Kalba prezidentas

Jau daugelį metų Vidmantas Murauskas yra vienintelis žmogus Sūduvoje, kuris iš komandos viešai kalba apie jos gyvenimą, tikslus ir pasiektus rezultatus. Treneriai iš esmės kalba tik apie rungtynes, pokalbiai su žaidėjais taip pat labiau suka apie jų asmeninius reikalus. Tuo tarpu Prezidentas vis dar tebėra vienintelis komandos “viešųjų ryšių“ atstovas. Todėl interviu su juo tokie svarbūs. Mat žmogui, nežinančiam komandos virtuvės tai yra vienintelis šansas pajusti vidaus nuotaikas. Nors “perskelbti“ kitur paskelbtų tekstų aš vengiu, tačiau Prezidento pokalbiams jau senokai darau išimtį – istorijos vardan juos tikrai verta paplatint.
Taip elgiuos ir šį kartą – siūlydamas jums padiskutuot apie tai, kaip Prezidentas vertina Sūduvos padėtį po I-ojo rato. Kalba prezidentas – pakalbėkim ir mes.
>>> 
Prieš vakar dienos „General Financing A lygos“ dešimtojo turo rungtynes Panevėžyje, fksuduva.lt su klubo prezidentu Vidmantu Murausku pasikalbėjo apie pirmojo rato rezultatus ir komandos komplektaciją.
„General Financing A lygoje sužaistas pirmasis ratas . „Sūduva“ turnyrinėje lentelėje užima 3 – ąją vietą. Kaip vertinate pirmojo sezono ketvirčio rezultatus?

„Sūduva“ užima tokią vietą, kokios nusipelnė ir kurią iškovojo. Norai pradžioje čempionato buvo didesni, bet realybė parodė, kad komanda nėra pilnai pasiruošusi tokiam dideliam krūviui. Ne dėl to, kad neturėjo pasiruošimo laikotarpio ir ne dėl to, kad turi tik 13 žaidėjų, kaip yra akcentuojama. Aš manyčiau, kad nėra išnaudojamas visas žaidėjų potencialas. „Sūduvoje“ treniruojasi 24 žaidėjai ir 3 vartininkai ir aš manyčiau, kad žaidėjų pasirinkimas yra platesnis nei 13. Čempionatas tik prasidėjo, sunku pasakyti, kokią vietą užimsime toliau. Sezono starte mums pavyko iškovoti tris svarbius taškus prieš „Ekraną“, ir tai davė impulsą, kad galime būti gana aukštai. Bet sezono eiga parodė, kad yra daug stiprių komandų, „Sūduva“ žaidžia banguotai, o visas komandos turimas potencialas nėra išnaudojamas.  Taigi šiuo metu esame pelnytoje vietoje. 

„Žalgiriui“ buvo skaudžiai pralaimėta čempionato rungtynėse,  nepavyko peržengti vilniečių barjero ir taurės pusfinalyje. Tai neparanki komanda „Sūduvai“ ar tik sutapimas ir ateityje pavyks šią komandą įveikti?

Tai nėra neparanki mums komanda. Kai pralaimėjome 4:0, žaidėjai buvo pakankamai atsipalaidavę ir pervertinę savo jėgas. Komandai toks pralaimėjimas davė tam tikrą  postumį ir parodė silpnąsias vietas. Šios rungtynės buvo pačios nesėkmingiausios, kokios gali būti. „Žalgiris“ tuo metu pademonstravo geriausią savo futbolą. Žinote, kai viena komanda žaidžia labai gerai, o kita labai nesėkmingai,  rezultatas 4:0 yra dėsningas.
Taurės rungtynes išvykoje pralaimėjome 1:0, bet kova buvo apylygė. Tą dieną „Sūduva“ nebuvo prastesnė ir praleistas įvartis buvo daugiau atsitiktinis. Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ valdė situaciją, antrajame kėlinyje geriau žaidė „Sūduva“. Atsakomosiose rungtynėse Marijampolėje pavyko atsirevanšuoti, bet taurės rungtynės tuo ir įdomios, kad susideda iš dviejų rungtynių rezultatų ir turi tam tikrą specifiką.  Kitose lygose pasitaiko, kad labai toli taurės varžybose žengia trečios ar ketvirtos lygos komanda.  „Žalgiris“ pasiekė teigiamą rezultatą ir pelnytai žais taurės varžybų finale. Mūsų žaidėjai labai stengėsi, kad patektų į finalą. Už tai komandai galima tik padėkoti. Rezultatas labai nenuvylė, nes taurės finalą pasiekti yra sudėtinga. Šįkart labiausiai pritrūko fortūnos.
Kurios rungtynės, jūsų manymu, buvo pačios geriausios, o kuriose žaidimai labiausiai netenkino?
Galima išskirti pergalę pirmose rungtynėse su „Ekranu“, su „Šiauliais“. Buvo ir daugiau gražių rungtynių, kur „Sūduva“ žaidė gražų futbolą. Buvo ir blogesnių rungtynių – tragiškiausias mačas buvo su „Žalgiriu“. Rungtynės su „Kruoja“ buvo neįdomios. Silpnas ir neįdomus buvo pirmasis susitikimo su „Atlantu“ kėlinys. Banguotai buvo žaidžiama ir su „Dainava“. Galbūt atsiliepia žaidėjų nuovargis, galbūt ne visi pilnai save atiduoda. Kalbant apie žaidėjus, 3-5 žaidėjai kol kas pasirodo žemiau mūsų lūkesčių. Tai akivaizdu ir visi tai mato. Kažko trūksta – gal fizinio pasirengimo ar nusiteikimo. Tai trenerių darbas ir jie turėtų tai žinoti. 
Ar pirmojo rato metu pasimatė komplektacijos netobulumai, kurių nesitikėjote?
Komplektuodami komandą pasiekėme tai, ko norėjome. Dirbome atsižvelgdami į turimus finansinius resursus, į žaidėjų skaičių ir ypač atsižvelgdami į tai, kiek mes turime savo jaunų žaidėjų. Mūsų komandos dubleriai pernai užėmė trečią vietą, turėdama lygiai taškų su antrąja vieta, o nuo pirmos atsilikdama tik 3 taškais.  Prieš tai du metus buvo dublerių čempionato nugalėtojai. Potencialiai turime žaidėjų, kurie turėtų pradėti atstovauti pagrindinei komandai. Kitas klausimas – kiek jiems suteikiama galimybių ir kaip nusiteikę jie patys. Šiuo metu pasigendu jaunų žaidėjų žaidimo A lygoje. Rungtynėms nepasiruošę vyresni žaidėjai neturėtų žaisti. Mano supratimu, jaunimu yra labai mažai pasitikima. 
Prieš sezono pradžią kalbėjome apie kelis uždavinius, kuriuos treneriui yra labai sunku spręsti ir įgyvendinti. Pirmasis – reikia pakovoti dėl aukščiausios vietos. Antrasis uždavinys – į komandą integruoti kuo daugiau jaunimo. Kaip ir minėjau, užimame vietą, kurios nusipelnėme. Be to, kitos komandos pasirodė stipresnės nei tikėtasi. Vis dėlto jaunimui sudaroma per mažai galimybių pasireikšti.
Ar vasarą komandai bus ieškoma pastiprinimo?
Apie tai šiuo metu net negalvojame.
„Sūduvos“ jaunimas dublerių čempionate rungtyniauja pergalingai. Ar klubui svarbu laimėti šį turnyrą?
Pagal sportinį principą svarbu laimėti kiekvienas rungtynes ir čempionatą. Tačiau dublerių čempionate svarbiausia žaidėjų pasiruošimas, kad kuo daugiau jaunimo galėtų papildyti pagrindinę komandą. Šiuo metu turime keletą žaidėjų, kurie kaip dubleriai pasiekė „amžiaus ribą“. Jie turi patekti į pagrindinę komandą, nes dublerių komandos principai jiems neleis išlikti joje. Šiuo metu į dublerių komandą jau pretenduoja 1995, 1996 metais gimę žaidėjai,  ir net 1997 metų gimimo vienas ar du žaidėjai. Svarbiausia yra tai, kiek jaunų žaidėjų gali patekti į pagrindinę komandą ir kiek vaikų komandų žaidėjų pateks į dublerius. Šie tikslai yra svarbiausi klubui. Ši rotacija vykdoma su tikslu, kad komandoje būtų kuo daugiau vietinių žaidėjų.
Ar sutinkate su nuomone, kad šių metų „General Financing A lygos“ lygis yra aukštesnis nei praėjusių?
Pirmas ratas parodė, kad čempionatas įdomesnis. Daugiau komandų yra vienodo lygio, nėra išskirtinų autsaiderių. Komandos yra pajėgios viena kitą įveikti, tai rodo visų komandų surinkti taškai. Galbūt iš kitų komandų išsiskyrė Panevėžio „Ekranas“, kuris 8 turus pirmajame rate nepraleido įvarčio. 
Kaip vertinate šių metų čempionato organizavimą?
Čempionatas yra pajudėjęs į geresnę pusę. Gautos rėmimo lėšos, mano žiniomis, daugiausiai buvo skirtos futbolo viešinimui, informacijos skleidimui, internetinei televizijai.
Reklama

46 Responses to “Kalba prezidentas”


 1. 1 2012-05-03 13:15

  Bent jau isreiksta siek tiek objektyvumo. Ko truko beveik visu suduvos komentatoriu kalbose.

 2. 2 Tadas 2012-05-03 13:24

  Lauksime daugiau dubleriu ir didesnes rotacijos tarp zaideju

 3. 3 Remis 2012-05-03 13:31

  Klausimas paprastas: ar Marijampolėje iš tikro nėra talentingo jaunimo, ar V.Liubšys nenori/negali jo įtraukti į pagrindinę sudėtį. Nesu V.Liubšio ekspertas, bet kažkaip įstrigęs vienas atvejis, kai jis atsitempė iš Panevėžio vieną iš 1989 metų kartos talentų Gajų Kulbį ir po to marinavo ant “Vėtros“ atsarginių suolo.

 4. 4 ponas pop 2012-05-03 13:32

  chm, kažin ar mažiau galėtum tikėtis iš žmogaus, kuris yra visokeriopa komandos galva.

  nors man pasirodė, kad komanda mažumą stumdoma kaip sykis dėl to, kad svarbiausieji tikslai prieštarauja vienas kitam.

  apie dublerių integraciją į pagrindinę komandą kalbama jau keletą metų – nuo pat ekonominės krizės pradžios, kai tas dalykas buvo argumentuotas sumažėjusiu biudžetu. pakalbama prieš kiekvieną sezoną, tačiau kalbos ir lieka kalbomis.

  ir kaip jos neliks kalbomis, jei kasmet įsigyjama labai jau abejotinų legionierių, kurie ir žaidžia. juk logiška – negi pirksi žaidėjus tam, kad ant suolo sėdėtų. šių metų pirkiniai kaip niekad argumentuoti, tačiau lygiai taip pat jie užima dublerių vietą komandoje.

  jei treneriui keliamas tikslas laimėti čempionatą, tuomet jis niekuomet nerizikuos į aikštę leisti dublerį, o ant suolo palikti stipresnį žaidėją, net jei jis yra ne pačios geriausios formos. o jei esminiu tikslu norima padaryt ilgalaikę vietos jaunų žaidėjų integraciją į pagrindinę komandą – tuomet apie medalius apskritai kalbėti neverta.

  žvelgiant į pastarųjų metų Sūduvos istoriją, akivaizdu, kad iš jaunimo komandos į pagrindą žaidėjai persikelia “priverstiniu būdu“ – kai kitaip elgtis tiesiog neįmanoma. Štai Urba sužaidė rungtynes, nes Radžius gavo raudoną, o panašaus pajėgumo atsarginio į jo vietą nėra.

  Kitu atveju, lyg ir galėtum vienose rungtynėse leist Urbą, kitose – Radžių. turint omeny Radžiaus garbų amžių – jam toks formatas gal ir tiktų. Bet ar pačiai komandai tokia rotacija yra sveikas dalykas – negaliu pasakyt. Iš kitos pusės – jei reikia dublerius mest į aikštę – kam reikėjo Loginovą susigrąžint? Štai ir nebūtų buvę kitos išeities, kaip Urbą į jo vietą nuo pat pirmųjų rungtynių leist.

  arba, pavyzdžiui, galėtum leist jaunimą į puolimą. tačiau tada reikia atsakyt į klausimą – o kokio velnio tuomet komandoje turėti Beniušį su Lukšiu? Juk jie tikrai ne už maistą lošia.

  vienžo, prezidentui pirmiausia pačiam reikia galų gale nuspręst, kuria kryptimi jis norėtų komandą sukti. bent jau aš nematau problemos tame, kad komanda yra radikaliai atjauninama vietinėmis pajėgomis ir keletą metų iš čempionato prizininkų leidžiasi į lygos vidutiniokų tarpą. tačiau tam reikalingas globalus sprendimas. nes nėra įmanoma su dubleriais net ir Lietuvoje medalius laimėt.

 5. 5 ponas pop 2012-05-03 13:42

  Remi, nemanau, kad tai yra Liubšio bėda. Ankstesnieji Sūduvos treneriai taip pat jaunimą leido tik tuomet, kai gyvenimas neišvengiamai vertė tai daryt. Čia gal tik Gabrys į šitą reikalą kiek kitaip žiūrėjo – bet jo ko gero ir santykis kitas su Sūduva buvo, nes buvo vienas iš tų, kuris komandą iš pelenų kėlė. Ko gero tais laikais ir pinigų legionieriams ne tiek daug buvo, o ir šiaip tokios “mados“ prieš kiekvieną sezoną masinius pirkimus atlikti nebuvo.

  Jei neklystu, tai visas vietinis jaunimas, kuris šiandien Sūduvoj daugiau lošia, iš dublerių į pagrindą persikėlė Gabrio laikas – Urbšys, Slavickas, Leimonas, Chvedukas, Brokas. Ir jei dar atmestume Žalgirin perėjusį Vitkauską, tai daugiau to “gabaus“ jaunimo komandoje taip ir nepasirodė per paskutinius šešerius metus (jei tik ko nors nepraleido, bet, atrodo, kad ryškesnių žaidėjų nelabai ir buvo).

 6. 6 carlos 2012-05-03 13:46

  tai aš ponas pop nelabai supratau, pagal tave neleidžiate dublerių nes yra stipresnių legionierių/veteranų tuo pat metu skundžiatės, kad turite per mažai žaidėjų, man čia kažkaip viens kitam prieštarauja tie teiginiai…

 7. 7 2012-05-03 13:51

  Tikslai yra suderinami, bet reikia tai sugebeti padaryti. Abejoju ar daugelis dar galvoja , kad “zaidimas akivaizdziai pagerejes“..“matosi trenerio ranka“ “turime 12.5 zaideju“..

 8. 8 Niekas 2012-05-03 13:55

  Turima omeny, kad turi permazai ‘veteranu’ lygio zaideju ,kuriu nebijotu leisti i aikste.

 9. 9 Juozas 2012-05-03 13:57

  chvedukas, vitkauskas ir brokas jei neklystu persikele ne gabrio laikais. suduvai siaip manau geriau reiketu nusipirkti daugiau jaunimo, pasirasant kokias 3 metu sutartis su galimybe pratesti, arba pakelti alga prasiborovus i pagrindine komanda. Jaunimui reiketu per 3 metus pasiekti ta lygi, butu kazkos tikslas, stimulas treniruotis, mokintis. Po biski isilietu tada daugiau dubleriu i pagrindine sudeti. Noreciau kad suduva remtusi jaunu zaideju ugdymo sistema, kuri labai stipriai neitakotu rezultato turnyrineje lentleje. Jau geriau suduva investuoja i jaunima, o ne moka beprasmes dideles algas tiems kurie yra pakeiciami

 10. 10 voleur 2012-05-03 14:01

  na manau turi leist dubleriams žaisti kokiems 2-4 žaidėjams pvz prieš visokius taurus atlantus ir panašias komandas, kad ir bus sulošta tik lygiom skaitau bus teigiamas rezultatas aišku jeigu tie dubleriai bent stengsis žaisti. bet kad turi leist juos tai faktas ir nereikia virkauti visą sezoną kad turim 13 žaidėjų, negi neaplošim atlanto su keliais dubleriais?

 11. 11 ponas pop 2012-05-03 14:01

  Carlos – apie tai aš čia ir rašau prakaitą braukdamas:) Paaiškinsiu dar kartą. Šitas paradoksas Sūduvoj jau daug metų bujoja. Komandoje – tik keli vietiniai. Tada būrelis lietuvių iš kitų miestų. O tada – kasmet besikeičianti legionierių brigada. Ir kasmet iš komandos sklindančios kalbos apie tai, kokie neblogi pas mus dubleriai ir kaip jau “šiemet tai tikrai juos į a lygą suleisim“.

  Deja, tas niekada nenutinka. Ir kai Liubšys kalba, kad žaidėjų trūksta – tai turi omeny, kad nėra tiek panašaus pajėgumo žmonių kaip Ekrane ar Žalgiryje. Tik kažin ar rasi trenerį, kuris į aikštę leistų dublerius, kai ir komandos valdžia, ir gerbėjai vis apie aukso medalius šneka?

  taip ir gaunasi, kad tiek keli dubleriai per sezoną kokius 3-4 kartus aikštėj pasirodo ir, be abejo, atrodo lyg šlapi viščiukai. nes reikia atlošt krūvą rungtynių, kad aukštesniam lygį pradėtum normaliai jaustis. tiesiog reikia toleruot jauno žmogaus klaidas kurį laiką ir kantriai palaukt, kol progresas nutiks. bet jei galvoji tik apie medalius – nieks tos kantrybės laukt neturi. užtat ir gaunasi, kad treneriui jau geriau aikštėj laikyt labai vidutinio lygio kokį kinietį ar ispaną – nes tas iškart duota bent šiokį tokį rezultatą. o išleisi dublerį, padarys tas kokią žostką klaidą – ir gausi per galvą.

  juk gali sakyt Sūduvoj šiais metais būtent tokia dublerinė situacija su vartininkais gavosi. turim du vartininkus, kurie nėra tokio lygio, kad padoriai ir stabiliai A lygoje čempionatą atlošt galėtų. bet jei tau rūpi jaunimą integruot – tai nesiparini ir lauki. nepergyveni, kad, pavyzdžiui, matuzas ištraukia penkis pavojingus smūgius, o ant šešto – kvailą klaidą padaro. nepergyveni ir galvoji, kad po metų kitų jis bus geras vartininkas.

  bet ne – pas mus taip neišeina. kalba apie tai, kad komandos valdžia nesugebėjo gero vartininko nusipirkt ir kad tai yra viena iš nestabilaus žaidimo priežasčių – vienos dažniausių šiais metais. o tokios šnekos ir veda tik prie vieno sprendimo – dublerius leist aikštėn rizikinga, nes su jais negali garantuot rezultato, o su ugnele lošiančių nedublerių labai trūksta.

 12. 12 Medis 2012-05-03 14:03

  Hm, gaunasi taip:
  Jei norime tapti lyderiais arba išlikti vienais iš jų, dublerių ir jaunimo klausimas turbūt net nebūtų svarstomas, nes čia būtų važiuojama su legionieriais ir stipriais veteranais.
  Jei norime jauninti komandą, nusileisime iki lentelės vidurio tikriausiai.
  Šiuo metu neatliekamas nei vienas tikslų, tačiau leidžiamės prie vidutiniokų, tad peršasi išvada, kad visgi nėra čia ko laužytis su jaunimu, nes pirmas variantas nevažiuoja.

 13. 13 ponas pop 2012-05-03 14:08

  Visiška tiesa, bet iš komandos valdžios pareiškimų atrodo, kad su tokia tiesa niekaip nepavyksta susitaikyt.

  Juk pakanka palyginti Ekrano, Žalgirio ir Sūduvos biudžetus – ir iškart matosi, kad šiuolaikiniam futbole pinigai yra tiesus kelias į pergales. Čia net nereikia skaičiukų lygint – pakanka žiūrėt į tai, ką komandos daro – besirengdamos sezonui, įsigydamos žaidėjus ar dirbdamos su gerbėjais. Viskas juk ne už dyką.

  Sūduva tokių pinigų neturi, bet bent jau iliuziją sukurt desperatiškai mėgina. Man patinka ir Ledesmos, ir Thomsono įsigijimas – tačiau jie man labiausiai ir iliustruoja tą paradoksalų realybės ir vizijų nesutapimą,

 14. 14 carlos 2012-05-03 14:10

  na nereikai gi jokio radikalumo tipo visus išvarom ir vien dubleriais (čiut neparašiau žaidžiam:) žaidžiat, kaip ir visos komandose vieną kitą kad ir po keitimo arba kai rezultatas aiškus ir niekur jūs ten nenukrisite mol išleidus porą jaunesnių žaidėjų staiga pasidarysit antras tauras…va pas mus kazlauskas 18 metų laiks nuo laiko išbėga ir nieks jo ten už jokias kliurkas nebaudžia…

 15. 15 Niekas 2012-05-03 14:18

  Pamenu ,kai savo laiku Leimoną visi skalpavo po kiekvienų rungtynių, nors jis tada irgi iš dublerių bandė prasimušt. O dabar solidus žaidėjas, į kurį jau ir rinktinės treneriai bando žiūrėt. Pernai su Chveduku tas pats. Bet va kažkodėl šiems žaidėjams buvo suteikta galimybių. Breivę jau pats laikas grūdint. Nes iš Lukšio ir Beniušio naudos tik kas 2-3 rungtynes būna, tai blogiau nebus. Urba irgi jau į Radžiaus vietą beldžiasi.

  P.S. Kadaise buvo toks vartininkas Sūduvoje – Dovydas Urba (nesu tikras dėl vardo) Buvo laikomas gana neblogu jauniu, bet kažkur dingo. Galėtų dabar va stažuotis komandoje..

 16. 16 ponas pop 2012-05-03 14:36

  jo, visiškai sutinku dėl Breivės. Nes jei per metu po vieną įtraukiam į pagrindinę komandą, tai šiemet kol kas realių kandidatų aikštėj neteko matyt. Apie Urbą irgi kažkada klausimą buvau uždavęs, bet atsakymo nieks taip ir nepateikė.

  o šiaip tai per klaidą aš čia tapau dublerių kritikuotoju. Juk visada kalbėjau apie tai, kad kuo daugiau reik jų įvedinėt į komandą. Tik niekada tokio aiškesnio plano Sūduva neturėjo. Atrodė, pastaraisiais metais, kai biudžetais komanda pradėjo nuo lyderių atsilikt, kad tai bus natūrali išeitis, tačiau kol kas ypatingų ženklų dar nematyt.

  aš čia tik mėginu suvokt Sūduvos trenerių mąstymą – kadangi komandai keliami aukščiausi reikalavimai, praktiškai kiekvienos rungtynės, kiekvienas taškas – aukso vertės. todėl, jaučiu, ir nenori jie rizikuot su nepatikrintais žaidėjais – net lošdami su Atlantu ar Tauru.

  tokia ta dilema ir gaunasi. Treneris sako “turiu 13 žaidėjų“, o Prezidentas – “turi 24“. ir abu, išeina, teisūs.

 17. 17 2012-05-03 14:40

  omg.. aisku kad ne abu teisus , turim ne 13 zaideju ir treneris tai turi zinoti , tik reikia moketi (pradeti mokytis) jais naudotis.

 18. 18 .. 2012-05-03 14:49

  Tas dovydas urba buvo labiau kietas bachuras nei zmogus kuris stengiasi kazka pasiekti, dazni tusai, neaiski kompanija, pagirios pries rungtynes. Neziurejo jis i futbola lb rimtai, na bet gal komandos neivertinimas ji paskatino taip galvoti.. :)

  O siaip pasauli priimta, kad jaunima prie vyrisko zaidimo rimto zaidimo pratina nuo 16 metu, kai dar mokinamasi visokiu subtilybiu, igudziai dar nesusiformave pilnai. 20metu zaidejai turi jau suformuotus igudzius, telieka juos isdirbti, bet kad jau kazkoki papildoma arsenala papildys labai mazai sansu, nebent labai daug pastangu ides. Tik pagalvokit kaip vaikai stengtus tobuleti, jeigu gautu zaisti su kokiu ledesma, kuris butu ju dievukas ir technikos mokytojas.

 19. 19 ponas pop 2012-05-03 14:51

  chm, tai imkim ir paskaičiuokim, kiek iš tų 24 leistume aikštėn su Ekranu, Žalgiriu, Kruoja, Šiauliais, Banga, REO ar Dainava. Ir turiu omeny ne penkioms minutėms rungtynių pabaigoje – tokie žaidėjų “panaudojimai“ nieko nereiškia. Štai ir bus atsakymas.

  Nesakau, kad leisti negalima. Tiesiog reikia aiškaus atsakymo, koks to leidimo tikslas. Jei trūks plyš rungtynes reik laimėt – tai tokiam žaidime treniruot dublerius nelabai matau logikos.

  Juolab, kad nėra taip, kad visi be laiko aikštėj sėdi. Štai Brokas su REO visą kėlinį atžaidė ir su Atlantu nemažai laiko gavo. Kitas klausimas – ar Brokas tas tikrasis dubleris dar yra

 20. 20 pikas 2012-05-03 15:00

  varyt ta Liubsy lauk!!!ponas pop kazkaip uz trenery galva guldo,kuris nieko gero komandai neduos.prisimenu antraste .LIUBSYS!!!!!!!!!Jau tada sakiau,kad bus kosmaras.Lojot ant Jarmalaviciaus,venceviciaus-bet iki ju Liubsiui 100metu s…… plaukt.palyginus zaidejus ,kokius tie treneriai turejo,tai stebuklus dare.Liubsys!!!!!!!antra sezona komanda zaidzia geriau!!!!Cirkas.Vis dar noriu gaut atsakyma,kodel praejusiais metais buvo atleisti-ismesti Liubsio paiimti zaidejai-Razanauskas,Samusiovas,Estas.

 21. 21 ponas pop 2012-05-03 15:16

  Eik jau eik:) Prie Jarmalavičiaus tai komanda kiemo futbolą lošė, o Vencevičiaus bėda buvo klasikinė mūsų naujiesiems treneriams – kai baigia žaisti, o tada iškart į aukščiausią lygą mėgina žmonės įšokt, ką padaryt labai sudėtinga. Tad jis irgi komandos visiškai nevaldė.

  Tik, noriu primint, kad tais laikais konkurencijos lygoj praktiškai nebuvo likę. Štai – 2008 metai, Jarmalavičius užbaigia sezoną – Sūduva 4 vietoj, praleidusi Ekraną, FBK, Vėtrą. 2009 metai – Sūduva 3 vietoj, praleidusi tuos pačius Ekraną ir Vėtrą. Užtat tais metais neliko lygoj FBK, tad 3 vieta kaip ir logiška. 2010 metai – Vencevičiaus laikas – Sūduva 2 vietoj, praleidusi Ekraną ir tik pagal geresnį įvarčių santykį aplenkusi lygon ką tik grįžusį Žalgirį. Vėtra tais metais čempionato nebaigė.

 22. 22 Remis 2012-05-03 15:29

  Murauskas bent penkis kartus pabaksnojo Liubšiui, ką toliau reikia daryti. Spėju, kad po vakarykščių rungtynių apskritai bus apsistota ties vienu tikslu, o ne plėšomasi į dvi dalis :) Realiai nėra didelio skirtumo tarp 2-3-4 vietų (bent jau žiūrint iš europinių turnyrų taško), o “Sūduvai“ apskritai reikšmingu laimėjimu būtų tik aukso medaliai, kurie, bent mano nuomone, šiemet jau nuplaukė.

 23. 23 2012-05-03 15:37

  liubsys remia sita puslapi financiskai :D

 24. 24 ponas pop 2012-05-03 15:39

  čia geras:) perveda du procentus mokesčių:)

 25. 25 ponas pop 2012-05-03 15:40

  jo, Remi, tamsta kaip visada teisus. Aukso medaliai ko gero visiems jau nuplaukė – nebent kokia neplanuota katastrofa Ekraną ištiktų. Iš tikro Ekrano galia bent jau A lygoje pradeda anų laikų FBK primint:)

 26. 26 2012-05-03 15:54

  Ekrana galima pamirsti, Suduvai pries Zalgiri ir Kruoja rezultata reikia pasiekti pirma.

 27. 27 ponas pop 2012-05-03 16:06

  čia ir visas kablys. sūduva jau spėjo parodyt, kad aplošt gali visus (na, kol kas dar to nenutiko su kruoja ir reo, bet ir taip suvokiam, kad su jais lošt gali). panašu, kad didžioji dilema vis tik bus nebarstyt taškų su komandom, su kuriom barstyt jų nevalia.

 28. 28 pikas 2012-05-03 19:05

  liubsys gerai valdo komanda!!!eik jau eik :)

  • 29 Anonsas 2012-05-03 19:18

   Tai tada pasakyk kas geriau treniruotų už Liubšį? Gal tu?

 29. 30 ponas pop 2012-05-03 20:03

  Cia ir yra didzioji dilema – neturi lietuva treneriu. Yra arba sovietinio futbolo mokiniai atba buve futbolistai, kuriems atrodo kad buti geru futbolistu ir geru treneriu yra vienas ir tas pats. O tokiu jaunos kartos shviesuoliu su normaliu issilavinimu kaip Ekrano Dambrauskas – ko gero ant vienos rankos gali suskaiciuot. O tai kad jis dabar dirba Ekrane – ir rodo Ekrano vadu siuolaikiska mastyma bei galvojima apie ateiti. Ne siaip sau Zalgiris paeme uzsienieti. Todel visi kurie shaukia ‘Liubsi lauk’ galetu bent pasvarstyt kuo ji galima butu pakeist. Aciu dievui, Siauliai nusamde Jarmalaviciu, kuris kaip iprasta prisipazino jog pastaruoju metu vienintelis jam rupejes dalykas buvo zvejyba.

 30. 31 2012-05-03 20:46

  Ech gaila, kad Jarmalavicius jau dirba , gal butu su Suduva dar spejes kokia Taure laimeti :)

 31. 32 Medis 2012-05-03 21:31

  Beniušis už dublerius lošė šiandien.

 32. 33 cha 2012-05-03 22:25

  ej jus suduviai juokingai truputi atrodot norit rezultatu geru liubsys kaikuriems netinka pasimkit nors ir pati maurinijo su tokia komanda jis nieko nepadarys pazekit kaip virgis ekrane budavo viskas tvarkoje buvo ziurekit savo kieme problemu turit o ne ant gana neblogo lygio trenerio beda meskis zaideju neturit gero lygio kurie galetu kovot del aukso o vistiek to aukso norit cia tas pats kaip i kokius siaulius virgi nusiust ir jie aukso noretu juokingai truputi mastote suduviai….

 33. 34 ponas pop 2012-05-03 23:24

  Beniusis? Aha, cia tai jau idomu. Idomu kas per priezastys

 34. 35 Varvalas 2012-05-04 08:03

  Dar pakalbėkime apie dublerius, po to paminėkime juos tylos minute ir pamirškime. Paskaitęs blogo komentarus, specialiai nuėjau save pasitikrinti Sūduvos – Ekrano dublerių rungtynėse. Šįkart nuo panevėžiečių keturių bankių negavo, bet, žiūrint į vietinius gyvus resursus, ir čia Ekranas smarkiai lenkia Sūduvą. Jos vyrukai turi dar daugiau problemų negu seniai: jau ne kartą išiminėjo iš savo vartų po 3 – 4 kamuoliukus. O ir žaidimas labiau primena ne žibutę, o migdomųjų vaistų poveikį. Perfrazuojant blogo klasiko Remio komentarą pasakysiu, kad dubleriai (neretai 21 metų amžiaus) nuo senių visur žaidime atsilieka net ne dviem, o trimis sekundėmis.
  Suprantu, kad Broko lyg ir nebuvo kur dėti, nes estai neėmė. Urba gavo traumą, tai net nuo kortelių raudono Radžiaus greitai nepakeis. O kiti? O tų kitų ir nėra. Vienintelis Breivė įrodinėja, kad futbolininko dublerio karjera nebūtinai turi būti apribota vielos tvora, juosiančia aikštyną. Čia galiu papriekaištauti ir vyr. treneriui – šį futbolininką reikia aikštėn leisti arba bent pusei kėlinio, arba išvis neprileisti prie atsarginių suolelio.
  Pažvelgime į 2008 – 2011 metų Sūduvos dublerių, nežaidusių pagrindinėje sudėtyje, pavardes ir nerasime šiandien nė vieno nei GF lygoje, nei nevėžių ir trakų lygose. Nežinau, kur jie dingo; matyt, reikėtų ieškoti barsų ar čelsių lygose 
  Jei treneris į pagrindinę sudėtį įtrauktų daugiau kaip du dublerius, tai komanda galėtų kautis dėl kokios nors garbingos septintos vietos. Man tiktų ir tokia vieta, bet tuomet reikėtų visoje futbolo politikoje matyti kokias nors stabilesnes vizijas ir neerzinti pasakymais, kad va, rytoj, tai jau tikrai ateis amerikonai ir visus išlaisvins. Dabar joks Lietuvos liubšys už tokius pačius pinigus su persenusiais vaikais tokių dviejų mistinių tikslų neįvykdys. Jei chebra netinka nevėžiams, vygriams, kiuliamejėms ir bulbakasiams, tai, matyt, netinka ir netiks Sūduvai. O kad dublerių pasaulyje gali būti kitaip, visai neprastai įrodinėja Dainava, Žalgiris, iš dalies Banga.

 35. 36 griezhtas 2012-05-04 09:35

  O kokios cia galetu but tu dubleriu silpnumo priezastys? Nera talentingu vaiku? Silpni treneriai juos ugde? Apskritai per mazai vaiku? Nera pas juos motyvacijos?
  O siaip jei yra kaip varvalas sako, gal reiktu dublerius be perspektyvos (22 metu bet nedaugusius iki atlantu ar neveziu) iskomandiruoti i anglijos fermas, o vietoj ju sustatyti 15-16 metu vaikus (jeigu tokiu kazko vertu gabrys jau priaugino), kuriems zaidimas dubleriu cempionate kaip ir butu zingsnis i prieki ir stimulas tobuleti…

 36. 37 taskas 2012-05-04 11:38

  Niekados nedalyvauju Jusu diskusijose,uztenka paskaitineti. Taciau del situ Jusu pasakymu,kad nera ar nebuvo jaunimo..Negaliu nutyleti. Visu pirma, Remi. Gajus Kulbis-talentas?Nuo kada?Kada jis toks buvo?Dar tais laikais,kai visa sake,kad jis turi buti geras zaidejas,sededavo ant atsarginiu Panevezyje. Taip,ji kviesdavo i rinktines stovyklas,bet kodel? Kazin ar del jo sugebejimu aiksteje. Jis nebuvo ir nebus geras zaidejas.
  Dabar del Suduvos reikalu. O kodel jie neturi vietiniu zaideju,kurie sudarytu pagrinda? O todel, kad Suduva juos pati isleido. Ar atsimenate, o gal, ar zinote, kad Marijampoleje,taip sakanat Suduvos jaunime, vienu metu zaide ne tik Jusu zinomi A.Vitkauskas,A.Brokas,V.Lasevicius,G.Urba ir pats D.Urba. Taciau cia zaide,gyveno ir mokesi D.Matulevicius,E.Zagurskas,T.Eliosius(tas ir dabar zaidzia,jei pastebejote).Buvo ir broliai Biskiai(deja,nezinau ka jie veikia siuo metu). Visus juos isleido i Vilniu. Ale nieko ten nesigavo. Kazkodel apie ta komanda mazai snekama, nors tais laikais juos laike labai perspektyviu jaunimu. 15 metu T.Zimnickas, E.Narijauskas, E.Salasevicius treniravosi su Suduva, zaide uz dublerius. Visi sie ir anksciau isvardinti zaidejai atstovavo ir Lietuvos jaunimo rinktinems. O tada ir dabar rinktines labai skyresi(mano paprastute nuomone.Ja galiu isakyti,kadangi buvau ir prie anos rinktines, ir stebiu dabartines,is arciau ar is toliau). Kai sitie zaidejai turejo 15-16-17 metu, jie buvo veziojami po daugeli turnyru,treniravosi uzsieny(ne tolimam,bet vistiek),skrido i Izraeli suzaisti runtyniu(dabar to nepamatysi),jais buvo labai rupinamasi,tikrai nieko netruko. Taciau ne vien todel,kad turejo turningesniu remeju. Is jus buvo kazko tikimasi. Per daug issipleciau.
  Taigi,puse tos komandos Suduva isleido i Vilniu,kita puse(kuri iskarto tais metais tapo Lietuvos cempionais) perleido neaiskiam treneriui,kuris daugiau laiko praleisdavo nemanant savo zaideju. Buvo Gabrys,kvietes juos i komanda,saunu,taciau tuo metu Suduva buvo pilna legionieriu,tai kam imt ta perspektyvu jaunimu,kai gali moketi pinigus brazilui,kuris puse algos isleisdavo naktiniam klube. Jei ka kaltint del to, kad dabar Suduvoje nebera asmenybiu,zaideju, tai pacia Suduva. Kai buvo zaidejai-ju nereikejo. O kai dabar dubleriuos zaidzia nuliai,tai verkiama.

 37. 38 carlos 2012-05-04 11:50

  ko jau čia nuliai žaidžia, tai nebent ant visos Lietuvos nuliai žaidžia, nes visai ne prastai sūduvos dubleriams sekasi…

 38. 39 suvalk. 2012-05-04 12:11

  kam dublerius taip žiauriai iškart į Anglijos fermas? :) Kazlų Rūdos “Šilas“ atsikūrė, Kybartų “Sveikata“ dar Suvalkijoj yra, tegul žaidžia į sveikatą pagal savo lygy yvairiose lygose, o žiūrėk gal dar ir išeis vėliau kai kas tobulėjimo prasme.

 39. 40 ponas pop 2012-05-04 12:44

  chm, tai kad praktiškai visi Taško paminėti Sūduvoj arba yra, arba už pagrindą mėginti – pvz., Zagurskas su Biskiais vieną sezoną ne taip jau mažai ir palošt gaudavo. Visokios ten kalbos apie juos ir jų santykius su futbolu tais laikais sklido, tačiau nė vienas komandoje taip ir neprigijo. Dėl Vitkausko išvykimo Vilniun – čia jau kitas reikalas. Tik Vitkausko dubleriu tikrai nepavadinsi – seniai jau jis iš tų marškinėlių išaugo, net jei ir buvo antruoju komandos vartininku. Lasevičius ir dabar komandoj yra. Taip kad iš paminėtų tik Matulevičius lieka pagrindinės komandos neragavęs.

 40. 41 griezhtas 2012-05-04 12:45

  tai nei sveikata, nei silas nemokes ne tu dublerisku algu, o valgyt ir gert vistiek uz kazka reikes

 41. 42 Remis 2012-05-04 15:47

  taskas, ne aš nusprendžiau, kad G.Kulbis buvo talentingas. Patys panevėžiečiai jį tarp savo geriausių rinkdavo. Ir po to buvo didelis skandalas, kai jis atsidūrė “Vėtroj“, o ne liko Panevėžyje. Ką jis dabar gali, tai puikiai žinom – 15-20 minučių A lygoje ir karts nuo karto pavykstantys baudos smūgiai.
  Kad vienu metu dauguma 1988-1990 metų gerų Lietuvos žaidėjų atsidūrė Breikšto imperijoje matyt kalti ne tik patys klubai, bet ir tuo metu veikusi sistema. Kaži, ar visi tavo išvardyti žaidėjai turėjo kokių nors juridinių sąsajų su “Sūduva“. Tai dabar niekas taip lengvai nepaleidžia išugdytų futbolininkų, o prieš 5-7 metus visi varinėdavo šniūrais, nes būdavo susieti ne su klubais, o su biudžetinėmis futbolo (sporto) mokyklomis, kurioms arba išvis nerūpėdavo, kas ir kur keliauja, arba užsimerkdavo gavę į kišenę sumą su trimis nuliais.
  Na ir galiausiai. Kai kuriems talentingiems žaidėjams tiesiog stinga valios ir charakterio, kad puoselėtų savo talentą, o ne sėdėtų kur bare ar parkelyje su laipsniuotais gėrimais. Nežinau Marijampolės atvejų, bet ne vieną taip prašapusį talentą paminėčiau Gargžduose. Nors krūva žmonių stovėdavo praktiškai ant ausų ir darydavo įvairių nuolaidų, kad tik tas “talentas“ žaistų toliau.

 42. 43 ponas pop 2012-05-04 16:05

  Dėl Kulbio nesiginčysiu, nes nežinau, bet antroji Remio istorijos dalis yra visiškai teisinga. Ir net ne tame esmė, ką ten tie jauni žaidėjai veikia laisvalaikiu. Esmė čia, man atrodo, yra tame, kad tie jauni žmonės iš mokyklų ateina gal ir mokėdami kamuolį spardyt, bet jiems yra visiškai neįskiepyti esminiai savimonės punktai – tai yra, su jais niekas nėra kalbėjęs nuo mažų dienų apie tai, ką reik daryt, jei iš tikro nori profesionaliu sportininku būt. Bet čia ne vien futbolo problema – čia yra kertinė lietuviško švietimo sistemos liga – žinias gal ir duoda, bet apie gyvenimą papasakot niekas nesivargina.

  pvz., čia minėtieji zagurskas ar biskiai, kurie sūduvoje šiek tiek šmėžavo. matai, kad vaikinai turi parako, yra kažkokie talento futbolui rudimentai, tačiau viskas ten taip žalia ir neišvystyta. o svarbiausia – jokio progreso. praeina sezonas, o tas vaikis kaip nemokėjo padoriai kamuolio stabdyt, taip ir neišmoko. bet, manau, neišmoko ne todėl, kad tingi ar nesugeba – o todėl, kad nemato tame bėdos.

  kartais paskaitinėju tokį visai nieko puslapiuką futbolotreneris.lt. tai ten tekstuose, kuriuos rašinėja jauni lietuvių treneriai dirbantys vakaruose, tarp eilučių taip ir šviečia skirtumai mūsiškio sovietinio požiūrio į vaikų futbolą ir to, kuris jau seniai propaguojamas normaliam pasaulyje.

 43. 45 carlos 2012-05-05 13:27

  blin sorry gliukas gavos, rašiau, kad prie sovietų iššugdyti talentai dar dabar mūsų naujiesiems kruopų užmeta, tai ne tame esmė matyt…

 44. 46 Marijus 2012-05-06 14:42

  čia yra ir LT trenerių mentaliteto problema. pastebiu, kad treneriai užsieniečiai jaunais žaidėjais labiau pasitiki nei lietuviai. o laikas kada gali ištraukt jauniklį į aukštesnį lygį yra gana trumpas – jeigu suvėluoji, nieko ir nebesigauna


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama