Įdomu, ką apie tai pasakytų Puaro?

Lietuviško futbolo sezono pabaigos proga šiomis dienomis driokstelėjo dar vienas skandaliukas. Toks menkutis ir beviltiškas, tačiau pakankamai pamokantis.

Taigi, ponulis Budraitis iš portalo futbolas.lt savo stiliumi sukurpė konspiracinį voratinklį. Į detales čia nesigilinsiu, manau, patys jo straipsniūkštį skaitėt. Jo konspiracijos esmė paprasta. Kadangi paskutiniuose turuose vyko kova dėl aukso medalių, tai praktiškai kiekvienos jų, kuriose dalyvavo Ekranas buvo sutartos. Kiek Budraičio teiginiuose yra tiesos – nesvarbu. Šis žurnalistas kaip taisyklė įrodymų neturi, o visus savo priešams metamus kaltinimus paprastai argumentuoja neformaliais pokalbiais kokio nors futbolo renginio metu.

Linksmesnė šiuo atveju buvo LFF reakcija. Kitaip nei ankstesniais kartais, LFF nutarė nesnausti ir atsako sulaukėme žaibiško. Lapkričio 15 dieną pasirodė Budraičio straipsnis, o lapkričio 16 LFF jau turėjo tekste minėtų klubų (Atlantas, Kruoja, Banga) oficialius raštus. Tad skandalo evoliucija pasuko į “kaltinimai buvo paneigti”. Ir ką? Viskas?

Panašu, Kvedarui tiesiog nusibodo Budraičio priekabiavimas. Tačiau kreiptis į teismą juk Kvedaras negali, ar ne? Tokie pareigūnai į teismus niekada nesikreipia. Todėl viskas buvo padaryta klubų rankomis. Jiems liepta sukurpti atitinkamus raštus, bei atsiųsti juos į… Taip, nieko nuostabaus – raštai buvo nusiųsti ne teisėjams ir policininkams, o tai pačiai LFF!!!! Va čia tai bent ėjimas!

Nors gal ir nereikia stebėtis. Tokią “teisingumo” sampratą LFF prezidentas propagavo ir savojo teisinio skandalo metu. Jos principas: “Jeigu aš sakau, kad nebuvo, vadinasi – nebuvo. Ir jokių papildomų tyrimų ar įrodymų nereikia”.

Tiesa pasakius, Budraitis šioje istorijoje – vienintelis teigiamas personažas. Kad ir kaip mes besuktume – žurnalistai turi teisę kelti panašius klausimus. Tačiau kol susirašinėjimas vyksta tarp organizacijos (LFF) ir žurnalisto – surasti tiesą nėra jokių šansų.

Trijų klubų pareiškimai – šūdo verti. Ko kito buvo galima tikėtis? Kad klubas pripažins mėginęs daryt neteisėtą įtaką rungtynių baigčiai? Ar kad vienas klubas pakišinės kitą klubą? Taip niekada nebūna. Vienos bendruomenės nariai niekada nekenkia vieni kitiems – žymiai paprasčiau yra tyliai susitarti už uždarų durų. Čia taip pat kaip kokioj savivaldybėj – visi žino, kad kyšiai nuolat duodami, tačiau joks savivaldybės klerkas niekada neįduos kito savivaldybės klerko.

Kyšininkavimo atvejus valstybės institucijose atskleisti gali tik teisėsaugos institucijos ir atitinkami pareigūnai. Tie, kurie stebi situaciją ir, kilus įtarimams, atlieka tyrimus. Kai kalba eina apie korupciją futbole – galioja tas pats principas.

Korupcija, sutartos rungtynės, neteisėtų medikamentų naudojimas – tokių skandalų futbole buvo pilna visais laikais. Tačiau kaip taisyklė jie nutinka tik didžiosiose futbolo šalyse, kurios taip pat yra ir senas tradicijas turinčios demokratinės valstybės. Ir tokius atvejus atskleidžia ne futbolininkai, ne klubai ir ne federacijos. Juos atskleidžia teisėsaugos institucijos, kurios veika savarankiškai – pačios ir neprašytos pradeda tyrimus ir į tai, ką oficialiai bando pareikšti federacijos bei klubai nekreipia dėmesio.

Tokios tokelės. Tad korupcijos ir neteisėtų sutartimų lietuviškam futbole nėra. Nes taip pasakė Lietuvos futbolo federacija. Ir netikėti šia įstaiga mes neturime jokių priežasčių, ar ne?

20 Responses to “Įdomu, ką apie tai pasakytų Puaro?”


 1. 1 Remis 2012-11-18 16:14

  Kadangi vieno klubo situaciją žinau iš vidaus, tai galiu pasakyti, kad ši vieta (“Jiems liepta sukurpti atitinkamus raštus“) yra Budraičio stiliaus “minties projektas“. Bent jau Bangai poreikis sureaguoti į akivaizdų melą gimė pačiai. Ir raštas buvo pasiųstas Budraičiui.
  Ir dar. Dėl savivaldybių. Ar pačiam teko duoti kyšį, kad taip drąsiai teigi, kad “kyšiai nuolat duodami“?

  • 2 Aurimas Budraitis 2012-11-19 09:58

   Ačiū, už nuorodą (žino tas, kam reikia).

   Profesoriau Riekašiau, jokio laiško aš negavau, o jei
   Vaidas neatsako už savo žodžius, tai man jo gaila.

 2. 3 p.o.p. 2012-11-18 20:13

  Wow! Nusiuntet Budraiciui? Ir ka? Gal Budraitis atsake kad viska susapnavo? O laikrasciai rase kad rastas per pusdieni buvo pasiustas kazkokiam LFF komitetui. Kadangi jusu emailu nemaciau, tai nezinau kas ji gavo pirmas.

  Siaip jau mano rastas buvo ne apie Budraicio teiginiu pagristuma, o apie tai kaip LT futbolas reaguoja i tokius pareiskimus – arba niekaip arba formaliais atsirasinejimas. O juk apie LT futbolo nesvarumus ne karta rasyta ir ne tik Budraitis tai dare. Jei kam nors tai bent siek tiek rupetu, tai aiskinamasi butu ne internete, o teisme.

  O kas liecia savivaldybiu korupcija – tai gal paguglink bent truputi pries rasydamas apie tai kad savivaldybese nevaiksto nesvarus pinigai. Pvz, yra toks daiktas kaip Lietuvos korupcijos zemelapis, kur visokiu skaiciu yra. Nebutina duoti kysi paciam, kad suprastum, jog tai yra iprastas dalykas

 3. 4 Remis 2012-11-18 21:30

  p.o.p., tai gal bus aiškinamasi ir teisme. Gi pirma prašoma paneigti, o jei tokio veiksmo nebūna, tada galima ir kitų priemonių imtis. Pavyzdžiui, šiemet Budraitis buvo užvažiavęs ant LFTA, tai po apskundimo teismui, turėjo futbolas.lt paneiginėti pramanus.
  Tarp “vaikšto nešvarūs pinigai“ ir “kyšiai nuolat duodami“ yra milžiniškas skirtumas. Jei net 5 procentai saivaldybės tarnautojų ima kyšius, tai nereiškia, kad reikia ir ant kitų 95 procentų užvažiuoti.

 4. 5 Anonimas 2012-11-18 21:59

  O aš gavau ir kitokių žinių, kad Kruoja žaidė pilnos sudėties, nes žalgiris už teigiamą jiems rezultatą buvo prižadėję pinigėlių ;) O pasirodo, kita pusė buvo lengvesnė, jei kažkas pardavė ekranui, tai vis dėl to lengviau pralošti nei išlošti.. :D

 5. 6 Medis 2012-11-18 22:07

  Tai kad Ekranas be litų sėdi, ką jis ten bepirks?

 6. 7 Anonimas 2012-11-18 23:55

  Bangos laiškas adresuotas futbolas.lt, kitų dviejų klubų LFF Drausmės komitetui. Gal Bangos laiškas buvo akstinas kitiems dviems laiškams, bet apie jį LFF turėjo anksčiau sužinot. Gal šiuo atveju abudu iš daliesesate teisūs.

  O apie padėtį savivaldybėse ir viešajame sektoriuje Remis turėtų geriau žinoti už tave pop, todėl tavo siūlymas jam “paguglinti“ ir “paskaityti korupcijos žemėlapį“ juokingai atrodo. (neįsižeisk pop).

  P.S. O dėl sąmokslo teorijų Lietuvos (taip pat ir) futbole gal baikim tai eskaluot, ir džiaukimės savo kaimo pergale prieš kitą kaimą, o viskuo kitu pasirūpins LFF ir kitos institucijos.. (čia beveik su sarkazmu)

 7. 8 UCCM 2012-11-19 00:09

  Nu man Budraitis ausim karpė, kai paklausiau ar gavai Bangos laišką, kai pats jį jau buvau paskaitęs LFF. Nu daviau jam linką, kadc pats pasiskaitytų.
  Gal vaidino ir melavo, nežinau.
  O šiaip ko jūs pristojote. Ar gali būti pas mus futbole, savivaldybėje, kelių policijoje korupcija, kažkokie atkatai sprendžiantiems žmonėms? Arba eikit į teismą, arba net nedrįskit galvot apie tai. A ne Remigijau? Malonu, kad tamsta taip pat galvoji…

  • 9 Aurimas Budraitis 2012-11-19 10:01

   Ne, Ingvarai, dar pervariau visus laiškus – jokios Bangos, ar jokių Riekašių laiškų nėra.. čia vadinasi, nori – pats susižinok

 8. 10 Varvalas 2012-11-19 00:46

  Pas mane bažnyčioje tą aktą vadina tiesiog auka … Parapijonys niekur ir nieko nekiša (na, nebent namuose, ir tai naktį), o padeda mandrai ant tarielkos.

 9. 11 ponas pop 2012-11-19 01:04

  Pasikartosiu dar kartelį – šio straipsniūkščio tikslas buvo pademonstruoti nuostabą tuo, kaip lengvai ir visai nedramatiškai atitinkamų institucijų yra svarstomi nešvarių sandėrių klausimai Lietuvos futbole. Žurnaliūga parašo: “oi kiek visko negražaus nutiko“. O LFF mato reikalą tik paskelbti suinteresuotų klubų pareiškimus apie tai, kad “mes nieko tokio nedarėme“.

  Dėl to vaizdingumo vardan lyginau šią situaciją su korupcijos reikalais valstybės institucijose. ir tuo nenorėjau pasakyti, kad visi savivaldybių tarnautojai yra korumpuoti. Norėjau tik pasakyti, jog nesu girdėjęs atvejo, kuris laikraštyje būtų pateiktas tokia antrašte: “Savivaldybės tarnautojai sulaikė kyšio reikalaujantį savo kolegą“. Tiesą pasakius, ši klausimo pusė apskritai čia yra totaliai pašalinė.

 10. 12 Remis 2012-11-19 11:18

  UCCM, negi rašiau, kad korupcijos nėra? Tiesiog nereikia visko hiperbolizuoti. Galiausiai mūsų futbole gaunam tokią situaciją, kad jei silpnesnis laimi prieš stipresnį, tai reiškia stipresnis pastatė lažybose, o jei stipresnis laimi prieš silpnesnį, tai reiškia, kad silpnesnio žaidėjams buvo užmokėta.

 11. 13 UCCM 2012-11-19 11:47

  Su šiuo, Remigijau, negaliu nesutikti. Ir net manau, kad tai yra labai charakteringa Lietuvai. Daugiausia, tiesa ne tarp futbolininkų, ar besilankančiųjų futbole tai populiaru, o tarp sekančių Lietuvos futbolą keliais interneto paspaudimais, bet šiame ne esmė.
  Vis dėl to, sakau tau jau ne pirmam – leisk man turėti tokią nuomonę apie aptariamuosius įvykius (na ir šiaip korupciją Lietuvoje), kurią aš susidarau pats. Nes ginčui argumentų nei tamsta, nei aš neturime: nei tu jais įrodysi, kad klubas x nepardavė mačo klubui y, nei aš, kad pardavė.
  Ar tik ne pas vieną TV žurnalistą ant sienos sakiau, kad futbolas turėtų nesuteikti progų Budraičiui prikibti, o ne pykti, kad jis prikibo, neturėdamas tam rimtų įrodymų. Jei jo nepakeisi, tai gal reikia keistis patiems?

  • 14 ponas pop 2012-11-19 12:33

   paskutinė pastraipa – aukso žodžiai. racionalu ir paprasta.

 12. 17 ponas pop 2012-11-19 14:30

  oho, įsisiūbavo:)

 13. 18 Kuzma SS 2012-11-19 15:27

  Man tai paskutinės nuorodos pačios įdomiausios. Spėju, kad Kruojos savininkas (ar tik vietininkas) L.K. norėjo paimt premiją iš Žalgirio. Bet nutiko taip, kad atskiri žaidėjai be to paties L.K. žinios pardavė pigiau, bet garantuočiau Ekranui. Tai dabar L.K. apsiputojo, kad nesutvarkė situacijos :)
  Iš kitos pusės visa tai tik spekuliacijos. Nei viena šalis nėra suinteresuota dabar kalbėti tiesą, tai ir nekalbės. Nebent po kokių 30-40 metų kuris nors buvęs žaidėjas parašys memuarų knygą , arba mintimis su bulvariniu portalu pasidalins koks buvęs teisėjas. Bet ir tai tebus atskiros vienašališkos mintys be objektyvių įrodymų ar patvirtinimų.

 14. 19 ponas pop 2012-11-19 16:00

  taip kad grįžtam prie to paties – kol teisėsauga nematys reikalo savarankiškai tyrinėti, nieko šiame bare nenutiks. o teisėsaugai bus neįdomu tol, kol futbolas bus dabartiniame lygyje. žodžiu, dedam tašką ir gyvenam toliau

 15. 20 Remis 2012-11-19 16:29

  Perskaičiau naują rašliavą ir supratau, kad dėl visko kalti net ne Kruojos, Bangos ar Atlanto žaidėjai, o Riekašius :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits