Laukiam: FK Vojvodina – Sūduva

Sūduvos šiandieninė orbita. Galvoju, gal ir neblogai, kad tiek diskusijų sukėlę perversmai Sūduvą ištiko kaip sykis prieš Europos lygą. Bet kokiu atveju komanda buvo duobėje ir tokiais atvejais lavoną atgaivint galima tik ekstremaliomis priemonėmis. Greičiausiai mes taip ir nesužinosim, kada ir kokiu būdu buvo nuspręsta keisti laivo kapitoną, tačiau, panašu, futbolo dievų palaiminimą ir šiokį tokį palaikymą Sūduva jau gavo. Antroji pergalė prieš Daugpilio komandą buvo sunki ir sudėtinga – papuolusi į panašias situacijas šiais metais Sūduva dažniausiai pralošdavo (plačiąją prasme) – komandai pritrūkdavo vieno gurkšnio įkvėpimo, ji palūždavo tuomet, kai būdavo sprendžiamas rungtynių likimas. Šį kartą dievai Sūduvai buvo palankūs – juk Ledesma įmuša ne kiekvieną baudos smūgį, net ir iš patogiausios pozicijos. Lygiai taip pat ne visuomet po priešininko smūgio jį atremia ne vartininkas, o virpstas ar skersinis.

Tos rungtynės buvo sudėtingos ne tik dėl to, kad vos ne išvakarėse buvo pakeistas komandos treneris. Dėl įvairiausių priežasčių komanda neteko net trijų pagrindinės sudėties žaidėjų ir visi jie buvo gynybinio plano veikėjai (Thomson, Borovskis, Radžius). Dariui Gvildžiui teko rizikuot – jis tiesiog neturėjo kito pasirinkimo kaip eksperimentuot tiek formuojant gynybos liniją, tiek leidžiant aikštėn atsarginius. Tose rungtynese lošė net trys atsarginiai, kuriuos mes vis dar vadiname dubleriais ir tik vienas iš jų iki tol buvo gavęs aikštėje kiek daugiau laiko. Aplinkybės buvo komplikuotos, tačiau Sūduva pagaliau parodė, jog turi stuburą ir nugalėjo komandą, kurią tiesiog privalėjo nugalėt.

Šioje istorijoje yra dar vienas gražus aspektas. Kai kam iš komandos galėjo pasirodyti, jog Sūduvai vis giliau smengant į psichologinę duobę ir švaistant pergales, vis daugiau jos gerbėjų mojo ranka ir prisiekinėdavo daugiau niekada gyvenime nesidomėti šios komandos likimu. Lyg ir klasikinė situacija – kai komanda ima šūdą malti, su ja lieka tik ištikimiausi bepročiai. Kai kam galėjo taip pasirodyti – tačiau tai buvo totali netiesa.

Viena, nepaisant beviltiško pralaimėjimo Ekranui, pažiūrėt Sūduvos žaidimo su niekuo neišsiskiriančia FC Daugava atėjo pakankamai neblogas būrys galvų (atkakliai ieškojau žiūrovų skaičiaus, tačiau jo neradau nei Sūduvos, nei LFF, nei UEFA metraščiuose. O kai to skaičiaus neradau net Almanto Laužadžio svetainėje, tai nusprendžiau, jog tai – valstybinio mąsto paslaptis). Antra, kas kol kas maloniai stebino tik mane – blogo lankomumas, šį sezoną gerokai išsikvėpęs, smarkiai išaugo būtent pastarosiomis savaitėmis, kai Sūduva vieną po kito skynė pralaimėjimus ir barstė žmones. Ir kai atrodė, kad po pralaimėjimo Daugavai šiame sezone apskritai nebeliko jokios vilties, antrųjų rungtynių Daugpilyje dieną šio blogo lankomumas tapo didžiausias per visą blogo egzistavimo istoriją! Štai jums ir nusisukę nuo komandos gerbėjai! Pasirodo, gerbėjų yra ir jiems komandos likimas rūpi net ir tuomet, kai komanda nieko smagaus aikštėje nerodo.

Taigi, gerai, kad tie perversmai nutiko dabar. Nes komanda pateko į kraštutinę stresinę situaciją, kurioje yra žymiai daugiau šansų nuveikti ką nors stebuklingo, nei ramiais, sočiais ir užtikrintai vidutiniškais laikais.

Sūduvos koziriai ir iššūkiai. Šiandieninė Sūduva turi šiokių tokių kozirių – ir jie nėra tokie jau silpni. Pirmose Europos turnyrų stadijose įsivaizduoti priešininkų žaidžiamo futbolo lygį nėra lengva – vis tik dauguma šiuose etapuose lošiančių klubų yra iš europinio futbolo provincijų, į kurias nusigauti ir informacijos surinkti nėra lengva. Ir kai tokia komanda prieš pat rungtynes apsiverčia aukštyn kojomis – nuspėti jos galimybes tampa dar sudėtingiau. Jei Liubšio veiksmus mes jau galėjome šiek tiek prognozuoti, tai, ką sufantazuos rungtynėms Serbijoje Darius Gvildys net ir mums sunku įsivaizduoti. O ką jau kalbėt apie Vojvodinos kolektyvą. Tad Sūduvos perversmai komandą pavertė dar tamsesniu arkliuku, nei ji buvo iki šiol.

Aišku, tokių dalykų pernelyg sureikšminti neverta – galingesnių lygų klubai greičiausiai ypatingai priešininkais iš Europos pakraščių nė nesidomi, nes yra tikri, kad ir viena koja juos gali nugalėti. Kaip visada, kaip ir kiekvienais metais – mums tai dar šioks toks privalumas. Kaip ir tas faktas, jog Vojvodinai šis žaidimas bus pirmos oficialios sezono rungtynės.

Bėda tik ta, kad panašioje migloje gyvena ir Sūduvos trenerių kolektyvas. Labai abejoju, ar jie turėjo galimybės bent kartą pamatyti gyvai lošiančią Vojvodiną, kuri pastaruoju metu sužaidė nemažai draugiškų. Abejoju ir tuo, ar Sūduvoje dirba bent keletas profesionalų, kurie užsiimtų žvalgybos darbais prieš tokias rungtynes. Kurie rinktų medžiagą, ją analizuotų, o tada treneriams pateiktų išvadas ir rekomendacijas. Sūduvos vadai ko gero apskritai pastarosiomis dienomis dažniau žiūrėjo per jūtūbą AS Roma parengtą filmuką apie Švedkauską, nei domėjosi, kokį futbolą žaidžia FK Vojvodina.

Klasikinis Sūduvos ratas

Tai ką dabar daryt? Labai nusimint neverta. Sūduvos tikslas Serbijoje yra aiškus kaip trys kapeikos. Svaičioti apie pergalę galėtų tik Ostapas Benderis, todėl sakyčiau, kad Sūduva šiose rungtynėse visų pirma turėtų siekti nepraleist įvarčio. O kad šiame sezone mūsų komandai apskritai nepraleist įvarčio nėra paprasta užduotis, tai toks tikslas Novi Sado stadione atrodys dar didingesnis. Šiaip jau, pažvelgus istorijon, matome, kad Sūduva europinėse varžybose ir svečiuose moka mušti – įvarčius ji mušdavo net patiems stipriausiems varžovams. Tačiau dažniausiai tai būdavo antrosios rungtynės, į kurias Sūduvos priešininkai išeidavo jau turėdami šiokį tokį įvarčių rezervą ir tvirtą tikėjimą, kad užbaigt dublį bus nesunku.

Galvoti apie įvarčius ir pergalės Novi Sade nevertėtų. Geriau tinkamai susiplanuot konkrečią, griežtą gynybinę taktiką. Komanda kol kas nepranešė mums apie žaidėjų būklę ir pasirengimą palakstyt Serbijoje – juk tiek Borovskis, tiek Radžius gali būt ir nepasirengę šioms varžyboms. Thomsoną turėti taip pat būtų labai naudinga – tačiau čia jau nieko nepadarysi. Na o kinai, jei tokių komandoje iš tikro atsirado, dar galėtų pailsėt ir pataupyt jėgas A lygos kovoms. Kadangi gauti ronaldinjų ir mesių iš to pakraščio tikėtis neverta, geriau neardyt ir taip dar nepakankamai užtikrintų santykių aikštėje tarp dabartinių žaidėjų įvedant komandos nelabai pažįstančių ir vietinių šnektų nelabai išmanančių naujokų. Sūduva jau yra pasimokius, kas gali nutikti, kai tokiose svarbiose rungtynėse aikštėn išleidi komandoje dar neapšilusį žmogų. Galų gale, bet kuris šiandieninės Sūduvos žaidėjas yra labiau nusipelnęs galimybės parodyti, kad turi savyje daugiau parako, nei iki šiol rodė A lygoje.

Kalbėdamas apie gynybinę Sūduvos taktiką daugiausiai šiuo klausimu vilčių sieju su Gvildžio pirmu pažadu atėjus į Sūduvą – komandos žaidime bus žymiai daugiau agresyvumo. Nes būtent jo reikia, jei nori, kad gynyba nebūtų nepramušamos minios formavimas savo baudos aikštelėje. Žinome, kad spausti Sūduva gali – juolab, kad agresyvesnis žaidimas toliau nuo savo vartų visada suteikia ir didesnę kontratakos galimybę. Apie tai, kad pavojingiausias Sūduvos žmogus yra Rafaeilis Ledesma FK Vojvodinos treneriai jau užsiminė. Bent jau šiuo metu, bent jau prisiminus brazilo pasirodymą abiejuose žaidimuose su Daugava, tai ko gero yra tiesa. Tad galima spėt, kad Ledesmai serbai skirs ypatinga dėmesį. Tačiau man dėl to nėra baisu. Kažkodėl galvoju, kad Rafaelis turėtų būti pasiilgęs padoraus futbolo – tokio, kuris yra žaidžiamas gaudžiančiame stadione. O padidintas priešininko dėmesys turėtų tik dar labiau užkaitinti jo ambicijas. Su latviais Ledesma lošė kaip niekad eneringai. Viliuosi, kad Serbijoje tos energijos bus dar daugiau.

Ledesma pirmose rungtynėse su Daugava

Tačiau, kaip minėjau, šansą žybtelėti turi kone kiekvienas pagrindinės sudėties žaidėjas. Todėl svarbu, kad kiekvienas Sūduvos žmogus suvoktų, jog ne tik komanda, bet ir jis asmeniškai gali nulemti tokių rungtynių baigtį. Tad jei kiekvienas komandos narys kovos lyg už tėvynę, pozityvų rezultatą tikrai įmanoma pasiekti.

O ką Sūduvai gali pasiūlyt Vojvodina? Neapsimetinėsiu ir nevaizduosiu didelio šio klubo žinovo. Tačiau net ir nežinant, šį tą nuspėti galima. Neabejoju, kad serbai žvalgybai laiko negaiš ir nuo pat pirmų minučių pradės Sūduvos spaudimą. Jie gudrūs – kaip rodo gūglo vertėjas, klubo gerbėjai džiūgauja dėl to, kad klubas nustatė mažas bilietų kainas ir tikisi, kad FK Vojvodinos palaikyti susirinks ne mažiau 7000 Novi Sado gyventojų. Ko gero teisingas sprendimas – kas gali geriau pažadinti komandą iš priešsezoninio snaudulio, jei ne ošiantis stadionas? Galim būt tikri, kad Vojvodinos treneriai planuoja visus dublio klausimus išspręst namuose ir nepalikt daugtaškių kelionei į tolimą ir keistą šalį prie Baltijos jūros. Ypatingo susikaupimo iš serbų komandos galima tikėtis ir dėl labai skaudžios pernykštės patirties. Jau visi ko gero susipažinote su serbų pernykščiu pasirodymu Europos lygoje, kai juos pačioje pradžioje iš taurės išsviedė ne kas kitas, o Lichtenšteino klubas. Ir net ne bet kaip išsviedė, o nugalėdamas Vojvodiną rezultatu 3:1 Novi Sado stadione.

Kad serbų futbolas kartais būna neprognozuojamas pernai Europos turnyruose įrodinėjo ne tik Vojvodina. Crvena Zvezda gan lengvai pakeliui susitvarkė su mums gerai pažįstamu Ventspilsu, o kitas serbų superklubas, Partizan, nesugebėjo perlipti per Shamrock Rovers – tą patį klubą, su kuriuo burtai suvedė šiais metais mūsiškį Ekraną.

Aš pamėginau mėgėjiškai pažiūrėt, kas per žaidėjai laikosi FK Vojvodinoje. Deja, nieko baisiai įspūdingo ten neradau (savaime suprantama, tai nereiškia, kad žaidėjai yra prasti). Serbų biografijos kuklokos, padorių rinktinės narių neaptikau, kaip ir žmonių bent jau praeityje atstovavusių žymesniems klubams. Šiuo aspektu pasižymi tik trys legioneriai.

Serginho Green: tiesą pasakius, šiuo metu jis atrodo paprasčiau – be plaukų kupetos.

Ypač spalvinga olando Serginho Green (4 numeris) biografija. Šis trisdešimtmetis gynybinio plano saugas karjerą pradėjo Ajaxe, o vėliau lošė Haarleme ir Feyenoorde. Prieš persikeldamas į Serbiją, jis pora metų praleido Sofijos Levski, o taip pat kadaise yra sulošęs pora rungtynių Olandijos jaunimo rinktinėje. Tiesa, šis žmogus komandoje dar visai šviežias – su FK Vojvodina sutartį jis pasirašė tik šį mėnesį.

Kita FK Vojvodinos žvaigždė – Almami Moreira (10 numeris) iš Gvinėjos Bisau. Šis saugas žaisti pradėjo Portugalijoje, o geriausios formos laikus praleido belgų Standarde, iš kurio metams buvo skolintas Hamburgui. Po to sekė trumpas fragmentas Maskvos Dinamo klube ir ketveri metai Belgrado Partizane. Kadaise Moreira net buvo patekęs į simbolinę serbų SuperLiga metų rinktinę.

Aboubakar Oumarou

Ir paskutinis įspūdingas FK Vojvodinos legionerius – kamerūnietis Aboubakar Oumarou (14 numeris). Kaip nebūtų keista, tačiau šis jaunas puolėjas karjerą pradėjo Kinijoje, iš kurios persikėlė į Serbiją. Trumpam užsuko į Crvena Zvezda, po to buvo stabtelėjimas OFK, kitame Belgrado klube, o tada – Vojvodina, kurioje jį pernai ir užpernai fanai išrinko geriausiu klubo metų žaidėju.

Taigi, Vojvodinoje yra nemažai žmonių su „kažkada žaidžiau geresnėje komandoje“ kompleksu. Akivaizdu (nors ir natūralu), kad Vojvodina nevengia susirinkt tų, kurie netinka ar nepritampa Crvena Zvezdoje ar Partizane. Ką šis faktas dažniausiai reiškia mes puikiai žinome, nes tokio likimo futbolininkų yra nemažai buvę tiek Sūduvoje, tiek ir kitose stipresnėse Lietuvos komandose. Apie juos galima pasakyti kone viską, ką esame šią sezone kalbėję apie Ledesmą – jaučiasi tokių žaidėjų aukštesnis lygis, tačiau labai dažnai jaučiasi ir nenoras atiduoti maksimumą jėgų klubui, kurį jie savo karjeroje laiko žingsniu atgal. Ar tokie psichologiniai viražai pasitvirtins ir serbų komandoje – pamatysim.

Bet kokiu atveju – FK Vojvodina nėra toks galingas klubas, kokiu jis gali pasirodyt iš pirmo žvilgsnio, nepasigilinus į Serbijos futbolo reikalus. Supraskite mane teisingai – jei Vojvodina loš su vėjeliu, o Sūduva nerodys noro sulošti geriausias rungtynes sezone – FK Vojvodinai su lietuviais nebus didelio vargo. Tačiau, palankiai aplinkybėms susiklosčius, svajonė apie trečiąjį Europos lygos etapą nėra tokia iš piršto laužta. Žinau, kad lietuvių klubai kasmet apie tai svajoja, tačiau praktiškai kasmet (be poros išimčių), jie krenta nelygioje kovoje su varžovais, kurie bent jau teoriškai yra įveikiami. Mat lietuviams dažnai trūksta drąsos, pasitikėjimo, o dar dažniau – gerų trenerių, kurie sugebėtų komandai „parašyti“ teisingą tokio išskirtinio žaidimo scenarijų ir priversti žaidėjus tą scenarijų įgyvendinti. Mūsų klubai dažniausiai eina lošti „kaip gausis“ stiliumi – todėl dažniausiai ir nesigauna.

Ir kas gi bus? Kad ir kaip loštų, kad ir kiek mažai vilčių ką nors padoraus pasiekti lietuvių klubai turėtų Europos turnyruose, vis viena kasmet šios sezono dalies laukiam su ypatingu pakilimu. Viena yra kapstytis po savo mėšlyną, kita – išvažiuoti (bent sąlygiškai) į Europą. Galų gale, ir lietuviško futbolo populiarinimui euroturnyrai yra labai svarbūs – svarbu suvokt, kad lietuviškas futbolas yra didelės pasaulinio futbolo šeimos narys. Aišku, tam, kad euroturynyrai atneštų realios naudos futbolo populiarinimui Lietuvoje, verkiant reikia pergalių. Kitu atveju Lietuvos klubai tik patvirtina piktųjų žmonių šūkavimus apie prastą mūsų futbolo lygį. Ta pati istorija kartojasi kiekvienais metais – vos tik paskelbus apie burtus, pusė komentarų eina apie tai, kaip lietuviai ir vėl „pasikraus“. Bėda, kad tie pesimistų burbėjimai virsta tiesa – lietuvių klubai iš tikro dažniausiai „pasikrauna“, o masinis vartotojas yra pernelyg abejingas, kad prisimintų tuos kelis šlovingu atvejus, kai mūsų klubai iššokdavo aukščiau bambos.

Aš žinau, kad vieną dieną iššaus ir Sūduva. Kasmet nekantraudamas laukiu, ar tas šūvis nenutiks būtent šį sezoną. Toks tas futbolas žaidimas – čia niekuo negali būti tikras šimtu procentų. Visada yra vilties, kad stebuklas gali nutiktu būtent dabar. Galim sakyt, kad šiokį tokį stebuklą Sūduva šiemet jau atliko. Ir nors priešininkas buvo silpnesnis, tačiau komanda buvo tokiame tamsiame tunelyje, kad pergalės antrose rungtynėse, matyt, mažai kas tikėjosi. Noriu tikėti, kad tai ne pabaiga. Noriu tikėti, kad būtent šiemet Sūduva nueis toliau, nei yra pavykę ankstesniais metais. Smagu, kad Sūduva Europos kovas pradėjo nuo pirmo etapo – mes dovanų gavome mažų mažiausiai vieną papildomą dvikovą. Tad belieka palinkėti sėkmės komandai, o link Serbijos keliaujanties Sūduvos Sakalams nepasiklysti Balkanų keliuose ir parvežti įspūdžių, kurių pasiimti daugumai mūsų trūksta ryžto ir beprotybės. Dar lieka palinkėti sėkmės ir Ekranui su Žalgiriu. Pakinkėti ir viltis, kad Europos turnyrai šiais metais Lietuvoje užsibus ilgiau, nei pernai ar užpernai.

Reklama

39 Responses to “Laukiam: FK Vojvodina – Sūduva”


 1. 1 vi 2012-07-17 01:12

  na, aš tai nebūčiau toks įsitikinęs, kad taip stipriai didėja Sūduvos palaikymas. Nereikia pamiršti, kad į šitą blogą užsuka gera sauja kitų klubų fanų (kaip pvz. ir aš). O paskaitinėti apžvalgas prieš Europaleague dar smagiau, juolab kai kasdien kažkas gero šmėžteli.

 2. 3 Juozas 2012-07-17 02:49

  Na stipriai ne, bet toks charakterio parodymas suduvos gerbejams buvo reikalingas kaip pavesis ir vandens telkinys dykumoje. Paziuresim greitu metu A lygoj ar tai nebuvo tik mirazas :) Beje Pop, kaip visada saunus rasinys. Nenuostabu, kad lankytoju cia vis daugeja.

 3. 4 stasys 2012-07-17 09:01

  vakar ger. treneris 65 m jubiliejų šventė. Sveikatos.

 4. 5 p.o.p. 2012-07-17 09:35

  nesu aš didelis statistikos mėgėjas ir nesirengiu iš to daryt ypatingų išvadų. tai greičiau – smagus faktų susiejimas, kurio mastas rodo, kad jis negali priklausyti vien nuo ypatingai padidėjusio pašalinių futbolo mėgėjų plūstelėjimo (jų interesą dar sunkiau būtų pagrįst). juolab, juk negali iš žmogaus atimt noro biš realybę pagražint – juk kiekvienos mūsų komandos fanui norisi kad jo mylimos komandos palaikytojų gretos augtų, nes tų palaikytojų labai jau baisiai mažai. Serbams tik pavydėt galima

 5. 6 Sargėnas 2012-07-17 10:10

  Kad užsuka į šį puslapį kitų komandų gerbėjai, ar aplamai futbolo mylėtojai, didelis šio puslapio autoriaus nuopelnas.Nėra įdomesnio šiuo metu ant Marijos žemės. Malonu, kad kitų komandų gerbėjai čia diskutuoja.Tarp kitko labai civilizuotai, be jokių užgauliojimų, keiksmažodžių ir pan.Mokytis mūsų komandos oficijozo leidėjams. Nereikia ten registracijų.Žinoma jeigu norite ten gerbėjų komentarų Juk po registracijos įvedimo ten nerašo niekas..

 6. 7 Sargėnas 2012-07-17 10:56

  Pirmą komentarą rašiau neperskaitęs straipsnio. Tik komentarus. O apie Sūduvos iššovimą, ko tikisi ne tik Jonas, bet ir visi mes eiliniai šios žemės gyventojai, galiu pasakyti tiek, kad jau Latvijoje žaidėjai patys sakė, kad bėgsime kiek pajėgsime. Tą jie ir darė. Po trenerio pakeitimo komandos mikroklimatas tikrai pasikeitė. Vyrai dirbs ir Jūguose. Tai faktas.Niekada nebuvau už trenerių keitimus. Bet sužinojus kai ką daugiau, komandos vadovų sprendimas buvo teisingas.

 7. 8 :) 2012-07-17 11:00

  Kada ateis diena kai ponas mes savo neprognozuojamus darbus ir prades gyvent is rasymo – atsiras laiko ir i isvykas vaziuot bei dar idomiau rasyt :)

 8. 9 ASR 2012-07-17 11:22

  puikus rašinys, tik ne AC Roma, o AS Roma :)

 9. 10 hmm 2012-07-17 11:59

  Idealu butu pagal ‘:)’ Ponas Pop Siela komandos bendruomenes. Galetu prisijungti prie sirgaliu, padeti jiems bendraujant su klubu.Ir aisku gal padetu pritraukti dar daugiau zmoniu i sirgaliu gretas su savo smagiais pasakojimais apie isvykas ir t.t :)

 10. 11 p.o.p. 2012-07-17 12:37

  cha, cha – pralinksminot:) Lietuvoj iš tokių dalykų pragyvent neįmanoma, bet aš dėl to nesiparinu. kai darai dalykus ne už pinigus, o vidinio noro skatinamas – nuoširdžiau gaunas. Iš kitos pusės – tikslą per sezoną pamatyt gyvai visas iki vienos Sūduvos rungtynes turiu ir, manau, dar pavyks jį įgyvendint. Čia ne tiek piniginis, kiek laiko ir gyvenimo pareigų suderinimo klausimas.

  o va kas liečia naujų žmonių “verbavimą“ – kiekvienas, kam Sūduva rūpi apie tai galėtų pagalvot ir bent karts nuo karto kokį draugą ar giminaitį į stadioną atsivest. Ims ir užsikabins. kadangi aš pats gyvenu Vilniuje, todėl šitą darbą, deja, dirbu bendram lietuviško futbolo labui ir kol kas visi mano “užverbuotieji“ keliauja į Žalgirio krepšį:)

 11. 12 p.o.p. 2012-07-17 12:42

  Apie Sargėno pasakojimą: be abejo, žiauriai smagu girdėt, kad patys žaidėjai yra motyvuoti atiduot maksimaliai jėgų, nes iki šiol labai dažnai net ir to trūkdavo. tačiau reikėtų suvokti, kad net jei kartais vien entuziazmo pakanka – tai nutinka būtent “kartais“. o toliau jau reikia stratego, minties, plano – kad tos maksimalios pastangos būtų tinkamai per visą sezoną išdėliotos ir kad naudojamos būtų maksimaliai efektyviai.

  Kad paskui nenutiktų kaip Šiauliams – pakeitus trenerius atrodė, kad Šiauliai pavirto į monstrų komandą, į totalią įvarčių mušimo mašiną. Bet va – teko sulošt rungtynes su komanda, neatitinkančia įprastų lietuviškos lygos stereotipų, iš tos įvarčių mušimo mašinos liko šnipštas.

  Taip ir gaunasi – problemos visada kompleksinės, kaip ir jų sprendimo būdai. Sutinku, kad dabar svarbiausia – atgaivint komandą psichologiškai, suteikt jai pasitikėjimo savo jėgomis ir garantuot maksimalią motyvaciją kiekvienose rungtynėse. Tačiau vien to ilgam sezonui nepakaks.

 12. 13 Sargėnas 2012-07-17 14:12

  Popas mane aplenkė. Kaip ir visada. Jaunimas, komentuojantis futbolą, supraskite, kad Lietuvoje futbolas nėra biznis (komandų savininkams). Straipsnio autorius važiuoja iš Vilniaus palaikyti mūsų komandos. Jam tai kainuoja pinigus. Negali jis mesti darbo ir atsiduoti tik šiam reikalui. Jo vaikučiai nori valgyti, o tėtis tuo turi pasirūpinti. Jeigu jums brangu bilietų forma paaukoti Sūduvai dešimt litų!Atsimerkite

 13. 14 voleur 2012-07-17 18:24

  Tai o kas žaidėjams trukdė iki šiol atiduoti visą save varžyboms? Galit neatsakyti :) kaip ir dauguma ir aš tikiuosi sūduvos žaidimo nesvarbu koks tas varžovas, kiekvienais metais matai ar čempionų lygoje ar uefa taurėje staigmenų, norisi kad ir sūduvai pavyktų, nesvarbu kaip ir kokiom aplinkybėms bet reikia praeiti į 3 etapą.

 14. 15 ASR 2012-07-17 18:36

  Treniruojasi su dubleriais kinietis jau. Ne išimtis, iš dublerių neišsiskiria.

 15. 16 voleur 2012-07-17 20:17

  to ir buvo galima tikėtis…

 16. 17 p.o.p. 2012-07-18 09:28

  mano manymu, tai arba verta imt komandon Radavičiaus lygio žmones, arba tada geriaus apskritai nieko neįmt ir būt priverstam naudot dublerius. galim svarstyt, kad tie dubleriai savo čempionate neatrodo išskirtinai, tačiau įmetus juos į tikras A lygos kovas ir davus daugiau laiko – esu tikras, kad vienas kitas nuo tokio šoko parodytų ką iš tikro gali. na o jei neparodytų – tuomet, gal ir dubleriuos nelabai vieta?

 17. 18 as 2012-07-18 10:29

  uz kinus zaidziancius Lietuvoje, kinai ir moka. Va ir spreskite ar verta ubagams atsisakyti kokio 30 k euru. Atskaicius zaidejo pragyvenimo islaidas kazkas lieka ir komandai. o kinas gris namo su pagerinta biografija – juk zaide europos taureje besikaunanciame klube

 18. 19 p.o.p. 2012-07-18 10:43

  jei iš tikro taip yra – tai nematai jokios problemos. žinom, kokie yra lietuviško futbolo finansai ir jei tai yra vienas iš būdų papildyt klubo kasą – viskas cool. Keista, kad tik kiti klubai šitos “aukso gyslos“ nėra atradę – nes jeigu iš tikro taip yra, tai čia kokiam taurui apsimokėtų kad ir penkis kinus paimt.

 19. 20 Kuzma SS 2012-07-18 11:09

  Dėl tokios uždarbio formos – nu keistokai atrodo toks dalykas. Gerai tas, kad bent jau nėra nelegalu. Net ir turi kažkiek pliusų. Tačiau aš asmeniškai kreivai žiūrėsiu į tokią uždarbio formą. Vis tik sporto klubo pagrindinis tikslas turi būti sportas. Visa kita – tik pagalbinės priemonės. O jei jau taip uždarbiauti atrodo nesmerktina, tai gal po 5 metų atrodys nesmerktina uždarbiauti parduodant vieną kitą mačą, galiausiai, gal pasirodys nesmerktina viešai pastatyti lažybose prieš save, ir t.t. Čia aišku tik mano pasvarstymai, bet kai sportas tampa pernelyg komercinius – dingsta tikroji aistra jam.
  Tiesa, iš kitos pusės, bent jau vienas kinas buvo labai geras. Kalbu apie Liu Chao. Ar pamenate, kaip jis Baltijos lygos finale tiesiog šoko ant dvigubai didesnio gynėjo? Tas vieno žaidėjo užsivedimas padėjo visai komandai užsivest, ir du kart išlygint, jau atrodo beviltišką rezultatą. Kai kuriose kitose varžybose taip pat buvo itin aršus. Tebūnie ne itin techniškas, bet n kartų geresnis nei daugelis mūsų vietinių veteranų. O kad taip šiemet bent vieną tokį žaidėją turėtume…

 20. 21 as 2012-07-18 11:27

  matai, Tauras nezaidzia Europos taurese ir neturi reitingo. Suduva ten uzima kazkuria 3** vieta. Tokio “kinisko“ biznio esme – lietuviska komanda neturi jokiu materialiniu nuostoliu. Netvirtinu, kad kinai pinigais lyja, bet pakrapnoja

 21. 22 p.o.p. 2012-07-18 12:33

  jo, Liu Chao iš tikro buvo geras – kaip sykis prieš pora dienų tų rungtynių santrauką žiūrėjau ir lygiai taip pat pagalvojau, kad tas kinas gerai varė. O kad linija tarp normalaus noro pasipildyt klubo kasą ir tarp nelegalių dalykų yra plona – tas tiesa. Tik niekur nuo to, ko gero, nepabėgsim – tokia šiandieninio kapitalistinio futbolo logika. Arba turi pinigų, arba – tu niekam nesi įdomus.

  UEFA proteguoja galinguosius klubus, iš kurių daugiausiai ir uždirba, o visiems kitiems tenka kapstytis kaip gaunasi. Ir tokių nelaimėlių, kurie vienais metais euroturnyruose lošia, o po poros metų į žemesnę lyga krenta yra ne tik pas mus bet ir toj pačioj Ispanijoj ar Prancūzijoj. Nesinori eilinį kartą gilintis į liūdnus dalykus, tačiau jei galvoji realiai – šansų tokių šalių kaip Lietuva futbolas turi mažai.

  Kažkur skaičiau štai tokį, atrodytų fantastinį, Madrido Realo verslininkų planą. Jie nori sukurti techninę galimybę realiu laiku transliuoti rungtynes 3D projekcijos forma. Tipo, tos pačios rungtynės galės vykti ne tik iš tikro Realo stadione, bet ir nors šimtame kitų stadionų visame pasaulyje. Kad panašūs dalykai jau naudojami muzikoje ar aukštojoje madoje – visi greičiausiai girdėjot. Taip kad, spėju, nespėsim nė apsidairyt ir turėsim štai tokį pasirinkimą – ar mokėt dešimt litų už rungtynes tarp Žalgirio ir kokio Tauro ar už dešimt litų tam pačiam stadione pažiūrėt Realo – Barselonos realistinę projekciją. Čia net diskutuot neverta – antruoju atveju stadionas net ir pas mus bus pilnas, o pirmuoju – ko gero žmonių bus dar mažiau nei dabar.

 22. 23 voleur 2012-07-18 12:37

  Jeigu tas kinas nesudirbs varžybų tai tegul žaidžia, gal nebus gnedojaus tolimas giminaitis :D tai tam kiniečiui pasvarsčius kokia nauda? negi jis pusė sezono pažais sūduvoje ir nuo to jį toje kinijoje geriau vertins? kažkaip abejoju, o kad jis persikels į europa juo labiau :) kažkokia absurdo viršūnė.

 23. 24 p.o.p. 2012-07-18 12:52

  o gal kas bent vardo to naujoko žino? pagūglint būtų galima:)

 24. 25 p.o.p. 2012-07-18 12:59

  beje, Buinickis Dainavą paliko.

 25. 26 griezhtas 2012-07-18 13:15

  Nu zinant, kad Buinickis Dainavoje zaide uz vidutini statistini Lietuvos darbuotoju atlyginima, tai jo isejimas buvo tik laiko klausimas. Cia galejo ir suduva susimastyti, nes tai visiskai kitokio stiliaus puolejas, nei Luksys ar Beniusis…

 26. 27 . 2012-07-18 13:19

  Buinicki griebt ir kuo greiciau, jei tik imanoma…

 27. 28 p.o.p. 2012-07-18 13:23

  Beda ta, kad mastyt buvo galima pries sezona. O kad nemaste tada – tai matyt yra kazkokios ‘priezastys’ del kuriu nemasto ir dabar. O tokio zanro puolejo seniai Suduvai reikejo – tiesiog gaila kad Buinickis va taip plevesuoja aplink Dainava jau kelintus metus tarsi prasydamasis but paimtas i stipresni kluba. Nebent pats tiek nori i uzsieni kad su niekuo net nekalba

 28. 29 Varvalas 2012-07-18 13:39

  Buinickis nuejo i kazkoki Ekrana. O jis nelabai ir kinas – uz maista nelos

 29. 30 p.o.p. 2012-07-18 13:53

  ups, kažkur komentaruose mačiau šitą gandą – bet galvojau, kad nesąmonė. Bet jau kai Varvalas žodį taria… Jeigu tai yra tiesa, tai tik plot galima Ekrano chebrai. Juolab, kad dar galima būtų gerokai pasiginčyt, kas geriau – Buinickis ar Velička (kuris, panašu, sulošė vienas rungtynes su Sūduva)

 30. 31 Lukas 2012-07-18 13:54

  uz maista ir as nelociau

 31. 32 p.o.p. 2012-07-18 13:59

  nu jo… futbolas.lt jau patvirtino Buinickio kelionę į Panevėžį, o Žalgirio feisbukas skelbia apie lenko puolėjo iš “Slansk“ pasiskolinimą. O va mūsiškiai dar net nesugebėjo pasakyt, kaip yra su Radžium ir Borovskiu, nors jau rungtynių išvakarės. Graudu, vienžo.

 32. 33 p.o.p. 2012-07-18 17:44

  http://www.fksuduva.lt/index.php/galerijos/foto?func=viewcategory&catid=132

  Sūduva pagaliau pranešė apie tai, kad komanda jau yra Serbijoje. Sprendžiant iš mėgėjiškų, biš be fokuso nuotraukų, visas turimas žaidėjų komplektas atvyko ir bėgioja, įskaitant Radžių, Borovskį ir kokius keturis dublerius. Kinų nesimatė.

 33. 34 p.o.p. 2012-07-18 18:54

  su gūglo pagelba perskaičiau vieną straipsnių vojvodinos puslapy ir iš užuominų, galima suprast, kad serbai panašias problemas sprendžia:) net juokinga buvo. yra naujas treneris, bet komandoj palyginus su pernykšte mažai pasikeitus – kokie trys išėjo, kokie trys atėjo, o didžiausias akcentas yra dedamas ant tos gėdos, kurią pernai Vojvodina patyrė namie pralošusi Lichtenšteino klubui. To teksto rašytojas sako: “tikiuosi, kad jei ne žaidimu, tai bent jau psichologiškai komanda bus kita nei anų metų Europos lygoje“ – ir aš tada sakau sau – kažkur man tai girdėta:)

  nu vienžo man čia matosi įdomus žaidimas – kur visų pirma loš abiejų komandų psichologijos, o tik po to – žaidžiamo futbolo lygiai. nes, kaip bežiūrėtu, pernykštis pralaimėjimas mažumą kaustys serbų veiksmus – baimė ir vėl pasišiukšlint yra gan stiprus dalykas.

 34. 35 Anonimas 2012-07-18 20:57

  Yra ir Youtube to mačo ištraukos, Vaduz tikrai stebuklingai laimėjo. Įsivaizduoju, kaip jautėsi sirgaliai. Kaip mes po rungtynių su Ekranu tik kelis kart prasčiau.

 35. 36 p.o.p. 2012-07-19 09:03

  aha, pažiūrėjau tuos fragmentus – sėkmės faktorius ten buvo. bet, iš kitos pusės, didesnis faktorius buvo totaliai atsipalaidavusi Vojvodinos gynyba – visus įvarčius Vaduzas jiems mušė panašiai, kaip Sūduvai mušė paskutinėse rungtynėse Šiauliai ar Ekranas. Įdomu, įdomu:)

 36. 37 keikunas 2012-07-19 16:30

  50-50 siandien manau bus 1-1 desningas rezultatas

 37. 38 Anonimas 2012-07-19 17:05

  duok dieve kad taip butu geras rezultatas

 38. 39 Dita 2012-07-19 20:50

  Diena buvo +36, dar biski vesiau, vejukas, i stadiona renkasi zmones.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama