Apie tai, kodėl reikia neiti į rinktinės rungtynes

Priežačių krūva ir žmonės jau seniai pasakoja apie tai, kodėl „jau šį kartą“ tai tikrai neis žiūrėti kaip Lietuvos futbolo rinktinė pradės eilinį atrankos ciklą.

Tie žmonės sako, kad neis penktadienio vakarą į stadioną, nes bilietai baisiai brangūs. Sako, kad nei Lietuvos, nei Slovakijos rinktinės tokių pinigų nėra vertos. Nors… jeigu jau taip sakoma, vadinasi Lietuvos rinktinė jiems apskritai nerūpi. Juk sekant šia logika išeitų, kad pinigus būtų galima mokėti jei atvažiuotų ispanai ar italai. Lietuvos rinktinė šioje logikoje lieka statistės vietoje.

Dar tie žmonės kalba apie tai, kad lietuviško futbolo lygis žemas – „juk pralošė Liuksemburgui ar Lichtenšteinui, ar kažkam panašiam“. Taip pat šie žmonės labai mėgsta pakalbėti apie tai, kad futbolan neina, nes lietuviškas futbolas korumpuotas ir skandalingas lyg koks trečią parą trunkantis giminių balius. O pastarųjų dienų skandalai tapo paskutinėmis vinimis, kurias jie su pasitenkinimu suvarė į Lietuvos futbolo karstą. „Jau dabar – tai tikrai ne“ – šaukia jie.

Tačiau šiose iš pirmo žvilgsnio teisingose kalbose trūksta vieno esminio elemento. Jose pilna kvedarų, varanavičių, romanovų, sacharukų ir kitų spalvingų personažų. Tačiau jose nėra futbolo. Tai kaip čia dabar išeina? Kur dingo futbolas?

Štai čia ir yra visa esmė. O ji – paprasta kaip trys centai.

Penktadienio vakarą reikia eiti į stadioną, nes tos 90 minučių, kurias Lietuvos rinktinė praleis aikštėje neturi nieko bendro nei su kvedarais, nei su federacijomis ar kokiomis kitomis futbolo biurokratijomis. Neturi nieko bendro su skandalais, nepastatytais stadionais ir pagiežingais laikraščių straipsniais. Net su bilietų kainomis jos neturi nieko bendra. 

Tai yra 90 minučių švaraus futbolo. Nepriklausomai nuo to, kaip rungtynės pasibaigs. Pusantros valandos, kai gali išjungt tikrovę ir išgyvent dramą, kurią rinktinių rungtynės saviems gerbėjams dovanoja nuo pat futbolo atsiradimo laikų. Visame pasaulyje. Lietuvoje – taip pat.

Dar daugiau. Nesvarbu, kiek tokios rungtynės kainuoja, yra verta mokėti pinigus. Rinktinių rungtynės yra ypatingas nutikimas visuomenių gyvenime. Jos suteikia nuostabią progą bent 90 minučių pabūti ne savo komandos, o savo šalies gerbėju ir pasidžiaugti nuoširdžiu patriotizmu, neužterštu partinėmis rietenomis ir pasidalijimu į visokius –izmus išpažįstančias grupeles. Pusantros valandos, kai gali švariai jaustis esąs lietuvis ir nesirūpint dėl to, ką toks jausmas reiškia šiuolaikinių ideologijų voratinklyje.

Aš eisiu į stadioną kaip sykis dėl to, kad man nusibodo federacijos krečiamos nesąmonės. Nusibodo ryte laikraštyje rasti istoriją apie eilinį futbolo biurokratų ir jų pakalikų žygį. Futbolas žaidžiamas ne teismuose, kabinetuose ar laikraščių puslapiuose. Jis lošiamas aikštėje.

Rungtynes pradedantis teisėjo švilpukas išjungia visas nesąmones ir lieka tik futbolas. O ką apie rungtynes prisiminsim, priklauso net ne nuo rinktinės, o nuo mūsų pačių. Štai todėl ir kartoju gražiausią Europos čempionato akimirką, kai airiškos tribūnos pakeitė nieko ypatingo aikštėje neparodžiusią savo rinktinę.

29 Responses to “Apie tai, kodėl reikia neiti į rinktinės rungtynes”


 1. 1 pilietis 2012-09-06 08:40

  Labai motyvuojantis straipsnis, bet realiam gyvenime yra kitaip, paprasti žmonės turi mokėti mokesčius, išlaikyti šeimas ir laivų pinigų pramogoms lieka jau ir ne tiek daug, paskaičiuokim:
  Bilietas – 53 LT
  Kelionė (nuo 300 Marijampole iki 600 Klaipėda KM) vidurkis apie150 Lt
  jei važiuoji su kompanija sutaupysi ant kuro bet daugiau skirsi gaiviesiems gėrimams ir užkandžiams.

  tai skirti 200Lt vienos dienos pramogai eilinis pilietis tikrai neišgali, todėl ir žmonių stadione šiemet bus mažiau.

 2. 2 bebe 2012-09-06 09:10

  Reikia važiuoti su kompanija, ir įsidėti sumuštinių ir vandens butelį iš namų. Ar ne lygis?
  Tai nėra kasdienė pramoga – 5 namų susitikimai, ištęsti per 14 mėnesių. Paėmus kad ir tuos 200 LTL – iš viso 1000. Per tuos 14 mėnesių atsidedi kasdien po 2,5 LTL, ir reikiama suma susidaro.
  Gal reiktų kreiptis į “Pinigų kartą“? Neabejotinai Tapinas, kaip neabejingas futbolui, pakonsultuotų kaip reikia planuotis biudžetą.

 3. 3 Tadas 2012-09-06 09:49

  bebe, tu teisus. Bet vidutinis lietuvis žiūrovas tiek pinigų tikrai neskirs. Tik mes, LT futbolo ligoniai, galime taip mąstyti.

 4. 4 p.o.p. 2012-09-06 09:51

  nu blemba – iš tikro. juk yra kaip yra – bedarbiui iš provincijos iš tikro sunku būtų sukrapštyti reikiamą sumą rinktinės rungtynėms. tačiau lietuvoj juk ne visi bedarbiai. ir futbolą mėgstančių žmonių, kurie tokią sumą karts nuo karto gali ant stalo padėt lietuvoj tikrai yra pakankamai, kad tokį menką stadioną užpildytų.

  nenoriu teisint lff nustatytų kainų – jos didokos. tačiau nenoriu priimt ir pasiteisinimų. sakytų žmonės tiesiai šviesiai ir sąžiningai – nenoriu ar tingiu eit – man jau toks pasiteisinimas būtų geresnis. nes 50-200 litų palyginus su tuo, kiek tipinis lietuvis be jokio sąžinės graužimo išleidžia alkoholiui ar tabakui yra vienas juokas. faktas yra vienas – ne apie tūkstančius kalbam, todėl kas nors, tas tokią sumą tikrai suras.

  o kad lff, kurios prezidentas taip mėgsta girtis apie tai, kaip puikiai “jis suranda sponsorių vokietijoje“, prioritetas rinktinės rungtynėse yra benderiškas pelnas, o ne pilnas stadionas – čia jau kita kalba.

 5. 5 bronius 2012-09-06 10:54

  Ir darbą turiu, ir Vilniuje gyvenu, ir nerūkau, ir alkoholio per daug nevartoju, ir šiaip myliu Lietuvos futbolą, bet vistiek nesurandu tiek pinigų bilietui. Na, gal kitą kartą bus geresnė situacija – negaliu iš savo vaikų atimti..

 6. 6 carlos 2012-09-06 11:27

  man tai pati faktinė mūsu rinktinės lff kainodara yra pasityčiojimas iš eilinių žiūrovų ir nereikia čia bla/bla/bla 1)bilietai brangiausi iš visų komandų 2)bilietų kainos užkeltos po labai nesėkmingo ciklo 3)įtariu taip padaryta vien dėl to, kad tikimasi vilniuje daugiau žmonių ir stadionas mažesnis 4) užsidirbti iš savų sirgalių po tokių praliotų ir mažu mažiausiai žema p.s. įtariu su savo rinkodara gaus atvirkščia efektą būtų dvigubai daugiau žmonių už dvigubai mažesnę kainą, tai net ir finansiškai nieko jie neišloš…p.s.s. čia tik pas mus manau įmanoma toks variantas kai išpradžių bilietai neva brangs, o po to pamačius kad ne kas daros jie atpinga…p.s.s. šiaip jau eisiu į rungtynes bet dėjau aš ant mūsų federacijos ir jos marketingistų, per fucking savo loterijas kas dienines daugaiu jaučiu abonikų išdalino negu pardavė…

 7. 8 p.o.p. 2012-09-06 11:31

  chm, broniau – manau, žinant tave, kalba eina apie visiškai kitus dalykus. visų žmonių gyvenime būna momentų, kai turi rinktis – kaip tu čia dabar sakai – arba vaikams, arba į futbolą. va dėl tokių situacijų labiausiai ir pikta – nes dėl idiotiškų kainų nebus žmonių, kurie turėtų būti, galų gale – kurie nusipelnė būti.

  tačiau visa ši diskusija apie bilietų kainas, manau, turi kitą pusę – daugiausiai apie dideles kainas šaukia tie, kas tiesiog nenori, tingi, o gal net ir niekada neina į lietuviško futbolo stadionus – jiems tai yra tiesiog dar viena priežastis atsistoti į mūsų taip mėgstamą “kritikų“ poziciją.

 8. 9 p.o.p. 2012-09-06 11:32

  nu vienžo, gili tema:) Carlos, beje, taip pat yra visiškai teisus.

 9. 10 xxx 2012-09-06 11:36

  Po paraliais, siusk teksta i delfi pilieti ar 15 min ikrauk. O su bilietais deja nera kad atpiginsi dvigubai – ir dvibubai daugiau zmoniu bus. Kam svarbu tas ir po 50 eis, kam dzin ir uz 25 neatviliosi… dar labiau pigint jau pasityciojimas is rinktines…

  • 11 carlos 2012-09-06 12:39

   na kad ne kiek iš šaltinių girdėjau suprantu po dvigubo abonimentų pabrangimo būtent dvigubai ir sumažėjo ėjimas, paprastas dalykas nėra vien ultrafanatikai ir tie kuriems dzin yra didilė tarminė dalis, ir asmeniškai pažįstu ne vieną žmogų, kurie eidavo kiek galėdavo į visas rintinės rungtynes ir šią pirmą atranka neis ir net ne dėl to, kad jau taip nesugebėtų įpirkt, paprasčiausiai jaučiasi apipisinėjami…

  • 12 Justinas 2012-09-07 12:55

   neteisybė. Visą laiką su draugų kompanija pirkdavome abonementą už 150 lt., o dabar nei vienas nepirkom. Su šeimom vien mūsų nėra 17 žmonių

 10. 13 Varvalas 2012-09-06 11:38

  kainos ir lieka kainomis. Blogiau, kad net ir su bilietais ar abonementais nelabai bus vietos tribūnose. Tai slovakai negeri, tai UEFA senoviškai gyventi trukdo. Ar negalėtų tas Vokietijoje koja duris atidarinėjantis bachūras labdara gauti pora šlubų vokiečių tvarkai stadione įvesti? Dabar belieka Broniui imti kamerą ir filmuoti “Nacionalinius nacionalinio stadiono ypatumus“.

 11. 14 p.o.p. 2012-09-06 11:47

  jo, tai šitą problemą galima suvest į kelis paprastus punktus:

  PIRMA. Idiotiška ir realiu gyvenimu nepagrįsta LFF kainodara, kuri rodo, kad LFF tikslas yra iš rinktinės uždirbti pinigų, o ne turėti pilną stadioną ir prisidėti prie futbolo populiarinimo veiksmų, kuriuos šiais metais visai neblogai atlieka kai kurie klubai.

  ANTRA. Toji idiotiška kainodara užkerta kelią į stadioną žmonėms, kurie ten tikrai galėtų būti, o masinei publikai generuoja neigiamą foną (nes kritikai labai greitai pastebi kainodoros idiotizmą), kurio nekompensuoja šiaip jau visai neblogi pariniai veiksmai ir desperatiškas nemokamų bilietų dalijimas.

  TREČIA. Ir jau visai ironiškai nuskamba prašymas bilietus nusipirkusiems “būti geranoriškais“, kai yra pridaroma nesąmonių su ultrų tribūnomis.

 12. 15 vln 2012-09-06 12:28

  kad ir kiek bekainuotu bilietas i rungtynes as ten busiu,nes esu tikras Lietuvos gerbejas,ne internetinis:) normalios tos kainos palyginus Lichtensteine i maca mokejau 40 sveicarisku franku ir ka,nenubiedniejau!!! maciau gert reikia ir bus pinigu futbolui!!

  • 16 carlos 2012-09-06 12:53

   blin kai šaunuolis respectas, nors aš kažkaip lichtenšteine dvigubai berods mažiau mokėjau, aišku kam tos pilnos tribūnos, kam tie bedarbiai, kam tie tėvai kurie dabar galbūt vaikų negalės rinktinę pasiimt, nafik tie pensininkai, svarbu lff užsidirbs ir mega ultra fanatikus susirinks. p.s. lichtenšteinas pagal kai kuriuos skaičiavimus pirma vieta pasaulyje vienam žmogui pagal bvp…

 13. 17 vln 2012-09-06 12:31

  dar, jei esi bedarbis eik i krepsini,ten ir kainos mazesnes ir merginos graziai pasoka:) kas myli futbola ras tuos 53 litus bet kokiu atveju!!!!

 14. 18 to vln 2012-09-06 12:52

  pastaruosius tris ciklus pirkau abonentą šiemet neturėsiu.
  Priežastys:
  abonento kaina dviguba.
  Keliones kaina išaugo trigubai,
  rezultatai apgailėtini,
  du draugai su kuriais eidavau į varžybas taip pat nepirko abonentų.

  Meilė futbolui niekur nedingo, bet vien meile sotus nebūsi….

 15. 19 baneriukas 2012-09-06 15:53

  Federacijai reikėtų samdytis Poną Pop vyr. viešųjų ryšių specialistu – kažin ar įmanoma geresnę agitaciją padaryt net su visais idiotiškais sprendimais dėl kainodaros, sektorių ir pan.

 16. 21 p.o.p. 2012-09-06 18:47

  chm, nu čia tai kažkaip lavoniena dvokia. REO keliasi iš mirties patalo ir staiga tampa “LFF opozicija“. Bet iš žmonių, su anuo klubu reikalų turėjusių kažkaip sunku sudėlioti kokią nors šviežią alternatyvą dabartinei situacijai.

 17. 22 Varvalas 2012-09-06 19:37

  dvi pozicijos pešasi, o trečia laimės. Tiesa, visas pozicijas visais laikais vienija ir skiria jo didenybė p.i.n.i.g.a.i.

 18. 23 baneriukas 2012-09-06 20:13

  Einam į federaciją?

 19. 24 p.o.p. 2012-09-06 21:35

  Tai kad cia ir be ejimo greit viskas aisku pataps. Kadangi, panasu, UEFA pasiuntinius atsiunte savo vasalu sveikata patikrint,tai va dabar ir pamatysim koks yra tos organizacijos poziuris i savo pavaldinius. Juokas bus, kai UEFA sioje situacijoje nieko blogo ar keistino neatras:)

 20. 25 p.o.p. 2012-09-07 10:31

  šits pokalbis su Danilevičiumi visai neblogas:
  http://www.lzinios.lt/Sportas/Futbolas/Pabandom-is-naujo

  ypač dvi paskutinės pastraipos:

  – Per Lietuvos rinktinės rungtynes tribūnos būna pilnos tik atvykus elitinei rinktinei. Tuo metu per kitas rungtynes dažnai akis bado daugybė laisvų vietų. Kur slypi problema? Futbolo kultūros nebuvimas ar kitoks požiūris?

  – Esame krepšinio šalis. Nieko neturiu prieš krepšininkus, tačiau gaila, kad žmonės neateina palaikyti mūsų. Juk mes taip pat kovojame už trispalvę. Futbolo su krepšiniu priešinti taip pat nederėtų. Tie, kurie tai daro, nemyli Lietuvos. Nes ir mes, ir jie kovoja už tėvynę. Galbūt trūksta didelių laimėjimų? Deja, esame tokie, kokie esame, tačiau už rinktinę kovodami atiduodame visas jėgas ir norėtųsi didesnio žiūrovų palaikymo.

  – Ko norėtumėte palinkėti rinktinės aistruoliams?

  – Palaikykite rinktinę. Jūsų parama mums labai svarbi. Malonu žaisti, kai tribūnos būna pilnos. Noriu pakviesti visus penktadienį į stadioną ir sirgti už savo komandą, už Lietuvą.

 21. 26 Anonimas 2012-09-07 12:20

  Pasirodo p.o.p. ne tik lrytą skaito bet ir lžinias :)

 22. 27 Justinas 2012-09-07 12:50

  Kad rašai, kaip tas pats Sacharukas. Kaip gali nieko nereikšti bilieto kaina? Už vartų aš nenoriu, o normalioj vietoj man su šeima kainuotų 300 litų.

  Kad ir kaip mėgstu futbolą ir rinktinę, tiek leisti aš negaliu, taigi nereikia lia lia

 23. 28 p.o.p. 2012-09-07 13:07

  tai kad pas mus iš viso užtenka kokį vieną futbolinį portaliuką kas rytą atsiverst – vis tiek visi viską perpostina, perspaudina, percituoja ir t.t. tiesiog, manau, yra sąžiningiau dėt nuorodą į pirminį šaltinį, o ne į tarpinius variantus.

 24. 29 p.o.p. 2012-09-07 13:12

  Justinai – toks yra pasaulis. Viskas jame kainuoja – tokia ta sušikta tiesa. Ir ne visuomet turi pasirinkimo. Nesvarbu apie ką kalbam – apie futbolą, atostogas, automobilį ar pietus kavinėje. O tada jau pats žmogus sprendžia – kokie jo prioritetai ir ką jis gali sau leist, o ko ne. Turiu omeny, kad šioje situacijoje nėra nieko unikalaus ar specifiškai būdingo būtent šioms Lietuvos rinktinės rungtynėms.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 173 hits