Laukiam: Sūduva – Banga

Zvimbdamas prašmatniu autobusu (su internetu, personaliniu teliku kiekvienam keleiviui ir t.t.) kažkur tarp Rygos ir Vilniaus, mėginu išjungt pragarišką darbo savaitę ir sugrįžt prie lietuviško futbolo reikalų. Deja, sugrįžimas bus tik virtualus, nes iki Marijampolės stadiono jokiais būdais nespėčiau. Iš dalies gelbės autobuso internetas, leisiąs pirmą rungtynių kėlinį gyvai pažiūrėt. Tokios tokelės.

Žalgiris – pirmas, Kruoja – trečia. Toks vaizdelis A lygos lentelėje laikysis bent iki sekmadienio vakaro. Savaime suprantama – minėtos komandos mielai šį išsidėstymą regėtų ir po čempionato finišo. Tačiau, kaip dažnai nutinka – viskas priklauso ne tik nuo Kruojos ar Žalgirio žaidimo, bet ir nuo to, kiek taškų rinks artimiausi konkurentai.

Sūduva panašiose situacijose yra buvusi ir anksčiau. 2005 metais po ilgos pergalės bronzos medalius laimėjusi Sūduva Vėtrą aplenkė tik dviem taškai, o medalių likimas sprendėsi paskutiniame ture. Tą kartą Sūduvai pakako lygiųjų, tačiau ji laimėjo ir niekam nebereikėjo skaičiuoti pergalių, įvarčių ir kitų dalykų. 2006 metais tarp ketvirtą vietą užėmusio Žalgirio, penktą – Sūduvos ir šeštą – Atlanto tebuvo tik po vieno taško skirtumą. Kitame sezone Sūduva dviem taškais aplenkė Ekraną ir laimėjo bronzos medalius. 2008 Sūduvą iš trečios vietos išstūmė tiek pat taškų surinkusi Vėtra. O va 2010 Sūduva atliko tą pačią operaciją Žalgiriui – surinko tiem pat taškų, tačiau laimėjo geresnės statistikos rungtyje.

Šiandienos žaidimas su Banga dar nėra lemiamas. Tačiau jei Sūduva planuoja trečios vietos reikalus spręsti paskutinėse šio sezono rungtynėse (su kuo kitu jei ne su Kruoja), privalo imti po tris taškus tiek šiandien su Banga, tiek kitą savaitgalį su Atlantu. Nes Kruoja, panašu, taškų barstyti nėra nusiteikusi. Aišku ir tai, kad Kruojai yra šiek tiek lengviau. Visada lengviau vytis ir siekti aukštumų, kuriose komanda dar niekada nebuvo, nei saugoti eilinius bronzos medalius. Tačiau, žmonės kalba, Bangai dar sunkiau – šiame sezone ji jau niekuo savo reikalų nei pagerinti, nei pabloginti negali. Komandos treneris skundėsi, kad Bangai trūksta motyvacijos. Tik kažin ar tuo galime guostis. Lošiant su Sūduva visiems tos motyvacijos pakanka, o kadangi pastaraisiais metais pati Sūduva dažnai silpnesnio priešininko dorai neįvertina, tai išpešti taškų iš Marijampolės komandos visada yra daugiau galimybių nei tą patį padaryt su Ekranu ar Žalgiriu.

Šiandien labai svarbi bus rungtynių pradžia. Sakyčiau, kad Bangos motyvacija tiesiogiai gali priklausyti nuo to, kas dėsis per pirmą pusvalandį. Jei Sūduvai pavyktų įmušti greitą įvartį, Bangos entuziazmas priešintis gali tuo ir pasibaigt. Tokia ta psichologija – silpnesnės komandos dažnai lošia žymiai geriau tol, kol nepraleidžia pirmo įvarčio. O po jo reikalai dažnai tampa nebekontroliuojami. Čia ir lietuvių rungtynes su bosniais galima prisimint. Tad Sūduvai reikia kuo greičiau mušti bankę, kitaip pergalės siekimas gali būti labai klampus ir vargingas.

Tiek žinių kol kas. Man belieka jums dar kartą primint, kad vis dar renku balsus už geriausią šio sezono Sūduvos žaidėją. Vis dar renku, tačiau laiko jau visai nedaug – pora savaitėlių.

9 Responses to “Laukiam: Sūduva – Banga”


 1. 1 Remis 2012-10-21 14:22

  Šiandien Bangos sudėtyje bus žmonės su motyvacija. Tiesa, kai kuriems tai gali būti debiutas A lygoje :)

 2. 2 p.o.p. 2012-10-21 15:01

  Ar kalbi apie prizus uz atimtus is suduvos taskus? :)

 3. 3 Remis 2012-10-21 15:13

  Kalbu apie tai, kas parašyta Bangos interneto puslapyje :) Bangos prioritetas yra taurės rungtynės su Šiauliais. O dabar net šeši pagrindinės sudėties žaidėjai yra ant diskvalifikacijos ribos. Tie, kurie išeis, turės labai gerą galimybę parodyti, kad taip pat verti pagrindinės sudėties :)

 4. 4 Gintaras 2012-10-21 17:59

  Pergale 3-0 graziai atrodo, bet vieno zaidejo tai ilgai nesinori matyt pagrinde

 5. 5 hmm 2012-10-21 18:27

  Urbsys kaip Toresas :)) Daugiau keikesi nei futbola zaidzia, nors buvo kovingu atkarpu, taciau ataku isbaigimas nekazkoks…

 6. 6 Gintaras 2012-10-21 18:30

  Suprasciau, jei butu itampa rungtynese, butinai reikia ivarcio ar dar kazkas, o cia tiek metu zaidziant is puses metro sugebet perkelt per vartus …………………

 7. 7 p.o.p. 2012-10-21 19:05

  Na taip – shis sezonas – tikrai ne Urbsio. Taciau tai yra labiau zaidejo, nei komandos reikalas. Man labiau patinka kad siuo metu komanda atrodo daugiau maziau subalansuota. Pridejus dar koki patyrusi vidurio gyneja ir pikta puoleja visai pusetina komanda gautusi (turint omeny kad stipriu centro saugu lietuviu komandos neiperka). O ir dubleriai pamazu i pagrinda lipa – linksmasis Kesminas Urbai jau vieta Lietuvos rinktinej uzprognozavo:)

 8. 8 Anonimas 2012-10-21 19:52

  Kiselevskis užtikrintai sulošė ir vaizdo negadino, dubleriu neina vadint pagal žaidimą :) Kas dėl puolėjų tai prie Eliošiaus kokį nors Lukjanovo stiliaus žaidėją prigriebt ir Breivę integruot. O valdžia tikiuos leis atsisveikint su veteranais jiems paplojant, jei netyčia nuspręs baigt karjerą…

 9. 9 Varvalas 2012-10-21 20:13

  juokingiausia, kad tų saugų Sūduvoje yra ne mažiau dešimties (su mažiau ar daugiau aikštėje pasirodančiais dubleriais), bet treneriai niekaip neapsieina be Urbšio. Gal čia jam tokia bausmė skiriama?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits