Laukiam: Sūduva – Žalgiris

Ledesma tuoj muš įvartį LFF taurės rungtynėse. 

Šį sekmadienį – paskutinės padorios šio sezono rungtynės. Po to beliks tik išsiaiškinti ar Sūduva šiais metais yra pajėgi paimti bent taškelį iš Kruojos. Tiesa, lieka dar vienas toks nereikšmingas niuansas – kokia komanda kokius medalius šiais metais pasidės į spintą. Tad ramybė – apgaulinga. Kaip ir apgaulingos šnekos apie „tebesmunkantį“ čempionato lygį. Juk čempionatas juo įdomesnis, juo mažiau aiškių vietų jo pabaigoje. Ypač, kai kalbama apie pirmąsias vietas. Šiemet kaip sykis taip ir yra – dvi komandos galynėjasi dėl aukso, o dvi – dėl bronzos. Gaila, kad Šiauliai nevykusiai sezoną pradėjo – galėtų ir jie šioje šventėje sudalyvauti.

Ekrano ir Žalgirio padėtis labai įtempta. Komandas skiria trys taškai, tad jei jos laimės viską, kas lieka – čempioną nulems jų tarpusavio rungtynės. Deja, čia intriga gali išgaruoti labai greitai, nes Žalgiris su Ekranu loš jau kitame ture. Sūduva Kruoją lenkia kiek daugiau – penkiais taškais. Tačiau jei Sūduva sekmadienį praloštų Žalgiriui, padėtis taptų labai panaši – nuo paskutinio Sūduvos ir Kruojos susitikimo galėtų labai daug kas priklausyti. Tiesa, Kruojai dar teks lošti su Ekranu ir jei Ekranas savo reikalų iki to laiko išsprendęs nebus, tos paskutinio turo rungtynės gali būti labai įdomios.

Žodžiu, matematika paini. Tačiau įdomumas tame ir yra, kad viskas priklauso ne nuo kokių nors išorinių faktorių, o nuo pačių komandų. Nuo to, kaip jos atlaikys finišo įtampą ir kiek turės vidinės jėgos siekti pergalių.

O štai šiuo aspektu Sūduvos padėtis kelia labai daug abejonių. Tarp šių keturių komandų psichologiškai Sūduva atrodo prasčiausiai. Pasikeitus treneriams, komanda ėjo tik į minusą – jei neskaitytum kelių rungtynių iškart po trenerių pakeitimo. Darius Gvildys komandai nedavė nieko gero ir, panašu, kad Sūduva šiaip ne taip priekin stumiasi tik dėl to, kad optimalią formą įgavo Rafaelis Ledesma, kuris neretai ir lemia paskutinius judesius, komandą nuvedančius iki įvarčio. Gaila, kad Ledesma nėra supermenas ir to paties nepadaro gynyboje.

Komanda tiesiog nevažiuoja. Visi jau žinome ryškiausią šio sezono Sūduvos bruožą – praleistus įvarčius ir vėjais paleistus taškus pačiose rungtynių pabaigose. Sūduva tiesiog neištempia 90 minučių – žaisti baigia 10-15 minučių anksčiau. Iš pradžių buvo galvota, kad tai lemia žaidėjų trūkumas ir iš to plaukiantis fizinis nuovargis. Bent jau Sūduvos treneriai lyg ir bandė vesti link tokio paaiškinimo. Tačiau dabar žaidėjų komandoje pakanka, o rungtynių stilius išlieka toks pats.

Net 13 iš 33 A lygoje praleistų įvarčių Sūduva praleido per paskutines 10 rungtynių minučių! Tai juk yra beveik pusė visų praleistų įvarčių! O paskutinės rungtynės su Žalgiriu, Ekranu ir Šiauliais nesuteikia nė mažiausios vilties, kad Sūduvai šią bėdą pavyko bent kiek sumažinti. Taip, su Šiauliais komanda apskritai lošė nykiai, tačiau su abiem lyderiais beviltiškai nesugebėjo išsaugoti to gėrio, kurį sukūrė rungtynių metu.

Taigi, viena, ko naujasis Sūduvos treneris nesugebėjo padaryt – tai pažadinti komandos iš letargo miego ir suteikti jai psichologinio pasitikėjimo bei jėgos. Kol kas Darius Gvildys labiausiai pasižymėjo tik mažai kam suprantamais sudėties kaitaliojimo eksperimentais.  Juk net ir jo bandymas „duoti poilsio“ kai kuriems pagrindo žaidėjams rungtynėse su Tauru nedavo jokio rezultato – sekančiose rungtynėse su Šiauliais Sūduva neatrodė nei pailsėjusi, nei pilna energijos. Man yra labai sunku suprasti, ką Darius Gvildys bando iš šios komandos nulipdyti. Koks jo planas? Tikslas lyg ir turėtų būti išsaugot komandai bronzos medalius, tačiau jau dabar susidaro įspūdis, kad lengviau tai padaryti būtų buvę apskritai nieko nekeičiant.

Tokios tokelės. O esmė ta, kad visos šnekos apie „nerimą“ yra mažumą iš piršto laužtos. Nėra to nerimo. Sūduva šiame sezone mus įpratino prie visko. Kažin ar dar galėtų kuo mus nustebinti – nebent pralaimėdama kokiai Dainavai ar Atlantui. Spėju, mažai kas tikisi, kad Sūduva sekmadienį laimės. Įtariu, kad žiūrovų bus klasikinis pastarajam metui skaičius – kokie 500. Atsiprašau, 600, nes koks šimtas vis viena iš Vilniaus atvažiuos. O gal komanda vis tik supyks ir įrodys, kad visos šios šnekos yra netiesa? Supyks ir išspręs savo medalių klausimus jau sekmadienį.

19 Responses to “Laukiam: Sūduva – Žalgiris”


 1. 1 carlos 2012-09-28 10:16

  kad ir kaip norėtus, kad būtum teisus, bet nesi, mus nuo ekrano skiria 4 taškai, taigi tarpusavio rungtynės nebūtinai bus lemiamos.

 2. 2 Ramunas 2012-09-28 10:19

  Ekranas 4 taškais laimi, ne trim.

 3. 3 voleur 2012-09-28 10:50

  na manes nenustebins jeigu ir su atlantu sužais lygiom ar netgi praloš

 4. 4 p.o.p. 2012-09-28 11:16

  jo, biš matematika susipainiojo:)

 5. 5 Remis 2012-09-28 12:15

  O bus taip – Sūduvai bronzą ant padėklo atneš Banga su Atlantu :)

 6. 6 Remis 2012-09-28 12:23

  Ir dar. Gero futbolo dar galima gauti per LFF taurės aštuntfinalį ir ketvirtfinalį. Nebent, aišku, teks klajoti po Lietuvą :)

 7. 7 p.o.p. 2012-09-28 13:31

  matai, iš tikro geras futbolas Sūduvos kaime vyksta tuomet, kai Sūduva lošia su Ekranu ar Žalgiriu. Kitais atvejais jis irgi gali būti neblogas, tačiau tokio nervo žaidžiant su kitom komandom nepasitaiko.

 8. 8 kitas Juozas 2012-09-28 14:36

  POP-aš pavyzdžiui esu tarp tų tikinčių sūduvos pergale. Na nežinau, labai jau šį sezoną esi neigiamas, iš įrašų atrodo, kad tu tiesiog Lietuvos (A lygos) futbolo sirgalius daraisi, o ne konkrečiai Sūduvos.

 9. 9 Varvalas 2012-09-28 15:34

  jei rungtynės truktų 80 minučių, tai net aš drįsčiau pasvajoti apie Sūduvos pergalę … Nors neturiu jokių argumentų Sūduvos naudai. Jokių.

 10. 10 Remis 2012-09-28 15:34

  p.o.p., tai ir sakau: aštuntfinalyje Žalgiris, ketvirtfinalyje Ekranas. visi likę 13 klubų tiesiog plotų po tokių burtų :)

 11. 11 Anonimas 2012-09-28 15:58

  Klysti Juozai, tiesiog ilgi metai nepateisintų lūkesčių daro savo. O kuo domisi p.o.p., jo reikalas kaip ir kiekvieno kito.

 12. 12 p.o.p. 2012-09-28 16:04

  jo, čia tai bent būtų:) amžiaus aštuntfinalis ir amžiaus ketvirtfinalis:)

  Juozai – sutinku su tamstos pastebėjimu, bet norėčiau pasiginčyti. Viena, Sūduvos pergale visada tikiu. Tačiau yra du dalykai – viena, fano tikėjimas, antra – analizuojančio racionalus argumentai. Tiesiog nebegali juk kaskart rašyt apie tą patį tikėjimą, kuris tiesiog yra – kitu atveju net nelabai įsivaizduoju, kaip komandą sekti ir palaikyti būtų įmanoma. Todėl ir bandau analizuot – o kai tai darai šiemet, labai nelengva pamatyt Sūduvos žaidime pozityvių dalykų. Beje, juk džiūgavau po Sūduvos lygiųjų su Žalgiriu ir Ekranu, nes komanda iš tikro atrodo puikiai. Puikiai – tas 80 klasikinių minučių.

  O kad nuo Sūduvos reikalų pastaruoju metu mažumą buvo nukrypta – tai čia pats gyvenimas nukreipė. Čempionate buvo pertrauka, per kurią nutiko galybė radikalių dalykų – būtent lietuviško futbolo reikaluose. Sutik, juk ne kasdien LFF prezidentą teismas klibina. Taip ir gavosi, kad raštų, skirtų Lietuvos futbolui apskritai procentas tapo paskutiniu metu gerokai didesnis, nei raštų, skirtų Sūduvai. Tačiau tai yra tik laikinas efektas, išprovokuotas gyvenimo, o ne mano požiūrio pasikeitimo.

  Juolab, kad ir tarpsezoniui rengiu šiokį tokį siurprizėlį būtent Sūduvos gerbėjams – tik kad tas siurprizėlis nutiktų, reikia labai nemažai tylomis pasikrapštyt:)

 13. 13 rimvill 2012-09-28 18:11

  Duodu 100% kad Sūduva paskutiniame ture laimės prieš REO :)

 14. 14 Kuzma SS 2012-09-28 19:31

  Pop, neskaičiau šiemetinių A lygos nuostatų, bet man regis (remiantis paskutinių >10 metų tvarka) kad jei čempionato pabaigoje Žalgirio ir Ekrano taškai, tai niekas nežiūrės nei tarpusavio rezultatų, nei įvarčių santykio. Tiesiog bus padarytas papildomas mačas dėl pirmos vietos. Tai aišku nedaug keičia toms abiems komandoms, o tuo labiau Sūduvai. Bet faktas kad sekmadienį bus karšta, abejonių nekelia.

  • 15 Kuzma SS 2012-09-28 19:34

   Patikslinimas: jei Žalgiris ir Ekranas turės po lygiai taškų

 15. 16 p.o.p. 2012-09-28 20:45

  O geras – sita buvau pamirses – butu visai simboliska siais metais tokias rungtynes turet:) cia mums, aisku, butu smagu, anu komandu fanams gal ir nelabai:)

 16. 17 UCCM 2012-09-28 22:21

  Man irgi būtų smagu. Tik kad Ekranas nesutinka ir yra nutolęs per šviesmetį.

 17. 18 UCCM 2012-09-28 22:26

  Šita tvarka, beje, ne 10 metų, o dar nuo sovietmečio likusi. Dirma kai išsivertė SSSR čempionato nuostatus, tai juose peržaidimo punktas buvo.

 18. 19 rolas73 2012-09-30 19:56

  sveiki
  tai kiek gi pietu 4 buduliu isiverzusiu siandien i aikste buvo isvezta i
  policija ? 0?
  tai uz ka mes mokam mokescius?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits