Jubiliejinės naujovės

Chm. Naujovės su jubiliejumi neturi nieko bendra. Tiesa, planavau jas į eterį paleist keturių šio blogo metų sukaktuvių proga, tačiau čempionato pradžia buvo tokia smagi, kad nutariau negaišt, net jei ir nespėjau visko padaryt pagal maksimalų planą. O ir informacinis šių metų A lygos bei Sūduvos gyvenimas intensyvus kaip niekad – nuo pernykščio sezono, kai tekdavo desperatiškai ieškot po rungtynių komandos sudėties, skiriasi kaip diena nuo nakties. Tad nusprendžiau ir aš prie šito informacinio cunamio prisidėti savo kukliomis pastangomis.

Šitas blogas nuo pat pradžių gyveno kukliai ir tyliai. Sąmoningai nepaisiau elementariausių jo viešinimo strategijų (nors jas pusėtinai išmanau), nes, mano manymu, populiarumo jam reikia labai sąlygiškai. Neišnaudojau net ir tų galimybių, kurias WordPress platforma siūlo kaip standartinį nemokamą paketą. Bet galbūt pernykštė pusmetį trukusi blogo koma pati išprovokavo šiokį tokį neplanuotą energijos pliūpsnį.

Taigi, pasakoju iš eilės apie viską, kas čia pasikeitė.

Pirmiausia, kaip matote pasikeitė blogo viršūnė. Ko gero galima būtų sakyti, kad pasikeitė ir blogo pavadinimas. Nors… Būtų teisingiausia sakyt, kad šitas blogas pavadinimo niekada ir neturėjo. Kai jis gimė prieš ketverius metus, startuoti su kokiu nors įmantriu vardu nebuvo jokios prasmės – kam apsunkinti pirmuosius skaitytojus. Blogas skirtas futbolo klubui Sūduva, tai tas vardas ir turi būti įrašytas viršelyje.

Šiandien toks atsainumas ėmė nebepatikti. Gal dėl to, kad nėra tikslu ir korektiška personalinį blogą vadinti oficialiu komandos vardu. Teoriškai galvojant, komanda net galėtų man uždrausti tą vardą naudot – jis man juk nepriklauso. Juokai juokais, tačiau pastaraisiais metais Vakarų futbole yra nutikę keletas panašių ir gan skambių atvejų. Kai pagaliau didieji klubai susigriebė, jog gyvenimas verda ne tik stadione, bet ir, pavyzdžiui, Facebook‘e, užsimanė ir jie ten ką nors nuveikti. Tačiau dažniausiai klubų vardai jau būdavo užimti – kadangi klubai iki tol snaudė, jų gyvenimą socialiniuose tinkluose palaikydavo gerbėjai-savanoriai. Ir ką gi tada padarė kai kurie klubai? Ogi pagrąsino tiems savo gerbėjams teismu dėl neteisėto klubo vardo naudojimo ir be skrupulų perėmė fanų užkurtus profilius. Netikiu, kad taip galėtų ir man nutikt, tačiau vis tik nusprendžiau naują vardą sukurti.

Va čia ir prasidėjo bėdos. Tokios pat, dėl kurių šitas blogas iki šiol jokio vardo neturėjo. Kam galvoti pavadinimus, kurie gal ir skambūs, tačiau tikrąją blogo paskirtį slepia? Tuomet vietoje to, kad ką nors sukurčiau, ėmiau ir šį bei tą sunaikinau – padariau Sūduvos santrumpą tiesiog išmesdamas iš vardo balses. Gautas trumpinys man patiko, o ir esmę jis pakankamai gerai pagauna. Vienžo, patinka jums tai ar ne, nuo šiol šitas blogas turės jei ne pavadinimą, tai bent savo ženklą. Interneto adresas ir paštas lieka tie patys – čia jokių staigių judesių daryti neplanuoju. Bazinio dizaino keisti taip pat neketinu – nemokamas WordPress jokių ypatingai geresnių alternatyvų nesiūlo, o šalia viso kito dar pačiam užsiimti programavimu nematau jokios prasmės.

Toliau. Ilgai tempiau gumą, tačiau vis tik nusprendžiau nustoti ignoravęs realybę ir užkūriau šio blogo Facebook profilį. Tiesa, jokios ypatingos veiklos tame profilyje neplanuoju. Tiesiog manau, kad didesnė Lietuvos dalis ten tūno ir kasdien praleidžia nemažai laiko, todėl elementariausias blogo naujienų skelbimas Facebook profilyje tiesiog palengvins didesnės dalies skaitytojų gyvenimą. Tam, kad suprastum, jog bloge atsirado kas nors naujo, nebebus būtina patį blogą kasdien po keliskart atsidarinėti. Daugiau nieko kito ten veikti kol kas neplanuoju. Čia eiga standartinė – spaudžiant “like“ ir gaunat naujienas apie blogo atsinaujinimus į savo FB profilį.

O dabar – naujienos, kuriomis labiausiai didžiuojuosi. Tos, kurias galite apžiūrėti spausdami nuorodas, išrikiuotas pačiame bloge viršuje. Apie mano polinkį istorijon, manau, dauguma senesnių blogo skaitytojų jau seniai žino. Nuo pat blogo pradžios, audžiu visokias mintis apie Sūduvos istorinių žinių rinkimą, jų pateikimą tamstoms ar bent jau šiandienos informacijos minimalų klasifikavimą tam, kad ir po metų ar dviejų būtų galima lengvai rasti žinių apie šio sezono peripetijas.

Planų buvo ir tebėra daug, tačiau dabar kraunu į blogą minimaliausius dalykus. Tiesa, prieš kalbant apie istoriją, reikia paminėti, kad bloge atsirado keletas skyrelių, kurie čia jau seniai galėjo būti – pvz., skyrelis wtf?, kuris atitinka įprastinę „Apie“ grafą arba skyrelis „English“, kuriame lietuviškai nesuprantančiam žmogėnui yra trumpai paaiškinta, kas yra Lietuva, Marijampolė ir Sūduva. Prie šios bazinės informacijos priskirčiau ir grafą, skirtą Marijampolės stadionams.

Įdomesni dalykai dedasi skyreliuose „Įvarčiai“, „Lentelės“ ir „Europa“. Pirmieji du gerokai išplėsta forma kartoja tai, kas bloge jau senokai buvo. Tik dabar ten yra ne tik informacija apie šio ir kelių paskutinių Sūduvos sezono įvarčius bei komandos vietą lygos lentelėje, bet ir duomenys apie visus Nepriklausomybės laikų įvarčius bei vietas. Nuo 1990-iais vykusių pirmųjų posovietinių čempionatų iki pat mūsų dienų.

Tuo tarpu skyrelyje „Europa“ yra suregistruota visa bazinė informacija apie Sūduvos pasirodymus Europos taurėse – nuo plikos statistikos iki karštesnių duomenų (nuotraukos, video, nuorodos į kitus šaltinius).

Pakeliui – dar vienas fundamentalus projektas. Planuoju tai, ką padariau su europietiškais Sūduvs nuotykiais, padaryti ir su mūsų komandos pasirodymais Lietuvos čempionatuose. Taip pat brūkštelėt trumpą, neoficialią komandos istoriją. Tačiau šių dalykėlių dar teks kurį laiką luktelėti. Jie taip lengvai ir greitai nesigauna.

Kitas labai svarbus ir minėtinas dalykas yra šių pastangų tikslas. O tikslas yra beviltiškai neįmanomas, nors ir kilnus. Sukurti visiems lengvai prieinamą istorinių duomenų bazę apie mūsų komandą. Ir nors šis užmojis skamba labai didingai, tačiau aš į jį žvelgiu gan paprastai – svarbiausia čia yra ne skambios frazės, o ilgas, nuobodus, kantrybės reikalaujantis ir visai nepatetiškas informacijos rinkimas bei klasifikavimas.

Kai kurie iš jūsų būtinai patars man to nedaryti ant labai mažai galimybių suteikiančios standartinio blogo platformos. Tačiau man forma nėra svarbi. O kuo didesni technologiniai planai – tuo sunkiau viską sukordinuoti, prižiūrėti ir valdyti. Tokiais atvejais, neretai sistemos valdymas tampa toks sudėtingas, kad jėgų atlikti tiesioginį darbą, kuriam sistema ir sukurta – nebelieka.

Trumpai tariant, man svarbus yra pradinis impulsas. Surinkti, minimaliai apčiupinėti ir mesti informaciją jūsų dėmesiui. O būti programuotoju ir sudėtingo tinklapio prievaizdu neketinu ir nenoriu.

Mat darbas aukščiau paminėtuose skyreliuose nesibaigė. Juos galima plėsti ir į plotį, ir į gylį. Verta keliauti gilyn į Sovietinius laikus. Verta gausinti ir informaciją ties tais punktais, kurie čia jau pateikti. Tai yra dar viena priežastis, dėl ko visa tai metu į viešumą. Tam, kad viskas pamažu judėtų pirmyn, reikia tamstų sudalyvavimo.

Įsivaizduoju, kad bus ir tokių, kurie sakys: „kam viso to reikia, juk yra net dvi knygos, skirtos Marijampolės futbolui“. Tačiau abi knygos, neneigiant jų fundamentalios vertės, turi keletą ne mažiau fundamentalių trūkumų.

Vienas iš jų – visiškai elementarus. Spėju, kad pernai išleista storoji Kalinausko knyga po šio sezono taps tokia pat bibliografine retenybe, kokia yra ir pirmoji Rudžiansko knyga.

Antras trūkumas – rimtesnis, turinio, trūkumas. Abi knygos guli kažkur tarp greitos (nes bandoma apimt labai ilgus laiko tarpus) istorijos ir statistikos sąvado, nė vieno iš tų žanrų padoriai neįgyvendindamos. Be to, mane domina tik Sūduvos klubas. O jei iš Kalinausko knygos išimtume žodžius apie jaunimo, veteranų, mėgėjų ir aplinkinių miestelių klubus ji taptų ne tokia ir stora. Nesakau, kad anie dalykai yra neverti istorijos – tiesiog vienam žmogui padoriai aprėpti tokį reiškinių kiekį yra neįmanoma. Todėl ir gaunasi iš pirmo žvilgsnio labai storas, tačiau pasigilinus – gan paviršutiniškas veikalas.

Iš dar vienos pusės žvelgiant, aš galvoju, kad jei tų knygų rengėjai panorės su mumis pasidalinti statistine bei vizualine medžiaga – jie tai bet kada galės padaryti. O jei ne – tikiuosi, kad prisidėsite jūs. Tam, kad žinios apie mūsų mylimą klubą būtų visiems lengvai ir nemokamai prieinamos.

Taigi, sudalyvauti šiame reikale galima dviem būdais.

Vienas – prisidėti tiesiogiai klasifikuojant informaciją. Darbas, kuris ypatingos kvalifikacijos nereikalauja, tačiau kuriam reikia daug kantrybės ir kruopštumo. Jei tokių žmonių atsiras – rašykite į ponaspop@yahoo.com ir darbais pasidalinsiu. Čia nėra jokių deadline‘ų ar pareigų – darai kiek nori ir kada nori. Mažiau yra geriau nei nieko.

Antra – jei norite pasidalinti su kolegomis turima vaizdine medžiaga, tą padaryti galima taip pat susisiekiant su manimi. Čia galimi du keliai. Geriausia būtų, jei turimą medžiagą nuskanuotume, nufotografuotumėte, trumpai aprašytumėte ir man atsiųstumėte elektroniniu paštu arba perduotumėte gyvai. O jei tokie dalykai kaip skanavimas ar fotografavimas jums kelia problemų – tai galiu padaryti ir pats. Tik tam kuriam laikui man reikės pasiskolinti tamstų kolekcijas.

Tiek kol kas. Tikiuosi, viskas ką čia sumečiau veiks be trukdžių ir kad gramatinių klaidų bus likę ne tiek jau daug.

22 Responses to “Jubiliejinės naujovės”


 1. 1 suris 2012-03-21 13:00

  Nuostabu :)

 2. 2 Varvalas 2012-03-21 13:03

  Idomu, kaip bus paminetas Suduvos komandos 70 – metis, kuris sukanka geguzes 3 d.

 3. 3 Kuzma SS 2012-03-21 14:15

  Žemai lenkiu galvą prieš visą tą didelį darbą, kurį padarei, p.Pop! Tikiuosiu ir toliau liksi toks pat atsidavęs šaunuolis!

 4. 4 ponas pop 2012-03-21 14:16

  oho, o tokia tiksli data egzistuoja?

 5. 5 Varvalas 2012-03-21 16:04

  pasakiau ir sventa – gincytis negalima :) Pas mus taip parapijoje priimta.

  Ta diena Suduva patvarke Kybartu Sveikata. Galetu ir simet simboliskai susikauti sios dvi komandos. Aisku, treniruotis Suduva pradejo ta pavasari anksciau, bet oficialios rungtynes ivyko geguzes 3 d.

  nepykit uz svepla rasta, dbr esu smarkiai ne vietinis. Ir tame jubiliejuje (jei jis bus minimas), nedalyvausiu.

 6. 6 ponas pop 2012-03-21 16:29

  tai čia, jaučiu, tik tavo parapijos metrikose taip įrašyta:) niekas kitas tos datos greičiausiai neprisimena:) jaučiu, geriausiu atveju, bus ši įstabi proga paminėta siaurame draugų ratelyje mums jau pažįstame savivaldybės kambarėlyje:)

 7. 7 Varvalas 2012-03-21 17:26

  data yra uzfiksuota ir Kalinausko knygoje. Negaliu pacituoti, nes sia biblija palikau klebonijoje. Reiketu pameciui ieskoti apie 64 puslapi (kazka isiminiau pagal sachmatu lentos langeliu skaiciu) turetu buti … Pamenu, kad Suduva laimejo triuskinanciu rezultatu.

 8. 8 ponas pop 2012-03-21 17:47

  nagi, patikrinsim vakarop kas čia gaunasi:)

 9. 9 sdasdsa 2012-03-21 19:09

  http://instatfootball.tv/lithuania/index.html
  Visu rungtyniu a lygoje zaideju ivertinimai,manyciau idomu pasiziuret kas kaip cia viskas surasyta kiek pasu,dvikovu ir pns laimetai,pralosta.

 10. 10 vakar 2012-03-21 19:18

  wow cia tai statistika

 11. 11 griezhtas 2012-03-21 21:28

  jo super statistika, jau vien del jos cempionatas kokius 5 kartus rimtesnis atrodo

 12. 12 Anonimas 2012-03-21 21:28

  Šaunu, kad judi į priekį :) Mano kuklia nuomone, reiktų ir lietuviškai suprantančiam žmogėnui trumpai paaiškinti, kas yra Marijampolė ir Sūduva :)
  O čia tai ką pats bandžiau kurti tavęs įkvėptas ir tavo apsnūdimo paskatintas:
  http://netiktribunoj.wordpress.com/
  bet neleidau į dienos šviesą savo “špargalkės“, kol ji nebuvo to verta, o ir ar būtų buvus čia dar klausimas. Bet kadangi šios “špargalkės“ egzistavimas net ateityje praranda prasmę po tavo blogo atsinaujinimo, tai galėsiu ramiai trinti, prieš tai pasigirdamas, jog ir aš pan galvojau :)))

 13. 13 vietinis 2012-03-21 21:54

  Na taip, statistika išties įspudinga. Dedu ranką prie širdies ir sakau, jog kai praeito sezono pabaigoje buvo pasirašyta su GF maniau, jog nieko ypatingo ir nebus nuveikta apart reklamos kiekio. Tačiau pamačius visų pirma futbolo.tv puslapio pagyvėjimą, o šiandien ir tokia statistika, tai nuteikia tikrai tik teigiamai. Aiškiai matoma padarytas darbas. Smagu :))

 14. 14 sdasdsa 2012-03-21 22:24

  Sita statistika perka patys klubai o ne joke gf tiesiog visi klubai susimete po kazkiek pinigu ir visu rungtyniu statistika jie gauna.

 15. 15 vietinis 2012-03-21 23:19

  Na tiek nežinojau, bet jeigu ir taip, vistiek tai manau yra žingsnis i priekį.

 16. 16 ponas pop 2012-03-22 01:44

  nagi, apie viską greitai ir trumpai.

  a) ponas Varvalas buvo teisus – 64-ame Kalinausko knygos puslapyje iš tikro yra rašoma apie tai, kad Antrojo pasaulinio karo laikais, 1942 metais, Marijampolėje atsirado futbolo klubas nauju pavadinimu “Sūduva“. Ir toji komanda iš tikro gegužės 3 d. 4:0 nugalėjo Kybartų Sveikatą. Tik, kaip suprantu, ar tai buvo draugiškos ar “oficialios“ rungtynės šiandien jau pasakyti sunku. Turint omeny kad vėliau vyko Suvalkijos apygardos čempionatas (kurio finale, beje, Sūduva panašiu rezultatu pralošė tai pačiai Sveikatai), tai tas pirmąsias rungtynės gal vis tik draugiškomis reikėtų laikyti? Aišku, didelio skirtumo nėra – iš tų laikų informacijos matosi išlikę tiek nedaug, kad verta imt bet kurią žinomą datą ir naudot. Beje, po pirmųjų rungtynių su Sveikata, Sūduva dar lošė žaidimą su okupacinės vokiečių kariuomenės komanda.

  b) Anonimui Netiktribūnoj: lietuviškas parašymas apie Sūduvą – pakeliui. Tiesiog jis neišvengiamai privalo turėti “istorinę“ pradžią, o kad į vieną puslapį sutraukt Kalinausko knygą – biš laiko reikia. Žodžiu, įvadas pavadinimu “Sūduvos istorija ir šiandiena“ pakeliui. O tamsta be reikalo taip savo pastangas vertini – “dabar jau ir trinti galima“. Iš kur pas mus lietuvius tiek to kuklumo? Esmė yra paprasta – kiekvienas papildomas info židinys yra naudingas ir smagus. Ir kiekvienas blogas skirtas Sūduvai rastų savo skaitytoją. Per daug tokių dalykų nebūna. Aišku, visų pirma rašyti reikia dėl to, kad pačiam to norisi. Bet nerašyti dėl to, kad kažkas kitas tai daro – nėra teisinga.

  c) Statistikos programėlė tikrai smagi. Nors, kaip suprantu, dar keletą dienų tekst palaukt kol galutinai programavimo reikalus jie ten susitvarkys. Toks jausmas, kad kasdien kas nors papostina vis po naują (ir vis kitokį) linką į tą statistikos centriuką. Kol kas – bent mano kompe – pusė vaizdelio netelpa į ekraną. Na be susitvarkys.

  O kas liečia GF indėlį į šio sezono entuziazmą… tiesioginio ryšio, aišku, nėra. Jau pernai Varanavičius kalbėjo apie tos statistinės sistemos pritaikymą, nors tada tai ir skambėjo kaip tiesiog programinės įrankos įsisavinimas. Greičiausiai toks dalykas būtų padarytas ir be GF paramos. Tačiau labai abejoju ar be GF pinigų ta sistema būtų pasiekiama mums. Nes viena yra turėti vidinį info tinklą, kurį naudoja tik klubai, kita – jį rodyti viešai. juolab, kad į prieš statistikos sistemos pavertimą visiems prieinama buvo ir paties futbolas.tv portalo pakankamai rimtas atnaujinimas. Įskaitant ir prie jo dirbančio žmonių kiekio pagausėjimą.

  Žodžiu, rėmėjų klausimą gali vartyt kaip tik nori. Bet ta tiesa, kuri liks istorijai, bus tokia (taip įsivaizduoju rašys koks ateities Kalinauskas apie šių metų A lygos pradžią): “GF tapus lygos rėmėju informavimo apie Lietuvos futbolą lygis smarkiai pakilo“. Šiedu faktai neišvengiamai bus susiję.

  Tačiau taip ir yra – tik žiūrėti plačiau reik. Rėmėjui neįdomu kad yra skiriami jo duoti pinigai. Tačiau jei remiamo produkto išvaizda akivaizdžiai pagerėja – rėmėjas yra laimingas ir patenkintas tuo, kad atidavė pinigus teisingam reikalui. Tas faktas netgi naudingas Lietuvos futbolui apskritai – nes jei potencialūs rėmėjai matys kaip kitų atliktas rėmimas “gerina“ Lietuvos futbolo išvaizdą ir kaip tie kiti rėmėjai renkasi pliusus – gal ir jie panorės sudalyvauti lietuviško futbolo gaivinimo projekte.

 17. 17 vakar 2012-03-22 08:11

  “GF tapus lygos rėmėju informavimo apie Lietuvos futbolą lygis smarkiai pakilo”

  Tikrai nesutinku, nes info lygis pakilo tik internetinėje erdvėje ir ji yra žinoma ir naudinga tik tiksliniai auditorijai, tokiai kaip mes, kurie patys ieškom jos. Jau antras turas praėjo, nuolat pažiūriu tv3 lnk lrt “sporto“ žinias sestadienio-sekmadienio-pirmadienio vakarais. Kaip manot apie kokių lygų savaitgalio rezultatus ten pranešinėjama????

  Manau būtent šitoje srityje turėtų padirbėti GF, nes tai jos interesas kad lygos ir jų firmos pavadinimas kuo dažniau skambėtų tv eteryje, kur yra potencialūs jų klientai.

  • 18 vietinis 2012-03-22 09:28

   Noriu pasakyti, jog Maskva per vieną dieną taip pat nepasistatė. Kad ir internete, bet tai tik i naudą. Ateis laikas gal ir televizijoje matysime didesnį informacijos kiekį.

 18. 19 ponas pop 2012-03-22 09:24

  na ne visai taip yra. GF čia tikrai ne prie ko. Čia reikia klausimus užduot LFF ar Klubų valdybai, tačiau nei viena, nei kita organizacija PR nelabai užsiima. O kai neliko Varanavičiaus prezidento kėdėje, to rudimentinio PR bus dar mažiau.

  Tačiau televizijos informaciją į žinias ima ne tuomet kai už tai sumoki (arba tada mokėt reikia tiek, kad lietuviškas futbolas to daryt tikrai neišgalėtų), o tada – kai mato, kad žinia gali sudominti auditoriją. Todėl bent kol kas televizijoms įdomiau kokios nors ten Amerikos studentų lygos krepšinio rungtynės, nei žaidimas tarp Sūduvos ir Tauro.

  Trumpai tariant – reikia gerokai pakelt A lygos bendrą išvaizdą bei informacinę vertę – tada ir TV kanalai tuo susidomės. O va šitam reikalui, manau, rėmėjų pinigai labai praverčia.

  Iš kitos pusės – pripažink – šiemet A lyga kelia žymiai daugiau šurmulio. Sutinku, kad tas šurmulys vyksta beveik tik internete, tačiau nesutinku, kad internetas skirtas tik mums, o ne plačiajai auditorijai. Pažiūrėk – apie A lygos rungtynes informuoja visi didesni interneto naujienų portalai – nuo lryto iki alfos ar 15min. Kai kurie net nepatingi pateikt daugiau medžiagos nei specializuota žiniasklaida (pvz., pirmam ture tauro-kruojos žaidimą išsamiau nuotraukomis parodė tik lrytas). Ir specialių tekstų Lietuvos futbolui skirtų didžiuosiuose portaluose pasitaikė. Ok, kol kas tie tekstai greičiau negatyvūs nei teigiami (LFF prezidento rinkimų nesąmonės, korupcija, Atlanto reikalai ir t.t.) – bet, kaip žinia, net ir “bloga reklama yra reklama“.

 19. 20 Remis 2012-03-22 10:12

  Ne visai teisingai dėliojamas priežastinis-pasekminis ryšys. Ne GF atsirado ir pagerėjo lygos reikalai, o pagerėjo lygos reikalai (įtraukus klubus į valdymą) ir atsirado GF. O GF pinigai yra naudojami tam, kad lyga dar gerėtų ir atsirastų krūva kitų rėmėjų (būtent lygai), o ir ta pati GF norėtų ir toliau skirti pingėlius (gal ir didesnius).

 20. 21 ponas pop 2012-03-22 10:35

  jo, bet aš taip ir sakau. tiesiog atrodė, kad kai kurie žmonės biš painioja reikalus, teigdami, kad GF turėtų padaryti tą ar aną. GF yra rėmėjas, kuris suteikia finansinę paramą, bet nuo ne viskas priklauso. ir pasimelskim futbolo dievams, kad lietuviškas futbolas niekada nepasiektų tokių “aukštumų“ kaip lietuviškas krepšinis, kurio rėmėjai turi žymiai didesnės įtakos vidiniams krepšinio reikalams.

  tiesiog, kai rašiau, kad po daugelio metų istorikai formuluos tokį teiginį “atsirado GF ir lyga pakilo į informacines aukštumas“ – turėjau omeny tai, kaip veikia tokiais atvejais piaras.

 21. 22 Kuzma SS 2012-03-22 11:50

  Apie galima reklamą sporto naujienose galiu pasakyt tik tiek, kad jokiu būdu reklama informacinėse laidose negalima. Todėl GF išpirkti eterio naujienose tiesiog negali.
  Čia yra taip, kaip sakė ponaitis POP – jei naujienų tarnybai atrodys patrauklu, įdės ir video, ir pakartojimus. Jei ne – net rezultato nepasakys. Bet ačiū Die, kol kas labiau linkstama prie pirmo varianto, ir netgi prieš prasidedant sezonui kai kurie didieji kanalai parodo išsamesnius reportažus apie kiekvieną komandą. Kaip pvz. ir šiemet su biudžetais ar pan. Taigi, populiarumas auga. Reik tikėtis ir toliau augs


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits