33: SŪDUVA 3:0 BANGA

Praleidau pro ausis ir akis Bangos požiūrį į šias rungtynes, todėl naiviai tikėjausi padorios kovos. Tačiau moderniojo, kapitalistinio futbolo daigai jau suleidę šaknis ir Marijos žemėje. Komandos skaičiuoja, planuoja, elgiasi racionaliai bei praktiškai. Todėl ir nutinka tokie beviltiški ir visiškai beprasmiški žaidimai, koks šį sekmadienį buvo Marijampolėje.

Bangai svarbesnės yra šios savaitės rungtynės LFF taurėje, o A lygoje Gargždų komandai liko tik formaliai damušt čempionatą. O kad praktiški tikslai yra svarbesni už garbę ar kokį nors ten sportinį principą – tai Banga aikštėn prileido nepilnamečių (ką ne kartą akcentavo per teliką rungtynes komentavęs Kesminas) ir pusę pagrindinės komandos paliko namuose. Banga nebuvo verta pralaimėti rezultatu 3:0. Už tokį požiūrį į futbolą, ji buvo verta pralaimėti 10:0. Gaila, bet Sūduva, kuri visą šį sezoną lošia be ypatingo užsidegimo, mielai priėmė priešininko pasiūlytas žaidimo taisykles ir šias treniruotės pobūdžio rungtynes taip pat sulošė puse kojos.

Klausimas yra tik vienas. Ką su tokiom rungtynėm daryti žiūrovams, einantiems į stadioną? Tiesa, jų šį sekmadienį į Marijampolės stadioną susirinko kaip niekad mažai. Oficiali statistika sako, kad žmonių buvo 600 ir Sūduvai tai yra tiesiog gėdingas skaičius. Ko gero teisingiausia būtų buvę šias rungtynes daryti nemokamomis (kad ir kaip tai būtų pavojinga – juk Sūduvai nemokamos rungtynės dažniausiai susiklosto nekaip). O jei jau bilietai buvo dalinti, komandai derėjo mušti bent 5-6 įvarčius. Čia panašiai kaip tose įsimintinose rungtynėse su Atlantu, kai Sūduva į Klaipėdos futbolo legendos saugomus vartus sukalė visus 13 įvarčių. Tą kartą taip pat viskas buvo aišku dar prieš rungtynes, tačiau rekordinis įvarčių kiekis atpirko sportinio principo nebuvimą (turiu omeny tai, kad laimėtojas buvo aiškus iš anksto).

Nesiruošiu skaityti moralų ir kaltint Bangos. Šios komandos sprendimas aikštėn leist antrą sudėtį yra visiškai pagrįstas. Kai kurie Bangos žaidėjai netgi sukėlė rungtynių komentatoriaus begalinį džiaugsmą. Tik džiaugtis labai nėra kuo – draugiškos rungtynės yra draugiškos rungtynės. Jos nėra tikros. Bangos jaunimas gavo pusėtiną treniruotę ir tiek. Gal vertėjo apskritai į Marijampolę Bangai nevažiuot? Spėju, bauda už tai būtų mažesnė nei išlaidos rungtynėms.

Ok. Yra kaip yra. Kaip sykis dėl to apie Sūduvą nėra ką labai pasakyti. Komanda žaidė pusėtinai, pernelyg neįsitempusi. Kaip visada džiugino Ledesma, kaip visada gerai atrodė Valskis ir jau kelintas rungtynes iš eilės blizgėjo Čekijoje darbo negavęs Eliošius. Ir vėl galim sakyt tą patį – jeigu Eliošius loštų visą sezoną taip, kaip sulošę kelias paskutines rungtynes – visi jį komandoje norėtume matyti. O Ledesma pagal per vieną sezoną įmuštų įvarčių skaičių jau beveik pasivijo Radzinevičių. Ir jei 2005 metų Radzinevičiaus pasiekimo greičiausiai nepavyks perlipt (29 įvarčiai per visus turnyrus), tai 2002 to paties žaidėjo rezultatą (21 įvartis) apšokt Ledesma turi realių šansų.

Nepaisant rungtynių nulinės reikšmės ir gan blankaus vaizdelio (netgi turint omeny, kad lietuviškos futbolo transliacijos dėl savo primityvių technologijų atima pusę to, ką matome realiai), Sūduvos pasirodymas man suteikė vilties, kad Kruoja į priekį praleista nebus. Į čempionato pabaigą Sūduva tapo neblogai sukomplektuota komanda. Net jei šiandien ir lošė be tikrųjų puolėjų. Įdomių žaidėjų yra ne tik aikštėje, bet ir ant suolo, o ir dubleriai į pagrindinę sudėtį pagaliau pradėjo judėt. Ir jei pavyks šią sudėtį išsaugot kitam sezonui (nes apie jį jau mintys pradeda suktis) bei papildyt jį keliais žmonėmis (centro gynėju ir puolėju), apie rimtesnius tikslus jau galėsim kalbėt racionaliau nei iki šiol.

aSūduva lošė pakankamai ramiai ir užtikrintai. Jei į vartus dažniau būtų pataikęs Urbšys, rezultatas galėjo būti ir dvigubas. Toji ramybė ir žinojimas, kad esi stipresnis leidžia tikėtis pozityvių rezultatų ir artėjančiame dublyje su Atlantu. O tada – jau finišas. Paskutinės Sūduvos rungtynėse namuose ir paskutinės šį sezoną – prieš Kruoją. Sūduva čempionatą baigs turu anksčiau, nei likusios komandos, nes paskutinijį turėjo lošti prieš REO.

6 Responses to “33: SŪDUVA 3:0 BANGA”


 1. 1 Waska 2012-10-22 10:21

  Teko apsilankyti rungtynėse, tai vėl prisiminiau senus laikus, kuomet Rafa džiugindavo FBK gerbėjus. Panašiai ir dabar – pernelyg daug neprisibėgioja, kartais atrodo tiesiog nuobodžiauja aikštėje, tačiau savo technika ir sugebėjimais sugeba tapti bene ryškiausia mačo figūra. Nuobodu jam A lygoj :)))

 2. 2 Kuzma SS 2012-10-22 10:55

  Gal jam ir nuobodu. Ir suprantama kodėl. Jo technikos lygis tikrai aukštesnis už turbūt visų šiuo metu žaidžiančių žaidėjų A lygoje.
  Bet tik dėl to jis tikrai nėra geriausias žaidėjas nei A lygoj, nei Sūduvoj. Tai, aišku, mano nuomonė, bet komandoje žaidėjas pirmiausia turi būti komandos žaidėju. Ne pritinginčiu egoistu…

 3. 3 suvalk. 2012-10-22 12:23

  tai kad tik Ledesma ir tempia šiemet Sūduvą. Jei šiais metais nesam ir nebūsim kokie 5-i ar 6-i, tai bus ačiū tik Ledesmai, nes atėmus jo įvarčius ir rezultatyvius perdavimus (kur tas egoizmas?) ne kažkas ir liktų. Galim jį mėgti ar nemėgti, tačiau norisi tik padėkoti jam už šiuos metus praleistus Sūduvoj ir už tuos mažyčius technikos šedevrus, kurie kartas nuo karto vis priverčia žavėtis tarsi ateiviu iš kitokios futbolo mokyklos.

 4. 4 p.o.p. 2012-10-22 12:57

  jo, aš taip pat galvoju, kad reikia nustot kartot “Ledesma – tinginys“. Tai yra tiesiog toks žaidimo stilius. Juk ir Macola niekada nepersistengdavo, tačiau jo įtaka komandos žaidimui buvo didžiulė.

  Panašiai yra ir su Ledesma – jis nėra tas, kuris laksto ir plėšosi, tačiau jo efektyvumas tiesiog įspūdingas: 22 įvarčiai ir 12 rezultatyvių perdavimų, o sezonas dar nesibaigęs. Galim tik pagalvot, koks tas rezultatas būtų, jei jis nuo sezono pradžios geros formos būtų buvęs. Sunku pasakyt, kaip Ledesma atrodytų aukštesnio lygio čempionate, nors, manau, pernelyg jo žaidimo stilius keistis neturėtų. Galų gale, juk jis – brazilas, atakuojančio plano futbolininkas.

 5. 5 Kuzma SS 2012-10-22 13:36

  Aš vis tiek sakau ir sakysiu: futbolas – komandinis žaidimas. Žaidžia – komanda. Vadinasi ir laimi komanda arba pralaimi komanda.
  Konkrečiai Ledesmos atveju, manau, kad jo tokia žaidimo sparta dar labiau sumažino ir taip ne pačią didžiausią komandos žaidimo spartą. Todėl visa komanda nepadarė to, ką, tikiu, galėjo padaryt geriau.
  Vat jei jis plėšytųsi, kaip ir tas kažkada keiktas, kažkada mylėtas kinietis Liu Chao, tada ko gero ir jo paties asmeniškai įvarčių/perdavimų santykis būtų kokie 24/44. Ir Sūduva ne vos vos kovotų dėl trečios vietos, o jau dabar būtų užsitikriinusi pirmą vietą. Todėl kad ir koks techniškas bebūtų, pavienis žaidėjas niekada man nebus geriausias, jei ir jis, ir likusi komanda vos velkasi, ir turnyrinė lentelėj kapstosi kažkur toli nuo lyderių.

 6. 6 Remis 2012-10-22 13:41

  p.o.p., neskaičiuoja ir neplanuoja tik dundukai. Ir Sūduva, beje, taip pat nėra dundukai. Galėtume kirsti lažybų, kad šeštadienio susitikime su “Atlantu“ neišbėgs tie, kuriems grės praleisti rungtynes su “Kruoja“.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits