16: ATLANTAS 0:4 SŪDUVA

Štai pagaliau iššaušo seniai laukta diena! Smagu, net jei žaidimą teko žiūrėti internetu. Gerai yra grįžti į Lietuvą ir bent porai valandų pamiršt Europos čempionatą. Rungtynės šį kartą buvo be netikėtumų, rezultatas – pagal planą. Rungtynės buvo tokios, kad ypatingų išvadų apie Sūduvos pasiekimus pertraukos metu kalbėti nėra prasmės – toks ramus, teisingas apšilimas prieš jau greitai laukiančias žymiai rimtesnes kovas.

Pirmas kėlinys prasidėjo Sūduvos atakomis. Prasidėjo ir tęsėsi lygiai tokiu pat stiliumi – nuolatinės Sūduvos atakos ir karts nuo karto Atlanto bandymai kontratakuoti. Būtent – bandymai, nes padoriomis kontratakomis to, ką puolime veikė Atlantas kažin ar galėtum pavadinti. Sūduvos sudėtis buvo klasikinė – Borovskis, Radžius, Loginovas, Slavickas, Leimonas, Chvedukas, Šoblinskas, Thomson, Urbšys ir Lukšys. Starte nebuvo tik rinktinėse pasižymėjusio Eliošiaus, paskutiniu metu neblizgėjusio Beniušio ir Ledesmos. Na bent jau mane pradžiugino tai, kad Ledesma apskritai buvo, nes po nelabai optimistinės II rato pradžios kirbėjo dvejonė ar nebus nuspręsta komandoje atlikti šiokio tokio vidurio sezonui įprasto valymo.

Atlantas atrodė žiauriai liūdnai. Sūduva puolė, Atlantas gynėsi, tačiau pasakyti, kad Atlantas lošė sąmoningą „gynybinį“ futbolą negalėtum. Atlanto žaidime kokios minties ar net gyvybės apskritai nebuvo. Buvo daug pykčio, tačiau ne to, gerojo, sportinio pykčio, o elementariojo, kuris labiau pasireiškia noru pasistumdyti su priešininku po švilpuko, nei ką nors pozityvaus nuveikti žaidimo metu. Deja, panašu, kad komandos savininkų šnekos apie jos gaivinimą taip ir liko šnekomis. Komanda akivaizdžiai „gyvalioja“, priekyje nematydama jokio aiškesnio tikslo ar vilties. Belieka tik lažintis, ar ištemps Atlantas iki sezono pabaigos. Prieš šias rungtynes buvo galima spėlioti, kas pakeis praeitame ture raudoną kortelę gavusį Atlanto vartininką. Lekevičiaus vartuose neišvydome. Ir tai jau yra šioks toks žingsnis į priekį pastarųjų metų Atlanto istorijoje.

Tiek apie Atlantą. Daugiau ką nors čia analizuoti nėra prasmės. O va apie Sūduvą pirmame kėlinyje pakalbėt galima. Mūsų komanda valdė žaidimą. Kaip teisingai kalbėjo rungtynių komentatorius – „Atlantas daugiausiai žaidė be kamuolio“. Sūduva puolė. Matėsi, kad stengėsi, tačiau jausmas buvo toks, kad ką tik įvyko ne kelių savaičių pertrauka, o kažkokios trijų mėnesių žiemos atostogos. Komanda atrodė labai „dusliai“, Sūduvos puolimo veiksmai vis pastrigdavo Atlanto žaidėjų miške arba pasibaigdavo labai netiksliais smūgiais „link vartų“. Kad ir kaip bežiūrėtum, tačiau Sūduvos pranašumas turėjo įgauti konkretesnę išraišką, veiksmai privalėjo būti tikslingesni ir tikslesni.

Kai loši ant ne pačios geriausios aikštės prieš komandą, kurį masiškai ginasi ir pirmai progai pasitaikius spardo kamuolius bet kur, kad tik toliau nuo vartų, standartinio žaidimo yra per mažai. Reikia netikėtų sprendimų, reikia žaidėjų, kurie galėtų imtis atsakomybės ir kurti progas patys. Galų gale, jei nesigauna kombinacinis žaidimas (kai viena komanda tik ginasi, erdvės kombinacijoms lieka mažai), reikia pridėti dvigubai jėgos ir sutankintas užtvaras tiesiogine šio žodžio prasme sutriuškinti. Tačiau Sūduva taip ir nerado per pirmą kėlinį jokio sprendimo, kuris būtų tinkamas tikrai ne pačiam pavojingiausiam priešininkui. Jei dar tiksliau – priešininkui, kuris nerodė nė mažiausių ketinimų dėl ko nors rungtynėse pakovoti.

Taip, žinodami, kad Atlanto vartuose stovi nelabai profesionalus vartininkas, Sūduvos žaidėjai viso kėlinio metu mėgino mušti iš toliau, tačiau smūgiai buvo labai nevykę. Tokie atsitiktiniai – neparuošti, neįžaisti iki patogesnės pozicijos. Kitas niuansas – Sūduva ir vėl stokojo agresyvumo aplink priešininko baudos aikštelę. O juk tai galėjo būti puiki priemonė įvarčiui pasiekti – kai turi visai neblogų smūgiuotojų, o priešininko vartuose stovi nepatikimas vartininkas.

Nuotaika pasitaisė tik paskutinėmis kėlinio sekundėmis, kai pagaliau Sūduvai pavyko surengti kontrataką. Kai tik komanda gavo daugiau erdvės, buvo niekų darbas išvesti Leimoną į smūgiui patogią poziciją. Ką gi – iškart tapo ramiau, nes pusė darbo vis tik buvo padaryta.

O va antrasis kėlinys prasidėjo visiškai klasikiniu Sūduvai būdu. Po blankaus, nuobodaus, lėto pirmo kėlinio Sūduva stipriai užmetė malkų ir reikalai iškart pasitaisė. To pasitaisymo priežastys yra tokios akivaizdžios ir paprastos, kad nori nenori tenka klausti, kodėl taip nebuvo žaista nuo pat rungtynių pradžios?

Štai tos priežastys. Pirmam kėliny Sūduva mėgino „kombinuoti“ – lošti trumpesniais pasais ir visa tai darė pakankamai lėtai. Kaip pirmasis kėlinys parodė – tokiu būdu laimėti prieš būriu besiginančią komandą nėra įmanoma. Antram kėliny greitis padvigubėjo, o perdavimai gerokai pailgėjo. Dėl šių dviejų priežasčių kamuolys ėmė vaikščioti ženkliai greičiau ir be didelio įkvėpimo lošiantiems Altanto žaidėjams iškart kilo problemų. Atlantas nebespėjo reaguoti ir į Sūduvos veiksmus, ir į kamuolio judesius. Ir viskas tapo aišku per kokias 15-17 minučių. Sūduva gan lengvai įmušė dar du įvarčius ir beveik įdomiau tapo ne tai, kiek dar Sūduva įkals, o ar nepraleis įprastiniu sau stiliumi kokio kvailo įvarčio patys.

Nepraleido, nors į pabaigą tiek atsipalaidavo, kad nutikti galėjo visko. Tačiau, kaip jau ne kartą minėjau, Atlantas į viską tiek yra nusispjovęs, kad ypatingo noro bent jau simboliškai įveikti kone pėsčiomis vaikščioti paskutinėmis minutėmis pradėjusią Sūduva taip ir neparodė.

Atvirai pasakius, to, kas aikštėje vyko po ketvirtojo įvarčio nėra jokios prasmės aprašinėti ar analizuoti. Sūduva lošė neįsitempdaama, tačiau tai buvo visiškai kitoks atsipalaidavimas, nei pirmam kėliny. Sūduva nepersistengė, tačiau kaskart įjungdavo aukštesnę pavarą, kai tik pasišviesdavo galimybė įmušti dar vieną įvartį. Daugiau neįmušė, nors progų turėjo daug. Tačiau nėra reikalo daryti išvadų apie Sūduvos žaidėjų veiksmus išėjus vienam prieš vartininką tokiose rungtynėse – kad ir ką besakytum, tačiau žmogiškos psichologijos čia neįveiksi. Jei nėra jokio gyvo reikalo mušti įvarčius – jie ir neįmušami, jei tik priešininkas atlieka bent šiokią tokią pastangą tam sukliudyti. Ledesmos atvejis puikiai šitą reikalą iliustruoja.

Gavo iš Lukšio puikų perdavimą į poziciją, iš kurios tiesiog privalėjo įmušti. Tačiau net į vartus nepataikė. O tada, matyt, pats ant savęs pyktelėjo. Po minutės pasiėmė kamuolį ir įmušė iš žymiai sudėtingesnio taško. Va ši emocinė praraja, skirianti atsipalaidavimą nuo sportinio pykčio ir lemia, kiek tokiose rungtynėse stipresnė komanda įmuša įvarčių. Sūduva šiandien ko gero galėjo įmušti tiek, kiek įmušė Atlantui pernai per tas legendines rungtynes Marijampolėje. Tačiau ten veiksmas vyko sezono pabaigoje. O dabar gal ir iš tiesų geriau pataupyti jėgas ateičiai. Juolab, kad po kelių dienų laukia žymiai rimtesnis išbandymas.

Tad sveikinu visus su pergalė. Laukiam savaitgalio.

6 Responses to “16: ATLANTAS 0:4 SŪDUVA”

1. 1 hmm 2012-06-13 18:28

http://www.livescore.com Rungtyniu Danija:Portugalija teisejas Craig Thomson (Scotland) cheh. Beje su pergale suduva!

2. 2 Juozas 2012-06-13 18:44

Na, bet kad luksys, musu auksinis puolejas tokiu ivarciu nemusa, tai yra apgailetina :) Jei isnaudotume visas tokias progas kurias turejom per si sezona, kai isbega vienas pries viena ir vartai tusti, tai manau butume lyderiai a lygoje. CIa suduvos liga, must sudetingesnius ivarcius, ir neisnaudot patogesniu progu. esi 3metrai nuo vartu linijos o vartininkas per metra i kaire ir sugebi nepataikyti.. cia tai, kad nebutina imust net nera kalbos. cia tik paspirt reikejo, cia instinktas. ech. Na bet su pergale, viena koja 4 golai :)

3. 3 p.o.p. 2012-06-13 20:08

Na, ne tik Luksys taip neimusa kaip ka tik matem:) neverta parintis del to kas nutinka tokio lygio rungtynese. Kaip ir neverta pervertint graziu momentu. Atlantas siandien buvo ne varzovas, o tik formalus statistas. O kas del Luksio – tai sakyciau, kad antram rate jis savo indeli i komandos rezultata gerokai padidino

4. 4 ziurovas 2012-06-13 23:01

nu jo luksiui pliusa galima det vien del to,kad losdamas puolime negaili jegu ginantis

5. 6 p.o.p. 2012-06-15 00:05