmo santykį ir t.t.) Ar nebuvo taip, kad, skirtingai nei tuose dviejuose miestuose, Marėje futbolas buvo ir yra labiau senimo nei jau jaunimo zabova? Tokio lyginamojo tyrimo aišku niekas nedarė ir sunku būtų padaryt, bet ar čia nėra taip, kaip buvo Vilniuje savo (arba J. Lopučio) laikais, kad realiai stadione būdavo labai mažas jaunšų žiūrovų procentas, o tokiu atveju lankomumo augimo perspektyvos yra labai mažos, kadangi seną diedą pasikviesti į stadioną yra kur kas sunkiau, nei klasoką.

 45. 50 ponas pop 2012-03-09 11:36

  chm, labai įdomi mintis, sakyčiau, nebuvau apie tai pagalvojęs. ir joje yra nemažai tiesos – iš tikro, kai pagalvoji, tai sūduvos centrinėje tribūnoje iš tikro intensyvesni yra vyresnio amžiaus stadiono lankytojai. jiems klausimų nekyla, nes dauguma jų yra matęs komandos kilimą iš trečios lygos iki pat A lygos medalių ir eurotaurių. įtariu, kad nemažai daliai į stadioną ateinančio jaunimo futbolas yra greičiau šiokia tokia laiko praleidimo alternatyva mieste, kuriame šiaip pramogų jokių praktiškai nėra.

  Atvirai pasakius, net neįsivaizduoju, kaip čia šitą problemą reikia spręst – faktas, kad čia visų pirma klubo darbo su gerbėjais klausimas, nes reikia atgaivint ir į galvas įdiegt senas futbolo marijampolėje tradicijas.

  o sakalams tikrai sunku. jaunimėlis tam mieste gan abejingas – ir net kalbant ne apie tokį konkretų dalyką kaip organizuotas futbolo komandos palaikymas, o apskritai – filosofiškai abejingas gyvenimui apskritai. todėl perspektyva aktyviai dalyvaut kokios nors bendruomenės veikloje vietinių atrodo nelabai vilioja. .

  sakalams gi trūksta tokio ultriško šaunumo – bet kokį šaunumą gali išlaužt, kai tribūnoj 10 ar 15 žmonių? Vienžo, toks uždaras ratas gaunasi. Galvotų ir energingų žmonių sakalai, panašu, turi, tačiau jiems labiausiai reikėtų kažkokio staigaus lūžio – kad žmonių kiekis staigiai padvigubėtų-patrigubėtų – tada naujo kraujo įsiliejimas sklandesnis būtų.

  • 51 jotvingis 2012-04-08 17:57

   Gaila, kad pastaruosius du komentarus anksčiau praleidau pro akis būčiau padiskutavęs, nes tema labai aktuali. Pats dažnai suku galvą, ko trūksta Sakalams, gal kaltas pavadinimas ar vienas kitas tribūnos durnius? Kaip iš šono mes atrodome paaugliams ir kaip tą požiūrį (jeigu jis netinkamas) reiktų pakeist? Kalti patys Sakalai, ar jaunimo nesidomėjimas futbolu, Sūduva? Kodėl dalis giria ir supranta, bet patys nenori prisijungti ir teisinasi amžiumi, laiko stoka ir pan? Kodėl aktyvus komandos palaikymas negali būti kaip medžioklė ar žvejyba (vyresnių berniukų žaidimai)? Kaip apdirbti žmogų, kad jis užuot ramiai stovėjęs, skanduotų ir plotų “katutėmis“? Kodėl fanai turi būti maištautojai prieš sistemą, o ne savos sistemos kūrėjai? Kodėl iš aktyvaus komandos palaikymo “išaugama“, nes dažniausiai jiems priklauso paaugliai ir, pagal visuomenės požiūrį, nesubrendėliai. Kaip pakeisti tokį požiūrį? Ir pan, ir pan…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits