18: REO 0:2 SŪDUVA

Dviguba pergalė. Štai taip. Puiki sezono pabaiga. Neipaisant kelių niuansų, Sūduvos pasirodymas (būtent pasirodymas, o ne žaidimas) nušiurusiame Vilniaus Žalgirio stadione buvo idealus. Suprantu, kad gyvai šias rungtynes matė labai mažai žmonių, o tos vienos mėgėjiškos kameros transliacijos internetu atima kokia 40 proc. to įspūdžio, kurį gauni stadione. Todėl toks geras Sūduvos įvertinimas jums gali pasirodyti perdėtas. Ką gi – jums teks įtempti vaizduotę, o aš pamėginsiu bent šiek tiek kompensuoti tai, ką sunaikina mažas, nekokybiškas vaizdelis kompiuterio ekrane.

Sakydamas, jog Sūduvos pasirodymas buvo idealus labiausiai omeny turėjau tai, jog Sūduva šiandien lošė taip, kaip ir turi lošti aiškiai galingesnė komanda prieš silpnesnį varžovą. Šiandienos Sūduvoje gerai jautėsi toji jėga, kurios esame matę tik pačioje sezono pradžioje – namų rungtynėse su Šiauliais ar Dainava. Šiandien Sūduva neleido nė akimirkai sudvejoti savo pranašumu – kalbu ne apie rezultatą, o apie jėgų pusiausvyrą aikštėje. Išgaravo lyg rūkas visos šnekos apie tai, kokia „visai nebloga“ yra REO komanda. REO nėra gera komanda. Ji nelošia gero futbolo, o ir fizinio pasirengimo jai pakanka tik vienam kėliniui. REO neturi stiprių futbolininkų – Ražanausko saulė jau seniai nusileido (šiandien jis buvo visiškas nulis), o koks Grigalevičius yra gerokai prastesnis net už mūsų puolimo veteranus.

Tačiau, kad tai suprastume, reikėjo Sūduvos, kuri žaistų ne puse kojos, kaip buvo Marijampolėje, o rimtai, iš peties ir neatleisdama vadelių iki pat finalinio švilpuko. Aš netgi drįsčiau teigti, jog šiandienos žaidimo pamokos gali tapti tuo auksiniu raktu į šio sezono sėkmę. Aišku, jei tik Sūduvos komanda bendrai ir jos žaidėjai asmeniškai tą pamoką tinkamai įsisavins ir jos išvadas taikys lošdami su kiekvienu varžovu, o ne tik su Žalgiriu ar Ekranu. Pats laikas sugrįžti į pergalių kelią ir šiandien Sūduva parodė, jog tai yra visiškai įmanoma. Štai čia ir yra toji dviguba pergalė – trys labai svarbūs taškai ir suvokimas, kad Sūduva yra ne lygos vidutiniokė, o vienas iš čempionato lyderių.

Tuoj bus pirmas įvartis.

Sūduvos futbolas Vilniuje: pliusai. Tai kur gi glūdi toji pamoka? Kur čia tie stebuklai, privertę mane šią pergalę vertinti pagyrų pilnais sakiniais? Jokio stebuklo nėra. Tiesiog Sūduva sužaidė taip, kaip žaisti derėtų kiekvienas rungtynes.

Sūduva puolė spausti priešininką nuo pat pirmų rungtynių minučių. Kitaip tariant, žaisti pradėjo ne antram kėliny ar per paskutinias dešimt minučių, o kaip ir dera – nuo pradžios. Atakuodama Sūduva stengėsi žaisti greitai ir plačiai. Stengėsi derinti puolimą centru su žaidimu kraštais. Pavyzdžiui, Eliošius šiandien turėjo žymiai daugiau darbo – jam neteko tuščiai kilnoti rankas savo kampe.

Puolime nebuvo vienodumo – matėsi, kad žaidėjai nemėgina to paties triuko bukai kartoti po tris-keturis kartus iš eilės. Buvo žymiai mažiau tų beviltiškų atmetimų atgal – šį kartą saugai iš tikro ieškojo kolegų priekyje, o ne sau už nugaros. Puldama Sūduva atrodė žymiai agresyviau nei įprasta – gal dėl to ir pakankamai pavojingų baudos smūgių uždirbo žymiai daugiau nei įprasta. O pirmasis Sūduvos įvartis buvo lyg iš vadovėlio – gražu pažiūrėt, o į tokią puikią kombinaciją bežiūrint, visada smagu pasvajot, kad tokių vaizdų Sūduva duotų bent po kokius penkis-šešis per kiekvienas rungtynes.

Tuo tarpu gindamiesi Sūduvos žaidėjai šiandien iš tikro priešininką spaudė ir presingavo visų rungtynių metu. Ir to spaudimo rezultatas yra ne tik krūvos perimtų kamuolių. Jo rezultatas – tai ir beviltiški REO perdavimai į priekį, kai kamuolys metamas tiesiog dėl to, kad dėti jo nėra, o prarasti – baugu. Keli atakuojantys REO žaidėjai labai retai kamuolius gaudavo tai, kad turėtų bent šiokių tokių šansų jį susistabdyti. Sūduva priešininką pasitikdavo dar jų aikštės pusėje, o Chvedukas su Leimonu (pagelbstint Urbšiui ir Lukšiui) visiškai surakino REO veiksmus aikštės viduryje. Gal dėl to taip niūriai atrodė Ražanauskas – toks jausmas buvo, kad net ir tas patyręs žaidėjęs gavęs kamuolį, tik ir galvoja kaip čia juo kuo greičiau atsikratyti.

Labai svarbu, kad Sūduva nesustojo įmušusi įvartį ir spaudimą bei aukštą tempą stengėsi laikyti iki pat rungtynių galo. Lošiant su REO tai yra visiškai garantuotas ginklas – jei pirmame kėlinyje REO dar pusėtinai priešinosi, tai antrame ši komanda visiškai prarado kvapą. Ne tik kad vangiai atakavo, bet net ir gynyboje jos dantukai buvo visiškai atšipę. Kovoti mėgino tik vienas kitas žaidėjas.

Infrastruktūra Žalgirio stadione šiandien: rungtynių tablo….

…rungtynių inspektoriaus ložė ir…

…namų komandos palaikymo grupė.

Minusai. Štai čia yra tie keli niuansai. Šias rungtynes galima drąsiai vadinti „milijardo pusprogių neišnaudijimo fiesta“. Galybėje smagių atakų Sūduvai vis pritrūkdavo paskutinio paso ar smūgio, kad iš atakos gautųsi bent šioks toks pavojus REO vartams. Kartais kontratakos metu būdavo pramiegami puikiai atsidengę žaidėjai. Kartais pasai būdavo neapgalvoti – per stiprūs, per silpni arba tiesiog neteisingi. Pvz., Eliošius lekia priekin, šalia jo lekia gynėjas, prieš juos tik vartai. Kamuolys duodamas Eliošiui į kojas ir tampa lengvu prie jo prilipusio gynėjo grobiu. O juk jei kamuolys būtų paleistas į plotą, toks greitakojis kaip Eliošius būtų garantuotai palikęs REO gynėją toli sau už nugaros. Tiesa, buvo galybė ir tokių atveju, kai jau paskutinis puolantysis pragaišindavo puikius perdavimus – arba beviltiškai perlaikydamas kamuolį, arba mušdamas labai jau netaikliai.

Geras pozicijas smūgiui švaistė Lukšys, Beniušis, Urbšys, Borovskis, Leimonas. Ypač įsiminė pirmasis atvejis su Beniušiu, kuris vietoje to, kad tiesiog muštų iš kokių 10 metrų mėgino pasivartyti kamuolį dar arčiau ir, be abejo, progą smūgiui praleido. Po keletos minučių tas pats Beniušis atsidūrė identiškoje padėtyje ir tą kartą jau mušė nelaukdamas. Ir iš karto prie REO vartų tapo karšta. Lygiai taip pat ir Lukšys bent pora kartų malė kamuolį vietoje to, kad muštų iš eigos.

Jei ne kalnai techninio broko, Sūduvai laimėti galėjo ir kokių dešimties įvarčių skirtumu. Aišku, visko gali būti, kad prie tokio didžiulio klaidų skaičiaus svariai prisidėjo ir beviltiškai prasta Žalgirio stadiono veja.

Sūduva – žaidėjas paskui žaidėją. Liubšys šiandien buvo priverstas aikštėn leist du puolėjus, kas šiame sezone nutinka labai retai. Šoblinsko ir Slavicko trūkumas vertė daryti šiokius tokius perstumdymus. Ir net jei mes galima (kaip jau įprasta) priekaištauti Lukšiui ir Beniušiui dėl klaidų skaičiaus ir nepakankamai aštraus žaidimo, tačiau du puolėjai iš karto keitė jėgų pasiskirstymą aikštėje. Kad ir kokie nepavojingi būtų mūsų puolėjai toliau nuo vartų, būdami aikštėje jie vis viena traukė prie savęs REO gynėjus. Centro gynėjai nelabai galėjo pagelbėti kraštams, todėl ir Eliošius-Thomsonas bei Urbšys-Borovskis savo kraštuose turėjo žymiai daugiau laisvės bei erdvės. Manyčiau, kad dviejų puolėjų formatą Liubšys galėtų naudoti žymiai dažniau – ypač žaidžiant su silpnesniais varžovais.

Vienam kitam žaidėjui galėtum turėti priekaištų dėl jo veiksmų vienoje ar kitoje situacijoje. Pavyzdžiui, Leimonas gavo visiškai beprasmišką kortelę. Chvedukas kartais aikštės viduryje priimdavo labai neteisingų sprendimų. Tačiau smagiausia buvo, kad Sūduva šį kartą gerai atrodė būtent kaip komanda – nes vieno žmogaus klaidą taisyti draugiškai puldavo kolegos. Štai kodėl tos klaidos taip smarkiai galvoje ir neliko – mat dažniausiai po kokios nesąmonės kamuolys ir vėl greitai grįždavo į Sūduvos kojas.

O paminėti labiausiai man norėtųsi škotą Thomson‘ą. Sakyčiau, jis šiandien buvo geriausias (jeigu pamirštume keletą akivaizdžiai per stiprių perdavimų į priekį). Gynėsi visiškai kietai ir be jokių nuolaidų – buvo smagu stebėti, kaip REO žaidėjai be jokio rezultato mėgina visokiais būdais škotą nustumti ar parversti (aišku, stumdymo prasme juokingiausias atvejis buvo su Beniušiu, kai priešininkas jį akivaizdžiai mėgino abiem rankom į šoną stumti, tačiau pats iš kaliošų išvirto, o Beniušis atrodė, kad to stūmimo net nepajuto). Į puolimą Thomsonas taip pat jungėsi protingai – aktyviai dalyvavo (ir rezultatyvų perdavimą uždirbo), tačiau niekada nepamiršdavo, jog svarbiausia jo misija šios dienos rungtynėse – gynyba.

Pasakysiu netgi štai tokią ereziją – atvirai pasakius, Thomson‘as man pasirodė ženkliai kietesnis ir patikimesnis gynėjas nei Vaidas Slavickas. Nežinau, ką šiuo klausimu galvoja komandos treneris, tačiau šiandienos gynybos grupę aš surizikuočiau įleisti dažniau, ne tik tuomet, kai Slavickas prisirenka kortelių ar gauna traumą.

Ir Ledesma… Kažkaip vis neišeina savo aprašymo užbaigti šio brazilo nepaminint. Gali keikt jį kiek nori, gali spjaudytis dėl to, kad jis net ir penkiolikai minučių išleistas nepersistengia po aikštę lakstyti, gali sakyt, kad prarado visus kamuolius, kuriuos gavo rungtynių pabaigoje kraštuose, nes vis bandė savo braziliškus fintus rodyti.

Visa tai yra tiesa. Tačiau tiesa yra ir tai, kad būtent Ledesma padėjo šiose rungtynėse paskutinį tašką. Ir padėjo jis jį maždaug po pusės minutės, kai pasirodė aikštėje pačiu pirmu prisilietimu prie kamuolio. Mes kone visas rungtynes neramiai laukėm antro įvarčio. Nepaisant galingos žaidybinės Sūduvos persvaros antrojo įvarčio žiauriai reikėjo – žinant, kaip dažnai Sūduva praleidžia šiemet įvarčius „iš niekur“, tas vienas tikslus Lukšio smūgis visiškai netenkino. Ir štai – visos komandos pastangos buvo perniek, kol aikštėn neišėjo brazilas.

Ir nieko stebuklingo jis nenuveikė. Sulaukė gero Thomson‘o pakėlimo baudos aikštelėn ir – svarbiausia – pasirinko puikią poziciją tam perdavimui priimt. O tada įmušt buvo juokų darbas. Tai štai ir kyla klausimas – kodėl niekas daugiau iki tos minutės nepadarė to paties? Juk buvo ir kampinių, ir baudos smūgių, ir pakėlimų į baudos aikštelę. Visai neblogų pakėlimų ir visai neblogų kampinių. Ir, rodos, aikštėje buvo puikią įvarčio uoslę turintys (o gal – turėję???) Lukšys su Beniušiu. Deja, iki Ledesmos išėjimo iš tų pakėlimų taip ir nepavyko sukurti nė vienos pavojingos progos.

Štai taip ir gaunasi. Gali Ledesmos žaidimą vertinti kaip nori, tačiau jis ir vėl patvirtino prieš sezoną Liubšio pasakytus žodžius – „tai yra žaidėjas, kuris vienas gali nulemti rungtynių baigtį“. 

Tipiška Sūduvos ataka šiandien

Pabaiga. Štai tokia optimistinė antrojo rato pabaiga. O kai pabaiga optimistinė – tai ir gyventi smagiau, nes sunkią pradžią ir kartais labai liūdną eigą esi linkęs pamiršti. Juk po kiekvienų panašių rungtynių atgimsta viltis, kad Sūduva pagaliau atrado savo žaidimą, pagaliau suprato, ką reikia daryti, kad priešininkas pirmiausia būtų sugniuždytas, o tada jau ir sumaitotas mušant vieną įvartį po kito. Šiandien REO buvo visiškai sugniuždyta, o maitojimas buvo pakankamai kuklus ir kultūringas. Tačiau ir tiek būtų per akis – kad tik tai kartosi dažniau, nei pora kartų per ratą. O dabar – einam pamiegot, nes rytoj jau sužinosim, kas mūsų komandos laukia Europos lygoje.

Reklama

21 Responses to “18: REO 0:2 SŪDUVA”


 1. 1 pupo 2012-06-24 19:20

  Gal ne sezono pabaiga, o tik rato? :) nenorim mes taip baigt sezono :)

 2. 2 aab 2012-06-24 19:45

  Kaip neutralus ziurovas galeciau pasakyt kad viena Reo proga pries antra ivarti ir galejo baigtis Suduvai daug liudniau. Reo siaip komanda nebloga, bet siandien tai sulose prasciausia namu graju prie Ivanausko. Suduvos uzbaigimas ir atakos labai bade akis, isemus Eliosiu ir Borovski is krastu butu isvis prastai. Ledesmos ivartis labiau atsitiktinis, jo zaidima isvis sunku komentuot. Bus ka Liubsiui pamastyt pries Europa…

 3. 3 Juozas 2012-06-25 04:50

  Kalbi kaip sena bobute. Reo turejo tik viena proga, jos neisnaudojo. Kas butu jei butu? Taip tikiu kad paanalizuos ta klaida ir padarys isvadas, bet optimizmo nenumusa ji. Matem pagaliau ir vel graziai zaidziancia suduva, kuri rungtynese buvo visa galva ar net dviem aukstesne nei reo. O prie ko cia tas isemus Eliosiu ir Borovski? Kodel juos reikia isimti? cia taspats kaip sakyti isemus puse zaideju is barcelona komandos butu prastai jiem. Kam juos isimti? jei jie yra komandoj tegul ir losia, jie niekur nedings bent si sezona ar pora sezonu. Svarbiausia komandos pasirodymas, o ne individualus zaideju veiksmai. Kiekvienas zaidejas i pergale inesa indelio, naturalu kad kazkas buna jog daugiau inesa, bet ar del to reikia sakyti, juos isemus butu prastai?

 4. 4 . 2012-06-25 08:11

  Puiki pergale, puikus straipsnis. :)
  Taciau, nelabai sutiksiu su tuo, kad leist abu puolejus i aikste – nesiziuri visiskai jie kartu ir niekada nesiziurejo. Idealiausias variantas butu Ledesma su Luksiu puolime, bet tik tokiu atveju, jei Rafa bent minimalias pastangas detu, nes priesingu atveju jam lieka tik toliau suola sildyt. Manau, reikia bandyt Eliosiu salia Luksio statyt – taip puolimas daugiau astrumo ir greicio igautu.

 5. 5 p.o.p. 2012-06-25 08:22

  Būtent. bandžiau pasakyt tokį dalyką – kai kurios komandos lygoje yra keliom galvom geresnės už visas kitas, tačiau dažnai pamiršta, jog futbolo puse kojos lošt negalima, todėl lygioj vietoj prisikuria problemų. čia gal lietuviško futbolo problema apskritai – kad sugebama susitelkt tik fragmentiškai (šioje vietoje ir rinktinės viražus galima prisimint)

  Galbūt REO sulošė vienas prasčiausių rungtynių prie Ivanausko namuose. galbūt Sūduva sulošė vienas geresnių rungtynių nuo sezono pradžios. o aš manau, jog šitie du dalykai yra tiesiogiai susiję – nes šį kartą buvo akivaizdu, jog prastas REO pasirodymas buvo tiesiogiai sąlygotas solidaus Sūduvos spaudimo. O jei pradėsim verst progas įvarčiais – ir vėl gausis visiška Sūduvos persvara, nes pagal galimybes įmušt rezultatas galėjo būti koks 8:2.

  Reikėtų tik suprast, kad girdamas Sūduvą nenoriu ir vėl pradėt užkūrinėt per anksti didingas viltis. Kol kas praktiškai per visą antrą ratą tai buvo ko gero pirmasis toks smagus blykstelėjimas, todėl reikia palaukt dar bent 4-5 rungtynių, kad pamatytume, ar tai buvo tik blykstelėjimas, ar rimtesnė tendencija.

  Priešaky rimti reikalai – kitą savaitgalį rungtynės su Ekranu ir Europinių žaidimų serija. Matysim kaip čia bus.

 6. 6 p.o.p. 2012-06-25 08:23

  p.s. mano tirada buvo Juozo komentaro tęsinys:)

 7. 7 p.o.p. 2012-06-25 08:30

  Aš labiau pritarčiau Eliošiaus stūmimui į puolimą.

  Ir nelabai suprantu, kodėl Lukšys su Beniušiu taip žaidimo nerodo. Lukšys dar nieko – nors įvarčius muša. Tačiau per kiekvienas rungtynes padaro gan daug broko. Beniušis – lygiai taip pat. Pakankamai aukšto lygio žaidėjas, o kartais brokyja lyg koks pirmokas.

  Kame čia kampas? Juk žiūrint į kai kuriuos, pvz., Beniušio žaidimo momentus galėtum tikėtis rimtos grėsmės priekyje – jei tik tie momentai susijungtų į nenutrūkstančią atkarpą. Kad ir toji antroji Beniušio proga antrame kėlinyje – gavo kamuolį, priartėjo prie varto (šalia bėgęs gynėjas neturėjo jokių šansų nei jo nustumt, nei kamuolį atimt), pramušė gerai, vartininkas atmušė, tada sugebėjo pirmas iki atmušto kamuolio prasibraut, nors startavo gynėjui už nugaros – ir dar vieną įtampą prie REO vartų sukėlė. Bet tai buvo ko gero vienintelis karštesnis atvejis, kurį per rungtynes Beniušis sukėlė.

  Tai va – abu puolėjai maišus patirties turi, žino kaip žaist reikia, kažkada būdavo rezultatyviausiais lygoje, o Sūduvoje kaip lošė vidutiniškai, taip ir tebelošia. Ar čia jie tiesiog prarado entuziazmą po to, kai nei vienam, nei kitam nepavyko įsitvirtint rimtesnėse komandose ir rimtesnėse lygose?

 8. 8 p.o.p. 2012-06-25 09:00

  http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2013/draws/index.html

  čia turėtų būti “live“ transliacija šiandien vykstančių Europa League burtų. Pradžia, berods, 14 val. mūsų laiku.

 9. 9 Kuzma SS 2012-06-25 09:28

  Iš esmės džiugu, kad vis tik mokame žaist kaip reikia. Tik va vis dar neaišku, ar sugebėsime kiekvienas varžybas taip atžaist. Labai noriu tuo tikėti, taigi belieka to ir palinkėt!

 10. 10 Niekas 2012-06-25 09:28

  Galima būtų Eliošių stumti į priekį,o į jo vieta krašte Slavicką pabandyt, tuo tarpu Thomsonas gintūsi.

 11. 11 Varvalas 2012-06-25 09:38

  Po Nieko siulomu variantu pasirasau. Rungtyniu nekomentuosiu, nes maciau tik epizodus internete – vargstu gyvai stebedamas Popo taip vadinamaji “globalini“ futbola. Ir laukiu europiniu burtu.

 12. 12 Juozas 2012-06-25 12:10

  Noretusi Slavicka labiau atakuojant matyti, bet kazkaip Thomsona gaila butu i gynyba stumti.

 13. 13 . 2012-06-25 13:05

  Thomsonas siaip nera labai atakuojantis zaidejas, kaip pvz Urbsys arba Eliosius. Sakyciau, butu logiska visai Slavicka stumt i prieki, o Craiga atgal. Nors, is kitos puses gal ir nebutina nieko stumdyt – tiesiog rungtyniu metu gali karts nuo karto pozicijom susikeist.

 14. 14 Laurenz 2012-06-25 13:20

  Daugpils pirmam etape :)

 15. 15 p.o.p. 2012-06-25 13:30

  oho, o kur nors rodo, nes pas mane kompe tai jokių vaizdelių iš uefa svetainės nėra…

 16. 16 Juozas 2012-06-25 13:36

  Na, kaip pakomentuosit burtus? :) Sakyciau gan idomiai. Daug smagiau gauti broliuku komanda, nei kokia airijos nezinoma. Lauks geros rungtynes, nes abi komandos bus smarkiai motyvuotosne tik laimeti, bet ir parodyti kurios salies klubinis lygis geresnis :)

 17. 17 Laurenz 2012-06-25 13:36

  Nerodo uefa svetainė, informacija iš VMFDŽ.

 18. 18 bebe 2012-06-25 13:49

  informacija jau ir http://www.fcdaugava.lv/ – skirtingai nuo Sūduvos.

 19. 19 kitas Juozas 2012-06-25 14:13

  Ar tik ne su jais draugiškas žaidėm prieš porą savaičių? Na šiaip gaudavom ir silpnesnių varžovų, šitas toks gan lygiavertis, bet įveikiamas:)

 20. 20 Anonsas 2012-06-25 14:58

  Svarbiausia, kad netoli :)

 21. 21 axsel 2012-06-25 15:01

  jeigu praeitu tai kitos butu su serbu fc vaivodina


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama