Laukiam: Tauras – Sūduva

Paskutiniu metu mes mažumą užsižaidėm savais ir kolegų europiniais reikalais (kadangi dūmus lietuviškuose stadionuose labai mėgstu, tai ir šį rašinėlį pradedu keletu vaizdų iš Žalgirio rungtynių su austrais). O į tai, kas dėjosi gimtoje lygoje nelabai ir dėmesio kreipėme. Bet jau dabar visi matome, kad vyko daug visokiausių nesąmonių. Gaila. Čempionato pradžioje atrodė, kad pagaliau bus pajudėta į priekį – kad atsirado daugiau stipresnių klubų, mažiau nuspėjamų rungtynių ir daugiau intrigos. Taip, Atlantas į lygą buvo priimtas labiau už „už nuopelnus Lietuvos futbolui“ ir nepaisant apverktinos to klubo būklės, tačiau visa kita lyg ir rodė, kad šį čempionatą galėsime išgyventi ramiai, be katastrofų, bankrotų ir teismų.

Apie tai, kad finansinių bėdų turi Ekranas – jau visi žino. Oficialus tų bėdų paaiškinimas – pagrindinio klubo rėmėjo atsisakymas toliau klubą remti. Buvo panikos stebint, kaip vienas po kito iš komandos išeina „žvaigždės“, tačiau bent kuriam laikui paniką į šoną atidėjo nauji Ekrano nariai. O kai Ekranas perėmė iš Dainavos Buinickį ir apskritai galima teigti, kad kol kas šis klubas pernelyg nesusilpnėjo. Ypač kalbant apie jo ambicijas imti lygos auksą.

Žalgiris tik stiprinosi. Tai ko gero buvo vienintelis klubas lygoje, kuris per vasarinį transferų langą gyveno optimistinėmis nuotaikomis – stovyklavo Lenkijoje, žaidė su stipriais klubais draugiškas rungtynes ir rinko į komandą naujus žmones. Ir nors Europos lygoje Žalgirio pasirodymas buvo gan vidutiniškas (nepaisant visai neblogo rezultato – bent jau kol kas), Lietuvoje jis drąsiai gali galvoti apie aukso medalius.

Mūsų gi komandos reikalai – dviprasmiški. Sudėtis susilpnėjo, nes iškrito Thomsonas, o ateit niekas neatėjo (čia oficialiu komandos požiūriu), tačiau trenerių pakeitimas bent jau kol kas sustiprino komandą psichologiškai. Galima spėti, kad šiuo metu Sūduva priartėjo prie savo galimybių maksimalaus išnaudojimo ribos ir vienintelis klausimas lieka apie tai, ar pavyks tokį lygį išlaikyti iki sezono pabaigos.

Yra keletas klubų, kurie nieko ypatingo per šią pertrauką nenuveikė. Šiauliai, Kruoja, Banga gyveno ramiai, pasipildė keletu naujų žaidėjų ir nestebino mūsų jokiomis nesąmonėmis. Prie jų būtų galima priskirti ir Dainavą, tačiau, panašu, šis klubas prisijungė prie finansinių bėdų turinčių komandų grupės. Dainava paleido keletą svarbių žaidėjų ir jau spėjo netikėtai skaudžiai namie pralaimėti Bangai.

Kas liko? Liko trys klubai, kurie šiais metais kelia daugiausiai dvejonių. Panašu, kad būsimojo Sūduvos varžovo, Tauragės Tauro finansinė padėtis tapo kraštutinė. Ten triukšmą dėl nemokamų atlyginimų kelti pradėjo gerbėjai. Turint omeny, kad tos komandos sudėtis šiais metais ir taip labai įtartina, blogesnę padėtį nelengva įsivaizduoti. Nors man liūdniausiai nuskambėjo vieno komandos vadovų prisipažinimas apie tai, kad jis nelabai įsivaizduojąs, kaip į stadioną patenką tiek daug žmonių be bilietų. Jei jau komandos vadai kelia tokius keistus klausimus – tai situacija iš tikro turi būti rimta.

Atlantas mus toliau linksmina – tačiau Atlantu kažin ar verta stebėtis. Akivaizdu, kad ten griebiamasi kiekvieno šiaudo – net ir paties keisčiausio. Tačiau ir stebėtis nelabai gali, nes juk įdomiausias klausimas apie Atlantą visada buvo – ar sugebės ši komanda užbaigt čempionatą? Atlante atsirado būrys užsieniečių su keista sąlyga. Kol kas jie žais nemokamai, o jei pasiseks ir jei komanda ras pinigų – tada bus kalbama ir apie algas. Ir ką tokiom šnekom norima apgaut? Nes nemokamai žaisti gali tik mėgėjai, kurie turi kitų lėšų užsitikrinti pragyvenimą. O jei komanda vis tik ras rėmėjų – tai kokiam galui jai mėgėjus samdyti? Matysim, kas čia bus – kaip sakiau, Atlanto komandos komplektavimo ypatybės labai nestebina, nes rinktis ši komanda kol kas, panašu, nelabai turi iš ko.

Linksmiausias dalykas nutiko prieš pora dienų – vėl lietuviškoje žiniasklaidoje suskambo REO vardas. Istorija gan komplikuota. Tokia, kur istorijos veikėjų tariami žodžiai nelabai sutampa su realybe.

Faktas yra toks. REO pareiškė, kad traukiasi iš A lygos. Žodis „pareiškė“ yra labai svarbus, nes kokių nors oficialių popierių, kaip suprantu, A lygos čempionato organizatoriai negavo. Kitas faktas – REO neatvyko lošti rungtynių su Ekranu. Beje, tos rungtynės iš pradžių buvo nukeltos į rezervines dienas, o paskui vėl sugrąžintos atgal. Čia jau galima ir paspėlioti – nukeltos jos buvo Ekrano prašymu dėl šio klubo dalyvavimo Čempionų lygoje, o sugrąžintos greičiausiai buvo REO iniciatyva. Kadangi klubas nusprendė pašantažuoti LFF, tai neatvykimas į rungtynes yra visai nebloga tam priemonė.

Gerai. Kol kas pažiūrėkime kitus faktus. Įdomu tai, kad REO savo pareiškimą pareiškė kitų rankomis – klubo tinklapyje apie tai nėra jokios informacijos. Savo pareiškime REO (be visokių nesąmonių) pateikė dvi pagrindines pasitraukimo iš lygos priežastis – tai, kad LFF neleido klubui dalyvauti UEFA Regionų taurėje ir tai, kad neleidžia registruoti naujų žaidėjų.

Reikia pripažint, kad REO formuluotės labai jau susuktos, jose trūksta jungčių ir logikos. Dar graudžiau skamba klubo prezidento Turskio paaiškinimai – jis irgi viską sumala į krūvą, nutyli pusę tiesos ir daro elementarias klaidas (pernai Regionų taurėje dalyvavo ne Dainava, o Alytis).

LFF atsakymas kaip reta buvo ramus ir aiškus. Regionų taurėje REO neleista dalyvauti dėl to, kad ten gali dalyvauti tik mėgėjų klubai (stebėtis galima nebent tuo, kad pačios LFF nuostatuose į šią taurę deleguojamas I lygos laimėtojas – jei tik jis atitinka UEFA mėgėjiškumo kriterijų). O registruoti naujų žaidėjų REO buvo neleista dėl to, kad ši komanda vis dar skolinga LFF už teisėjų paslaugas. Kitoje vietoje yra paminėta ir pati skola – 42 000 lt. Už dalyvavimą Regionų taurėje REO būtų gavusi šiek tiek daugiau – apie 70 000 lt.

Tokios štai sudėtingo tos REO tokelės. Blaiviai mąstančiam ir A lygos reikalus sekančiam žmogui šis REO pareiškimas turėtų kelti labai daug dvejonių. Klubas tiek daug ir didingai kalbėjo apie savo siekius Vilniuje atgaivinti futbolą, net tuo grindė teismus dėl to, kas gali naudoti Žalgirio vardą. O dabar išeina, kad visų tų grandiozinių tikslų atsisakė dėl draudimo dalyvauti kažkokiame mėgėjų turnyre? Ten REO lošti iš tikro negalėjo – juk patys kalbėjo dar neseniai apie tai, kad atsisveikina su paskutiniais klube žaidžiančiais mėgėjais ir ryžtingai suka profesionalizmo kryptimi. Tai ką tokiam klubui veikti tarp mėgėjų? Galų gale, prasprūdo ir žinios apie tai, kad dar iki žymiojo REO pareiškimo klubą paliko bent trys žaidėjai (tarp jų Grigalevičius ir Jasaitis) ir išvyko lošti į Norvegiją. Panašu, kad dirbtinis konfliktas su LFF buvo tik formali priežastis uždaryti bankrutuojantį klubą, kuriam jo savininkai nemato jokių perspektyvų. Tačiau tai dar ne viskas.

Užduosiu dar vieną nelabai patogų klausimą. Ar REO sprendimas dėl pakankamai mistinių priežasčių išeiti iš A lygos jums nieko neprimena? Juk dar ne taip seniai turėjome panašų reikalą, kai lošti lygoje atsisakė du klubai, susiję su godotinu ponu Romanovu. Štai šiame taške prasideda labai linksmos sąmokslo teorijos.

Apie tai, kad REO turi reikalų su Romanovu, manau, visiems aišku. Apie skirtingus tarifus naudotis Romanovui priklausančiu Žalgirio stadionu REO ir Žalgirio komandoms kalbėta prieš šimtą metų. Juokingą bandymą apkaltint Žalgirį stadiono niokojimu taip pat pamenam (šiuo atveju, aš nelabai matau skirtumo tarp komandos ir jo ultrų). O ar pastebėjot, kiek daug žinių apie poną Romanovą žiniasklaidoje pasirodė pastaruoju metu?

Jis ir vėl rado reikalą pakalbėti apie lietuviško futbolo korupcijas, apie lažybų kontorų naguose esančius žaidėjus ir netgi turėjo ūpo pasiūlyt profesionalų futbolą nacionalizuot, nes kol kas jis „gyvena pagal svetimus įstatus, registruotus kokios nors kitos valstybės, kaip Šveicarija ar kita „ofšorinė“ šalis“. Jis taip pat komentavo „geriausio Lietuvos trenerio“ Jankausko paskyrimą į Hearts klubą (Jankauskui, aišku, pernelyg džiūgauti nereikėtų – šis žmogus visada ima tik „geriausius“, bėda, kad jie tarnauja neilgai, nes greitai virsta „iškrypėliais“ ir yra išmetami lauk). Kažkaip į šitą krūvą man norisi įmest ir labai keistą Liutauro Varanavičiaus citatą apie tai, kad LFF per mažai prisideda vystant klubinį futbolą, kurį iš Varanavičiaus Facebook profilio išgaudė Romanovo parankinis iš svetainės futbolas.lt.

Gal visos šios mums jau įprasto stiliaus kalbos apie futbolą (kurių iš šio žmogaus jau senokai taip gausiai nebuvome girdėję) yra skirtos tam, kad pridengtų pranešimus apie žymiai rimtesnius reikalus – Romanovo ir Mockaus susikirtimą?

O gal…. O gal mūsų mylimas personažas ir vėl mėgino įkelt koją į LFF? O kai nepavyko rankom sukirst – pakilo į keršto vedamą kryžiaus žygį? Šio užmojis – įspūdingas. Nuo gausių pasirodymų žiniasklaidoje iki vieno klubo pasitraukimo iš lygos. Klubo atsisakymas tęsti čempionatą dėl „blogo LFF elgesio“ yra pats galingiausias įnagis šią organizaciją diskredituoti. Nes ko gero nėra nieko blogiau nacionalinei futbolo federacijai kaip sezono vidury iš žaidimo iškrentantys klubai.

Šitą sąmokslo teoriją pagimdžiau tik dėl vienos vienintelės priežasties – tiek Romanovo nuspręstas FBK ir Atlanto pasitraukimas iš A lygos anais laikais, tiek REO vadų sprendimas šiandien yra vieno ir to paties stiliaus. Labai abstrakčios priežastys ir totaliai neadekvatūs veiksmai. Šiems žmonėms rūpi tik savi reikalai reikaliukai – jiems nieko nereiškia dėl savo asmeninių tikslų pasiųsti būrį puikių futbolininkų į žemesnę lygą ar tiesiog uždaryti komandą vidury sezono, žaidėjus apskritai ant ledo paliekant. REO žaidėjams turėtų būti labai skaudu – ypač tiems, kurie klube lošia jau ne pirmus metus. Juk tiek jie, tiek visuomenė buvo maitinama kalbomis apie šlovingą klubo ateitį ir didingas ambicijas. Tad galime tik užjausti niekuo dėtus REO žaidėjus ir pasidžiaugti, kad Marijos Žemėje neliko dar vieno futbolo junginio, kurio tikslai su futbolu greičiausiai neturėjo nieko bendra.

Štai tokioje aplinkoje Sūduva ir keliauja į Tauragę. Keliauja laimėti, pasiimti trijų taškų ir negauti traumų. Oras Lietuvoje prastokas, todėl nutikti gali visko. O tokių nutikimų labai nesinorėtų – juk jau po keletos dienų laukia žymiai svarbesnis žaidimas.

Be abejo – Taurą Sūduva privalo nugalėti. Tauras gyvena sunkius laikus ir kapotis su Sūduva šiai komandai nematau jokios prasmės. Atsižvelgiant į pastarųjų dienų Atlanto pareiškimus, į REO išlėkimą iš čempionato ir į gan netikėtą Bangos pergalę prieš Dainavą, panašu, kad Taurui gali tekt iš tikro pakovot dėl paskutinės lentelės vietos. Tiksliau – pakovot, kad joje neatsidurtų. Todėl Taurui reikėtų labiau mąstyt ne apie tai, kaip atimt taškų iš Sūduvos ar Žalgirio, o apie tai, kaip jų neprarast lošiant su Atlantu, Banga ar Dainava.

Sūduvai gi šios rungtynės – treniruočių stiliaus. Dar viena galimybė naujajam Sūduvos treneriui įdiegt savo žaidimo elementus į komandos veiksmus, dar vienas šansas išbandyt žaidėjus, kurie iki šiol lošė mažiau ar pamėgint kokį netikėtą jų išsidėstymo aikštėje būdą. Taip, po Europos į A lygą sugrįžti labai sunku. Bet sugrįžti reikia ir reikia tą padaryti rimtai – nepamirštant, kad Sūduva kol kas sėdi ketvirtoje vietoje.

Tad linkiu komandai sėkmės Tauragėje, o pats keliauju atostogų link. Viliuosi, pavyks pasimatyti su tamstomis ateinantį ketvirtadienį Marijampolės stadione.

Reklama

14 Responses to “Laukiam: Tauras – Sūduva”


 1. 1 Robas 2012-07-22 09:53

  Geras straipsnis.

 2. 2 niekas 2012-07-22 12:57

  Kad tik Sūduva po gastrolių po Europą nenuvertintų varžovų. Ir įdomu kokią sudėtį leis Gvildys: pasikliaus etatiniais pagrindo žaidėjais, ar leis keletą dublerių. Atkreipiau dėmesį, kad Loginovui per rungtynes tiek su Daugava namuose (išvykos nemačiau) tiek Serbijoje rungtynių pabaigoje pradeda traukti raumenis. Reiškia reikia poilsio. O ir kiti, Serbijoje atžaidę be keitimų manau energijos pertekliu pasigirti negali, o ketvirtadienį jos reikės spėju nemažiau nei prieš savaitę. Ką gi, laukiam rungtynių ir sėkmės komandai.

 3. 3 niekas 2012-07-22 15:34

  Kažin kas Šoblinskui, kad nėra net tarp atsarginių.

 4. 4 niekas 2012-07-22 15:45

  Tauras rodo kaip Sūduva įmušus įvartį turėjo žaisti Serbijoje.

 5. 5 Sargėnas 2012-07-22 17:11

  Šoblinskui arba piršto išnirimas arba lūžis. Jo labai truks ketvirtadienį. O kuriančio saugo verkiant reikia.

 6. 6 Rimantas 2012-07-22 19:21

  Kokios problemos? Bandom Kisilevski :)

 7. 7 Tbx 2012-07-22 21:10

  atkreipkite demesi i suduvos puslapio krastus :D atrodo susimaise kokiame turnyre losia

 8. 8 Tbx 2012-07-22 22:19

  jau pakeite, is cl zenkliuko i el

 9. 9 Tbx 2012-07-22 22:28

  o kokiam turnyre Ekranas lošia?

 10. 10 suris 2012-07-22 23:04

  tokiu kaip Tbx nebuvo ir nerikia sitam puslapi , neuzkisk savo nesamonem eterio

 11. 11 Anonsas 2012-07-22 23:15

  Tai įdomu: Ledesma per paskutines 7 A lygos rungtynes pelnė 7 įvarčius, o Europos taurėj: 3 rungtynės – 2 įvarčiai, jau nekalbant apie krūvą rezultatyvių perdavimų, kuriuos atliko šiame sezone. Vyrukas įgavęs pagreitį, šaunuolis :)

 12. 12 Anonimas 2012-07-22 23:28

  Lietuvos rytas žiniasklaidos grupė rašo apie susikirtimą tarp Diena Media ir MG Baltic Media savininkų. Sąmokslo teorijas čia dar ne tokias galima įžvelgti.Tik tiek gerai, kai vyksta tokie dalykai lengviau susidaryti nuomonę apie visuomenės nuomonės formuotojus. Tik paskui nežinai kokia žiniasklaidos grupe tikėti. Šiek tiek kaip ir tu p.o.p. nukrypau nuo Sūduvos temos, bet ir su nuomonės formavimu apie Lietuvos futbolą tai susiję.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama