Yra kaip yra.

Štai ir dar viena Lietuvos futbolo rinktinės sesija užbaigta. Paskutinė šiais metais. Rezultatai, kaip ir pirmuoju atveju, prastoki. Žaidimas – taip pat toli gražu nepritrenkiantis. Kitaip nei kai kurių Lietuvos rinktinės priešininkų. Ir kitaip nei kai kurių Lietuvos futbolo federacijos veikėjų, kurie dėl savo bukumo manė, kad Lietuvai dievas pagaliau suteikė šansą patekti į pasaulio čempionatą. Mat nepasidomėjo, kokį futbolą šiais laikais lošia slovakai ar bosniai.

Klasikiniu būdu ašarų lieti nėra prasmės. Nes nėra prasmės lieti ašarų dėl objektyvių ir nepakeičiamų dalykų. Kaip, pavyzdžiui, tik kvailys gali liūdėti dėl to, kad atėjo ruduo. Lyg būtų to nežinojęs.

Lietuvos rinktinė sužaidė prastai, tačiau su entuziazmu. Futbolininkų negali pulti dėl to, kad nesistengė, nebandė, buvo abejingi. Taip pat ir trenerio negali kaltinti dėl to, kad nemėgino rasti būdų, kaip pasipriešinti komandoms, kurios, kaip paaiškėjo, pora kilometrų Lietuvą paliko už nugaros. Nors ne visuomet taip buvo.

Galvoju, kad yra dvi pagrindinės priežastys, kurios lėmė šiandieninę Lietuvos futbolo rinktinės (o ir lietuviško futbolo apskritai) išvaizdą.

Viena, pas mus tiesiog nebeliko žaidėjų. Po Skerlos, Danilevičiaus, Šembero kartos (nekalbant apie Skarbaliaus ar Žutauto kartą) Lietuvoje tiesiog nebeliko talentingų arba tinkamai šiuolaikiniam futbolui pasirengusių futbolininkų. Spėju, kad jei paimtume Lietuvos rinktinę prieš kokius penkerius metus, retas kuris šiandieninės komandos žaidėjas patektų į startinę sudėtį. Tai nėra akmuo į futbolininkų daržą – tiesiog jie atstovauja tam tikrą lietuviško futbolo etapą ir patys labai mažai ką čia begali pakeisti.

Antra, lietuviška futbolo koncepcija totaliai nusuko į šoną nuo tos krypties, kurie evoliucionuoja šiuolaikinis futbolas. Žinovai gali mane pataisyti (nes visažinis nesu), tačiau mano manymu šiandieniniame futbole esminiai yra du elementai – greitis ir taktika. Na ir kamuolio kontrolė (possession), kaip pasakytų Ispanijos rinktinės gerbėjai. Tačiau toji kontrolė iš esmės plaukia iš pirmųjų dviejų elementų – greičio ir taktikos.

Labai svarbu, kad žaidėjai būtų greiti – tiek kojomis, tiek smegenimis. Taip pat labai svarbu, kad jie būtų išėję aukščiausio lygio taktinio parengimo universitetą. Turiu omeny ne kažkokias ypatingas teorijos pamokas, o teorijos ir praktikos junginį. O tai šiandien, deja, įmanoma tik didžiosios futbolo lygose. Ne Lietuvoje, Škotijoje ar Lenkijoje. Štai kodėl neapleidžia keistas jausmas, kad šiuolaikinės rinktinės pajėgumas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek joje yra žaidėjų, dirbančių didžiųjų lygų klubuose.

Ir kas mums belieka? Nesinervinti, palaikyti mūsų klubus bei rinktinę ir kantriai laukti. Nes Lietuvos futbolas ir vėl turi viską pradėti nuo nulio. Šiandien Lietuvos rinktinė ko gero atsidūrė priešpaskutinėje Europos komandų grupėje. Už mūsų teliko liuksemburgai, lichtenšteinai ir maltos. Kitaip tariant – kone mėgėjų komandos. Kurias vis viena dar reikia pasistengt nugalėt.

Tuo tarpu didžiųjų futbolo šalių futbolo specai piktinasi, kad jų milijonierių prikimštoms superkomandoms tenka lošti su mokytojais ir žvejais. Jie sako, kad visos šios komandėlės turėtų praeiti papildomą atranką, kad patektų į tikrąją atranką. Futbolo biurokratai kažin ar tokiam požiūriui pritars – turint omeny, kad jie rimtu veidu svarsto Gibraltaro priėmimą į UEFA.

Gal ir gerai. Nes kantriai laukti savo dienos lošiant su maltomis ir andoromis būtų nykoka. O laukti teks kokius 3-5 metus, kol užaugs tie nepilnamečiai, kurie šiandien turi sutartis su rimtais Italijos, Anglijos ar Vokietijos klubais. Štai tuomet padorus futbolas gal sugrįš ir į lietuviškus stadionus.

15 Responses to “Yra kaip yra.”


 1. 1 Kuzma SS 2012-10-17 09:14

  Rinktinėje šiuo momentu matau tik vieną teigiamą dalyką: komanda bent jau bandė kovot, bandė mušt, t.y. bandė ne “saugot teigiamą rezultatą 0:0“, o vis tik kažką kūrė. Gaila, kad tiesiog nesugebam užbaigt. Ne mūsų lygiui, bet bent jau judama perspektyvos link

 2. 2 suvalk. 2012-10-17 10:01

  Ech Boria Boria… galejo vyrukas karjeros įvartį ymušt, bet neišmoko, matyt, sūduvėlėj į svetimus vartus žiūret :)

  • 3 hmm 2012-10-17 10:45

   Taip, taktinis paruosimas didziausia beda :) teko zaisti su ispanais megejais, pamatytumet kaip juda aiksteleje, taip net A lygoj pas mus nejuda be kamuolio :) O ten tik megejai, net fules nelanke tiesiog zaide kieme vis

 3. 4 p.o.p. 2012-10-17 10:43

  kad kovojo – smagu. Deja, jėgų pakako pusvalandžiui. Žiūrėdamas į rinktinę vakar galvojau, kad ko gero keliems ateinantiems metams neliks nieko kito, kaip grįžti prie tų laikų, kai dažniausiai rungtynės baigdavosi rezultatu 0:0. Tai yra, kai visos pastangos buvo skiriamos gynybai, o apie puolimą nieks negalvojo. kitaip tariant – lichtenšteinų taktika: ginamės ir jei likimas leis surengiam vieną kitą kontrą. Nes lošti normalų futbolą su stipresnėm komandom neužtenka nei sugebėjimų, nei pasirengimo.

  pirmose rungtynėse su slovakais man rodėsi, kad vengras bando išlaužti panašų formatą – skirtumas tik tas, kad kontratakuojantį puolimą jis labiau akcentavo nei ankstesnieji lietuvių treneriai. tačiau bėda tame, kad totaliai neužtenka pajėgumų gynyboje – juk praktiškai visus įvarčius lietuviai praleido po žiaurių klaidų. juk žiauru kai trys bosniai prieš vieną karčemarską išeina. kažkaip nelabai matosi kitų galimybių nei kesmino mėgstamas “autobusas“

 4. 5 p.o.p. 2012-10-17 10:52

  o kas dėl borovskio situacijos, tai nepulčiau jau taip jo ten peikti. jei tokioje padėtyje būtų tiksliu ir stipriu smūgiu garsėjantis žaidėjas, gal ir natūralu būtų tikėtis būtent smūgio. borovskis mėgino atlikt teisingą perdavimą laisvam kolegai. tad man liūdniau yra dėl to, kad perdavimo atlikt nepavyko – tą krašto gynėjas tikrai turėtų sugebėt atlikt.

  situacija buvo panaši į pirmą sūduvos įvartį ekranui paskutinėse rungtynėse, kai chvedukui tokio tipo perdavimą pavyko padaryt. nes jei borovskis kamuolį būtų prakišęs, kolega būtų praktiškai prieš tuščius vartus atsiduręs.

  borovskio kalba apie šitą reikaliuką:
  http://futbolo.tv/video/110-lff-video/nacionaline-rinktine/interviu/1136-vborovskij-turejau-smugiuoti-i-vartus

 5. 6 carlos 2012-10-17 16:30

  na nžn, kokia taktika galėjo pagelbėti, nuo tokių elementarių įvarčių, kurie savo ruožtu, ne dėl kažkokios ypatingos bosnijos taktikos ir atsirado. Šiaip progų išnaudojimas ir pavojingų atakų pavertimas progomis, va tuo mas ir skiriamės, kaip kolega išsireiškė 3d mąstymo nerasta. Kas dar krito į aksi, tai gana smarkiai pralaimėta ant fizikos, gi čia kažkokių technikų ir taktikų varžovui apibėgt nereikia, bet kad toks jausmas jog mūsų puoėljai už bosnių gynėjus lėtesni. o prieš kokius 5 metus rinktinė žvaigždžių nuo dangaus taipogi nerinko, žiūrint į u-21 ar u-19 rezus ko tais ir ateityje to nesimato.

 6. 7 Kuzma SS 2012-10-17 17:03

  Tai vat, kad kol kas mažiausiai keturiems ateinantiems Euro ir pasaulio čempo ciklams nesimato pamainos. O ir ar toliau bus, dar neaišku, nes vis dar nėra žinoma apie kokį nors itin laisvai su kamuoliu besielgiantį vaiką-lietuvaitį. O ir reikalingų tam talentui atskleisti sąlygų nėra. Nebent netyčia koks nors britų/airių/ispanų treneris atras kokį nors potencialų Lietuvos emigrantų sūnų…
  Ai, per daug pesimizmo. Geriau auginkime savo vaikus tinkamai, gal bent jie gyvenime kažko pasieks futbole :)

 7. 8 p.o.p. 2012-10-17 17:09

  bičiuliai – taigi ir kalbėjau apie tuos jauniklius, kurie jau dabar treniruojasi vokietijose ir italijose. jie ten išvažiavo dar negavę (arba gavę labai mažai) lietuviškos futbolo “mokyklos“. tai jeigu jie prasimuš – tai turėtų nutikti po poros metų, nes juk normaliame pasaulyje 20 metų vaikiai jau lošia pagrinde, o ne kaip pas mus būna “jauni perspektyvūs dubleriai“ iki 25 metų amžiaus.

  o kad mūsiškius varžovai savo aikštės matymu, taktiniu pasirengimu ir sprendimų priėmimo greičiu lenkia keliom galaktikom matėsi lošiant tiek su slovakais, tiek su graikais ar bosniais. tiesiog buvo pilna situacijų, kai mūsiškiai paprasčiausiai neskaitydavo priešininko veiksmų – iš esmės iš to ir įvarčiai krisdavo. dėl to ir atsidurdavo trys bosniai prieš vieną karčemarską.

 8. 9 UCCM 2012-10-18 23:36

  Aš visada liūdžiu, kad atėjo ruduo. Ir kad Lietuva nepateko į Europos ar pasaulio čempionatą. O dar labiau, kai Lietuvos grupėje stipriausia komanda būna ne Italija, Prancūzija ar Ispanija, o Bosnija….
  Ir dar – LFF kaip tik ir nesvajojo, kad Lietuva kur nors pateks. Todėl ir davė Csabai laisvę žaist šį etapą – kaip nori, rezultati nesvarbu. Ir dėl to aš ant LFF pykstu.
  Toks štai yra kvailio ir niurzglių skirtumas…

 9. 10 UCCM 2012-10-18 23:41

  Ir dar. Aš jau mačiau du neįtikėtinus stebuklus. Lietuvos Nepriklausomybės atgavimą 1990 ir Žalgirio išlikimą 2008-2010. Kodėl nesitikėt trečio – Lietuvos pasaulio čempionate? Ir kodėl to nesitikėt dabar?

 10. 11 voleur 2012-10-19 08:48

  Man tai pikta klausyt tokių nesamonių apie tą antrą vietą, ar kada nors žaidimu įrodė kad gali kovot bent dėl 3 vietos? ne, mes pajėgūs kovoti dėl vietos nebent jeigu grupė būtų sudaryta iš san marino, maltos, liuks.,licht., na ir islandijos, tuomet manau užimtume antrą vietą.

 11. 12 UCCM 2012-10-19 15:21

  Man irgi piktą. Todėl prieš šį sezoną kalbėjau apie pirmą vietą…

 12. 13 Varvalas 2012-10-19 15:29

  Šiaip jau už vien nuolatinius žadėjimus užimti antrąją vietą, UEFA privalo išimties tvarka pripažinti Lietuvos futbolo rinktinę “garbės antrąja“. Priešingu atveju – kokius tris kartus susideginsiu prie nacionalinio stadiono (jei kas parodys jo vietą).

 13. 15 UCCM 2012-10-20 00:40

  O man šis įrašas nepatiko. Kapituliantiškas.

  Varvalui: bėda tame, kad ji žada tada, kai jos grupėje ir italai ir prancūzai. O kai vietoj jų atsiranda graikai su bosniais, nutaria palaukt kito etapo, o dabar treneriui leisti sužaisti bile kaip, be jokios atsakomybės.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits