Metų interviu: Vidmantas Murauskas

Murausko “ataskaitiniai“ interviu yra ko gero vienintelė svetima medžiaga, kurią “perskelbiu“ savo bloge. Istorijos labui, taip sakant. Šiemet tekstas internete pasirodė gerokai anksčiau, nei skaitmeninėje Miesto laikraščio versijoje, tad kol kas pagrindinis šaltinis – oficialioji Sūduvos svetainė. Sūduvos prezidentą šį kartą klausinėjo pats redaktorius Vytautas Žemaitis, o pokalbis – kaip niekad ilgas. Konkrečios informacijos prezidento kalboje taip pat yra – ypač anksti šiais metais sužinojome nemažai pavardžių, kurių kitais metais Sūduvoje nebeliks. Tarp jų – nebebus ir Andriaus Urbšio, tad iš senosios kartos Marijampolės komandoje lieka vienintelis Vaidas Slavickas. O mistiškiausiai, be abejo, skamba prezidento žodžiai apie kažkokią draugystę su Ekranu ir Žalgiriu dar 2011 sezono pabaigoje, kuri, anot prezidento, ir nulėmė nesėkmingą šių metų sezoną. Miesto laikraščio redaktoriui šis reikalas matyt buvo aiškus, nes jokių papildomų prašymų paaiškinti tokį keistą prezidento teiginį nebuvo. Yra kaip yra. Sūduva pirmoji iš A lygos pradėjo skaičiuoti viščiukus. Greitai suskaičiuosim juos ir mes.  

>>>

„Sūduva“, kaip ir pernai, liko trečia, nors lygiai prieš metus interviu „Miesto laikraščiui“ sakėte, kad dabar jau buvęs komandos vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys „labiau akcentavo  antruosius savo darbo metus (2012 – red. pastaba), kai sieksime ambicingesnių tikslų“, „tikiuosi, kad pagaliau komanda susikaus dėl Lietuvos čempionės vardo“. Kodėl nepavyko įgyvendinti šių siekių? Kai kalbėjau, kad sieksime aukščiausių tikslų, tikėjau, kad jų su tuometine komanda, treneriu galime pasiekti. Vėliau supratau, kad tai neįmanoma – aš galvoju, kad šių metų čempionatą pralaimėjome 2011 metų sezono pabaigoje. Negalima paskutinį ratą susibičiuliauti su vedančiomis komandomis Vilniaus „Žalgiriu“, Panevėžio „Ekranu“, o po to prieš jas kovoti.

Labai džiaugiuosi, kad šiemet išsaugojome trečiąją vietą. Tai yra vieni sunkiausiai iškovotų bronzos medalių „Sūduvos“ istorijoje, nors šiemet komandos biudžetas buvo didesnis nei praėjusiais metais.

Viena priežasčių ta, kad komanda kartais atsipalaiduodavo, todėl prarado taškų „lygioje vietoje“. Pavyzdžiui, lygiosiomis pasibaigusiose rungtynėse su „Šiauliais“  varžovai įvarčių deficitą likvidavo paskutinėmis minutėmis, nelaimėjome rungtynių su Gargždų „Banga“, kai kurių kitų. Vienu metu komanda „palaidojo“ tinkamą nusiteikimą kovoti. Kitas dalykas – šiemet labai sustiprėjo „Žalgiris“, Pakruojo „Kruoja“. Suprantu, kodėl su pastarąja  komandai sunku žaisti („Sūduva“ pralaimėjo pakruojiečiams trejas rungtynes, o vienerias baigė lygiosiomis – red. pastaba).  Antai paskutinės rungtynės su šia ekipa buvo lyg „Sūduvos“ derbis, nes „Kruojos“ starto sudėtyje buvo šeši žaidėjai, anksčiau atstovavę mūsų komandai – juos savo laiku atleido ar vienas, ar kitas treneris. Aišku, pritariant man, nes sutartis pasirašau arba nepasirašau aš. Šie futbolininkai nori parodyti, ko jie buvo verti, todėl natūralu, kad prieš savo buvusią komandą žaidžia ypač efektyviai.

Apginti titulą visomis išgalėmis siekė „Ekranas“. Gerbiu šią komandą. Nors ji sudėtimi nėra pranašesnė už kai kurias ekipas, tačiau joje susiformavęs nugalėtojų mentalitetas, kuris perduodamas iš kartos į kartą. To nėra „Sūduvoje“. Mano nuomone, šių metų čempionato galutinė lentelė – galvoju, kad čempiono titulą iškovos „Ekranas“ –  „sustatyta“ pagal komandų galimybes.

Ar turi pagrindo kalbos, kad klubo politika yra per daug „neišsikišti“, todėl pirmenybėse tenkinamasi antra trečia vietomis? Apie tai net nesu galvojęs. Aš jau apie dešimt metų futbole, šeštą sezoną iškovojome medalius ir visada siekiau, kad komanda nugalėtų. Bet, kaip minėjau, yra tam tikros galimybės. „Išsikišti“ norisi, nes Lietuvos pirmenybių nugalėtojas uždirba tam tikrą sumą pinigų. Kodėl jos nenorėti? Aš tikrai noriu.

Įpusėjus sezonui atleidote V. Liubšį, komandai vadovauti pakvietėte Darių Gvildį… Rengiantis šių metų čempionatui su V. Liubšiu buvome sutarę suformuoti 12–13 žaidėjų ekipą, o prireikus papildymo remtis trimis keturiais Marijampolėje išugdytais „Sūduvos“ dubleriais. Apie tai vyriausiasis treneris net kalbėjo viename interviu, duotame pasibaigus 2011 metų sezonui. Tačiau tikrovė pasirodė kitokia:  vyriausiasis treneris nuolat skundėsi, kad neturi žaidėjų, visiškai ignoravo marijampoliečius. Tai viena pagrindinių priežasčių, paskatinusių nutraukti sutartį su V. Liubšiu.

O Darių Gvildį seniai pažįstu, kadangi jis žaidė „Sūduvoje“, yra suvalkietis iš Vilkaviškio – ten augo, lankė mokyklą. Man tai svarbu. Galima turėti labai gerų žaidėjų, bet šiek tiek turi būti ir patriotizmo. Suprantama, naujasis treneris turi mažai patirties. Bet neturi ir blogos, o geros mokydamasis gali įgyti.

Kodėl klubas pardavė (išleido) į kitas komandas perspektyvius, Marijampolėje ugdytus vartininkus Armantą Vitkauską ir Saulių Klevinską, jaunąjį Tomą Švedkauską? Žaidėjai tam tikrus įsipareigojimus klubui turi iki 23 metų. S. Klevinskas išėjo vėliau, kai baigėsi jo sutartis. Išėjo ieškoti, kur geriau, ir rado. Tuo esu patenkintas, nors kubui iš to naudos nebuvo. Suprantu, kad atstovauti vienam klubui 10 arba daugiau metų yra sunku, apima tam tikra melancholija. Tikiu, kad S. Klevinskas dar saugos „Sūduvos“ vartus, kai, tarkime, sulauks 32 – iejų ar daugiau metų.

A. Vitkauskas pareiškė norą išeiti dar galiojant sutarčiai. Jis buvo nepatenkintas antrojo vartininko statusu. Aš sutikau jį išleisti. Kadangi Armantas, dar nesulaukęs 23 metų, perėjo į „Žalgirį“, šiam klubui pateikėme pretenziją dėl kompensacijos už savo išugdytą žaidėją. Kol kas pinigų negavome, matyt, laukia juridinis ginčas.

T. Švedkausku, žaidusiu šalies septyniolikmečių rinktinėje, susidomėjo Italijos „Fiorentinos“ klubas. Jam jaunąjį vartininką išnuomojome metams nemokamai su teise išpirkti, iš karto aptarę kiek tai kainuos. Jis gerai pasirodė atstovaudamas „Fiorentinos“ dublerių ekipai, tačiau pinigų už išpirką nesulaukėme. Tada T. Švedkauską panoro įsigyti Italijos „Romos“ klubas. Sandėris įvyko, už vartininką gavome tam tikrą pinigų sumą. Dabar Tomas saugo „Romos“ dublerių vartus, yra antras trečias pagrindinės sudėties vartininkas, visą laiką registruojamas rungtynėms. Tai džiugina ir „Sūduvos“ žaidėjus, ir trenerius, ir mane – klubo prezidentą.

Ar jis kartais nurodo vyriausiajam treneriui, kokius žaidėjus leisti į aikštę starto sudėtyje, ką keisti? Ne. Pavyzdžiui, vadovaujant D. Gvildžiui nė karto nesilankiau žaidėjų persirengimo kambaryje,su jais nebendravau per rungtynių pertraukas, po susitikimų. Aišku, aš domiuosi komanda, bet tai vyksta kiek kitaip. Gink, Dieve, nieko nenurodinėju dėl startinės sudėties, keitimų. Treneris, likus dienai kitai iki rungtynių, man papasakoja, ko komanda siekia, kokie žaidėjai serga, kas gali žaisti. Tai normalu, juk aš atlieku darbdavio funkcijas. Po to, kiek suprantu, stebiu, ar trenerio sumanymas pavyksta.

Kaip vertinate besibaigiančias pirmenybes, kas nudžiugino, nuvylė? Nuvylė, kad neįvertinome galint iš pirmenybių pasitraukti Vilniaus REO komandą. Jeigu ji būtų bankrutavusi anksčiau, šalies čempionės titulas atitektų „Žalgirio“ komandai. Džiaugiuosi, kad įpusėjus čempionatui atsigavo Klaipėdos „Atlantas“ – puiku, kad uostamiestis turi savo ekipą aukščiausioje lygoje. Ir labai gaila, kad tokios komandos nėra Kaune. Kuo daugiau stipresnių klubų lygoje, tuo geriau ir mums. Kadangi kyla bendras futbolo lygis, kiekvienas žaidėjas turi atitinkamai pasitempti.

Tačiau Europos masteliu Lietuvos futbolas yra žemo lygio. Galvoju, dėl to, kad labai rimtų klaidų padaryta futbolininkų rengimo sistemoje. Mes galime vieną kartą „iššauti“, pavyzdžiui, „Sūduva“ šių metų Europos lygos turnyro rungtynes Serbijoje baigė lygiosiomis, žaidė garbingai, tačiau namie serbai mus suvyniojo kaip „šiltą vilną“. Vis tik šiokį tokį pagerėjimą įžvelgiu: atsiradus Marijampolės maniežui, dirbtinės dangos aikštėms daugelyje miestų, sezonas tęsiasi gerokai ilgiau, yra kur treniruotis žiemą. Tai jau duoda tam tikrų rezultatų. Antai į Italijos komandų peržiūrą išvyko du 1997 metais gimę „Sūduvos“ futbolininkai.

Kaip įsivaizduojate „Sūduvą“ kitą sezoną? Liks tas pats vyriausiasis treneris su sąlyga, kad mokysis –  jis po dviejų metų turi gauti  tarptautinę trenerio licenciją. Toliau atstovauti „Sūduvai“ atsisakė Andrius Urbšys, sutartys baigiasi su Valdemaru Borovskiu, visais trimis vartininkais, vienam jų  – Pavelui Davidovui pasiūlėme likti. Vasarą baigiasi Ričardo Beniušio, Povilo Lukšio ir Nerijaus Radžiaus sutartys. Tarsimės, ar nereikėtų jų nutraukti, nes sezonas jiems nebuvo sėkmingiausias. Komandoje lieka Marius Šoblinskas, Karolis Chvedukas, nors norėčiau, kad pastarasis išvyktų į aukštesnio lygio komandą, ten daugiau uždirbtų, ir mūsų klubui būtų naudos. Dar dvejus metus galioja Rafaelio Ledesmos sutartis, tačiau brazilu domisi ne viena ekipa, gali būti, kad jis išvyks, jei tai bus naudinga žaidėjui ir „Sūduvai“. Žais prie komandos šią vasarą prisijungęs Nerijus Valskis, Valentinas Baranovskis. Branduolys yra. Visa kita paaiškės vėliau. Siekiame, kad komandą papildytų kuo daugiau dublerių, žinoma, jei jie įrodys to esą verti.

19 Responses to “Metų interviu: Vidmantas Murauskas”


 1. 1 Varvalas 2012-11-12 11:57

  Profesionaliausiai skamba ta vieta, kaip kalbama apie trenerį, pasižadėjusį mokytis treniruoti. O jei dar atsiras koks nors suvalkietis treneris – mokinys, kuris pažadės vadams laimėti aukso medalius? Pašešupio Vasiukų trenerių manufaktūra.

 2. 2 Anonsas 2012-11-12 13:24

  Eisiu pas didį M. Kadangi nusprendžiau pradėt trenerio karjerą, tai geriausia vieta praktikai atlikti – Sūduva. Alga gera, patirties nereikia, rezultatai nesvarbu, supirkti universalūs žaidėjai žaidžiantys visose pozicijose (įvairovės dėlei Europos varžybose ir burtų keliu galima parinkti pozicijas), administracija žino kas yra ilgalaikė strategija, na tiesiog profesionaliausiai valdomas klubas. Žinoma pažadu mokytis!

 3. 3 Liudas 2012-11-12 15:06

  Na mano galva duodama suprast, kad Sūduva renkasi čia daug kartų aptartą strategiją – atsisakoma pensionato, bus integruojama kuo daugiau dublerių. Gal ir gerai, nes ligšiolinė pensionato strategija, akivaizdu, naudos neduoda.
  Sutinku, kad Gvildys silpnas ir būtų geriau, jei tokią komandą galėtų ugdyti senas patyręs vilkas, tik bėda LT tokių nėra. Turėjom Liubšį, kurį (bent aš asmeniškai) laikėme vienu geriausių LT, bet kažkaip nesugrojo jo vadovaujama Sūduva…
  Taigi, pasirinkimo kaip ir nėra. Nebent iš Kinijos trenerių importuot :)
  Manau kitąmet turėsim jauną komandą ir jauną trenerį, kurie nekovos dėl aukščiausių pozicijų, bet kovos. Turbūt.

 4. 4 Varvalas 2012-11-12 15:16

  skaito šį pokalbį Liubinskas ir mislija: visi mano CV kriterijai atitinka, pažadėti irgi galiu ką tik reikia, bet, va, blogai, kad treneriu jau moku dirbti :)

 5. 5 Anonsas 2012-11-12 15:55

  O Liubinskas ar tik ne sfl dalyvauja? Sakyčiau tokia lyga atitinka jo lygį :)

 6. 6 griezhtas 2012-11-12 16:00

  VM visada su stipriais ir turinciais nuomone treneriai turi problemu, ar tai butu Pankratjevas ar Liubsys. Tuo tarpu nepatyrusiesm grybukams kaip Vencevicius ar Gvildys jokiu priekaistu neturi, nes matyt pilnai vykdo jo nurodymus.
  Problema, kad sanatorija neuzisdarys tol kol nebus trenerio zodis sventas ir paskutinis. Jei jau VM, lygiuojasi i ekrana, tai tegul paklauso ekrano spaudos konferenciju, kaip ten treneriu nutarkuojami ir pavardem ivardijami blogai suzaide zaidejai. Dabar suduvoj sunkiai isvaizduoju situacija, kad treneris sukritkuotu koki zaideja “kuris buvo isigytas ar islaikytas asmeniniu prezidento pageidavimu“. Arba, kad ir siam interviu yra kaltinimai treneriams, kad “„Kruojos“ starto sudėtyje buvo šeši žaidėjai, anksčiau atstovavę mūsų komandai – juos savo laiku atleido ar vienas, ar kitas treneris.“ Mintis tarp eiluciu, kad treneriai pridare klaidu, stengsiuos daugiau nedaleist tokiu klaidu daryt, tai reiskiasi dar labiau bus itvirtinama isskirtiniu auksciau trenerio esanciu sanatoriniu zaideju kasta, kuri i trenerio nurodymus, mintyse ar garsiai gales pasakyti “daug tokiu mes matem“. Be to kai atsiranda skirtingos kastos ziadejai komandoje (tebune, kad ir suvalkieciai-nesuvalkieciai) psichologinis klimatas komandos viduje susidaro, tikrai ne tas kurio reikia cempionu mentalitetui isugdyti.
  Tikrai tikiu, kad VM nuosirdziai stengiasi daryti kaip geriau, bet kadangi daug metu gaunasi tas pats, nors per paskutinius 5 metus pasikeite 6 treneriai, turetu zvilgtelti i veidrodi ir pamastyti, kad kazka reikia keisti savo valdymo filosofijoje ir, kad vertetu rasti toki trenerii, kuriam galetu suteikti paskutinio ir svento zodzio teise.

 7. 7 ponas pop 2012-11-12 18:00

  Dublerių integravimas – sudėtingas dalykas, apie kurį jau seniai bent jau šiame bloge iš peties svarstoma. O situacijos esmė tokia pati, kaip ir visais laikais – nors dubleriai tapo savo čempionato laimėtojais, šiais metais iš esmės pagrinde aiškiau pamatėm tik du žaidėjus – Urbą ir Kiselevskį. Urbos pasirodymą galima vertinti gerai, tačiau jo ir pozicija paprastesnė. Tuo tarpu kad ir lošiant su Kruoja aiškiai matėsi, kad Kiselevskis dar labai netraukia iki tokios įtampos žaidimo. Ir jei Kiselevskis yra geriausia, ką pagrindui šiuo metu dubleriai gali pasiūlyti – tai nelabai čia matosi kažkokio didesnio judėjimo iš dublerių į pagrindą. Tad iš esmės šiuo klausimu Liubšys buvo teisus.

  Ir nors gali sakyti, kad Gvildys dublerius iš tikro į aikštę leisti pradėjo, tačiau Sūduvos sudėtis normalizavosi tik tuomet, kai komandoje atsirado keturi “nedubleriniai“ žaidėjai iš šalies – Davidovsas, Freidgeimas, Baranovskis ir Valskis. Taip kad ir šiuo klausimu Liubšys buvo teisus, sakydamas, kad žaidėjų tiesiog trūksta ir naujų žmonių įvedimas šią problemą tiesiogiai sprendė.

  Prezidentas įvardija krūvą žaidėjų, kurių komandoje kitais metais gali nelikti ir sako, kad “branduolys“ vis viena bus. Tačiau man jokio branduolio nesimato, nes planuojama atleisti būrį žmonių, kurie nuolat lošė pagarinde. Tad naujų žmonių samdymas į kertines pozicijas neišvengiamas, nes netikiu, kad nutiks toks radikalus dalykas kaip 5-6 dublerių perkėlimas į pagrindinę komandą.

 8. 8 Kuzma SS 2012-11-12 18:04

  Sutinku su Griežto nuomone. Nors VM labai stengiasi paneigt tiek tribūnose, tiek šiame bloge, tiek netgi kitų komandų vadovybėse sklandančias kalbas, skaitant tarp eilučių nesunku įžiūrėt, kad visi kritikai buvo teisūs. Deja, bet VM vadovauja komandai, ir dėl to mikroklimatas komandoje absoliučiai nepateisinamas. Nesakau, kad nemalonus, ar pernelyg keliantis stresą – panašu kad bent jau kai kurie žaidėjai sugeba atsipalaiduot. Ne apie tai kalba. Faktas, kad čempioniškos dvasios čia nesklando. Kaip bebūtų gaila, netikiu, kad kitais metais kažkas kardinaliai pasikeis.
  Beje, praeitą sekmadienį girdėjau viena iškalbingą mintį – iki vakar buvęs tos pačios Kruojos žaidėjas, paklaustas, ar grįš į Sūduvą, ar Ekraną, ar eis į kitą A lygos komandą – pirmiausiai atsakė. “Į Sūduvą“ tikrai ne… niekada“.

 9. 9 ponas pop 2012-11-12 18:08

  “Besimokančio“ trenerio buvimas čempionato lyderių komandoje iš tikro skamba keistokai. Čia net ir pridurt nėra ką. O Gvildžio pasirodymą vis tik tenka įvertinti neigiamai. Viena, minimalus čempionato rezultatas pasiektas tik per plauką. Antra, iš taurės varžybų išlėkta. Trečia, to, ką Gvildys žadėjo į komandą ateidamas (agresyvumą ir “neakademinį“ futbolą), Sūduvos žaidime nepasirodė nė lašo.

  Ir, tiesą pasakius, nebesvarbu, kokie yra komandos vadų-trenerių-žaidėjų santykio modeliai. Treneris patenka į tam tikras aplinkybes, į tam tikrą kolektyvą ir klausimas yra tik apie tai, kaip jis tomis sąlygomis sugeba funkcionuot. Liubšiui nepavyko. Nepavyko ir Gvildžiui. O va kad Prezidentas trenerio darbą vertina pasiremdamas ne konkrečiais rezultatais, o asmeninėmis simpatijomis/antipatijomis – visiškai aišku.

 10. 10 Remis 2012-11-12 18:30

  Nereikia ir D.Gvildžio smerkti. Gi atėjo iš Tauro, o ne iš kokios Barselonos dublerių :)

 11. 11 ponas pop 2012-11-12 19:48

  Remi – ne tame esmė. Niekas nėra nusistatęs prieš jokį trenerį – tiesiog Gvildys atėjo į komandą su labai konkrečiu žaidimo korekcijos planu, kuris nuėjo šuniui ant uodegos. Tik tiek.

 12. 12 gaz -mias 2012-11-12 23:05

  A. Liubinsko niekas labai nenuvylė. Nes buvęs rinktinės treneris nieko labai gero iš A lygos nesitikėjo… „Nusivyliau nebent „Sūduva“. Turint tokią superbazę Marijampolėje ir vos vos ištraukia trečią vietą… O kad viskuo patenkinti, būdami amžinai treti, rodo, kad tame klube yra netvarka. Turėtų tenai būti pajungta visa sistema, turėtų augti jaunimas ir įsilieti į komandą,“ – kalbėjo A. Liubinskas.

 13. 13 gaz -mias 2012-11-13 00:49

  cia is liubos interviu istrauka, lietryty straipsnis

 14. 14 Remis 2012-11-13 11:20

  pop, tai esmė tame, kad kokį tu korekcijos planą beturėtum su juo reikia ne iš kitos komandos dublerių trenerio posto ateiti. Čia beveik tas pats, kaip gimnazijos mokytoją įmesti į universitetą trečiakursiams dėstyti. Nenorėjo leisti Liubšiui sezoną pabaigti, tai reikėjo jo asistentą vyriausiu padaryti.

 15. 15 petras 2012-11-13 12:29

  Nei i viena klausima kas aktualu klubo perspektyvai prezidentas neatsake. Visos kaltes verciamos zaidejams, treneriams. Ir tas jau kartojasi kelinti metai.

 16. 16 ponas pop 2012-11-13 12:59

  Remi – bet gal čia ir priklauso dalykai nuo žmogaus požiūrio į savo karjerą? Nes iššaut gali kiekvienas. Net ir gimnazijos mokytojas universitete – tiesiog jis turi būti savo profesijos fanatikas ir privalo turėti kietą kaukolę, kad jam pavestą bendruomenę sustatytų pagal savo planą. Mano manymu – kai dublerių treneriui atiduoda valdyt pagrindinę komandą ir dar tokią, kuri yra tarp čempionato lyderių – toks treneris tiesiog neturi ko prarast. Todėl gali rizikuot – nes dėl nesėkmės niekas nesistebės, o sėkmę už ausų pagaut visada yra šansas. Tačiau jei eini paprasčiausiu komformizmo keliu – tuomet ir gaunasi toks drungnas rezultatas.

  O kas liečia kaltųjų paieškas “apačioje“ – tai čia standartinis lietuviško uabo požiūris, kai už viską atsako “pavaldiniai“, o ne tas, kuris tuos pavaldinius paskiria.

 17. 17 Alfredas 2012-11-13 17:00

  Didžiausia Sūduvos liga ir vadinasi VM. Tai žmogus, kuris iš futbolo nesupranta nieko, tačiau galvoja, kad šį žaidimą išmano geriau už bet kokį trenerį. Va ir visa Sūduvos bėda.

 18. 18 ponas pop 2012-11-13 17:45

  Kaip visada prieštarausiu – VM yra žmogus, kuris užtikrino Sūduvos atgimimą ir didžiausius pasiekimus per visą Suvalkijos futbolo istoriją. Paprasčiausiai šiandienai reikalingi šiuolaikiškesni futbolo klubo vadybos sprendimai tam, kad klubas judėtų į priekį.

  Iš kitos pusės – reikia žvelgti plačiau. Mums kartais atrodo, kad Lietuva – pelkių pelkė. Tačiau futbolo vadybos absurdų pilna visame pasaulyje, įskaitant ir didžiąsias futbolo šalis. Lietuva čia nėra jokia išimtis. Futbolas apskritai yra žymiai liūdnesnis reiškinys nei atrodo žiūrint per teliką žvilgančias čempionų lygos rungtynes. Korupcija, bankrotai ir visokie kitokie nelegalumai (nuo lažybų iki draudžiamų medikamentų naudojimo) yra tiesiog šiuolaikinio futbolo genuose.

 19. 19 Rulis 2012-11-17 11:10

  Kai gerai pamisliji vemti vertšia jusu svaitčiojimai varot ant Murausko bet pagalvokit ar jus turit Kapsuke žmogų kuris galetu ta Murauska pakeisti?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits