11: SŪDUVA 1:0 TAURAS

Sūduva šį kartą sulošė Ekrano stiliumi – žaidė labai vidutiniškai, užtat pasiekė rezultatą. Ir, jaučiu, bendrą komandos būseną tokia pergalė kaip šiandien kelia aukštyn efektyviau, nei kokie šeši įvarčiai be atsako – ko galėtum laukti iš žaidimo su tokia komanda kaip Tauras. Šį kartą didelės ir kartais beviltiškos pastangos galų gale davė rezultatą. Puikus, gyvas pavyzdys to, kaip turi elgtis komanda, papuolusi į kritinę padėtį. O situacija šiandien iš tikro buvo kritinė – jei lygiosios su REO atrodė kaip košmaras be paaiškinamų priežasčių, tai šį kartą buvome labai netoli dvigubai rimtesnės nelaimės. Ir jei ne ta sėkminga Ledesmos-Lukšio jungtis paskutinėmis rungtynių sekundėmis, ko gero būtų lėkusi ne viena galva. Štai dėl to futbolas ir yra nuostabus dalykas – nes tragediją nuo laimės ir euforijos čia skiria viena tinkamai atlikta situacija.

O va teisėjas šiandien man patiko!

Pirmas kėlinys. Sūduva rungtynes pradėjo dviem puolėjais – visiškai logiškas sprendimas žaidžiant su viena silpniausių lygos komandų. Ant suolo šį kartą liko Šoblinskas, brazilas ir škotas, o saugų būrį sudarė Leimonas, Chvedukas, Urbšys ir Eliošius. Tauras iš tikro atrodė labai prastai – ir žaidimo, ir fizinio pasirengimo prasme. Vienintelis šios komandos iššūkis stadionui yra savo garsiu balsu jau pagarsėjęs treneris-mėgėjas. Aišku, Tauragės komanda buvo visai netoli vieno taško, tačiau visi kas matė rungtynes puikiai suprato, kad tai lėmė prastokai lošusi Sūduva, o ne Tauro komandos veiksmai.

Rungtynes Sūduva pradėjo visai neblogai ir iš pradžių atrodė, kad šį kartą komanda vargo neturės. Tačiau greito įvarčio įmušti nepavyko ir žaidimas pamažu išsilygino. Aišku, čia yra toks perdėtas įvertinimas – Sūduva buvo aikštės valdovė ir Taurui nelabai leido ką doro nuveikti, tačiau ir pati be vienos geros progos pradžioje nieko gero nepadarė. Tik į kėlinio pabaigą Tauras atliko keletą smūgių į vartų pusę – tada, kai Sūduvos pasimetimas pasiekė giliausią dugną.

Reikia kalbėtis su komanda apie pirmo kėlinio efektą – jau ne pirmą kartą Sūduvai reikia pertraukos, kad imtų lošti prieš silpnesnį varžovą. O pirmas kėlinys gaunasi toks beviltiškai beprasmiškas – komanda dar nejaučia grėsmingai artėjančio finalinio švilpuko, todėl lošia puse jėgos. O juk jei pavarytų pačioje pradžioje taip, kaip varo paskutines 10 minučių, greičiausiai įmuštų pora ankstyvų įvarčių ir rungtynių baigtis būtų aiški.

Prasto pirmo kėlinio priežastys buvo labai panašios į paskutinį žaidimą su Ekranu. Viena, sudėtingos pozicinių atakų pradžios, kurioms yra sugaištama daug laiko stundant kamuolį savo aikštės pusėje. Antra, nuolatinis kūrimas voratinklinių situacijų, kai bandoma pasuotis aikštės krašte kokiuose penkiuose kvadratiniuose metruose. Trys Sūduvos žaidėjai ir kokie penki priešininkai – šie voratinkliai yra šimtu procentų beviltiški, nes geriausia, ką galima pasiekti yra užribis. Trečia, techninis brokas paskutinėse pasų stadijose ir nesusikalbėjimas tarp žaidėjų. Šį kartą tokio broko buvo tiek daug, kad dažnai net būdavo sunku pasakyti, ar pasas būdavo kreivas ar tas žaidėjas, kuriam pasas būdavo skirtas, neteisingai perskaitydavo situaciją.

Visa tai įvelia komanda į beviltišką būseną, kai atrodo, kad nesigauna visiškai niekas. Juolab, kad tempą nuolat mušdavo Tauro žaidėjų pseudotraumos. Ko jau ko, o skausmus simuliuoti treneris italas komandą tikrai išmokė. Aišku, visai gali būti, kad šio gulėjimo ant vejos padarinys – labai prasta komandos fizinė parengtis.

Taigi, pirmas kėlinys buvo toks liūdnas, kad net per pertrauką savo šokius demonstravusios merginos nuotaikos nepataisė. Sūduvoje būtų sunku rasti bent vieną žmogų, kurio žaidimą pirmame kėlinyje būtų galima įvertinti teigiamai. Na galbūt juo galėtų būti Urbšys ar Radžius. Puolėjų ir vėl nesimatė, Eliošius ko gero nė vieno karto nesugebėjo normaliai kamuolio susistabdyt, o Leimonas į visas puses skleidė perdavimus be adreso. Chvedukas lošė labai atsitraukęs – toks jausmas, lyg būtų su Leimonu vietomis susikeitęs. Dėl prasto Eliošiaus žaidimo kairys kraštas buvo visiškai miręs, o dešiniame Urbšys ir Borovskis nuolat įsiveldavo į tuos mano minėtus voratinklius. Tiesa, vienintelė padori ataka nutiko būtent jiems dalyvaujant – deja, Eliošiui įmušt nepavyko, nors tereikėjo pramušti į bet kurį vartų kraštą, o ne centran, kur stovėjo Tauro vartininkas.

Vienišas Ledesma per rungtynių pertrauką. Kažkaip liūdna buvo žiūrėti į brazilą aikštės kampe – tos kelios minutės įkūnijo sezono pradžios jausmą.

Antras kėlinys. Kaip ir galima buvo laukti, antras kėlinys buvo žymiai smagesnis. Sūduva jau kaip reikiant užspaudė Taurą jų aikštės pusėje, kėlė krūvas kampinių, mušė baudos smūgius, pakankamai sėkmingai spardė iš toli. Netgi įmušė vieną įvartį, kuris buvo neįskaitytas po mažumą abejotinos nuošalės. Velniai nematė tos nuošalės – nes įvartis, ir visai smagus, vis viena buvo įkaltas.

Antras kėlinys jau akivaizdžiai parodė komandos lygių skirtumus. Visa, ką pavyko pasiekti Taurui, tai surengti vieną tobulą kontrataką, kurios metu, po kelių Sūduvos gynėjų klaidų, trys Tauro žaidėjai artėjo prie vartų prieš vieną Sūduvos gynėją. Tačiau sulošė jie tiesiog beviltiškai. Pagirti galima ir ryžtingai toje situacijoje pasirodžiusį Matuzą.

Šį kartą keitimai buvo labai į naudą. Eliošiaus sodinimas ant suolo tiesiog prašyte prašėsi. Šoblinskas taip pat nemažai gyvybės Sūduvos puolimui įkvėpė. Šis žaidėjas įnešė fizinio intensyvumo – Sūduvos veiksmai iškart tapo aktyvesni ir aštresni. Tiesa, prašėsi ir Leimono keitimas, tačiau Liubšys pasirinko ne jį, o Chveduką. Galėtume ir vėl stebėtis, nes Chveduko žaidimas pradedant atakas yra ženkliai efektyvesnis, tačiau šį kartą pasiekta pergalė pateisina ir šį keitimą. Intensyvumo įnešė ir Thomsonas – nors jo žaidime buvo netikėtai daug broko, tačiau škotiška futbolo mokykla tiesiog yra ženkliai agresyvesnė, todėl tas žaidėjas buvo vienas matomiausių antrame kėlinyje, nepaisant krūvos atliktų klaidų.

Paskutinis keitimas – Ledesma. Nori nenori, bet apie brazilą ir vėl tenka kalbėti. Sklinda kalbos, kad jo komandoje gali ir nelikti, tačiau kad ir kaip bekritikuotum jo žaidimą, jis yra visa galva aukštesnis už tą futbolą, kuris lošiamas Lietuvoje. Jo pasirodymas aikštėje ne tik sulaukė daugiausiai plojimų (kas ir rodo žiūrovų požiūrį į brazilą), bet ir iškart sucementavo komandos priekį. Puolime atsirado žmogus, kuris gali palaikyti kamuolį ir atlikti tikslų perdavimą – ir jau vien to pakanka, kad Sūduvos puolimas taptų įdomesnis, įvairesnis, aštresnis. Iškart ėmė matytis Lukšys, iškart daugiau erdvės gavo kiti žaidėjai. Negali nesižavėti Ledesmos sugebėjimais pasiimti kamuolį po perdavimo, kai net negalvoji, kad jis gali aplenkt du-tris drūtus gynėjus. O tokių situacijų buvo ne viena – ir prieš baudos aikštelę ir joje. Kitas dalykas – kartus su Ledesma atsirado baudos smūgiai aplink baudos aikštelę, nes be pražangos iškrapštyti iš brazilo kamuolio Tauro gynėjai nesugebėdavo. Po tokių situacijų buvo įmušti abu įvarčiai. Tokios tokelės – gali kritikuot Ledesmos atsipalaidavimą, tačiau tik pasirodęs aikštėje jis iškart tapo traukos centru. Vienžo, suprantu, kad jo išlikimą komandoje lems daugybė faktorių (finansai, komandos padėtis lentelėje ir t.t.), tačiau aš vis viena balsuočiau už jo paturėjimą bent jau iki pat šio sezono pabaigos.

Už antrą kėlinį gerus pažymius jau galima rašyt didesniam žaidėjų būriui. Pradedant Matuzu ir baigiant Lukšiu. Tačiau labiausiai išskirti šį kartą norėčiau Radžių, kuris į pabaigą ėmėsi sau nebūtingos atakuojančos iniciatyvos tada, kai to labiausiai reikėjo. Spėju, jis buvo vienas iš tų faktorių, kuris lėmė totalinį Tauro vartų šturmą.

Sūduvos įvarčio istorija – o čia yra viskas. Vienų begalinis džiaugsmas, kitų – neišpasakyta neviltis. Tačiau greitai ir vienų, ir kitų emocijas įveikia alinantis nuovargis.

Taip vadinamas incidentas. Kadangi aikštėje didesnę rungtynių dalį nebuvo į ką labai žiūrėti, įtampos rungtynėms suteikė Sūduvos stadionui gan nebūtingas nutikimas. Sūduvos sakalai šį kartą paleido tokią kareivišką dūminę uždangą, kad teisėjui teko net stabdyti žaidimą. Buvo įspūdinga. Tuomet scenoje pasirodė klubo prezidentas, kuris stadiono apsaugai uždavė sunkiai įgyvendinamą misiją – pašalinti Sakalus iš jų tribūnos. Tačiau ir patys Sakalai toliau į konfliktus veltis nepanoro ir dar po vieno prezidento paraginimo persikėlė į centrinę tribūną, palikdami savo vietoje keletą sėdinčių įžūlėlių.

Ir kai atrodė, kad jau ir vėl gali ramiai sau stebėti rungtynes, užrūko Tauro tribūna. Tiesa, ji rūko silpnai bei trumpai, tačiau prie ankstesnės rungtynių aktyvacijos vis viena prisidėjo.

Jaučiu, komandai bus už šitą Sakalų triuką išrašyta bauda. Įdomu bus pamatyti, kokį sprendimą priims ir komandos valdžia – panorės parodyti savo jėgą ir eliminuoti Sakalus iš stadiono ar susitars taikiai.

Oficialus komandos požiūris yra viena. O va protestuojantis švilpesys iš centrinės tribūnos pamačius, kaip Sakalai, lydimi apsaugos, palieka savo tribūną ir plojimai, dūmams pasirodžius Tauro tribūnoje aiškiai parodo eilinio žiūrovo požiūrį. Riebūs šiandienos dūmai iš Sakalų tribūnos atliko tokį metafizinį-psichoanalitinį viso stadiono apvalymą, paleisdami dangum tą galingą frustraciją, kurią visiems čia buvusiems kėlė blankus komandos žaidimas. Po jų žiūrėti rungtynes kažkaip tapo lengviau. Sakalai atidavė save pykčiui, kurio taikiniu iki šiol buvo prastai lošiantys žaidėjai. Lyg ir pasidalino su komanda kalte dėl neplanuotai sudėtingos sezono pradžios. Komandos valdžios sprendimą pamatysim jau sekančiose namų rungtynėse. Tačiau faktas yra vienas – futbolo klubas nėra standartinis uabas, kurio dalyvių veiksmus gali įvertinti pagal įprastinius ir visiems žinomus elgesio modelius. Šį kartą Sakalai pažeidė įstatymą, tačiau esu tikras, kad jų dūmai buvo svarus indėlis į šiandienos pergalę.

O užbaigti norisi štai tokiu vaizdeliu – apie meilę, draugystę, taiką ir kitus smagius dalykus. Būtent to šią akimirką visiems ir norisi palinkėti!

33 Responses to “11: SŪDUVA 1:0 TAURAS”


 1. 1 jotvingis 2012-05-05 20:55

  Sūduvos sakalai tęsė savo palaikymą centrinėj, o savo tribūną paliko po aštrių pasisakymų, tiksliau kamandų, kurių nesinori sakyt, nes kalbėjo labiau emocijos. Suprantamas įkarštis dėl prasto žaidimo, bet…

  Daugumą, turbūt visus, Lietuvos futbolo klubus su fanų klubais sieja tvirtesnė ar silpnesnė bambagyslė, todėl tokia situacija ir įvyko. Atskubėjo pats šeimininkas ir išvaikė kaip … Aaaii geriau pacituosiu vieno aktoriaus kalbą skirtą aukščiausiajam šeimininkui – Au au au au au aaaaaauuuuu..

  O Sūduvos sakalai iš stadiono dingtų tik įvedus facecontrol’ą

 2. 2 Anonsas 2012-05-05 20:59

  galvoju, gal žaidžiant prieš reo ar Tauro lygio komandas reikėtų pabandyt sąmoningai šiek tiek atiduot kamuolio kontrolę ir suregzt kelias kontratakas? Nes kai ginasi 10 priešininkų įsivyrauja klampus pozicinis puolimas, kuris parankus nebent Ekranui (beje todėl jie ir yra pirmoj vietoj) o mums toks žaidimas – peilis po kaklu. Mums reikia erdvės įsibėgėjimui, o kai tas įsibėgėjimas įvyksta galim nuveikti nemažai… Na čia tik mano pasvaičiojimai.

 3. 3 ponas pop 2012-05-05 22:17

  Yra tiesos shiuose zodziuose. Pvz., Zalgiris su Suduva taures rungtynes panasiai loshe. Cia tik dar viens niuansas yra – Suduva kazkaip prarado sezono pradzios greiti pradedant atakas, o norint kontratakuot su silpnesnem komandom tai yra tiesiog privalomas elementas

 4. 4 Kepure 2012-05-05 23:41

  Bet tai kaip Siauliu Kepure , nupute Kruoja :)
  Bus labai idomus macas su Suduva . Ar tik nereiks jums gerbiami ponai po maco su Siualias , nusimti kepuriu pries Jarmalaviciu . :)

 5. 5 ponas pop 2012-05-06 00:08

  Matysim kaip cia bus. Apie kepure galesim pakalbet po menesio kito. Lietuvos klubai nera tokie kruti, kad treneris per keleta dienu ka nors radikaliai naujo galetu padaryt. Anksciau at veliau Siauliai vis viena turejo atsigaut. Shi karta, speju, priezastis yra ne tiek naujo trenerio pasirodymas, o senojo isnykimasai

 6. 6 @ 2012-05-06 11:08

  OLE OLE OLE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 7. 7 hmm 2012-05-06 16:17

  Jei jau komanda ginasi taip, kad labai sunku pasuotis salia baudos aiksteles, tai gal verta patampyt zaidejus is baudos aiksteles paivairinant puolimo arsenala ir grasinant tolimais smugiais? Vakar kaiptik puikus pavyzdys buvo kai vartininkas uzgrybaudavo ir nesugraibydavo kamuolio. Taip luksys vos neimuse. Plius kaip dar kazkas rase, gerai butu kamuolio kontroles biski padovanoti priesininkams kad skyliu prisikurtu.

 8. 8 pikas 2012-05-06 20:02

  komandoje jauciasi trenerio ranka!!! :)

 9. 9 veteranas 2012-05-06 20:07

  kazkaip jau turetu suduva pradeti ileidineti breive, vaikis gerai losia ir musa nemazai golu. Reik apsaudyt tokius aukstesnem lygi jei nori komanda kazkiek uzsidirbti is pardavimu ir pastiprint savo sudeti uzaugintais zaidejais

 10. 10 Medis 2012-05-06 22:49

  Nu va, Ekranas tiesiog sumalė tą reo. Vat ir pasijuto kas yra kas.

 11. 11 ponas pop 2012-05-06 23:10

  beje, panašu, kad šitas turas kol kas bus ko gero mažiausiai aplankytas – matėsi, kad Marijampolėje bus tuščia – taip ir buvo (600), bet net ir Ekranas tesurinko 750. Bangos pažiūrėt atėjo daugiausiai, bet ir ten iki tūkstančio netraukė.

 12. 12 Anonsas 2012-05-06 23:20

  Na medi, iš to praktiškai nieko neįmanoma spręst. Aišku tik tai, kad kiekvienos rungtynės – vis kita istorija.

 13. 13 ponas pop 2012-05-06 23:43

  aha, būtent. tas pats, kas padaryt išvadą apie kruoją dėl to, kad su šiauliais praleido beveik tiek pat bankių, kiek per visas likusias rungtynes. arba sakyt, kad tauras sustiprėjo, nes vos vos lygiųjų su sūduva neištraukė.

 14. 14 Varvalas 2012-05-07 09:06

  Liubšys dar turi kelias dienas nusipirkti beretę (ar pasisekus ir geriau), nes kol kas būsimų rungtynių favoritas yra labai aiškus.

 15. 15 ponas pop 2012-05-07 10:07

  tai gal neverta jau taip iš anksto galvas nuleist:) juolab, kad visiems yra laiko išsimiegot, pamedituot ir apsitart:)

 16. 17 Anonimas 2012-05-07 17:50

  SS ir vėl žiniasklaidos akiratyje.

 17. 18 Dzūkas 2012-05-07 18:03

  3 apsauginai :) Reikėjo ausų jiems išrašyti ir viskas.Kokios dar problemos?

 18. 19 W@one.lt 2012-05-08 18:26

  apsauginiai musu draugai,ir alaus isgeriam,ir siaip pastumiam ant ju :) poto neleis dumu isinest ;)

 19. 20 W@one.lt 2012-05-08 18:27

  Musu ziniai apsauginiai patys kalti,del konflikto….kodel nesugeba SS nariu patikrint,o tikrina tik merginas nekaltas….tai vat kokia apsauga tokia ir tvarka

 20. 21 Anonimas 2012-05-08 22:05

  nuo kada A.C.A.B. draugai yra?

 21. 22 Anonimas 2012-05-08 22:06

  nuo kada A.C.A.B. draugai?

 22. 23 sd 2012-05-09 09:00

  acab visu draugai!!!!!!! ypac ANONIMO :D

 23. 24 Anonsas 2012-05-09 19:11

  Šiek tiek ne į temą, bet įdomu – http://www.youtube.com/watch?v=EIuDu9HP7a8

 24. 25 Lukas 2012-05-10 10:54

  Dar zandu pas budraiti dideliu tada nebuvo :)

 25. 26 Rukas 2012-05-10 10:56

  paskirta solidi 200 lt bauda manau fanams ikandama :)

 26. 27 griezhtas 2012-05-10 11:52

  Paziurejau, kad su suduva del korteliu negales zaisti Lunskis ir ir Kirchneris, tai galima sakyt siauliu puse gyneju bus dubleriai. Tai bent teoriskai suduvai imust atsiranda daugiau sansu…
  Beje kokia reali situacija su kortelemis suduvos zaidejams? kas turi sansu gave geltona praleist varzybas su zagliriu?

 27. 28 Dita 2012-05-10 14:03

  3 geltonas turi V.Slavickas, V.Barovskis, P.Lukšys ir C.Thomson. 3 geltonos ir raudona – N.Radžius, 4 geltonos A.Urbšys.

 28. 29 ponas pop 2012-05-10 14:09

  tai viskas čiki. nečiki bus jei minėtieji sūduvos nariai su šiauliais gaus geltonų – tada jau su žalgiriu teks suktis. vienžo, įmušus įvartį marškinėlių geriau šį kartą nenusivilkinėti:)

 29. 30 griezhtas 2012-05-10 14:37

  Urbsys jau lygtais savo bausme atlikes, kiti 5 lai pasisaugoja zalgiriui

 30. 31 Tbx 2012-05-10 16:56

  Dubleriai :D
  viskas ramu: pilypas; rimavicius; gusocenko; juvenalis.
  kuris is situ gyneju dubleris?

 31. 32 griezhtas 2012-05-10 18:37

  ne per gerai tie siauliai gyvena sitiek zaideju ant pakeitimo turedami… :)
  Nu bet kuriuo atveju siauliu gynyba bus siek tiek silpnesne nei su Lunksiu

 32. 33 Tbx 2012-05-10 20:09

  situacija tokia kad siauliai nekovoja del pirmu vietu todel gali leisti sau prabanga dublerius ileidineti losti kurie veliau tampa pakankamai ryskiom asmenybem (arlauskis, kuklys, simaitis, jurevicius, silenas) dar keli neblogi yra komandoje (eliosis, pilypas, gusocenko) aisku kurkas didesne dalis zaideju savo proga nepasinaudojo. bet per pastoriuosius penketa metu isbandyta labai daug dubleriu pagrindineje komandoje.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama