Welcome: Darius Gvildys

Darius Gvildys 2008 metais stebi rungtynes tarp FBK ir Sūduvos

Štai taip – trenerių klausimas Sūduvoje buvo išspręstas greitai ir ryžtingai. Dar greičiau, vos paskelbus apie naująjį trenerį Sūduvos tinklapyje, prasidėjo diskusijos. Dabar beliko suformuluoti oficialią ir neginčijamą šio blogo poziciją. Pokštas. Šio blogo pareiškimus visada galima užginčyti bei paneigti.

Taigi – Darius Gvildys. Šio žmogaus biografiją dauguma mūsų bendrais bruožais žinome, juolab, kad ir už Sūduva jis lošė. Tad iškart griebsiu jautį už ragų.

Man klubo sprendimas dėl naujojo Sūduvos trenerio sukėlė krūvą dviprasmiškų minčių. Iš vienos pusės, Darius Gvildys-futbolistas man visada patiko. Nes man patinka mąstantys futbolistai, kurie lošia ne tik kojomis, bet ir smegenimis. Kiek pamenu iš Gvildžio pasirodymų už Sūduvą – jis buvo būtent toks žaidėjas. Primenantis šiandien Sūduvos lošiantį Nerijų Radžių. Tokių žaidėjų Marijos Žemėje nėra daug – čia fizinė jėga visada yra svarbesnė savybė nei sugebėjimas mąstyti. Koks yra Gvildys treneris – nežinau, nes kol kas jo trenerio karjera minimali. Galima drąsiai teigti, kad tapęs Sūduvos treneriu, Darius Gvildys žengė rimtą savo karjeros žingsnį.

O va klubo sprendimas būtent tokiam futbolo profesionalui suteikti vyriausiojo trenerio pareigas man visai nepatinka. Ir šis dalykas neturi nieko bendro su Dariumi Gvildžiu. Gal net tiksliau būtų sakyti, kad man nepatinka ne pats sprendimas, o aplinkybės, kuriose tas sprendimas buvo atliktas.

Trenerių rokiruotė man priminė tai, kas buvo prieš sezoną Sūduvoje atlikta su vartininkais. Dėl neaiškių priežasčių ir nė trupučio nesiparinant buvo paleistas Vitkauskas. O tada čiupti arčiausiai buvę be klubų vaikinai, kurie pateko į nepavydėtiną padėtį. Nežinau, ko mūsų komandos komplektuotojai tikėjosi iš Bartkaus ir Matuzo. Greičiausiai tikėjosi stebuklo – kad nepatyrę vartininkai ims ir kažkaip savaime peršoks į keliskart aukštesnį lygį. Kaip ne vieną kartą sakiau – net kaltint šių vartininkų negali, nes tai būtų nekorektiška. Kaip ir nekorektiška būtų pykti ant Broko, kad per jam suteiktą laiką vis dar nė vieno įvarčio neįmušė.

Liubšys buvo atleistas greitai. Galim galvot, kad pralaimėjimas Ekranui buvo paskutinis taškas, tačiau net ir tuo atveju sprendimas buvo atliktas žaibiškai. Tokį sprendimą galėtum pateisinti, jei į Liubšio vietą būtų imamas aukštesnio ar to paties lygio treneris. Štai pasitaikė proga prisikalbint rimtą ir patyrusį specą, iš kurio galėtum tikėtis greito ir efektyvaus komandos remonto – tada kuo skubiau atsisveikini su tuo, kuris nepateisino lūkesčių, ir atvedi komandon greito reagavimo chirurgą. Tuo tarpu dabar pasirašyta sutartis su jaunu treneriu, kuris tikrai neturi patirties operuoti situacijoje, į kurią yra patekusi Sūduva. Ir ką? Ir vėl reikės tikėtis stebuklo. Ir vėl teks prilaikyti vertinimus bei kritiką, nes reikalauti iš Dariaus Gvildžio rimto lūžio komandoje būtų nekorektiška.

Tuoj paaiškinsiu, kodėl turiu tiek abejonių dėl naujo Sūduvos trenerio galimybių. Tačiau prieš tai jam rekomenduočiau pasiskaityti šį blogą nuo pat pradžių ir patyrinėt klubo santykius su treneriais. Tam yra puikios galimybės – šis blogas gimė tais laikais, kai netikėtai antrą kartą iš komandos buvo išmestas Algimantas Gabrys, o paskui, tam pačiam sezonui nesibaigus, iš komandos buvo išmestas ir Igoris Pankratjevas.

Klubo santykiuose su treneriais, ypač kritinėse situacijose, yra pastebimi tam tikri dėsningumai ir jų nepaisyti būtų kvaila. Treneriams visada keliami aukščiausi reikalavimai, kurie nebūtinai yra susiję su realiais komandos pajėgumais. Tarp keliamų tikslų ir komplektacijos principų Sūduvoje visada yra šioks toks tarpeklis. Tačiau treneriui kaip taisyklė nepaliekama nė menkiausios nesėkmės galimybės. Kai tik komanda keliskart klupteli, iškart ją ištinka rimtas psichologinis stabas, kuris per kelis turus įvaro komandą į visišką duobę. Neturiu jokių duomenų, tačiau įtariu, kad po tų kelių kluptelėjimų komandai ir treneriui pradedamas daryti didžiulis spaudimas, kuris galutinai išmuša visus iš vėžių. Ima dėtis keisti dalykai – komanda degraduoja tokiu greičiu, kad labai greitai pasiekiamas akligatvis, iš kurio kelio jau nebėra. Ir jei kalba eina apie stipresnį stuburą turintį trenerį, nutinka į viešumą nepatenkantis, tačiau trenerio ir komandos veiksmuose rungtynių metu labai gerai matomas konfliktas tarp trenerio ir komandos vadovybės. Toks jausmas, kad šiais atvejais klubo vadai yra linkę visą kaltę versti treneriams, dėl ko žaidėjams nevalingai formuojasi „niekada nebaudžiamo vaiko“ sindromas. Tiek Gabrio, tiek Pankratjevo, tiek Liubšio atvejais iki galo taip ir likdavo neaišku – ar čia treneris buvo atleistas, ar iš tikro jis pats išėjo.

Ir visada neišvengiamai nutinka tos rungtynės, kurios ir tampa galutine, vieša trenerio atleidimo priežastimi. Tuo metu tarsi savaime pakimba ore jausmas, kad mes matome lemiamas trenerio likimui rungtynes. Ir nors visada norisi tikėtis stebuklo, tačiau realybėje įvyksta totali katastrofa. Gabrio atveju tai buvo desperatiškas ir netikėtas pralaimėjimas Vėtrai Vilniuje. Liubšio atveju tai buvo toks pats desperatiškas pralaimėjimas latviams (apie Pankratjevą nebepamenu, o ieškoti tingiu). Tame taške komanda būna tiek psichologiškai išbalansuota, kad iš jos tikėtis teigiamo rezultato nėra jokių šansų. Ji išsekusi, visiškai nebetikinti savo jėgomis ir pasirengusi kristi prieš bet kokį priešininką. Komanda lyg ir tampa klubo vadovų bendrininke, padedančia galų gale nukirsti tą mazgą, kuris ją sieja su kampan įvarytu treneriu.

Darius Gvildys gali guostis tik tuo, kad panašių triukų nenutiko Jarmalavičiui bei Vencevičiui. Kitaip tariant, nenutiko treneriams, kurie į vyriausiojo kėdė buvo paslinkti „iš reikalo“, kaip laikinas variantas, kol bus rastas koks nors kitas sprendimas. Todėl jiems ir reikalavimai nebūdavo ypatingi. Nei klubo vadai, nei gerbėjai negalėjo reakalauti iš anų dviejų trenerių, kad jie Sūduvą pavers gerai suteptu futbolo ginklu. Jie ir atlikdavo statistų vaidmenį – geriausiai Jarmalavičiaus bei Vencevičiaus laikų Sūduvą apibūdinti galima posakiu „beveidė komanda“. Sūduva neturėjo nei žaidimo stiliaus, nei kokių nors ypatingų savybių. Žaidėjai tarsi savaime lošė rudimentinį futbolą ir dažniausiai laimėdavo tik dėl to, kad neturėjo sau vertų priešininkų. O mes sakydavome, kad gal ir nereikia to trenerio – tegul tik netrukdo žaidėjams žaisti.

Štai tokiais miglotais laikais ir pasirodo Sūduvoje Darius Gvildys. Nepaisant visko, aš vis viena stebuklu tikėsiu ir visokeriopai palaikysiu jauną trenerį, kaip palaikiau ir Vencevičių, atkakliai laukdamas kada gi pagaliau Sūduvoje pasirodys jo įdiegto žaidimo ženklai. Ką gi – nepasirodė. Nieko nepadarysi – tada Sūduvą taip pat treniravo jaunas treneris, tik prieš pora metų baigęs žaidėjo karjerą.

Ir nors stebuklo lauksiu, tačiau puikiai suprantu, kad gali nutikti tik stebuklas. Aš netikiu tokiais Lietuvos treneriais, kokiu yra Darius Gvildys. Puikūs ir mąstantys futbolininkai, kurie baigia sportininko karjerą, tada išklauso UEFA kursus ir štai jums ką tik iškeptas jaunas treneris. Nors būti geru žaidėju ir būti geru treneriu yra du skirtingi dalykai, tokių trenerių visame pasaulyje yra galybė. Tačiau Lietuvoje panašūs projektai kažkodėl nesigauna.

Ir didžioji bėda, manau, yra tame, kad mūsų treneriais virtusiais futbolininkams trūksta teorinio, netgi akademinio pasirengimo būti treneriu. Į trenerio darbą jie eina žvelgdami iš žaidėjo perspektyvos, todėl ir galvoja apie tai, kaip reikia žaisti, o ne apie tai, kokią taktiką sugalvoti vienoms ar kitoms rungtynėms. Tikiuosi pamenate, kaip per Europos čempionatą skyrėsi Valdo Dambrausko ir Valdo Ivanausko komentarai. Pirmasis analizavo žaidimą ir pasakojo apie vienos ar kitos šalies futbolo sistemas bei tradicijas. Tuo tarpu visos Ivanausko žinios būdavo paremtos vakarykščio vokiško laikraščio straipsniais. Net Jančiauskas ir Liubinskas teorinių įžvalgų apie rungtynes turėdavo daugiau nei garsiausias Lietuvos futbolistas.

Lietuvoje sukasi geras tuzinas tokių trenerių – kadaise puikių futbolininkų, o šiandien – trenerių, niekaip nerandančių savo stiliaus, savo komandos ir savo pergalių. Daugiau sezono vienoje komandoje jie niekaip neištraukia, o ir tos jų komandos nedžiugina nei ypatingais rezultatais, nei išskirtiniu žaidimu. Žutauto ir Lietuvos rinktinės pavyzdys ko gero yra pats ryškiausiai ir visiems geriausiai žinomas. Gali būti, kad akademinio pasirengimo stoką kompensuos laikas ir patirtis, tačiau kaip tą laiką išgyvent šiems treneriams ir jų treniruojamoms komandoms aš nežinau.

Labai noriu tikėti, kad Darius Gvildys paneiks visus šiuos išvedžiojimus ir taps pirmu savo kartoje žaidėju, sėkmingai ir pergalingai pradėjusiu rimtą trenerio karjerą. Pažadu jį visokeriopai palaikyti ir remti. Pažadu labiau stengtis įžvelgt pozityvius dalykus, nei neigiamus.

Tad sveikas atvykęs, Dariau Gvildy (manau, galiu taip kreiptis, ne esame bendraamžiai). Sveikas atvykęs į vienintelę Lietuvoje futbolo komandą, kurios treneriai ir žaidėjai po kaulelį išnarstomi po kiekvienų rungtynių. Bus nelengva, nes į nugarą alsuos ne tik darbdaviai, bet ir koks tūkstantis bepročių, atkakliai vaikščiojančių į Marijampolės stadioną ir trokštančių išvysti kitokią Sūduvą, nei ją matė pastaruosius metus. Ir nepamiršk, Dariau, kad svarbu ne pergalės, o komandos dvasia. Nes jei tau pavyks suremontuoti šios komandos dvasią, pergalės ateis savaime.

44 Responses to “Welcome: Darius Gvildys”


 1. 1 Anonimas 2012-07-10 08:09

  labai geri ir grazus sito rasinio paskutinei zodziai.

 2. 2 griezhtas 2012-07-10 08:24

  Na manau, reikia duoti naujam treneriui pora menesiu nekritikavimo perioda. nes kuo labiau sudirbinejamas treneris tuo labiau jo autoritetas zaidejams krenta, tuo maziau gali padaryti, net ir zinodamas ka reikia padaryti.

 3. 3 p.o.p. 2012-07-10 08:45

  tai kad čia gal net ne tame esmė – kritikuosim ar ne. turint omeny visas aplinkybes – nelabai yra net prasmės kritikuot. manau, laisvai galim duot laiko iki pat sezono galo. bet reikia suprast ir kitą dalyką – kad ir kiek racionalus protas atkalbinėtų nuo tokio požiūrio, vis viena visi tikėsis, kad šis trenerių pakeitimas Sūduvai duos tą patį efektą, kokį gavo Šiauliai ar bent jau REO.

  o kas liečia žaidėjų požiūrį į trenerį – tai čia mes mažai ką galim pakeist. nes yra toks jausmas, kad Sūduvoje jau senokai gimė tradicija apie tai, kad už viską yra atsakingi treneriai, o žaidėjai – neliečiami ir nebaudžiami. ir tai nėra šio sezono klausimas – pamenu, dar tais laikais kai treneriu tapo Pankratjevas visi džiaugėmės, kad ateina “treneris su bizūnu“ ir padarys komandoje tvarką.

  taip kad treneriui greičiausiai reikės kovoti ne su gerbėjų kritika, o su klubo požiūriu ir trenerio-žaidėjų santykius bei su tų santykių tradicija.

 4. 4 Kuzma SS 2012-07-10 09:08

  Taiklu. Ypač patiko paskutinė pastraipa! Galima pasijusti kaip tikrai galingo superklubo sirgaliais, kur kiekviena smulkmena po varžybų išnagrinėjama ne tik tarp 3 ligonių prie bokalo alaus, bet ir skambiai išmėsinėjama nacionalinėje spaudoje :) Čia jau pagyros Tau, p.Pop, ir Tavo blogui, bet tuo pačiu ir kiekvienam čia į temą komentuojančiam.
  O grįžtant prie temos – sėkmės, Dariau! Sėkmės, mylima komanda!

 5. 5 to pop 2012-07-10 09:13

  Galiu tik pagirti. Šaunu. Gerai surašyta istorija. Darai dideli darba Suduvai

 6. 6 arsonist's prayers 2012-07-10 11:35

  buvo labai įdomu skaityt, taip ir toliau!

 7. 7 Lukas 2012-07-10 13:20

  Interviu Gvildys pasakė tą, ką mes jau matome 5 metus – nėra noro, azarto, motyvacijos.

 8. 8 p.o.p. 2012-07-10 13:59

  Atvirai pasakius, interviu man irgi sukėlė keistų minčių. Kad trūksta Sūduvos žaidimui agresijos – plika akim matyt. Tik bėda ta, jog Sūduva niekada tokio futbolo nelošė ir klausimas ar turi žmonių tokio žanro žaidimui. Pankratjevas mėgino kažkada iš Sūduvos anų laikų Žalgirį padaryt (fiziniu pranašumu ir greičiu pagrįstą totalinio futbolo versiją) – bet reikalai labai greitai užstrigo.

  Antras keistokas dalykas – Gvildys sako, kad Sūduva lošė akademinį futbolą – ir aš nelabai pagaunu, ką jis turi omeny. Nes “akademinis futbolas“ ir “agresyvumas“ nėra viena kitai prieštaraujančios sąvokos.

  Mano kukliu įsitikinimu, apie “akademinį futbolą“ galima kalbėt tuomet, kai komanda tiesmukai ir griežtai laikosi kokios nors klasikinės žaidimo organizavimo sistemos arba bent jau griežtai taiko klasikines žaidėjų išdėstymo aikštėje schemas.

  Tokių komandų šiais laikais apskritai nelabai būna, o ypač Lietuvoje. Nes jei nori kokią nors konkrečią sistemą įgyvendint, turi atitinkamai sukomplektuot komandą. Visos tos sistemos veikia tik tuomet, kai kertines pozicijas užima atitinkamo stiliaus ir kvalifikacijos žaidėjai. O kai visi mūsų klubai komplektuojasi stiliumi “imam geriausius iš tų, kurie neturi kontrakto“ – tai sunku tikėtis griežtai kryptingo kompandos sukomplektavimo konkrečiam akademiniam tikslui.

  Ir jei pažiūrėtume į tai kaip sudėtimi, kad ir nelabai gausia, įvairavo iki šiol Liubšys, Sūduvos žaidimą greičiau galėtum pavadint “improvizaciniu“, o ne “akademiniu“.

 9. 9 Suduva 2012-07-10 15:13

  “akademinis“ futbolas, tai toks letas pozicinis zaidimas, kai zaidejai labiau zaidzia komandiskai, trumpi perdavimai tarpusavyje, o agresyvus zaidimas, kai daugiau remiamasi individualiu zaidimu, deja be ledesmos suduvoj neliko zaidejo galincio apzaisti ne viena zaideja, senukas koziuberda net traumuotas budavo techniskesnis ir individualiai galedavo apzaisti pora zaideju, o dabar tik eliosius pas mus bando ta padaryti, su ekranu antram kelini stanga pataikyta, dar kazkiek ledesma jeigu nori, individualiai kazka daro, o visi kiti gave kamuoli, ziuri kaip juo atsikratyti, o ne ka naudingo sukurti individualiai ir tai ne puoleju reikalas, o pas liubsi buvo pagristas zaidimas perdavimais, o ne savanaudiskumu kaip pas mus vadinama, ir todel vadinama “akademiniu“ futbolu

 10. 10 Suduva 2012-07-10 15:20

  pop, nesuprantu kur tu pas suduvos zaidima, matei “improvizacija“ gal tik ledesma kartais sugalvodavo kazkokiu idomesniu perdavimu ir neiprastu perdavimu, o visas zaidimas per krastus vykdavo ir standartinis kelimas i baudos aisktele, deja musu zaidejai nemoka pakelti tiksliai kamuolio, ir cia didziausia problema buvo, o va individualiai tie patys krasto saugai gali didesni pavoju sukelti, eliosius su urbsiu, ir cia didziausia liubsio problema buvo, kad pas stipriai reguliuojamas zaidimas budavo, o per mazai laisves duodavo saugams, trumpu perdavimu ir kombinacinio zaidimo per krastus bandymas nepavyko, nes pakelti krasto zaidejai nemokejo be slavicko, o imusti krasto saugai, per mazai muse ivarciu

 11. 11 p.o.p. 2012-07-10 15:44

  turėjau omeny ne žaidimą, o sudėties improvizacijas – vieną kartą puolime beniušis, kitą – lukšys, trečią – abu, ketvirtą – ledesma, penktą – eliošius. leimonas tai į priekį pastumtas, tai atitrauktas. thomsonas tai krašto saugu lošia, tai centre makaluojasi ar keičia negalintį žaist slavicką. ledesma po aikštę plaukiojo, net lukšys ir tas keliskart “po puolėju“ žaidė. sutinku – čia nieko labai radikalaus nebuvo, tačiau iš kitos pusės nebūdavo panašu ir į tai, kad žaidėjų vietos aikštėje keitimas priklauso nuo to konkretaus žaidėjo pasirodymo praėjusiose rungtynėse.

  o kas liečia tik pozicinio žaidimo vadinimą “akademiniu“ – tai čia, kaip suprantu, tarp futbolistų naujų šio termino prasmių atradimas:) iš kitos pusės, įtariu, tas lėtas pozicinis žaidimas buvo labiau lemtas ne kokio nors išankstinio plano, o centro žaidėjų nesugebėjimo greitai ir tiksliai pradėti atakas beigi atakuojančio plano žaidėjų nenoro judėti greičiau be kamuolio priekyje.

 12. 12 asdasdasd 2012-07-10 16:11

  Ko jus cia reikalaujat is zmoniu kurie to nesugeba abu puolejai kuriem leidzia zaisti po 30+metu nepabegioja jie visur atsidenginet leimonas ir chvedukas jie niekada nebuvo kurejai ir nebus jie gali graiuti kurti niekas nesigauna aisk usykeis buna netyciuku bet tj ne kurejai neturime mes pvz saveno andelkovic kuklio ar pns kurie skirtso kamuolius kontriuliuoja vidur yir ta mus usudetis nera ispudinga dar gerai stovime

 13. 13 Suduva 2012-07-10 16:12

  zaidejo vietos ieskojimas sudetyje, tai nera zaidimo improvizacija, nes tai nepakeicia nei komandos sistemos, nei komandos zaidimo is esmes, ir tai tik parodo trenerio neradima zaidejui pozicijos, aisku pasikeitimai ir kitos naujoves yra gerai, todel bent as tikiuosi kad gvildys ines i komandos zaidima naujoviu, turetu atsirasti ir nauju kadru sudetyje, nes kiekvienas naujas treneris pasitiki sau tinkamais zmonemis, o ir zaidimas turetu tapti agresyvesnis, tai reikstu daugiau laisves zaidejams, individualiai musu zaidejai palyginus su lygiu, gana stiprus, nebereikalo buvo kvieciami i rinktines, o kad zmones nusede tai ir treneris kaltas, Leimonas ir tas buvo kvieciamas i rinktine, zaide B rinktinej ir urbsys, krasto gynejai taip zaide rinktinej, ir tai parodo zaidejo lygi, o kad forma sedusi, prie geru aplinkybiu gali grysti

 14. 14 Suduva 2012-07-10 16:17

  zaidimo kureja, mes turim po macolos laiku, geriausia,bet net to nesugebejo liubsys isnaudoti, perdavimas beniusiui pries latvius, bet kadangi beniusis nusodytas ziauriai musu buvusio trenerio ir tada zmogus nesugeba imusti, kas kaltas kurejas, puolejas ar treneris?

 15. 15 Anonimas 2012-07-10 16:23

  nera pasmus nestandartiskai mastanciu kaip anksciau buvo Macola, Wileris net ir Zitinskas viena koja zaizdamas gerus pasus atiduodavo

 16. 16 Tadas 2012-07-10 16:56

  O tai kodės į puolimą statomas buvo Ledesma, su savo nestandartiniu mąstymu?

 17. 18 Tadas 2012-07-10 17:12

  Kiek pamenu Macola irgi patingėdavo gintis..

 18. 19 p.o.p. 2012-07-10 17:17

  jo, daug čia visokių niuansų. bet esmė man atrodo yra tame, kad ne konkrečiuose žaidėjuose esmė, o tame, kad nebuvo vieningo komandinio veikimo ir degančių akių. tuomet vieno žaidėjo trūkumą gali kompensuot kitas, o bendrom pastangom galima pasiekt žymiai daugiau, nei individualiais veiksmais.

  komandiškumo kėlimas ko gero bus svarbiausia Gvildžio misija – nes, sakykit ką norit, individualiai galingų žmonių Sūduvoje šiuo metu nėra. Eliošius kokį kartą iš keturių sugeba apeit gynėją, o prieš Ledesmą jau visi turi ginklų – kadangi Ledesma nėra greitas, tai pakanka kad pora priešininkų iš labai arti jį paspaustų ir jis iškart kamuolį pameta.

 19. 20 nikas 2012-07-11 09:25

  su tom “beveidem“ komandom buvo nors kazkokie rezultatai!ir zaide jie tikrai ne su silpnesnem komandom,kaip p.o.p atrodo.siaip tai reiktu zinot,ka reiskia akademinis futbolas:}

 20. 21 p.o.p. 2012-07-11 11:42

  chm, nesutinku dėl lygos stiprumo šiandien ir prieš pora metų. pažiūrėk pats į šitam bloge pateiktas 2009-2010 metų lenteles ir suprasi. 2009 metais lygoje neliko FBK, Atlanto, Žalgirio ir Sūduva užėmė žemiausią vietą, kokią racionaliai galvojant tokio stabilumo ir komplektacijos komanda galėjo užimt (po Ekrano ir Vėtros). 2010 metais iš pradžių buvo 11 komanda, bet Vėtros pakeliui neliko, Atletas, Mažeikiai ir Klaipėda buvo šiandieninio Atlanto pajėgumo, o ketvirtą vietą užėmė Tauras. Sūduva liko antra po Ekrano, aplenkusi atgimusį ir lygon sugrįžusį Žalgirį. Tad pirmuoju atveju Sūduva turėjo du savę vertus priešininkus ir liko jiems už nugaros, antruoju – pusantro ir tą puselę (turiu omeny Žalgirį) aplenkė pagal geresnį įmuštų-praleistų įvarčių santykį. Tačiau tikrai nebuvo taip kaip šiemet – kai kone visi klubai gali lyderiams įkąst.

  Na o kas liečia žodžio “akademiškas“ prasmę – aš ją puikiai žinau. O jei futbolistai rūbinėse sugalvoja jam naują reikšmę – iš kur aš ją galiu išraukt? Aš juk rūbinėse nesilankau, futbolo mokslų baigęs nesu ir su futbolistais nedraugauju. Aišku, stebėtis nėra ko – mūsų futbolo specai kartais tokių kalbos stebuklų pažeria, kad net man, paprastai nepaisančiam norminės kalbos reikalavimų, ausys linksta – užtenka prisimint Liubinsko “prisižeminimą“.

  Iš kitos pusės, lėtą pozicinį žaidimą vadint “akademiniu“ yra totali nesąmonė – net jei futbolo rūbinėse įprasta taip šį žaidimo stilių vadint. Pasikarosiu – komanda tiesmukai taikanti olandiško “totalinio futbolo“ sistemą turėtų būti taip pat vadinami “akademiška“.

  p.s. aišku, vėjus čia mes diskutuojam:) kam tai rūpi:)

 21. 22 Diletantas 2012-07-11 12:13

  off topic. Rada paliko Ekraną. Jei yra tiesos komentatorių informacijoje, kad “virš urbšio damoklo kardas“, tai prigriebus Radą, labai neblogas comeback’as būtų :). Aišku, anas turbūt žiūri kur nors toli toli į rytų pusę.

 22. 23 Kuzma SS 2012-07-11 12:45

  Diletante,
  Tai kad į Radavičių jau seniai ir Žalgiris taikosi. Ir ten jis kelis sezonus žaidė, taigi pažįsta neblogai. Aišku, ir Sūduvoje norėčiau jį matyt, bet konkurentų nemažai, taigi ir šansų ne itin daug.

 23. 24 griezhtas 2012-07-11 12:48

  Nu nereikia to Radaviciaus, aisku zaidejas turintis futbolinio proto, taciau pritingintis ir paskutiniu metu amzinai daugiau maziau traumuotas. jei jau skelbe strategija, kad suduvai reikia energijos ir argesijos tai ir reikia tokiom savybem pasizyminciu zaideju ieskoti ir i komanda itraukineti.
  Beje kaip del ryt varzybu, ar jas per kur nors bus galima paziureti?

 24. 25 . 2012-07-11 15:01

  Radavicius labai naudingas butu, jei tik imanoma, reikia ji pagriebt. Aisku, ne stebuklas, bet uz Eliosiu tikrai visa galva geresnis, dar plius paskersuot moka, kas pas mus yra didele problema. Dar zinant tai, kad Thomsonas traumuotas ir jo komandoj turbut ir neliks, Rada tikrai ziauriai praverstu.

 25. 26 Kuzma SS 2012-07-11 15:46

  Atvirai pasakius paprieštaraučiau, kad Radavičius pritingintis. Manau kaip tik pakankamai užsiveda ir plėšosi daugiau nei mūsų absoliuti dauguma žaidėjų. Taigi, aš vis tik manau, kad tokio žaidėjo reikia Sūduvai.
  Tiesa, kaip rodo patirtis, Sūduva niekada neima išėjusių žaidėjų. Tik Samusiovas kažkada grįžo pusei sezono, bet tas atvejis labiau išimtis, nes ir taip pirmą kart buvo pusei sezono paimtas

 26. 27 Anonimas 2012-07-11 15:46

  Iš Ekrano feisbuko:
  “Paliko Savėnas, palieka Rada, gali palikti komandą ir daugiau žaidėjų, kai bus aišku, informuosime, kas kitas. Nėra reikalo dabar kalbėti, jog gal tas, o gal tas paliks greičiausiai komandą. Liūdna, bet tokia situacija, kurią stengiamės gerinti“.
  Šiaip aš džiaugčiausi, jei Ekranas nelaimėtų A lygos šiemet, bet kažkaip ir man nelinksma.

 27. 28 griezhtas 2012-07-11 15:49

  nu jus perziurekit futbolo tv ekrano varzybu archyva ir pamatysit, kad radavicius per varzybas su kokiu praejimu krastu ar skersavimo pasimato max.3 kartus, visa kita laiko jo nematyt, nebent kokia grubia prazanga padaro. Veikia jis tik ekrano komandoj, kur siaip ar taip veiksmo visas varzybas nebuna, surengia kelias atakas, taciau gerai jas isnaudoja.

  Sutinku, kad Radavicius tai zaidejas “individualiais veiksmais galintis nulemti rungtyniu baigti“, taciau tai tikrai nera zaidejas kuriantis zaidima ar uzvedantis komanda, be to speju ne pigus, todel jo tikrai nereikia. Visi zinom, kad reikalingiausias dabar yra centro saugas-zaidimo organizatorius-lyderis-komandos uzvedejas, visi kiti poreikiai yra antraeiliai.

 28. 29 Kuzma SS 2012-07-11 16:31

  Nežinau, negaliu sakyt, kad tikrai Radavičius “itin motyvuotas“, ar “itin tinginys“. Tiesiog nesergu už šią komandą, ir atvirai pasakius itin mažai jų rungtynių esu matęs. Man tieisiog atrodo, kad jo užsidegimas yra smarkiai didesnis nei daugelio mūsiškių. Bet čia irgi subjektyvu, todėl negaliu ginčytis neturėdamas argumentų.

  Dėl to, kad Ekranas bankrutuoja, aš asmeniškai tikrai nesidžiaugiu. Nuo to smarkiai nukentės visos Lietuvos futbolas, atitinkamai ir Sūduvos lygis. Galų gale atsakykit sau, ar tikrai džiaugtumėtės, jei staiga bankrutuotų, ir Ekranas, ir Žalgiris, ir Kruoja, ir Šiauliai, ir staiga net be trenerio ir be jokių emocijų taptume čempionais? Jus tai bent kažkiek tenkintų??? Manęs asmeniškai nei kiek. Todėl ir linkiu Ekranui atsititiest, kitiems klubams taip pat sustiprėt, be abejo, Sūduvai labiausiai. Kad matytume kovą. Kaip ne kaip sportas = azartas, o tai mus ir veža

 29. 30 Anonsas 2012-07-11 16:40

  Šiek tiek pasikapsčiau Pankratjevo valdymo epochos metraščiuos. 14 rungtynių A lygoj: 8 pergalės, 4 lygiosios ir 2 pralaimėjimai. Įvarčių santykis 19:8. Europos taurėje 4 rungtynės 3 pergalės, 1 pralaimėjimas. Įvarčių santykis 4:4 Atleistas po pergalės 3:2 prieš Atlantą.

  • 31 Anonimas 2012-07-11 16:58

   Kiek atsimenu, Pankratjevo didžiausia klaida buvo Kazimieras Gnedojus, berods, Pankas jį ir pasikvietė į Sūduvą. Pamenam, kaip jis buvo įkištas pagrindinėje sudėtyje dar nė kojų su komanda neapšilęs su “Red Bull“ ir kaip padovanojo gerą pendelį sužaidęs rankomis. Grubi klaida.

 30. 32 p.o.p. 2012-07-11 16:58

  Brangus ar nelabai – toks zaidejas kaip Radavicius butu naudingas bet kokiai A lygos komandai. Net jei yra ramesnis nei kazkada. Suduvoje jis taip pat lose gan banguotai, taciau kad buvo vienas lyderiu – tiesa. O apie pinigus galima kalbet jei is tikro yra is ko rinktis, bet as abejoju ar dabar taip jau lengvai gali rast puikiu ir nebrangiu zaideju. Bet jei imami kinai – tai pinigu vadinasi yra. Galbut koks Luksa butu idomesnis variantas – cia tik klausimas kodel jo nebandyta imt pries sezona. Na o jei buve Suduvos zaidejai privengia atgal sugrizt – is to irgi siokias tokias isvadas daryt.

  Ekrano labai gaila – panasu kad bus pirma rimta klubo krize per 20 metu. Nieko cia gero – bet tai jog paleidzia zaidejus, rodo klubo branda – vadinasi nemaitina zmoniu nerealiais pazadais

 31. 33 p.o.p. 2012-07-11 17:01

  Pankratjevo atveju reik ziuret ne tik bendra rezultata, bet seka – pamenu, su Atlantu mazai truko iki pravalo, nes ten Suduva berods pirma praleido

 32. 34 pan 2012-07-11 17:18

  Luksa si sezona norejo ateiti i Suduva, bet buvo kas nepanoro jo paimti

 33. 36 asdasdasd 2012-07-11 18:10

  Roma su kazkuo lose laimejo 9-0 pirma keliny stovejo Lobont antra Svedkauskas

 34. 37 Varvalas 2012-07-11 18:25

  Vienas iš Anonimų užsiminė apie Pankratjevo, kaip Sūduvos trenerio klaidas. Tiksliau – vieną klaidą. Deja, ta “tinklininko“ pasirinkimo klaidelė nebuvo labai lemtinga. Norėčiau daugiau pasakyti apie ano trenerio darbą. Jis iškart suprato, kad reikia “remontuoti“ gynybą. Ir tai pavyko gana greit – komanda praleisdavo per rungtynes vieną, arba nė vieno įvarčio (nekalbu apie europines rungtynes). Tuomet Pankratjevas ėmėsi totalaus, olandiško (ar dar kaip norite pavadinkite) žaidimo braižo kūrimo. Sūduva turėjo ne retkarčiais atakuoti, o nuolat bangomis plauti varžovą. Sumanymas gal ir geras. Deja, raudoną kortelę, o netrukus ir traumą gavo Macola. Willeris ėmė simuliuoti mažą traumelę. Ir treneris nepastebėjo, kad aikštės viduryje neliko tinkamo dirigento, kuris tas bangas keltų. O kai pastebėjo, jau neliko nei olandiško, nei Gabrio propaguoto žaidimo. Prasidėjo sulėtintas filmas, kuris ir dabar nuolat demonstruojamas Arvi kinoteatre.

 35. 38 minde 2012-07-11 18:42

  tomsonas sunkia trauma gavo,urbsys lieka “pasipraktikuoti su dubleriais“.http://www.futbolas.lt/naujiena/s-duva-daugpil-keliaus-nukraujavusi

 36. 39 asdasdasd 2012-07-11 18:46

  thomsonas jau isvyko namo ir jo nebebus o urbsys isvaziavo tik borovskij liko namie,bet nz kodel

 37. 40 p.o.p. 2012-07-11 19:06

  Viliuosi kad futbolas.lt kaip visada shuda mala, nes jei Prezidentas sprendzia kas eina pazaist uz dublerius…

 38. 41 Anonsas 2012-07-11 19:27

  Minėtas portalas su ekrano reikalais kaip ir neprašovė… Ir dar kokia kalba gali būti apie gerus rezultatus, stiprią komandinę dvasią ir pilną atsidavimą darbui, jei darbdavys neturi kultūros ir elgiasi, kaip kaimo “mužikėlis“? Bet kurios profesijos atstovas bėgtų kuo tolyn, nuo tokio šefo.

 39. 42 hmm 2012-07-11 20:14

  Jei kalbant apie Svedkauska idomus dalykas nutiko vokietijoj pries savaite. Dirbu su italu tokiu, sako nei is sio nei is to „Sveikauskas“. Klausiu kaip kaip? “Sveikauskas”, lietuvis vartininkas sako. AAA pagalvojau Svedkauskas. Sakau serge uz As Roma? Ne sako, Intera. Va cia tai futbolo salis galvoju.. Pasirasai kontrakta ir visa italija tave zino. Turbut Svedkauska dabar netgi daugiau zmoniu zino pasaulyje nei Valanciuna koki

 40. 43 martas 2012-07-11 21:27

  naujas treneris iskalbus-dar nemates komandos jau nustate diagnoze,bet po to sako,kad nelabai pazysta komanda.kalba,bet matyt pats nesupranta ka kalba.auksto lygio komanas treniravo-kauna 2lygoj.galva susisukus.idomu ka galvoja liubsys apie daktaro{gvildzio} diagnoze.gal p.o.p gali suzinot?:}

 41. 44 p.o.p. 2012-07-11 21:38

  davaj, gal dar kolei kas bent prie žodžių nesikabinėjam. rytojaus rungtynės dar nieko reiškia. o nustatyt diagnozei užtenk šito blogo komentarus už pora paskutinių mėnesių paskaityt.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits