Laukiam: Sūduva – Kruoja

Giedrius Slavickas jau pasveiko ir Marijampolėn tikrai atvažiuos.

Laukiam labai, tačiau kol kas pats svarbiausias dalykas yra ateiti į rungtynes laiku. Tad visų pirma ir siūlau dar kartą atkreipti dėmesį į rungtynių laiką, kuris prieš pora dienų buvo pakeistas. Rungtynės Marijampolėje (beje, tas pats nutiko ir su kitos savaitės rungtynėmis prieš Bangą) įvyks 19 val.

O dabar apie reikalus. Antras ratas jau beveik ir pasibaigė – liko po trejas rungtynes. Imkim pažiūrėkim, kad laukia Sūduvos ir artimiausių jos varžovų.

Sūduvai II rate liko Kruoja, Banga ir REO. Ekranui – Atlantas, Dainava, Kruoja. Žalgiriui – REO, Tauras, Dainava. Kruojai – Sūduva, Atlantas, Ekranas. Ir net jei kiekviena komanda šiais metais lyderių trejetukui kraujo pagadint gali, Atlantas, Dainava ir Tauras yra ko gero mažiausiai tikėtini kandidatai šiai misijai, o pavojingiausiai šiuo klausimu išrodo REO, gal dar Banga ir toji pati Kruoja. Išvada peršasi pati savaime – panašu, kad II rato pabaiga sunkiausia bus mūsų komandai ir Kruojai. Tuo tarpu Ekranas su Žalgiriu turi puikias galimybes ir vėl atsiplėšti. O ar atsiplėš – priklausys tik nuo mūsų komandos žaidėjų.

Priartėti dar labiau prie Ekrano su Žalgiriu galima. Tačiau tam reikia ne tik pačiam laimėti, bet ir sulaukti dar vieno lyderių kluptelėjimo, kurių į antro rato pabaigą ėmė pasitaikyti gerokai dažniau. Palūžo net funkciškasis ir nenugalimasis Ekranas, kuris jau visiems ėmė rodytis su aukso medaliais kišenėse. Tad misija minimum – neatsilikti, o nuo Kruojos atsiplėšti, misija maximum – pavyti bent jau Žalgirį.

Šeštadienio rungtynių laukti neramu. Mat į Marijampolę atvažiuoja komanda, kuri žino, kaip žaisti prieš lyderius. Ir ne tik žaisti, bet ir laimėti. Ir laimėti ne tik namuose, bet ir svečiuose.

Ko gero Kruoją galima vadinti antrąją „funkcinio futbolo“ atstove A lygoje po Ekrano. Kruojos galimybės, aišku, mažesnės, tačiau kažin ar kas tikėjosi, kad Kruojos propaguojamas futbolas jau pirmoje čempionato dalyje duos labai gražių rezultatų.

Šiaip jau Kruoja mėgina žaist futbolą, panašų į Sūduvos – tokį protingesnį žaidimą, pagrįstą kombinacijomis. Tačiau Kruojos žaidime yra žymiai daugiau tikslingumo, racionalumo, žinojimo, ką reikia daryti, kad rezultatas būtų pasiektas. Atvirai pasakius, sunku tikėtis, kad labai dažni ankstyvi Kruojos įvarčiai yra to tikslingumo rezultatas. Čia labiau galėtume kalbėti apie sėkmę ir tokį vidinį pasąmoninį komandos nusiteikimą tuos ankstyvus įvarčius mušti, po to, kai tas algoritmas pasikartojo keletą kartų. Tikslingumas įsijungia tuomet, kai įvartis yra įmuštas ir belieka siekti savo persvarą išsaugoti iki rungtynių galo. Tada Kruoja tampa kietą ir gausų gynybinį futbolą propaguojančia komanda, kurią pramušti yra pakankamai sunku.

Gal ir galėtum sakyt, kad Kruojos funkcinė mašina kiek sušlubavo pastaruoju metu, tačiau ypatingų išvadų iš jų paskutinių dviejų lygiųjų daryt neverta. Ypač iš rungtynių su REO, kurie, žaisdami namie, turi galingą ir A lygoje unikalų argumentą – košmariškai blogą Žalgirio stadiono vėją. Ten yra taip blogai, kad į REO namų rungtynes vertėtų pasiųsti LFF licenzijavimo klerkus ir po to paklausti jų, ar tokia žolė atitinka pačius elementariausius infrastruktūros reikalavimus. Apie tai išsamiau galėsim pakalbėt jau greitai, nes ir Sūduvos to stadiono išbandymas laukia jau kitą savaitgalį. O dabar tegalime konstatuoti, jog to stadiono veja sudaro didelį procentą REO žaidimo namuose sėkmės.

Viena yra aišku – įprastinis Sūduvos futbolas prieš tokias komandas kaip Kruoja gerų rezultatų neduoda. Sūduva tuo praktiškai galėjo įsitikinti I rato rungtynėse ir, tikiuosi, nebandys šios tiesos patvirtinti dar kartą.

Jei Sūduva žais taip, kaip žaidė su Atlantu pirmą kėlinį, tikėtis ko nors daugiau nei lygiųjų nėra prasmės. Jei loš taip, kaip lošė su Atlantu antrame kėlinyje – vilčių bus daugiau, tačiau greito, kombinacinio futbolo prieš Kruoją nepakanka.

Kruoja moka saugoti savo baudos aikštelę, todėl tikėti į ją prasibrauti tik kombinacijomis būtų naivu. Vadinasi, verkiant reikia metodų, kuriuos Sūduva šiemet taiko retai, prastai ir neefektyviai. Galbūt trūksta tų metodų efektyvumui juos atlikti mokančių žaidėjų, tačiau, panašu, kad ir treniruotėse komanda tų reikalų nelabai akcentuoja.

Kalbu apie kelis elementarius dalykus. Pirma, aštrūs pakėlimai į baudos aikštelę iš kraštų. Antra, agresyvus žaidimas aplink baudos aikštelę, verčiantis priešininką pavojingai prasižengti. Trečia, efektyvesnis standartinių padėčių išnaudojimas. Kiekvienas, kuris bent puse akies seka Europos čempionatą, mato, kokios didžiulės reikšmės šie elementai turi šiuolaikiniame futbole. Nieko nuostabaus – kietai gintis visi moka, greitai bėgti – taip pat. Todėl sėkmingos jungtys „kraštai-centro puolėjai“ ir gerai išmokti standartinių padėčių triukai labai dažnai tampa efektyviausiais keliais link įvarčio.

Aštrius perdavimus iš kraštų ko gero galim pamiršt. Nėra Sūduvoje žmonių, kurie būtų aiškiai išreikšti atakuojantys krašto saugai. Tokie, kurie gali ne tik laimėti mikrodvikovas kraštuose, bet ir atiduoti protingus, pavojingus pasus. Gaila, kad taip yra, nes tiek Lukšys, tiek Beniušis yra puolėjai, kurie tokius perdavimus neblogai moka užbaigt.

O va standartų kiekį ir kokybę tikrai būtų galima kelt aukštyn. Pavojingų baudos smūgių Sūduvai apskritai mažai užsidirba. Galim diskutuot, kodėl taip yra – gal dėl to, kad Sūduva labai retai muša įvarčius iš toliau? Tolimų smūgių mūsų komanda atlieka labai mažai. O kai nėra pavojingų smūgių, priešininkai savaime pradeda švelniau su Sūduvos žaidėjais elgtis šiems esant netoli baudos aikštelės. Tuo tarpu pakėlimai į baudos aikštelę iš standartinių padėčių taip pat dažnokai būna be aiškios schemos, tokie „kaip gausis, taip gausis“. Lošiant su atlantais gal ir gaunasi, tačiau žaidžiant su tokiom komandom kaip Kruoja (kurios turi pakankamai galingų ir savo reikalą išmanančių centro gynėjų) sėkmės aklai tikėtis yra naivu.

Štai tokios mano mintys. Apibendrindamas sakyčiau, kad Sūduvos sėkmė priklausys nuo to, kiek savo žaidimo stiliui nestandartinių sprendimų mūsų komanda sugebės integruoti į šias rungtynes. Tad Thomsono netektis yra labai liūdnas dalykas. LFF savo baudžiamojo kodekso išrašo kol kas lyg ir nepaskelbė, tačiau už kalbas gauta šeštoji kortelė greičiausiai paliks Sūduvos škotą tribūnose.

Beje, labai tikiuosi, kad Sūduvos jaunieji žaidėjai ir Marijampolės stadiono lankytojai atidžiai žiūrėjo vakarykštes rungtynes tarp ispanų ir airių. Tikiuosi, kad jauni žaidėjai klausė ir išgirdo, ką komentatoriui padėjęs Ekrano treneris Valdas Dambrauskas pasakojo apie Barselonos futbolo mokyklos požiūrį į žaidėjo elgesį rungtynių metu. O va stadiono lankytojai, tikiuosi, girdėjo galingas airių giesmes net ir tuomet, kai tapo aišku, kad jų komanda beviltiškai pralaimės mažiausiai keturių įvarčių skirtumu. Spėju, nė vienas airis nepaliko stadiono likus penkioms minutėms iki finalinio švilpuko.

7 Responses to “Laukiam: Sūduva – Kruoja”


 1. 1 p.o.p. 2012-06-15 09:59

  beje, netyčia Sūduvos oficialiam tinklapy radau to, ko ten niekada nebūdavo – pvz., bazinės komandos statistikos lentelę – http://www.fksuduva.lt/index.php/sezonas/statistika

  Taip pat žymiai daugiau informacijos pateikta ir prie kone kiekvieno žaidėjo – čia jau reikia žiūrėti žaidėjų pristatymo skyrelį.

 2. 2 p.o.p. 2012-06-15 14:12

  pasirodo airių dainas ne tik aš pastebėjau – jų pilnas internetas. Štai jums ir nuostabi pamoka – komanda lošė prastai, pralošė visiškai, o fanai pasiekė tiek, kad jų dainų ko gero daugiau žmonių bus pažiūrėję, nei ispanų įvarčių. Ir koks gi dažniausiai pasitaikantis komentaras? Ogi, besąlygiškas pagarbos atidavimas komandai ir fanams

 3. 3 Dita 2012-06-15 15:52

  Airių giesmių turbūt nėjo nepastebėti, Rungtynių pabaigos jau net nemačiau,- tiesiog tai užbūrė ir taip pat sukėlė visokių minčių. Galvojau ar Lietuvoje tai įmanoma ir prisiminiau neseniai matytą pirmosios “Sūduvos“ euro kovos įrašą,kuris beje įvyko prieš 10 metų. Tai pats didžiausias mano matytas Sūduvos palaikymas ir sukurta nereali atmosfera stadione. Aišku tada laimėta ir visi tuo džiaugėsi. Bet,kad tai pakartot šiais metais ir laimėjimo atveju turbūt sunkiai išeitų ir ne tik Sūduvai. Reikalingas kažkoks lūžis futbole Lietuvoje, o tai manau jau pavyktų sukelti tik rinktinei ir kažkokia skambia pergale.
  Iš kitos pusės fanai palaikys visada,kartais net jei ant rytojaus nei žodžio nepavyks ištarti, bet kai jų 15 balsai taip gražiai neskambės, nebent paimtume Marijampolės chorą :)
  O Sūduvos laukia jau mažiau už mėnesio susitikimai su kitos šalies komanda,o gal ir komandomis. Tada galėsime visi parodyti savo palaikymą. Varžovai išaiškės jau birželio 25 d.

 4. 4 niekas 2012-06-16 14:02

  Kiek suprantu dėl kortelių eilines rungtynes praleis Tomsonas. Tai didelis minusas, nes tai ko gero vienas iš labiausiai tinkamų žaidėjų įtanpai prie varžovų baudos aikštelės kelti ir pavojingai atlikti standartus.

 5. 6 Juozas 2012-06-16 20:06

  apverktinai žaidėme šiandien. jokio noro kovot pas žaidėjus. įvartį patys padovanojom.
  o kalbant apie pakruojį, tai turbūt viena negražiausiai žaidžiančių komandų lygoj. jeigu neduok dieve pavyksta įmušti įvartį tai visas rungtynes gali neperžengt vidurio linijos ir GRUBIAI gintis vardan tų trijų taškų. o dar tas chamiškas laiko tempimas. nesuprantu kaip galima mėgautis tokiu futbolu.

  • 7 kitas Juozas 2012-06-16 22:08

   Pilnai pritariu bendravardziui. Jokios ugneles.. na nebent pavieniai zaidejai turejo noro kazkiek, bet didzioji dalis tik pasivaiksciot atejo. I Ledesma net graudu ziureti istikro. Taip, technikos turi.. bet tai neatleidzia nuo darbo aiksteleje kovojant del kamuoliu ir panasiai. Luksys isvis pasivaiksciot atejo, jokio kovojimo del kamuoliu.. Siaubas. Jei net toresas sako vienu momentu buvo prarades meile futbolui, tai su suduvos zaidejais dar prastesni reikalai.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama