Laukiam: Sūduva – Tauras

Toks tas Tauro gyvenimas. Vaizdelis iš paskutiniųjų Tauro rungtynių su Kruoja. Nuotrauka – Tauro klubo.

Važiuojam toliau. Atvirai pasakius, Tauro reikalais šį kartą rimčiau pasidomėt laiko neturėjau, bet nelabai ten ką kol kas ir yra domėtis. Tauro laukia sunkus ir pakankamai liūdnas sezonas. Šią realybę atspindi ir situacija Tauragės stadione – kadaise pretendavęs į vieną lankomiausių stadionų lygoje, šiandien jis varžosi su tais, kurie futbolo mylėtojų renka mažiausiai. Taurą palikim Taurui ir jo italams – mums savų reikalų per akis.

Futbolo.tv pagaliau patalpino Sūduvos rungtynių Panevėžyje įrašą, tai aš jį ir prasukau vietoje įprastinio susipažinimo su artimiausio varžovo paskutinėmis rungtynėmis. Varžybos su Ekranu, Žalgiriu yra tarsi kertiniai sezono taškai, kurių metu yra fundamentaliai patikrinama komandos būklė. Kiti liūdnesni išvadų darymo punktai nutinka po nesėkmingų rungtynių su silpnesniais varžovais. Šio sezono pradžioje turėjome daugybę galimybių ir vieniems, ir kitiems.

Šiaip jau, galvoju, ką nuveikia Sūduvai šis blogas ir ko neturi nė vienas kitas futbolo klubas Lietuvoje – jis maksimaliai sureikšmina kiekvieną komandos pasiekimą ar nesėkmę. Ko gero nė vieno klubo nutikimai nėra taip smarkiai, tiesiog po kaulelį išnarstomi. Dėl to, nori nenori, mažumą užsiaštrina kiekvienas ryškesnis sezono momentas. Štai tokiu būdu po kelių pastarųjų Sūduvos nesėkmių mes čia pasiekėme šiokį tokį dugną, kurį būtų galima apibendrinti štai tokiais žodžiais: „ech, visiškas šūdas, sezonas ir vėl prarastas“. Emocijos yra gerai, tačiau perspausti taip pat neverta. Sūduva pateko į šiokią tokią duobę, tačiau mūsų komandos reikalai tikrai nėra tokie beviltiški, kaip galėtų pasirodyti prašalaičiui, paskaičiusiam rungtynių su REO ar Ekranu komentarus. Niekas dar neprarasta – net ir tie nelemti aukso medaliai. Juolab, kad Sūduva tikrai nėra vienintelė lygos komanda, kuriai sezono pradžia ypatingai banguota gavosi.

Tai štai – rungtynės su Ekranu man nepasirodė beviltiškos. Greičiau atvirkščiai. Man jos parodė (žinau, ne vienas juoksis iš tokių žodžių), kad komanda yra teisingame kelyje – tiesiog tas kelias šiek tiek slidus pastaruoju metu tapo ir kreivokas. Bet jei vėl pavyktų ant greitkelio peršokt – šiame sezone dar daug ką gražaus galima nuveikt.

Kodėl taip sakau? Ogi todėl, kad bent jau pirmas kėlinys Panevėžyje buvo visai geras. Suprantu, kad žiūrėti rungtynes žinant rezultatą ir praėjus porai dienų po jų yra visai kitas jausmas nei stebėti jas gyvai, tačiau toks žiūrėjimas kaip sykis suteikia galimybę blaiviau įvertinti komandos išvaizdą.

Nebuvo Sūduva už Ekraną prastesnė. Ekranas lošė taip, kaip ir spėjome – lėtai ir masyviai. Tiesiog pamažu laukė savo momento. Sūduva irgi lošė teisingai – bandė Ekraną spausti aikštės viduryje, o patys atakuoti mėgino kuo skubiau, dažnai centrą aplenkdami. Klaidų ir techninio broko abi komandos darė tiek pat, o kurios iš jų atakos bent jau pirmame kėlinyje buvo pavojingesnės – čia dar galima būtų diskutuoti. Pradinėse atakos stadijose Sūduva kamuolį cirkuliavo neblogai ir visai sėkmingai. Greičio, o ypač tikslumo pritrūkdavo paskutinėse stadijose. Tačiau toji ataka pirmomis minutėmis, kai vienas prieš vieną buvo išvestas Lukšys buvo atlikta kaip iš vadovėlio.

Tiesiog lošiant su Ekranu tokias atakas privaloma baigti įvarčiu, nes nuo to gali priklausyti rungtynių baigtis. Negali sakyt, kad Sūduvos atakos buvo vienodos ir nuobodžios – buvo naudojami abu kraštai, buvo judesio per centrą, buvo tolimų smūgių. Didžiausia problema, sakyčiau, buvo netikslūs paskutiniai pasai, turintys išvesti žaidėją į smūgio poziciją (aišku, galima šitą reikalą interpretuoti ir kitaip – kad tiek smūginiai žaidėjai užsiimdavo ne visai teisingas pozicijas).

Ir aš čia matau vieną vienintelę priežastį, lėmusią tai, kad įvarčio Sūduva taip ir nepasiekė. Psichologija. Mano manymu, komanda yra praradusi pasitikėjimą savo jėgomis, o tai veda prie neryžtingumo, kuris ir lemia tą pusės sekundės pavėlavimą paskutinės atakos stadijose. Pirmąsias rungtynes su Ekranu dėl to Sūduva ir laimėjo – nes užsidegimas, tikėjimas ir adrenalino varoma energija leisdavo sekundės dalimi aplenkti priešininkus. Ko gero tik taip Ekraną ir gali aplošt. Juk ši komanda tikrai nerodė kokių nors stebuklų ar nepaprastai gražaus žaidimo. Ekranas iš tikro lošia gan nuobodų futbolą. Tačiau, kaip ir buvo jau ne kartą pasakyta, Ekranas turi būrį individualiai labai galingų žaidėjų (A lygos masteliu matuojant), kurie vien dėl to gali išnaudoti net ir mažiausias galimybes ir taip nulemti rungtynių baigtį. Sakyčiau, kad tokie buvo abu Ekrano įvarčiai. Ne tiek iš žaidimo tendencijos išplaukę, kiek nulemti individualaus kai kurių žaidėjų pranašumo konkrečiose žaidybinėse situacijose.

Štai pirmas įvartis buvo įmuštas po serijos nesėkmingų rikošetų – bet jis ir buvo įmuštas todėl, kad Velička tame chaose susigaudė greičiau už priešininkus. Smūgio kokybės iš šio žaidėjo taip pat neatimsi – net jei filmuotoje medžiagoje tas smūgis ir atrodė panašus į tokį, kurį vartininkas galėtų gesinti. Tokio žaidėjo kaip Slavickas trauma tokio lygio rungtynėse taip pat gali turėti lemiamos įtakos galutiniam rezultatui. Sūduva šias rungtynes pralaimėjo 56 minutę, kai vienas po kito buvo įmušti du įvarčiai. Lošiant su Ekranu tokioje situacijoje reikia išskirtinės stiprybės, kad rungtynių baigtį galėtum apverst aukštyn kojom.

Taigi, Sūduva pralaimėjo ne žaidimu, o psichologija. Vadinasi – susitvarkius psichologiją, galima būtų tikėtis ne tik žaidimo pagerėjimo, bet ir žymiai geresnių rezultatų. Mūsų komanda turi patikėti, kad ji gali laimėti bet kada ir prieš bet ką. Nes taip ir yra – tai yra tiesa. Tačiau, kai yra abejonių, kai yra baimės dėl galimo neigiamo rezultato, tuomet nėra ko stebėtis, kad žaidėjai neįmuša išėję vieni prieš vartininką. Ne sugebėjimų jiems trūksta, o ir tie vartininkai nėra tokie futbolo galiūnai, kurių pergudraut neįmanoma. Tiesiog tokiose situacijose tikėjimas savimi, ryžtas ir maksimalus noras pasiekti rezultatą neretai yra svarbesni už objektyvias situacijos aplinkybes.

Štai taip. Tauras yra tinkama komanda išlieti susikaupusį pyktį. Tačiau galvoti, kad Tauras yra ta komanda, su kuria Sūduva gali susigrąžinti pastikėjimą yra klaidinga. Pasitikėjimas sugrįš tuomet, kai Sūduva įveiks savęs vertą varžovą. O jo – greitai sulauksime. Ketvirtosios rungtynės su Žalgiriu – ne už kalnų.

Yra dar vienas klaustukas, kuris iškilo pastarosiomis dienomis kartu su Sūduvos prezidento kalba. Kiek komandoje žaidėjų – 13 (anot trenerio) ar 24 (anot prezidento)? Mintis čia paprasta – Sūduva visiškai neišnaudoja savo jaunųjų kareivių. Šioji diskusija netgi išprovokavo vieną rimčiausių blogo komentuotojų, ponulį Varvalą, apsilankyti Sūduvos dublerių rungtynėse ir įvertinti padėtį gyvai. Jo verdiktas buvo kaip visada tiesus ir negailestingas – iš visos komandos Varvalas paminėjo tik Breivę, kaip įmanomą kandidatą į pagrindinę sudėtį. Buvo nepaminėtas net Beniušis, kuris, dėl kažkokių priežasčių gavo palakstyti vieną kėlinį kartu su dubleriais. Apie Beniušį juokauju, tačiau Varvalo vertinimo verta paklausyti.

Kaip bebūtų, Vidmanto Murausko pareiškimas šiuo klausimu buvo labai aiškus. O ar komandoje po jo kalbos nutiks kokių nors pokyčių ko gero galėsime pamatyti jau šį šeštadienį. Tauras yra viena iš tų komandų, su kuriomis mažiau patyrusius žaidėjus galima drąsiai leist į aikštę.

Taigi, laukiam eilinių čempionato rungtynių, kurios ir vėl yra labai svarbios. Nes tris taškus imti būtina. Kruoja lipte lipa ant kulnų, Ekranas su Žalgiriu – tolsta. Būtų labai nesmagu šiuos du klubus paleisti toli į priekį sezonui dar neįpusėjus. O komandai belieka palinkėti ramaus padėties apmąstymo, bet sklandaus sugrįžimo į pergalių taką.

Reklama

36 Responses to “Laukiam: Sūduva – Tauras”


 1. 1 Zdgoda 2012-05-04 11:20

  Nejaugi Tauragėje nėra normalaus stadiono? Kodėl jie ant dirbtinės dangos lošia? Ar man tik taip atrodo? Tauras lošia kažkokiam neaiškiam stadione. Aplink bomžynai kažkokie, bjauru žiūrėti net. Nejaugi Tauragė nesitatė stadiono normalaus?

  • 2 carlos 2012-05-04 11:47

   jei jau nesidomi tai negi sunku į www tauro užeit ir pasižiūrėt, kad turi jie normalų stadioną, o nežaidžia greičiausiai dėl to, kad nori dar žolę pataupyt…

 2. 3 Varvalas 2012-05-04 12:00

  noriu papildyti pasisakymą apie dublerius – kandidatus. Prieš kokius dvejus metus rimčiausiu kandidatu mačiau A. Kliučinyką. Jis man geriau atrodė ir už Chveduką; ir abu žaidžia lyg tai panašiose pozicijose (netvirtinu). Nežinau, kaip trauma paveikė jo žaidimą, bet potencijos anas turi. Drąsos savarankiškai priiminėti sprendimus, jausti erdvę ir matyti aikštę – dar daugiau.
  Spardė dubleriai ir į virpstus, bet taip sulėtintai, sulėtintai (į procesą įskaičiavau ir nusitaikymus spirti) – per tą laiką buvo galima buvo spėti išardyti ir vartų konstrukcijas. Noro žaisti buvo nemažai, bet …

 3. 4 Remis 2012-05-04 12:56

  Bijau, kad reikia ne tik tikėjimo, bet gebėjimų :) ponas pop, keistai truputį skamba, kai optimizmo vėl pasisėmei iš vienų rungtynių. Reiktų žiūrėti į visą seriją rungtynių, nes svarbi tendencija, o ne vienas geras blyksnis. Ir tendencija yra tokia, kad Sūduvai auksu net nekvepia.
  Tai, kad Beniušis lošė už dublį, tai joks čia stebuklas. Beveik visose komandose yra taip, jog tie, kas nelošia (arba lošia mažai) už pagrindą, tie žengia į aikštę su dubleriais.
  Ir dar. Šiai dienai ne Kruoja lipa Sūduvai ant kulnų, o Sūduva Kruojai. Dar gali džiaugtis marijampoliečiai, kad sezono pradžioje fortūna (ypač žaidžiant su Žalgiriu ir Dainava) buvo ne Kruojos pusėje.

 4. 5 Anonsas 2012-05-04 13:29

  Yra vilties, kad sūnus paklydėlis grįš iš Vilniaus :)

 5. 6 carlos 2012-05-04 13:44

  čia kas toks gali iš vilniaus grįžti?

 6. 7 Varvalas 2012-05-04 14:01

  tas, kuris pernai žaisti negavo.

 7. 8 Varvalas 2012-05-04 14:01

  šįmet irgi

 8. 9 Remis 2012-05-04 14:05

  Bet kad joks paklydėlis be birželio pabaigos grįžti nelabai ir gali, tad teks kliautis priklydėliais :)

 9. 10 ponas pop 2012-05-04 14:08

  na šiam momentui kalba galėtų eiti tik apie vitkauską:) bet gandai yra gandai, todėl didelių diskusijų šia tema užvesti nereik.

  o va kas liečia Sūduvą – tai nevadinčiau pirmo kėlinio su Ekranu kokiu nors ypatingu blykstelėjimu. Tiesiog lošė geriau nei su Kruoja ar REO. O tendencija yra tokia, kad komanda gerai lošt gali, bet kol kas to gero lošimo niekaip nepaverčia nuolatine būsena.

  Kad ir ką Remi besakytum, aš vis viena netikiu, kad Kruoja jau yra pasirengusi medalius imt. Per daug paprastai ir lengvai čia viskas gautųsi. O apie “pasisekė-nepasisekė“ tai praktiškai apie kiekvienas rungtynes gali kalbėt, kurios baigiasi ne trijų įvarčių skirtumu.

  Aukso medaliai Sūduvai nesišvietė ir prieš čempionatą – bent jau racionaliai galvodamas tokią išvadą galėjai daryt. Tik ne viskas futbole yra racionalu. Ne viską iš anksto suplanuot gali. O jei nesvajotum apie maksimalius savo palaikomos komandos pasiekimus – tai gal ir į stadioną nustotum vaikščiot.

 10. 11 Remis 2012-05-04 14:18

  ponas pop, dėl lipimo ant kulnų tai čia šiek tiek pasišaipiau :) Formaliai Kruoja – trečia, o Sūduva – ketvirta. Kaip gali lipti ant kulnų tam, kuris iš paskos velkasi :) O dėl pasirengimą imti medalius, tai čia galim iki lapkričio diskutuoti ir tik tada sužinosim tiesą. Galbūt Pakruojis sudėtimi ir nusileidžia Sūduvai, bet tikrai labai nežymiai.

 11. 12 ponas pop 2012-05-04 14:24

  ajo, suprantu:) bet suprask ir tu – man, Sūduvos mylėtojui, kažkas sako, kad kažkokia Kruoja užims aukštesnę vietą:) visiškas pažeminimas:) iškart kraujas užverda:)

 12. 13 ponas pop 2012-05-04 14:25

  o beje – apie lentelę – aš biš nepagauna – kas yra svarbiau: tarpusavio rungtynės ar įvarčių skirtumas? kažkaip bandžiau internete išgaudyt šitą info, ale nepavyko.

 13. 14 Remis 2012-05-04 14:34

  Reikia pasiimti LFF varžybų nuostatus ir ten juodu ant balto parašyta, kad pirmiausia lemia tarpusavio susitikimai (44 punktas).

 14. 15 suris 2012-05-04 15:31

  http://www.futbolas.lt/naujiena/iauliai-v-l-var-ysis-uefa-europos-lygoje

  Gal kas placiau galit paiskinti , kodel Siauliai zais uefa taureje .
  Kiek zn Lietuvai skiriamos 2 vietos ir taures laimetojui arba finalinkui .
  O uz ka Siauliai gavo vieta tai iki siol nesuprantu.

 15. 16 ponas pop 2012-05-04 15:36

  Pavarai:) kai taures finale losia klubai kurie ir taip turi teise zaist europoj, teise gauna 4 komanda ir t.t.

 16. 17 suris 2012-05-04 15:52

  Pirma kart girdziu tokia naujove . Suprantu jai Reo i finala butu iseje .

 17. 18 Remis 2012-05-04 16:00

  Kur tu, suri, buvai pastaruosius kelis metus? Taigi ne šiemet sugalvota tvarka. Beje, ir skiriama ne šiaip finalininkui, o tam, kuris finale čempionui pralošia. Tad REO po burtų galėjo į Europą praeiti tik išlošę taurę.

 18. 19 ponas pop 2012-05-04 16:11

  geras – paskaičiau tą nuostatų punktą, tai po bendrų rungtynių rezultatų, įmuštų-praleistų įvarčių skirtumų, įmuštų įvarčių skaičiaus ir pergalių skaičiaus, eina komandos dublerių vieta dublerių čempionate:) taigi, teoriškai dubleriai gali nulemti pagrindinės komandos vietą lentelėje:)

 19. 20 niekas 2012-05-04 20:43

  Beje LFF taurės finalas vyks Marijampolėje

 20. 21 axsel 2012-05-04 23:14

  tai kad daugiau nelabai kur yra daryti ta finala

 21. 22 sss 2012-05-04 23:35

  Siauliai (buvo kitas variantas be Marijampoles), Alytus (tiesaa ten anais metais vyko), Gargzdai, Taurage, Kaunas (nebent ten negalima zaist del stukpu apsvietimo?), sakyciau net Klaipeda. Dat Kedainius pridet i sarasa galima :)

  • 23 axsel 2012-05-05 09:59

   koks futbolas ant sintetinės dangos tai su sintetine danga atmetam kauno uzdarytas neturi licenzijos

 22. 24 Tbx 2012-05-05 11:57

  kaune ir butu vyke, nes ten zmoniu butu susirinke normaliai, plius abejoms komandoms panasus kelias iki stadiono. Bet nelaiku uzdare

 23. 25 lll 2012-05-05 16:03

  kas cia toks komentuoja?

 24. 26 lll 2012-05-05 16:12

  Simboliska, kad antros Suduvos – Tauro rungtynes ir antra kart stabdomos del dumu :)

 25. 27 lll 2012-05-05 16:16

  Biski saliskas tas komentatorius. “deja nepavyko Suduvai“, “Musu (apie Suduva)“ :)

 26. 28 lll 2012-05-05 16:35

  Lyg ziureciau suduvos.tv :D

 27. 29 neptūns III-tui 2012-05-05 16:43

  A. Reinikis, klubo atstovas spaudai.

 28. 30 rolas73 2012-05-05 16:56

  aciu dievui uz Luksi

 29. 31 Anonsas 2012-05-05 16:56

  Laimėjom Ekrano stiliumi, bet svarbiausia pergalė. Su tuo ir sveikinu :)

 30. 32 voleur 2012-05-05 17:12

  tik tiek kad trys taškai, o šiaip žaidimas visiškas bardakas kaip rungtynėse su reo gal net mažiau sakyčiau progų ir labiau haotiškesnis, taip kad perspektyvos miglotos

 31. 33 Anonimas 2012-05-05 17:13

  Braska trenerio kede

 32. 34 lll 2012-05-05 17:13

  Tai su pergale :) gaila tos praleistos progo, kai trise buvo i greita ataka tauragiskiai isbege, bet….

  Pritruko vistik Mascios (to italo kuris is to burio iskaitant treneri, pasiteisino:) ) vidury, dar Kizys trauma gavo..

 33. 35 griezhtas 2012-05-05 18:45

  Isvargta pergale. Siaip zaidejai visiskai pasimete ir nepsitikintys savo jegomis ir pagal zaidima isvis neatpazystami. Neatsimenu, kada Leimona maciau taip “pasus“ atidavinejant visiskai i niekur, o dar ir su puses minutes nusitaikymu. Vel visuotinis kamuolio perlaikymas iki praradimo. Zodziu reikia gal misias pas varvala uzpirkt ar visiem psichiatrijos seansus uzsakyt, kad vel pradetu tiket savim ir zaist taip kaip moka ir, t.y. kaip zaide pirmas varzybas su ekranu ir zaistu su pasimegavimu, o ne sukastais dantim…
  Man atrodo islikus ir lyderio nebuvimo problema nes dabartineje komandoje nelabai yra kas zaidejus uzvestu ar nuramintu…

 34. 36 lll 2012-05-05 19:03

  Kaip Jarmalavicius SIaulius prikele, siandien isvykoj Kruoja sudauze 4-0 :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama