19: SŪDUVA 2:3 VELIČKA

Andrius Velička – kai vieno žmogaus pakanka komandai nugalėti.

Atvirai pasakius, nėra jokios noro po šiandienos kokias nors analizes daryt. Šiandienos rungtynėse buvo viso šio sezono Sūduvos bėdų koncetratas – galėjom pamatyt viską, dėl ko šiais metais bėdavojom. O laimėjo, taip sakant, geresni ir stipresni. Tiksliau, geresnis ir stipresnis, vardu Andrius Velička. Sakykim, tai buvo ko gero vienintelis žmogus aikštėje tarp cielų dvidešimt dviejų, kuris šiandien žaidė futbolą. Na gal dar Zubas keletą kartų neblogai pakrutėjo.

Gamta Ekraną taip pat palaikė.

Prognozės ir realybė: Ekranas. Taigi, viskas buvo taip, kaip ir prognozuota. Ekranas atrodė labai blogai. Ekranas nerodė jokio žaidaimo – visiškai negyvas ir tuščias vidurys, daugybė skylių gynyboje ir bedantis puolimas. Tiksliau – jokio puolimo. Mūsų naujasis vartininkas tiesiog neturėjo ką veikt, nes Ekranas nesurengė nė vienos padorios atakos. Tačiau Ekranui pakako tų kelių atvejų, kai ataką aplink baudos aikštelę pradėdavo daryt Andrius Velička. Be trijų įvarčių, buvo dar keletas puikių situacijų, kai ir Veličkos kolegos galėdavo ką nors doro puolime nuveikti, nes iš Andriaus gaudavo tiesiog tobulus perdavimus. Bet kadangi lošė vienas Velička, tai nieko jo kolegos ir nenuveikdavo.

Kad ir kokios bėdos kankintų Ekraną, kad ir koks miglotos atrodytų jų galimybės Europoje, tačiau Lietuvoje kitiems klubams reikės labai pasistengt, kad Panevėžio komandą išstumtų iš pirmos vietos, kurioje jie vis dar tvirtai sėdi. Ką Ekranas sugeba – tai išnaudoti savo stipriąsias puses – net jei tų pusių yra vienas vienintelis žmogus, kaip buvo šiandien. Galima tik girt ir žavėtis Ekrano pasirodymu Marijampolėje, nes jie dar kartą mūsų sanatorijos gyventojams parodė, kaip galima laimėti net ir tada, kai priešpastatyti priešininkui gali tik pergalės troškimą. 

Čia draugai kamuolį paspardyt susirinko ar kovoti dėl pergalės?

Prognozės ir realybė: Sūduva. Sūduva taip pat patvirtino visas mūsų blogąsias prognozes ir nuogastavimus. Primenu. Mes bijojome, kad Sūduva neįvertins nusilpusio čempiono. Mes baiminomės, kad Sūduva zulins kamuolį visas rungtynes po aikštės vidurį, o žaisti pradės tik kokią 80 minutę. Ir, kas natūraliai iš minėtų nuogastavimų plaukia, vietoj lengvų trijų taškų gaus riestainio skylę. Gerai, gilios analizės atlikinėt nėra prasmės, tačiau per rungtynes mažumą prasibėgsiu.

Sūduvos rungtynių balansas: 20 neblogų minučių. Rungtynes Sūduva pradėjo puikiai. Ir taip tęsė kokias 10-15 minučių. Ekranas atrodė pasimetęs, sunkiai gynėsi, o Sūduva kūrė pusprogę po pusprogės. Ir netgi progas. Galėjo įmušt, bet neįmušė. Tačiau ypatingos baimės nesijautė – atrodė, kad Sūduva pakartos praeitose rungtynėse su REO pagautą bangą ir anksčiau ar vėliau savo įvarčius vis viena įmuš. Ekranas nieko doro nerodė, gausiai gynėsi ir karts nuo karto mėgino nesėkmingai kontratakuoti.

Pamažu žaidimas ėmė lygintis – Sūduva numetė greitį, Ekranas susitaikė su gynybine taktika ir rungtynės tapo gan nykios. O tada 25 minutę vienos kontratakos metu Sūduva atliko savo veiksmuose skylę, išvedusią Veličką vieną prieš mūsų naująjį vartininkas. Vartininkas stebuklo neiškrėtė, o Velička, kitaip nei mūsiškiai panašiose situacijose, nepasimetė ir įmušė lengvą įvartį. Gal čia ir yra tas lygio skirtumas? Kai puolėjas tokiose situacijose muša įvarčius?

Nykuma truko maždaug iki antro kėlinio vidurio. Per tą laiką Ekranas (atsiprašau, Velička) sugebėjo atlikti dar vieną vadovėlinę kontrataką – gavęs kamuolį ant baudos aikštelės krašto Velička atidavė jį į kraštą, o pats nurisnojo į vartininko aikštelę ir gavęs tikslų skersą pasą (tokį, kokio mūsiškiai per visas rungtynes nė vieno padaryt nesugebėjo) bei visiškai nesaugomas Sūduvos gynėjų galva įmušė antrąjį įvartį. Mūsų naujasis vartininkas ir vėl stebuklo neatliko.

Nykuma apmalšo, kai Liubšys galų gale kreivakojį Leimoną pakeitė Ledesma. Sakykit ką norit, tačiau šiandien bet kas vietoj Leimono būtų žaidimą pagyvinęs. Juolab Ledesma, kuris moka ne tik kamuolį pasaugoti, bet ir atiduota bent 80 proc. tikslių pasų. Šiandien Ledesma netgi pyktelėjo ir vieną kartą mus nustebino pademonstruodamas, kad gali labai greitai bėgti ir pakankamai kietai laimėti kovą su kokiais keturiais-penkiais priešininkais. Kodėl tai nutiko pirmą kartą šiais metais ir kodėl net ir šiandien toks buvo tik tas vienas kartas – reikia klaust trenerio ir klubo vadų.

Galbūt Ledesma stebuklo nepadarė, tačiau su juo Sūduvos žaidimas įgavo bent šiokį tokį vaizdą ir bent šiokią tokią mintį. Manyčiau, kad būtent Ledesmos pasirodymas ir nuvedė prie tų dviejų įvarčių, kurie buvo įmušti nusilpusiai ir nukraujavusiai komandai. Sūduvai pakako 8 minučių spaudimo, kad rezultatas taptų lygus, o mūsų nuotaikos stadione radikaliai pasikeistų. Iki tol laidę nelabai gražias replikas, gausiai šiandien į stadioną susirinkę Sūduvos gerbėjai netgi ėmė vieningai skanduoti komandos vardą.

Deja, euforija truko tik dvi minutes ir baigėsi maždaug tuo metu, kai stadiono pranešėjas informavo, jog prie pagrindino laiko pridėtos penkios minutės. Šis pranešimas buvo palydėtas aplodismentų, nes visi buvo tikri, kad ir tiek pakaks rezultatui persversti. Tačiau tuomet Velička surengė trečią ataką ir įmušė trečią įvartį. Smūgis buvo tiesiog tobulas – ir, spėju, mėgėjiškai filmuotas vaizdas tikrai neparodys to, koks tobulas buvo tas smūgis. Sakoma, kad vartininkams tokie smūgiai yra tiesiog neįkandami, tad stebuklo iš mūsų naujojo vartininko kažin ar buvo galima tikėtis. Tačiau reikėtų paklaust aikštės žaidėjų, kodėl Velička turėjo laiko ne tik laisvai kamuolį gauti, ne tik pasitaisyti jį, ne tik prisitaikyti, bet netgi pramušti Sūduvos gynėjams esant per kokius tris metrus nuo jo? O jų ten buvo – ir ne tiek mažai. Bėda ta, kad mūsiškiai jokiais stebuklais netiki – nei tais, kuriuos patys gali atlikt, nei tais, kuriuos gali atlikt priešininkai. Iš esmės pasikartojo rungtynių su Šiauliais scenarijus – kai visos pastangos nuėjo niekais vien dėl to, kad Sūduvos žaidėjai „nesitikėjo“, jog galima įmušti iš tokio atstumo. Tuo viskas ir pasibaigė.

Liūdnas naujojo Sūduvos vartininko debiutas.

Sūduvos prakeiksmas vardu Povilas Leimonas. Labai nemėgstu nesėkmės priežasčių suvesti į vieną žaidėją. Juk futbolą žaidžia komanda, o ne atsikiri žmonės (nors, aišku, Ekrano atveju pasiteisino kaip sykis priešingas dalykas). Tačiau Povilui Leimonui šiandien buvo suteiktas ypatingas vaidmuo. Aikštėje nebuvo Šoblinsko, o Chvedukas buvo atitrauktas. Aišktės centre nebuvo ir Ekrano spaudimo – Ekranas aikštės vidurį atidavė be kalbų. Tad Leimonas ryžtingai ėmėsi playmakerio vaidmens. Lakstė ten sau vienas tam centre, susirinkinėjo kamuolius ir pradėdavo daugumą Sūduvos atakų. Ryžtas ir noras yra labai svarbu ir už tai galima tik paplot. Tačiau jo nepakanka. Renka ir sugebėjimų. O kad Leimonas sugebėjimų organizuot žaidimą neturi – visiems mums jau seniai yra aišku. Šiandien jis kaip niekad buvo neefektyvus. Į pirmo kėlinio pabaigą jis jau buvo pridaręs tiek pačių grubiausių klaidų, kad kiekviena naujoji jau net nustojo kelti emocijas.

Visi kas buvo stadione skaičiavo atvejus, kai Leimonas perlaikydavo kamuolį – laikydavo tol, kol jį apspisdavo priešininkai, tačiau net ir tuomet, jis kamuolio neatiduodavo, o dažniausiai nesėkmingai mėgindavo tuos priešininkus apeiti. Visi skaičiavo atvejus, kai vietoje to, kad kamuolį pasuotų, jis beviltiškai su juo įsibėgėdavo ir bėgdavo tol, kol desperatiškai atsitrenkdavo į kokį Ekrano saugą. Visi skaičiavo tolimus perdavimus į kraštą Eliošiui, kurie eidavo kokių 10 metrų aukštyje. Ir visi skaičiavo perdavimus į priekį, kurie eidavo tiesiai priešininkui į kojas. Skaičiavo ir juokavo, kad jei Ekrano pusėje stovėtų stulpas, Leimonas ir į jį pataikytų.

Beviltiškai ryžtingas Leimono žaidimas aikštės centre iš esmės nužudė Sūduvos puolimą. Po kvailų klaidų pasibaigdavo tiek daug atakų, kad ir visa komanda pateko į kažkokią komą. Lėtas šio žaidėjo mąstymas žlugdė retas kontratakos galimybes. Štai kodėl šį kartą reikia daug kalbėti apie šį žaidėją – jo iniciatyvumas ir neefektyvumas vertė niekais visas pastangas. Atvirai, pasakius keista, kodėl Liubšys šio žaidėjo neišėmė žymiai anksčiau – ankstesniai panašaus Leimono žaidimo atvejais treneris nebūdavo toks neryžtingas.

O visos kitos Sūduvos ydos buvo klasikinės.

Ekranas buvo pavargęs, tačiau net ir jo reti mėginimai kontratakuoti nepriversdavo Sūduvos saugų megzti greitas kontratakas. Jie kaip įprasta atmesdavo kamuolį gynėjams ir visi draugiškai palaukdavo, kol Ekrano veteranai sugrįždavo gynybon.

Sūduva žiauriai lėtai judėjo priekin – netgi kai antram kėliny pasirodė Ledesma, kamuolį numest būdavo galima nebent Eliošiui ar Borovskiui, nes visi kiti žaidė pėsčiomis. Ir jei priekin Sūduva judėjo lėtai, tai būdami priekyje Sūduvos žaidėjai apskritai nejudėjo.

Galybė perdavimų į pakankamai laisvus kraštus buvo totaliai neišnaudoti. Nes krašto žaidėjai arba perlaikydavo kamuolį arba jį pakeldavo taip, kad anas išlėkdavo į užribį priešingoje aikštės pusėje. Štai kamuolys metamas Eliošiui, baudos aikštelėn įbėga Beniušis ir keletą akimirkų jis yra laisvas. Tačiau vietoje to, kad Eliošius vienu lietimu mestu kamuolį į vartininko aikštelę, jis mėgina priartėti prie vartų, o paskui arba bando apeiti priešininką (dažniausiai nesėkmingai), arba tik tada bando kelti kamuolį. Tačiau baudos aikštėje tuo metu judėjimo jau nebėra, tad ir momentas mušti iš eigos praleistas. O kadangi Ekrano gynėjas jau stovi prie pat Eliošiaus, tai toks kėlimas nieko daugiau už kampinį duoti negali. Kodėl kamuolius iš kraštų kėlė Eliošius ir Borovskis, o ne Thomsonas, kuris šių dienų Sūduvoje ko gero vienintelis tai gali padoriai padaryti – aš nežinau.

Beje, ką ten su Thosmonu šiandien norėta padaryti aš taip ir nesupratau. Praeitą savaitgalį jis žibėjo su REO atakuojančio krašto gynėjo pozicijoje. O šiandien lakstė po visą aikštę ir buvo praktiškai nepastebimas.

Neišnaudotos progos. Progų Sūduva tikrai turėjo. Turėjo pakankamai daug. Panašiai kaip rungtynėse su REO. Netgi įvarčių įmušė tiek pat. Tik jų nepakako. Bet apie progų neišnaudojimą nėra prasmės kalbėti – čia jau nieko neišnalizuosi ir jokių protingų patarimų neduosi. Kai neįmuša futbolininkas, gavęs kamuolį per pora metrų nuo vartų ir netgi nelabai dengiamas – ką jau čia bepridursi?

Šiandien į aikštę teko eiti net treneriui. Deja, net ir tai nepadėjo.

Daugkartinės išvados. Nieko naujo nebuvo Sūduvos žaidimo plane, nieko naujo nebuvo ir rezultate, kuris ir vėl nepasiektas. Tad ir išvados yra klasikinės. Sūduva šiais metais ir vėl nėra didelėms pergalėms pasirengusi komanda. Žaisti Sūduva moka ir kone kiekvienose rungtynėse parodo kokias 10-20 minučių gero futbolo. Kartais – nuostabaus futbolo. Tačiau Sūduvai niekaip nepavyksta tų minučių ištempti bent jau iki didesnės rungtynių dalies. Likusį laiką Sūduva vis sugeba sulošt taip beviltiškai, kad rezultatas, kaip ir viltys vėl nuplaukia.

Štai tokios pašvinkusios yra šio sekmadienio naujienos. Kruoja Sūduvą ir vėl aplenkė. Panašu, kad greitai į lenktynes dėl trečios vietos įsijungs ir Šiauliai. Taip, kad padėtis pamažu tampa gan radikali. Mat Sūduva turi galimybių čempionatą baigti taip, kad net ir Europos žaidimus kitais metais gali tekt praleist.

38 Responses to “19: SŪDUVA 2:3 VELIČKA”


 1. 1 rolas73 2012-07-01 18:06

  sveiki
  toks durnas klausimas
  tai kokios spalvos musu namu uniforma?
  seniau buvo kaip ir balta

 2. 2 edmaz 2012-07-01 18:17

  jo jai tiesa kad ekranas nekaip laikosi su finansais tai kodel VM nebando prisikalbinti Velickos????

 3. 3 cha 2012-07-01 18:29

  Todel kad velicka perbrangus suduva jei keistu komanda tai tik i uzsieni vaziuotu

 4. 4 Rim 2012-07-01 18:37

  Kodel Soblinskas nezaide?

 5. 5 gedas 2012-07-01 21:13

  leimonas stabiliai, kaip ir visa sezoną. Ir už ką jį į rinktinę kviečia…

 6. 6 Anonsas 2012-07-01 21:36

  Buvo varžybų kurias Leimonas žaidė puikiai, bet buvo tokių pasirodymų kaip šiandien…

 7. 7 griezhtas 2012-07-01 21:40

  leimonas kaip atraminis gynybinis zaidejas yra tikrai geras, bet kaip ataku organizatorius tai beviltiskas, tam jis visiskai neturi talento. Cia tas pats kaip ant bmw pluga kabint, o traktoriu issiust i draga.
  Dar man uzkliuvo, kad musu zaidejai, net vaikstinedami visiskai nusibaige, kad jiems raumenis trauke, labai ne kas su fiziniu pasiruosimu…
  O del 5 vietos, tai toks spyris i uzpakali butu labai geras stimulas darytis esmines permainas komandos strategijoje, nes dabar ta amžinoji 3 vieta kaip ir pakenčiama ir galima gyventi su tuo ir toliau, nedarant esminiu permainiu ir toliau sedint su tom paciom amzinosiomis problemomis.

 8. 8 Ramis 2012-07-01 22:50

  Suduva galejo vietoj vartininko leist aikstes zaideja.Trys pataikymai i vartus-trys ivarciai.Trecia galejo lengvai paimt.Jei jis tokio lygio,tai .anie du geresni .

 9. 9 paneveziukas 2012-07-02 00:25

  Liubsi reik varyt lauk.Tokio silpno,trenerio suduva dar neturejo!!!!!!!!!!jis tik rekia,o zaidejams jau atsibodo,tai pradejo atsikirst.atmosfera komandoj tragiska,vien del Liubsio!

 10. 10 bronius 2012-07-02 00:25

  Trečias – vienintelis absoliučiai netraukiamas, nebent prieš smūgį vartininkas būtų prie tolimos štangos atsistojęs, kas būtų nelogiška.

 11. 11 bronius 2012-07-02 00:35

  Geriau man atsakyk ką darė du gynėjai, nubėgę dengti Varno, kuris net nedalyvavo žaidime – ėjo atsukęs nugarą metančiam iš auto ir palikę vieną Veličką.. Vartininkas negelbėjo, bet grubių klaidų irgi nedarė – du įvarčiai “ant sušaudymo“, trečias – netraukiamas.

 12. 12 gedas 2012-07-02 07:40

  Du įvarčiai – Radžiaus

 13. 13 p.o.p. 2012-07-02 08:11

  jo, po vakarykščių rungtynių tikrai nieko doro apie naują vartininką pasakyt negali. Įvarčiai buvo tokie, kad vartininko kaltint negali, o daugiau situacijų prie Sūduvos vartų kaip ir nebuvo.

  O kas liečia Leimoną vakarykštėse rungtynėse, tai čia net ne tame esmė, kad jis yra puikus atraminis saugas ir nevykęs žaidimo organizatorius. Esmė tame, kad šis žaidėjas pirmam rate buvo vienas geriausių komandoje. Tai kaip galėjo nutikt, kad žaidėjo forma taip radikaliai krenta?

  Todėl ir sakau, kad esminė šio sezono Sūduvos bėda – nestabili psichologinė komandos būsena. Ir jei šiuo klausimu nieko nebus nuveikta (o aš netikiu, kad bus nuveikta), tai nieko geresnio šiame sezone ir nepamatysim.

  Iš kur tokios mintys?

  a) komanda vis parodo, kad lošti gali ir moka, tačiau tik fragmentiškai – Sūduvai vis dar nepavyksta to gerojo futbolo ištempti visas rungtynes. Kaskart sulošiamos kokios 15 gerų minučių ir dažniausiai rungtynių pabaigoje, kai “padai ima svilt“.

  b) komanda nuolat nepasiekia teigiamo rezultato lošdama svarbiausias, reikšmingiausias rungtynes. Iki teigiamo rezultato labai dažnai pritrūksta “vos vos“, tačiau tas “vos vos“ labiausiai ir rodo netinkamą komandos psichologiją ir mąstymą. Juk vakarykštis nutikimas nebuvo vienintelis šiame sezone. Čia praleisti trečią įvartį tiesiog nebuvo galima. Ir ne tame esmė, kad Veličkos smūgis buvo neatremiamas. Esmė tame, kad apskritai buvo leista atakuot pavargusiai ir sugniuždytai komandai, kuri ką tik per 8 min praleido du įvarčius. Veličkos smūgis – antraeilis reikalas.

  Po eilinio apmaudaus pralaimėjimo Sūduva lyg ir susiima ir sunešioja kokį autsaiderį, tai sukurdama mums pagerėjimo iliuziją. Tačiau, kaip sakė vienas stadiono kaimynas – “šiemet dar nė karto iš Sūduvos stadiono neišėjau iš tikro pakilios nuotaikos, nes pergalės prieš lentelės dugną nesiskaito“.

  c) pernelyg dažnai mūsų komandos priešininkai prieš Sūduvą sulošia “geriausias sezono rungtynes“ arba atlieka visokius stebuklus. Ir visai nesvarbu, kokioje lentelės zonoje tos komandos sėdi. Kitaip tariant, Sūduvą labai lengva palaužti. Komanda, susidūrusi net ir su menkiausiu pasipriešinimu iškart nuleidžia rankas ir nustoja ieškot sprendimų.

  d) neišnaudotos tobuliausios progos įvarčiams mušti yra klasikinis psichologinio nepasitikėjimo pavyzdys.

  e) nepaisant to, kad dauguma žaidėjų čia lošia mažiausiai antrą sezoną, vidiniai ryšiai tarp žaidėjų aikštėje tebėra labai silpni. Elementaraus nesusikalbėjimo atvejų – krūvos. Natūralių lyderių nebuvimas lemia tokias situacijas, į kurią rungtynes vakar nustumė Leimonas. Jau per pirmas 15 min tapo aišku, kad šiandien – ne jo diena. Tačiau komandoje (įskaitant ir atsarginių zoną) neatsirado nė vieno, kuris paimtų Leimoną už rankos ir jam pasakytų “tau šiandien nesiseka, todėl eik gintis, o savo vietą užleisk kitam“. Gal neatsirado todėl, kad niekas tokios atsakomybės imtis nenori? O nenori, nes bijo ir nepasitiki? Tokiu atveju, net Leimono kaltint nebeišeina – taip sakant, jis bent stengėsi.

  f) Prie šito klausimo galima priskirti ir “tinginių“ toleranciją. Mes vis kalbam apie tai, kad treneris yra nepakankamai griežtas tiems, kurie rungtynes lošia “pėsčiomis“ – tačiau jei komandoje tvyrotų galinga kovinė dvasia, tai patys žaidėjai kolegoms tinginiaut neleistų, nes tokia tinginystė žlugdo kitų pastangas. O dabar – atrodo, niekam iš aikštėje esančių net galvos neskauda dėl to, kad kai kurie į kontratakas ristele risnoja.

  Štai tiek papildomų minčių apie vakar dieną.

 14. 14 momentas 2012-07-02 08:49

  Kaip visada gera popo analize. Kazkaip pamirstamas dar vienas vakar dienos rungtyniu herojus Urbšys. Jis jau kelintos rungtynės žaidžia beviltiškai. Kas su juo pasidarė? Ar čia kaltas pasibaiges kontraktas? Ko gero tai kas vyko vakar yra komandoje susikaupusiu problemu atspindys

 15. 15 p.o.p. 2012-07-02 09:08

  Ko gero yra dar vienas niuansas, apie kurį komanda puse lūpų kalba – visokios ten traumelės – tokios, kad žaisti žmogus gali, tačiau ne visa jėga. Pvz., vakar girdėjau, kad Slavickas lošia su skaudančia koja vaistų prisileidęs. Tai gal ir daugiau tokių žmonių yra? Pamenu, ne taip seniai lyg ir Liubšys puse lūpų apie gausias “mikrotraumas“ buvo užsiminęs.

  Man tik keista, kad net ir tokiu atveju nemetamas į aikštę jaunimas. Suprantu, kad tas jaunimas nieko gero nerodo, bet bent jau gautum entuziazmo dozę vietoje žaidėjo, kuris lošia puse kojos kęsdamas skausmus.

  Slavickui – blogai, statyk vietoj jo Thomsoną, o vietoj škoto – kokį jaunuolį. Radžius normaliai jau visų rungtynių nepralaksto (gal iš dalies dėl to ir praleidžiami tie įvarčiai rungtynių pabaigose) – leisk kad ir tą patį Urbą bent 15 paskutinių minučių. Lukšys su Beniušiu nieko doro neparodo – leisk kad ir tą patį Broką nuo rungtynių pradžios, o anuos du mesk, kai priešininkai jau yra pridusę. Ir t.t.

  Kad ir kokie A lygai nepribrendę dubleriai bebūtų, tačiau nelabai matosi, kur dar būtų galima trauktis ir ką dar galima būtų naujo nuveikt su dabartine startine sudėtimi.

 16. 16 medis 2012-07-02 09:17

  Vakar Ekrane atraminiu visas rungtynes žaidė grynų gryniausias dubleris ir manyčiau sužaidė labai gerai, geriau nei bet kuris Sūduvos žaidėjas.

 17. 17 Varvalas 2012-07-02 09:28

  butu idomu pamatyti komandos rungtynes, kaip jie atidirbineja gynybinius modelius. Toks visiskas tarpusavio nesusikalbejimas, koviniu poziciju neuzemimas įmanomas tik kiemo lygos komandu praktikoje. Dabar apie 50% link baudos aiksteles adresuotu kamuoliu atitenka Suduvos priesininkams, kai normali pasauline praktika sako, kad gynejai ir vartininkas perima apie 67 – 80% tokiu kamuoliu. Manau, kad net Atlanto gynejai geriau susirenka tokius “skersus“. Suprantu, kad daugelis tokiu situaciju atsiranda del vidurio gyneju letu apsisukimu, bet dar daugiau cia matau disciplinos nebuvimo, nenoro kovoti, nedarbo (ar ne tikslingo darbo) per treniruotes, tikejimo, kad komandos draugas uz ji atidirbs ir pan.
  Ir nelabai suprantu, kam tuos vartininkus pirkti, jei gynybos kaip nebuvo, taip nėra. Gal reiketu pirmiau susiremontuoti stoga, o po to dėti tuscius kibirus lietui (jei patinka – ivarciams) surinkti.

  Rungtyniu nemaciau. Parodoksalu, bet tuo metu buvau Panevezyje, kuriame 14 – 15 val. pliaupe lietus.

 18. 18 Varvalas 2012-07-02 09:30

  pirmame sakinyje turejo buti ne “rungtynes“, o :treniruotes“. Vis tik pirmadienis – sunku rasyti.

 19. 19 Kuzma SS 2012-07-02 09:31

  Jau ir nebėra ką sakyt – vis to pačios problemos, vis tos pačios pasemės, vis taip pat pirštu parodoma ne tik šiame bloge, kitų puslapių komentaruose, bet ir aikštelėje… Bet… Kažkodė mūsų pensionato veteranai smagiai ir toliau vaikščioja, kai tuo tarpu iš esmės ne toks jau ir blizgantis kito pensionato veteranas sugeba tris bankes sumušti… Kur tas Velička su kitomis komandomis? Net autsaideriams geriausiu atveju muša GAL kokią vieną…
  Žodžiu daryk ką nori, bet akivaizdu, kad turėsime eilinį pravaikščiotą sezoną

 20. 20 p.o.p. 2012-07-02 09:55

  Aš tai vakar net pagalvojau, kad ko gero per dešimt metų, kuriuos vaikštau paskui Sūduva, dar nebuvo tokio žiaurių nusivylimų ir emocinių duobių pilno sezono. Pralaimėjimai Žalgiriui, Kruojai ir vakarykštis Ekranui buvo žostkesni, nei tas legendinis pralošimas namuose Šilutei 2:6. Ir ta proga pagalvojau, kad reikia bent jau man keist mąstymo kryptį, jei jau komanda nieko pakeist nesugeba.

  Reikia startuot nuo to, kad šiemet Sūduva maximum verta penktos vietos. O tada džiaugtis kiekvienu blykstelėjimu, kuris suteikia šansą lipti aukščiau. Štai taip rungtynes žiūrėt bus linksmiau, o reportažai apie jas – taps optimistiškesni. Nes žiūrėsi ne į tuos, kurie ir vėl sulošia dar blogiau, į tuos, kurie bent šį tą gero parodo. Kaip tais laikais, kai Sūduva, vedina italų trenerių, per paskutinį sezono trečdalį šiaip ne taip išsikapstė iš paskutinės vietos ir visus mus baisiai nudžiugino užimdama priešpaskutinę.

 21. 21 Remis 2012-07-02 10:23

  Anksčiau tik gąsdinau, o dabar galima konstatuoti, kad Sūduva šiemet čempionais tikrai nebus, nes neįveikti tokio Ekrano dar reikia turėti gebėjimų.

 22. 22 p.o.p. 2012-07-02 10:37

  beje, Varvalas kaip visada pasakė paprastą, funkcinę tiesą. Gynyba – iš tikro vienas chaosas, kur atskiri žmonės plėšosi savarankiškai, bet nėra jokios bendros koordinacijos, todėl įvarčiai mušami po totaliai vadovėlinių kombinacijų.

  Pvz., vakar Radžius lošė kaip žvėris ir laimėjo daugumą dvikovų. Tačiau dauguma tų laimėtų dvikovų būdavo atraminio saugo zonose. Vadinasi, jis nepaspėdavo į savo asmeninį tašką aikštėje, o pakeisti niekas jo nepakeisdavo. Taip pat tai reiškia, jog atraminio saugo teritorijoje trūko žmonių, nes Leimonas buvo užsiėmęs puolimo organizavimu, Chvedukas su Thomsonu dėl aukštų kamuolių kovoti nėra tinkami, o Šoblinsko nebuvo.

  Rungtynių santrauka taip pat pamokanti. Viena, kas labiausiai įsiminė – tai desperatiškas gulėjimas neišnaudojus šimtaprocentinių progų. Antra – antrasis Sūduvos įvartis. Ten Loginovas sužaidė taip, kaip reikėtų žaisti po kiekvieno kampinio, kurį Ledesma kelia. Kadangi Ledesma nedaspiria iki baudos aikštelės, visi jo kampiniai krenta iki artimojo virpsto. Tačiau tik tą kartą bent vienas Sūduvos žaidėjas ant kamuolio išbėgo, o ne beprasmiškai lūkuriavo ties vartininko aikštele, iki kurios Ledesmos kampiniai praktiškai niekada neatlekia. Štai ir dar vienas koordinuotų veiksmų trukumo ir elementaraus blaivos proto stokos pavyzdys.

 23. 23 Lukas 2012-07-02 10:49

  Peržiūrėjau santrauką ir išsigandau. Kaip galima neišnaudoti tokių progų? Po tokų bajerių Liubšys privalo leisti į aikštę Broką, Breivę ir t.t. Rizikos aš čia nematau jokios, nes blogiau su progų realizacija, kaip dabar, tikrai būti negali. Be to, tie jauni žaidėjai, manau, tikrai turės noro įrodyti, kad veltui juos visą sezoną ant suolo pralaikė. O ir mūsų vienakojams puolėjams tai galbūt bus geras spyris į šikną ir pridės papildomos motyvacijos. Dieve mano, juk blogiau tikrai nebus. Nes blogiau jau neįmanoma, kad būtų.

  Šį sezoną, manau, jau ir 3 vieta tikrai nuplaukė, nors tikrai norėčiau, kad tie medaliai būtų. Bet gal 4-5 vieta būtų šįkart geriau? Gal čia kaip tik priverstų susimąstyti ir kokių nors permainų imtis? nors apie tas permainas mes jau kalbame 5 metus…

 24. 24 Tadas 2012-07-02 12:22

  Po eurotaurių pats laikas leist po 3-5dublerius į startinį 11-tuką.

 25. 25 p.o.p. 2012-07-02 13:58

  bėda, kad nuo mūsų šnekų vėjas į kitą pusę pūst nepradeda. nors susimąstyti būtų galima, kai atkakliausi komandos palaikytojas pradeda tokias mintis vyniot: “pochui tie medaliai, geriau jau be jų, jei tik tai paskatintų pokyčius“. deja, pasišvaistymai šitam bloge gali turėt nebent trumpalaikio poveikio. va, pasikeikėm čia dėl nevalytų stadiono kėdžių, tai sekančioms rungtynėms nuplovė. o vakar ir vėl reikėjo šikpopierį iš kišenių traukt.

 26. 26 gedas 2012-07-02 14:48

  Dar tik prasidėjo trečias ratas o jūs jau verkiat, kad komanda liks penkta. Būsim tais čempionais tik neverkit. Čia takia Sūduvos strategija – sukuti apgaulingą silpnos komandos įvaizdį ir per trečią bei ketvirtą ratą pakrauti visiems malkų. :)

 27. 27 Varvalas 2012-07-02 15:43

  penktojo rato čempionai

 28. 28 p.o.p. 2012-07-02 17:15

  Gal geriau susikoncentruojam i LFF taure, kad rudeniop kokia plikiu sakuona netycia neismestu:) ir pradedam svajot kaip busim cempionais kitais metais:)

 29. 29 Juozas 2012-07-02 18:03

  Pradedam svajot kaip dubleriai bus siais metais pratinami prie A lygos, o kitais metais bus pastovus zaidejai ar po pakeitimo, ar juos pakeis :) Tikrai, gal per aukstai kartele kaip ponas pop sako keliam. Anksciau suduva budavo 9-6 bet ir tai ziurovu prisirinkdavo 3tukst. Islepom gal patys…. Nors is kitos puses… tada nevaiksciodavo zaidejai aiksteleje, aisku ir dabar neina sakyt kad visi nevaiksto, per rungtynes turbut kiekvienas bent biski paspurtuoja, pasistengia.. bet kaip tai padaryti kad visi vienu metu ir bent 80 minuciu per runtynes stengtusi ir pabegiotu is sirdies. Cia gal klubo vadyba ir pats klubas islepo, mano kad motyvacija yra igimta… o gal visi islepe pasidarem..

  Nors suduva mano komanda visada bus, bet kai pagalvoju apie ja keistas jausmas toks apima. Zinot, kai buna jog klausai muzika tikrai gera ir kokybiska, uzsimerki ir isivaizduoji ka nors. Taip cia, kai pagalvoju apie suduva matau grazu nama pakibusi virs zemes, be pamatu.

 30. 30 Medis 2012-07-02 18:58

  Dubleriai gavo Panevėžyje 0:3..

 31. 31 p.o.p. 2012-07-02 21:22

  chm, dar va perskaičiau žaidėjų bei trenerių komentarus po vakar dienos žaidimo. štai ten jaunas sūduvietis sako `’trūko dispciplinos ir koordinacijos“ ir galvoju – išeina, kad visi viską žino bei supranta, tačiau kodėl nieks nuo to žinojimo nesikeičia…

  Vienas Ekrano trenerių šiandien feisbuke pasidalino labai išmintingu straipsneliu apie ispanų pergalę Europos čempionate: http://www.soccerissue.com/2012/07/02/football-is-their-mother-tongue/

  Tame tekstuke sakoma, kad ispanai laimėjo dėl to, kad “žaidė galva“ – kitaip tariant, žaidė mąstydami. O Latoža penalty.lt duotame interviu sako, kad Euro laimėjo komandos, kurios “kontroliuoja kamuolį“. Teisingi abu teiginiai, tačiau mūsų trenerio požiūris puikiai demonstruoja lietuviško futbolo mentalitetą – kai žiūrima į paviršių, taip ir neprisikapstant iki metodų ir priežasčių, tą paviršių sukūrusių.

  Taip ir toji Chveduko citata kitoj šviesoj pasirodo – visi lyg supranta problemas, bet ką daryt, kad jų neliktų – niekas nežino.

 32. 32 bronius 2012-07-03 13:32

  Atsakymas paprastas – įsigyti tokių žaidėjų, kurie tą sugeba. T.y. – palaikyti kamuolį, žaisti “galva“ ir t.t.. Bet.. jie visi žaidžia Ispanijoje, Anglijoje ir kitur. Na, ir brangiai kainuoja :)

 33. 33 Lukas 2012-07-03 13:40

  Gal kas vaziuoja i Marijampole ketvirtadieni, ir ketvirtadieni po varzybu planuoja grizti?

 34. 34 2 lukas 2012-07-03 15:26

  Iš kur?

 35. 35 Lukas 2012-07-03 15:43

  Is Vilniaus

 36. 36 Juozas 2012-07-03 20:41

  Ponas Pop garantuotai :)

 37. 37 Lukas 2012-07-03 21:19

  itariu, ponas pop liks nakvoti :)

 38. 38 kamuolys 2012-07-04 13:58

  ale ir nusisnekat, gerbiamieji


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits