17: SŪDUVA 0:1 KRUOJA

Toks yra mūsų likimas – tikėtis, kad kada nors bus geriau. Kitose rungtynėse, kitą savaitę, kitą sezoną. Nusivylimas, liūdesys, pasipiktinimas – neišvengiamai lydi bet kurio klubo gerbėją. Tik vieniems šito gero tenka mažiau, kitiems – nuolatos. Įdomu būtų palyginti – kur daugiau nusivylimo – mums po šiandienos rungtynių ar kokios Barselonos gerbėjams po pralaimėto Čempionų lygos pusfinalio? Kam sunkiau – mums matant beviltišką žaidimą komandos, kuri seniai pripažinta vienu finansiškai stabiliausių lygos klubų ar Atlanto fanams, stebintiems savo mylimos komandos visapusišką komandos agoniją jau ne pirmus metus? Sunku pasakyt. Liūdniausia vis tik yra tai, kad kokių nors objektyvių, išorinių priežasčių, galinčių nulemti tokią totaliai juodą Sūduvos išvaizdą lyg ir nėra. Nes jei nėra priežasčių, tuomet velniškai sunku rasti būdą, kaip to juodulio atsikratyti.

Kadangi rezultatą visi žinom, o dauguma ir rungtynes būsime vienaip ar kitaip matę, tai pradėsiu savo raštą nuo serijos klausimų. Suprantu, kad niekas į šiuos klausimus atsakymų neduos, bet užduoti juos vis viena reikia.

Kodėl net pralaimint didžioji rungtynių dalis praleidžiama pėsčiomis ir lakstyti pradedama tik likus penkioms minutėms iki finalinio švilpuko?

Kodėl net ir jauni žaidėjai tingi pakovoti dėl kamuolio, jei situacija yra bent truputį abejotina?

Kodėl Sūduvos žaidėjai stovi ir laukia, kad kamuolys nukristų jiems ant kojos?

Kodėl vienintele Sūduvos atakos forma ir vėl tapo balionai nuo gynėjų priešininko vartų kryptimi?

Kodėl perdavimus, po kurių galima būtų įmušti įvartį, vis dar bando atlikti žaidėjai, kurie tesugeba atiduoti vieną tikslų pasą iš dešimties?

Kodėl Sūduvos gynėjai vis dar sukuria po 2-3 progas priešininkui neatsakingai stumdydami kamuolį netoli savo vartų?

Kodėl kiekviena ataka pradedama 2-3 perdavimais tarp gynėjų ir vartininko, netgi tuomet, kai yra pralaimima ir reikia skubėti? Juk jei vienintelė atakos forma yra balionai į priekį, tuomet tie perdavimai atlieka tik vieną dalyką – degina brangų laiką. Kam spardyt kamuolį tarpusavyje, jeigu tas spardymas vis viena baigsis tolimu kėlimu link priešininko vartų? Imi ir spiri. Tokiu atveju ir vartininkui nėra jokio reikalo mesti kamuolį gynėjams – išspirti toli jis taip pat moka.

Kodėl kraštuose nuobodžiauja laisvi žaidėjai, nes jiems laiku perdavimą atiduot niekam nešauna į galvą?

Kodėl komandai ginantis treneris antrus metus kiekvienose rungtynėse šaukia „arčiau, arčiau!!!”? Nejaugi šis taktinis stebuklas taip sunkiai įgyvendinamas?

Kodėl didesnė komandos dalis į puolimą eina atsukusi nugarą į kamuolį?

Kodėl žaidėjas, palikęs kitam išmesti kamuolį iš užribio, nueina atsukęs nugarą?

Kodėl metant kamuolį iš užribio didesnė dalis netoliese esančių žaidėjų slepiasi už priešininkų nugarų ir net nemėgina atsidengti?

Kodėl niekas ramiai nepaaiškina žaidėjams, kad kai pralaimi, neverta trukdyti priešininkui mušt baudos smūgį aikštės viduryje ir bandyt įrodinėt, kad pražanga įvyko už dviejų metrų, nes vienintelis tokio elgesio rezultatas – pagalba priešininkui deginant brangų rungtynių laiką?

Gal komandai vertėtų mest tą “vienybės ratelį“ prieš kiekvienas rungtynes atlikinėt? Turint omeny žaidimą, labai jau ironiškai jis ima atrodyti.

Sūduva šiandien žaidė kokias penkias minutes pačioje rungtynių pradžioje. Tų penkių minučių metu atrodė, kad Sūduvos žaidėjai atidžiai žiūrėjo Europos čempionato rungtynes ir išmoko šio bei to naudingo. Per tas minutes nutiko geras pakėlimas į vartininko aišktelę, pora gerų atakų, vienas smūgis. Paskui komanda sustojo. Kruoja išlygino žaidimą ir rungtynės tapo nuobodokomis ir darbinėmis. O tada Sūduvos gynėjai lygioje vietoje prisidirbo kampinį, po kurio krito įvartis. Praleisti įvartį po standarto nėra taip tragiška – žiauru yra tai, kad standartinė padėtis sukuriama pačių Sūduvos žaidėjų. Po įvarčio Kruoja įgauna sparnų, o Sūduva palūžta ir beviltiškai sėda.

Likusią rungtynių dalį Kruoja atrodė ženkliai geriau. Ir nors jie nesukūrė nė vienos pavojingos progos, tačiau prie cementinio gynybinio futbolo perėjo tik iki rungtynių pabaigos likus kokioms 15 minučių. Iki tol jie spaudė Sūduvą jų aikštės pusėje, ispanišku stiliumi pasavosi savoje pusėje degindami laiką ir kviesdami Sūduvą pažaisti gaudynių ir pamažu judėdami atakon. Kruoja žaidė ramiai, protingai ir funkciškai grubiai. Stengėsi kuo ilgiau palaikyti kamuolį, o jį praradę – nedelsdavo prasižengti. Na ir kas kad prisirinko kortelių – jei komandos tikslas buvo laimėti, jie savo tikslą pasiekė su kaupu. To ir buvo galima tikėtis – taip Kruoja žaidžia visada įmušusi įvartį.

Sūduva nerado jokio būdo sukurti ką nors apčiuopiamo atakoje ir tuoj pat perėjo į beviltiškai buką balionų priekin futbolą.

Sūduva pralaimėjo komandai, kuri per visas rungtynes nesukūrė nė vienos progos įmušti įvarčiui. Įmušė įvartį po kampinio ir tai, berods, buvo jų vienintelis „smūgis į vartų plotą“.

Sūduva taip pat nesukūrė nė vienos progos. Du kartai, kai Marijampolės komanda buvo arti įvarčio (du šių rungtynių virpstai) buvo pasiekti ne komandiniais veiksmais, o dėl to, kad konkretūs žaidėjai apėjo po keletą priešininkų ir sugebėjo gerai pramušt. Pirmu atveju tai buvo Leimonas besibaigiant pirmam kėliniui, antru – Eliošius jau rungtynėms besibaigiant. Pažiūrėjus statistikon, smūgių į vartų plotą ten rastume nemažai. Visa bėda, kad daugiausia jų tikrai smūgiais net nebuvo. Tai būdavo perdavimai į baudos aikštelę po standartinių padėčių. Visai neblogai perdavimai – tačiau jie praskrosdavo visą baudos aikštelę nė vienam Sūduvos žaidėjui taip ir nesugebėjus kyštelėti kojos ar galvos ir ramiai nulėkdavo vartininkui į rankas. O kadangi tai būdavo perdavimai – vartininkui tokius susirinkt būdavo vienas juokas.

Šių rungtynių simboliniai vaizdeliai: komandos treneris, šūkaujantis elementarius patarimus (šiuo atveju jis mėgina parodyti, jog vienas žaidėjas jau kurį laiką laisvas makaluojasi krašte) ir…

…daug nuleistų galvų.

Antrojo pralaimėjimo Kruojai didžiosios priežastys buvo štai tokios.

Pirma – beviltiškas visų grandžių žaidimas. Visi komandos nominalūs puolėjai pabuvojo aikštėje ir visi buvo totaliai nepastebimi. Nesukūrė nė vienos progos, o jų prisilietimus prie kamuolio galima ant pirštų suskaičiuot. Gynėjai patys sukūrė galimybę Kruojai įmušt įvartį ir degino laiką stumdydami kamuolį aplink savo vartus. Saugai kaip velnias kryžiaus vengė aikštės centro, vengė organizuoti žaidimą ir atliko begales netikslių perdavimų. Vartininkas šaukė „mano!!!“ lėkdamas pasiimt kamuolio, kuris akivaizdžiai leidosi už baudos aikštelės, bet neišbėgo tuomet, kai Kruoja po kampinio mušė įvartį.

Antra – beviltiškas konkrečių žaidėjų pasirodymas. Pasakykit, ką reikia daryt su žaidėju, kuris greitos atakos metu būdamas priešininko baudos aikštelėje ir turintis švelniai paridenti kamuolį už trijų metrų į baudos aikštelę įkertančiam kolegai, kad tas galėtų mušti į vartus jį spiria taip stipriai, kad tas kolega kamuolį vos vos spėja pavyti prie galinės linijos? Gal tokiam žaidėjui reikia paskirt kokių nors „perdavimo atlikimo pratimų“, kuriuos jis kartotų tol, kol išmoks atlikti elementarius futbolo veiksmus? Ką daryt su žaidėju, kuris, praradęs kamuolį, tiesiog sustoja ir ramiai žiūri, kaip priešininkas bėga į ataką, o kolegos – bėga gintis? Ką daryti su futbolininku, kuris tiesiog stovi ir laukia, kol kamuolys atriedės pas jį?

Gal tokiam žaidėjui reikia parodyti buvusį ilgametį Sūduvos narį Giedrių Slavicką, kuris prieš pora metų Sūduvai tapo tiesiog nereikalingas, o šiandien rodė Sūduvos jaunosioms „žvaigždėms“, kaip šiais laikais žaidžiamas futbolas? Kaip vaiką apeidavo savo jaunesnį bendrapavardį, kovodavo dėl kiekvieno kamuolio iki galo ir ištraukė ne vieną situaciją, kuri galėjo būti vertinama kaip beviltiška. Senukas Slavickas šiandien taip lošė, kad tapo vieninteliu žaidėju, susilaukiusiu stadiono aplodismentų. Buvo gražu ir simboliška girdėt plojimus iš tribūnų tuomet, kai Giedrius buvo pakeistas ir ėjo iš aikštės. Aišku, čia tik mums tai galėjo būti gražu – kai kas VIP sektoriuje galėjo nagus graužt, o Sūduvos jaunimas turėjo raudonuot iš gėdos.

Trečia – lyderio trūkumas. Sūduva neturi lyderio. O tokiose rungtynėse reikia žmogaus, kuris užkūrinėtų snūduriuojančius kolegas, kuris spardytų jiems šiknas ir priverstų žaisti bent jau dėl garbės. Deja, Vaidas Slavickas nėra komandos kapitonas. Nežinau, kas ir už ką jam tą atsakomybę suteikė, tačiau akivaizdu yra tai, kad tai nėra žaidėjas, turintis lyderio savybių ir noro imtis atsakomybės už komandos veiksmus. Jis dirba kaip bitė savo krašte, tačiau komandos lyderis turi aikštėje nuveikti žymiai daugiau.

Nežinau, ar atkreipėt dėmesį – tačiau Sūduva apskritai tapo komanda, kuri aikštėje praktiškai nebendrauja. Nesikalba, nesipyksta, nerodo jokių emocijų. Kalbų ir emocijų būna tik tuomet, kai reikia „paaiškinti“ futbolo taisykles teisėjui.

Ketvirta – komandos trūkumas. Dabartinė Sūduva nėra komanda. Tai yra būrys apsnūdusių ir apsunkusių profesionalų, kurių nevienija joks tikslas. Komandinės dvasios kiekis yra lygus nuliui. Komanda, kuri nenori laimėti – laimėti ir negali. Iš esmės šiandien vyko rungtynės dėl trečios vietos. Velniai nematė tų aukso ir sidabro medalių. Tačiau panašu, kad ir trečios vietos Sūduvos miegančioms gražuolėms nereikia.

Tribūnos ploja Giedriui Slavickui, Giedrius dėkoja tribūnoms.

Tai kokia išvada, mano mielieji draugai? Ogi tokia, kad Sūduvos komanda, o kartu su ja ir mes visi esame iki ausų įklimpę į šūdą. Beviltiškai įklimpę ir be jokios vilties artimiausiu metu išsikapstyti. Tai gal velniop viską? Metam blogus, rašinėlius, diskusijas ir prašmatnią kalakutų augintojų vardo futbolo areną? Velniop visa tai. Geriau einam palaikyti Marijampolės „Švyuturio“ – esu tikras, kad ten lošiantys veteranai daugiau myli futbolą ir labiau pergalės siekia, nei Sūduvos čempionai.

Velniop ar nevelniop, bet tenka pripažint, kad mūsų komandą ištiko rimta komandinės filosofijos krizė. Ta Sūduva, kuri kažkada mindė norvegus, kuri laimėjo pirmuosius medalius ir taures, išgaravo. Senų gerų laikų Sūduvos dvasios nebeliko. O nieko naujo apart stadiono nei sukurta, nei pastatyta nebuvo. Klubas šlubuoja jau kelintus metus – trypia toje pačioje vietoje ne tik nedarydamas pažangos, bet kasmet vis labiau degraduodamas.

Savaime suprantama – žuvis pūva nuo galvos, todėl ir Sūduvoje idėjinės krizės priežasčių reikia ieškoti ne aikštėje, o ten, viršuje, kur užkandžiaudami ir gurkšnodami rungtynes stebi stotingi vyrai ir išdidžios jų ponios.

Štai komandos galva prieš sezoną ryžtingai kalba apie tai, kad dar niekada Sūduvos sudėtis nebuvo tokia puiki ir visapusiška. Tačiau užtenka pusės sezono, kad paaiškėtų, jog žmonės, atsakingi už Sūduvos komplektaciją eilinį kartą sumalė šūdą. Paaiškėja, kad realių puolėjų komandoje nėra, saugai ir vėl nedrįsta būti žaidimo organizatoriais (o ne tik puolėjų ar gynėjų pagalbininkais), gynėjai kaip niekad daug klysta, o visą atsakomybę už galybę praleidžiamų įvarčių visi draugiškai mėgina suversta ant vartininkų, kurie apskritai medalių siekiančioje komandoje žaisti neturėtų. Komandoje ir vėl nėra vado – nėra pačios komandos. Nes vienuolika mielų vyrukų dar nėra futbolo komanda.

Tai ar toji galva prieš sezoną mus apgaudinėjo, ar ji tiesiog nieko apie futbolą nenuraukia?

Štai taip ir gaunasi. Galva kasmet leidžia milijonus komandos išlaikymui, tačiau taip ir nesugeba pasisamdyti padorių skautų, kurie suvoktų, kokia turi būti šiuolaikinė futbolo komanda ir sugebėtų formuoti ją pagal realius poreikius ir tikslus. Nes pas mus vis dar mėgėjiškai griebiama tai, kas lengvai ranka pasiekiama, o tada jau žaidėjai iki beprotybės stumdomi po aikštę tikintis iš jų išpausti tai, ko duoti jie negali.

Deja, kad ir kokie išdidūs bei savimi pasitikintys bebūtų mėgėjai, jie mėgėjais ir lieka. Mėgėjų dvasia Sūduvoje kyšo visur – kur tik pirštu besi, ten pataikysi į eilinį išdidų mėgėją.

Išdidūs mėgėjai penktadienį Marijampolės miestukyje iškabina plakatus, kviečiančius į trečiadienio rungtynes, lyg šeštadienį rungtynių nebūtų. Na ir kas, kad koks vienas kitas tūlas suvalkietis iš to plakato supras, jog savaitgalį futbolo Marijampolėje nebus. Kadangi mes – išdidūs, tokios smulkmenos kaip komandos gerbėjai mums nerūpi.

Išdidūs mėgėjai taip pat niekada nesupras, kad prieš rungtynes vertėtų nuplauti stadiono sėdynes. Čia kaip pigiose avialinijose – švari kėdė į bilieto kainą neįna. Štai ir stebi išdidūs mėgėjai iš savo VIP viršukalnių, kaip eiliniai varguoliai, lyg kokie pirmieji krikščionys dalinasi šikpopieriumi ir taip palaiko švarą stadiono tribūnose. Žinote, kas vienija Sūduvos stadiono lankytojus? Metras šikpopierio kišenėje ir „Senukų“ katalogas rankoje, kuris skirtas ne susipažinti su prekybos centro asortimentu, o apsaugoti savo kelnes nuo purvo.

Sūduva jau drūčiai atsiliko nuo Ekrano ir Žalgirio, kurie tvirtai pasuko profesionalumo keliu. Ir jei šiandien mūsų komanda dar sugeba šiaip ne taip tiems klubams pasipriešinti, dar šiaip ne taip velkasi lentelėje jiems iš paskos, ateitis mums nieko gero nežada. Jau dabar pakanka, kad bet koks eilinis klubelis, išspaudęs prieš sezoną padoresnį biudžetą, gali laisvai Sūduvai kibti į atlapus. Šiandien tai daro Kruoja, o rytoj tokių konkurentų gali atsirast ir daugiau. Mes esame per vieną žingsnį nuo „lygos vidutiniokų“ kategorijos. Ir vienintelis dalykas, kuris mus gali paguosti yra viltis, kad kiti klubai finansiškai sustiprės galbūt negreit. Vadinasi, pora metų dar galėsim ramiai sau snaust prieš sezoną mėgėjiškai keldami čempioniškus tikslus, o vėliau išdidžiai „kovodami“ dėl bronzos medalių.

Reklama

30 Responses to “17: SŪDUVA 0:1 KRUOJA”


 1. 1 suris 2012-06-17 02:53

  Didelis + ponas pop tau , lb lb patiko .
  Ir lb noreciau , kad sis straipsnis pakliutu Murauskui .

 2. 2 Juozas 2012-06-17 03:53

  taikliai ponas pop, visad laikeis korektiskas, siandien pratrukai.. buvo uz ka :)
  Manau skaito Murauskas. Tikiu, kad kartais skaito ir zaidejai. Zinot, kai pastoviai kiekviena sezona tas pats kartojasi, o zaidejai keiciasi, atrodo, kad tai gali buti kazkokia problema komandos viduje, valdyboje.. Gal koki nesvarus dalykai vyksta.. Suduva neatskleidzia savo biudzeto, kaip tai daro ekranas zalgiris, kruoja, siauliai.. jei neatsleidzia gal tiesiog pinigelius plauna. O zaidejams gal tai persiduoda, jaucia, kad nerimtam klube losia. Na bet cia tik isvedziojimas.
  Zaidejai, prisiminkit, kad mum nevisvien jus pralosit ar laimesit. Jusu pergale, ivarciai daro diena mums laimingesne, jums tuo paciu. Bukit vyrai, ir padarykit priesininkus per visus galus. Juk jus turit ka irodyti. Turi buti ambicijos, nes dabar tapot vidutinioku klubu :)

 3. 3 Varvalas 2012-06-17 08:04

  “Žinote, kas vienija Sūduvos stadiono lankytojus? Metras šikpopierio kišenėje ir „Senukų“ katalogas rankoje, kuris skirtas ne susipažinti su prekybos centro asortimentu, o apsaugoti savo kelnes nuo purvo“. Tai stipriausia reportažo vieta. Cementas ir duona. Galės po dešimtmečio mokinukai vadovėliuose analizuoti. O jei tokį “paketą“ dar išduoti kiekvienam žaidėjui – prišiktkelniui? Susivienytume? Ane? Gal geriau juos prieš rungtynes praleisti pro kokią penkioliktą eilę, kad užpakaliais kėdes nuvalytų …

 4. 4 Varvalas 2012-06-17 08:19

  Klausimyno papildymas:
  1.Kas yra bendro tarp alaus pilstymo už baro ir futbolo selekcionieriaus darbo?
  2.Ar taip ir neatsiras kapeikų pasamdyti žmonių suolams nuvalyti?
  3.Ar yra tolimų smūgių limitas (iki trijų kartų)?
  4.Ar gailimasi paukščių, kad kamuolys į baudos aikštelę keliamas tik metro pusantro aukštyje link artimojo virpsto?
  5.Kodėl pasivaikščiojimui pašešupio pievoje išduodama tokia menkai pritaikyta avalynė?
  6.Ar “Senukai“ susimoka už jų reklamavimą po žiūrovų užpakaliais?
  7.Ko dar reikia, kad kapela, atsidėkodama tribūnų rėmėjams, gautų mįslingą užsienietiškai skambantį pavadinimą “Grite?

 5. 5 mikas 2012-06-17 09:07

  Stebint komanda keleta metu, viskas teisingai surasyta. Turetu tas ka liecia tas straipsnis, daryti isvadas.. Bet vel bus apsiribota zaideju, treneriu keitimais. I daug klausimu atsako taiklus Varvalo klausimas: kas yra bendro tarp alaus pilstytojo ir futbolo klubo selekcininko?

 6. 6 xxx 2012-06-17 09:39

  Niekada nerasiau cia komentaru, bet jau neatlaikiau. Pirma karta perskaiciau tokia apgailetina Pono Pop rungtyniu apzvalga ( tiksliau sakant purvo uzpylima). Nereikia pamirsti, kad Pakruojis siuo metu nera tokia bloga komanda ( Ji sugebejo iveikti net taip isgirta Pono Pop Zalgiri!!!), o ir Suduva nebuvo tokia apgailetina kaip cia surasyta.
  Is esmes mano nuomone, sis rasinys neprimine net konstruktyvios kritikos, o tik visiskas s.do uzpylimas ant komandos. Keistai dabar atrodytu kiti blogai kuriuose komanda pasidarytu gera, kapitonas geras, ir visa kita kas susija su Suduva gera. Visada tikejau, kad jus Ponas Pop neatitinkate to tikrojo marijampolieciu “gerbejo“ aprasymo.
  Taip, as taip pat buvau nusivyles siuo pralaimejimu, bet ne komanda.

 7. 7 . 2012-06-17 09:40

  Totaliai idealus straipsnis!
  O siaip, sakyciau, kai paziuri, kokie buki, kaimisko mentaliteto asmenys valdo komanda, tai atrodo, kad galbut komandoje viskas dar nera taip ir blogai…

 8. 8 . 2012-06-17 10:07

  beje, del ivarcio vartininkas tikrai nekaltas, kalciausias luksys, kuris vietoj to, kad nestipriai musta kamuoli isnestu is baudos aiksteles, pats su juo i vartus isirideno. Idomu, ka jis isvis prie tos stangos veike?

 9. 9 Bucas 2012-06-17 10:19

  net visada buvęs optimistas POP pagaliau tapo realistu, nes šiaip tai jis visą laiką teigė, kad dar ne viskas prarasta, dar daug rungtynių, reikia tik šiek tiek to, ano ir viskas bus gerai.Puikus komentaras. gal tikrai baikim nervintis, sutikim kad šįmet iš didelio debesio bus dar mažiau lietaus negu pernai-būsim ketvirti( ?), o jei aukščiausiasis padės tai bus maloni staigmena- bronza . Dar Vladimiras Iljičius tokiais atvejais keldavo klausimą Kas kaltas ir ką daryti? galim kaltinti žaidėjus kad jie tokie ar anokie, bet visame pasauly visuose klubuose už viską pirmiausia atsako ne komandos masažistas, spaudos atstovas ar psichologas. Atsako vyriausias treneris. Ar verta dabar jį Sūduvoje keisti- kažin, nors jau anksčiau Murausko interviu buvo juntama kad Liubšio pozicijos dėl šiųmetinių rezultatų nelabai tvirtos. manau, kad šitas pralaimėjimas tokias valdžios nuostatas tik sutvirtino. Taigi nieko keisto nebūtų jei paaiškėtų vieną gražią dieną kad komandoje jau kitas treneris. Bet tokių abra kadabra jau buvę, o kad tai duotų ilgalaikį teigiamą rezultatą-kažkaip neprisimenu. Deja, kažką daryti reikia, nes šiai dienai galim tikėtis garantuotos pergalės nebent žaidžiant su Atlantu, o su visomis kitomis komandomis- kaip pasiseks, nes kai tarpusavy žaidžia abi komandos vidutiniokės,( be abejo,Ekranas ir Žalgiris prie tokių nepriskiriamos) rezultatas sunkiausiai prognozuojamas.

 10. 10 Anonsas 2012-06-17 10:27

  Atrodo niaukiasi dangus Panevėžyje. Padėtis liūdna, algas mokės nebent, jei ką nors parduos. Tai lyderiai nė nesitreniruoja…

 11. 11 p.o.p. 2012-06-17 11:44

  Emocijos – stai kokia tokio teksto priezastis. O emocijos yra toks dalykas, kuris su laiku keiciasi. Nesakiau, kad Kruoja blogai zaide, taciau to, ka daro Kruoja geru futbolu nepavadinsi. Kruoja losia paprasta funkcini futbola ‘ant rezultato’ ir ta rezultata pasiekia. O pasiekia del to, kad zaidejai nori ji pasiekt, nori laimet ir aisku tiksla turi. Nekorektiskos buvo tik mano snekos apie klubo vadyba, gal ir nereikejo kabint dalyku, kuriuos
  visi zino. O va komanda si karta tikrai verta dar ziauresnes kritikos, nes cia ne Kruoja laimejo, o Suduva pralose. Ir jei kam komandos bei zaideju kritika nepatinka – prasom, cia yra puiki vieta parodyt bent viena pozityvu elementa ar aspekta, kuri vakarykstese rungtynese butu galima izvelgt. Ar bent jau paneigt surasytuose klausimuose esancius konkrecius zaidimo elementus.

  O kas del tokios beviltiskos komandos isvaizdos kaltas – zaidejai, treneris, komplektuotojai ar pats prezidentas nera taip svarbu. Faktas – mes, stadiono kedziu valytojai cia tikrai ne prie ko. Musu desperacija puikiai rode antram keliny nutikes skandavimas reikalaujant keitimu su prierasu – ‘treneri, leisk bet ka, kad tik eitu aiksten koks naujas zmogus, nes is tu, kurie yra nieko tiketis neimanoma’.

 12. 12 axsel 2012-06-17 12:02

  galima rekaut kad leistu y aikste nauja zaideja ,bet kad tu zaideju kaip ir nera Beniusis net uz dublerius yvarciu nemusa o jaunimui dar tikrai truksta iki pirmos komandos taip kad turi 11 gal 12 zmoniu ir sujais bando cempijonais tapt.

 13. 13 p.o.p. 2012-06-17 12:15

  Tai cia juk tame ir esme – visi puikiai suvokia, keitimai nieko neduos. Tiesiog depresija toka gili buvo, kad rodesi geriau daryt ka nors tiesiog del to kad ka nors darytum, nes tik beprotis galejo tiketis rezultato is to formato, kuri siose rungtynese rode Suduva

 14. 14 kitas Juozas 2012-06-17 12:25

  nu jo, per rungtynes buvau lygiai toks pat piktas kaip ponas pop. apėme beviltiškumas toks, panašiai kaip stebint šio sezono kauno “žalgirį“, kuomet buvo pralaiminėjama rusijos autsaideriams, tik dėl to kad “žalgiris“ pats to norėjo.
  tai vat ir vakar buvo skaudu žiūrėt, kai mūsų komanda įveikt “kruoją“ gali, bet nenori.

 15. 16 Rimantas 2012-06-17 14:26

  Nepergyvenkim, dėl to pralaimėjimo. Štai Ekrano rėmėjas iš Rusijos Inter RAO užsuko pinigų kranelį. Atsidarys birželio 30 d. perėjimų langas ir išsivaikščios visi, o kineskopai sezoną baigs su dubleriais :D

  Tikriausiai vėl vaikščiodami užtikrintai pasiimsim trečią vietą. Na, o Pakruojis jau gali sidabro medalius matuotis ir ruoštis debiutui Europoje :)

 16. 17 kitas Juozas 2012-06-17 14:36

  iš kur tokios naujienos?

 17. 18 p.o.p. 2012-06-17 15:02

  Net jei sis gandas pasitvirtintu, esme ne tame, kad komanda istinka bankrotas – tai gali bet kam nutikt. Esme tame kas nuveikta iki jo, nes nuo to tasko komanda prades, jei atsiras norinciu ja gaivint. Pvz FBK tokio tasko neturejo, o Ekranas man rods turi. Aisku, visada islieka galimybe, shude iki ausu Lietuvos futbolr yra visi, o skirtumai yra tik tame, kas graziau nusidaze fasada

 18. 19 p.o.p. 2012-06-17 15:06

  Aisku, jei tamsta esi teisus, as tuoj vel tapsiu optimstu:) nes juk svarbiausia laimet bet kokius medalius, na o visas evoliucijas ir viltis galima ramiai kitam sezonui atidet:) zodziu, viska pamirstam – dabar svarbu laimet pries banga ir reo:)

 19. 20 Juozas 2012-06-17 15:28

  O is kur gi zinai kad zaidejai issilakstys per perejimu langa. Su vetra, zalgiriu kai ant bankroto ribos buvo zaidejai buvo ilgai kiek tik galejo. Plius jei CL atrankoj zais ten pinigelio bus galima pasidaryt, nemanau, kad paleis komanda. O jei taip netycia bus, tai suduvos ir zalgirio komandos gerokai pasistiprins pries europos taure.

 20. 21 Anonsas 2012-06-17 16:14

  nelabai kuo ten yra stiprintis, Rada, Savėnas ir Zubas rimtesni, kiti per seni arba niekuo per daug neišsiskiriantys.

 21. 22 p.o.p. 2012-06-17 16:23

  Kaip sykis sitose pozicijose Suduvoje labiausiai zmoniu ir truksta:) Tik man rods mes bish nuo temos nukrypom ir mazuma per anksti Vasiuku atgimima planuot pradejom bei svetimo turto dalybas uzvedem

 22. 23 Anonsas 2012-06-17 16:39

  Va Žalgiris kraunasi malkų nuo reo. Reiškia jei vėl viena koja bandysim laimėt, gausim kaip ir nuo Kruojos.

 23. 24 niekas 2012-06-17 17:16

  Pažiūrėjau Žalgiris-Reo, tai manau, kad Sūduvai bus liūdniau nei su Kruoja. Jei žaidėjai atsibus, gak kokį tašką su Banga paimsim.

 24. 25 p.o.p. 2012-06-17 17:26

  Jooo… zalgiris irgi pavare. Dabar beliko laukt Ekrano lygiuju su Atlantu:)

 25. 26 voleur 2012-06-17 17:37

  o mums nuo to nėi šilta nėi šalta kaip kiti sužais kai mes patys apgailėtinus rezultatus rodom

 26. 27 Pietietis 2012-06-17 21:20

  Futbolą visi moka žaisti. O Sūduva tikrą futbolą žaidė gal pries 3 gerus metus, kai nebuvo konkurencijos apart Ekrano. Visi Lietuvos klubai juda į priekį, bet tik ne Sūduva. Na ir kas kad pinigų turim pakankamai, na ir kas kad geriausias treniruočių sąlygas turim, bet viskas sueina į tai, jog surenkami žaidėjai, kurie yra išpaikinti kaip mažos mergaitės. Kam be reikalo ardytis, jeigu pinigus ir taip gausi? Čia kažkaip atrodo, jog per gerai rūpinasi mūsų Sūduvos futbolo komandos “vyrais“. Šokinėja kaip apie mažas mergaitės, kad tik ko netruktų, kad viskas būtų daugiau nei idealu…. Nežinau, gal ir klystu, bet man paprastam žiūrovui būtent tokios mintys peršasi. Sūduva palaikiau ir palaikysi nesvarbu kaip ji žais, ar laimės ar ne bet SAVIGARBOS privaloma kažkiek turėti. Kas komandą komplekuoja? Kas didžiausią įtaką tam daro? Argi tik ne ponas Murauskas? Nuo čia ir reikai pradėti kardinalius pokyčius.
  Geriau biedniau, bet teisingai gyventi. Viskas labai kvepia rusiško post sovietmečiu…..
  Šiam kartui užteks.

 27. 28 p.o.p. 2012-06-18 08:19

  cha – galim tik pasidžiaugt, kad šiame ture Marijampolės stadionas nugalėjo visus stadionus pagal lankomumo duomenys:) skaičiai apgailėtini, ale Marijampolėje vis viena pagal oficialią statistiką susirinko daugiausia futbolo mylėtojų: 800. Pavevėžyje jų buvo 750, Vilniuje – 450 Tauragėje – 420, o Šiauliuose – 400.

 28. 29 medis 2012-06-18 09:59

  Nu tai kova dėl trečios vietos natūraliai turėtu daugiau žmonių sutraukti nei rungtynes su kokiu Atlantu. Gal kiek netikėta, kad Vilniuje mažai buvo, bet žinant, kad ten visuomet mažiausiai 300-400, o kartais ir kone visu tūkstanciu žiūrovų daugiau uzrašo, tai šįkart neturėjo įžūlūmo pustuščiam stadionui rašyti dideliu skaičių.

 29. 30 Kuzma SS 2012-06-18 10:20

  Surašiau baisiai ilgą, pilną nuoskaudų komentarą. Bet ištryniau ir tik konstatuosiu esmę – ne mums, gerbiamieji, medaliai. Tiek REO, tiek Kruoja mūsų “komandai“ jau neįkandamas riešutas. Jei gausim bronzą, tai tik dėl galimų netikėtų dar didesnių bėdų kitose komandose… Ko, tiesą pasakius, dar labiau nelinkėčiau. Geriau jau mes viduriuke, bet čempionatas liktų tikras ir stiprus. Be ne apie tai.
  Sūduvoje bėda tiesiog sisteminė. Palyginčiau su kompiuterastiniu terminu – “motininė plokštė“. T.y. ne procesorius, ne hardas, ne softas, o pati pati esminė motininė plokštė. Ir ne man, suknistam ligoniui, ir ne Jums ką nors čia pakeist… Belieka tik nusikeikt…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama