Europa ant nosies!

Amsterdam ArenA – kito Europos lygos finalo vieta

Kas prisimena, o kai kas gal ir pamiršot – Europos lyga jau visai čia pat. Birželio 25 dieną nutiks kasmet šiokį tokį jaudulį ir drebulį keliantis dalyvaujančių klubų suskirstymas poromis, kurį, tikiuosi, kaip ir kiekvienais metais bus galima stebėti gyvai internetu.

Priminsiu, kad šiemet iš Lietuvos Europos lygoje bus trys klubai. Sūduva ir Šiauliai žaidimą pradės nuo pirmo atrankos rato, o Žalgiris – nuo antrojo. Taip kad mūsų kaime šiokie tokie smagūs pokyčiai – paskutinius kelerius metus Sūduva į europinį turnyrą įšokdavo nuo antrojo etapo ir ten savo žygį baigdavo. Nieko nuostabaus – antrame etape varžovai stipresni, tuo tarpu pradedant nuo pirmojo Lietuvos klubai gali tikėtis sėkmės, nes varžovai ten įveikiami. Nežinau kaip jums, bet man du ratai Europoje geriau nei vienas.

O va komandų reitingai, koeficientai, skirstymai į „seeded“ ir „unseeded“ klubus man ir toliau išlieka mistinis miškas, kuriame be geros vodkės bonkos nesusigaudysi. Jei kas tuos reikalus gerai išmanot ir jei juos įmanoma keliais sakiniais paaiškint – būkit mieli, tai ir padarykit. Nes bent jau aš kasmet mėginu tą sistemą įkirsti, bet energija labai jau greitai baigiasi.

Kaip suprantu, pirmame etape „seeded“ klubai bus suvesti su „unseeded“ klubais. Pirmieji turi geresnius koeficientus (tai yra, yra stipresni), o antrieji – pratesnius (yra silpnesni). Galim pasidžiaugt, kad mūsų Sūduva yra pirmoje grupėje. Vadinasi, šansų yra gauti reliatyviai silpnesnį varžovą. Tuo tarpu Šiauliai yra priskirti prie „unseeded“ klubų, tad burtams nepasisekus, jie gali gauti pakankamai galingą komandą.

Keletas galimų Sūduvos varžovų:

Įdomumo dėlei, skaičiai yra tokie. Didžiausią koeficientą tarp pirmojo etapo klubų turi FC Twente iš Olandijos ir tas koeficientas sieka 57.103. Toliau eina Poznanės Lech (22.483), Norvegijos Rosenborg (20.935) ir švedų IF Elfsborg (10.180). Visų kitų klubų koeficientai nesiekia 10. Sūduva yra maždaug per vidurį „seeded“ grupėje su 2.875. O mažiausią koeficientą turi Libertas ir La Fiorita klubai iš San Marino (0.183).

“Seeded” grupėje be aukščiau minėtų dar rastume tokius klubus kaip Kalmar FF (Švedija), Bohemians (Airija), Levadia (Estija, beje, šito klubo koeficientas gerokai aukštesnis nei mūsiškių), Liepojos Metalurgas, Honved (Vengrija), Bangor City (Velsas) ir pan.

„Unseeded“ būryje be Šiaulių dar yra Torpedo (Gruzija), Llanelli FC (Velsas), Daugava (Latvija), Thor (Islandija), Trans (Estija), Portadown (Šiaurės Airija) ir dar krūva klubų keistais pavadinimais iš visokių europietiško futbolo pakraščių.

Antrajame etape žymesnių klubų jau yra daugiau. Čia sutiksime Prahos Spartą, šveicarų Young Boys, belgų Gentą, Varšuvos Legia, serbų Red Star, Splito Hajduk ir pan.

Beje, prieš burtus, berods, komandas dar kartą suskirsto į kelias mažesnes grupes ir tada jau renka priešininkus iš jų. Vienžo, tas komandų išdėliojimas prieš burtus toks mistifikuotas, kad nelabai ką čia aiškesnio iki burtų dienos ir gali pamatyt.

Na o jei Sūduva nusikapstys iki Europos lygos finalo, tuomet kitų metų gegužės 15 dieną galės apsilankyti prašmatniame Amsterdam ArenA stadione, kuriame savo namų rungtynes lošia AFC Ajax. Juokai juokais, bet pasvajoti juk visada galima.

Taigi, burtus trauks jau kitą pirmadienį, o pirmosios Europos lygos rungtynės įvyks liepos 5 dieną, ketvirtadienį. Atsakomoji dvikova po savaitės, liepos 12 d. Jei Sūduva prašoks šitą barjerą, antrasis etapas nutiks liepos 19 ir 26 dienomis. Tad jei viskas bus čiki piki, tuomet visa liepa mums bus nuspalvinta prašmatniomis tarptautinėmis rungtynėmis. Panašu, kad Sūduvai nepavyks pereiti prie ramaus „vienos rungtynės per savaitę“ grafiko, apie kurį svajojo Liubšys, kalbėdamas po pergalės prieš Bangą. Tiesa, Lietuvos čempionate liepos pradžioje ir vėl bus šiokia tokia pauzė, tačiau ji baigis iki prognozuojamos kovų Europoje pabaigos.

Jei norite daugiau informacijos apie Europos lygą ir kitus su ja susijusius reikalus – štai jums keletas nuorodų: oficialus Europos lygos skyrelis UEFA svetainėje, apie Europos lygą Wikipedijoje, ten pat – apie lygos klubų reitingus, dar vienas neblogas ir dėmesio vertras reitingų bei koeficientų puslapis ir oficiali Amsterdam ArenA svetainė.

Tiek žinių apie Europą. Tačiau iki tol dar visko nutiks. Jau greitai Sūduvos laukia rimtas išbandymas Vilniuje, su kuriuo sezonas pasieks savo vidurį. Taip pat, kiek suprantu, visą liepą bus atvertas vasarinių trasnferų langas. Kaip taisyklė, pagal tai, kas liepą nutinka galima nemažai sužinoti apie klubų finansines situacijas ir galutinius sezono planus. Iki europinių žaidimų Sūduva dar spės sulošti ir pirmąsias III-iojo rato rungtynes ir ne su bet kuo, o su pačiu Ekranu. Taigi, veiksmo pakankamai. Ir pirmas veiksmas nutiks jau šį sekmadienį legendiniame Vilniaus Žalgirio stadione.

O pabaigai – kaip visada, kaip ir kiekvienais metais prieš Europos turnyrus – reikia pasikartoti legendą. Sūduva prieš Braną. Prieš dešimt metų. Beje, Sūduvos sakalai organizuoja tų legendinių rungtynių peržiūrą. Tad jei kas norėtų tuos laikus prisiminti pilnu formatu, o ne ištrauka jotūbe – sekite pranešimus Sakalaų Facebook profilyje.

18 Responses to “Europa ant nosies!”


 1. 1 p.o.p. 2012-06-20 23:07

  p.s.: pamiršau vieną dalyką – statistika ir įvairiaus informacija apie Sūduvos batalijos Europoje: https://suduva.wordpress.com/europa/

 2. 2 Remis 2012-06-21 06:55

  Su koeficientais viskas daugmaž paprasta – klubo koeficientą sudaro dalis (berods penktadalis) tos šalies koeficiento ir asmeniniai klubo pasiekimai eurotaurėse (vienas etapas duoda 0,5 pliusą). Tad koks grybų grybas iš Švedijos trečios lygos, prasimušęs į eurotaures per savo taurės turnyrą, visada turės didesnį koeficientą už Lietuvos čempioną.

 3. 3 carlos 2012-06-21 09:59

  dar verta paminėti, kad nukalusi stipresnį varžovą komanda įgauna jos koeficientą, šiaip pakankamai ten viskas aišku iki tos niekur kaip ir nereglamentuojamos (tiksliau sakant uefa pranešamos jau de facto) sistemos kai skirstoma į mistines grupes, šiais metais dėl to tylu ramu, tai gal ir nebus…

 4. 4 Varvalas 2012-06-21 11:01

  carlos, na, niekaip ten nerandu užuominų, kad laimėjusi komanda perima visą nugalėtosios komandos koeficientą.

 5. 5 carlos 2012-06-21 11:10

  o ko čia nerast paprasta logika, jeigu antro etapo burtai vyksta tuo pat metu su pirmu, tai pagal ką tavo nuomone skirstoma antrame etape į seeded ir neseeded, o gi pagal stipriausio klubo kofą, taigi jeigu laimi ir silpnesnis jis patenka tarp seeded…

 6. 6 carlos 2012-06-21 11:12

  At first the clubs are divided into seeded and unseeded teams, and then the seeded and unseeded teams are split into regional groups. The general approach seems to use the North/Central/South scheme, but no specific rules are known. ai va vis dėlto į grupes skirstys pirmame etape.

  čia apie kofus:
  Unseeded teams in the 1st qualifying round that qualify for the next round take effectively the coefficient of their opponent in the next round. The reason for this is that the draw for the 2nd qualifying round is made before the results of the 1st qualifying round are known.

 7. 7 bebe 2012-06-21 12:25

  carlos – tai ten tik tam kartui tam etapui. Nes į burtus iš karto imama pora, ir ji įtraukiama stipresniuoju koeficientu. O šiaip nieks nieko neperima.

 8. 8 p.o.p. 2012-06-21 13:20

  va tokie čia ir aiškumai:) šiaip jau labiausiai ir glumina tas galimas skirstymas į papildomas grupes – bet gal čia taip ir daro, kad komandos per anksti nesuprastu galimų varžovų (net jei nematau tam ypatingos prasmės)

 9. 9 carlos 2012-06-21 13:33

  bebe -nu ką reiškia tik tam etapui, trečia trauks irgi antram dar nepasibaigus, o ar čia yra žmonių manančių kad vėlesni etapai mums aktualūs :)

 10. 10 bebe 2012-06-21 13:37

  Papildomos grupės gi tik procedūros pagreitinimui. Na ir dar iš dalies tam, kad nesusitiktų tos pačios federacijos atstovai, arba Armėnija su Azerbaidžanu, Rusija su Gruzija, ir pan. dėl politinių priežasčių. Negi nestebėjot pernai (šiemet tik komandų skaičius kitoks) pirmam etape 50 komandų – 5 grupės po 10, kiekvienoje grupėje kiekvienai komandai priskiriamas skaičiukas nuo 1 iki 10 – kokiu būdu, nežinau, ir po to visoms 5 grupėms viskas traukiama vienu ypu – pvz., 3 susitinka su 8 ir t.t. Antram etapui analogiškai. Nyku, nors UEFA klerkams efektyvu.

 11. 11 carlos 2012-06-21 13:41

  tai jo seniau tai bandė dar kažkokią ten geografiją žaist porą metų, db grynai ant patogumo, bet aš nelabai suprantu ką jie ten tokie nesveikai užimti kad burtams laiko gaila.

 12. 12 bebe 2012-06-21 13:45

  carlos – mano atsakyme joks konkretus etapas neminimas, o parašyta bendra taisyklė tiems atvejams, kai į burtus imama pora, o ne konkretus dalyvis :) tiesiog rašyti taip “nukalusi stipresnį varžovą komanda įgauna jos koeficientą“ yra labai netikslu.

 13. 13 carlos 2012-06-21 13:48

  nu gerai viens kitą supratom ir ramu :)

 14. 14 rimvill 2012-06-21 20:06

  jeigu pagal regionus, tai daug šansų, kad Sūduva žais su latviuku Daugava

 15. 15 Pietietis 2012-06-22 10:59

  Labai norėtųsi gauti lenkus, tarkim lech poznan. Bent jau atvažiuotų būrys gerų ultrų :)

 16. 16 carlos 2012-06-22 14:07

  tai kad seeded jūs kaip ir lechas tai jau tikrai negausit, na bet ir keistas mazochistinis noras vienok :)

 17. 17 p.o.p. 2012-06-22 14:18

  jo jo, noras tikrai mazochistinis:) lenkų ultrų kultūringai bei saugiai galima ir per jotūbą pasižiūrėt:) jeigu, aišku, juos apskritai derėtų ultromis vadint:)

 18. 18 Tadas 2012-06-22 15:07

  Nuo kada chuliganai yra Ultros ir nuo kada chuliganai laukiami Lietuvoj? Savų maža?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama