Atstovas spaudai: interviu

Arūnas Reinikis ir Saulius Klevinskas 2009 metais po LFF taurės finalo. 

Visi kas vaikšto į Sūduvos rungtynes Marijampolėje žino, kas yra Arūnas Reinikis. Tačiau galbūt ne visi žinote, kad šis žmogus, kurio besišypsantis veidas ilgus metus būdavo tiesiog privalomas rungtynių elementas, jau kuris laikas savo postą Sūduvoje apleido. Kas, kaip ir kodėl – sužinosite žemiau esančiame tekste, kurį maloniai man pasiūlė Juozas Raškauskas iš Miesto laikraščio. Galbūt, kai kurie būsit jį skaitę popierinėje šio laikraščioje versijoje, o jei ne – tuomet galite tai padaryt čia. Atstovai spaudai interviu apie save duoda labai retai. Deja, dažniausiai tokiais atvejais kaip šis. Na o mums nieko kito nebelieka, kaip kuo nuoširdžiausiai padėkoti žmogui, tiek daug laiko ir jėgų atidavusiam mūsų komandai. 

>>>

10 metų „Sūduvoje“ ir krašto futbolo istorija

Juozas Raškauskas / Miesto laikraštis

Verslininkas, knygų leidėjas, kultūros mecenatas Arūnas Reinikis dešimtį metų buvo futbolo klubo „Sūduva“ atstovas spaudai. Neseniai jis pasitraukė iš šių daug laiko sąnaudų reikalaujančių visuomeninių pareigų. Dabar jas, jau už atlyginimą, eina du jauni žmonės, laimėję atitinkamą konkursą.

– Ką veiksite likęs be futbolo „virtuvės“? – pono Arūno klausė „Miesto laikraštis“.

– Noriu nuo jos pailsėti. Daugiau dėmesio galėsiu skirti savo verslui, tačiau nuo futbolo nesitrauksiu ir toliau palaikysiu „Sūduvą“. Vėliau pagalvosiu, kaip prisidėti prie futbolo populiarinimo Marijampolėje. Gal rašysiu į spaudą, o gal organizuosiu turnyrus, kaip kad šią vasarą surengtą Degučių seniūnijos čempionatą. Žinau viena – čia futbolo kraštas ir jis toks turi likti.

– Kaip pradėjote bendrauti su „Sūduvos“ komanda?

– Prieš dešimt metų tuometinis klubo direktorius Petras Ališauskas pakvietė mane tapti komandos rėmėju. Kadangi aš nuo vaikystės žaidžiau futbolą, neatsisakiau, kiek išgalėjau, padėjau.

Vėliau, kai futbolo lygos vadovybė nusprendė, kad kiekviename klube turi būti atstovas spaudai, man pasiūlė juo tapti. Sutikau ir dešimtmetį ėjau šias neatlygintinas pareigas.

Mano misija buvo skleisti informaciją apie komandą, jos laimėjimus, stengtis į stadioną pritraukti kuo daugiau žiūrovų. Tai ir dariau visomis įmanomomis priemonėmis: Marijampolės futbolo gerbėjai dar prisimena rungtynių programėles, plakatus, kalendorius ir t. t. Tačiau, mano nuomone, to buvo per mažai, nes, kaip minėjau, dirbau visuomeniniais pagrindais ir praktiškai vienas, neturėjau atitinkamų išteklių. Tikiuosi, jų turės nauji darbuotojai.  Linkiu jiems sėkmės.

– Galite palyginti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių futbolo klubų spaudos ar viešinimo tarnybų darbą.

– Lietuvoje jis profesionaliai atliekamas Panevėžio „Ekrano“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubuose, o kitų, išskyrus Gargždų „Bangą“, atitinkamoms tarnyboms dar reikia labai daug dirbti.

Vakarų Europos klubams padeda ilgametis įdirbis bei labai didelis futbolo populiarumas: ten žurnalistai ir sirgaliai gaudo visas žinias apie savo dievinamas komandas ar žaidėjus, nereikia žiniasklaidai siūlyti medžiagos apie ekipą, kaip kad dažnai būna Lietuvoje. Garsiuosiuose klubuose dirba didžiulės tarnybos, kuriose specialistai atsakingi už atitinkamas veiklos sritis: viešinimą, reklamą, rėmėjų pritraukimą ir  panašiai. Tad receptų lietuviai turi užtektinai, juos tik reikia taikyti.

– Ragavote ir futbolo komentatoriaus duonos…

– Kokia ji, sužinojau, kai Marijampolės televizija ėmė transliuoti  „Sūduvos“ rungtynes – iš pradžių įrašus, o po to tiesiogiai. Varžybas su kolega Kostu Kynu komentavome apie dvejus metus. Vėliau prasidėjo krizė ir viskas baigėsi.

Vertinti mano darbą gali Marijampolės televizijos žiūrovai, pats pasakysiu, kad stebėti rungtynes stadione ir palaikyti savo komandą yra viena, o komentuoti – visai kas kita. Prie mikrofono esi šiek tiek įsitempęs, nes reikia galvoti, kaip  taisyklingai kalbėti, panaudoti prieš susitikimą surinktą informaciją apie „Sūduvą“ ir varžovų komandą.

Rungtynes per televiziją stebėjo gerai futbolo „plonybes“ išmananti marijampoliečių publika – neteisingas žodis, komentaras, situacijos suvokimas jiems galėjo sukelti gardaus juoko, o komentatorius rizikavo būti „nurašytas“.

– Leidykla „Piko valanda“, kuriai vadovaujate, paruošė ir išleido Sūduvos krašto futbolo istoriją, kaip kilo ši idėja?

– Bendraujant su didžiausiu Lietuvos futbolo istorijos žinovu Gediminu Kalinausku. Jis jau turėjo didžiąją dalį medžiagos. Reikėjo surinkti kitą ir surizikuoti. Galų gale idėją pavertėme stora knyga, tai lyg ir svarbiausias  darbas bendradarbiaujant su „Sūduva“.  Smagu, kad jį pastebėjo ir futbolo sirgaliai, ir Lietuvos futbolo federacija, padėkojusi už šios sporto šakos  populiarinimą. Knygą taip pat rengiau  visuomeniniais pagrindais, bet sulaukęs padėkos supratau dirbęs ne veltui, padaręs kažką naudingo.

– Bendravote su visais „Sūduvos“ treneriais, pradedant Algimantu Gabriu ir baigiant Virginijumi Liubšiu, kokie jie spaudos atstovo akimis?

– Galiu tik dėkoti likimui, suvedusiam mane su šiais puikiais žmonėmis. Nė vienas jų nieko neslėpė, tik vieni į mano darbą žiūrėjo šiuolaikiškiau, kiti – konservatyviau, bet visi bendradarbiavo, suprato, kas yra kritika ir ko tikisi sirgaliai.

Reklama

10 Responses to “Atstovas spaudai: interviu”


 1. 1 rimvill 2012-09-13 08:38

  Ne į temą, bet vis liečia mūsų Sūduvą:
  (Pagal PENALTY.LT)
  Trupiniai nuo grandų stalo pasieks ir Lietuvą

  UEFA net 575 savo šalių narių klubams skyrė finansines išmokas. Pinigai išmokėti už sėkmingai surengtą šių metų Europos futbolo čempionatą bei už indėlį į nacionalinių rinktinių veiklą.

  Lėšos skirtos iš Lenkijoje ir Ukrainoje vykusių žemyno pirmenybių atnešto pelno ir jos paskaičiuotos atsižvelgiant į pastarųjų dviejų sezonų klubų indėlį į savo šalių nacionalinių rinktinių pasirodymą. Šiam tikslui UEFA viso skyrė 100 milijonų eurų. 40 mln. atiteko į atrankos rungtynes savo žaidėjus išleidusiems klubams, o 60 mln. pasidalijo tie, kurių atstovai dalyvavo Europos čempionate.

  Išmokų sulaukė ir trys Lietuvos komandos. Didžiausias kąsnis teko šalies čempionui Panevėžio “Ekranui” – 52411 eurų. Marijampolės “Sūduva” savo sąskaitą papildys 31447 eurų. Kur kas kuklesnė pinigų suma pasieks Alytaus “Dainavą”. Dzūkams atiteks 5241 euras.

  Lietuvių gauti pinigai yra tik lašas jūroje, palyginti su žemyno futbolo grandų gautomis lėšomis. Daugiausiai uždirbęs Miuncheno “Bayern” savo sąskaitą papildys daugiau nei 3 milijonais eurų. Madrido “Real” praturtės beveik 3 mln., o “Barcelona”, “Manchester City” bei Turino “Juventus” pasieks po kiek daugiau nei 2 mln.

 2. 2 p.o.p. 2012-09-13 09:10

  na čia tai dar klausimas, kieno biudžete šie pinigai didesnį procentą sudaro nuo bendros sumos – 30 000 eurų Sūduvos ar 3 000 000 eurų Realo biudžete:)

 3. 3 Ramunas 2012-09-13 12:47

  Galėtų jis tų rungtynių ir nebekomentuoti. Siaubas.kažkoks ten.

 4. 4 Juozas 2012-09-13 13:08

  dziaukis tik, kad buvo toks zmogus kuris komentuoja.

 5. 6 carlos 2012-09-13 14:52

  o už kokius čia nuopelnus tuos pingus skirstė…

 6. 7 Varvalas 2012-09-13 16:12

  iš pradžių pagalvojau, kad už prastą žaidimą Sūduva tiek susimokėjo europai

 7. 8 voleur 2012-09-13 22:46

  pasiilgau jau a lygos futbolo :) per ilgos tos pertraukos

 8. 9 Alfredas 2012-09-16 13:51

  Nu Reinikis keistas žmogus. :) Nedaug kam jis patiko, žaidėjai išvis jo niekada nemėgdavo. Komentuot irgi jam geriau neleisti, bet šiaip ačiū už indėlį ir gerai, kad pasitraukė, nes jaunimas dirba geriau.

 9. 10 p.o.p. 2012-09-17 09:15

  Na, tamsta, ir pasakėte!!!

  Žaidėjų meilė ar nemeilė čia apskritai ne prie ko – nors toks faktas ko gero tik dar kartą rodo profesionalumo stoką klubo viduje.

  O kas liečia jaunimą… Kur gi jūs tą gerumą matote? Ypač turint omeny, kad dirba jaunimas ir dar už tai pinigus gauna. Visiška stagnacija tas Sūduvos tinklapis – pirmiausia kalbant net ne apie pranešimų kiekį, o apie formalų jų stilių. O ir tas kiekis formalus – savaitę būna tuščia, o tada prisėdama ir iškart kokios trys naujienos sukraunamos. Jau nekalbant apie elementarios informacijos nevaldymą – pvz., apie rungtynių su Ekranu laiko pasikeitima pranešė LFF, tada Ekranas, tada šitas blogas ir tik tada atsibudo Sūduva.

  Sūduvos informacijos reikaluose buvo tik vienas normalesnis periodas – kai buvo nusamdytas žurnalistas Kasparavičius, o rungtynes karts nuo karto nupaveiksluodavo profesionalūs fotografai. Tais laikais iš tikro vertėdavo į svetainę užsukt.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama