Pasaulio pabaigos nebus – toliau lošiam futbolą!

Sveiki sulaukę naujų metų! Nors futbolistai dar tik krapšto akis po žiemos miego ir rakinėja dantis po lietuviškai kalėdinių maisto fiestų, jau dabar galima užuosti, kad mūsų laukia ypatingi metai. Kupini staigmenų, netikėtumų ir aštrių pojūčių.

Sūduva žiemojo tradiciškai – aklinai užsilipdžiusi langus ir užrėmusi duris. Kai dauguma kitų klubų iš paskutinių jėgų (kiek jų liko po sunkaus sezono) stengėsi užpildyti nusękusį lietuviško futbolo eterį, Sūduva didingai tylėjo. Tradiciškai – tylėjo tol, kol kažkas neiškentė: “o iš komandos vis dar jokių žinių?” Tuomet Sūduvos piarinės kontržvalgybos kuopa apsivertė ant kito šono ir mus informavo, kad klubas į darbą renkasi ne sausio 2 (kaip visa Lietuva), o sausio 4. Štai jums ir sezono startas! Klubas taip pat mums leido suprasti, kad tikrasis futbolas į Marijampolę sugrįžta po poros savaičių – sausio 12 (šeštadienį) Sūduva planuoja draugiškas su Suvalkų Wigry, o po savaitės, sausio 19 – su Balstogės Jagellonia.

Taip, Sūduvos piaro galiūnai tylėjo. Tačiau jei tyli Sūduva – dar nereiškia, kad apie komandą nėra jokių žinių. Žalgiris ar Ekranas tas žinias patys daro ir apie jas Marijos Žemės gyventojus informuoja – tai sutartį pasirašo su žaidėju ar treneriu, tai su kokiom šventėm pasveikina. Sūduva naujienų “nedarė” – tiesiog stebėjo, kaip tos naujienos darosi pačios. Gal dėl to ir apie jas pranešti leido kitiems.

Taigi, nesunkiai sudariau štai tokią Sūduvos posezonio įvykių chronologiją.

Anų metų lapkričio 21 Rafaelis Ledesma pasikalbėjo su sportin.lt žurnalistais ir papasakojo apie tai, kad nori Lietuvos pilietybės bei lošti Lietuvos rinktinėje. Ši naujiena bent pora dienų pakybojo lietuviškame eteryje – kas tik dar kartą įrodo, jog šis brazilas yra šioks toks autoritetas mūsų futbole (nepaisant to, kad niekam jo idėja tapti rinktinės nariu nepatiko).

Lapkričio 26 dieną Darius Gvildys apibendrino parėjusį sezoną. Kalbėjo daug, todėl verta jo šnekas pasikartot apšilimui. O štai lapkričio 30 dieną Kauno dienoje pasirodė Virginijaus Liubšio pokalbis, kuriame jis Sūduvos praleistą laiką įvardino kaip sunkiausią per visą savo karjerą.

Tą pačią dieną pasirodė žinia apie tai, kad Ričardas Beniušis palieka Sūduvą ir keliasi į salės futbolą. Po poros savaičių, gruodžio 13, lenkų spauda pranešė apie tai, kad Vaidą Slavicką norėtų įsigyti Olštyno Stomil klubas. Šios žinios – vis dar ketinimų forma – buvo patvirtinos klubo svetainėje ir pačioje metų pabaigoje. Gruodžio 17 dieną Suvalkų Wigry svetainėje pasirodė pranešimas apie tai, kad prie šios komandos jungiasi Povilas Lukšys (beje, Suvalkų klubas pranešimą iliustravo paveiksliuku iš šio blogo). Galų gale, pačioje metų pabaigoje, gruodžio 31 dieną praslydo informacija ir apie tai, kad Valdemaras Borovskis keliasi į Prahos Spartą.

Štai kokia didelė krūva žinių! Juolab, kad šios žinios mus veda prie paprastų, tačiau gan dramatiškų išvadų.

“Stabilios” Sūduvos nebeliko. Nebeliko komandoje žaidėjų, kurie užtikrintų “dvasios” ir “idėjos” perdavimą (aišku, jei tik sutinkame, kad tokių dalykų Sūduvoje yra). Paprasčiau tariant – komandos komplektuotojai, kuriuos kasmet pakeiksnodavome, šiemet, panašu, priėjo liepto galą.

Komanda iš esmės keisis. Fundamentaliai. Aišku, iš vieno pusės žvelgiant – anokia čia bėda. Nieko ypatingo – didesnė dalis Lietuvos klubų kasmet taip pasikeičia. Tiesiog “stabilumas” buvo vienas iš pastarųjų metų Sūduvos kozirių – tiek duodavęs minčių tradiciniams “ataskaitiniams” Prezidento pareiškimams, tiek ir mums teikdavęs šiokios tokios pasąmoninės ramybės. Stabilumas reiškia “aukso vidurėlį” – priežasčių stebuklui nėra, tačiau ir tragedijos tikėtis nėra prasmės.

O va šiais metais, panašu, viskas bus kitaip. Viskas bus nuo nulio ir aukštyn kojom. Teoriškai, žvelgiant į pastarųjų metų Sūduvos viražus, tuo galima tik džiaugtis. Pagaliau atėjo pokyčių metas! Tačiau kaip su tais pokyčiais susidoros šaunusis klubo kolektyvas – va čia kitas klausimas. Tikėtina, kad klubas nekeis savo vadybos politinės linijos. Kitaip tariant – tiesiog žvejos geriausią “kainos ir kokybės” santykį atitinkančius žaidėjus ir mėgins jais užpildyti atsivėrusius sudėties kraterius. Kažin ar bus iškelta kokių nors skambių ir naujų šūkių, pavyzdžiui, “šiemet – remsimės dubleriais, vietiniais vaikinais”.

Bus labai įdomu. Nes užtaisas – gan pavojingas. Nelabai patyręs treneris, kuriam, anot Prezidento, “dar reikia daug mokytis” ir komanda, kuri turės būti sulipyta nuo nulio, nes naujokų bus daugiau, nei senbuvių.  O tai visuomet reiškia fundamentalius pokyčius bendruomenėje.

Pataisykit mane tie, kurie žino daugiau, bet man vaizdelis šiandien piešiasi toks.

Vartininkai. Davidovą norėta pasilikti. Ar taip ir nutiko – kol kas neaišku. Kiti vartininkai buvo silpni ir net pasiliekant latvį, vis viena vartuose pokyčių norėtųsi. Ypač jei bent truputį yra galvojama apie ateitį.

Gynėjai. Komandą gali palikti Borovskis ir Slavickas, o virš Radžiaus ir Loginovo kybo klaustukai. Radžius – veteranas ir praeitas sezonas jam nebuvo pats sėkmingiausias. O Loginovas tikrai nėra mylimas Gvildžio žaidėjas. Ukrainiečio forma “sėdo” iškart, kai komandoje pasirodė naujasis treneris. Kas lieka? Urba? Žaidėjas, kuris tik pernai rimčiau į pagrindą prasibrovė. Na gal dar pernykštis vidurio sezono naujokas Freidgeimas.

Saugai. Čia kiek geriau. Valskis, Baranovskis, Šoblinskas, Leimonas, Chvedukas. Tik nepamirškim, kad pirmieji du Sūduvoje dar nė sezono neišbuvo. Urbšio, kaip supratau, komandoje nebeliks, o kaip ten su Romanovui priklausančiu Ledesma gausis irgi neaišku. Eliošius? Dar vienas didelis klaustukas. Pernai šnekėta, kad ir šio žaidėjo Sūduvoje turėtų nelikt, tačiau kuo šios kalbos baigėsi – nežinia. Plius – vienas kitas dubleris, pernai keletą kartų aikštėje pasirodęs.

Puolėjai. Jų ir taip mažai buvo. O dabar – apskritai neliko nė vieno.

Štai ir galima pradėti skaičiuoti, kiek čia tų naujokų komandoje turėtų atsirasti blogiausio scenarijaus atveju. Šios situacijos priežastys tiesiai šviesiai veda į Sūduvos komplektavimo politiką ir į aiškesnės komandos vizijos neturėjimą. Akivaizdu, kad nebuvo galvojama apie paimainą ir dabar jau galime neabejoti, kad pernykščio sezono pradžios komandos vadų džiaugsmas “kaip niekad galinga sudėtimi” buvo elementariausias muilo burbulas. Kertinėse pagrindinės komandos pozicijose buvo pernelyg daug veteranų arba žmonių, kurie prie komandos padoriai taip ir nepritapo. Gal niekas ir neplanavo, kad visi šie žaidėjai komandą paliks vienu ypu ir dideliu būriu, tačiau kol kas panašu į tai, kad jokio atsarginio plano komandos vadai neturėjo.

Aišku, sprendimų kaip visada Lietuvoje yra. Yra keletas klubų, kurių ateitis nelabai aiški. Jie turi alkanų žaidėjų, kurie mielai persikeltų į stabilesnius klubus. Aišku, stebuklų tose komandose yra tik keletas ir juos greičiausiai nučiups koks Žalgiris ar Ekranas. Sūduvai kaip visuomet teks tenkintis vidutiniokais. Dublerių į pagrindą perkelti taip pat neišvengiamai teks. Sūduva turi dar vieną mistinį kozirį – kinų legioną, tačiau, viliuosi, jog “bendradarbiavimas” su Kinija į pagrindinės komandos formavimą nebus įtrauktas.

Ką gi. Kaip čia bus – pamatysim jau labai greitai. Bus labai įdomu pažiūrėti į Sūduvos sudėtį pirmose draugiškose rungtynėse. Tad belieka laukti jų. O taip pat naiviai tikėtis, kad prabils ir pačios komandos vadai ir pasidalins su mumis vizijomis apie komandos formavimą naujajam sezonui.

68 Responses to “Pasaulio pabaigos nebus – toliau lošiam futbolą!”


 1. 1 Dita 2013-01-03 15:24

  Dar buvo pasirodžiusi informacija, jog “Sūduva“ bandė įsigyti A.Rimkevičių http://www.sportas.info/naujienos/14863-po_7_metu_atgal_i_hearts.html, tačiau pastarasis keliasi i “Hearts“

 2. 2 griezhtas 2013-01-03 15:48

  Del kruojos dar nieko nepaaiskejo? Nes jeigu jie issiskirsto tai ten yra variantu gynybos pastiprinimui…
  O del komplektavimo politikos manau jokiu pokyciu nebus, nes zmonies tai vis dar tie patys tuo uzsiema, tai ir zaidejai bus tie kurie liks visuotiniam ispardavime. Va, tik mastau dabar problema bus per daug ir per geru neuzsipirkt, nes 1 vietai reiktu labai daug ko prisiirkt, o 3 gali uztekti ir tu zaideju kurie yra like, nieko naujo neperkant.

 3. 3 klimas 2013-01-03 16:45

  V.Slavickas keliasi i Ekrana. Apie tai raso spauda..

 4. 4 klimas 2013-01-03 16:57

  Sprendziant is visko jokios klubo politikos nėra, nei formuojant komandą, nei ryšiuose su sirgaliais ir t.t.

 5. 6 p.o.p. 2013-01-03 17:17

  Oho-cia tai bent naujiena! Tik kokia cia spauda raso? Gal linka gali mestelet?

 6. 7 p.o.p. 2013-01-03 17:23

  Jo. Liūdesys, sakyčiau. Nes jeigu jau tokie žmonės kaip Vaidas nusprendžia, kad geriau Ekrane, nei namie – tuomet išvadų apie Sūduvos vidaus politiką ir atmosferą komandoje net daryt neverta. Dabar jau iš tikro įdomu, kaip čia viskas dėliosis.

 7. 8 griezhtas 2013-01-03 17:52

  Del Slavicko, tai manau ji VM isvijo is gryno zmogiskumo, kad siektu didesniu tikslu (kaip, kad buvo S.Klevincko atveju) tai yra tikrai noredamas jam gero, tik kad Slavicko tikslai ir ambicijos apsiribojo kitu A lygos klubu. Graudu, kad toks zaidejas, del ambiciju trukumo, savo talenta palaidos A lygoje…

 8. 9 olimpija 2013-01-03 17:55

  Pritariu pop. Liūdesys apima kai tie žaidėjai kurie išauginti ir subrendę Sūduvoj išvažiuoja pas konkurentus. Paskutiniu metu pvz; Vitkauskas (Zalgiris), Klevinskas (Zalgiris, Maskvos Torpedo), G.Slavickas (Kruoja), V.Slavickas (Ekranas) ir t.t

 9. 10 Ignas 2013-01-03 18:01

  Politika?
  Su tokia politika ir šiuo treneriu, plius keisis skaitykime 8 kokie žaidėjai pagrindinėje sudėtyje, tai bus kaip treniruojant mėgėjų komandą, mano nuomone. Nieko rimto nepastatys, nors žiūrint kada pradės dairytis kažką pirkti, jei dar nieko nepranešę… Ar tenkinsimės, kas liks ar parsiųs kiniečių su savo ta programa..
  Puolėjų norėtųsi, jog pasiimtų, tokį kaip buvo Sūduvoje, kas pamena Ivans Lukijanovs (dabar Skonto ar kažkur žaidžia). Veržlus, greitas, darbštus ir geras žaidėjas buvo…
  O dėl kitų žaidėjų, nežinau ką jie čia ras, gali būti, jog ims pigių legionierių, jog patemptų komandą aukštyn..

 10. 11 griezhtas 2013-01-03 18:01

  Nu pripazinkim fakta, kad V.Slavickas Suduvoje paskutinius du metus kaip zaidejas degradavo (tikrai netobulejo). Todel jam kaip zaidejui blogiausia, kas galejo buti, tai dar likti suduvoje ir galutinai zaidybiskai nudegraduoti. Dabar Ekrane, bent jau paragaus kitos sistemos ir komandos mentaliteto, gal ir cempioniska dvasia ten issiugdys.

 11. 12 p.o.p. 2013-01-03 18:20

  Kad Slavicko evoliucija sustojo – tas tiesa. Tačiau mane visuomet stebina, kai mes visą kaltę mėginam verst aplinkai, lyg nuo paties žmogaus niekas nepriklausytų. Nes jei tavo tikslas – lošti gerame užsienio klube padorioje lygoje, tai jokie vidiniai komandos niuansai nesustabdys tavo tobulėjimo, nes tobulėti gali ir savarankiškai. Juolab, kad žaista buvo ne Lietuvai aukšto lygio klube. Tiesą pasakius, nelabai tikiu, kad Ekranas Slavickui taps ta vieta, kurioje jo karjera ir vėl šaus lyg raketa dangun.

  O liūdna ir yra dėl to, kad iš Sūduvos visi kai tik gali lekia lyg iš skęstančio laivo. Kad viename iš LT čempionato lyderių nemato galimybės siekti didesnių tikslų. Toks jausmas, kad visus varo mintis “bet kur, kad tik ne Marijampolėje“.

  O jeigu jau klubas žaidėjus paleidžia “iš geros širdies“ – tai man apskritai toks požiūris yra nesuprantamas. Nes vienintelis logiškas kelias šiuo atveju būtų parengti žaidėjus taip (sportine ir marketingine prasme), kad juos būtų galima pelningai parduoti.

 12. 13 klimas 2013-01-03 18:47

  Taip, sutinku su pop. Turetu buti politika parengti zaidejus ir pelningai parduoti. Dabar visi isvaziuoja uz dyka, pasibaigus kontraktui. Kas cia per politika? Kiek buvo galima gauti uz Vitkauska, Klevinska, Slavicka, Valinciu, Skrobla? Arba mes kazko nezinom? Vienintelis pardaviams paskutiniu laiku Svedkauskas..

 13. 14 vietinis 2013-01-03 18:48

  jokia cia gera sirdis, jei pasiulo per pus mazesni atlyginima, nemanau kad kazkuris zaidejas noretu likti, kad ir tam klube kuriam uzaugo…

 14. 15 as 2013-01-03 18:56

  nu jei net ir slavickas pabėgo y ekrana reiškias eisim ant 6 vietos

 15. 16 griezhtas 2013-01-03 19:37

  to vietinis, tai negi reikejo isvis isvyti :) o su pusines algos pasiulymu atgaivino sportini pykti ir bent kazkokias ambicijas suzadino.

  Aisku problema, kad suduvoj savi zaidejai uzauga sanatoriniais, o ir svetimi ateja tokiais patampa ir zaidejams tikslas tampa ramiai atvaiksciot nuo 6 iki 8, o ne kalnus versti. Cia jau reiktu keisti komandos mentaliteta ir vadovavimo stiliu… Kas zino, gal butent tai ir daroma isvaikant sanatorini branduoli…
  Be to, po sezono beveik visi sutikom, kad is komandos galima palikti tik davidova ir chveduka visus kitus isvaikyti del sanotorinio poziuriu, o dabar kai tuos sanatorinius isvaiko vel liejam asaras…

 16. 17 Anonimas 2013-01-03 21:46

  Šiaip iš tiesų, kiek kalbėta, kad Slavickas turėtų pasibandyti aukštesniam lygį, nes pagal potencialą lyg ir galėtų lošt. Tikrai nebūtų labai gaila, kad jis išėjo, bet svarbiausia – kur jis išėjo. Į Ekraną, kitaip tariant murkdysis tame pačiame lygyje kaip ir anksčiau, A lygoje, (OK, gaus sužaist 2-4 ČL rungtynes) ir žais pas vieną principinių varžovų. Tas ir yra žiauriausia.

 17. 18 12 2013-01-03 22:21

  Pagarba sio blogo autoriui ir kitiems suduviams! Ekranas Panevezyje yra toji bendruomenes dalis,kuri kiekvienam tulam working class atstovui yra daugiau nei sventa ir artima.Miestas klestejo,kuresi ir gyveno sovietmiecio tempu esant Ekrano gamyklai,kaip ir nepriklausomybeje jau.Todel eiliniems miesciokams butina buvo susitapatintis su gamykla ir working class atstovu atsovaujama komanda.Cempioniska dvasia atejo tik paskutiniaisiais metais,kai pries tai retokai koks trofejus budavo iskovotas.Toji sekme atejo ne iskart ir ne per kelis metus.Jus suduviai,esate baisiai nekantrus ir iskart reikalaujantys geru treneriu,zaideju, cempionu vardu…Palinkeciau dziaugsmo,meiles ir pakantumo daugiau savo komandai ir uz tai anksciau ar veliau busite vainikuoti sekme!:)

 18. 19 Anonimas 2013-01-03 23:12

  Zaidejas renkasi ta komanda kuri pasiulo didesnius pinigus. kaip ir kekvienas darbininkas.

 19. 20 p.o.p. 2013-01-04 00:05

  kaltinti Slavicką “išdavyste“ – tikrai per drąsu. futbolas yra jo profesija, todėl ir klubas – “darbovietė“. buvo futbolo istorijoje ir žostkesnių perėjimų į “priešo“ stovyklą. tik mes liekam su klubu nepaisant to, kokioj lygoj jis kapstosi ir nepaisant to, koks diegas jį valdo vieną ar kitą klubo istorijos akimirką.

  čia yra apskritai ne vieno konkretaus žaidėjo, o klubo požiūrio ir savimonės klausimas. bent jau man brangus yra marijampolietiškas komandos identitetas ir aš visiškai netrokštu, kad Sūduva, kaip ir dera šiuolaikinio futbolo komandai, taptų tiesiog samdomų darbuotojų kolektyvu. tačiau faktas, kaip blynas – Sūduvos savininkams į tai yra nusispjaut.

  juk niekas nepyktų, jeigu išeinantį subrendusį vietinį žaidėją pakeistų perspektyvus vietinis dubleris. tačiau dabar gi mes puikiai žinom, kad vietines perspektyvias pajėgas suskaičiuoti vienos rankos pirštų pakaktų. todėl ir skauda širdį, kad Marijampolėje užaugę žaidėjai paleidžiami nė akies nemirktelėjus. ir ne kur kitur, o į kolegiškus A lygos klubus. ir dar bandoma kalbėt apie kažkokius keistus “geros širdies“ motyvus ir nenorą trukdyti žmogui dėliotis savo gyvenimą taip kaip jis nori. didžioji bėda, kad tie žmonės patys nemato perspektyvos lošti už savo gimto miesto komandą – nesvarbu, ar tai yra dėl pinigų, ar dėl kokių nors kitokių priežasčių.

  galim šnekėt ką norim – tačiau su Urbšio ir Slavicko išėjimu (nepriklausomai nuo to, kaip jie lošė pastaruosius kelis metus) baigėsi tam tikras Sūduvos istorijos etapas. Šiandien, paskelbus apie Slavicko perėjimą į Ekraną buvo galutinai uždarytos durys į tą komandą, kuri kažkada išlindo į A lygą, nugalėjo Branną ir laimėjo pirmuosius medalius bei taurę. Bambagyslė, kuri bent teoriškai siejo šiandieninę Sūduva su 2002-2005 metų Sūduva buvo galutinai nupjauta.

  Štai tokios pakasynų nuotaikos. Aplinkybės tokios, kad kol kas džiaugtis neišvengiama “nauja pradžia“ nėra nei ūpo, nei įkvėpimo.

 20. 21 Remis 2013-01-04 00:47

  Jei žaidėjo kontraktas baigėsi, tai niekaip jam nesutrukdysi išeiti. Ypač, jei žaidėjui tiek metų, kiek V.Slavickui. Kiek kitaip yra su A.Vitkausku. Sūduvai turėjo priklaustyti tam tikra išmoka už jo “užauginimą“ ir, kaip supratau iš vieno VM interviu, tas klausimas buvo (o gal dar ir yra) Sūduvos ir Žalgirio diskusijų objektas. O prieš pradedant kalbėti apie žaidėjo “lojalumą“, kiekvienam reiktų savęs paklausti, o kodėl aš iki šiol nedirbu pirmojoje savo darbovietėje :)

 21. 22 p.o.p. 2013-01-04 01:50

  Remi, manyčiau ši tema jau išsemta. Tik vaikai gali kaltint sportininką “išdavyste“ perėjus į kitą klubą. Nors… gal Zenito chebra ir kitaip galėtų į tai pasižiūrėti. O čia – juk jau ne vienas baksnojo į tą tiesą, kad čia kalba eina ne apie žaidėją, o apie klubo požiūrį į komplektaciją ir apie komandos viziją apskritai. Tik tiek.

 22. 23 diletantas 2013-01-04 09:40

  truputeli keista matyti tiek daug “panikuojanciu“. gerai griezhtas pasake- sezono gale visi vienbalsiai shauke, kad tik pora zaideju verti likti, o visa kita reikia keisti is pagrindu. tad-valio, pasikeitimai vyksta. nejau visi nori, kad vel liktu ta pati chebra ir sezonas butu baigtas lygiai taip, kaip keli pries tai buve- nepasvertai ambicingas ir su realybe atitinkanciu finisu. kaip sako, geras zmogus ne profesija. taigi, blogiau nebus.
  neoficiliai-oficialu. Loginov- nebus 100 proc. Freidgeimas- nebus 100 proc. Radzius- uz kapeikas, bet BUS 100 proc (uzuojauta visiems). Eliosius- neaisku, bet tiketina, kad bus. Davidovs- bus 100 proc. Bus 100 proc legionierius vidurio gynejas. Puolejas , kuris sezono metu buvo perziuroj kazkokioj isvykoj bus 100 proc (tamsesnio gymio).
  Lauki

 23. 24 Anonimas 2013-01-04 09:54

  Tai gal baikim žaist vaikiškus žaidimus ir susiraskim geresnius laisvalaikio užsiėmimus, užuot domėjasi UAB Sūduva ir jos darbininkais.

 24. 25 klimas 2013-01-04 11:59

  Sutinku su pop. Po Slavicko ir Urbšiop išėjimo Suduvoj baigesi tam tikra epocha kuri prasidejo nuo Brann, Celtic.. Ziurint i Slavicko ir Urbsio atvejus yra paprasti klausimai: kur jie išejo ir kiek is to naudos turejo Suduva. juos futbolo mokino Mariajmpoles futbolo mokykla kuri islaikoma is mokesciu moketoju pinigu. Investuoti nemazi pinigai, o gauta nulis..

 25. 26 griezhtas 2013-01-04 12:14

  Tos jusu “po brann epochos“ pagrindinis pozymis buvo sanatorinis poziuris i zaidima, kad sita sanatorine era baigesi, kiekvienam suvalkijos futbolo megejui turi buti dziaugsmas, nes pernai pamatem sitos eros visi suzydejima – galutini zaideju atsiputima ir pravaiksciojima, ypac per paskutines lemiamas minutes. Po pernai metu, bet kokie pokyciai yra gerai, nes blogiau jau nelabai yra kur.
  O del nenorejimo zaisti suduvoje, tai pernai del to pacio skundesi ekrano treneris, kad pas juos niekas nenori zaisti, cia vel teigiamas zenklas, gal vistik keiciasi sanatorinio apmokejimo forma i motyvacini apmokejima.
  p.s. ne viskuo ka rasau tikiu, bet reikia bent kazkam optimistinio poziurio laikytis :D

 26. 27 Varvalas 2013-01-04 12:40

  Lietuvoje labai retai parduodamas žaidėjas, dar turintis kontraktą. Mūsų futbolininkų kaina yra simbolinė, o užsieniečiai net ir jos nesiūlo, o tenkinasi 67-75% kainos vertės pasiūlymu. Kartais mūsiškiai užsiprašo iš “lemputės“. Va, po panašių neįvykusių sandėrių Eliošius ir neišvyko į Čekiją. Dar viena šios srities bėda – Lietuvos futbolo klubai net už įsigytus žaidėjus su dar galiojančiu kontraktu neskuba mokėti reikiamų sumų, vilkina, žada atsilyginti reikiamais rezultatais. Vietinėje futbolo rinkoje gyvename vos ne kaip natūriniame ūkyje. Taigi, supraskime, kad, sakykime, Sūduva net ir neturi gyvosios prekės, kurią būtų galima “padoriai“ parduoti užsieniui. Tai ir trinasi Lietuvos klubai Lenkijos antrosios lygos – Latvijos – Estijos – Lietuvos orbitoje, su lyriniais – lytiniais nukrypimais į kokį nors Azerbaidžaną ar Kazachstaną.
  Kodėl taip yra? Todėl kad daugelis klubų (išskyrus Ekraną ir Žalgirį) dirba tik su futbolo agentais, sugebančiais teikti futbolininkus į Lietuvą. Kita kryptimi jų mąstymas ir gebėjimai neveikia. Jie čekams ar vengrams gali vidutiniškai per ketverius metus parduoti vieną Lietuvos futbolininką. Lenkams iškiša dažniau, nes čia iniciatyvą rodo patys lenkų futbolo gamintojai. Mūsų žaidėjai paprastai ten gali atsirasti tik tuomet, kai tampa “nuliniais“ pagal kainą (t.y. būna laisvi) ir “gerokai teigiami“ pagal žaidimą ir perpardavimo perspektyvas. Toks V. Slavickas turėjo jau prieš trejus metus atsidurti normalaus futbolo krašte. Bet jei patį žaidėją tenkina vidutinioko gyvenimas, tai … Ekranas yra pats tas. Va, tokia mano teisybė šiuo klausimu.

  Duodu kam nors tris litus, kad to Loginovo Sūduvoje neliktų. Jei šluoti tai visus (kalbu ir apie trenerius – mokinius), paliekant tik Karolį su Pavelu.

 27. 28 p.o.p. 2013-01-04 12:46

  griezhtas – aišku, kad yra tiesos tame, ką rašai. pokyčių tikrai norėjosi.

  man tik atrodo, jog sanatorinis požiūris yra ne tiek žaidėjų problema (nepaisant to, kad mes ją būtent taip aikštėje ir matome), o aukštesnio lygmens bėda. yra jungtis “komandos vadai-treneriai-žaidėjai“ ir esminiai dalykai yra būtent “komandos vadų-trenerių“ jungtyje. žaidėjų elgesys – tik galutinis anos jungties santykių rezultatas.

  toks jausmas, kad Sūduvoje įmanomi tik du modeliai. Viena, arba imamas treneris “studentas“, kuriam dėl to studentiškumo ypatingi reikalavimai net nekeliami. Antra, jei pasamdomas patyręs treneris, jam iškart iškeliami nerealūs tikslai (tokie, kurie atitinka ne realybę, o kažkokią mistinę komandos pajėgumo viziją) ir jis tuoj pat išmetamas, jei tų tikslų nepavyksta pasiekt.

  nieko nuostabaus, kad visa tai nusileidžia į žaidėjų ir bendros komandos išvaizdos lygmenį. pirmu atveju trenerio rankos apskritai nesijaučia ir atrodo, kad viskas, kas vyksta aikštėje priklauso tik nuo pačių žaidėjų nuotaikų ir norų. antru atveju, jaučiasi didžiulė įtampa, kuri neleidžia žaidėjams atsiskleist, o komanda ‘iš rogių’ psichologiškai iškrenta po pirmos nesėkmės.

  todėl ir galvoju, kad vien keičiant žaidėjus ypatingų rezultatų nebus pasiekta. O Slavicko išėjimas klaustukų kelia kad ir dėl anksčiau sklidusių kalbų apie marijampoliečių “neliečiamumą“ Sūduvoje (kas jau savaime nėra gerai, nes klasifikuoja žaidėjus ne pagal sugebėjimus, o pagal jų kilmę). kartais susidarydavo jausmas, kad klubo vadovų akyse vietinių žaidėjų pozicija būdavo svarbesnė nei trenerio. tai šioje situacijoje optimizmas gali kilti nebent iš to, kad galbūt Slavicko pasitraukimas iš komandos rodo pokyčius ir šiame plane.

 28. 29 sud 2013-01-04 12:54

  senesniuose sezonuose buvo aišku bent viena pozicija slavicko o dabar kaip ir to neliko tai neaišku nei viena pozicija galėtų visus šluot ir prisimt jaunų kad ir savo dubleriu kurie aikštėj kovotų kaip už tėvyne o ne ateitų pabėgiot ir pinigus pasiimt .galetu pasilikt chveduka ir davidovsa nors del jų nėr aišku .nu dar valski

 29. 30 p.o.p. 2013-01-04 12:55

  cha – Žalgiris ir Žulpą nugriebė:) Ir kodėl tai mūsų nestebina? panašu, kad iš tikro, kai Sūduva atsibus, tai Ekranas su Žalgiriu jau bus susirinkę visus bent kiek įdomesnius vietinės rinkos eksponatus.

 30. 31 griezhtas 2013-01-04 13:07

  Na tegul ima Ekranas ir Zalgris visus LT deimantus, Suduvai 1 vietai reiketu 3 kart didint biudzeta ir tai sansai teoriniai, o 3 vietai siemet greiciausiai uzteks ir ekonominio-dublerinio varianto. Taip, kad sis sezonai tikrai ne tas kada vertetu taskytis pinigais.

 31. 32 Anonimas 2013-01-04 13:09

  Tai tenka ir mums pripažint, kad ir kaip skaudu būtų, kad ne to kalibro klubas esame kaip Žalgiris ir Ekranas visose sferose.

 32. 33 p.o.p. 2013-01-04 13:21

  griezhtas – o ne pernelyg optimistiškai tu čia? ten dainavoj kažkokie “investuotojai“ vaidensi, atlantas irgi kažką panašaus burba, net apie granitą buvo šnekos, kad “investuotojų“ gali atsirast. šiauliai taip pat greičiausiai tą patį lygį išlaikys. tad jei į 1-2 vietas kol kas aiškiai du klubai pretenduoja (bent jau sprendžiant iš atliekamų veiksmų), tai trečios klausimas, manau, paaiškės tik po poros mėnesių, kai pamatysim, kiek tie “investuotojai“ yra verti.

  kitas dalykėlis – jei jau komandos kasmetiniai biuždetai bus planuojami pagal kaimynų galimybes, tai jau tikrai leidžiamės į lygos vidutiniokų lygmenį (kur gyvenama pagal principą “kaip dievas duos, taip ir bus“). tada apskritai apie kokias nors vizijas nustot kalbėt reikia. galima tekelt tik sezoninius tikslus.

 33. 34 griezhtas 2013-01-04 13:54

  Kazkaip per paskutinius 5 metus paselbti investuotojai, nei sykio nepasirode, nors jais gazdino ne karta, tai nemanau, kad si karta bus “investiciju“ ilgiesniam laikotarpiui, nei pusei sezono. Dar neaisu su tuo paciu ekranu bus, ar tik sitie kontraktai nera bandymas speti i traukini iki registracijos uzdraudimo.
  Racionaliai mastant sis sezonas suduvai turetu buti sukoncentruotas i naujo komandos branduolio formavima, dubleriu ugdyma ir 3 vietos siekima, bandymas investuoti i 1 vietos siekima butu neracionalus pinigu taskymas.

 34. 35 Varvalas 2013-01-04 14:48

  Visų Klaipėdos “investuotojų“ pinigai, įperka tik vieną Vacį. Ir taip jau yra daugiau kaip dešimt metų. “Dainavą“ donoruoja tie, kurie Vilniuje pusę metų bovinosi žaisliiuku, kurio vardas REO. Visi šie pusmetiniai “pažadai“ baigsis taip, kaip ir baigėsi iki šiol. Taigi, Sūduva gali drąsiai taškytis dubleriais, pastiprintais tuo puolėju libaniečiu, Valskiu, Pavelu ir Karoliu. O jei dar nukris nors vienas trupinys nuo Kruojos ar niekur neišeis koks nors praeitų metų “sanatorinis“, tai komanda galėtų kovoti dėl 3-5 vietų.

  Graudu, kai vidurio gynėju žaidžia legionierius, kokių turime ir dublerių tarpe. Radžiaus lygis irgi ne aukštesnis, bet jis nors ne užsienietis. Va, jau tokių dviejų “ramsčių“ buvimas nežada jokių medalių …

  Gal verta vieną kartą aukoti medalius ir pagalvoti apie tvirtesnius pagrindus ateičiai? Va, tik niekaip neįsivaizduoju šioje kompanijoje trenerio – mokinio. Suprantu, kad administracijoje niekas nesikeis iki kitos pasaulio pabaigos ir kad trenerį pakeisti gali tik tragiški rezultatai arba trenerio savos nuomonės turėjimas. Optimizmo neturiu, bet ir jokių medalių nereikalauju. Man Gabrio laikų komanda, imanti penktąsias vietas, buvo daug artimesnė ir mielesnė.

 35. 36 tobex 2013-01-04 15:02

  libanietis kol kas apie savo karjeros planų neatnaujinęs
  http://mohamad-kdouh.weebly.com/index.html

 36. 37 Ramunas 2013-01-04 16:09

  Dedura su Samusiovu ateis į Sūduvą ir tada visi vėl kalbėsim apie auksą :)

 37. 38 Kuzma SS 2013-01-04 17:06

  Kruoja vis tik žais: http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/be-zaideju-esanti-kruoja-ketina-dalyvauti-a-lygoje.htm

  Kas liečia žaidėjų nenorą žaisti Sūduvoje. Tikrai pačiam teko girdėti tokią buvusio nuomonę: “Bet kur, tik ne į Sūduvą“… Kodėl, nepaaiškino, bet nuspėti ir patys galim.

  Kas bus ateityje, dar pamatysim. Bet nemanau, kad sugebėsim kilt aukščiau trečios vietos. Taip pat manau, kad pavyks išsilaikyti ir ne žemiau trečios vietos. Vis tik Šiauliai be Rimkevičiaus nėra tokie pavojingi. Kas liks Kruojoj, taip pat neaišku, o Banga, Atlantas, Dainava ir kiti manau kol kas niekaip netrauks iki medalių

 38. 39 nul 2013-01-04 19:07

  Davidovs nebus. Neskleiskit nepatikimu ziniu.

 39. 41 NrVs 2013-01-04 19:20

  Is kur istraukei,kad Davidovso nebus?

 40. 42 minde 2013-01-04 20:04

  nu idomu cia daros,kokia sudetis bus,o tj dl ledesmos kaip?niekas dar neaisku?

 41. 43 nul 2013-01-04 22:17

  ledesma bus,nes yra kontraktas. davidovs nebus,nes jo kontraktas baigesi ir jis nesutiko jo pratesti.

 42. 44 NrVs 2013-01-04 22:44

  Tai gal pagaliau rimtai prades i dublerius ziuret.Manau visas sis reikalas veda prie to,jog Suduva tiesiog privales i sudeti imesti bent kelis zaidejus is dubleriu komandos

 43. 45 tobex 2013-01-05 00:34

  to nul: ledesma kontrakta turi su romanovu, o ne su suduva
  to kuzma SS: pries tai sezona su sirmeliu, bet be rimkeviciaus siauliai buvo mete kur kas rimtesni issuki suduvai nei siemet su rimkeviciumi. aisku dar anskti teigti, kol neaiskus Siauliu komandos konturai

 44. 46 nul 2013-01-05 09:54

  tobex,taip,tamsta teisus,bet kokia jis alga gauna Suduvoje,tiek niekas jam nemokes.taip,gali vykti,sakykim,i lenkus,bet ten gaus tikrai nedaugiau ir dar tures kazka irodet.taip,kad labai mazai sansu,jog jis isvyks.

 45. 47 edmaz 2013-01-05 15:29

  gal kas jau galikokiu ziniu is Suduvos stovyklos papasakoti?

 46. 48 vietinis 2013-01-05 15:41

  is kur istraukiai kad davidovas neliks? kuo puikiausiai treniruojasi su suduva, jei butu nelikes, jau butu senokai kazkur keliaut pradejes.

 47. 49 Tazo 2013-01-05 17:12

  Pasirengimą sezonui pradėjo 19 futbolininkų: vartininkai Pavels Davidovs, D.Bartkus, D.Lastauskas, gynėjai D.Isoda, G.Urba, D.Tumosa, N.Radžius, V.Lasevičius, saugai P.Kiselevskis, N.Valskis,V.Baranovskis, P.Leimonas, T.Eliošius, K.Chvedukas,A.Kliučinykas, V.Bagdanavičius, A.Kulikauskas bei puolėjas A.Brokas.
  Šeštadienio treniruotėje trūko puolėjų A.Breivės ir A.Bielkausko, traumą besigydančio saugo Mariaus Šoblinsko ir brazilo R.Ledesmos.

 48. 50 griezhtas 2013-01-05 18:29

  Del manes galima daugiau nieko ir nepirkti, bent dubeleriai apsisaudytu ir is keliu kazkas isaugtu.

 49. 51 niekas 2013-01-05 22:48

  Atsigavo oficialus Sūduvos tinklapis, trys naujienos per vieną dieną.

 50. 52 niekas 2013-01-05 22:54

  Beje iš sudėties išimti komandą palikę žaidėjai, o Loginov paliktas, nors straipsnyje nepaminėtas.

 51. 53 Anonimas 2013-01-05 23:35

  pakolkas toj sudety nieko gero isskyrus 3-4 zaidejus . penktai septintai vietai gerai ,vienas geras dalykas butu kad jaunimas gautu lost aukstesniam lygy tai gal po kokiu triju metu keli zaidejai ir isauktu yneblogus zaidejus

 52. 54 p.o.p. 2013-01-06 16:57

  Tai cia ir yra visa nelaime – nelabai aisku koks komandos tikslas. Nes jei tikslas remtis savais, tai tereikia poros patyrusiu zaideju – viena i puolima kita – i gynyba. tik tuomet reik nustot sneket apie aukso medalius. Bet greiciausiai realybeje bus pasielgt kaip visada – tikslas: bronza, sprendimas: vidutinio A lygos lygio zaideju be kontraktu burelis pries baigiantis registracijos laikui. Zodziu, sprendimas vienam sezonui, kuris leidzia siaip ne taip trecia vieta paimt ir uzdaro kelius dubleriams i pagrinda.

 53. 56 Varvalas 2013-01-08 16:37

  Graudu. Italai – be statistikos, be jokios intrigos sportinėje biografijoje. Lauksime rėmėjų iš Palermo …

 54. 57 Lukas 2013-01-08 16:40

  Gal ir be statistikos, bet kaip suprantu, vienas vis dar oficialiai priklauso Bologna, kitas Interui, ir kitom komandom tik paskolinti. Bet kokiu atveju, palaukime bent draugisku, tada bus matyti.

 55. 58 griezhtas 2013-01-08 16:45

  Mastau kaip ten su pernyksciu Atlanto legionieriu desantu, ar jie turejo kokia statistika? Pora ju tu legionieriu visai nieko ziurejosi.
  O gintis tai ir Lietuviai kazkiek moka, legionieiru labiau noretusi kurybinese pozicijose.
  Ir isvis as noriu dubleriu komandos turincios tiksla pasiekt 3 vieta :)

 56. 59 Remis 2013-01-08 16:57

  Na jei Tauras pernai ėmė italus iš 6-7 lygų (berods), tai 3-4 lygos jau lygis :) O ir be juokų – realiai mūsų futbolininkai (tie, kurie iki rinktinės netraukia) ir pažaidžia daugmaž 3-4 Italijos, Vokietijos lygų standartu.

 57. 60 klimas 2013-01-08 17:54

  Palaikau Grieztas. Geriau jau dubleriu komanda siekianti 3-4 vietos, nei ketvirto kalibro italai. Neaisku kokie cia isskaiciavimai, kaip ir pries kiekvieno sezono pradzia..

 58. 61 p.o.p. 2013-01-08 19:45

  nu tai jau visiškai taip. tikra tiesa. neturiu nieko prieš tuos italijos ir libano piliečius (kaip sako sūduvos tinklapis) ir prieš atlanto legionierius nieko prieš neturiu. esmė tame, kad tokie dalykai mūsų komanda veda į niekur. vieno sezono sprendimai, kurie užpildo vietas pagrinde – būtent – “vidutinio a lygos lygio“ užsieniečiais, o dublerius palieka toliau kapstytis dublerių čempionate. ir nėra čia ko žiūrėti į atlantą ar taurą – ten tokie sprendimai priimami dėl to, kad komandos apskritai neturėdavo jokios kito sezono perspektyvos ir tiesiog griebdavosi šiaudo. tuomet gal ir galima pateisinti už ačiū lošiančius užsieniečius (kai net saviems dubleriams pinigų nėra). tačiau mūsų atveju tai tik dar kartą rodo sūduvos komplektuotojų kietakaktiškumą ir nenorą matyti komandos perspektyvoje, siekiančioje daugiau nei vieną sezoną.

  galų gale… pabandžius greitosiomis prisiminti lietuvos lygos legionerių istoriją, žymiai labiau pasiteisindavo psichologiškai ir sociologiškai mums artimesnių kraštų žmonės – nuo balkanų iki rusijos platybių. užtenka prisimint ispaną Esau Sūduvoje – kaip jis neblogai atrodė keliose pirmose rungtynėse ir kaip jį užgesino lietūs, šalčiai, dirvonuojantys stadionai ir kietas fizinis futbolas.

 59. 62 Varvalas 2013-01-08 20:23

  suprantu, kad tiems italiūkščiams “pripudrino“ smegenis, jog pateksite į europos taurėse nuolat lošiantį klubą. Vadinasi, jie savo krašte nemato jokių perspektyvų kilti į normalius klubus, tai galvoja, kad taps žinomais, Europoje kai įkals įvartį kokiai nors Daugpilio “Daugavai“ ar Gardino “Nemanui“. Na, jei ir mąstau beveik kaip jie, tai vis tiek aš jų nesuprantu. Nei čia jie užsidirbs, nei prasigers, nei demografijos rodiklius pagerins. Italai planuoja, o kažkas juokiasi. italiana e la mente non sono in termini di lingua.

 60. 64 klimas 2013-01-09 13:20

  Veikiama pagal principa- kas moka pinigus tas ir muzika uzsako. Bet kad kuriniai daug kam sunkiai suprantami..

 61. 65 niekas 2013-01-09 14:00

  Lietuvos rinktinės kapitonas Danilevičius keliasi į 3 Italijos lygą ir tragedijos nėra, o jei į Sūduvą atvyksta italas iš 3 lygos, tai jau žemas lygis. O niekas nepagalvojo, kad tiems aukštesnio lygio žaidėjams pinigų neužtenka.

  • 66 carlos 2013-01-09 15:13

   tai kad viens iš ketvirtos autsaiderių, kits iš penktos, o danylai 35 metai siūlo 2 metų kontraktą 3 lygos lyderiai dviem metam, ko nepabandžius.

 62. 67 Anonimas 2013-01-09 14:12

  vacc

  Stai cia ir vissa beda pinigai

 63. 68 Alfredas 2013-01-09 18:43

  Perskaičiau visą diskusiją ir kažkaip keista. Dar kažkas čia bando spėlioti, kodėl kai kurie treneriai sako: visur, tik ne į Sūduvą. Jau esu sakęs ir pasikartosiu – tai dėl vyr. trenerio Murausko. Treneris Sūduvoje yra marionetė. Ar normalus treneris norės būti marionete? Tikrai ne. Kalbant apie komplektaciją, tai nesuprantu vieno, kodėl Eliošius ir Chvedukas dar kankinami Sūduvoje? Tai žaidėjai, kuriuos galima parduoti. Tik nereikia užsiplėšti kosmoso, kaip tai daro Sūduva. Jei Švedkauskas nebūtų giminė, jo niekas nebūtų pardavęs, patikėkit manimi (neturiu nieko prieš jį). Apie legionierius naujus – libanietis neblogai žiūrisi, o italai gal irgi visai nieko. Vienas net sužaidęs vienas kontrolines rungtynes už pirmą Inter komandą. Aišku, kita kalba, kokia komandos vizija ir kam tie vidutiniai legionieriai. Žodžiu, sėkmės Sūduvai. Linkiu, kad pasikeistų valdžios požiūris. Atėjus ponams į protą tai galėtų tapti elitine komanda. Deja, kol kas sprendimai visiškai nesuprantami ir nelogiški.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits