8: KRUOJA 2:1 SŪDUVA

Štai dar vienos internetinės rungtynės. Kad ir kaip bekritikuotum gan bazinį vaizdelį, kuri gauname futbolo.tv bangomis – galimybė matyti visas rungtynes yra didžiulis pasiekimas A lygos istorijoje. Tiesa, šį kartą transliacija buvo mažumą trūkinėjanti. Kartais – gan esminiais rungtynių momentais.

Tik džiaugtis A lygos informaciniais pasiekimais šiandien nelabai yra noro. Lygiai taip pat nėra ko džiaugtis tuo, jog „čempionatas šiais metais įdomesnis, nes niekada nežinai, kuri komanda laimės“. Žalgiris šiaip ne taip išsigelbėjo praeitam ture, o va mūsų komandai išsigelbėti nebuvo jokių šansų. Tiksliau – ji šiandien nesukūrė nieko, kas būtų suteikę šansą gauti bent tašką. Antras pralaimėjimas, kuris bent jau mane nuliūdino žymiai labiau, nei tas beviltiškas atvejis Vilniuje. Taip, panašu, kad kol kas dauguma komandų laimi namuose, o pralošia svečiuose. O dabar, kad ir kokia prasta nuotaika bebūtų, vis viena turiu atlikti savo metraštininko pareigą ir duoti jums šiokią tokią ataskaitą apie antrąjį Sūduvos pralaimėjimą šių metų A lygoje.

Pradžia. Standartiškai pradėti reikia nuo Sūduvos sudėties, kuri šiandien buvo ir vėl šiek tiek kitokia, nei galėtume tikėtis. Sūduva rungtynes pradėjo tik su vienu legionieriumi ir juo buvo Loginovas. Taigi – ir Ledesma, ir Thomson liko ant suolo. Dėl škoto stebėtis nėra ko, nes į startinę sudėtį jis patenka ne taip jau dažnai. Tuo tarpu sprendimas dėl Ledesmos buvo netikėtas ir įdomus. Sunku pasakyt, kad lėmė tokį Liubšio sprendimą – ar pasyvus Ledesmos pasirodymas praeitame ture ar kokia traumelė. Rungtynių komentatorius minėjo traumą. O kadangi aikštėn nuo pat pradžių buvo įleisti ir Beniušis su Lukšiu, tai Sūduva pasirodė klasikine 4-4-2 schema.

Ko gero jau šiame taške galima teigti, jog Liubšys klydo Ledesmą pasilikdamas antrai rungtynių daliai. Aišku, tokius dalykus sakyti yra labai sunku. Juk loši su teoriškai silpnesne komanda, kurią Sūduva privalo nugalėti, kaip ir visas kitas, esančias už pagrindinio lygos trejeto. Tad jei tavo pagrindinis saugas nėra visiškai sveikas, natūralu jį palaikyti ant suolo ir mesti į aikštę tik tuomet, jei to neišvengiamai reikia. Deja, kai Ledesma buvo mestas aikštėn, jau buvo vėlu.

Pirmas kėlinys buvo pakankamai vangus. Negali sakyt, kad Sūduva nežaidė ir kad Ledesmos žiauriai trūko. Ko trūko, tai didesnio intensyvumo ir aštrumo aplink Kruojos vartus. Buvo daug netikslių perdavimų – labai daug, lyginant su ankstesnėmis rungtynėmis. Pavyzdžiui, Radžius tokių kreivų pasų lygioj vietoj padarė kokius 3-4 per kėlinį, kas šiam žaidėjui yra visiškai nebūdinga. Kruoja gynėsi gausiai ir į puolimą pernelyg nesiveržė, tuo tarpu Sūduvos puolimas buvo vienodas – keli perdavimai centre, tada mėginimas mest kamuolį į kraštą ir tada jau mėginimas kelt kamuolį į baudos aikštelę. Kadangi perdavimai buvo gan netikslūs, tai ir pavojaus didelio prie Kruojos vartų praktiškai nebuvo. Nebuvo jokio žaidimo tiesiai prieš vartus palei baudos aikštelės liniją, kas galėjo atnešt kokį pavojingą baudos smūgį.

Tuo tarpu Kruoja, nors lošė gan neblogai, klaidų darė dar daugiau. O į puolimą bėgo dar menkesnėm pajėgom. Tad jų įmuštas įvartis neatrodė logiškas žaidimo rezultatas. Kadangi kaip sykis Kruojos įvarčio minutėmis transliacija buvo išsijungusi, tai nieko apie tą situaciją pasakyti negaliu. Tačiau įvartis buvo ir tas įvartis Sūduvą pastatė į nelabai malonią situaciją. Ypač situacija pasidarė nemaloni, kai paaiškėjo, jog pirmam kėliny nieko doro Sūduvai nuveikti nepavyko. Neįvyko jokio žaidimo suaktyvėjimo – žaidimas ir toliau klostėsi tuo pačiu stiliumi. Sūduva bandė atakuot, Kruoja – bandė gintis.

Panašu, kad Sūduva turi keistą pirmo kėlinio problemą. Labai jau dažnai pirmas ir antras Sūduvos kėliniai skiriasi kaip diena nuo nakties. Jau ne pirmose rungtynėse Sūduvai reikia pertraukos, kad komanda įjungtų papildomas baterijas. Savaime suprantama, toks rungtynių modelis nėra tas, su kuriuo gali patogiai gyventi. Ir šios rungtynės buvo puikus pavyzdys, kaip komanda gali patekti į minusinę situaciją vien dėl to, kad rungtynių pradžią lošia atsipalaidavusi ir nepilna jėga.

Pabaiga. Jau pati antro kėlinio pradžia parodė, kaip šį kartą bus sunku. Jei po įvarčio pirmam kėliny Kruoja ir toliau žaidė įvairesnį futbolą, tai į antrą rungtynių dalį Pakruojo komanda išėjo aiškiai nusiteikusi visom jėgom gintis ir progai pasitaikius kontratakuoti. Kai tenka lošti prieš komandą, kuriai rūpi ne įmušti, o nepraleisti ir toji komanda turi stiprių gynėjų, žaidimas tampa labai sunkus. O laikrodis neišvengiamai tiksi ir laiko vis mažėja. Ir kuo to laiko mažiau, tuo pavojingiau skamba kiekviena priešininko ataka, kiekvienas kampinis ar baudos smūgis, nes net ir didžiulę aikštės persvarą turint yra įmanoma praleisti kokį kvailą įvartį. Lygiai taip pat ir puolime atsiliekanti komanda laikui bėgant ima vis labiau skubėti, kas veda prie didesnio klaidų skaičiaus.

Taigi, antro kėlinio pradžia buvo iš tikro sunki. Atvirai pasakius, ji buvo sunki kokias 15 minučių. Žaidimas vyko aikštės viduryje, Sūduva sunkiai kapstėsi į priekį, darė nemažai klaidų, dažnai klydo perduodami kamuolį ir nieko doro prie Kruojos vartų ir vėl nenuveikė. O Sūduvos žaidimas atsigavo tik tuomet, kai aikštėje pasirodo Ledesma. Deja, nori nenori brazilo efektą tenka pripažinti. Žaidimas iš karto tapo aštresnis.

Deja, tas minimalus paaištrėjimas buvo apgaulingas. Kruojos palaužti nepavyko, tad žaidimas pamažu vėl sugrįžo į klapų pozicinį kamuolio stumdymą Kruojos pusėje. Aišku, jei ir tiek malkų Sūduva būtų užmetusi dar pirmame kėlinyje, įsibėgėti būtų buvę lengviau. O kai tai bandai daryti antro kėlinio vidury – reikia maksimalių pastangų.

Kažkas panašaus į Kruojos vartų šturmą ir į Sūduvą, lošiančią taip, kaip mes ir tikėtumėmės nutiko iki rungtynių pabaigos likus kokiai dešimčiai minučių. Bet per dešimt minučių išsigelbėti tokiose rungtynėse galima tik sulaukus ypatingos sėkmės. Tačiau sėkmės šiandien Sūduva nenusipelnė. Rungtynės baigėsi taip pat klasikiniu būdu. Kai viena komanda užspaudžia kitą prie jos vartų, toji visada turi geresnes galimybes kontratakai. Ir savo momento Kruoja sulaukė. O prieš pat finalinį švilpuką pagaliau į Kruojos vartus įstumtas kamuolys jau nieko pakeisti negalėjo.

Išvados. Jų reikia. Ir mums, ir komandai. Dar rimtesnių, nei po pralaimėjimo Žalgiriui. Jei ten galėjome sakyti, kad Sūduva sulošė blogiausias sezono rungtynes, o Žalgiris – vienas geresnių, kad Sūduvai nieks nesisekė, o Žalgiris iš naudojo visas turėtas galimybes, tai šiandien pasiteisinti nelabai yra kuo.

Sūduva yra stipresnė už Kruoja. O ir Kruoja toli gražu nežaidžia taip kaip geriausiai žaisti galėtų – visi juk kalba, kad ši komanda kol kas dar neturi atradusi būdo, kaip geriausiai išnaudoti savo sudėties privalumus. Kad Kruoja labiau rūpinsis savo vartų gynyba – tą buvo galima nesunkiai nuspėti. Juolab, kad ši komanda apskritai šiame sezone rūpinasi gynyba, nei mokosi galingai pulti. Iš kitos pusės – ir kiaušiniui aišku, kad Kruoja – tai ne Atlantas ar Tauras. Tai ne ta komanda, kurią gali aplošti puse kojos.

Tuo tarpu atrodė, kad Sūduva būtent tokių rungtynių šiandien išėjo žaisti. Net ir praleidus įvartį, Sūduvos žaidime ypatingų korekcijų neatsirado. O šturmas likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos labiau rodo ne komandos tvirtybę, o priešingai – tai, kad ji nesugeba mobilizuotis tinkamu laiku. Juk jei pažiūrėtume sąžiningai – Sūduva šiandien nesukūrė nė vienos padorios progos įvarčiui įmušti. Ir tesugebėjo išspausti vieną baudos smūgį prieš pat baudos aikšelę. Sūduva nemušė iš toli, o nekonkrečių balionų link Kruojos vartų buvo akivaizdžiai per daug. Tik antro kėlinio antroje pusėje Sūduvos puolimas tapo įvairesnis ir labiau išnaudojantis centrą.

Sunku pasakyti, kodėl Sūduvos žaidimas taip banguoja. Kodėl vis nutinka rungtynės, kai komanda atrodo tiesiog beviltiškai. Faktas, kad čia ne galingo priešininko problema – tokio, kuris priverčia lošti tau nepatogų futbolą. Panašu, kad priežasčių reikia ieškoti pačioje komandoje ir jos nusiteikime. Sezonas dar tik prasideda ir viską sureguliuoti dar įmanoma. Tobulai ir be klupinėjimų lošiančių komandų A lygoje kol kas nėra. Banguoja praktiškai visi klubai. Daugiausia čia, be abejo, teks nuveikti komandos treneriui, tačiau ir patys žaidėjai turėtų suvokti, kad nuo to, su kokiu nusiteikimu jie eina į aikštelę kiekvienose rungtynėse, priklausys ir tai, kokios spalvos medalius šiemet jie užsikabins. Dabar jau visiems ko gero tapo aišku, kad suklupti galima prieš bet kurį klubą. Ir kitame ture Sūduvos laukiantis REO taip pat nebus minkštas riešutėlis. Tai bus komanda, kuri nemažai šiais metais pasiekia būtent vedina pirmojo sezono A lygoje entuziazmo, kuris kartais jiems leidžia emociškai aplenkti stipresnius varžovus. Tad jei Sūduva loš taip, kaip lošė šiandien – tokia komanda gali būti dar pavojingesnė, nei Kruoja.

Tiek liūdnų žinių. Dabar – visų mūsų mintys jau keliaus link trečiadienį nutiksiančio taurės pusfinalio. Tuo tarpu trenerio ir komandos laukia dideli darbai. Ne treniruotėse ir ne spardant kamuolį. O išsiaiškinant, kas lėmė šiandieninį pralaimėjimą ir kaip suveržti komandos psichologiją, kad ji galėtų pilnai išnaudoti savo šįmetinį potencialą. Kad ir kaip šiandien buvo liūdna stebėti Sūduvos žaidimą, aš tikiu, kad komanda ras jėgų pakilti ir padovanos mums dar vieną smagią akimirką šiame sezone. To paties linkiu ir jums – susilaikyti nuo “prognozių“ apie tai, kad nieko šiais metais gerai ir vėl nebus ir nuo besaikio komandos ūdijimo. Čia yra futbolas. Vieną dieną laimi, kitą – pralaimi. Mes komandai galime padėti tik pasidalindami su ja savo tikėjimu ir palaikymu.

Reklama

50 Responses to “8: KRUOJA 2:1 SŪDUVA”


 1. 1 suris 2012-04-21 17:03

  Nejaugi Komanda buvo praverus top sport duris ?

 2. 2 axsel 2012-04-21 17:17

  ekranas zalgiris su toiom komandom kaip kruoja tasku biveik nebarsto o musu tai pastovei ir kasmet tuo ir skiriasi komandu meistriskumas jos nemusa dauk bet musa tiek keik reikia kad laimetu .

 3. 3 Bucas 2012-04-21 17:20

  liūdna, bet kažkaip viskas stoja į tas pačias vėžias, kaip buvo pernai, užpernai. Laimim prieš Atlantą, pralošiam Kruojai, Žalgiriui…Po pirmų rungtynių atrodė, kad šįmet tai chebra parodys, bet JAU(nors Pop sako kad DAR TIK)sužaista 8 rungtynės, o didelės viltys kažkodėl pamažu apleidžia. Taip lošiant kaip šiandien( akivaizdus teritorinis pranašumas, bet viskas stringa prie baudos aikštelės,tikslių smūgių į vartus nėra) nelaimėsi, už kamuolio kontroliavimą niekas taškų neduoda. Betrūksta kad komanda tradiciškai vidury sezono kristų į duobę (tfiu tfiu tfiu). Be abejo, dar bus visko, bet kažkaip neramu dėl rungtynių ir su Žalgiriu, ir su tikrai Sūduvai įveikiamu REO

 4. 4 neptūns 2012-04-21 17:41

  man labai nepatiko Šoblinsko spyris iš auto, kai kamuolys jau akivaizdžiai buvo kirtęs liniją, berods pirmame kėlinyje tai įvyko. Teisėjas pagailėjo ir nedavė kortelės, tas gerai, bet šiaip jau labai nebrandu.

 5. 5 Anonimas 2012-04-21 17:56

  Nervai nelaiko. Kiek galima lipt ant to pacio greblio? Kiek galima su nuliniu nusiteikimu eit i aikstele? Juk pergales reikia iskovot o ne isvaiksciot. Ir vel visos viltys zlugo

 6. 6 ponas pop 2012-04-21 18:01

  Cempionato reikalai spresis ne I ir ne II ratuose. Todel ir sakau, kad svarbiausia atrast maximalia forma finishui. Juk kai kas jau buvo ir Ekrana nurases po pirmo pralaimejimo Suduvai. Teoriskai Suduva yra smarkiai silpnesne ir uz Ekrana, ir uz Zalgiri, tad 3 vieta – logiska ir pateisinama. O galimybes lipti auksciau priklauso tik nuo zaideju ambiciju paneigti racionalius pajegumu skirtumus. Cia ir yra esminis klausimas, i kuri siandien turi atsakyti kiekvienas Suduvos zaidejas. Nes su Kruoja lose komanda, kuri neturi ne menkiausios ambicijos shokti auksciau savo bambos. Trecios vietos sindromas, kuri komanda arba iveiks, arba dar karta gaus tos pacios spalvos medalius. Truksta cempionisko mastymo arba nugaletojo ambicijos – tad kol kas Suduva nuo Ekrano su Zalgiriu atsilieka ne tik biudzetu ar sudetimi.

 7. 7 Remis 2012-04-21 18:23

  Ne be sėkmės šypsnio ir “Žalgiris“ “Kruoją“ įveikė. Šiemet niekam su jais nebus lengva. Tiesa, kaip ir rašiau ankstesnio teksto komentare – kol kas “Kruoja“ viską stato “ant gynybos“. O jei dar įmuša ankstyvą įvartį (šiemet tokių primušė pakankamai daug), tai varžovams lieka tik su galva sieną daužyti.

 8. 8 voleur 2012-04-21 18:24

  Graudžios rungtynės, ir manau labai daug kas spresis jau II rato pradžioje rungtynėmis prieš žalgirį ir ekraną. Ir nori nenori piešiasi tik bronzinis vaizdelis…

 9. 9 Kuzma SS 2012-04-21 18:34

  Apmaudu. Dabar jau tikrai tikrai pesimizmas ima viršų. Jau mažiausiai 3 iš eilės A lygos varžybas vyrai į aikštelę išeina be motyvacijos. Jei vos ne vos ištraukėm prieš Bangą, ar dėl Atlanto nuovargio paėmėm klaipėdiečius, tai Kruoja jau dėsningai laimėjo. Kitaip ir negalėjo būt – su jais dar teks pakovot dėl bronzos. Net nežinau ką čia galima patart. Manau čia net ne šio sezono bėda. Tiek metų iš eilės taip ir neišmokta nusiteikt varžyboms. Vadinas matyt neturim nugalėtojų mentaliteto.
  Vilties teikia nebent tai, kad dar tik pirmo rato pabaiga. Gal vis tik atsiras kas trenerių štabe mokantis tinkamai motyvuot. Sėkmės trečiadienį

 10. 10 ponas pop 2012-04-21 18:35

  Jo, bet tas bronzinis vaizdas nera jau toks blogas – ypac jei realistiskai situacija vertini. Akivaiedu, kad pagrindiniai varzovai zymiai rimciau i auksa ‘investuoja’, o Suduva vis dar gyvena taupymo rezimu. Galim tik pasidziaugt kad siemet komplektuojant komanda nebuvo anu sezonu nesamoniu ir isigyti garantuoti pagrindines sudeties zaidejai (net jei kai kurie dar nerodo savo maximumo). Cia tik ta smagi pergale pries Ekrana priverte mus pamirst realybe. O kas liecia zaidimus su tais dviem klubais – manau kad nuspet ne vienu rungtyniu rezultato neimanoma. Visai gali but kad Suduva ir antro rato pradzioj Ekrana nugales, o paskui gaus lygiasias su kokiu Tauru. Faktas yra tas kad Suduvai vis viena tex sprest trumpo suolo klausima, nes lengvu rungtyniu siemet praktiskai nebuna

 11. 11 niekas 2012-04-21 19:05

  Broblema su nusiteikimu rungtynėms. Vaikštant galima Atlantą įveikt, o su pajėgesniais varžovais to neužtenta. Liubšys po rungtynių sakė, kad ne visi žaidėjai atsiduoda 100%. Aš pridursiu, kad tai jau ne pimas kartas. Gal sakau Liubšiui reikėtų imtis radikalių veiksmų ir tuos nepersitengiančius žaidėjus leist pasivaržyt su dubleriais, o už pagrindą leist tuos nuo atsarginių suolelio, kurių alga mažesnė, bet bėgt netingi. Kai loš atsarginiai ir pralaimėt ne taip skaudu bus.

 12. 12 axsel 2012-04-21 19:39

  labai didele problema kad neturim stipraus individualiai puolejo galincio draskyt priesinyku gynyba nes musiskiai labai jau medinei atrodo komanda ant ju turi dirbti, tai jai saugus atjunge praktiskai losiam be puoleju .neveikia ir krasto saugai nes kamuolys vidury praktiskai visada perlaikomas .siandien buvo zaidziama aukstu kamuoliu o ne ant zemes nors atstumai budavo 5 -10 metru pasai netikslus viskas vyksta stovint nejudant.labai lengva gintis kai komanda statiska.

 13. 13 ponas pop 2012-04-21 20:04

  Ir tas tiesa. Net to vadinamo shturmo rungtyniu pabaigoj metu puse komandos peschiom loshe. Simboliska ir tai kad, panashu, kruoja pati isimushe. Va Zalgiris issigelbejo siandien po tolimo smugio – kas yra naturalu kai komanda visu buriu savo baudos aikstele gina – o pas ne tokiu meginimu nebuvo.

 14. 14 axsel 2012-04-21 20:19

  tuo ir skiriasi zalgirio ir suduvos meistriskumas kad jie labai stengesi visada buna uzsivede simtu procentu uaztai praktiskai visada ir turi teigema rezultata.suprantu gali kazkas ir nesigauti bet atsidavimas zaidimui tada turi buti simtas procentu

 15. 15 maka 2012-04-21 21:10

  keiskit treneri,nes jau darosi graudu ziuret.kiekvienas varzybas nevykdo uzduociu.-cia ne mokykla,kad sprest uzdavinius.

 16. 16 axsel 2012-04-21 21:31

  tik nepradedam su treneriu

 17. 17 Anonsas 2012-04-21 21:34

  ir vėlai skiedalai su treneriu. Kur maka buvai po pirmo turo?

 18. 18 maka 2012-04-21 22:10

  jau 8 turas,o jus dar gyvenat pirmu turu.

 19. 19 axsel 2012-04-21 22:24

  ka siulai y trenerio vieta lengviausia yra sugriauti ,bet isto nulibdyti ka turim yra labai sunku ir sis treneris bando tai padaryti

 20. 20 Edga 2012-04-21 22:29

  Mano nuomone Sūduvos bėda ne žemas meistriškumas, ne atsarginių trūkumas, o noras laimėti prieš silpnesnius įdedant minimalias pastangas.

 21. 21 maka 2012-04-21 22:30

  jau libdo antri metai!!!praeiti treneriai dar silpnesnes komandas turejo,turiu omeny zaidejus,bet rezultatai buvo zymiai geresni!alpot nuo liubsio,tai dabar turim ka turim!

 22. 22 ponas pop 2012-04-21 22:44

  Cia tikrai ne vieta kur shukaujama apie trenerio keitima. Diksutuoti galima, taciau reik argumentu. Jei po kiekvieno pralaimejimo treneriai butu keiciami, ju kokiu 10-15 per sezona reiketu. Va ka bangai su atlantu daryt – jie jau po kokius 5 siemet galejo pakeist. Zodziu, treneriai yra keiciam po sezono – o kol jis nepasibaiges – nera ko karkset apie tai kaip jis gali pasibaigt.

 23. 23 2012-04-21 23:27

  argumentai :
  jokiu trofeju pernai…. zalgiris 4:0…… kruoja 2:1…….

 24. 24 ponas pop 2012-04-21 23:36

  kaip tai? O bronzos medaliai? O pasiektas LFF pusfinalis? pažiūrėk viršuj lentelių nuorodą – kiek metų Sūduva jau laikosi lentelės viršuje turėdama akivaizdžiai mažesnį biudžetą už pagrindinius konkurentus. O prieš tuos pralaimėjimus padėk pergalę prieš Ekraną ir prieš Šiaulius ir turėsi daugiau mažiau balansą. Apskritai nėra prasmės tokią diskusiją tęst, nes ji veda aklavietėn. Ir taip bus tol, kol sezonas nesibaigs – tik tada galėsi pažiūrėt į galutinį rezultatą ir iš jo perspektyvos įvertint visą sezoną. O daryt kokias nors toli siekiančias išvadas po vieno rato – juokinga.

 25. 25 2012-04-22 00:24

  nuo kada bronza trofejus suduvai? Visi zinom kokie komandos tikslai (ne bronza). Absurdas butu nekalbeti apie trenerio darba , musu kalbos gal nieko ir nepakeis , bet nuomoniu ivairove blogui jauciu nepakenks.

 26. 26 Juozas 2012-04-22 06:26

  Nu ir ka siulai i trenerio vieta? Viskas gerai yra, liubsys geras treneris.Neidelus, bet a lygoj vienas geriausiu. Kelintas sezonas ta pati problema su vis kitu treneriu, tai reiskia tik viena, kad tai problema ne treneryje.

 27. 27 rolsroys 2012-04-22 08:28

  Jau kelis metus“dalyvauju“ šiame bloge tik paskaitinėdamas,be savo komentarų,nes pilnai pakakdavo Jūsų pasisakymų ir diskusijų,kad galėčiau neakivaizdžiai susidaryti,taip sakant,“Sūduvos“vidinį auditą.Bet po šių rungtynių…,atleiskit,Liubšio pasisakymas,kad“kai kurie futbolininkai ne pilnai nusiteikė kovai“verčia“ iš kojų.O kas kitas turi nuteikinėti kovai,jei ne treneris,ar valdymo svertų neturi jis,ar gal jo futbolininkai “neklauso“,kaip kokie mokinukai.Juk jie profesionalai,iš to duoną valgo,tad jie patys turi būti kardinaliai nusiteikę kiekvienoms rungtynėms.Čia panašiai būtų tas pats,kad profesionalas vairuotojas“nepataikytų“įvaryti mašiną į garažą,atseit ne mano šiandien diena.Ir jokie trenerių keitimai čia nepadės.Kaip vadybos pradžiamokslis sako,greičiausiai rezultatai pasiekiami per piniginę…Ir matyt “Sūduvos“šiltnamyje reikėtų žoles paravėti,kad agurkėliai normalūs būtų.

 28. 28 vakar 2012-04-22 08:49

  šis turas atskyrė čempionus nuo tų kurie tik kalba apie auksą aš juos pavadinčiau impotentais. TAIP vakarykštis sūduvos žaidimas man priminė impotentą, kuris mėgina kažką “padaryti“, nors puikiai supranta kad nieko neišeis todėl ir net nesistengia. diskusija apie trenerį irgi manau laiku ir vietoj nes jei šiemet bus ir vėl iškovota “tik“ bronza manau niekas kontrakto su juo nepratesinės, kita vertus kalbėti jau šiandien apie atleidimą yra visškai apsurdiška, net jei rezultatai ir išliks prasti iki europinių rungtynių didesnių pokyčių nebus. O šiaip žiūrint į perspektyvą tai aš siūlyčiau Igorį

 29. 29 Remis 2012-04-22 08:51

  Žmonės, užmirštat, kad čia ne krepšinis. Futbole treneris turi tik tris keitimus. O jei nepataikė su keturias ar penkiais žaidėjais. Ir ne dėl to, kad jis blogas treneris, o todėl, kad kai kurie žaidėjai susapnavo, kad Kruoją pervažiavo kaip su volu.

 30. 30 Kuzma SS 2012-04-22 09:38

  Baikit juokus su trenerio keitimu. Pagrindinis treneris turi dėlioti strategiją kaip žaisti su kiekviena komanda, žinant kiekvieno žaidėjo tuometimę nuotaiką, fizinę būklę ir pan. Mano galva su šia dalim puikiai susitvarko Liubšys. T.y. atlieka savo darbą.
  Tuo tarpu psichologija, motyvacija turėtų būt kito asmens trenerių štabe darbas. Net ir „ne darbo valandomis” toks žmogus turi žinoti ką veikia kiekvienas žaidėjas, kokia jo nuotaika, kaip jis mato save komandoje, ir ką jis galvoja apie rytdienos varžybas. Mano suvokimu tai yra būtina sąlyga į čempionus nusitaikiusiai komandai, tiesa, jokiu būdu ne vienintelė. Visi žinom, kaip atrodė pernai Lietuvos rinktinė, kai vadovavo treneris-motyvatorius, o ne treneris-strategas. Todėl manau, kad Liubšys kaip strategas puikus. Jam tiesiog reikia papildomos rankos.

 31. 31 axsel 2012-04-22 11:25

  Liubsiuj papildoma ranka manau butu saukstas (Klimavicius) kai kartu jie dirbo geri rezultatai budavo

 32. 32 ponas pop 2012-04-22 11:49

  Diskutuoti apie treneri, vertint jo darba – normalu. Nenormalu kai po kiekvieno pralaimejimo siuloma treneri keist. O kodel treneri? Gal pakeiskim puse komandos? Paimkim koki Drogba vietoj Luksio, Ribery vietoj Urbsio ar Eliosiaus, ir dar Ronaldo kad i stadiona daugiau Marijampoles mergaiciu vaiksciotu. Problemos vienos nevaiksto, tai yra kompleksiniai dalykai. Tik kvailys gali tiketi jog pakeitus viena elementa (pvz treneri), sistema savaime suzydes. Be to, rekautojai dazniausiai pamirsta, kad lietuvisko futbolo galimybes yra finansiskai ribotos, todel niekada negali sukurti idealios komandos.

  Lietuvos lygos zaideju motyvacija – labai platus ir sudetingas klausimas, kuri pasiliksiu kitam kartui. O kol kas tie,kas sako kad profas ‘turi maximaliai atsiduot savo darbui’ pabandykit isivaizduot kaip butu galima motyvuo viddutinio amziaus lietuvi zaideja, kurio gyvenime nieks is esmes nepasikeicia nuo to, kokius medalius jis laimi – aukso ar bronzos. Ir kuo daugiau tokiam zaidejui metu, tuo racionaliau jis delioja savo karjera – lai plesosi jaunikliai.

  Kitas dalykas. Nepamenu kad kas nors butu siemet aukso medalius ivardijes kaip komandai keliama tiksla. Man rods Murauskas labiau kalbejo apie biudzeto ribotuma ir nora netureti skolu nei apie investicija i auksa. Tai is kur svajones apie pirma vieta? Vien paziurejus i tai kaip cempionatui rengesi Ekranas, Zalgiris ir Suduva, paziurejus i tai, kiek ir kokiu zaideju pirko – kiekvienam turi buti aisku kad Suduva pretenduoti i auksa neturi jokiu racionaliu argumentu.

  Ir paskutinis punktas – Liubsys. Visiskai suinku su Kuzma, kad treneris visu pirma yra atsakingas uz futbola – kaip ir koki futbola komanda rodo aiksteje. Ir siemet Suduva rodo zymiai geresni zaidima nei ankstesniais metais – net jei ir buvo keletas rungtyniu kai Suduva apskritai jokio futbolo nerode. O apie Liubsio menkus sugebejimus motyvuoti komanda nera ko nusishneket – geriau prisiminkit kokia motyvuota buvo shio zmogaus treniruojama Vetra – komanda tuomet buvusi ir be pinigu ir be ateities. Tai gal is tikro pradekit shukaut apie tai kad puse komandos Murauskas atleistu, nes nesugeba losti geriau uz atlyginimu negaunanti kluba?

 33. 33 maka 2012-04-22 12:40

  ponas pop,kodel taip uzstoji Liubsy?nors ant kitu pildavot pamazgas po kiekvienu varzybu.treneris atsako uz rezultatus-o ju jau antri metai nera!!!

 34. 34 ponas pop 2012-04-22 13:07

  Viena, masiniai reikalavimai atleisti trenerį po pralaimėjimo – čia jau klasika. Visada taip būdavo ir greičiausiai visada taip bus. Nesvarbu kas komandą treniruotų.

  Antra, vienintelis treneris, kurio paskyrimą treneriu bent jau aš vertinau kaip didelę klaidą buvo Jarmalavičius.

  Trečia, Liubšį aš užstoju dėl to, kad šiandien kažin ar Sūduva Lietuvoje galėtų paimti geresnį trenerį už jį. Kitas dalykas – man labai patiko Sūduvos žaidimas su Ekranu, Šiauliais, Tauru, antri kėliniai su Dainava, Atlantu ir taurės antras kėlinys su Žalgiriu. Tose rungtynėse komanda rodė užuomazgas protingo, planingo, kombinacinio futbolo – ko Sūduvoje nebuvo jau daug metų. Nebuvo nuo Gabrio laikų. Vienintelis treneris, kuris bandė komandai suteikti aiškesnį veidą buvo Pankratjevas. Taigi, aš žiūriu rungtynes ir matau komandos žaidime labai daug gerų ženklų. Ir tie ženklai rodo ne tai, kad individualiai žaidėjai labai ūgtelėjo (nors yra ir to), o kad jie žaidžia treniruotėse suplanuotą futbolą.

  Tai kaip gali nesidžiaugti? O kad rezultatai ne visuomet yra tokie, kokių mes norime – čia jau kitas klausimas. Tai, deja, priklauso nuo milijono aplinkybių.

  Galų gale, aš manau, kad Marijampolės futbolas per paskutinius penkerius metus ir taip šoka aukščiau savo racionalios bambos. Jau daug metų Lietuvoje yra tik du stabiliai lošiantys klubai – Ekranas ir Sūduva. Tai nejaugi dabar po vieno pralaimėjimo Kruojai reikia pradėt svaidytis žaibais ir keikti visus iš eilės? Sakau jums – reikia mokėti džiaugtis pasiekimais, bet ir pralaimėti reikia mokėt.

 35. 35 2012-04-22 13:37

  Aukso medaliai(siems metams) buvo tikslas iskeltas dar pernai , veliau tikslas buvo logiskai pakoreguotas(del prastu rezultatu). Butu net keista jeigu fanas noretu tik tiek , kad jo klubas neturetu skolu. Geriausios salygos, ‘geriausias’ treneris, geriausias legionierius, tt…. Nemanau, kad cia tokia menka paraiska del lenteles virsaus (ir ne 3 ar 2 vietos).

 36. 36 Niekas 2012-04-22 13:43

  Sutikčiau su p.Pop mintimis, kad racionaliai peržvelgus tiek pasiruošimą, tiek varžovų investicijas ‘į auksą’. Mums tunelio gale šviečia tik Ekrano ir Žalgirio nugara. Užteko viena sezoną prasitart ,kad Sūduva kovoja dėl aukso, ir visam laikui liko šita etiketė ir niekas jau nebežiūri jokiu kitų faktorių. Užtenka pažiūrėti į sudėtį – su 12,5 žaidėjo neįmanoma ištempti netgi A lygoje pilno sezono stabiliai žaidžiant , nekalbant apie lygos laimėjimą.

 37. 37 2012-04-22 13:48

  Persasi mintis , kad su Jarmalavicium asmeniniu nesklandumu turejai, nes prie tos dideles klaidos Suduva bent taures laimedavo. Keiciasi Zaidejai , treneriai, o nesikeicia tas jausmas : nu jo siais metais aukso nebus turbut.

 38. 38 Remis 2012-04-22 14:02

  Oi būna juokingų komentarų. Matai “Sūduva“ prieš tai N sezonų turėjo auksą, o šiemet tik bac ir neturės.
  Man irgi įdomu, ar ponas pop yra turėjęs bent rankos paspaudimą su ponu Jarmalavičiumi, kad staiga atsirastų “asmeniniai nesklandumai“ :)

 39. 39 rolsroys 2012-04-22 14:05

  ponas pop,kad Murauskas atleidinėtų pusę komandos gal ir nereikia,juolab,kad ir aukso medaliai šiame sezone nėra tikslas(atleiskit,bet aš kaip sirgalius ir žiūrovas to niekada nesuprasiu,manau,kad aš toks ne vienas),bet motyvacijos neturinčius žaidėjus kuriam laikui galima“deportuoti“pas dublerius,paliekant vietą jaunimui,jeigu jau vidutinio amžiaus lietuvis žaidėjas nesugeba ištempti 90 min.per savaitę(kiti treneriai tą praktikuoja,nors ir sudėtis nelabai leidžia),ir jeigu tokiam žaidėjui dzin ar auksas ar kokia nors 5-ta vieta,tai aš nežinau…Okaip dėl žiūrovų…Ar jie nori tokio cirko…

 40. 40 ponas pop 2012-04-22 14:08

  Va – Niekas pagaliau parašė vieną fundamentaliausių šio sezono problemų, kurią aš kol kas pasilaikau I rato apibendrinimams – esame ne XX a. pradžioje, kad galėtum tikėtis laimėt čempionatą su 12-13 lygiaverčių žaidėjų. Čia mes labiausiai ir atsiliekam nuo E ir Ž. Ir, spėju, kuo toliau, tuo aštresnė ši problema bus. Nes trauma, raudona kortelė ar tiesiog žaidėjo “neforma“ (kas yra visiškai normalus dalykas) pas mus iškart atveria žiaurias skyles.

  asmeninių santykių neturiu su niekuo komandoje:) ir niekada neturėjau. Tik žiūrėt vien į medalius ir taurės nėra teisinga – nes tuomet, Jarmalavičius su Vencevičiumi treniravo Sūduvą tuomet, kai A lyga silpniausia buvo – tai buvo tas laikas, kai išnyko FBK, Vėtra, Žalgiris, smuko Atlantas. Buvo tokie laikai, kai ir Tauro italas su Sūduva medalius būtų laimėjęs. Tačiau nepaisant medalių, komanda lošė chaotišką futbolą be jokios minties. Dabar keičiasi būtent žaidimas – o tai leidžia viltis, kad pasiekimų gali būti ir šių metų lygoje, kuri, reikia pripažint, kaip niekad stipri.

 41. 41 2012-04-22 14:20

  gerai gal as crazy , bet man patinka kaip komanda laimi taures. aisku Viskas reliatyvu , a lyga buvo silpnesne , suduvos biudzetas mazesnis buvo. Kaip jau cia kazkas sake , komanda patenka i panasia duobe vis su kitu treneriu , reiskia ne treneryje problema.

  kalbant apie motyvacija , gal Liubsiui kaip tik netinka tokia situacija kada atlyginimai laiku mokami ir klubas nesiruosia bankrutuoti :)

 42. 42 ponas pop 2012-04-22 15:41

  be abejo – ir man patinka, kai komanda laimi. ne tik taures ar čempionatus – bet ir kiekvienas rungtynes. tačiau šiame sezone dar niekas nepralaimėta. pradžia, sakyčiau, visai nebloga, yra labai gražių ženklų – tiesiog reikia tvarkyti tas vietas, kurios neveikia ir siekti maksimalaus turimų pajėgų išnaudojimo.

  aš tikrai negalėčiau pasakyt, kaip baigsis trečiadienio rungtynės su žalgiriu. nes žalgiriui irgi ne viskas einasi kaip sviestu patepta. pralaimėta ekranui, išsigelbėta su šiauliais ir išlįsta pro adatos skylę su reo. tik jų treneris prastai sulošusį žaidėją gali pakeisti kitu panašaus lygio – tai ir yra viena iš geriausių motyvacijų. o pas mus gi siūlytas perkėlimas į dublerius vis viena rezultato neduos, nes tik vienas kitas dubleris gali tinkamai pakeist pagrindo žaidėjus. o tam, kad dubleris padoriai įsibėgėtų – reikia ne vienų rungtynių. pažiūrėkit patys, kiek laiko reikėjo leimonui ar chvedukui, kad normaliai apsiprastų žaisti A lygoje.

 43. 43 vakar 2012-04-22 16:20

  Gražu žiūrėt į dublerius du kart atsilikinejo, išlygino ir laimėjo.

 44. 44 Kuzma SS 2012-04-22 17:23

  Nemanau, kad visai viskas prarasta. Tikrai dar galime tikėti, ir tikėsime. Tiesiog vertinti reikia kiekvieną varžovą ir tiek.
  O vat bijoti tikrai nereikia nei vieno. Nei Žalgiris laaaabai toli gražu ne visagaliai (vos ištempė ne tik su Reo, bet ir su Banga, ta pačia Kruoja). Ekranas nors, iki šiol tebėra praleidęs nuo vienintelės Sūduvos, irgi ne monstrai. Apie kitus kalbėti dar ramiau – Kruoja įveikiama tiek taktiškai, tiek pagal sudėtį, Šiauliai patys didelėje duobėje, o visi kiti taip pat įveikiami, jei tik žaisime visu 100% pajėgumu. Svarbu kad kiekvienas žaidėjas suprastų, kad KIEKVIENAS turi žaisti 100% ir dar daugiau. Ir nėra ko žiūrėt ką kiti padarys.

 45. 45 ponas pop 2012-04-22 17:41

  Aukso zhodziai ir puikus shios diskusijos apibendrinimas

 46. 46 griezhtas 2012-04-22 19:33

  Nu cia kazkaip perlenkia liaudis dramatizuodama. Net auksciausio lygo komandos – barsa, real, man utd ar city kartais iseina i aikste visiskai be nusiteikimo ir pasikrauna malku nuo savo lygos autsaideriu ar vidutinioku, nors pas juos zaidzia elitiniai profesionalai (ir yra visi psichologai, team builderiai ir dar kruva moderniu profesionalu), tiesiog ir tie elitiniai profesionalai yra zmones ir buna dienu kai saves nesugeba uzvesti. O cia is musu suduvos nori, kad butu pranasesni uz visus juos ir visada zaistu 100 proc. Kita puse kad pas mus yra 12 zaideju ir daznai pamirstam, kad suduvos biudzetas 3 kart mazesnis nei ekrano ir 2.5 karto mazesnis nei zalgirio. Ir vien tas faktas, kad mes kaip gerbejai tikimes, kad suduva priligs ekranui ir zalgiriui jau parodo, koki darba atlieka musu treneris ir tie 12 zaideju..i

 47. 47 UCCM 2012-04-23 23:20

  Viena tik replikėlė. Kalbant apie Žalgirį, “Išsigelbėta su Šiauliais“ – na ne pro kur netinka. Čia panašiai, kaip pasakyt, kad Sūduva išsigelbėjo su Kruoja ir pralaimėjo ne 0:2, o 1:2…

 48. 48 ponas pop 2012-04-23 23:39

  galbūt. bet taškas yra taškas, o nulis taškų yra nulis taškų. ir vieną dieną, kada nors rudeniop, tas vienas taškelis gali ką nors imt ir nulemt.

 49. 49 UCCM 2012-04-24 06:29

  Kaip ten bebūtų, bet iškovotą tašką Šiauliuose ir Žalgirio vadovybė ir jo aistruoliai priėmė skaudžiau, nei pralaimėjimą Panevėžyje. O ir Ekranas nebandė tęsti laiko, nusivarius kamuolį į aikštės kampą, ir bandydami jį tenai kiek įmanoma ilgiau išlaikyti, skirtingai nei Šiauliai…

 50. 50 ponas pop 2012-04-24 10:00

  aišku, tai yra savaime suprantama. mūsuose pralaimėjimas Kruojai taip pat buvo didesnė nelaimė nei gauti keturi įvarčiai Vilniuje nuo Žalgirio. nieko nepadarysi. beliko laukt, kad ir Ekranas kur nors netyčiom parkluptų.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama