Du šaunuoliai per TV

Vakar vakare netyčiomis užmačiau ilgą pokalbį tarp šaunuolio žurnalisto Jakilaičio bei šaunuolio Lietuvos futbolo vado Kvedaro per lietryčio TV. Pokalbio trukmė ir užmojis lyg ir turėjo sudėti visus taškus šiomis dienomis po žiniasklaidą plaukiojančioms istorijoms bei gandams apie LFF prezidento nesutarimus su teisėsauga.

Ir ką gi mes sužinojome? Ogi nieko. Tai ir yra didysis vakarykštės laidos atradimas. Spaudė Jakilaitis į kampą Kvedarą, uždavinėjo visokius nepatogius klausimus, braukė pirštu per laikraščius skaitydamas visokias siaubingas citatas, o Kvedaras demonstravo aukščiausius demagogijos sugebėjimus (retkarčiais pasiekdamas net Romanovo lygį) ir lyg slidi silkė išsinerdavo iš kiekvienos Jakilaičio paspęstos kilpos. Jei anksčiau iš spaudai duotų interviu Kvedaras atrodė lyg ūkininkas, kuris moka tvarkyti reikalus, tačiau nelabai sugeba suregzti padorų ir prasmingą sakinį, tai šį kartą LFF prezidentą pamatėme visame gražume. Politkorektiškasis Jakilaitis, įpratęs bendrauti su partijų lyderiais ir ministrais pirmininkais liko it musę kandęs.

Aišku, visada yra tikimybė, kad toks ir buvo šio pokalbio tikslas – visus Kvedarui mestus kaltinimus pamerkti į anekdotų ir „likimo pokštų“ liūną. Pavyzdžiui, tokioje šviesoje pasirodė visi žiniasklaidos (cituojančios teisėsaugos šaltinius) nurodyti Kvedaro ir Daktaro susidūrimai – tai jie lošia futbolą kalėjime (paskatinti UEFA), tai jie „netyčia“ susitinka kažkokioje mėsos krautuvėje Utenoje. Kaip jau ir įprasta Lietuvoje, kaltinamasis apie kaltinimus sužino iš spaudos (nors kažkoks raštas mašinoje lyg ir mėtosi). Patiko man ir LFF prezidento noras būti neatsakingam už viską, po kuo nėra jo asmeninio parašo – suprask, atsako tas, kuris pasirašė. O labiausiai prajuokino esminis LFF veiksmų teisėtumo argumentas – atseit, UEFA taip smarkiai prižiūri savo duotų pinigų panaudojimą, kad ką nors neteisėto su tais pinigais nuveikti tiesiog neįmanoma. Juk tūli lietuviai nežino, kad apie tarptautinių futbolo organizacijų korupcinius skandalus knygos yra rašomos. FIFA apskritai yra ko gero labiausiai korumpuota ir mažiausiai kontroliuojama tarptautinė organizacija pasaulyje. Aišku, po Vatikano.

Trumpai tariant, šis pokalbis – visiška klasika. LFF žino, kad jos tarptautiniai šeimininkai netoleruoja jokio valstybės kišimosi į futbolo reikalus. Todėl visus kaltinimus atmeta drąsiu: „aš žinau, kad to nebuvo, todėl to ir nebuvo“. Tokios pozicijos, paremtos nekaltumo prezumpcijos principu pilnai pakanka mundurui nuvalyt.

Net lietrytis pasielgė kaip įprasta – šį rytą galėjome pamatyti puikų minėtos laidos fragmentą. Ne, ne apie futbolą jame buvo kalbama. Kam futbolas rūpi? Tame fragmente Kvedaras karštai įrodinėjo neesąs gėjus. Nors… Gal tai ir buvo vienintelis tikras minėto pokalbio faktas.

Gaila, kad visos šios nesąmonės dedasi kaip sykis prieš pirmąsias Lietuvos rinktinės atrankos rungtynes. Neabejoju, kad LFF pozicija jai mestų kaltinimu klausimu atbaidys dar daugiau žmonių nuo stadiono penktadienio vakarą. Tokių žmonių, kurie futbolui nėra abejingi, tačiau kurie nežino tiek, jog sugebėtų atsieti LFF skandalus nuo Lietuvos rinktinės idėjos. Netikiu, kad ši istorija turės kokią nors pabaigą. Ji pasivartys žurnalistų lūpose ir nusės į archyvus. Kaip ir visi kiti neišspręsti LFF skandalai. O tai reiškia, kad žurnalistai turės dar daugiau medžiagos, kai eilinį kartą norės Lietuvos futbolą paniekinti.

p.s.

jei norite daugiau, štai keletas nuorodų: vakarykščio pokalbio išguldymas raštu, pirmasis pranešimas apie Kvedaro bėdas, tolesnė eiga ir Varanavičiaus komentaras bei  pačios LFF oficialus pareiškimas. Papildymas: Liutauro Varanavičiaus atviras laiškas ir interviu šia tema su Valdu Ivanausku.

15 Responses to “Du šaunuoliai per TV”


 1. 1 Remis 2012-09-05 12:59

  Manau, kad tame šaunuolių pokalbyje mums svarbesnė žinia yra ta, kad ir Kvedaras neprieštarauja A lygos reikalų perdavimui į klubų rankas. Didžiausi nuogastavimai Kvedarui tapus LFF vadu ir buvo dėl to, ar nepasikeis LFF pozicija pastaruosius porą metų vykstančių permainų atžvilgiu.
  Galiausiai, kas teisus, o kas ne, išsiaiškins teisėsauga ir teismai, o ne Jakilaitis ar Budraitis. Žiniasklaida gavo kaulą ir juo džiaugsis savaitę ar dvi. Kaip sakė mūsų klasikas V.L., kas galėtų paneigti, kad taip padaryta ne tam, kad trumpam pamirštume kitas bėdas ir rinkimus :)

  • 2 Anonimas 2012-09-05 14:12

   Lietuvos futbolas per mazas lapelis kad didele š… kruva pridengtu

 2. 3 p.o.p. 2012-09-05 13:40

  Remi, tau gal matosi geriau, bet iš šalies žvelgiant REO istorija yra vienas iš pavyzdžių, kad patys klubai savo reikalų nelabai turi ūpo spręst. Ten diskusija vyko (kad ir kokia keista ji bebūtų) tik tarp LFF ir REO ir Kvedaras tą tik patvirtino vakar kažką ten ant Sacharuko užmesdamas.

  O dėl teismų… Kažkaip sunku patikėt, kad kas nors nutiks, juolab, kad ir dabartinis skandalas yra baltais siūlais siūtas. Nes tiek teisėsaugos sprendimas, tiek visų suinteresuotų pusių elgesys rodo, kad turime situaciją, labai gerai Kvedaro ir įvardintą: “galimai kaltas“. Kitaip tariant – “šiek tiek kaltas, bet ne iki galo. O gal ir nekaltas. Ateitis parodys“. Faktas yra vienas – lietuviškas futbolas ir toliau drabstomas purvais, o kas tuo suiteresuotas – nežinia.

 3. 4 Remis 2012-09-05 14:05

  pop, yra skirtumas tarp turi ūpo ir gali ką nors realiai spręsti :) Be to, jau nuo metų pradžios užkulisiuose buvo kalbama apie REO kaip kito A lygos klubo pusiau dukterinę komandą. Jei klubai turėtų realią galią, tai kaži ar toks darinys išvis galėtų A lygoje atsirasti.

 4. 5 p.o.p. 2012-09-05 14:23

  tai va apie tai ir kalba eina.

  bet čia – vėl iš šalies žvelgiant – vis viena maklė gaunasi, nes taip iki galo ir neaišku – ar klubai nenori tos galios, ar jiems kas jos neduoda? atvirai pasakius, iš šalies žiūrint atrodo, kad A lygos klubai, kaip lietuviams ir dera, tiesiog nesugeba tarpusavyje susikalbėt. toks jausmas, kad jiems, kaip lietuviams ir įprasta, vis viena reikia Viršininko, kuris priimtų sprendimus ir spręstų konfliktus.

  Manau, čia ir taip aišku – jei atsirastų rimta organizacija, kuri būtų už klubus viršesnė, tačiau užsiimtų tik lygos ir klubų reikalais – visiems mums būtų tik į naudą. Tačiau toks jausmas, kad visi ligšioliniai bandymai eina šuniui ant uodegos.

  o beje, kurio ten klubo dukterinė komanda REO buvo? kažkaip neužfiksavau tokių sąmokslo teorijų, bet vis viena įdomu – senokai jau tokių dalykų nesigirdėjo.

 5. 6 Remis 2012-09-05 14:29

  pop, na jei pagalvotum, kokių klubų krizės netikėtai sutapo … :)

 6. 7 carlos 2012-09-05 14:29

  o tai kokia čia ta galia turėjo būt, pinigų sumesti neaišku kieno valdomam, neaišku kokiais tikslais sukurtam klubui? va pas škotus klubai galią parodė, kai beveik vienbalsiai nubalsavo jog rangeriai ne į 1 lygą o į 3 skristu, manau REO klausimu rezultatas identiškas būtu tik, kad skrist nebebuvo kam.

 7. 8 p.o.p. 2012-09-05 14:33

  Carlos – nesirengiu REO gint ir net nesakau, kad kažkas tą klubą turėjo gelbėt. kalbu tik apie tai, jog jo likimą sprendė LFF, be mažiausio Klubų valdybos ar kaip ten ji vadinasi dalyvavimo. tik tiek.

 8. 9 carlos 2012-09-05 14:38

  ko tais man atrodo kad a) didžiąja dalimi jo likimą sprendė tie neaiškus subjektai kurį ta klubą ant pabaigos valdė ir neturėjo net Lietuvos futbolo mastais juokingos sumos už teisėjus b) kažkaip nesimatė jokios iniciatyvos nei realios nei pr’inės iš reo pusės į tų klubų valdybą kreiptis … nu čia dar punktų galima vardinti ir vardinti…

 9. 10 gedas 2012-09-05 14:42

  Valio! Mes FIFA nacionalinių rinktinių reitinge jau 116. Paguodžia tik tai, kad dar yra kur kiristi :)

 10. 11 griezhtas 2012-09-05 14:56

  Na man po vakarykscio interviu kaip tik susidare vaizdas, kad Kvedaras vistik yra “paniatkiu“ besilaikantis “bachuras“… net kilo mintis, kad gal ir is tikro buvo susidorota su “mentu“ klubu.

 11. 12 UCCM 2012-09-05 20:30

  Kam neaišku, kieno Reo dukterinė turėjo būt? Ar ne Kesminas čempionus buvo įvardijęs atvirai kažkada?

 12. 13 medis 2012-09-05 21:59

  O per kurią čia vietą ta dukterinė komanda? Tik vienas Morozas iš Ekrano paskolintas žaidė ir tai net negrįžta po Reo mirties jis atgal dar kažkodėl?

 13. 14 UCCM 2012-09-06 09:37

  Per rėmėjų vietą.

 14. 15 Varvalas 2012-09-06 13:37

  pagal senas geras tradicijas tuoj turėtų gimti vėl koks nors stumtinas vienadienis projektas. O gal jau ir gimė, tik nelengva identifikuoti. Ale jei kokią Kybartų “Sveikatą“, turinčią gražias tradicijas, kas stumtų, tai neliūdėčiau.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits