13: SŪDUVA 0:0 ŽALGIRIS

Fotoaparatą šį kartą pamiršau, o nuotraukos telefonu gelbsti nebent nuotaikai išreikšt. Mūsų pasaulyje – vis dar pilka.

Ką gi – kol kas mes vis dar esame tame pačiame taške. Šio turo rezultatai byloja tai, kad visi trys pirmieji klubai prarado lygiai po du taškus. O kita elementarioji tiesa yra ta, kad skaudžiausias šis praradimas yra mūsiškei Sūduvai, kuri ir vėl gali laikinai trečion vieton užleist Kruoją. Greičiausiai šis pasimainymas su Pakruojo komanda ir vėl bus laikinas, tačiau nuo jos atsiplėšti vis dar nepavyksta. Šiauliai taip pat ko gero tik artės – jie ir toliau muša įvarčius (jau 14 per paskutines 4 rungtynes) ir renka taškus. Vienintelis iš trijų klubų ramiai miegoti gali Ekranas – šis klubas jau tiek atsiplėšęs nuo konkurentų, kad be didelės įtampos gali leist sau karts nuo karto prarast taškų su lygos vidutiniokais. Ekranui dabar svarbiausia nedalint taškų Žalgiriui ir Sūduvai – tad ši komanda jau gali ir sudėtį pastumdyt ir su mažiau lošiančiais futbolininkais paeksperimentuot. Tuo tarpu Sūduva ir Žalgiris kiekvienose rungtynėse privalo mest aikštėn visus stipriausius ir kaskart kapotis net ir dėl vieno taško.

Grožis prieš rezultatą. Šiandien Sūduva ir vėl sužaidė geras rungtynes. Panašiai kaip ir su Šiauliais. Tačiau, deja, ir vėl teigiamas rezultatas pasiektas nebuvo. Užtat ir sakysiu, kad komanda dar nėra pilnai atsigavusi po ją ištikusios krizės. Spėju, kad netsigavimo priežastis – psichologija. Komandai vis dar trūksta pasitikėjimo – nes tokiose rungtynėse pasitikėjimas ir tikėjimas padeda laimėt tuos kelis centimetrus ar kelias sekundes, kurie skiria „pavojingą progą“ nuo įvarčio.

Taigi, Sūduva sužaidė gerai. Netrūko dominavimo aikštėje, gražių akimirkų, netrūko net progų. Vienintelis dalykas, ko trūko – įvarčio. Bent vieno. Jis galėjo stipriai pakeisti rungtynių eigą. O va antrame kėlinyje komandai pritrūko ir jėgų.

Žalgiris nebuvo ta komanda, kuri mindė Sūduvą pirmo rato rungtynėse. Žalgiris akivaizdžiai pametė savo žaidimą. Kombinacinių elementų Žalgirio žaidime yra daug ir gražių, tačiau ir jiems labai trūksta tikslumo ir sąmoningumo paskutinėse atakos stadijose. Žalgiris šiandien buvo tokia komanda, prieš kurią tikrai buvo galima laimėt.

Tuo tarpu Sūduva buvo netoli sezono pradžios lygio. Negali sakyt – klydo ir Sūduva. Labiausiai akis pjovė uždelstos kontratakos, pavėluoti perdavimai, nepastebėti atsidengiantys komandos nariai. Buvo kvailai prarastas (dažniausiai pražiopsant iš už nugaros išnyrantį priešininką) vienas kitas kamuolys. Tačiau bendras vaizdas buvo pakankamai užtikrintas.

Deja, esminė banguojančio Sūduvos žaidimo priežastis ko gero yra tas pats labai trumpas atsarginių suolas. Treneris paprasčiausiai neturi iš ko rinktis. Aišku, jis galėtų rizikuot aikštėn leisdamas dubelerius – tačiau jo nenoras rizikuoti visiškai suprantamas. Juk dabartinėje situacijoje niekas nepagirtų, jei aikštėn įleidus jaunimo, rezultatas netyčia taptų dar prastesnis.

O štai dabar Liubšys turi suktis su tuo, ką turi. Štai šiandien nežaidė Thomsonas (dėl kortelių) ir Ledesma (greičiausiai dėl traumos). Tad atsarginių suolas apskritai ištuštėjo. Ir nors akivaizdu, kad, pavyzdžiui, Eliošius ir Chvedukas yra praradę formą, jų pakeisti nelabai yra kuo. Eliošius yra visiškai prigęsęs – aikštėje jis nenuveikia nieko naudingo. Tuo tarpu Chveduko įtaka žaidimo planų įgyvendinimui taip pat smarkiai sumažėjusi. Jis lošia iš paskutiniųjų, tačiau jo ankstesnio indėlio pradedant atakas labai trūksta.

Bėda ta, kad kol kas nesulošia vienodai gerai visos komandos grandys. Rungtynėse su Šiauliais atakuojantys žaidėjai lošė neblogai, tačiau problemas sukėlė prastas gynėjų ir vartininko pasirodymas. Šiandien gynyba sužaidė kaip niekad gerai. Be kelių Loginovo kliurkų, gynyba Žalgirio puolimą pakankamai tvirtai laikė savo rankose. Ypatingai gerų progų Žalgiris praktiškai nesukūrė.

Puikiai šiandien sužaidė ir Lukšys. Ir aktyvus buvo, ir į vartus mušė, ir progas pats kūrė, ir gynėjams padėjo. Manau Lukšiui tai buvo vienos geriausių rungtynių šiame sezone.

Taigi, gynyba ir puolimas šiandien atrodė pusė velnio, užtat aikštės centras ir saugai pasirodė labai vidutiniškai. Tai galbūt ir buvo viena iš priežasčių, kodėl taip sunkiai rezgėsi pozicinės atakos ir kodėl taip dažnai jos būdavo pradedamos balionais iš savo aikštės pusės. Centras buvo tuščias. Leimonas ir Šoblinskas labiau lošė atsitraukę ir rūpinosi griovimo darbais, o Chvedukas, Urbšys ir Eliošius nieko padoraus taip ir nesukūrė. Tarp atakuojančių saugų tik Urbšio žaidimą šiandien galima vertinti teigiamai.

Štai taip ir gaunasi – kai gynyba ir puolimas veikia neblogai, būtų visai gerai turėti ir tvirtą aikštės centrą. Atvirai pasakius, mes galim kaip norim vertint Sūduvos legionierius, tačiau Ledesmos ir Thomsono šiandien baisiai trūko. Tik va treneris mūsų tegali šūkauti iš savo zonos žaidėjams pastabas apie tai, kad komanda ginasi pernelyg švelniai ir nuo savo prieešininkų laikosi pernelyg toli. Tačiau pasiūlyti kokybiškų keitimų galimybės šiandien Liubšys neturėjo.

Fizika. Bent jau mane mažumą nustebino tai, kad praktiškai nuo antro kėlinio vidurio komanda jautėsi žiauriai pavargusi. Kai kurie žaidėjai tiesiogine šio žodžio prasme nebepabėgo. Suprast priežastis lyg ir galėtum – pirmam kėliny Sūduva žaidė ypatingai intensyviai, todėl antram kėliniui jėgų ir neliko. Užtat ir būtina mušti įvarčius tuomet, kai tos paskutinės jėgos dar nėra apleidusios pusės komandos.

Sūduvos žaidėjų nuovargis ir buvo tai, kas antrame kėlinyje leido Žalgiriui lošti žymiai agresyviau ir ddiesnę kėlinio dalį visiškai valdyti situaciją aikštėje. Progų buvo ir antrame kėlinyje, tačiau pakilti į finalinį priešininko vartų šturmą jėgų taip ir nebeliko.

Akivaizdu, kad keitimus reikėjo daryt žymiai anksčiau ir keisti reikėjo Eliošių, Chveduką ir Lukšį. Gal ir Beniušis anksčiau aikštėje pasirodęs būtų spėjęs padoriau apšilt. Dabar jo žaidimą įvertint tiesiog neįmanoma. Beniušio išleidimas logiškas – juk tuomet dažniausiai pasitaikanti atakos forma ir buvo tie balionai link priešininko baudos aikštelės.  Tačiau normaliai įsijungti į žaidimą Beniušis nebespėjo. Patikrintos ir patikimos pamainos šiandien komanda minėtiems žaidėjams neturėjo. O vartininkų dvikovą akivaizdžiai laimėjo Vitkauskas, savo žaidimu nuolat sukeldamas tribūnose kalbas apie tai, kaip ir kodėl iš komandos šis vartininkas buvo pašalintas.

Taurę šiandien kilnojo garbūs vyrai. Kažkas ją kažkam perdavė, bet kadangi scena buvo apsupta fotografų ir filmuotojų, tai nieko labai ir nesimatė. Bet kad jau ir nebestebina toks LFF darbo stilius, kai dalykai daromi kameroms ir piarui, o ne į stadioną susirinkusiems futbolo mylėtojams.

Filosofija. Belieka laukt. Belieka laukti, kol komanda įtemps visas stygas ir pagaliau visos grandys suloš pilna jėga. O ką daugiau mes galima padaryt? Tik laukt ir tikėtis, kad šiais metais dar galėsim pamatyt tą Sūduvos variantą, kuris ir pradėjo oficialųjų sezoną.

19 Responses to “13: SŪDUVA 0:0 ŽALGIRIS”


 1. 1 griezhtas 2012-05-17 07:16

  Na del chveduko nevisai sutikciau, tiesiog paskutines varzybas jis zaide ne visai savo pozicijoj – po puoleju.
  Del ledesmos trukumo tai nzn. as kazkaip isitkines, kad jei aiksteje butu buves ledesma butu iskarto prarastas centras ir isvis ataku nebutu buve, butu teke atsimusinet ginantis, o ir naudos butu buve mazai, nes zalgirio gynejai zaide gana kibiai, nepalikdami erdves…
  O Thomsono labai truko, durniausiai, kad kiek atsimenu visas korteles jis gavo uz kalbas…

 2. 2 p.o.p. 2012-05-17 08:14

  Ledesmos nereikėjo pirmam kėliny, kai komanda varė ant nukritimo ribos. O va antram kėliny, kai pavargo, žmogus, kuris gali prieky prilaikyt kamuolį, o paskui gudriai ir tiksliai atiduot atsidengusiam žmogui būtų labai naudingas. Juk nuo antro kėlinio vidurio Sūduvos atakos buvo rengiamos praktiškai vienu būdu – Radžius ar Loginovas paleidžia kamuolį link Žalgirio baudos aikštelės, o ten jau Lukšys ar Beniušis bando jį pasiimt. Ir čion bėda buvo, kad Lukšys dažniau pralošdavo tas dvikovas aukštesniems gynėjams, o Beniušis taip ir neįsijungė normaliai į žaidimą.

  Turint omeny, kad vakar Lukšus tikrai gerai varė, jam pasų ant išbėgimo labai trūko. Kolegos nuolat pražiopsodavo momentus, kai Lukšys dar turėdavo erdvės judesiui. Štai tokiu atveju Ledesmos tipo žaidėjai labai praverčia.

  Sutinku, kad Ledesmos integracija į komandą pernelyg ilgai užtruko ir vis dar negalima iš jo buvimo aikštėje išpešt maksimalios naudos. Prie to prisideda ir tai, kad brazilas vis dar lošia jei ne pėsčiomis tai ristele. Todėl ir gaunasi, kad jei komanda varo kaip vakar pirmą kėlinį, Ledesma savo lėtumu stabdo komandos energiją. Mat kolegos arba jam kamuolių apskritai neduoda, arba atiduoda ir sustoja, nes tikisi kad tas vienas viską padarys.

  Tegul tas Ledesma stovi – svarbu, kad kiti žmonės laiku numestų jam kamuolį, o patys tinkamai atsidenginėtų visomis kryptimis. Bet čia ir yra tas lietuviško futbolo liūdesys – juk ir vakar tokių beviltiškų situacijų buvo: bėga bėga Chvedukas su kamuoliu, o Eliošius vietoj to kad nertų priekin stovi ir laukia paso. Galiausiai Chvedukas jam tą pasą atiduoda, o tada jau pats – vietoj to, kad nertų priekin ir atsidengtų – sustoja. Va ir gaunasi nesąmonė – du žmonės dešimtyje kvadratinių metrų vienas kitam kamuolį nešioja.

 3. 3 Varvalas 2012-05-17 08:21

  Iš esmės P.O.P. apžvalgai pritariu – komanda žaidė gerai, stengėsi, kovojo net ir jai nepalankiu oru (iš visų komandų – Sūduvai – lietingas oras yra mažiausias draugas). Vis tiek privalau kažką kitaip pasakyti, nes priešingu atveju nepateisinsiu garbingo Varvalo vardo.
  P.O.P. giria gynėjus, tačiau aš nepamačiau jokios pažangos ir neįžvelgiu perspektyvų šios silpniausios komandos grandies žaidimą pagerinti. Klaidų, nenoro ir nesugebėjimo atsirasti vietoje ir laiku, buvo nė kiek ne mažiau, negu rungtynėse su „Šiauliais“. Ir tik sėkmės faktorius, šlapia aikštė ir marsiečiai gelbėjo nuo kliurkų. Saugai ir toliau mažai talkina lėtapėdžiams gynėjams (V. Slavickas – gera išimtis). Štai Eliošius stovi per kelis metrus nuo žalgiriečio ir šiam netrukdomai leidžia iš 25 – 30 m šauti bombą, kuri (gal po Bartkaus pastangų) suranda virpstą. Paskui skėsčioja rankomis, trauko pečius, o jėgas naudoja ginčydamasis su puikiai teisėjavusia šonine teisėja (deja, visai priešingus „komplimentus“ pasakyčiau p. Dirdai). Kam reikia teisėjai įrodinėti užvakar susapnuotą pendelį? Net žiūrovai Tadą gėdino. Šaunu, kad dažnai Lukšys spėdavo atbėgti į gynybą, kai ponaičiai saugai žioplinėdavo ties vidurio linija.
  Dar keli „komplimentai“ gynėjams. Silpniausiai atrodė Borovskis, už kurio nugaros su kamuoliu ne kartą atsirasdavo žalgirietis. Beprasmiai buvo ir jo bėgiojimai į priekį – atsiverdavo duobė (kaip kartą pasakė vienas treneris). O kiek jo perdavimų lėkė už aikštelės ribų ar priešininkams? Ir pastebėjau, kad į tokius dalykus treneris reaguodavo labai ramiai, o dėl nepavykusių atakų atvirai išreikšdavo savo nuomonę. Dviejų Loginovo kliukų irgi pakako, kad būtų pasiektas rezultatas Vilniaus stadione. Apie Radžiaus žaidimą gal nieko blogo ir nepasakysiu, bet norėtųsi greitesnių apsisukimų. O Vaidą Slavicką galima tik girti – žaidė kaip iš klasikinių vadovėlių. Iš pokalbių su žaidėjais ir kitais klubo žmonėmis susidariau nuomonę, kad ir treneris velniškai kaltas dėl tokių gynėjų veiksmų – jie negauna jokių konkrečių užduočių prieš rungtynes. Graudu buvo žiūrėti, kai 2-3 žalgiriečiai mažame aikštės plote žaidžia sieneles, kvadratus ir dar velnias žino ką prieš dukart didesnes sūduviečių pajėgas. Gynėjai ir saugai taip ir nežino, kuris iš jų ir kaip turėti priartėti prie žalgiriečio ir kamuolio. Laimė, kad tos zobovos vis tik nepasibaigdavo progomis įvarčiu pasiekti – kažkas vis tik sugebėdavo nutraukti priešininkų atakas.
  Apie kitų grandžių žaidimą parašysiu kitame komentare.

 4. 4 p.o.p. 2012-05-17 08:34

  Tamstos komentarus kaip visada įdomu skaityti. Nežinau, ar čia gynėjų nuopelnas ar Žalgirio kaltė, tačiau Vilniaus komanda normalių progų per visas rungtynes taip ir nepridirbo. Net santraukoj matyt, kad praktiškai visi jų smūgiai buvo tolimi. Eliottas su Peku irgi neblizgėjo, ypač pirmasis. Dėl tų sienelių ir kvadratų – tai tikrai taip. Tik, jei neklystų, tai dėjosi antram kėliny, kai ir taip pusė komandos be kvapo buvo. Aišku, galima sakyt, kad tokiu metu kaip sykis reikia visi žmonės tiksliai žinotų savo funkcijas ir chaotiškai šokinėdami jėgų nešvaistytų.

  Beje, Ekranas vakar irgi užlipo ant to paties Kozlovo grėblio – latviukas mušė kone identišką bankę ir Panevėžy.

 5. 5 Anonimas 2012-05-17 12:32

  liubsys:zaidejai nevykdo uzduociu!!!o stai varvalas atskleidzia,kad jie jokiu uzduociu negauna.neblogai komanda su treneriu bendrauja.o gal nenori bendraut?

 6. 6 griezhtas 2012-05-22 16:44

  I rinktine kviecia Borovski ir Eliosiu, o kodel sarase nera Slavicko…

 7. 7 Anonsas 2012-05-22 17:05

  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/futbolas/csaba-laszlo-ranka-zenklus-pokyciai-lietuvos-futbolo-rinktines-sudetyje-24-220571

  “Trečiadienį futbolininkai renkasi Kaune, kur treniruosis iki sekmadienio.“
  O prieš Dainavą žais Eliošius ir Borovskis?

 8. 8 veteranas 2012-05-22 21:26

  Speju klubas neisleido kokio slavicko, leimono. Juk reik rungtynes losti, o suoliukas trumpas. Tikrai netikiu, kad ju nepastebejo. Nors zinant kad atlanto fuxsaciu raziuli kviecia i rinktine tai visko gali buti.. :) Na tikiuos Suduva paduos biski dubleriu i aikste vietoj ju. Kiselevski ir Breive Chievo kviecias, gal reiketu bent koki Breive isleist pries dainava.

 9. 9 Anonsas 2012-05-23 07:06

  Ten kažkokia klaida buvo, Kuklys paimtas vietoj Raziulio.

 10. 10 p.o.p. 2012-05-23 09:04

  manyčiau, kad leis penktadienį lošt visiems kurie į rinktinę pakviesti. Sūduvai tai dar nieko – prieš Dainavą ir vieną kitą dublerį galima išleist, bet va Ekranui su Žalgiriu, kurie tarpusavyje tą pačią dieną loš būtų keist į aikštę eit be pagrindinių žaidėjų – ten į rinktinę yra pakviesta žymiai daugiau žmonių.

 11. 11 Anonimas 2012-05-23 09:49

  Nu nereikia taip dainavos nuvertinti, tai irgi komanda galinti issauti, o tuo labiau zais prie gausiu savo ziurovu

 12. 12 p.o.p. 2012-05-23 10:59

  tai aišku, bet ne apie tai aš čia. turiu omeny, kad Sūduvai lengviau kompensuot Eliošių ar net Borovskį lošiant su Dainava, nei Ekranui Zubą ir Radavičių (kai Savėnas, berods, traumuotas) lošiant su Žalgiriu.

 13. 13 griezhtas 2012-05-23 11:56

  Sutinku, kad Eliosiu be problemos gali kompensuoti Thomsonas, vertinant pagal paskutines thomsono varzybas jis net ir naudingesnis uz eliosiu butu.
  Bet ka statyti vietoj borovskio jau sudetingesnis klausimas…

 14. 14 carlos 2012-05-23 14:24

  nu aš manau kad tikrai išleis į rungtynes, gal tik treniruočių ritmas sutrikdytas būtų, nes mums išvis ten krantai būtu vaitkūno, freigemo, šilėno ir kas svarbiausia kuklio

 15. 15 Varvalas 2012-05-23 14:48

  Chebra, baikite “keisti“ žaidėjus – palikite šį darbą trenerių štabui ir V.M. Dabar jūs darotės panašūs į N, Kesminą, kuris per 90 komentavimo minučių apie 30 prapliurpia apie tariamus keitimus :)

 16. 16 prekyba 2012-05-23 16:46

  Jeigu apie rinktine, nieko gero nesitikekit. Paziurekit kas i ja pakviesti? Naujas ciklas prasideda, ne arankos o prekybos.. Kiek Zalgirio zaideju rinktinej. Mindaugelio draugyste su vengrijos vokieciu nepraejo veltui. Tiek ziniu..

 17. 17 veteranas 2012-05-24 03:07

  Na i rinktine tikrai leimonas, slavickas, o gal net chvedukas galetu eiti, jei jau siu metu planas atnaujint rinktine, isbandyt a lygos zaidejus. Chvedukas pvz jaunas, bet kartais sulosia geriausiai visoj suduvos komandoj. Duot sansa reiktu jam bent jau pakvieciant i treniruotes.

  O Varvalui galiu pasakyti, kad cia yra forumas. Kalbam apie viska kas susije su komanda ir issakom savo nuomones kurios tik sauna y galva. Dbr aktualiausias dalykas Suduvai trumpas suolelis, todel apie tai ir diskutuojam :)

 18. 18 griezhtas 2012-05-25 20:30

  Na mintys po varzybu:
  Akivaizdu, kad per pertrauka Liubsys dirbo su komanda, kamuolio perlaikymo beveik nebuvo, buvo daug ankstsniam suduvos zaidimui nebudingu kamuoliu imetimu ant baudos aiksteles linijos, ir siaip buvo maziau kvadrato zaidimo mazam plote, o daugiau ilgu pasu, aisku pavedinojo tikslumas..
  Problema toliau islieka chaosas gynyboje ir vartininkai. Dar viena problema thomsono pomegis mokyti teiseja ir kruva susirinktu bereikalingu korteliu laimint 1-4.
  Emocijos nezinau kokios… dziugu, kad dirbama ir yra teigiamu pokyciu, baisu del gynybos ir vartininku.
  Ps. ledesma galima parduot, nereikia jo, ypac jei jis labai brangiai kainuoja…

 19. 19 voleur 2012-05-26 11:29

  nemiegam :/ pirmą kėlinį mačiau tai nuotakos nekokios, antro kėlinio mačiau tik pabaigą irgi nieko gero :) tai kaip sugebėjo tiek įvarčių primušt?:) bet ir praleidžia sūduva žvėriškai…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits