Laukiam: Žalgiris – Sūduva

Istorija. Amžiaus rungtynės artėja. Sūduvos žaidimai su Ekranu, o dar prieš keletą metų ir FBK visada keldavo ypatingas emocijas – nepriklausomai nuo to, kokio stiprumo būdavo pati Sūduva. Nežinau kaip jums, bet man rungtynės su Žalgiriu stovi ant dar aukštesnio emocinės įtampos laiptelio. Galbūt dėl šlovingos šio klubo istorijos. Gal dėl to, kad ankstesniais metais sugrįžimas į Vilniaus Žalgirio stadioną keldavo ypatingus prisiminus ir virpulį. O gal dėl mano paties asmeninio santykio su šiuo klubu.

Yra dar viena, universalesnė priežastis. Taip jau lemdavo čempionato burtai dažną ankstesnį sezoną, kad su Žalgiriu Sūduva lošdavo vienas paskutinių rato rungtynių. Vadinasi – ir vienas paskutinių čempionato rungtynių. Tad ir tos rungtynės neretai būdavo ką nors daugiau ar mažiau lemiančios. O kai rungtynės ką nors lemia – jas visada labiau įsimeni.

Manau, visi, kas tą kartą buvo stadione, prisimins 2005 m. sezono pabaigą, kai Sūduva po 30 metų vėl galėjo užsikabinti bronzos medalius. Sūduvai pakako lygiųjų, tačiau tą kartą purvinoje aikštėje ji laimėjo po nepaprastai įspūdingo Dariaus Maciulevičiaus įvarčio. Buvo ir daugiau reikšmingų rungtynių. Buvo pergalių, buvo ir pralaimėjimų. Netgi lygiųjų pasitaikydavo. Tačiau eilinėmis šių komandų žaidimo tikrai nepavadinsi.

Dar švari Sūduva prieš paskutines 2008 m. sezono rungtynes ir vėlesnis tų rungtynių momentas. 

2012: padėtis A lygoje. Situacija aiški. Kol kas abu klubai – čempionato lyderiai. Nors apie ypatingas lyderystes kalbėt dar ankstoka. Sezonas tik prasidėjo, todėl geriau patylėti, kad paskui neprisišauktum bėdos. Ir kabintis aukso medalių mums dar tikrai nederėtų – kad ir kaip optimistiškai sezoną pradėjo Sūduva. Faktas yra vienas. Kaip ir buvo planuota, yra trys klubai, kurie ir šiais metais bus visa galva geresni už kitus – Ekranas, Žalgiris ir Sūduva. Sūduvos startas gal kiek ir viršijo mūsų įprastinius lūkesčius, o Žalgiris su Ekranu kol kas juda kiek nerangiai, tačiau šiemet dar labiau nei pernai galime būti tikri, kad iš tikro rimto pasipriešinimo šie trys klubai A lygoje nesutiks. Aišku, bus viena kita išimtis – be to neįmanoma. Tačiau Šiauliai su Kruoja, du padoriausi kandidatai prisiglausti prie pagrindinio trejeto kažin ar turės tiek sveikatos, kad iš tikro taptų konkurentais.

Jei norit sekmadienio priešininku pasidomėt išsamiau – štai jums keletas naudingų nuorodų: oficiali Žalgirio svetainė, rungtynių su Banga įrašas, rungtynių su Atlantu santrauka, komentarai bei įrašas ir paskutinių rungtynių su Kruoja – tas pats komplektas.

Pietų IV tribūnos vaizdas pirmose šio sezono rungtynėse (A lygos Facebook profilio foto).  

2012: Žalgiris vs. Sūduva. Apie pakylėtą ir mus džiuginančią Sūduvos sezono pradžią čia jau daug prikalbėta, tad verta pora žodžių tarti apie priešininką. Aš ir vėl mažumą susipažinau su Žalgirio išvaizda. Beje, kaip ir Šiaulių atveju, rungtynes, kurias probėkšmom prasukau, Žalgiris praeitam ture lošė su ta pačia Kruoja. Štai ir gausis taip, kad bežiūrėdamas artimiausius konkurentus pakeliui geriausiai susipažinsiu su Kruojos žaidimu!

Taigi, sakyčiau, Žalgiris aną savaitgalį neblizgėjo. Žaidimas buvo lygus, o pavojingų progų turėjo ir Kruoja. Gal net daugiau. Gal net pavojingesnių. Rungtynių rezultatą nulėmė kvailoka Kruojos vartininko klaida, o ne koks nors ypatingas Žalgirio pranašumas. Tokią komandų lygybę iš esmės rodo ir rungtynių statistika. Kone visi abiejų komandų parametrai yra vienodi.

Daryti kokias nors toli siekiančias išvadas pagal fragmentais pažiūrėtas rungtynes labai teisinga nebūtų, tačiau man Žalgirio žaidimas šiek tiek priminė Ekraną. Komandos jėga jaučiasi, tačiau judesio Žalgiriui dar labai trūksta. Tipiška tų rungtynių situacija aš vadinčiau momentus, kai kokie 5-6 abiejų komandų žaidėjai, susigrūdę keliuose kvadratiniuose metruose aikštės viduryje bando vos ne regbio metodais prastumti kamuolį bent kiek į priekį.

Kaip ir Ekrano atveju, Žalgirio atakoms trūko improvizacijos ir aštrumo. Komanda kartodavo gan panašias schemas, kurios labai dažnai baigdavosi ilgesniu perdavimu į priekį. Tačiau fundamentalus skirtumas nuo Ekrano yra tas, kad Žalgiris priekyje turi rezultatyvųjį škotą. Iš vienos pusės pervertinti šio žaidėjo gal ir nereikėtų – vis tik didžiumą bankių jis sukalė beviltiškai pralaimėjusiam Atlantui. Tačiau faktas yra, kad Elliot‘as yra galingas, talentingas ir A lygos poreikius gerokai viršijantis žaidėjas. Statistika rodo, kad daugumą atakų (beveik pusę) Žalgiris rengdavo aikštės viduriu – kaip sykis dėl to, kad daugumoje atakų kamuolys eidavo būtent škotui.

Calum Elliot ką tik įmušė savo pirmąjį lietuvišką įvartį Gargždų Bangai. Nuotrauka – iš A lygos Facebook profilio. 

Pabandykime nupiešti šio škoto portretą (beje, Žalgiris ką tik įmetė pokalbį su Elliotu, kurį atliko škotų laikraštis). Jis yra gan aukštas ir labai tvirtas. Toks didelis, matomas žaidėjas. Konkretus britiško stiliaus futbolininko pavyzdys. Tokio lengvai nenustumsi ir kamuolio iš jo taip lengvai neiškrapštysi. Man jis šiek tiek priminė pernai Žalgiryje lošusį Deividą Matulevičių. Tačiau, nepaisant savo parametrų, Elliot‘as yra pakankamai greitas. Arba – itin gerai poziciją aikštėje mokantis užsiimti žaidėjas, kuris priešininkus pralenkia ne tiek greičiu, kiek atsidurdamas geresniame už juos aikštės taške.

Kitas fundamentalus Elliot‘o privalumas – staigus, labai stiprus ir tikslus smūgis bei išskirtinis noras tą savo smūgį panaudoti atsiradus bent mažiausiai galimybei. Jis muša kai tik gali ir nelabai kreipia dėmesio į tai, kiek toli nuo vartų žaidžia. O kad smūgiai stiprūs ir tikslūs, vartininkui būna bėdos. Juolab, kad mušdamas staigiai ir pro priešininko gynėjus, taip jis nuo vartininko tarsi paslepia smūgio momentą. Mūsiškis Eliošius kartais taip mėgsta sužaist – truktelėt staigiai link vartų, per pusmetrį atsiplėšt nuo gynėjo ir iškart smūgiuot. Atvirai pasakius, Eliošius šį savo sugebėjimą galėtų dažniau praktikuoti, nes smūgį šis vaikinas taip pat turi puikų.

Visa tai turint omeny, Sūduvai teks išspręsti keletą gynybinio pobūdžio klausimų. Apie mūsų komandos bėdas gynyboje jau kalbėta, tačiau prie anksčiau minėtų aš dar prikabinčiau vieną vagoną. Sūduvos gynėjams kartais labai nepasiseka išgaudyt priešininkus savo baudos aikštėlėje. Tačiau bėdos kyla dar anksčiau. Jei aikštės viduryje Sūduva mėgsta priešininką kaip reikiant paspausti, dengti iš labai arti ir kartais ant pražangos ribos (vaizdingai tariant, ant  geltonos kortelės ribos), tai kuo priešininkas arčiau vartų, tuo, ypač krašto gynėjai, jam daugiau erdvės palieka. Jie atsitraukia 2-3 metrus ir taip atima norą priešininkui veržtis. Taip jau yra – dengiant iš labai arti dvikovos baigtis kartais būna neprognozuojama. Tačiau, kai palieki pora laisvų metrų žaidėjui netoli savo baudos aikštelės, sudarai jam puikias sąlygas kelti kamuolį link vartų. Arba – link škoto Elliot‘o. Galų gale, ir su pačiu škotu taip žaisti yra labai pavojinga, nes jis kelia grėsmę ir būdamas už baudos aikštelės ribų. Tad nuo to, kaip kibiai Sūduvos žaidėjai „bičiuliausis“ su Žalgirio saugais savo aikštės pusėje ko gero nemaža dalimi priklausys ir pavojaus lygis prie Sūduvos vartų.

Beje, buvęs Sūduvos vartininkas Vitkauskas Žalgiryje vis dar sėdi ant suolo. Ir, sprendžiant iš to, kaip su Kruoja sužaidė kitas Sūduvoje šiokią tokią atkarpą praleidęs vartininkas Rapalis, artimiausiu metu Vitkausku pagrindinė sudėtis dar nesišviečia.

Tuo tarpu pačios Sūduvos sudėtis yra panankamai nuspėjama. Kažin ar ji labai keisis nuo to, ką iki šiol matydavome. Iš esmės Sūduvos treneris per kiekvienas rungtynes pilnai išnaudoja visas rimtąsias pajėgas, kurias šiuo metu turi. Vienintelės išimtys buvo Urba su Ekranu, aikštėje pasirodęs jau per papildomą rungtynių laiką ir Brokas, kuriam pora minučių buvo suteikta žaidžiant su Tauru. Apie kokias nors ligas ar traumas kol kas negirdėt, tad keisti žaidėjų komplekto nėra jokios priežasties.

Beje, nežinau ar visi pastebėjote, tačiau mūsų škotas, Craig Thomson, buvo išrinktas antro turo gražiausio įvarčio autoriumi, gerokai pralenkęs Žalgirio škotą Calum Elliot ir Andrių Bartkų iš Šiaulių. Tiesa, reikia nepamiršti ir to, kad pirmojo turi gražiausią įvartį atliko būtent Calum Elliot, nežymiai balsavime pralenkęs mūsiškį Rafaelį Ledesmą. Tuo tarpu tarp trečiojo turų kandidatų nėra nei Žalgirio, nei Sūduvos futbolininkų. Palinkėkime ir komandoms, ir sau patiems, kad ketvirtame ture trečio turo išimtis nepasikartotų. O jei kas nors dar nebalsavot už trečią turą – galit tai padaryti čia.

Rungtynės – kas bus? Mes galim daug kalbėti apie tai, kad Sūduva čempionatą pradėjo smagiau, o Žalgiris kol kas dar neįsibėgėjo ir savo tikrojo veido neatrado. Mes galim skaičiuot, kiek Sūduva šiuo metu už Žalgirį atrodo geriau. Taip pat mes galim svarstyt, kokios įtakos turės Sūduvos žaidimui dar viena dirbtinės dangos aikštė lauke. Nepaisant pagyrų naujos kartos dangoms, Žalgirio rungtynėse su Kruoja buvo nemažai beviltiškų slydinėjimų. Aikštės kokybė nuo oro tikrai priklausys – o juk kol kas sekmadieniui prognozuoja tik pora laipsnių šilumos bei lietų, sniegą, šlapdribą ir visokias kitokas bjaurastis.

Taigi, diskutuoti galim iki begalybės. Tačiau visos šios diskusijos yra beprasmės. Nes kai lošia Sūduva ir Žalgiris jokie praeito turo pasiekimai ar nesėkmės nustoja galioję. Viskas nustoja galioti. Lieka dvi panašaus pajėgumo komandos, kurios pliekiasi iš paskutiniųjų dėl pergalės. Nes pergalės vertė didžiulė – tiek emocine, tiek funckine, taškų prasme. Iš esmės, galim drąsiai į šias rungtynes žiūrėti, kaip į pirmąsias sezone, kai dar nėra jokio komandų pasiskirstymo lentelėje, o jokių „sėkmingų“ ir „nelabai sėkmingų“ sezono pradžių.

Tačiau ši dvikova įdomi ir iš artimiausių rungtynių perspektyvos žvelgiant. Juk Sūduva su Žalgiriu per balandį susitiks net tris kartus. A lygoje ir dukart LFF taurės pusfinalyje. Tad abi komandos turės pakankamai laiko viena kitą pastudijuoti ir pakeliui atrasti kokių nors naujų, netikėtų sprendimų.

Žiūrovai autobusu. Apie tai jau buvo rašyta ir čia, ir Sūduvos sakalų svetainėse. Šią naujieną jau pasikabino ir oficialioji Sūduva. Bet pasikartoti verta, nes įvykis neeilinis. Taigi, štai jums jau girdėta litanija. Sūduvos Sakalai origanizuoja autobusą, kuris kiekvieną norintį nugabens iš Marijampolės Vilniun ir parveš atgal. Šitą malonumą aš aktyviai rekomenduoju – tai yra mūsuose gan reta patirtis. Bandykit šį sekmadienį, nes kito karto gali ir nebūti! Jei apsispręsit – informacijos ieškokit Sūduvos svetainėje ir pas Sūduvos sakalus.

O tie, kas nuspręs šį savaitgalį Vilniuje ekskursiją pasidaryti savarankiškai, svarbiausia yra nepamiršti, kad rungtynių laikas keitėsi ir dabar jau visi atsakingi šaltiniai pranešė, kad JOS PRASIDĖS 16 VALANDĄ.

30 Responses to “Laukiam: Žalgiris – Sūduva”


 1. 1 Kuzma SS 2012-03-29 15:18

  O taip! Sutinku su P.Pop, kad tai neeilinį jaudulį keliančios rungtynės. Man kažkodėl širdis dreba dar labiau nei prieš pirmąsias su Ekranu. Bet kuriuo atveju tikiuosiu tokio pat puikaus reginio aikštelėje su tokiu pat puikia atomazga :) To ir linkiu komandai

 2. 2 Dita 2012-03-29 15:40

  Laukia įdomios rungtynės ir energinga kova.Todėl aš dar kartą paagituosiu visus apsilankyti ir palaikyti Sūduvą.
  Beje kas apie orus tai šios dienos duomenimis, tai bus vienintelis gražus pusdienis savaitgalį, kai iš dangaus nieks nekris. Prognozės gerėja, tik va susimąsčiau, kas dirbtinei dangai blogiau sniegas ar lietus ir ar ji valoma. Nes šeštadienį ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį kritulių žada nemažai…
  Tad visi šiltai apsirengiam, kartu pasiimam gera nuotaiką ir susitiksime varžybose.
  Beje ar neatsisakėte minties bandyti Sūduva gerbėjus dislokuoti gretimoje tribūnoje nei SS?

 3. 3 ponas pop 2012-03-29 15:57

  ajo, kažkaip pamiršau apie šitą reikaliuką:)

  tai tokia čia ir mintis – manau, nieko baisiai rimtai nesuorganizuosi – tegalima pasiūlyti marijampolės chebrai taikyt atsisėt arčiau Sakalų tribūnos, kuri, kaip supratau, bus tribūnoje priešais postoginę, kampe prie treniruočių aikštės, kur sakalai tame stadione stovėdavo ir anksčiau.

  atvirai pasakius, nelabai tikiu, kad čia taip lengvai pavyks tokį dalyką padaryt, nes visi ko gero taikys po stogu sėst, bet pabandyt verta. gal per kokius kelis kartus ir pavyks tokią tradiciją įvest.

 4. 4 vi 2012-03-29 17:18

  po stogu susėsti? :D kokiu stogu? http://sportozona.lt/stadionas.php jei kalba eina apie tribūną virš rūbinių, tai vargu, toj tribūnoj nė gyvos dvasios visą šį laiką nemačiau ir mažai tikėtina, kad ji bus sutvarkyta šioms rungtynėms.
  taip kad labiau patartina nusigriebti kokį skėtį bijantiems drėgmės

 5. 5 UCCM 2012-03-29 20:15

  Nėr ten jokio stogo. Net Zuokui.

 6. 6 vietinis 2012-03-29 22:26

  “atsisėt arčiau Sakalų tribūnos, kuri, kaip supratau, bus tribūnoje priešais postoginę, kampe prie treniruočių aikštės, kur sakalai tame stadione stovėdavo ir anksčiau.“

  Skaityti visu pirma bajeristai ismokit veliau meginkit kazka i juokus paversti…

 7. 7 ponas pop 2012-03-30 07:55

  ajo, panašu, kad senokai šitam stadione buvau:) tai tada galima sakyt – “pagrindinėj tribūnoj, toje pusėje, kuri arčiau stoties“:)

 8. 8 Anis 2012-03-30 16:53

  Tam linke dabar vyksta Žalgirio treniruotė :D

 9. 9 niekas 2012-03-31 11:44

  O ten stadione yra bilietų kasa, ar reikia iš anksto Tiketoje bilietą nusipirkt?

 10. 10 ponas pop 2012-03-31 14:05

  Senokai vilniuj futbole buvau – o pasiremdamas ankstesne patirtim – bilieta is anksto nusipirkau. Juolab kad ir zmoniu gali but nemazai

 11. 11 jaukas 2012-03-31 16:21

  o negi yra koks stadionas/ renginys lietuvoj, kur negalima prie iejimo nusipirkt bilieto?is kur tokie idiotiski klausimai atsiranda, tokiam atrodo nisiniam bloge, deleiliu kitas klausimas, jos aisku bus ir netrumpos, ypac 10 min pries pradzia.

  gal kas turi visu macu tarp Suduvos ir Zalgirio pagrindine statistika, tai yra kiek kas laimejo ir kiek lygiuju?

 12. 12 ponas pop 2012-03-31 16:38

  Klausimas normalus – nes man rods vilniuj esu bilietus pirkes tik is masinos – nepriklausomai nuo to kokiam stadione butu zaidziama. Ir mazdaug 70 proc. atveju luzdavo masinoj esantis bilietu kompas. Statistika butu galima rast Futbolo enciklopedijoj, manau.

 13. 13 to jaukas 2012-03-31 18:09

  Idiotiški klausimai dėl to, kad Žalgirio svetainėj skyrelyje bilietai yra tik nuoroda į Tiketą, o Tiketos tinklalapyje nėra jokios info, kad stadiono adresu būtų veikianti kasa

 14. 14 jaukas 2012-03-31 18:16

  gerai, tada paminek man nors viena atveji per visa Lietuvos istorija, kai pries futbola maca nebuvo galima pries maca nusipirkt bilieto salia stadiono?

 15. 15 Dita 2012-03-31 19:09

  http://www.zalgiris-vilnius.lt/lt/kurisigyti
  na sioje skiltyje yra aiskiai parasyta, kad Tiketoje ir kasose prie stadiono. Tad kasos ten yra ir bilietu manau tikrai visi gaus.

 16. 16 ponas pop 2012-03-31 23:15

  Chm, gan beviltiska diskusija apie kasas gavosi:) esme cia paprasta. Kad ir kur vyktu rungtynes, kad ir kaip bilietai butu pardavinejami (kasose, is kiosko ar is masinos) tai daro 1, geriausiu atveju 2 zmones. Tad jei i rungtynes ateina virs 300 zmoniu, likus 10 min iki rungtyniu pradzios (kai susirenka koks 60-70 proc. zmoniu) gaunasi stora, ilga ir vos vos judanti eile. O kadangi tiketina jog i sias rungtynes ateis daug zmoniu (zalgirio zaidime su atlantu berods buvo 2000), reikia tureti isankstini bilieta ar ateit valanda pries rungtynes kad butum tikras, jog rungtynems prasidejus jau busi stadione. Stai koks argumentas uz isankstinio bilieto pirkima. O kadangi tai galima padaryt internetu, apskritai apie tai diskutuot dideles prasmes nematau.

 17. 17 neptūns 2012-04-01 16:05

  kol kas liūdna…

 18. 18 pokštas 2012-04-01 16:57

  mūsų komanda balandžio 1 d. proga pokštą iškrėtė..

 19. 19 Anonimas 2012-04-01 17:01

  iš varžybų su Šiauliais aprašymo įstrigo ši citata:
  “…niekas nelaukė, kad komanda taip loš nuo pirmųjų rungtynių. Ir, spėju, dauguma mūsų slapčiomis drebam – kada gi nutiks pirmas kluptelėjimas, kada baigsis ši euforija..“

  Euforija baigėsi, mes nuleidom Ekraną ant žemės, mus nuleido Žalgiris..

 20. 20 Anonimas 2012-04-01 17:15

  juoda apranga yra ziauru .kazkada iseja su juoda no kauno gavo irgi 3-0 o dabar no zalgirio 4-0 reikia det y lentynas ta juoda spalva ir tegul ten ji ir dulyja ji musu komandai nelaiminga juoda apranga

 21. 21 Anonimas 2012-04-01 17:20

  nu dabar zurnaliugos tures ka rasyt

 22. 22 jkl 2012-04-01 17:38

  Sutinku, atrodo kad nelaimes ji nesa. Ismesti ja reiketu po tokio pralaimejimo. daug klubu turi tokiu keistu tradiciju, galetu ir suduva pritaikyti tokia.

 23. 23 Anonimas 2012-04-01 17:46

  Reik nupirkt Liubšiui “kožą“ ir treningus, o juodas aprangas tučtuojau sudeginti ir pelenus išbarstyt Neryje..

 24. 24 neptūns 2012-04-01 18:26

  na, man ne žurnaliūgos baisūs, parašys daugiau mažiau taip, kaip ir buvo, bet visokie fanai, ypatingai svetimi, jau turbūt pila išsijuosę.
  Aišku buvo baisu, bet ką darysi. Tikiu, kad tikrai nesam tiek prastesni. Žalgiris namie kaip matom labai stipriai lošia, išvykose kol kas vos vos. Manau, ateinančiose ir taip pat atsakomose rezultatas nebus toks, ir tuo labiau nebus didesnis. Liubšys tikrai ne kvailys, pralošė šįsyk, ir skaudžiai, bet klaidos ir yra tam, kad mokytumeisi iš jų. Gal ir kiek kvailoka analogija, bet ir MU nuo MC gavo 6-1…Be to, pilnam vaizdui reikėtų sulaukt Žalgiris – Ekranas. Dar neverkim, dar nėra priežasties. Galbūt verkti reikės, bet dar ne šiandien.

 25. 25 Lukas 2012-04-01 18:34

  Kaip tik rimtesnis smūgis į vartus (kalbu apie šį sezonai apskritai), taip ir įvartis. Kol kas Bartkus silpnai atrodo.

 26. 26 mjl 2012-04-01 21:26

  varyt lauk ta Liubsi,kazkokia tragedija.dar tiek nebuvom gave,nors komanda pagal zaidejus ir buvo silpnesne.

 27. 27 ponas pop 2012-04-01 21:50

  gal tu varyk palot į delfį, nes tokio stiliaus komentarai čia nėra toleruojami. arba pasižiūrėk Futbolo enciklopedijoj Sūduvos istoriją – dar ne tokių pralaimėjimų yra buvę.

 28. 28 mjl 2012-04-01 22:32

  primink

 29. 29 ponas pop 2012-04-01 23:00

  ilgai ieškot tingiu, bet štai keleas nutikimų. Man asmeniškai labiausiai į atmintį yra įstrigęs pralaimėjimas Šilutei namuose 2:6 (2004). Žalgiris prieš Sūduvą 5:1 yra laimėjęs 2003 m. 2004 m. sezono pradžioje Sūduva sulošė tokią atkarpą: su Ekranu 0:5, su FBK 0:3 ir su FCV 1:4. Tais pačiais metais Sūduva Žalgiriui pralošė abi namų rungtynes: 1:3 ir 0:3. Dar įsimintinas pralaimėjimas tam pačiam FCV 5:3 2006 m. Žostkų pralaimėjimų FBK ar Ekranui net skaičiuot neverta. Taip kad visko būna, visko nutinka. Esmė ne vienas pralaimėjimas, o galutinis rezultatas.

  • 30 yla 2013-04-28 19:14

   V.M kalba kad daugiausia deda i futbola bet kazkodel nutyli kad uz vartininka kuris isvaziavo i Roma klubas gavo ketvirti milijono euru. Apie tai rase italu spauda.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits