Laukiam: Šiauliai – Sūduva

Lietuviško futbolo cirkai. A lygos maratone nutiko šiokia tokia pertraukia. Šiaip jau – normalus, įprastinis tarpas tarp turų, tačiau paskutiniu komandos lošė kone kas trečią dieną, tad savaitės skylė jau atrodo gan keistai. Tačiau reikia pratintis – vasarą tvarkaraštyje dar didesnių skylių bus pakankamai daug ir pirmoji jų nutiks iškart po rungtynių su Dainava, kai A lygos čempionato nematysim kokias tris savaites. Tiesa, lietuviško futbolo tuo metu bus, tačiau ne Lietuvoje.

Tuo tarpu LFF, ištaikiusi tylią akimirką, mestelėjo mums dar vieną piarinę bombą – Seimo narių stiliumi federacijos bosai surengė iškylą į labai netikėtą, tolimą bei prabangią šalį ir pareiškė, kad turi ketinimų joje surengti Baltijos šalių taurės varžybas. Beje, Baltijos šalių taurės turnyre sudalyvautų ir tos netikėtos šalies rinktinė. Štai tokia istorija – beveik prilygstanti prieškario geografo Kazio Pakšto siūlymui perkelti Lietuvą į Madagaskaro salą, kad valstybės piliečiams nebetrukdytų nei lenkai, nei vokiečiai, anei kiti kaimynai.

Atvirai pasakius net nesinori gilintis ir analizuoti tokią nesąmonę, kaip Baltijos šalių taurės varžybos Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Net nekalbant apie tai, kad planuojamu turnyrui metu oro temperatūra šiaurės šalių gyventojams gali būti košmariška. Štai vakar, pavyzdžiui, Dubajuje buvo 38 laipsniai karščio, o o šiandienai planuota 41. Įdomu būtų pažiūrėt, kokį futbolą Baltijos šalių futbolistai tokiu oru galėtų parodyti. Įtariu, pasaulyje pilna draugiškų turnyrų, į kuriuose Lietuvos rinktinė treniruočių vardan galėtų patekti, jei tik būtų noro. Tiesiog nesuvokiama, kuriam galui išboginti iš regiono draugiškas žaidynes, kurios, įdarbinus marketingistus ir mestelėjus šiokio tokio pinigo, galėtų čia tapti gražia tradicija. Jau geriau futbolo pareigūnai padirbėtų plėsdami turnyro formatą ir į jį pasikviesdami ne tik suomius, bet ir stipresnes regiono rinktines.

Apie šio plano prasmę diskutuoti tikrai nėra reikalo. Pernelyg absurdiškai jis skamba. Padiskutuoti galima apie ką kita. Aš esu pasirengęs palaikyti LFF, pasirengęs mėgint suprast jos tikslus ir pastangas vardan lietuviško futbolo. Netgi esu pasirengęs ramiai ir korektiškai išklausyt federacijos nuopelnus Lietuvos futbolo žydėjimui. Tačiau niekaip negaliu susitaikyt su tuo, kad ši organizacija nesugeba gyvent taip kaip gyvena daugelis kitų – tiesiog normaliai, padoriai, be absurdų, nesąmonių ir šiuolaikiniame normaliame pasaulyje nesuprantamų sprendimų.

Dar nespėjo pasimiršt daug dviprasmiškų diskusijų kėlusi rinktinės išvyka į Čečėniją, o mes gauname naują siurprizą. Įdomu, kada federacijos žmonės pagaliau supras, kad viskas, ką jie padaro gero Lietuvos futbolui yra nubraukiama viena štai tokia nesąmone, iš kurios juokiasi visi mąstantys žmonės? Kiek galima tą vargšą Lietuvos futbolą išstatinėti kaip pajuokos objektą? Galim tik dievuliui padėkot, kad dar vienas legendinis personažas iš futbolo į krepšinį persimetė ir jau kuris laikas linksmina tos sporto šakos mylėtojus.

Keletas vaizdelių ir pirmo rato žaidimo. Visų foto autorius – V. Knyzelis. 

Šiaulių orbitos. Gerai, grįžtam prie savų reikalų. Sūduvos laukia rimta išvyka į Šiaulius. Kad Šiauliuose nebus lengva – galime tuo būti tikri. Nors nuspėti Šiaulių šiandieninį pajėgumą ir galima rungtynių baigtį yra labai sunku. Kelionė bus sunki ir rizikinga, nes abi komandos šiuo metu laikosi „ant emocijų“. Sūduvos emocijos mažumą negatyvios, Šiaulių – neseniai iš totaliai negatyvių virtę euforinėmis. O esmė yra ta, kad abi komandos kol kas dar yra „ieškojimų kelyje“ – kalbėti apie stabilų Šiaulių ar Sūduvos žaidimą dar per anksti. O tai reiškia, kad rungtynių baigtį gali nulemt tai, su kokia nuotaika kiekviena komanda išeis į aikštę. Taip pat gali nulemt, koks nors nutikimas rungtynių metų – ankstyvas ar netikėtas įvartis, raudona kortelė ar dar kas nors. Kai komandos emociškai nėra stabilios, panašūs nutikimai gali žaidėjams suteikti sparnus arba įmesti juos į giliausią duobę.

Kalbėti apie Šiaulių atgimimą ankstoka. Taip, Šiauliai sulošė du puikius turus – ėmė šešis taškus ir įmušė 9 įvarčius. Abu kartus parodė charakterį – vieną kartą atsitiesdami po praleisto įvarčio, o kitą – triuškindami lyg ir šią akimirką pajėgesnį varžovą. Tačiau teigti, jog atsigavo ne tik Šiaulių rezultatai, bet ir žaidmas galėtų tik didžiausias drąsuolis.

Kaip lošė Šiauliai su Atlantu nežiūrėjau. Bet ten ir žiūrėti nelabai yra ką. Atidžiaus akį užmečiau į daugelį turbūt nustebinusią lengvą Šiaulių pergalę prieš Kruoją, kurią vos vos įveikė Žalgiris, o Sūduva apskritai nieko doro su šia komanda nenuveikė. Taigi, tikėjausi smagių rungtynių. Bet Šiaulių pergalė prieš Kruoją nebuvo nei smagi, nei įdomi, anei kvapą gniaužianti. Suprantu, kad Šiaulių fanams yra nusispjaut, kokį futbolą lošė jų komanda. Svarbu, kad mušė įvarčius ir pasiėmė tris taškus.

Šiauliai nelošė geriau ir gražiau už Kruoją. Nė viena komanda ten nelošė gerai ir gražiai. Galėtum net sakyt, kad Šiauliams pasisekė (nes pavojingų atakų daug nebuvo), o pats rezultatas toli gražu neatspindėjo situacijos aikštėje. Faktas – Šiauliai laimėti norėjo labiau. Jiems pavyko įmušt gan greitą įvartį, po kurio Kruoja pakriko ir leidosi įveliama į pagreitintą futbolą su galybe techninio broko aikštės viduryje. Šis chaotiškas futbolas Šiauliams buvo žymiai dėkingesnis – legendinė Kruojos gynyba suiro, o Šiauliai taip smarkiai norėjo įmušti, kad tą sugebėjo padaryti dar tris kartus.

Tačiau nė vieno įvarčio Šiauliai neįmušė po normaliai padarytos atakos. Jei neklystu, keturis iš penkių įvarčių į Atlanto vartus Šiauliai mušė po standartinių situacijų – po baudos smūgių ar kampinių. Šį kartą po kampinių buvo įmušti du pirmieji įvarčiai. Pirmąjį Rimkevičius mušė po žiaurokos Kruojos vartininko klaidos, kai tas siekė ir nepasiekė po kampinio aukštai lekiančio kamuolio. Aišku, Kruojos gynėjai ten taip pat nepasižymėjo, nes ten, kur krito kamuolys nebuvo nieko, išskyrus Šiaulių puolėją, kuris ramiai galva įkalė bankę. Antrą įvartį Rimkevičius mušė, kai po kampinio kamuolys nusileido prie pat vartų, kur kilo didelė sumaištis. Na o likusieji du įvarčiai buvo padaryti visiškai sėkmingų ir įspūdingų personalinių veiksmų dėka – pirmiausia puikiai sulošė Rimkevičius, įvartį padaręs iš gan abejotinos kontratakos, kai laimėjo dvi dvikovas ir puikiai permetė kamuolį per vartininką. Ketvirtasis įvartis buvo panašus – lyg ir nelabai pavojinga situacija, kuri virto labai įtempta po to, kai Vėževičius apėjo du priešininkus.

Į turo gražiausio įvarčio rinkimus pateko būtent Vėževičiaus įvartis, nors man atrodė, kad Rimkevičiaus trečiasis įvartis buvo žymiai įspūdingesnis, nes šis žaidėjas dvikovas laimėjo atlikdamas nestandartinius veiksmus.

Sūduvos iššūkiai. Kaip sakiau – šiose rungtynėse gali nutikti visko, tačiau aš pastarųjų turų Šiaulių atgimimo nebijočiau. Galėtum sakyt, kad Sūduvai Šiauliai teko labai nelaiku – kai pagaliau pradėjo atsigauti. Bet iš kitos pusės žvelgiant, begalinis Šiaulių noras įmušti ir laimėti šiandieninei Sūduvai gali būti visai naudingas. Juk tai reiškia, kad Šiauliai atakuos. Tai reiškia, kad jie nemėgins žaisto tokio gynybinio futbolo, koks Sūduvai tapo didžiuliu iššūkiu rungtynėse su REO ir Tauru.

Nors užmuškit, bet nepatikėsiu, kad mums taip gerai pažįstamas treneris ryžtųsi koreguoti šiuometinį komandos įkvėpimą ir versti ją nuo pat rungtynių pradžios atiduoti Sūduvai centrą bei laukti progos kontratakai. Mūsų komandai toks požiūris į rungtynes ko gero būtų žymiai sudėtingesnis, tačiau, kartoju, netikiu, kad Šiaulių treneris būtų toks drąsus ir gudrus. Greičiausiai ypatingos trenerio rankos nejausime, o komanda loš tokį bazinį futbolą, paremtą tomis geromis emocijomis, kuriomis Šiaulių klubas gyvena paskutinę savaitę. Tiesa, atkreipti dėmesį verta ir į tai, kad pora Šiaulių pagrindinės sudėties gynėjų praleis šias rungtynes dėl pernelyg didelio geltonų kortelių skaičiaus.

Daugiau ką šnekėt apie Sūduvą, jos žaidimą ir galimą taktiką šiuo metu nesinori. Ir taip jau daug visko buvo pasakyta. Bus tiesiog įdomu pažiūrėti, ar į gera komandai išėjo „net“ savaitės pertrauka. Panašu, kad visi pagrindiniai Sūduvos žaidėjai sekmadienio rungtynėms yra pasirengę, komanda gavo progą pailsėt daugiau nei šiuo metu įprasta, todėl pasiteisinti dėl prasto rezultato nelabai bus galimybių. Atvirai pasakius, Sūduvai šiuo metu reikėtų daugiau galvot apie Ekrano stiliaus požiūrį į čempionatą. Svarbu ne žaidimas, o rezultatas, kurį būtina pasiekt kiekvienose rungtynėse. Nesvarbu kaip, nesvarbu kokį futbolą lošiant. Nes jei nebus rezultato – nebus ir komandos atgimimo. Neįmanoma sutvarkyti psichologijos, pasitikėjimo ir žaidimo, jei barstai taškus ten, kur to daryti nevalia. Tuo tarpu pergalės neišvengiamai atves prie žaidimo, kuris džiugins mus visus. O kol kas komandai verta galvot tik apie tris taškus, kuriuos sekmadienį būtina parsivežit.

14 Responses to “Laukiam: Šiauliai – Sūduva”


 1. 1 2012-05-11 14:55

  Nemanau , kad Siauliams laukti kontrataku butu protingas pasirinkimas. turint omeny kad jie musa ivarcius is standartu ir suduvos silpnoji vieta yra gynyba su vartininku.
  bet cia kiekvienam savo.

 2. 2 ponas pop 2012-05-11 21:54

  Ir dar nepamirškit, kad šitas rungtynes per teliką rodys

 3. 3 Zdgoda 2012-05-12 21:54

  Per tv neįmanoma žiūrėti lietuviško futbolo. Miegas ima ir daugiau nieko. Jau geriau važiuoti su SS į Šiaulius ir ten stebėti.

 4. 4 mantas 2012-05-13 11:08

  Federacija ir toliau stebina savo “orginaliais“ projektais. Iš dalies pateisinama. Reikia kokiu tai budu uzsidirbti pinigu, o arabai ju turi su kaupu, tik duok jiems pramoga. Pinigai gerai, bet kur jie nueina?? Europos atrankos cikle Lietuva pateko i grupe su “biednomis“ komandomis is kuriu nelabai ka “pasidarysi“. Todel ir tenka ieskoti laimes arabu dykumose. Idomu kodel buvo numarinta Baltijos lyga, kurioje zaide klubines komandos. Buvo daug geru rungtyniu. Ar nereiktu federacijos bosams nukreipti pastangas i tai, kad Baltijos lygos nugaletojas patenka i UEFA lygos turnyra..

 5. 5 Anonimas 2012-05-13 12:51

  Tai kad neduos papildomos vietos niekas nes per silpnas baltijos regionas todel ir pasimire projektas vietos europoje neduoda o prizinis fondas irgi juokingas

 6. 6 veteranas 2012-05-13 13:18

  Isvis as uz tai, kad lietuva latvija ir galbut estija sujungtu savo lygas. Futbolas pritrauktu daug daugiau remeju, taptu populiaresnis ir kokybiskesnis. Juk reklamuojantis per viena komanda, tavo pavadinima suzinos jau ne tik Lietuviai bet ir Latviai, Estai.

 7. 7 veteranui 2012-05-13 13:55

  UEFA tikrai neleistu, kad isnyktu nacionaliniai cempionatai. Baltijos lyga gali buti tik kaip paildomas turnyras, kaip krepsinyje yra BBL, VTB ar Adrijos lygos.

 8. 8 voleur 2012-05-13 16:57

  jau atrode kad pergale salia se tau 3-3, pralostos rungtynes …

 9. 9 Remis 2012-05-13 16:59

  Negi “Sūduvos“ žaidėjai nežino, kad rungtynės trunka 90 plius kiek pridės teisėjas, o ne 80 minučių. Kaip tik nustojo žaisti, taip ir gavo per kuprą.

 10. 10 Bucas 2012-05-13 16:59

  jo, tai ne KOMANDA, o mulkių gauja. Manau, kad nepaisant to, kad dauguma kalbas apie trenerio keitimą laiko nepagrįstais kliedesiais, Liubšio likimas pakibo ant plauko. Ar jis iki kitų rungtynių nenutrūks- pažiūrėsim

 11. 11 veteranas 2012-05-13 17:07

  Nu ka, suduva lose graziai ir gerai siandien.. bet tik atsipalaidavo 5 min ir gavo i kupra. Gaila.
  O kodel gali UEFA neleist? deretis tik reikia. Tai butu tik pliusas futbolui.

 12. 12 veteranas 2012-05-13 17:14

  Liubsiui reik duot sezona uzbaigt, keitimu nieko teigiamo nepasieksim, nebent treneri kaip couceiro prigriebsim, o tai nelb realu

 13. 13 Kuzma SS 2012-05-13 17:19

  Tik keiktis norisi. Atrodo pagaliau žaidėm su ugnele, atrodo pagaliau kuriam progas vieną po kitos. Nu bet … negaliu. Panašu kad sezonas vėl sušiktas – eilinį kart kausimės dėl bronzos. Jau net fortūna išsityčiojo iš komandos. Mūsiškiai turi 8 progas, ir muša 3. Tuo tarpu Šiauliai gal tik 1,5 progos, bet kažkai sugeba įmušt tuos pačius 3. Nėra ką ir pakomentuot. Nebent tai, kad laikas būtų išnaudot progas, net jei ir pirmauji kelių įvarčių persvara…

 14. 14 Anonimas 2012-05-13 18:26

  manau reikia jau padekot liubsiui uz darba.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama