Alchašai ultros ir pižonai iš centrinės

Šio sezono klasika – žali Pietų IV dūmai.

Įžanga. Dažnokai taip nutinka – po rungtynių su Žalgiriu kažkaip lyg netyčia visada išsivynioja paralelinė diskusija apie palaikymo subtilybes. Senais gerais laikais šnekų šia tema dar išprovokuodavo FBK ultrų viešnagė, tačiau mūsų dienomis tik Pietų IV šiame bloge sukelia gan aštrių ginčų apie palaikymo centrinėje ir ultrų tribūnoje panašumus ir skirtumus. Čia, taip sakant, mėginau nevykusiai pajuokauti. Šiose diskusijose niekada nėra kalbama apie „panašumus“. Tik apie „skirtumus“.

Nuo pat tų dienų, kai grįžau į futbolą, mane ši priešprieša stebino. Aš nesupratau ir dabar nesuprantu, kodėl toje pačioje futbolo šventėje dalyvaujantys, tačiau skirtingose stadiono pusėse įsikūrę žmonės negali sutarti? Arba, tiksliau tariant, dabar jau suprantu, kodėl taip yra, tačiau nė nesiruošiu šių nesutarimų pateisinti.

Kadangi po rungtynių su Žalgiriu apie komandų palaikymą buvo daugiau kalbėta nei apie žaidimą, galvoju, duosiu dar vieną progą visiems mums užkabinti šią ypatingai sudėtingą klausimą.

Suprantu, kad šis mano bandymas greičiausiai užtrauks ant mano galvos prakeiksmus ir iš vienos, ir iš kito pusės, tačiau jei norėsite dalyvauti diskusijoje, paprašysiu tai daryti „į temą“ (pareiškimas„jie lochai ir nieko nesupranta“ toks nėra). 

Tikslas. Šiuo rašiniu norėčiau įrodyti, kad konfliktas (dažniausiai kovojama žodžiais internete) tarp ultrų ir centrinės tribūnos lankytojų yra mitas. Konflikto negali būti, nes futbolas Lietuvoje nėra vakrietiškas verslo spektaklis ir žmonių į stadionus ateina mažai. Trumpai tariant, žmogus, kuris Marijos Žemėje eina į stadioną žiūrėti lietuviško futbolo, nepriklausomai nuo to, kurioje tribūnoje jis sėdi, eina vardan palaikomos komandos, o ne dėl „gražaus futbolo“, kurį rodo telikai, o ne lietuviški stadionai. Vadinasi, jis – teisingas, tadicinis futbolo gerbėjas, žiūrintis futbolą ne dėl mados ar kitų pašalinių priežasčių.

Konflikto turinys I: ultrų įvaizdis pižono akimis. Ultros – prasigėrę ir agresyvūs chuliganai, geriausiai tinkami vaikams gasdinti. Bedarbiai ir padugnės. Geriausiu atveju – neonaciai ir rasistai. Visuomenės atliekos, taip sakant.

Atvirai pasakius, nelabai įsivaizduoju iš kur toks vaizdelis yra trauktas. Greičiausiai tai yra klasikinis „nepažįstamo ir nežinomo“ demonizavimo atvejis – kai tūlas pilietis kažko nesupranta, jis yra linkęs tam nesuprantamam suteikti negatyvių savybių. Taip yra tiesiog lengviau – neigti ir niekinti tai, ko nesupranti. Spėčiau, toks stereotipas yra suformuotas pranešimų apie kokių nors lenkų ar rusų futbolo chuliganų žygius. Jeigu jie taip elgiasi – tai ir visi kiti (įskaitant Lietuvos ultras) turėtų būti tokie pat.

Tačiau incidentų Lietuvos ultrų gyvenime labai mažai. Pora kartų per sezoną – tai tikrai nėra tas kiekis, kuris leistų daryti aukščiau pateiktas išvadas. Palangoje per vieną savaitgalį eiliniai Lietuvos piliečiai pridirba daugiau, nei ultros per pora sezonų. Būtų tas pats surašyti visų Palangoje areštinėn patekusių piliečių gimtuosius miestus ir tą, iš kurio sanatorijos chuliganų yra daugiausiai, paskelbti girtuoklių ir mušeikų sostine. Tokios nesąmonės daryti niekam į galvą nešauna, tai kodėl lygiai taip pat be jokios racionalios priežasties yra demonizuojami ultros?

Konflikto turinys II: pižonas ultrų akimis. Dauguma centrinės tribūnos lankytojų – nieko futbole neišmanantys kaimiečiai, kuriems rūpi tik viena – nusipirkti kvykiančią dūdelę ir visas rungtynes gliaudyti semkes. Tai – lyg žemesnės evoliucijos stadijos padarai, kurie visiškai neišmano, kaip reikia elgtis futbolo rungtynių metu (šį meną, be abejo, yra įvaldę tik ultros). Pižonai – pašaliniai ir atsitiktiniai dundukai, kurių vienintelė misija – trukdyti ultroms „teisingai“ palaikyti mylimą komandą. Atvirai pasakius, geriau jų apskritai nebūtų. Tegul eina jie velniop.

Panašu, kad ultros elgiasi lygiai taip pat kaip ir užriestanosiai iš centrinės – šneka ir demonizuoja tai, ko nežino. Juk lygiai taip pat kaip retas „pižonas“ yra buvęs ultrų tribūnoje, taip ir dauguma ultrų centrinėse tribūnose niekada nesilanko. Todėl abi pusės ir nesupranta, kad dauguma stadiono lankytojų čia ateina vedini vieno tikslo – būti kartu su komanda. Išimtys visada egzistuoja, tačiau apie jas neketinu kalbėti, nes išimtys, kaip byloja liaudies išmintis, tik patvirtina taisyklę, o ne ją paneigia.

Žalgiris – Sūduva: centrinės tribūnos pasiūlymas jos manymu traumą simuliuojančiam futbolininkui.

Ką ultros turėtų suprasti apie centrinę tribūną? Jie turėtų suprasti elementarų dalyką – didžiulis procentas lietuviškų stadionų lankytojų kartu su komanda čia būna taip pat dažnai, kaip ir ištikimiausieji – ultros. Taip, šie žmonės dėl įvairiausių priežasčių komandą palaiko kukliau ir ne taip triukšmingai, tačiau jie – tokie pat ištikimi komandos palydovai jau daugybę metų.

Vienintelis parametras, kuriuo skiriasi ultros nuo šių žmonių yra nuolatinis ultrų keliavimas paskui komandą jai žaidžiant svečiuose. Tačiau reikia suvokti, kad taip yra tik dėl vienos priežasties – Lietuvoje nėra tokios tradicijos – nulėkti į kitą miestą pažiūrėt futbolo. Tačiau sakyti, kad važinėja tik ultros negali. Prieš kokius 6-7 metus Sūduvai lošiant su Žalgiriu centrinėje tribūnoje žmonių iš Marijampolės tikrai būdavo ne mažiau nei vilniečių. Lygiai taip pat ir Marijampolės stadiono centrinėje tribūnoje visada gali matyti „svetimų“, kai Sūduva lošia su Ekranu ar Tauru.

Man tik liūdna, kad tokių spontaninių judėjimų nemato ir nepalaiko patys klubai. Nes žmogus, kuris važiuoja iš Tauragės į Marijampolę pažiūrėti savo komandos žaidimo jau yra perlipęs į aukštesnę komandos palaikymo stadiją, kai komanda reiškia tiek, jog dėl jos gali paaukot pusdienį ir šiek tiek pinigo. Iš tokių žmonių labai lengva suformuoti ištikimų gerbėjų (ir tavo parduodamo futbolo produkto vartotojų) bazę.

Reikėtų suprasti dar vieną dalyką. Organizuotas komandos palaikymas visų rungtynių metu, kurį paprastai užtikrina ultrų grupės todėl ir vadinamas organizuotu, kad jį atlieka žmonės, kartu rungtynėse praleidžiantys daug laiko, vieni kitus žinantys ir „treniruoti“ būtent taip elgtis rungtynių metu. Kitose tribūnose, deja, kaskart susirenka vis kitas žmonių komplektas. Todėl jos ir tylėsnės, todėl spontaniškai susivienija kokiam trumpam ir chaotiškam veiksmui tik pačiuose karščiausiuose rungtynių taškuose.

Ir paskutinis dalykas. Ultroms reikia baigt aiškint visam pasauliui, kad vienintelis būdas tinkamai palaikyti komandą – būti ultrų tribūnoje. Pasaulis turi daugiau spalvų, o žmonėms tiesiog nepatinka, kai juos vadina pižonais. Tokia jau ta žmogiška prigimtis.

Ką centrinė tribūna turėtų suprasti apie ultras? Ji turėtų suprasti, kad pasaulis todėl ir gražus, kad jame pasitaiko pačių įvariausių dalykų. Ultros yra kraštutinis futbolo gerbėjų sparnas – radikaliausias, ryškiausiai demonstruojantis tai, kas būdinga kiekvienam į futbolo stadioną ateinančiam komandos gerbėjui. Ir vieni, ir kiti jaučia tą patį – tik centrinė tribūna tai išreiškia kukliai, o ultros – atvirai ir garsiai.

Todėl ir stadione jie tiesiog eina tiek, kiek norėtų eiti kone kiekvienas žiūrovas. Jūs manot, bet kuris komandos gerbėjas nenorėtų po įvarčio išbėgti į aikštę ir apsikabinti su žaidėjais? Po antrojo Žalgirio įvarčio centrinėje tribūnoje buvo nemažiau žmonių ant emocinio sprogimo slenksčio nei Pietų IV tribūnoje. Aš mačiau solidų vidutinio amžiaus vyrą, rungtynes žiūrėjusį su sūnumi, kuris po įvarčio lyg koks beprotis lakstė po savo eilę pamiršęs, kas jis toks ir kur jis yra. Ir aš nemačiau tą akimirko skirtumo tarp jo ir tarp tų Pietų IV vyriokų, kurie metėsi link aikštės. Tiesiog antrieji savo emocijas ir būsenas išreiškė atviriau, maksimaliai, be mažiausio kompromiso.

Centrinės tribūnos gyventojai taip pat turėtų suprasti, kad ultros yra paskutinis klubo batalionas, kuris niekada nepasiduoda. Labai dažnai tai yra žmonės, kurie tiesiogine šio žodžio prasme užtikrina klubo istorijos tęstinumą ir gyvybės palaikymą. Per pastaruosius metus mes iki soties galėjome tokio elgesio pavyzdžių prisižiūrėti. Apie Žalgirio ir FBK ultras čia net kalbėti neverta – jų pastangas gelbstint savo klubus mes puikiai žinome. Aš verčiau bakstelėčiau į Dainavos fanatikus, kurie išlaikė identitetą daugelį metų, nors jų klubas buvo iškeliavęs į dausas. Arba netgi į Atlanto ultras – eilinio žiūrovo akimis ko gero prasčiausios reputacijos, tačiau vis dar gyviems, nepaisant to, kad pastaraisiais metais, klubas šlitinėja į visas puses ir nudžiuginti jau nieko nebegali (pernai ir šiemet A lygoje Atlantas sulošė 55 rungtynes, iš kurių laimėjo 5, lygiom baigė 6, o visas kitas – prapylė. Tų visų kitų yra 44. Įmušė 36 įvarčius, o praleido – 175. Dabar turėtų būti aiškiau, kokio užsispyrimo reikia vaikščioti į tokios komandos rungtynes). Trumpai tariant, mes galime būti ultroms bent jau dėkingi už tai, kad jie šalia komandos bus netgi tuomet, kai nieko kito šalia jos nebeliks. Ultros – didžiulis kiekvienos komandos turtas.

Ir paskutinis dalykas. Žmonės iš centrinės turėtų nustot skaityti pamokslus apie tai, kokia turi būti „tikra“ ultrų tribūna. Reikia suprast, kad jokia subkultūra niekada nepriėmė ir nepriims „pašalinių“ patarimų. Tokia subkultūros prigimtis.

Tai ką dabar daryt? Aš ir neplanavau atrast būtų kaip sutaikyt ultrų ir centrinę tribūnas. Taikos ir nereikia. Vienintelis dalykas, kurio siekiau šiuo raštu buvo noras paskatint žmones dažniau naudotis vienu nuostabiu organu – smegenimis. Šio organo intensyvus naudojimas padės mums nepriimti susiformavusių stereotipų už gryną pinigą. Na ir kas, kad visiems žinoma „tiesa“ byloja, jog ultros – girtuokliai ir chuliganai, o centrinės tribūnos žvirbliai – saulėgražų gliaudytojai. Nereikia tikėti stereotipais. Reikia vadovautis savo galva. Tada gal bus lengviau pamatyti, kad visi mes sėdime toje pačioje valtyje. Ir visiems mums stadione rūpi vienas vienintelis elementarus dalykas – mūsų mylimų komandų pergalės.

46 Responses to “Alchašai ultros ir pižonai iš centrinės”


 1. 1 carlos 2012-08-08 09:53

  kad labai abejoju, kad kas iš ultrų labai mano taip apie centrinę tribūna. Jeigu ir mano tai ne tai, kad jei apie futbolo neišmano, o tai kad apie futbolo ultrova palaikymą neišmano (kas bent mano nuomone didžia dalimi ir yra tiesa) ir kai pradeda apie tai reikšt savo kompetentingą nuomonę, tada ir yra pasiunčiami…

 2. 2 Pashka 2012-08-08 09:58

  Ultros – prasigėrę ir agresyvūs chuliganai, geriausiai tinkami vaikams gasdinti. Bedarbiai ir padugnės. Geriausiu atveju – neonaciai ir rasistai. Visuomenės atliekos, taip sakant.

  TIkslesnį apibūdinimą Vakarų Frontui sunku būtų rast :)))

 3. 3 carlos 2012-08-08 10:02

  ai ir dar šiaip jau nžn kaip kituose miestuose bet vilniuje kažkokia bent minimalaus konflikto tarp tos centrinės tribūnos ir ultrų iš vis, mano akimis, nėra, greičiau jau atvirkščiai. kitas dalykas kituose miestuose, bet čia jau greičiau ne tiek dėl kažkokių ultrų/neultrų kiek dėl bendros priešpriešos tarp sostinės ir mažesnių miestų, arba bent jau tarp didžiausios palaikymo grupės (kad ir kokia ji nedidelė europiniais mastais būtu), nes kažkaip nelabai įprasta matyt, bet ir tai natūralu čia viskas…

 4. 4 UCCM 2012-08-08 10:04

  Na jo, Kary, bet šiaip tai čia viskas normaliai surėdyta – nėr ko pykt ir rašyt “tu lochas“.
  Ir šiaip, beje, lietuviškame futbole ta priešprieša gal ir didesnė, negu užsienietiškame, bet kur kas mažesnė, nei lietuviškame krepšinyje.
  O šiaip tai užu sienos dažniausiai būna harmonija, kai niekas neužsijama ne savo reikalais (ultros netelkia didžiausio dėmėsio atstovėti eilę prie alaus, kas labiau turėti būti būdinga “centrinei“), o centrinė nekonkuruoja savo skirtingu palaikymu ar nebando praeinant išprovokuoti atvykusių (kas turėtų būti ultrų reikalas).

 5. 5 UCCM 2012-08-08 10:06

  Aha, Pashka, pasiskaityk ten apie stereotipus. Rask tokį procentą direktorių nuo narių kiekio, kaip VF dar kur kitur…

 6. 7 UCCM 2012-08-08 10:14

  Iš to vieno, kurį matau nuotruakoje – nė vienas. Iš tų kitų, kurie buvo tame mače – gal du ar trys (daba tiksliai nepamenu kurie ten buvo)…

 7. 8 Pashka 2012-08-08 10:26

  Paskutinis spėjimas – gal šis inteligentiško veido jaunuolis? http://s1.15cdn.lt/images/photos/616209/big/ivykio-vietoje-4fc0e32e39500.jpg

  • 9 pashkai 2012-08-08 10:38

   gal idek savo foto, tada ir palyginsim intelekto koeficientus

 8. 10 carlos 2012-08-08 10:35

  nepagaunu prie ko čia tie direktoriai, tokių anų girtų per gyvenimą matęs esu :)

 9. 11 Anonimas 2012-08-08 10:36

  gal idek savo foto, tada palyginsim

 10. 12 UCCM 2012-08-08 10:39

  Katrų nesi matęs? Aš tai vieną direktorių apsikakojusį miegantį viešbučio koridoriuje esu matęs, o ir vieno miesto merą ant baltų arklių bažnyčioje (ar kaip ten vadinasi protestantų maldos namai) užlipusį stebėjau. Tiesa, nei vienas nė iš VF, nei iš kitos kokios ultrų grupės.

 11. 14 p.o.p. 2012-08-08 10:44

  oho, koks aktyvumas:) du dalykai. viena, nėra čia ko tų nuotraukų rodyt, nes jei pafotkintum chebrantus centrinėj – dar ne tokių vaizdelių pamatytum. ne tame esmė – tendencingų fotkių sporto varžybose visada gali kalnus pridaryt.

  o viena iš ultrų nesuvokimo priežasčių, manau, yra menkas žmonių kiekis A lygos varžybose, kas lemia tai, kad ultros ir neultros glaudžiasi vos ne priešinguose stadiono kampuose. manyčiau, kad rinktinės rungtynėse to jausmo nėra arba jis yra žymiai mažesnis, o ir kitos tribūnos žymiai dažniau pasigauna ultrų tribūnos dainas ir skandavimą.

 12. 15 Kuzma SS 2012-08-08 11:33

  Nu kaip ne kaip, taiklus straipsnis. Tačiau suabsoliutinti nereikėtų. Ir ten ir ten yra visokių. Kartais kardinaliai priešingų. Ne kartą užsienio išvykose su kitų LT klubų ultromis, beje direktoriais, esu kultūringai gėręs vynelį. Lygiai taip pat ne kartą teko ne itin draugiškai pasikalbėt su centrinės tribūnos semkininkais, kurių “intelektą“ puikiai nusako išvaizda: pigi cepūra, treningiukai nuo galvos iki kojų, baltos kojinės ir lakierkos…
  Taip kad siūlau abiems pusėms mažiau vaikytis stereotipų, daugiau smegenis pasukt, ko einama į stadioną

 13. 16 UCCM 2012-08-08 12:27

  Beje, Kuzma, nenori į Graikiją? Vynelio pagert? Vieną direktorių ten aš tau garantuoju :)

  • 17 Kuzma SS 2012-08-08 16:44

   Po truputį kaip tik planuojuosiu į ten. Sukontaktuosiu asmeniškai :)

 14. 18 effffeffff 2012-08-08 12:37

  “Ultros – prasigėrę ir agresyvūs chuliganai, geriausiai tinkami vaikams gasdinti. Bedarbiai ir padugnės. Geriausiu atveju – neonaciai ir rasistai. Visuomenės atliekos, taip sakant.“ Stereotipai? Gerai.. gyvenau salia zalgirio stadiono ir beveik kiekvienas REO rungtynes stebedavau gyvai. Taigi viena diena REO susitiko su Klaipedos Atlantu. As su savo kambarioke nusprendem eiti pasiziureti rungtyniu. Einant per gatve isgirdau labai dideli Atlanto fanu palaikyma(jie jau buvo viduje stadiono) ir labai nustebau. Sakiau draugei, kad cia kazkas netaip… atrode, kad zalgirio ultros rekia. Kaip bebutu keista, bet as neklydau.. Tribunoje buvo Zalgirio ir Atlanto ultros kartu. Pirma skanduote kuria isgirdau – “REO PYDERAI“ ar kazkas tokio. Oj dar pries pat einant pro stadiono vartus pamaciau 5-6 atlanto fanus traukiancius ne i ta puse… kaip supratau neileido ju del to, kad jie bande isinesti alkoholi. Tiesa jiems tai problemu nesukele, nes alkoholi draugam perdave per kitus vartus, kur vartai uzrakinti ir apsaugos ten nera. Su drauge isitaisem netoli ultru (Ji megsta stebeti skanduojancias ultras). Praejus vos 1-2 minutems pastebejau sujudima prie pagrindinio iejimo. Ogi ten tie patys 5-6 ultros jau musasi su apsaugos darbuotojais… aisku savo draugams is klaipedos bego padeti ir kiti atlanto fanai, isskyrus viena diena jais patupusius Pietu IV. Tas incidentas greit buvo nuramintas apsaugos darbuotoju. Kiek veliau netoli musu prisedo du vyrukai, vienas ju buvo juodaodis. Draugei iskart pasakiau, kad jis atsisedo netinkamoje vietoje.. ir as neklydau.. Atlando ir Zalgirio fanai iskart pradejo badyti pirstais i ji ir piktais zvilgsniai ziuredami i ji kazka murmuliavo tarpusavyje. Veliau iviko dar vienos mustynes tarp klaipedieciu ir apsaugos. Nepasakosiu visu skanduociu kurias isgirdau rungtyniu metu, o jos buvo pakankamai nesvankios. Rungtyniu pabaigoje vyrukas ilgais juodais plaukais pasidabines Zalgirio marskineliais nusprende nueiti i kita puse stadiono ir pasikalbeti su 5 REO fanais. Jis ejo ilgai, nes kordinacia buvo gerokai sutrikus. Tiesa ten ji pasitiko apsaugos darbuotojas kuris neleido prisiartinti prie REO istikimiausiu, Pasibaigus rungtynems Atlanto mergiotes (jei atvirai man jos buvo labiau vyrukai) nusprende padeti Zalgirieciui, taciau apsauga vel puikiai dirbo. Draugei teko paaiskinti ka siose rungtynese veikia zalgirio ultros, taciau ji nesuprato kaip galima buti tokiais kvailiais ir taip elgtis. Zodziu gyvai vaizdelis buvo tikrai slykstus visu rugntyniu metu.

  Esu FK Suduvos fanas,o ne REO, tad nepagalvokit nieko blogo ;) Atsiprasau uz klaidas ir t.t. skubu.

 15. 20 jotvingis 2012-08-08 12:49

  Vieni arogantiški “pižonai“ kiti arogantiški “snobai“ :) Kuo mažiau arogancijos, tuo daugiau vieni ktų supratimo, nors turėdamos vidinį ar išorinį priešą organizacijos tampa vieningesnės. Taikos gal ir nereikia kaip sako p.o.p. :) Kas naudoja smegenis, patys supras, kad “priešprieša“ galbūt tik maištaujantiems paaugliams privilioti :)

 16. 21 griezhtas 2012-08-08 13:01

  beje Zalgiris ismete savo treneri, kazin kas bus naujasis… ar tik ne geriausias LT treneris neseniai dirbes suduvoj…

 17. 22 p.o.p. 2012-08-08 13:06

  Kažkaip galvojau, kad paleisiu šitą diskusiją lietis laisvai ir nesikišiu. Tačiau man atrodo, kad nėra prasmės čia iškėlinėti atskirų faktų ir nutikimų – juk rašiau, kad išimčių būna. Pvz., jeigu čia surašyčiau visokias replikas, kurias esu girdėjęs Lietuvos stadionų centrinėse tribūnose (apie juodaodžius futbolininkus, apie moteris teisėjas, apie priešininko komandą ir t.t.) – vaizdelis irgi nekoks būtų. Tokia yra mūsų visuomenė – tamsoka, kaimietiška ir pikta.

  Tik su futbolu tai neturi nieko bendro – futbolas nėra tas reiškinys, kuris kaip nors specialiai ir ypatingai provokuotų negatyvią lietuvišką prigimtį. Jos futbole yra tiek, kiek ir bet kuriame kitame socialiniame reiškinyje. Todėl ir kartoju nuolat, kad nėra korektiška imti konkrečius atvejus ir iš jų daryti masinius apibendrinimus.

  Taip pat reikėtų suvokti, kad ne tik futbolas, bet ir visas komandinis sportas šiuolaikinėje visuomenėje atlieka atlieka negatyvios socialinės energijos ištransliavimo į orą funkciją. Valdžia toleruoja tam tikrą agresyvumo lygį sporto varžybose, nes valdžiai geriau, kad pikti žmonės išsilietų futbole ar krepšinyje, nei gatvėje ar namuose. Užtenka paskaityti kokią retoriką naudoja kad ir masinė žiniasklaidą apie sportą rašydama – išimk iš straipsnio komandų pavadinimus ir žaidėjų pavardes ir atrodys, kad rašo ne apie futbolo ar krepšinio rungtynes, o apie karinį mūšį.

 18. 23 p.o.p. 2012-08-08 13:10

  oho, Žalgirio naujiena pritrenkė. kažkaip tikėjausi, kad to klubo vadai yra toliau pažengę už likusius lygos veikėjus…. pasirodo – klydau.

  • 24 carlos 2012-08-08 13:17

   o ko čia klyst, vienintelė klaida buvo, kad tiek ilgai tempė, su tokia sudėtimi (be keletos atskirų rungtynių) demonstruoti tokį pilką futbolą ir tikrai bent kažkiek trenerio nuopelnas, kokioje europinėje šalyje tiek ilgai nebūtų tempę, čia turbūt palaukė stebuklo su austrais, bet rungtynės su sūduva paskutinis lašas buvo, nulinis žaidimas ir tik per jėgą ant fizikos užspaustas priešininkas, nors nei vieno sūduvos žaidėjo gal išskyrus brazilą į nei vieną žalgirio tikrai nekeisčiau…

 19. 25 griezhtas 2012-08-08 13:56

  Kad Petroviciui bus sunku, tapo aisku paskelbus jo komandos strategija – kombinacini futbola zaidzianti daug atakuojanti komanda, nors zaideju dauguma “dvimetriniai medkirciai“. Liubsys zalgiriui butu labai tinkamesnis variantas, nes jo propoguojamas stiliaus daugiau yra 3 pasu agresyvios atakos, o ne kombinacijos.

  • 26 carlos 2012-08-08 14:28

   kurie čia dvimetriniai medkirčiai komolovas, grga (tiesa ex) kuklys, radavičius, šliėnas ar nagumanovas – Liteuvos mąstais vieni techniškesnių saugų, o vat kad buvo žaidžiamas ne kombinacinis futbololas, o kažkokia barcelonos parodija su šimtu pasų centre, tai čia ne žaidėjai kalti…

   • 27 p.o.p. 2012-08-08 14:34

    Carlos – tą ir turėjau omeny. Arba vertėjo šitą chirurginę operaciją anksčiau daryt, arba luktelėt sezono pabaigos. Nebent kažkokį super pakaitalą yra nusimatę. Turint omeny lietuviškų klubų finansines galimybes imt rimtus trenerius, sunku tikėtis, kad ką nors radikalaus galėtų per tokį trumpą laiką nuveikt eilinis treneris – kokie dažniausiai ir atsiranda mūsų klubuose po sezono vidurio trenerio atleidimų. Dėl Žalgirio žaidimo visiškai sutinku – bent jau man buvo sunku suprast, kaip tokią sudėtį turinti komanda niekaip nepralaužia ledo ir negįžta į tą futbolą, kurį parodė pirmo rato legendinėse rungtynėse su Sūduvą. Tą kartą Žalgirį žiūrėdamas buvau tikras, kad aukso medaliai šitai komandai yra garantuoti.

 20. 28 Pietietis 2012-08-08 14:01

  Viskas gan teisingai parašyta. Išlaikyta pusiausvyra. Tik liūdna, tai jog šias p.o.p rašliavas skaito tik tie žmonės, kurie tikrai supranta futbolą ir kažkiek organizuotą palaikymą. Norėtūsi, kad ir ta “pilka“ masė tai perskaitytų. Kalba eina apie treninginius nuo galvos iki kojų budulius, kurių tiesa sakant asmeniškai nekenčiu vien pamatęs. Taip neskoningai, nestilingai rengtis ir eiti į futbolą yra kvailų kvailiausia. Tas treninginis maukia alų kibirais, gliaudo siemkas, keikiasi per visą centrinę. Tai yra KLOUNAS ! Jis įsivaizduoja esąs pats pačiausias, pats svarbiausias toje centrinėje. Iš jo dauguma juokiasi, kiti nekreipia dėmesio, treti prisijungia prie jo ir kuria debilų šou kartu. Apgailėtina. Žmogaus bukumui ribų nėra kaip suprantu.

  P.S Šiuo postu nieko nenorėjau įžeisti ar dar kitaip pakenkti, tai tik asmeninis pastebėjimas.

 21. 29 p.o.p. 2012-08-08 14:40

  Sakyčiau, pernelyg karštai į reikalą reaguoje (aišku, čia jau tavo ameninis reikalas, tai pakeisti požiūrio nenoriu). Bent jau aš per dešimt metų visiškai apsiprata su Marijampolės žmogumi stadione, nors man, kaip vilniečiui nuo gimimo, iš pradžių irgi buvo kartais keista, o kartais juokinga. Tiesiog turi būti tolerantiškas ir tolerantiškai žiūrėti į šalia esančio pomėgius, skonį ir kitus gyvenimo filosofijos elementus.

  Tačiau esminis dalykas yra labai paprastas. Man nerūpi, kuo gyvenime užsiima žmogus, sėdintis šalia manęs stadione. Manęs nedomina jo politinės pažiūros ar kokios muzikos jis klausosi. Nes man ir nereikia su juo gyventi. Aš šalia jo praleidžiu pusantros valandos kas antrą savaitę ir man visiškai pakanka vienintelio dalyko, kuris mus tas pusantros valandos sieja – futbolo ir vienos komandos palaikymo.

  O turint omeny, kad futbolo vartojimo tradicija Lietuvoje labai silpna, turi tiesiog susitaikyti su tuo, kad visą laiką stadione bus žmonių, kurie čia atsirado atsitiktinai arba pirmą kartą. Tokių, kurie kartais net nesupranta, kokios spalvos “mūsiškiai“. Verta būti tolerantišku, nes galbūt tas analfabetas taip pat užsikabins ir po metų kitų pataps padoriu futbolo gerbėju.

 22. 30 baneriukas 2012-08-08 15:00

  POPai, pasitikrink el. paštą :)

 23. 31 suvalk. 2012-08-08 15:53

  taigi mūsų stadionai pustuščiai ir įsigyti bilietai neįpareigoja įsitaisyti tik arba šalia “pižonų“ ir “budulių“ ir šiaip su savimi besikalbančių elementų centrinėj tribūnoj (nenoriu nieko įžeisti, tikrai ten yra ir didelė dalis normalių futbolo mėgėjų) arba greta “psichuojančių ultrų“ :) yra dar ir trečias ir ketvirtas variantas, ir daug kitų, tai įvairios šoninės tribūnos atokiau. O jei dar atsivedi vaikus, tai tik ir keliauk su jais kuo toliau į šoną :) o kai tavo mažoji Onutė paklaus, kodėl tie dėdės taip negražiai dainuoja, gali atsakyti, kad jie gerkles peršalo ir todėl tiesiog švepluoja, neištardami raidės “s“ taria “š“ :)) o kai dar vėliau ir Petriukas paklaus, kodėl tas teisėjas “pederastas“, gali vėlgi paaiškinti, kad dainuojantys dėdės gailisi pavargusio teisėjo, todėl mano, kad jis yra ligonis ir jiems dėl to taip pat žiauriai sunku :) visos tos dainelės ir skanduotės yra senai nuvalkiotos, standartinės ir puikiai pažystamos, na ir atėjusios iš tų laikų, kai dar ir Kaune buvo futbolas, todėl nieko naujo :) visada gali rinktis :) taip pat ir tai ar tuščiai nervuotis ir pykti dėl to ar tiesiog nekreipti dėmesio :)

 24. 32 remyga 2012-08-08 15:54

  Dar vienas lenkas pas VIlniaus nacionalistus :)))

 25. 33 rolas73 2012-08-08 23:17

  ;;Ultros yra kraštutinis futbolo gerbėjų sparnas – radikaliausias, ryškiausiai demonstruojantis tai, kas būdinga kiekvienam į futbolo stadioną ateinančiam komandos gerbėjui.;;
  tik uzsienyje i vakarus nuolenkijos uz isbegima i aikste neileidzia i stadiona iki gyvos galvos
  bent jau auksciausiose lygose

 26. 34 rolas73 2012-08-08 23:22

  seniau kai dar gyvenau ant Lietuvos atsimenu Marijampolej zalgirio fanai i aikste verzesi (nors ir nepiktybiskai po imusto golo) kauno tarpusavy muses .ar kam nors nors plaukas nuo galvos nukrito???????

 27. 35 Anonsas 2012-08-08 23:42

  Mažas pastebėjimas: anksčiau man Vilniaus Žalgirio vardas siejosi su lietuvybe, o dabar jį galima pervadint interu. Kur ta lietuviško Žalgirio dvasia? Dabar kažkokia neaiškių kroatų ir kitokių užsieniečių kolonija patapo. Nenorėčiau, kad panašiai su Sūduva atsitiktų.

 28. 36 p.o.p. 2012-08-08 23:51

  Tamsta lyg iš medžio būtum iškritęs:) dar imk ir paklausk, kur britiško, ispaniško ar kokio vokiško futbolų dvasios:) štai susitinka čempionų lygoj anglų ir ispanų klubai, o anglų ir ispanų aikštėje max po tris:)

 29. 37 rolas73 2012-08-09 00:15

  barsoj kokie 7 katalonai :) :)

 30. 38 gaz -mias 2012-08-09 00:46

  o bilbao atletiko visi baskai

 31. 39 voleur 2012-08-09 01:45

  o kuo jums tas treningas užkliūna? daugeliui tai laisva apranga, negi į stadioną būtinai eiti su džinsais ar kostiuminėm kelnėm? ai dar šortai lieka. Ir kiek tokių treninginių stadione būna iš tūkstančio? 10-20? ot tai tragedija. Manyčiau objektyviausiai ir realiai vertina tas žiūrovas kuris buvo abiejuose barikadų pusėse tai centrinėje ir pas sirgalius :) matė ir iš vienos ir iš kitos pusės.

 32. 40 carlos 2012-08-09 09:15

  nebebus tas mano (mūsų) žalgiris jokia lietuvybės dvasia gal atsibuskit nebe sovietų laikais gyvenam, ar vis dar prieš baubus kovojat…

 33. 41 p.o.p. 2012-08-09 10:53

  taip taip, yra šiuolaikiniam didžiajam futbole viena kita išimtis. Tačiau – būtent – išimtis, kuri nė 1 proc. nesudaro.

  vo, paskaitykit apie tai, kaip gražios idėjos griūva susidūrusios su šiandieniniu futbolo verslu:

  http://www.soccerissue.com/2012/05/16/villarreal-and-auxerre-victims-of-uefa/

  • 42 carlos 2012-08-09 11:30

   nėra jokių išimčių, tiek bilbao tiek barcelonos komandos, bent iš dalies yra panašios į žalgirį sovietų sąjungoje, nes tiek baskonija tiek aktalonija yra ispanijos sudėtyje, pasidarytų savo astkirus čempionatus greitai tie išskirtinumai baigtus…

 34. 43 UCCM 2012-08-09 11:36

  Rado išskirtinumą – Barcelona…

  • 44 carlos 2012-08-09 11:39

   na pagal tai, kiek pas juos žaidžia žaidėjų užaugintų savo akademijoje tai pakankamai išsiskiria, nors aišku viskas sąlyginai

 35. 45 p.o.p. 2012-08-09 13:06

  tam mano paduotam straipsnelyje ir buvo užsiminta apie tai, kad tik tokio finansinio pajėgumo klubai kaip Barcelona gali išlaykti tokias akademijas, kurios užtikrintų nuolatinį aukšto lygio futbolininkų srautą į pagrindinį klubą.

  beje, žiauriai geras blogas – rekomenduoju. trumpi tekstukai, bet visuose – bent po vieną protingą įžvalgą. labai padeda susivokt kapitalistinio futbolo džiunglėse

 36. 46 vi 2012-08-10 00:26

  na, aš toli gražu taip drastiškai į centrinę nežiūriu. Vienintelis dalykas kas užknisa iš centrinės tai karts nuo karto pasitaikantys nesusipratę dudoriai. Gal dar kad išeina rungtynių pabaigos nesulaukę, bet kad žiūrėt iš aukšto į juos tai toli gražu ne…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits