Laukiam: Sūduva – Ekranas

Taip, įdomus sekmadienis mūsų laukia. Žaidimai su Ekranu visada kelia daug aistrų, emocijų ir maksimalios įtampos. Tačiau šį kartą yra papildomų niuansų. Viena, Ekrano dabartinė forma ir prabyrėjusi sudėtis. Antra, gandai apie finansinio Lietuvos čempiono nesklandumus.

Gandai byloja tai, kad pagrindinis komandos rėmėjas nutarė smarkiai sumažinti rėmimo biudžetą. Dėl to klubui trūksta „apyvartinių“ lėšų, kas veda link atlyginimų vėlavimo. Sakoma, kad to verčiamas Ekranas planuoja „parduoti“ (kad ir ką šis žodis Lietuvoje reikštų) brangiausius (o tai reiškia ir „geriausius“) savo žaidėjus. Tokios šnekos grindžiamos Savėno ekskursija į Kazachstaną ir miglotais Veličkos žodžiais apie tai, kad ir jis neatmeta galimybės žiemoti toje pačioje šalyje.

Manyčiau, daugiau šnekėti apie tai nėra prasmės. Tiesiog reikia laukt oficialaus klubo pranešimo, nes gandai yra gandai. Netgi Savėno išnykimas gali nieko nereikšti – juk puikiai žinome, kad tokie žaidėjai labai dažnai savo gyvenimą Lietuvoje planuoja po pusę sezono. Jei nepavyksta rasti klubo brangesnėje lygoje, lošia čia, o kai vėl atsiveria trasnferų langai tokias paieškas tęsia toliau. Lygiai taip pat, jei neklystu, Šiaulių Rimavičius sezono pradžioje kalbėjo apie tokį planą. Dainavos Buinickis, berods, irgi panašiai Lietuvoje gyvena. Galų gale, ir mūsų Ledesma ko gero nebūtinai planavo Sūduvoje visą sezoną atbūt. Kita kalba yra apie tai, kad tokie žaidėjai kartais tą pusę sezono viena koja atžaidžia, trakduodami buvimą Lietuvos klube kaip galimybę neprarasti formos, o esminiu tikslu sau keldami būtinybę nepervargti ir negauti traumos. Ok, palikim gandus ramybėje, nes ir realių, faktais pagrįstų dalykų užtenka.

Taigi, abi komandos į šias rungtynes eina skirtingų būsenų. Sūduvos gyvenimas – „normalus“. Komanda pamažu kapstosi iš duobės, kurion krito pirmo rato pabaigoje. Ir jei šis išsikapstymas yra realus – galim tik pasidžiaugt tuo, jog sezoninė duobė“ Sūduvą ištiko taip anksti, kad į lemiamų kovų tiesiąją komanda turi šansų išeiti būdamas puikios formos. Sūduva neturi planų priverstinai atsisakyti žaidėjų – klaustukas nebent kybo ties Ledesma. Sūduva netgi ieško pastiprinimo – bet kol kas ir šie reikalai yra dar gandų lygio. Ir paskutinis dalykas – panašu, kad Sūduva į sekmadienio rungtynes išeis stipriausios sudėties. Kortelinių diskvalifikacijų komandoje nėra, apie kokias nors traumas kalbos kol kas taip pat nebuvo (nors kai kuriems žaidėjams per rungtynes su REO gerokai kliuvo).

Tuo tarpu Ekrano būklė yra minusinė. Šiuo metu jau tikrai galima kalbėti apie tai, kad ir čempionai įkrito į formos duobę. Per paskutinius šešis turus iš 18 galimų Ekranas ėmė tik 9 taškus. Nerodė nei žaidimo, nei rezultato. Apie šios duobės priežastis kalbėti ir nelabai išeina, nes kol kas labiausiai peršasi mintis apie finansinių problemų gandus.

O šalia tos akivaizdžiai suprastėjusios formos, Ekranas į Marijampolę važiuos dar ir drūčiau nukraujavęs po diskvalifikacijų bei traumų. Marijampolėje sekmadienį nebus raudonas korteles gavusių Deduros ir Kučio. Taip pat nebus po ketvirtą kortelę gavusių Urdinovo bei Andelkovičiaus. Kiek pamenu iš ankstesnių pranešimų, traumuotas yra Varnas. Po rungtynių su Kruoja buvo kalbų ir apie Umeh traumą. Apie Savėną nėra ką ir kalbėti – jo komandoje jau senokai nebėra. Tuomet yra dar vienas niuansas. Futbolas.lt geltoniosios žiniasklaidos stiliumi informavo, kad į peržiūras važinėja bei derybas su kitais klubais vedas nemažas būrelis pagrindinės sudėties žaidėjų – Tomkevičius, Fofana, Radavičius bei Velička. Tame tekste taip pat buvo teigiama, kad į peržiūras žaidėjai siunčiami oficialiai sakant, kad jie Lietuvoje negali žaisti dėl traumų. Sunku pasakyt, kiek šiame pareiškime yra tiesos, tačiau Savėno atvejo tokių minčių tikrai buvo kilę. Mat į Kazachtaną Savėnas išvyko iškart po „traumos“, kuri neleido sužaisti kelių A lygos rungtynių.

Apibendrinant galima teigti kelis dalykus. Viena, yra būrys Ekranui labai svarbių žaidėjų, kurie garantuotai šių rungtynių nežais. Ir yra dar mažesnis būrelis, kurių neišvysti taip pat yra šansų, tačiau apie tai sužinosime greičiausiai tik pamatę Ekrano startinę sudėtį aikštėje.

Tad net jei pamiršime visą gandų jūrą, vis viena teks pripažinti, kad Ekranas į Marijampolę atvyksta žiauriai nusilpęs. Sakau „žiauriai“, nes jo silpnumas visų pirma jausis ten, kur Ekranas iki šiol A lygoje ko gero buvo stipriausias – aikštės viduryje. Savėno, Kučio ir Andelkovičiaus trūkumas neišvengiamai bus labai stiprus. Ekrano treneris tiesiog bus priverstas aikštėn leisti jaunesnius, mažiau patyrusius ir mažiau komandoje bei aikštėje apsitrynusius žmonės. Tad Liubšiui per šias dienas teks spręsti dilemą apie tai, kaip efektyviausiai išnaudoti Ekrano sudėtyje atsivėrusias skyles.

Aš nenustebčiau, jei Ekranas šiam kartui pasirinktų gynyba+kontratakos taktiką. Juk užgrobti aikštės vidurį ir iš ten rengti sau įprastas lėtas bei sunkiasvores pozicines atakas kažin ar Ekranui šį kartą pavyks. Jei taip – tai iššūkis bus ir Sūduvai, kuri nelabai mėgsta lošti prieš gynybą akcentuojančias komandas.

Kad ir kaip besuktum, tačiau pagrindinis Sūduvos ginklas ir vėl bus tas pats, kaip ir rungtynėse su REO – greitis, intensyvus priešininko spaudimas aikštės centre ir plačios kombinacijos. Sakyčiau, ypač šį kartą bus svarbus greičio ir tikslių kombinacijų derinys. Ekranas nemėgsta greitai lošiančių priešininkų, nes bent jau iki šiol Ekrano jėgą sudarė vyresnio amžiaus, o ir šiaip ne patys greičiausi futbolininkai. Šį kartą Ekranas bus jaunesnis, tačiau kaip rodo A lygos patirtis, jaunesniems žaidėjams, kurie rečiau A lygoje lošia, visuomet labiausiai trūksta taktinės brandos – jie daro klaidas užsiimdami aikštėje pozicijas, sunkiai nuspėja originalesnius priešininkų veiksmus ir labai dažnai nusileidžia dvikovose, kuriose laimėtoją lemia personalinės technikos įgūdžiai.

Štai tokios įdomios III rato pradžios aplinkybės. Ko labiausiai aš baiminuos, tai Sūduvai įprasto įsitikinimo, kad priešininkas – „gerokai silpnesnis, todėl jį mes sutvarkysime pasivaikščiodami“. Jei komanda aikštėn išeis nusiteikusi būtent taip, tris taškus matys kaip savo ausis. Toks požiūris laisvai gali baigtis net ir pralaimėjimu. Ekranas yra nusilpęs, galbūt jį kankina vidinės problemos, kurios žaidėjams niekada nesuteikia papildomos energijos ar motyvacijos, tačiau kaip taisyklė tokios komandos visada turi sportinio pykčio ir noro įrodyti, kad net ir nukraujavusios gali smarkiai kelti vėją. Ypač, kai žaidžiama su principiniu varžovu. O tokiu varžovu Sūduva Ekranui tikrai yra. Ekranas gali blankiai atrodyt su Banga ar Kruoja, tačiau laisvai gali visus nustebint kitame ture nušluodamas Sūduvą.

To komandai ir palinkėsiu – neatsipalaiduoti ir nesugalvoti, kad tokį Ekraną galės laisvai nugalėt. Laukia labai įtemptos, sunkios ir atsakingos rungtynės, nuo kurių smarkiai priklausys ir tolesnės Sūduvos perspektyvos Lietuvos čempionate.

26 Responses to “Laukiam: Sūduva – Ekranas”


 1. 1 Remis 2012-06-29 08:17

  “Tokios komandos visada turi sportinio pykčio ir noro įrodyti“ – tas veikia, kai dar turi ir žaidėjų, galinčių žaisti :) Be Kučio, Andelkovičiaus ir Savėno centre, o dar ir be Dedūros gynyboje Ekranas yra daugmaž 6-9 komandų lygio. Banga ir Kruoja gali graužti nagus, kad prarado taškus su dabartinę formą turinčiu Ekranu.

  • 2 carlos 2012-06-29 09:37

   gal nereikia nusišnekėt, zubas, lukša, vertelis, samusiovas ir t.t. pagal tave yra tauro ar bangos lygio, toje pačioje sūduvoje nieko geresnio nėra.

 2. 3 p.o.p. 2012-06-29 08:43

  Visa tai tiesa – o neramu tik del legendinio Suduvos sugebejimo atsipalaiduot losiant su tavo pamineto lygio komandom, pvz su Tauru ar REO, kai is tikro lost pradedama 80 minute

 3. 4 griezhtas 2012-06-29 08:56

  Na nereikia nuvertinti Ekrano, kai su finansais blogai, kiekvienos varzybos zaidejams yra kaip perziura, o ypac kai tas varzybes ziuri potencialus darbdavys VM. Pagal sudeti manau nukraujaves ekranas yra lygiavertis varzovas suduvai, o laimes tie kurie labiau nores laimeti.

 4. 5 Juozas 2012-06-29 10:05

  Butent, nereik nuvertinti. Ekranas yra ekranas, bet ir nepasiimti 3 tasku per sias rungtynes butu nuodeme. Reik pasinaudot priesininku bedom :)

 5. 6 kitas Juozas 2012-06-29 12:44

  tai ką, turim naują vartininką. tik pavardė šiek tiek skiriasi nuo anksčiau skelbto video reportažo.

 6. 7 p.o.p. 2012-06-29 13:19

  aha, tik biš pavardę neteisingai užrašė oficialioji Sūduva – kol neužrašiau “Pavels Davidovs“ guglas nieko gero nedavė:) o kai įraščiau – davė, bet nežinau net ar čia taip iš anksto labai džiaugtis reikia. Vartininkas nejaunas, bet kažko ypatingesnio gyvenime nėra nuveikęs – toks amžinas Nr. 2. Praktiškai visą karjerą kovojo už vietą startinėj sudėtį ir nepasakyčiau, kad toji kova jam būdvo ypatingai sėkminga. Va jo biografija:

  http://en.wikipedia.org/wiki/P%C4%81vels_Davidovs

 7. 8 Rimantas 2012-06-29 13:31

  in 2003 had a spell in Lithuania with FK Ekranas

 8. 9 carlos 2012-06-29 13:34

  jo keistokas variantas, nes nu suprantu iki 24 metų ir nuo 33 kokių gali atsarginių būt, bet kai tokiam ne per aukštam lygyje amžinas atsarginis per karjerą nė 100 rungtynių tai gal geriau jau kokių verslininku patapt ar dar kuo…

 9. 10 Varvalas 2012-06-29 13:38

  pusmeciui sueis ir sitas, o po to gales prie stadiono vartu padirbeti. Tokio sudejimo vyrai yra gime buti apsauginiais

 10. 11 p.o.p. 2012-06-29 13:48

  nu po Varvalo pareiškimo jau visai nejauku ėmė darytis….

 11. 12 p.o.p. 2012-06-29 13:53

  dar apie tą belarusų klubą toks mistinis įrašas:) jeigu ką, tai ten šiuo metu vartininkauja Paulius Grybauskas ir Eduardas Kurskis. Suprask, šitie ir išstūmė mūsų latvį iš pagrindo…

 12. 13 voleur 2012-06-29 14:15

  Sakyčiau gal geriau tie mūsų varatariai negu šitas diedukas kuris žaidė ale nerimtose komandose ir tai dar neaišku kiek.

 13. 14 . 2012-06-29 14:30

  nepradekim tik iskart kazkokias isvadas daryt – dar net nematem, kaip jis zaidzia. Aisku, ne stebuklas, bet, kaip Varvalas sake, pusei metu tiks.

 14. 15 Kuzma SS 2012-06-29 14:31

  Ekrano tikrai nenurašykit, net jei ir daug kas turės praleist sekmadienio varžybas. Mano galva Ekranas – vienintelė komanda Lietuvoje turinti tikrai ilgą lygiaverčių atsarginių suolą. Taip kad sekmadienį laukiu labai įtemptos kovos. Kita vertus – tikiuosiu, kad ir vėl Ekranas pratęs jau net nepamenu kiek metų nelaimėtų varžybų Marijampolėję tradiciją :)

  Dėl vratariaus – kol nematėm jo žaidžiančio, manau neskubėkime teist. Bent jau sekmadienį manau tikrai norės užsirekomenduot, tai tikiuosiu trauks 100% visus Ekrano bandymus mušt :) Sėkmės

 15. 16 Remis 2012-06-29 15:22

  carlos, pažiūrėtume kas ir iš Žalgirio liktų, jei išimtum tris vidurio saugus, krašto gynėją ir centro gynėją. Na gal ir ne tokios didelės problemos, kaip Ekranui, bet ir ne pyragai būtų :)
  Kas mano, jog Ekranas turi labai galingą atsarginių suolelį, tai pažiūrėkit, kas ant jo sėdėjo žaidžiant su Banga, Dainava ir Kruoja. Pavyzdžiui, su Banga išleido Glevecką į startą, tai jau po pirmo kėlinio pakeitė, nes antram būtų užsidirbęs raudoną kortą (jau pirmam turėjo duoti, bet teisėjus autoritetai kaip visada slegia). Samusiovas viduryje antro kėlinio nebepabėgo, tai gavo pakeisti ir leisti jaunuolį iš dublerių.
  Galima save gąsdinti Ekrano vardu, bet jei Sūduva neįveiks tokio čempiono, tai pačiai tikrai nebūti šiemet čempione.

  • 17 carlos 2012-07-01 15:38

   nu va sėkmės žiūrint į tauro ar bangos lygio komandą…

 16. 18 Juozas 2012-06-29 15:40

  Visiskai pritariu Remiui. Jei jau toks ilgas atsarginiu suolelis, kyla klausimas kodel dublerius leidzia. Atsakymas – ne toks ir ilgas tas suolelis :)

 17. 20 Varvalas 2012-06-29 18:23

  nezinau, ar Ekrano vadams menesienos dienos, ar ju selekcininkai neteisinga zole ruko, bet net Balbieriskio Spartakas nesugalvotu vienu metu i apziura kviesti tris centro gynejus (tiesa, vienas is kvieciamuju gali svirduliuoti ir pakrasciais). Net praktiskai neisivaizduoju, kaip juos galima patikimai perziureti. Kaip p. Pop sako, net vieno klubo isdidus megejai vadybininkai sezono pradzioje bandydavo po 1 – 2 zaidejus, bet ne visomis “familijomis“. Taigi, Ekrana tikrai apeme ir intelektuali krize …

 18. 21 kitas Juozas 2012-06-29 18:32

  kita vertus, žaidėjai pagal savo komandų istoriją nėra tokie kurie eitų į bankrutuojančią lietuvos komandą

 19. 22 Juozas 2012-06-29 19:08

  Todel ir sakau dviprasmiskas atsakas. Perziuroje jauni zaidejai, dar nieko nepasieke daug, beet.. Visi jie lose jei neklystu aukstesniame lygyje nei A lyga. Hm. Nesuprasi Ekrano veiksmu. Gal tikrai ruosiasi isparduoti savo geriausius kuriancius zaidejus bei prisipirks gyneju, bei bandys iki sezono galo greitumu ir kontroatakom istempti? O gal tik taip tiesiog atjaunina komanda ne ka prastesniais futbolininkais nes senukai jau nepabegioja.Daugiau klausimu nei atsakymu. Bet vis del to manau, kad kalbos del to pinigu kraniuko yra tiesa. Jei tai butu netiesa, nematytume tiek rotaciju Ekrane ir Savenas nepasirasytu budamas su “trauma“ sutarties. Idomiausia dabar kaip suzais Ekrano vadyba.

  • 23 Andrius 2012-06-30 10:54

   Viskas gerai su ta gyneju perziura, nes jie ekranui reikalingiausi! Nes realus gynejai ekrane yra tik 3: Urdinov, Dedura ir Samusiovas! Pastarieji du jau biski ir atatinkamo amziaus, Tomkevicius – universalas, bet kaip sakant “jei tinka viskam, reiskia netinka niekam“, is bedos spragas uzkamso, bet… Glevecko saule jau si sezona galutinai nusileido! Dar du gynejai is dubleriu, bet taip tik del skaiciaus. Tai vat tie trys gynejai – visai i tema! Kol ju nera, tai po gynyba metomi Radavicius ir Luksa, kurie labai reikalingi centre!
   Savenas, kaip ir buvo cia mineta, kaip ir daugelis aukstesnio levelio zaideju, A lygoj pazaidzia po pusmeti ir lekia “kalt pinigo“ kol nevelu! Ekranas cempionais tapo ir be jo, taip, kad nereikia labai sureiksmint jo isvykimo! Juo lab lieka Luksa, Rada, Uche (igaves forma), Andelkovicius, Vertelis. Yra ir jaunuolis Ribokas, kuris siemet isbadejes zaidibinio laiko.
   Nereikia tiket Budraiciu, papezejo ir praejo :) Tomke praleido vienas rungtynes, Fofana – traumuotas, o ir siaip si sezona nieko jis nedemonstravo, tad jei ir neliks tai ne super praradimas (o piniga komanda uz ji gautu). Kam irident sviedini i vartus Ekrane atsiras :)

   Atsiprasau uz ekrano ikisima i suduvos portala, bet siaip del diskusijos kodel ne :)
   Laukiam savaitgalio

 20. 24 p.o.p. 2012-06-30 15:01

  Aciu uz produktyvu isiterpima – padorus kitu klubu zinovai cia visada laukiami, nes savo komandu gyvenima ismano geriau nei dauguma musu. O Saveno iskritimas yra svarbus ne del to kad be jo komanda nemoka zaist, o del to kad puse sezono buvo iprate lost su juo. Bent jau Suduvos istorijoj tokios reiksmes zaideju iskritimas vidury cempionato visada atsiliepdavo.

 21. 25 komentatorius 2012-06-30 21:39

  Puiki rungtynių apžvalga, visada šį blogą skaityti N kartų įdomiau nei naujienas fksuduva.lt. Rytoj Sūduva tiesiog privalo nugalėti, kitas rezultatas būtų labai prastas. Ekranas problemų turi, ir tų problemų yra labai daug. Prie vidinių problemų pridėkime ne tik išvykusius žaidėjus, bet ir diskvalifikuotus, ir ką mes matome? Jog tiesiog nelabai yra kam žaisti. Ignas viduryje yra 50% Ekrano gynybos (žinoma, kai nemuša į savus vartus), aikštės vidurys apskritai tiesiog tuščias. Treneriams ir vėl teks dalį komandos statyti ne į savas pozicijas, o tai Sūduva privalo išnaudoti. Kas liečia Sūduvos vartininką, teko gana nemažai jo rungtynių stebėti gyvai dar gyvenant Latvijoje, vaikinas tvirtas, vartininkas tikrai neblogas. Galiu paminėti tik geru žodžiu. Įdomu tik, aišku, kokios dabar sportinės formos. Vat kas labiausiai įdomu, tai kada Ledesma vėl užsinorės žaisti futbolą. Nes baisu žiūrėti, kai žaidėjas su tokiu talentu kaip mažas užsispyręs vaikas, negavęs kamuolio specialiai vaikštinėja po aikštę… (epizodas su REO, kai Brokas pagriebė kamuolį). Jei žaistų ne 10% pajėgumo, o bent 50%, kuriantis Sūduvos žaidimas įgautų rimtą kozirį. Tikėtis, kad rytoj Ekranas žaidybine prasme atrodys apylygiai – ganėtinai naivu. Beveik neabejoju, kad kamuolį laikys Sūduva. Tik čia ir kyla tas klausimas, kaip seksis poziciniame žaidime, kuriame šiame sezone Sūduva klimpo. Ir klimpo ne kartą. Tegul nugali stipriausias ! :)

 22. 26 cha 2012-07-01 13:53

  Ta vadinamoji antra ekrano sudetis ant popieriaus neka prasciau uz suduvos pagrindine atrodo.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits