DUBLIS: ATLANTAS – SŪDUVA: 1:0 IR 1:5

Prasti popieriai. Labai prasti. O sunkiausia susitaikyti su tuo, kad Sūduvos sugebėjimas šiais metais pralaimėti bet kokio lygio komandoms jau net nebestebina. Pirmųjų rungtynių nemačiau, o antrąsias žiūrėjau pakankamai fragmentiškai, tačiau šiuo atveju pakanka žinoti rezultatus ir bazinius komandų pajėgumus, jų gyvenimišką situaciją ir šio sezono tikslus bei ambicijas. Jokie argumentai nepadės pateisinti pralaimėjimo turnyre, kur paralaimėjimas reiškia turnyro pabaigą. Pralaimėjimo komandai, kuri kybo ant siūlo ir dar niekam nedavė garantijų, kad išliks ir kitame sezone. Komandai, kuri iš esmės buvo surinkta prieš pora mėnesių ir kurios didžiausias šio sezono pasiekimas – išlipimas iš paskutinės lentelės vietos. Sunkiai prisimenu laikus, kai iš taurės turnyro Sūduva buvo išlėkusi taip anksti.

Nereikėtų stebėtis, kad žmonės ima murmėti apie parduotą žaidimą. Tiesiog komandų pajėgumai yra tokie nelygūs, kad netgi taurės turnyro specifika nepateisina šio pralaimėjimo. Į kitą taurės etapą žengė visi Sūduvos kaimynai turnyrinėje lentelėje ir dauguma jų net neleido suabejoti savo pranašumu.

O tada buvo normalios rungtynės. Žaidimas, kurio metu Sūduva ypatingų stebuklų nerodė, tačiau ir neleido suabejoti savo pranašumu. Ir vaikui aišku – būtent taip Sūduva ir turėtų lošti su Atlantu. Mažų mažiausiai taip – nesiplėšydama, be ypatingos magijos, tačiau be mažiausio šanso priešininkui. Turi žaisti taip, kad po rungtynių žmonės kalbėtų tai, ką kalba po antrojo žaidimo: “Aha, laimėjo 5:1, bet galėjo laimėti ir 8:1”.

Gaila, tačiau smagiai prasidėjęs, o vėliau maksimalių emocijų kupinas sezonas baigiasi tokia minorine gaida, kad to pasibaigusio sezono net negaila. Net norisi, kad pagaliau ateitų paskutinis turas ir būtų galima išeiti užtarnautų atostogų.

Visko gali būti, kad mes mažumą sutirštinam spalvas. Kad ir kaip bežiūrėtum – Sūduvos padėtis yra pusė velnio. Netgi visai daili. Jau kelintus metus Marijampolės klubas yra tarp Lietuvos čempionato lyderių – tiek stabilumo, tiek žaidimo požiūriu. Tai yra komanda, kurios gerbėjai bronzos medalius suvokia kaip savaime suprantamą dalyką. Kaip minimalų tikslą, kurį jų komanda pasiekia kiekvienais metais. Tokio miesto kaip Marijampolė futbolo klubui – tai puikus pasiekimas. Juk Vilniuje taip ir neatsirado (bent kol kas) antro padoraus ir rimtesnes perspektyvas turinčio klubo. Kaune aukštesniam lygmenį lošiančių klubų apskritai nėra. Kokioj šiknoj sėdi Klaipėdos futbolas taip pat puikiai žinome. Remiantis bendra logika, Sūduvos padėtis turėtų būti panaši į Dainavos. Abu miestai – panašaus dydžio ir ekonominio pajėgumo, todėl ir futbolą turėtų rodyti panašų. Abiejų miestų klubams turėtų būti didelė garbė išsilaikyti A lygoje daugiau nei sezoną. Taip kad Sūduva yra iššokusi gerokai aukščiau savo bambos.

Ko gero didesnė bėda šioje knebeknėje kas kita. Sūduvos gerbėjai jau seniai susitaikė su tuo, kad komanda pasiekia žymiai mažiau, nei galėtų. Nei galėtų pasiekti, jeigu ne… Užbaigti šį sakinį sudėtinga. Kad komandą jau kelintus metus kankina kažkoks mistinis sindromas – faktas. Tačiau kur glūdi esminės šios situacijos priežastys įvardinti sunkiau. Bent jau man kažkaip sunku susitaikyti su mintimi, kad atsakingas yra vienas žmogus (kaip kai kurie iš mūsų dažnai pasakome).

Taip, mums pikta, kad komanda neišnaudoja to potencialo, kurį sugeba sukaupti prieš sezoną ir jo metu. “Ant popieriaus” Sūduva visada atrodė pakankamai solidžiai. Galbūt Sūduvos treneriai negali sau leisti tiek, kiek leidžia, pavyzdžiui, Žalgirio treneriai, tačiau Lietuvos masteliu matuojant Sūduvos sudėtis yra visai gera. Blogai yra tai, kad komandoje taip ir neatsiranda žmogaus (bet kurioje jos administracijos grandyje), kuris sugebėtų tą potencialą pažadinti ir efektyviai išnaudoti.

Nesileisiu į super ilgas šnekas. Nes tai yra šnekos, kurias varinėjam visą sezoną. Ir kažin ar galėtume šiuo metu pasakyti ką nors naujo. Belieka sulaukti paskutiniųjų rungtynių, kurios viską ir nulems. Sustatys viską į šiokias tokias vietas. Kad ir kaip bebūtų keista ir nesąžininga, tačiau būtent ateinančio turo rungtynės ir nulems tai, kaip įvertinsime sezoną. Kaip visada – “patenkinamai”, ar “labai blogai”, kas jau būtų šiokia tokia naujiena. Taigi, laukiam sezono finišo.

17 Responses to “DUBLIS: ATLANTAS – SŪDUVA: 1:0 IR 1:5”


 1. 1 Anonsas 2012-10-28 10:59

  Patiko Gvildžio pasakymas po pralaimėjimo: “Varžovai nustebino tik kovingumu“. Cha, tai kad jie daugiau nieko ir negalėjo pasiūlyt, kas čia nuostabaus? Matyt treneriui niekas nepranešė, kad trečiadienį bus žaidžiamas taurės mačas, o ne lygos, kur Atlantas jau nieko negali pasiekt.

 2. 2 ziurovas 2012-10-28 11:03

  gvildy,kuo greiciau lauk

 3. 3 Žiūrovas 2012-10-28 12:27

  Aš čia gal ne į temą, bet apie administraciją prakalbus tai pasišlykštėjau Reinikio elgesiu.. Buvęs atstovas spaudai niekaip negali susitaikyti, kad nėra pajėgus dirbti šio darbo ir žmonėms matant atėmė mikrofoną paskutinėse namų rungtynėse iš naujos darbuotojos… grubiai be jokių kalbų. Žemo lygio žmogus, puikiai iliustruojantis Sūduvą iš vidaus.

 4. 4 MindeSS 2012-10-28 13:03

  nera ka ir bepridurt,viskas tiksliai pasakyta…

  Gaila, tačiau smagiai prasidėjęs, o vėliau maksimalių emocijų kupinas sezonas baigiasi tokia minorine gaida, kad to pasibaigusio sezono net negaila. Net norisi, kad pagaliau ateitų paskutinis turas ir būtų galima išeiti užtarnautų atostogų.

 5. 6 Suduvis 2012-10-30 00:34

  Beje, gandai sklando, kad kazkokie rimti zmones iTaura gali investuot.. Ir atrodo ne siiap investuot, kad pakiltu kur link vidurio, o butu dar vieni konkurentai Suduvai del medaliu.. Idomu ar pavyks ten jiems viskas ar ne, ir idomu kas tie zmones..?

 6. 7 Kuzma SS 2012-10-30 09:38

  Tegul tik investuoja. Ir tegul visos komandos tampa Kruojomis, Žalgiriais, Ekranais. O vėliau ir dar daugiau. Gal tada užauginsim kažkokius garsius Lietuvos futbolininkus ir Lietuvos A lygoj :)
  O toliau – Rinktinė, Pasaulio ir Europos čempai… :)

 7. 8 griezhtas 2012-10-30 10:18

  Gandu apie didelius zmones investuojancius i futbula nuolat buna, tik kad is tokiu gandu tik koks 1% pasitvirtina…
  Aisku bet kokios investicijos gerai, nes tai kelia futbolo lygi.

 8. 9 Suduvis 2012-10-30 11:42

  Sutinku, kad gerai investicijos futbole, o ir konkurencija skatina tobulejima :) Buvo jau Suduva biski ant lauru uzmigusi manau (del bronzos), bet va atsirdo kruoja :) Atsirastu koks Tauras ar dar kas , butu dar idomiau :) O ir imponuoja man Tauras del kazkokiu priezasciu, gal del to kad vis tik senas klubas, o ne koks naujadaras, tai dziaugciausi uz juos jei pasisektu :) Dar vienas neblogas pastebejimas buvo prasytas 90min forume. Kad Budraicio straipsnis (mano galva persudytas, nors ir tiesos yra) pasirode mzdaug tuo paciu metu, kaip ir gandai atsirado apie investuotojus galimus. Kazin nera cia susije tarpusavy? :)

 9. 10 Anonimas 2012-10-30 18:20

  http://futbolo.tv/xxxiv-turo-ivarcio-rinkimai

  net du Sūduvos žmonės gražiausio turo įvarčio rinkimuose

 10. 11 Anonimas 2012-10-30 19:08

  Jei kas gali investuoti i taura, tai manau tauragietis Pukelis/Svinius. Dabartinis lietuvos mafijozas Nr. 1. Bet ta investicija logiskai mastant bus pinigams plauti. Kito varianto kas gali investuoti i Taura nematau, nes yra kitu klubu i kuriuos investicija butu geriau atsiperkanti. Ta pati Dainava, atlantas, siauliai, fbk.

 11. 12 Suduvis 2012-10-30 19:30

  Del FBK, Atlnto, Siauliu sutinku, didesni miestai, didesne rinka jei taip galima issireiksti. O kuo investicijos i Alytu gali lbiau atsipirkt nei investiijos i Taura? Aisku Alytus ir didesnis, bet vistiek jis ne tos kategorijos kiap Kaunas ar Klaipeda.

 12. 13 griezhtas 2012-10-30 22:54

  to suduvis, o tu ar kada buvai iki alytaus nukakes? nepaisant to, kad dainava geriausiu atveju vidutiniokas, susidomejimas ir palaikymas Lietuvos mastu auksciausiam lygyje.

 13. 14 Suduvis 2012-10-30 23:11

  Tai ta zinau, kad sirgaliu ten prisirenka, bet ir toj pacioj Tauragej ju padaugetu. Be to nelabai suprantu rysiotarp investiciju atsipirkimo, kad ir is dalies (is tikro tai investicijos neatsipirks) su ziurovu skaicium stadione, kuris nos ir vienas idziausiu A lygoj, bet vistiek nera kazkoks ispdingas :)

 14. 15 Anonimas 2012-10-30 23:19

  Dainavos naujesnis stadionas, ziurovu daugiausiai A lygoje renkasi. O investicijos manau jos atsiperka, arba bent jau netoli atsipirkimo buna, gi plaunami pinigai, lazybom kelis kart sezone uzsiimk, dar i euro cup kvalifikacines pateksi gausi pinigelio ir dar reklama tavo imonei. Investaves viena milijona tikriausiai atgausi kazkokiu tai budu, bet jei kokius 3 tai jau kazin

 15. 16 Suduvis 2012-10-31 00:03

  Jei tu atsipirkima sieji su pinigu plovimais, lazybom ir pan, tai tam nebutinas grazus stadionas. Kuri juk net ne Dainvai priklauso o savivaldybei.

 16. 17 griezhtas 2012-10-31 11:44

  Pamirsot is privalumu pamineti, kad pasikeicia spaudos antraste is “priestaringai vertinamo verslininko“ i “legendinio futbulo klubo X prezidento“ :D


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits