TITANIKAS VARDU SŪDUVA

Chm. Dabar derėtų rašyti arba apie trenerio atleidimą, arba apie laukiančią lemiamą kovą Daugpilyje. Bet, taip sakant, plunksna neklauso nors tu ką. Gerai, gerai – kokia ten plunksna, klaviatūros mygtukai rašyti apie Sūduvą apskritai nebenori. Gal reikia skelbt atostogas iki kito sezono pradžios? Juolab, kad ir taip jau žmonės man pokštauja apie tai, jog tuoj manęs į stadioną nebeįlesi. Ech, niekur nedingsi. Kad ir kaip nesinori, savo metraštininko pareigą reikia atlikt. Renkuosi trenerio klausimą, nes po trenerio išspyrimo iš komandos, pasirodymo Europos lygoje baigtis nelabai aktuali tapo. Juolab, kad pati komanda vietoje to, kad pasakotų ko ir kokiom priemonėm sieks šią savaitę Daugpilyje, užsiėmė savo klasikiniu ir jau seniai nusibodusiu piaru – pasigauti Marijampolėje stovyklaujančio užsienio klubo trenerį ir priversti jį papasakoti, kokios nuostabios Marijampolėje yra sąlygos puoselėti futbolo žaidimą. O iš Jagellonia trenerio pareiškimo apie tai, kad Lietuvoje treniruotis geriau, nes ne taip karšta, net išraitė tokį straipsnio pavadinimą (Valio! Marijampolėje geriau nei Ispanijoje!!!), kad jį net žiniasklaida pasigavo. Aišku, būtų dar nuostabiau, jei Sūduvos piaro specai bent jau Jagellonia pavadinimą toje antraštėje be klaidų parašytų. Gerai, paliekam gramatines klaidas lietuvių kalbos mokytojams ir apžiūrėkime, ką turime trenerio klausimu šiai dienai.

Taigi, štai kokius faktus šiandien turim (čia, aišku, omeny turiu faktus, kurie yra išlindę į viešąją erdvę).

Pirma, Sūduva atleido trenerį Virginijų Liubšį, iki kurio kontrakto su komanda pabaigos buvo likę dar pusę sezono. Taigi, šis treneris Sūduvą treniravo kaip niekad ilgai – net pusantrų metų. Aišku, „Sūduva atleido“ yra tik toks mandagus posakis, kurį kultūringai pakartojo visas negausus futbolo žurnalistų būrelis. O mes puikiai žinom, kad Sūduva neturi nei kokios nors ten valdybos, nei kokių nors direktorių tarybos. Apie komandos valdymo struktūrą mes neesame nieko girdėję. Tad jokie „Sūduva atleido“ mūsų neapgaus. Mes visi puikiai žinom, kas Sūduvoje samdo ir atleidžia.

Antra, buvo pateikta klasikinė atleidimo priežastis. Čia kaip skyrybas įregistruojant dažniausiai rašoma „nesutapo charakteriai“, taip ir futbolo komandų trenerius atleidžiant paprastai sakoma „netenkino rezultatai“.

Trečia, nieko doro nebuvo pasakyta apie galima pamainą, tik burbtelėta, kad Sūduvoje ir taip yra du treneriai, kurie skyles ir pakamšys. Pats treneris taip pat liko korektiškas ir nieko nekomentavo. Tik pasidžiaugė, kad šiais metais netikėtai galės vasarą paatostogaut.

Ketvirta, šen bei ten internetiniai komentatoriai pažėrė keletą miglotų gandų-paskalų. Tai jau išėjo eterin ir į mūsų mąstymo aparatus pateko, tačiau mes puikiai suprantame, kad nepatvirtintais dalykais šimtu procentų tikėti nevertėtų. Į šį skyrelį patenka teiginys, kad nuosprendis Liubšiui buvo pasirašytas po pralaimėjimo Ekranui. Gal ir taip – tai, kad Liubšys nepasirodė spaudos konferencijoje po pralaimėjimo Daugpiliui lyg ir patvirtina tokį teiginį. Žymiai įdomesnė, be abejo, buvo mestelėta žinia apie tai, kad „jūs nežinote, kas dėjose komandos rūbinėje prieš rungtynes su Daugpiliu ir jų pertraukos metu“.

Papildomas faktas galėtų būti, berods, po pirmo rato eterin išėjęs Prezidento interviu, iš kurio galėjai įtarti, kad trenerio dienos – suskaičiuotos. Tiksliau – tame interviu buvo aiškiai pasakyta, kaip Prezidento manymu treneris turėtų dirbti ir kokiu principu formuoti iš turimų resursų komandą. Prezidento vizija gan aštriai prieštaravo šio sezono Sūduvos konstravimo būdams. O kadangi nieko ypatingo nenutiko ir po interviu – galima spėti, kad treneris Prezidento norų nelabai paisė.

Štai tokie faktai. O dabar – jų vertinimas.

Be abejo, Sūduvos gerbėjus šis Prezidento sprendimas iškart susikirstys į dvi grupes. Vieni plos katučių, nes jie, kaip ir Prezidentas, rezultato nori iškart ir jei to rezultato nėra be trenerio jie nemato kito kaltojo. Kiti – eilinį kartą stebėsis ne tiek pačiu atleidimu, o tuo kaip ir kada tokie sprendimai yra priimami. Taigi, du požiūriai, dvi stovyklos.

Manau, nieka iš jūsų nesistebės, kad aš priklausau antrųjų būriui. Tokia yra mano pozicija. Ir siūlyčiau dėl to nepykt, o argumentuotai padiskutuot komentaruose. Kiekvienas turi teisę į savo personalinę nuomonę (aišku, aš vienintelis turiu „eterį“ savo nuomonei paviešinti).

Gerai, bandau analizuot.

Liubšio atėjimas į Sūduvą buvo įvertintas tik teigiamai. Nes prieš tai Sūduvoje trenerių klausimas buvo sprendžiamas labai drąstiškai ir chaotiškai. Per šio blogo egzistavimo laiką Sūduvą treniravo penki treneriai, trys iš jų buvo atleisti vidury sezono, o du iš jų iš trenerio asistento vyriausiuoju treneriu tapo atleidus vyr. trenerį. Per tą laiką Sūduva nė karto neliko be medalių. Tačiau kaskart būdavo tikimasi aukso ir dėl to, kad aukso nebūdavo, vieninteliu kaltuoju būdavo paskelbiamas treneris. Komandos administracija ar žaidėjai per galvas negaudavo niekada. Negavo jie jokių viešų pastabų ir šį kartą. Vieninteliu demonu, dėl kurio „kaltės“ skęsta Sūduvos laivas buvo paskelbtas Virginijus Liubšys.

Jūsų vertinimai šio blogo komentaruose taip pat pasiskirstė į dvi grupes. Vieni kalbėjo amžiną tiesą – už komandos išvaizdą ir pasiekimus visų pirma yra atsakingas treneris. Čia viskas aišku. Tokia yra futbolo taisyklė. Kiti kalbėjo apie realybę – apie tai, kad su žaidėjais, kurie kone kiekvienas rungtynes žaidžia pėsčiomis ir daro galybę elemenatriausių klaidų joks treneris rezultato nepasiektų. Geriausia šio požiūrio išraiška – tas klasikinis Liubšio „arčiau“, kurį jis kiekvienose rungtynėse be apčiuopiamo rezultato pusantrų metų šaukė besiginantiems Sūduvos žaidėjams.

Taigi, Liubšio pasirodymą Sūduvoje galima įvertinti trimis būdais.

Pirmas. Liubšys yra blogas treneris. O jo pasiekimai su Ekranu ir Vėtra yra atsitiktinumas, lemtas ne trenerio sugebėjimų, o kokių nors kitų aplinkybių. Nežinau kaip jums, bet man šis kelia atrodo sunkiai tikėtinas.

Antras. Liubšys yra geras treneris. Tačiau kažkas nesuveikė tarp jo ir Sūduvos žaidėjų. Arba Sūduvos futbolo tradicijos. Kartais taip nutinka ne tik futbole, bet ir bet kurioje kitoje srityje – atrodytų puikus specialistas neranda sau vietos naujam kolektyve, nors ankstesniame veikė puikiai. Puikiai veikia ir perėjęs į kitą kolektyvą. Tokie mistiniai dalykai kartais nutinka ir jie visiems parankūs, nes čia kaltųjų kaip ir nėra.

Trečia. Liubšys yra geras treneris, tačiau Sūduvos valdymo tradicijos sutrukdė šiam treneriui įgyvendinti komandoje savo įprastinius planus ir pasiekti to, ką jis pasiekdavo su ankstesnėmis savo komandomis. Labiausiai link tikėjimo šiuo teiginiu veda rudimentinė Sūduvos vadyba, keistoki komandos komplektavimo pricipais (jais stebimės kasmet) ir tos šnekos apie paslaptingus dalykus, kurie dėjosi komandos rūbinėje per rungtynes su FC Daugava.

Rinkitės tą kelią, kuris jums yra parankiausias. O aš esu linkęs balsuoti už trečią variantą. Be abejo, jokių įrodymų aš neturiu, nes ir komandos viduje neturiu nei ausų, nei akių. Sąmoningai neieškau tokių kontaktų ir šnipinėjimu užsiimti neketinu. Tačiau ir to, kas prasprūsta į viešumą yra per akis, kad galėtum nuogastauti.

Aš net nekeliu klausimo apie trenerio tinkamumą ar sugebėjimus. Mat jei esi linkęs pritarti trečiajam Liubšio atleidimo aiškinimui, treneris čia apskritai ne prie ko. Kad ir ką jis darytų, pasisekti jam tiesiog negali. Geriausiu atveju, išorinės aplinkybės gali susiklostyti taip, kad komanda nei iš šio, nei iš to pasiektų geresnių nei racionaliai galėtum tikėtis rezultatų. Sakyčiau, panašiai buvo Jarmalavičiaus laikais – komanda lošė beviltišką futbolą, tačiau aplinkui buvo tokia suirutė, kad pavyko laimėti ir taurę, ir sidabro medalius.

Trenerio keitimas vidury sezono – nieko naujo ar labai ypatingo šiuolaikiniame futbole. Net A lygoje šiais metais Virginijus Liubšys yra trečiasis sezono nebaigęs treneris. Turint omeny, kad lygoje lošia 10 komandų, iš kurių dvi apskritai nelabai turi už ką trenerių samdytis – ne toks jau ir prastas „rezultatas“. Tačiau pirmaisiais dviem atvejais trenerio keitimai ypatingų diskusijų nesukėlė, nes ten buvo akivaizdūs „upgrade“ atvejai. Komandos sezonus pradėjo su silpnesniais treneriais ir kai rezultatai nebuvo pozityvūs, minėti treneriai buvo pakeisti didesnės kompetencijos turinčiais žmonėmis.

Kitas niuansas – tik trenerį atleidus Sūduvai imta prisiminti godotinus Romanovo ir Abramovičiaus trenerių keitimo įpročius. Manau ir pats kvailiausias žmogus supranta tokio lyginimo prasmę – visais atvejais kalba eina apie autoritarinį valdymą. Tačiau šie lyginimai turi ir gilesnių prasmių, iki kurių nelabai stengiamasi prisikapstyt. Juk ne šiaip sau ryškiausi šio valdymo modelio atstovai – personažai iš post-sovietinės eros ir post-sovietinių šalių. Jie tarsi atstovauja tam tikra metalitetą, iš kurio plaukia ir tam tikra verslo valdymo filosofija, ir požiūris tiek į darbuotoją konkrečiai, tiek į žmogų apskritai.

Tingiu išvedžiot ir dar pora puslapių argumentų rašyt. Todėl pasakysiu tiesiai šviesiai – šis valdymos modelis man primena vergovės laikus. Kur vienam galingam valdovui dirbo tūkstančiai beteisių ir bevardžių baudžiauninkų. Tai yra valdymo modelis, kuris neturi jokių skrupulų savo požiūryje į beveidę „darbo jėgą“ – vienas vergas gali laisvai būti pakeičiamas kitu vergu. Jų juk yra tūkstančiai. Galų gale, vienas vergas gali būti išmestas už borto be jokios priežastie – tiesiog dėl to, kad taip panoro jo šeimininkas.

Juokai juokais, tačiau didžiausia bėda, kuri iš tokios verslo sistemos išplaukia – tai gyvenimas be racionalių argumentų ar taisyklių. Sistema veikia valdoma nenuspėjamo imperatoriaus – kai jam šauna į galvą mintis, visa sistema privalo ją įgyvendinti nekeldama klausimų. Manau, visi sutiks ir su tuo, kad šiuolaikiniame pasaulyje toks valdymo modelis nelabai turi ateities. Tiksliau, to modelio ateitis priklauso nuo šeimininko užgaidos.

Kai Romanovas nusprendė neberemti FBK, iškart paaiškėjo, kad klubas neturėjo apkritai jokios vizijos, jokio alternatyvaus veikimo modelio ar net žmonių, kurie turėtų bent šiokių tokių minčių. Jis žlugo tą pačią akimirką, kai jo „šeimininkui“ tapo nebeįdomus. Ir kaip čia neprisiminsi vieno įspūdingo to paties Romanovo paatviravimo. Pamenu, atleidęs iš Kauno Žalgirio vieną trenerį, šis verslininkas žurnalistams pareiškė, kad žmona rekomendavo jam to trenerio net nesamdyti, nes jis – žmonos požiūriu – buvo „nehorošy čelovk“. Ir tuomet verslininkas pasigailėjo, kad tą kartą žmonos nepaklausė. Tiesiog įspūdinga verslo valdymo logika.

Tai va. Jei norit – jūs man paaiškinkit, kodėl šalia mūsų mylimo Prezidento vardo vis dažniau minimi anuodu rusiškosios sporto vadybos gigantai? Gal dėl to, kad niekada nebūdavo jokių komentarų iš komandos pusės apie tai, kodėl taip staiga ir netikėtai būdavo atleidžiamas vienas ar kitas treneris? Gal dėl to, kad ir šį kartą, paklaustas apie galimus kandidatus pakeisti Liubšį, Prezidentas tiesiog atšauna: „komandoje yra dar du treneriai“. Tik tiek – jokių vardų, jokių pavardžių. Vieną vergą išmečiau, bet yra dar kitų vergų, kurių vardai ar pareigos niekam nerūpi. Štai ir laužo galvas gerbėjai forumuose, ką čia Prezidentas Sūduvos Vyr. Treneriu ketina šį kartą „pastatyt“ – Ramoną ar Dvarecką.

Beje, stebint pastarųjų 4-5-erių metų trenerių atleitimo-samdymo viražus, nori nenori susidaro įspūdis, kad lengviausiai ir ilgiausiai Sūduvoje išgyvena treneriai, kurie negarsėja kova už savo nuomonę ir poziciją. Tokie, kurie bevelyja tyliai sau tūnoti ir tikėtis, kad gal ims ir pasiseks kokį rezultatą pasiekt. O tie, kurie Lietuvos futbole turi šiokį tokį autoritetą ir savo nuomonės formulavimo bei pareiškimų istoriją, išlekia iš komandos vidury sezono lyg kokie kamščiai iš šampano butelio.

Tokios tokelės. Prisipažinsiu, mane Liubšio atleidimas totaliai išmušė iš vėžių ir visiškai sugadino ilgąjį savaitgalį. Liūdino ne atleidimo faktas, o būdas. Šeimininkas supyko ir ėmė bartis bei lėkštes daužyti. Kad ir ką man kalbėtų apie nesėkmingą Liubšio darbą Sūduvoje, aš vis tiek nesuvokiu, kaip galima tikėtis pagerint komandos išvaizdą vidury sezono išmetant tokio lygio trenerį? Net nepabandžius, pavyzdžiui, radikaliau pakoreguoti sudėties? Juk ne šiaip sau chebra forumuose svarsto ne apie tai, kokio trenerio dabar Sūduvai reikėtų, o apie tai, kokie treneriai šiuo metu neturi darbo. Tad jei ir bus imamas naujas treneris iš šalies, akivaizdu, jog tai bus tas, kuris sutiks kišti galvą į šitą kilpą. Vadinasi, sprendimas atleisti Liubšį yra padarytas „ant karštųjų“, nė negalvojant apie padarinius. Tai yra „atpirkimo ožio“ atleidimas – kai negali pats savęs atleisti, belieka susirasti tą, ant kurio galėtų būti išlietas visas nepasitenkinimas ir rūstybė.

Ir dar. Jūs man pasakykit, aš čia susapnavau ar iš tikro kažkur skaičiau, kad Sūduva planuoja ir vėl kinų į komandą užsivežt?

52 Responses to “TITANIKAS VARDU SŪDUVA”


 1. 1 voleur 2012-07-09 02:49

  Gal mes ir labai klystame nežinodami viso “virtuvės meniu“ :) bet iš visų kalbų ir darbų labai daug galime spresti, tad sakyčiau esame arti tiesos. Na gerai tarkim viskam dirigavo “treneris“ iš už aikštės ribų, tai negi jam kliūna tik treneris o visi žaidėjai geri???Logiškai mastant šioje situacijoje meti trenerį tai ir su juo pusė žaidėjų kurie nenori žaist, ar aš klystu? Su tais kiniečiai tai tuoj galės anekdotus kurti…

 2. 2 voleur 2012-07-09 02:57

  ir negalvok skelbti atostogų :D nes jau savotišką indelį įdedi į būsimas ir praejusias varžybas rašydamas, nuo to mūsų Sūduvos reikalai atrodo reikšmingi ir svarbūs.

 3. 3 Lukas 2012-07-09 08:08

  O tai kas vyko per pertrauka su Daugava?

 4. 4 p.o.p. 2012-07-09 08:22

  Kas vyko, tas vyko – jeigu iš viso kas nors vyko. Apie tą vyksmą kažkas užsiminė komentaruose, tad visa tai yra gandų lygyje. Atvirai pasakius, aš tai net nenoriu apie tai žinoti – net jeigu kas ir vyko.

  Ne pirmą kartą per paskutinius penkerius metus Sūduva į panašią padėtį patenka. Kaip ir kiekvieną kartą – greičiausiai bus išvažiuota be didelių vingių – ir bus nei blogiau, nei geriau. Šiais metais medalius vis viena pasiims, o kitais metais – ir vėl kas nors subankrutuos ar nusilps tiek, kad bus puikios sąlygos eilinę bronzą nugriebt.

  Tokia Sūduvos stabilumo esmė ir yra – laikytis ties 3-4 vietų zona ir – jei išorinės aplinkybės gerai susiklosto – pasiekti šiek tiek daugiau. O apie tai, kad finansinis stabilumas be papildomos pastangos niekada nevirs idėjiniu kryptingumu – net kalbėt nesinori.

 5. 5 Varvalas 2012-07-09 08:49

  Apie trenerių kaitą nepostringuosiu, nes nelabai ką turiu ir pasakyti. O kinas jau laksto Marijos žemėje. Tik nesupratau, ar jis vienas kelią rado. Šiaip jie visur važinėja poromis: vienas skaityti moka, o kitas kamuolį yra matęs. Tik nesijuokime iš žmogaus, kuris gal 20 metų nieko nevalgęs, tai čia nors runkelienos gaus. Ir galės pvz. kampinius per kokias nors dublerių rungtynes kilnoti.
  Labai smagu, kad komandos komplektacijos srityje laikomasi labai nuoseklios politikos :))) Lalaila.

 6. 6 p.o.p. 2012-07-09 09:12

  Dėl to, kad nevalgęs – juoktis nederėtų. Juk ir pusė brazilų į šituos kraštus atsibeldžia panašaus impulso vedini. O ir musiškiai į visokius kazachstanus bei azerbaidžianus ne futbolu mėgautis juk važiuoja. Aš va tik tokią sąmokslo teoriją galvoju – gal apskritai komandai už tuos kinus kokį mokestį moka – kad jie į savo biografijas galėtų įsirašyti jog “europoje jau apsiprato“, o tada būti parduoti ten, kur pinigus už juos normalius mokėt gali?

  nors… patikrinau prieš pora metų Sūduvoj lošusį Liu Chao – tai po Sūduvos jis grįžo atgal į Kiniją ir šiuo metu lošia žemesnės lygos komandoje ten.

 7. 7 Kuzma SS 2012-07-09 09:39

  Siūlyčiau pirkt Vacy. Bonusas prie to – visa Atlanto komanda. Tai galės mūsų tinginius išsiųst ten pasimotyvuot žaist,o iš ten pasiimt bent jau motyvuoto jaunimo. O mūsų tinginiai išėję pas autsaiderius gal kelis taškus paims iš Sūduvo konkurentų. O svarbiausia – čia žaidžiantys žinos, kad gali ne tik būt aprėkti “arčiau“, o dar ir į snukį gaut už šūdeliavimą aikštelėje. Tik va neatsakykas klausimas lieka, kada Vacys su Prezidentu susipyks…

 8. 8 griezhtas 2012-07-09 09:46

  Diskutuot tuo klausimu problemiska, nes niekas nezino kaip is tikruju su tuo vadovavimu yra (kazkada seniai Gabrys viename interviu buvo minejas apie treneri suduvoje stumdoma i visas puses).
  Treneris, kad efektyviai dirbtu turi tureti savo sventa zodi, teise ismesti is komandos ar pasodinti pas dublerius, bet kuri komandos zaideja, galu gale trenerio paskutinis sventas zodis turi buti komplektuojant komanda. Jeigu tokiu teisiu treneris neturi, tai net pasaulio lygio elitinis treneris negales dirbti efektyviai, nes netures tarp zaideju realaus autoriteto ir priemoniu drausmei uztikrinti.
  O del Liubsio, tai jau atejas i suduva jis buvo nusodintas. Tiek vetroje, tiek ekrane per interviu jis zodziu nerinkdavo ir pavardem ivardindavo blogai suzaidusius zaidejus, suduvoje tuo tarpu niekad pavardem neivardindavo grybautoju ir siaip visada kalbedavo labai politikai korektiskai…

 9. 9 Anonsas 2012-07-09 09:50

  Su tais vienkartiniais azijatais į kapus nuves. Kam tada išvis laikyt jaunimą ant suolo? Tegul buratinauskas prisiperka pigios darbo jėgos ir tegul sėdi krūva kinų už ryžių maišą, kad tik vietiniams nereikėtų pūdytis.

 10. 10 p.o.p. 2012-07-09 09:54

  Va čia ir yra esminė tiesa – jei buvo kalbėta, kad reikia integruot maksimalų kiekį jaunimo į pagrindinę komandą, o Liubšys to nenorėjo daryt dėl to, kad tas jaunimas nieko gero aikštėje nerodo (kaip kalbėjo čia tie, kurie matę keletą dublerių rungtynių), tai, atleidus Liubšį, būtų pati geriausia proga tą jaunimo perkėlimo į pagrindinę komandą planą įgyvendint. Tačiau, panašu, kalbos apie būtinybę apšaudyt jaunimą A lygos rungtynėse ir liko kalbomis.

 11. 11 suvalk. 2012-07-09 09:59

  na panašu, kad keleto esamų žaidėjų taip pat žada nelikti, tai ieškoma pigios šviežienos, bent jau dėl skaičiaus

 12. 12 p.o.p. 2012-07-09 10:09

  turi gal žinių, kas tokie komandą turėtų palikt?

 13. 13 t 2012-07-09 11:28

  Kardas pakibes virs Urbsio

 14. 14 p.o.p. 2012-07-09 11:41

  oho, stipru, sakyčiau.

 15. 15 suvalk. 2012-07-09 11:44

  apie 3 pagrindo žaidėjus buvo užsiminta, bet visaip dar gali nutikti, tai tarkime, kad tai tik gandų lygis ir dėl to konkrečias pavardes paminėti būtų šiek tiek per anksti..

 16. 16 cha 2012-07-09 12:37

  Liubsio nuotaikos ir nuojauta kad jau leks lauk matesi po rungtyniu su ekranu per spaudos konferencija kas matet ekrano saite turejot tai pastebeti.

 17. 17 Anonimas 2012-07-09 12:50

  Labai geri pastebėjimai apie post-sovietinį mentalitetą. Išties dažniausiai tokie čingischanai ir atamanai remdami sportą, atsineša savą filosofiją, požiūrį ir braižą. O čia ir iškyla didžiausia problema: pinigai metami tam, jog patenkinti savas užgaidas, o ne iš tiesų remti sportą.
  Pakanka pažiūrėt Sport1, ten rodomus dokumentinius “filmus“ apie Romanovo darbą Hearts’uose ir viskas atsiveria. “Vaduko“ kompleksas – kultūrinio paribio bruožas, mongoliškos kultūros rudimentas :). Ir beje, labai prilimpantis mūsuose.

  Įdomu, kokios dabar fantasmagoriškos metamorfozės vidury sezono įvyks komandoje. Jau nestebina. Pripratom. Laukiam.

 18. 18 Suduva 2012-07-09 13:11

  labai gerai, kad atleido ta baili, lietuvoj turim viena geriausiu jaunima, o kiek jis itrauke i pagrinda zaideju? reikia augintis savus zaidejus, o su tokiu treneriu ateityje butum netureje nei vieno vietinio zaidejo, nes jam egzistavo tik vyresni pagrindiniai zaidejai, gerai kad chvedukas dar ne prie Lubsio pradejo zaisti, o zaidimo kokybe pradejo kristi, nes zmones pervargsta ir tas fizinis pasiruosimas, tada nublanksta su kiek zmoniu norejo liubsys istemti sezona su 14 ir dar pora minutiniu zaideju, va ir zaidimo problemos is kur atsiranda, ir dar net pradejo regresuoti kai kurie zmones prie sito trenerio, gal ne treneris kaltas?

 19. 19 Suduva 2012-07-09 13:22

  del jaunu zaideju, reikia leisti zaisti, tik sublizgejusi dubleriu komandoj, o ne laukti kol zaisdamas dubleriuose pasieks A lyga, praradus forma pagrindines sudeties zaidejui, turi uzimti jo vieta jaunas zaidejas, dabar pats mus puolejai grybauna, bet aisku Brokas leidziamas kelioms minutems, krasto saugai nuliniai, bet vistiek nebandoma i komanda ilieti Breives, po puolejo pozicijoj galintis zaisti Kiselevskis domina italus, bet musu treneriui per baisu pabandyti sita jauna zaideja, vidurio gynyboj kiek laiko laukysim Radziu, gal 40metu ar kiek, gal laikas itraukti ir pradeti pasitiketi Urba, sutinku sitie zaidejai padarys klaidu ir gal net brangiu rezultatui, bet ar musu vyresni zaidejai nedaro klaidu, o jeigu neduosim jaunam zaidejui zaisti jis ir niekada nepasieks lygio,

 20. 20 p.o.p. 2012-07-09 13:44

  visa tai yra tiesa ir bent jau šiame bloge apie tai kalbama kokius trejus metus. nes su vietos jaunimo integracija į pagrindą yra labai prastai – jei per sezoną vienas žmogus įšoka – jau laimėjimas.

  Nesu matęs nė vienų dublerių rungtynių, todėl daug šnekėt negaliu. Tačiau čia jau ne vieną kartą buvo užsiminta, kad nėra tarp tų dublerių žmonių, kurie kokybiškai įsiliet į komandą galėtų. Gal niekada ir nebuvo – nes dublerių nenaudojo ne tik Liubšys, bet ir visi kiti ankstesni treneriai. Kiek jų atsirado per paskutinius ketverius-penkerius metus – Vitkauskas, Leimonas, Chvedukas. Ir viskas. O esmė ta, kad net ir tarp dublerių lošia tokio amžiaus vaikinai, kad jų dubleriais net vadint ne visada išeina.

  bet kokiu atveju – kaip sakiau – dabar ir pamatysim, ar čia Liubšys buvo kaltas dėl to, kad dubleriai pagrindinėj komandoj nenaudojami. Nelabai aš tuo tikiu – ypač, kai pradėjo sklist kalbos apie legionierius iš Kinijos. Jie ir užims tas vietas, kuriose (jei tik iš pagrindo kas bus atleistas) neliktų nieko kito kaip dublerius statyt.

 21. 21 Remis 2012-07-09 14:03

  Galima į viską žiūrėti ir kitu kampu. V.Liubšys ilgą laiką “Ekrane“ buvo svarbiausia figūra, iš kurio iš esmės niekas nereikalavo kažkokių apibrėžtų rezultatų (ne tokie įspūdingi tie V.Liubšio pasiekimai “Ekrane“, kai pažiūri per kiek laiko sugeneruoti). Atėjus naujiems savininkams jis buvo nustumtas į šoną ir galiausiai patraukė sostinėn, kur iš esmės vėl pateko į situaciją, kur iš jo niekas jokių rezultatų nereikalavo. Tiesa, dėl kitų priežasčių. “Vėtra“ buvo skęstantis laivas, kurio kapitonas (“savininkas“) movė iš laivo vienas pirmųjų :) Galite priekaištauti “Sūduvos“ vadybos stiliui kiek norite, bet tai vis vien visai kitas lygmuo nei buvo “Vėtroje“. V.Liubšys pateko į klubą, kuriame jis nėra svarbiausia figūra ir kur iš jo reikalaujama konkrečių dalykų. O jei mokami pinigai (Lietuvos mastai – dar ir nemaži), tai reikia prisiimti ir atsakomybę.

 22. 22 p.o.p. 2012-07-09 14:34

  Matai, tiesos vis viena nieks nesužinos. Gal ji ir nėra tokia svarbi. Galų gale, ir vadyba klubo veikia, kokia ji bebūtų – ne kartą sakiau, kad baziniame lygmenyje Sūduva nebuvo niekada taip aukštai, kaip per paskutinius 5-7 metus.

  Gal net nieko taip labai ypatingai kitaip nei kituose klubuose Sūduvoje ir nevyksta. Tiesiog jau taip susiklostė, kad yra nemažas būrys žmonių, kurie bando klubo judesius suprast – va tada ir iškyla bėdų dėl to, kad sprendimai nėra aiškinami, kad jie nesusineria ant kokio nors vieningesnio strategijos siūlo, kalbama viena, o daroma kita ir t.t.

  O gal klubas ir neturi nieko niekam aiškinti? Juk kiti klubai irgi nepersistengia su fanais kalbėdamiesi. Štai taip mes ir nukeliaujam į tuos senus laikus, kai šis blogas atsirado ir vienas jo tikslų buvo užpildyti tą tuštumą, kuri Lietuvoje tvyro tarp klubų ir jų gerbėjų.

  Už tat ir rašiau pusiau juokais, pusiau rimtai, kad atėjo laikas blogą uždaryt, nes tokiais atvejais imi jausti depresiją dėl to, kad visa tai išrodo lyg koks daužymas galva į sieną.

  Juk jei tiesa, ką apie Liubšį rašei, vadinasi, jis nėra geras treneris. O jei taip – vadinasi jis net neturėjo būti nusamdytas. Tačiau jis buvo nusamdytas ne šiaip sau – jis buvo nusamdytas, kaip vienas geriausių Lietuvos trenerių. Negaliu garantuot dėl tokio vertinimo – apskritai Lietuvos futbolo trenerių veiklą yra labai sunku vertint, nes baisiai daug išsorinių aplinkybių jų darbą veikia. Mes nežinome, ko iš tikro iš Liubšio komanda tikėjosi – gal kokio stebuklo. Gal manė, kad bus galima pasiekt auksą pernelyg neinvestuojant nei į žaidėjus, nei jų prasmingesnę selekciją ar parengimą. Va – ateis Liušbys ir įvyks stebuklas.

  Toks įspūdis susidarė dar skaitant tą Murausko interviu prieš pora mėnesių, kur jis tiesiai šviesiai kritikavo Liubšio darbą. Jau tada galėjai spėt, kad trenerio dienos komandoje suskaičiuotos. Nes jokio stebuklo nenutiko – puse kojos žaidžiantys žaidėjai netapo mistiniu būdu įkvėpti lošti su įkvėpimu, nepavirto į kietą kaip kumštis komandą ir tokiu pat mistiniu būdu neišmoko dalykų, kurių jų žaidime taip trūko.

  Radžius neįgavo antros jaunystės ir netapo mistiniu būdu jaunas lyg dvidešimtmetis, Eliošius taip ir nepažengė toliau “jaunas ir perspektyvus“ etiketės, Leimonas taip ir neišmoko tikslaus paso atiduot, o Borovskis – tiksliai skersuot kamuolio iš krašto. Urbšys neišmoko bent kas trečią kartą pataikyt į vartus, o Lukšys su Beniušiu nepradėjo lošt kaip prieš dešimt metų. Iš dublerių neplūstelėjo gabus jaunimas (jis plūstelėjo į kitus klubus), o kaidaise geriausias lygos legionierius nepradėjo vienas nugalėt visos priešininkų komandos. Iš silpnų klubų paimti vartininkai per mėnesį nepasiekė nei Vitkausko, nei Valinčiaus lygio.

  Štai tokia toji istorija apie trenerį, kuris tapo dar vienų komandos vadu, taip ir nesugebėjusiu iš būrio Sūduvoje surinktų paskirų profesionalų suburti komandos.

 23. 23 asdasdasd 2012-07-09 14:48

  Dartes kalbate,kad dubleriai labai prasti ir dar jiem toli tj kodel 2009 1vt 2010 1vt 2011 3 vt 2 taskai nuo pirmos.Siais metais jie vel tarp lyderiu ir viskoki panevezio kruojos gardzu zalgirio jaunimo vis leidzia y pagrindine komanda ir jie ten apsipranta o cia ne vieno oficialiose rungtynese neisleido

 24. 24 one 2012-07-09 14:59

  “diregintas“ neapsiprendžia kuriuo keliu eiti (arba nežino ko nori). Jei nori integruoti dublerius, tada negali kelti tikslų kovoti dėl medalių o apie uefa is viso pamiršk. aukok tris sezonus, muškis su Banga, Alytum ir Klaipėda. o dabar kelis kartus jis deklaravo abu tikslus ir medalius ir dublerius…. TAIP NEBŪNA. kaip mažas vaikas. lai parodo pvz, kur pasaulyje tai pavyko?

  bet kokiu atveju, ne dubleriuose esmė (o speju, ten kur Pop apibūdina straipsnyje). čia jau įprotis “vado“, tiek trenerių praėjo ir visi išmesti negražiuoju būdu. jau turėtų pačiam būti gėda.

  o su dubleriais čia susiję tik tiek, kaip liaudies išmintis sako…. “norėsi šunį mušti, lazdą visada rasi“. nevykęs pasiteisinimas

 25. 25 Suduva 2012-07-09 15:10

  ne dubleriai cia kalciausi,. nors viena is priezasciu, pasikartosiu kad musu dubleriai vieni stipriausiu lietuvoj, ta parodo rezultatai, o del integracijos ir treneris kalciausias, ir mes ne delto nepatenkinti, o visi manau sutiks kad rezultatais nepatenkinti, o dabar labiau zaidimu, kuris kuo toliau tuo labiau prastejo, nes zaidejai ne tobuleja,o regresuoja

 26. 26 one 2012-07-09 15:36

  aš tai atleisčiau tą, kuris komplektuoja komandą kasmet vienasezoniais žaidėjais. ir susirenka visus “likučius“, kur nepritapo, pabėgo, laisvas ar pan. nugirdo, kad koks veteranas be darbo ir jau “darbina“. (kiek toks Samusiovas buvo užp…..s) kiek tokių pėrėjūnų praėjo per kelis metus? siaubinga politika, akivaizdu kad dėl vienadienių tikslų blaškomasi.. o vėliau kambama apie dublerius ir ilgalaikius tikslus?

 27. 27 Remis 2012-07-09 16:45

  Ir dar iš vienos pusės. Piktinantis kai kuriais žmonėmis, nereikia pamiršti, kad be jų Marijampolėje Sūduvos tikriausiai išvis nebūtų. Kaip sako vienas pažįstamas futbolo rėmėjas, Lietuvoje futbolas nėra verslas ir neaišku, kada tokiu bus, o pinigus į klubus kišame vien iš meilės ir idėjos. Tik toks skirtumas, kad vieni iš meilės miestui, kiti iš meilės futbolui, o treti – iš meilės sau :)

 28. 28 bronius 2012-07-09 16:47

  Gvildys treneris

 29. 29 voleur 2012-07-09 16:52

  Kai viskas taip vyksta tai gali man rodos ir kinietį kokį statyt treneriu nemanau kad kažkas iš esmės pasikeis.

 30. 30 one 2012-07-09 17:05

  Remis, nereikia pamirsti, kad suduva prikele ne tie ptys zmones “kuris“ dabar ja maigo lyg zaisla. be to, piktintis visada galima ir butina, kai klubas is dalies priklauso miestui. t.y. savivaldybe remia tiesiogiai ir netiesiogiai. nekalbant apie dovanotus sklypus, euro lesas turizmui-stadionai ir kita geri

  o skaidrumo jokio.

  sakai – “negalima piktintis“? cia koks sindromas? kur bijoma ponui i akis paziureti? laikas pamirsti tokias klišes, 21 amžius

 31. 31 Anonimas 2012-07-09 17:12

  Remis situaciją vertina pagal Gargždus, gal Marijampolėj kitokia situacija.

 32. 32 to remis 2012-07-09 17:20

  gal gali pasakyti suma kuria tas vienas idejo i Suduva?

 33. 33 p.o.p. 2012-07-09 17:21

  aha, tiesos yr. Nežinau, ar pastebėjot, bet jau dabar vis dažniau toji paralelė išlenda – Breikšto laikų Sūduva – šiandieninė Sūduva. Aišku, tas personažas irgi specifinis – manau, visi dar menam jo istoriją su Vilniaus FC. Bet vis viena Įdomu būtų tą paralelę giliau panagrinėt.

  Faktas ko gero yra vienas – Breikštas greičiausiai tiesiog laiku atsirado ir prisidėjo prie būrio entuziastų, kurie patys baisiai troško Marijampolėje Sūduvą atgaivint. Bet jų era ko gero ir baigėsi su nelabai smagiais dingimais iš komandos Gabrio ar kokio Giedriaus Slavicko. Ir kartu su kažkokiu užsispyrėlišku nenoru anų laikų prisimint – net stebėjausi, kad neseniai Sakalų surengtoje rungtynių su Brannu peržiūroje komanda dalyvavo.

  Šios dvi naujųjų laikų Sūduvos fundamentaliai skiriasi – pirmoji buvo mažiau profesionali, tačiau labiau grįsta entuziazmu. Antrosios profesionalizmo lygmuo smarkiai aukštesnis, tačiau joje nuolat kyla identiteto krizės. O didžioji bėda tame ir yra – kad keliant profesionalumo lygį (už ką galima tik ploti), nėra puoselėjama klubo dvasia.

  Pritariu ir dėl to, kad ne tik Sūduvos, bet ir daugumos lietuviškų klubų savininkai ne vien iš meilės futbolui ir gimtajam miestui pinigus merkia. Ne tik Romanovas su Kastujevu yra gudruoliai, meginę klubus naudot kaip įrankį nekilnojamo turto projektams vystyt. Bet čia jau tokia tema, kurios geriau neplėtot, jei galva brangi:)

 34. 34 Anonsas 2012-07-09 17:26

  Įdomus faktas, kad Gvildys 2006 metais baigė savo futbolininko karjerą Sūduvoje.

 35. 35 Kuzma SS 2012-07-09 17:34

  Na ką, buvęs Sūduvietis tampa treneriu. Tik įdomu kiek pakaks kvalifikacijos, nes bent jau patirties trenerio darbe tikrai trūksta…

 36. 36 one 2012-07-09 17:36

  galbūt visi jau girdėjote.. vienas Breikšto brazilas išaugo į tikrą brazilą ir netgi yra pakviestas į brazilijos rinktinę, kalbama kad gali netrukus keltis į Milaną. Breikštas tebeturi kažkiek teisių į jį. žodžiu ir akį turėjo (jis ar jo komanda). dabartinė rinkos vertė kalba už save :)

  http://www.transfermarkt.co.uk/en/paulinho/profil/spieler_57229.html

  http://en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Paulo_Bezerra_Maciel_J%C3%BAnior

 37. 37 one 2012-07-09 17:59

  patikslinu dėl Paulinho, vakar dienos info. bičas kolkas atsisakė keltis į Interą už 8mln eurų, išdidus:

  http://www.football-italia.net/20928/paulinho-thanks-inter-but%E2%80%A6

 38. 38 Anonimas 2012-07-09 18:04

  Galima būtų organizuot statymus, kiek temps Gvildys. Mažiau nei metus, 1-2 metus ar daugiau :) Smagu, kad Gvildys ateina, norisi tikėti apie naują ilgalaikę strategiją su jaunu, perspektyviu(?) treneriu, bet jau tikėjimo nelikę, kad kas nors pasikeis. Savotiškas mazochizmas būti Sūduvos gerbėju, tik malonumo vis mažiau.

 39. 39 Remis 2012-07-09 18:34

  Kadangi kai kurie netiksliai mane cituoja (matyt, kaip patys norėtų pasakyti :)), tai užsiimsiu savicitavimu: “Piktinantis kai kuriais žmonėmis, nereikia pamiršti, kad be jų Marijampolėje Sūduvos tikriausiai išvis nebūtų“. Niekas nedraudžia piktintis ir kritikuoti, tačiau visada reikia jausti saiką ir ribą. Bijau, kad su futbolu Lietuvoje nėra taip kaip garsiojoj išmintyje, kad “šventa vieta tuščia nebūna“. Kauno ir Klaipėdos pavyzdžiai tai tik patvirtina.
  O D.Gvildys yra vienas įdomesnių pasirinkimų. Klausimas tik kiek jam pavyks suvaldyti tuos su kuriais (ar prieš kuriuos) yra žaidęs.

 40. 40 Tbx 2012-07-09 18:48

  kad ir kiek cia skaitau tuos komentarus, vistiek nesuprantu kodel yra tokiu kurie piktinasi kad liubsy atleido.
  visi sutinka, kad zaidimas blogas.
  kad rezultatai netenkina.
  kad treneris nedare nieko, kad komandoje atsirastu daugiau nei 14 zaideju.

  tai ka tokio padare liubsys, kad butu nusipelnes uzbaigti sezona iki galo? apart 4-5 rungtyniu sezono pradzioje, kai lose savo manieze.

  dabar kaltinama valdzia, kad atleido treneri, nors taip butu pasielges kiekvienas alygos klubo vadovas.

  o siaip gal rimtai galit kas pasakyti, ka gero per pusantru metu ivede liubsys? (jei rasysit, kad jam kazkas trukde, tai tada nera ko piktintis.. blogiau nebus)

  • 41 Anonsas 2012-07-09 23:53

   To tbx:
   Treniruojant Liubšiui, karts nuo karto atsirasdavo komandos žaidimo braižas – kombinacinio futbolo ir spaudimo fragmentai. Prie kitų trenerių vyravo chaotiškas žaidimas, be jokios minties ir tai tęsėsi nuo Pankratjevo išėjimo iki Liubšio atėjimo.

   • 42 p.o.p. 2012-07-09 23:59

    Kaip pirštu į akį. Gaila, kad tiek kombinacinio futbolo fragmentai nevirto nuolatine komandos būsena. O to, kas buvo tarp Pankratjevo ir Liubšio aš net chaotišku futbolu nevadinčiau – tai greičiau buvo rudimentinis futbolas tema “išėjo vaikinai į kiemą kamuolio paspardyt“

 41. 43 one 2012-07-09 19:06

  Remi, “Marijampolėje Sūduvos tikriausiai išvis nebūtų”. Liūdniau nesugalvotume. Šiai temai iš serijos “tikriausia“ argumentų nebūna. Bet žinau, kad nėra gyvenima tik dviejų kelių – blogo ir tragiško, kaip pas mus įprasta manyti. Be to, kaip aukščiau kai kas minėjo, ne būtinai futbolas yra priežastis Nr.1 šioje struktūrinėje piramidėje.

  Gvildys geras variantas ta prasme, kad kaip buvęs žaidėjas bus “minksčiau“ sutiktas nei bet koks Vardenis Pavardenis. Bet turėti iliuzijų apie “dabar pavarysim ir dar dublerių tuziną insitegruosim“ nėra nei pagrindo, nei ūpo

 42. 44 Remis 2012-07-09 19:40

  one, tai manyk, kaip nori. Tiesiog norėjau pasakyti, kad ne visada būna teisūs tie, kurie kažką kala prie kryžiaus. Ypač, kai kalbama apie tokio dydžio “miestus-kaimus“ kaip Marijampolė, Tauragė ar Gargždai.

 43. 45 spikas 2012-07-09 19:40

  cirkas.kas cia per treneris!turbut m perkaito ant saules savaitgali!

 44. 46 Varvalas 2012-07-09 19:50

  viskas OK. Jei viąrslinykas Raimundėlis patreniravo Lietuvos wyborową, o manęs ir dabar nepaleidžia klebonijos komandėlė, tai tranzitiniu Sūduvos treneriu irgi gali pabūti ne vienas lietuvys, o ypač nuo Wylkąvyškio Pasirodo, kad kandidatūrą prognozavau visiškai tiksliai.
  Dabar ans neturėtų pramesti savo zemliako nuo Karklinių miesto. Ir Broko akcyyjos turėtų kilti. Dabar Šiaulių kepuriniui taip lengvai penkta vieta neatiteks – teks prisiminti, kad ir tokia Marijampolė tos vietos achwatna.

 45. 47 Gandonesis 2012-07-10 00:08

  Girdėjau, kad Sūduvos vyr. treneris žaidėjus per pertrauką bandė motyvuoti žadėdamas žinomo marijampoliečio nuo pajūrio metodus.
  Da girdėjau, kad kiekvienas vyr. trenerio asistentas (ir Liubšys tame tarpe) randa Sūduvos vyr. trenerio panašumų su treneriu Volodia iš Kauno miestelio.
  Bet yra is skirtumų . Štai treneris Volodia nutarė, kad jei jau prasiskolino, tai geriau eis krepšiasvydį treniruot. Sūduvos treneris sugeba net pamažint biudžetą, kad tik neprasiskolint ir neiti treniruoti krepšinio ar bokso. Ir to trenerio dėka Sūduva – bene stabiliausias klubas.
  Tai vat ir spręskit – ar toks jau blogas tas treneris?

 46. 48 Anonsas 2012-07-10 00:18

  Na va, aiškėja kodėl mūsų užsieniečiai labiausiai ardosi – o gi todėl, kad nelabai supranta mūsų vyr. trenerio “bajerius“, kurie demotyvuoja likusią komandos dalį :)

 47. 49 p.o.p. 2012-07-10 00:23

  Geri vis tie treneriai. By tik futboliorai po pusės rungtynių pompos negautų ir dar iš dviejų metrų į vartus pataikytų. o tada – tegul nors ir pats adamkus komandos taktikas bei strategijas ant lentos braižo.

  p.s. ar legionieriai iš tolimosios Kinijos taip pat į stabilumo apibrėžimą patenka?

  • 50 Anonimas 2012-07-10 01:39

   Na, nereikia taip ironizuot, Gandonešis tikrai šį bei tą užkabino. Paprastas faktas – nuo 2002 m. sezono, kai Sūduva atėjo į A lygą, tik ji ir Ekranas žaidė tame lygmenyje be pertraukų. Tai tokiame “stabiliame“ lietuviško futbolo klimate manau tikrai neblogas pasiekimas. Aišku, į stabilumo sąvoką įeina daug kintamųjų ir iš tiesų, tai, kad pradėjom “stabiliai“ trintis tarp 2-4 vietų nebe taip džiugina, kaip anksčiau. Norisi pastovumo ne pozicijoje, bet žaidime. Ir tai tikrai rimta problema. Bet visgi.

 48. 51 p.o.p. 2012-07-10 07:56

  Iš vienos pusės esi visiškai teisus – pakartosiu dar kartą, ką esu sakęs dešimtis kartų – naujoji Sūduva yra pakilusi į aukštumas, kurių niekada šio regiono komandoms pasiekti nepavyko. Tačiau yra keletas niuansų.

  Viena, gerbėjams stabilumo nepakanka. Ir nieko čia nepakeisi – nemanau, kad Barcelonos gerbėjus galėtum paguost dėl nelaimėtos Čempionų lygos tuo, kad šimtams Europos klubų žaidimas Čempionų lygos pusfinalyje yra didžiausia pasaulyje svajonė. Kažin ar jiems būtų lengviau nuo to jei bakstelėtum pirštu kad ir į Sūduvą ir pasakytum: “neverkit, pažiūrėkit kokias problemas štai ši komanda sprendžia“.

  Antra, tas Sūduvos stabilumas yra labai reliatyvus. Skaičiuoti reikėtų ne nuo komandos išėjimo į A lygą, o nuo 2005 metų, kai medalius laimėjo. Nes 2004 sezone Sūduva vos vos paskutinės vietos lygoje išvengė. Ir jei skaičiuosim nuo 2005, tai turėsim 7 stabilumo metus.

  Tačiau jei pažiūrėsim, pavyzdžiui, į Žalgirio istoriją, tai matysim 12-13 sezonų iš eilės, kuriuose Žalgiris gyveno tarp 1-2 vietų. Va čia tai stabilumas! Ypač turint omeny, kokie keisti personažai tą klubą valdė. Ir ką? Ogi nieko. Ši “stabilumo“ istorija rodo, kad klubas į orą išlėkt gali nepaisant ilgų lyderiavimo lygoje metų. Taip kad 7 Sūduvos stabilumo metai dar nieko nereiškia – mažų mažiausiai, jie nereiškia, kad ir po 7 metų mūsų komanda bus tokia pat stabili.

  Galų gale – pažiūrėkim ir paskaičiuokim, kiek lygoje liko klubų, pagrįstų tokiu valdymo modeliu, kuriuo remiasi Sūduva? Netgi darant prielaidą, kad visko po vandeniu gali būti (nes Lietuvoje klubų valdymas vis dar yra didi paslaptis), galima spėti, kad Sūduva liko vienintelis klubas, kuriame esminius sprendimus atlieka ir finansinį užnugarį garantuoja vienas žmogus. Taip, kad guostis tuo kelių metų stabilumu yra anksti, nes aš visiškai nesijaučiu tikras, kad tam vienam žmogui sugalvojus futbolą palikt, Sūduva turėtų struktūrą, galinčią klubą toliau vesti į priekį.

 49. 52 Ananasas 2012-07-12 11:39

  Sūduva ne vienintelis toks klubas. Kruoja – identiškas variantas.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,161 hits
Reklama