Laukiam: Sūduva – Šiauliai

Gal, sakau, šį šeštadienį Marijampolės orkestras padarys antrą dublį ir pagros bei merginas parodys ne tik VIP sektoriui, bet ir gausesnei tribūnai kitoje pusėje? Mano taip mėgstamų Marijampolės merginų foto iš LFF archyvų, kurie ilsisi A lygos Facebook profilyje

o

Čempionatas pamažu įsibėgėja. Nors prieš sezoną buvo sunku patikėti, tačiau jo pradžia tapo išskirtinai energinga, emocinga ir, drįsčiau teigti, lietuviškas futbolas šoktelėjo į dar nerėgėtas informacines aukštumas. Čia turiu omeny ne tik tai, kad po informacine prasme beviltiško praeito sezono pagaliau turime padorų A lygai skirtą informacinį portalą (futbolo.tv). Ir jei šiame portale nėra ypatingai daug konceptualių futbolo interpretacijų, viską atperka vaizdo medžiagos gausa ir viešu tapusi A lygos statistinių duomenų bazė. Tiesa, kol kas ji dar striginėja – galima spėt, kad programinė bazė vis dar nėra tobula. Internete plaukioja net keli linkai, kurie turėtų į šią duomenų bazę vesti, o pati bazė, bent jau man, tai atsidaro, nei neatsidaro. Bet, esu tikras, programiniai trukdžiai bus sutvarkyti.

Atsigavo ir kiti internetinės informacijos šaltiniai – ypač įvairių futbolo junginių profiliai Facebook‘e. Šis socialinis tinklas šiais metais apskritai tapo geriausiu informacijos šaltiniu. Informacijos gausa šiuo metu yra tokia didelė, kad labiau ima kilti poreikis vienos vietos, į kurią bent jau esminė informacija galėtų suplaukti. Pavyzdžiui, daugumo klubų profiliai tapo itin aktyvūs, net REO, iki sezono tylėjęs, ėmė krutėti ir užsuko „REO fanų“ projektą. Tačiau viską susiurbti yra praktiškai neįmanoma – tam, kad prašuoliuotum keliskart per dieną per visus profilius ir tinklapius reikia nemažai laiko.

Vienintelė beviltiškai tylinti A lygos komanda liko liūdno likimo Atlantas. Šis klubas ir toliau gyvena miglose, o į viešumą tepatenka gandai. Paskutinėmis „gandų skrynelės“ žiniomis – Atlanto atgimimas atidedamas, nepaisant naujo klubo vadovo ir teorinio Lekevičiaus pasitraukimo. Žmonės kalba, kad komanda ir vėl nesitreniruoja, kad žaidėjai toliau bėga, o klaustukas apie tolesnį Atlanto dalyvavimą A lygos reikaluose toliau didėja. Jei šitie gandai pasitvirtins ir Atlantas vis tik išlėks iš lygos, tada net ir aš, šiaip jau iki šiol laikęs pakankamai korektišką veidą, ryšiuosi Lekevičių aferistu pavadinti. Matysim kaip čia bus – gal net šitam ture šis bei tas paaiškės. Sekmadienį Atlantas namie lošia su Dainava.

Vaizdelis iš pirmo turo Šiaulių rungtynių su Atlantu. Nuotrauka – LFF. 

Gerai, grįžtam prie savų reikalų. Šį savaitgalį Sūduvos laukia rimtesnis varžovas nei Tauras. Kalbėti apie komandų pasirengimą sezonui jau nėra prasmės, nes jau gali vertint kaip komanda atrodo realiose kovose. Taigi, Šiauliai, kaip ir Sūduva yra tarp tų trijų komandų, kurios kol kas taškų dar neprarado. Tiesa, Šiaulių varžovai nebuvo patys galingiausi. Atlanto atvejis visiems aišku, o Kruoja yra tarp tų komandų, kurios greičiausiai šiemet bandys kibti būtent Šiauliams į atlapus stumdantis dėl ketvirtos vietos. Bent jau taip atrodo pasižiūrėjus į Kruojos sudėties ikisezoninius papildymus.

Užmečiau akį į Šiaulių ir Kruojos rungtynes. Galit tą padaryti ir jūs – futbolo.tv svetainėje yra pilni įrašai tiek šių rungtynių, tiek Šiaulių pergalės prieš Atlantą pirmame ture.

Pažiūrėjęs (tiesa ne taip jau ir atidžiai) Šiaulių žaidimą, sakyčiau, kad man šios komandos žaidimas visai patiko. Netgi drįsčiau teigti, jog Šiauliai mėgina lošti žaidimą, šiek tiek panašų į Sūduvos. Aišku, žiūrint į šįmetinę Sūduvos išvaizdą, tokį teiginį stumti galiu tik su didelėm išlygom. Tikiuosi, nieks per daug neįsižeis, tačiau ir šį kartą Sūduva loš su silpnesniu varžovu. Šiauliai man primena Sūduvą ankstesniais sezonais.

O čia – Šiaulių pergalės prieš Kruoją akimirkos. Nuotraukos – Šiaulių klubo nuosavybė.

Ši komanda visai neblogai stumdo po aikštę kamuolį, atlieka daug trumpų perdavimų. Būtent tokiu būdu ji dažniausiai pereina iš gynybos į ataką ir pasiekia priešininko baudos aikštelę. Žaidžia gan energingai, nevengia dvikovų ir priešininko spaudimo. Bėdos prasideda ties baudos aikštele. Sprendimų spektro, improvizacijos ir tikslumo paskutinėse atakos stadijose čia labai trūksta. Ataka dažniausiai baigiasi arba netiksliu perdavimu ar tokiu gan banaliu ir beprasmišku kamuolio kėlimu iš krašto į baudos aikštelę. Kadangi tokie pakėlimai nėra kokio nors ypatingo plano dalis (kai pagal išmoktą schemą baudos aikštelėn eina tam tikri žaidėjai, kurie ir gaudo pakeltus kamuolius), jei dažniausiai didesnio pavojaus nesukelia. Nėra ką daug apie tai ir kalbėt – mes patys tokį žaidimo būdą puikiai žinome ir ne vieną kartą esame keikę. Ir nors Šiaulių pergalę prieš Kruoją komentatoriai vadino „aštria ir nervinga“, tačiau tas nervas labiau pasireiškė gausybę netikslių perdavimų aikštės viduryje. Toks gan įprastas lietuviškam futbolui vaizdelis – kai komandos nieko doro arčiau vartų sukurti nesugeba, nes viena paskui kitą praradinėja kamuolius aplink aikštės centrą. Gal ir nieko nuostabaus, kad abu įvarčius Šiauliai įmušė ne iš žaidimo, o po baudos smūgių.

Tačiau visa tai nereiškia, kad Sūduvai šeštadienį nebus ką veikt. Akivaizdu, kad Šiauliai moka žaist. O ir varžovas Sūduvai nėra pats parankiausias – dažniausiai rungtynės su Šiauliais būna sudėtingos. Pernai Sūduva su Šiauliais daugiau taškų prarado, nei iškovojo, nes dukart sulošė lygiom ir kartą pralošė.

Planuoti Liubšiui žaidimą su Šiauliais dar sunkiau gal ir dėl to, kad Šiauliai – ko gero mažiausiai ryškių veidų ar šiaip keistenybių turintis klubas A lygoje. Čia nėra ypatingų žvaigždžių ar bent jau žaidėjų, kurie būtų akivaizdūs komandos lyderiai, galintys nulemti žaidimo baigtį. Jokio radikalaus posūkio komandos evoliucijoje nenutiko ir tarp sezonų. Tad galima spėti, kad Marijampolėje pamatysime panašaus pajėgumo komandą kaip ir pernai. O tai reiškia, kad mūsiškiams lengva nebus.

Tuo tarpu Sūduvos treneriui greičiausiai teks spręsti dilemą, kaip ir kada aikštėn suleisti saugus, kurių pasirinkimą turi šiai akimirkai neblogą. Ledesma, Urbšys, Chvedukas, Šoblinskas, Leimonas Eliošius ir Thomsonas. Aišku, liūdėti dėl to nėra prasmės – juk Sūduva senokai nėra turėjusi tokio vidurio žaidėjų pasirinkimo.

Leimono šansai patekti į startinę sudėtį praktiškai šimtaprocentiniai. Vis tik kiti kolegos nėra įpratę lošti Leimono pozicijoje, o ir žaidžia Leimonas pastaruoju metu puikiai. Kažkaip, galvoju, Šoblinskas taip pat turėtų gauti vietą starte. O iš kitų, spėju, rungtynes pradės Ledesma, Eliošius ir Urbšys. Škotas greičiausiai pasirodys po keitimo, o Chvedukas bus potenciali pamaina Ledesmai. Nors Liubšys ir kalbėjo, kad nenori brazilo „nuvaryti“, kol jis dar nėra padoriai fiziškai pasirengęs, tačiau su Tauru jis atitirbo visas rungtynes. O toks startinis žaidėjų išdėstymas logiškesnis bus greičiausiai dėl to, kad Šiauliai nuo rungtynių pradžios tikrai nepuls į puolimą kaip Ekranas, pasistengs labiau prilaikyti tempą ir atidžiau pasiginti. O tai reiškia – Sūduvai reikės daugiau pozicinio puolimo nei kontraatakų. Tokiu atveju Ledesmos žaidimas nuo pradžios – visiškai logiškas. Tokia mano vizija – visiškai sutinku, kad ji mėgėjiška ir skirta ne tiek „tiesai atskleisti“, kiek paskatinti tamstas pagaliau padiskutuoti ne tik apie lietuviško futbolo marketingą, skandalus skandalėlius, bet ir apie patį futbolą.

O kol laukiat šeštadienio rungtynių, galit dar kartą pasikartot tą nuostabią pergalę prieš Ekraną. Pilnos rungtynės jūsų laukia futbolo.tv portale – jas galima ne tik pažiūrėti, bet ir pasidėti į savo archyvą. Jei bus energijos dar ir rungtynes su Tauru pamatyt – tą galima padaryti štai čia.

Reklama

3 Responses to “Laukiam: Sūduva – Šiauliai”


  1. 2 vakar 2012-03-22 20:16

    Suduva i Siauliu vartus neimusa jau 6 macus is eiles (3x 0:0 ; 3X 0:1)
    paskutini kart laimejom 2009

  2. 3 Anonsas 2012-03-22 21:10

    Tai reiškia, kad motyvacijos mūsiškiams tikrai netrūks :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

  • 1,185,717 hits
Reklama