Pavėluotos naujienos ir t.t.

Sakau, laikas susiimt ir vėl nosį iškišt. Mažumėlę atlūžęs nuo futbolo sausį buvau. Priežastys kaip visada tos pačios – ligos, darbai, šalčiai ir t.t. Laimė – tamstos nesnaudžiat ir patys visas esmines naujenas čia suregistruojat. Jo, gyvenimas planus koreguoja – o juk kišenėje guli ir jūsų nekantraudami laukia du stori tekstai apie UEFA kontrabandas ir korupcijas, kurias dar per kalėdines atostogas suskrebinau! Nieko, ateis laikas ir joms.

O dabar pamėginsiu trumpai sudėliot, kas gi nutiko per tą laiką, kol žiemos miegu miegojau. Sūduva sulošė krūvelę draugiškų. Rezultatai standartiniai, būdingi draugiškų ciklui. Tiesa, mūsų varžovai taip pat standartiniai, nes, panašu, niekur iš savo maniežo šiais metais Sūduva nosies kišti neketina. Kad ir kaip bevartytum, tos komandos, kurios išgali į šiltus kraštus pasivažinėti, pasirengia neabejotinai geriau. Ir jei tas skirtumas pernelyg nesijaučia čempionato pradžioje, kol lošiama po stogu ar ant sniego, vėliau pasimato. Juk ir Sūduva pastaraisiais metais po labai optimistinės kelių turų pradžios užbuksuoja. Aišku, visa tai – tik spėlionės, tačiau kol kas, panašu, Sūduvos žaidėjai pasirengimo sezonui metu nieko kito be savo gimto maniežo tikėtis neturėtų.

Sūduva 0:4 pralošė Wigry (vieną bankę Sūduvai įkalė Lukšys), tada 2:1 nugalėjo Daugpilio Daugavą, o vakar nulines lygiąsias pasiekė su Šiauliais. Į komandą atvyko dar keletas naujokų – pernykštis Atlanto kroatas Petaras Basičius, dar vienas italas Alessandro Venezia ir – jau beveik tradiciškai – kinas Ren Xin. Kol kas buvo pranešta, kad sutartys pasirašytos su dar anksčiau į Marijampolę atvažiavusiu Maximilliano Ugge ir kroatu. Dar du jaunuoliai į komandą atvažiavo iš NFA – Tadas Lekeckas ir Gabrielius Judickas. Tuo tarpu per tą laiką Sūduvoje neliko Tado Eliošiaus ir, panašu, Rafaelio Ledesmos.

Taigi, su Šiauliais Sūduva lošė tokios sudėties: vartuose stovėjo ir Bartkus, ir Davidovs; gynėsi Bagdanavičius, Tumosa, Radžius, Isoda, Lasevičius, per vidurį lakstė Kiselevskis, Baranovskij, Strolys, Basič, Valskis, Lekeckas, Judickas, o priekyje – Brokas ir Breivė. Tiesa, prie šio būrelio dar reikėtų prikabinti Chveduką, Leimoną ir Šoblinską, kurie su Šiauliais nelošė, tačiau komandoje atrodo dar yra.  Ir tą patį Ugge. Ir ką tai galėtų reikšti?

Chm. Kaip visada – arba šūdo gabalą, arba aukso luitą. Žiūrint į šią sudėtį akivaizdu yra viena. Sūduvoje nebeliko to, kuo komanda daugelį metų didžiavosi – tęstinumo, sudėties pagrindo keliavimo iš sezono į sezoną. Neliko tokio dalyko kaip “stabilumas” – žodžio, kurį taip mėgo kartoti Sūduvos vadai savo reprezentacinėse kalbose. Šiemet mūsų klubas galės pretenduoti į labiausiai pasikeitusios komandos titulą. Tačiau visi mes žinome, kur tas amžinas stabilumas Sūduvą nuvedė. Tą vietą mes visi draugiškai vadinome “sanatorija”.

Tad viską nulems du esminiai faktoriai. Viena, kaip šį sezoną “sužais” trenerių kolektyvas. Pagindinio trenerio “spragas” žinome. Tačiau kol kas susilaikykime nuo vertinimų ir pažiūrėkime kaip komanda atrodys tikrojo sezono pradžioje. Nes komandos išvaizda tiek pat priklauso ir nuo jos, ir nuo priešininkų pasirengimo. Antras svarbus dalykas – kaip į šiuos pokyčius reaguos žaidėjai. Tiek netikėtai į pagrindinę komandą perkeltas jaunimas, tiek ir patyrę futbolininkai. Juk viena svarbiausių Sūduvos bėdų keletą pastarųjų metų buvo noro laimėti trūkumas. Kažkoks keistas abejingumas tiek reikalams aikštėje, tiek ir savo pačių karjerai. Šiemet didžiulis būrys Sūduvos žaidėjų gauna išskirtinį šansą ir didžia dalimi nuo jų pačių norų ir požiūrio priklausys, su kokiu vardu jie baigs 2013 metų čempionatą. Kalbu ne tik apie dublerius. Kalbu ir apie tokius žaidėjus, kaip Karolis Chvedukas. Pernai jis buvo komandos lyderis, tačiau šiemet jis turi galimybę tapti komandos vedliu.

Aišku, visada yra ir priešinga galimybė. Galimybė turėti dublerių lygio klubą, pastiprintą keliais patyriais žaidėjais taip pat reali. Labiausiai neramina tas faktas, kad iš skurdžių komentarų galima spėti, kad pokyčius į Sūduvą atnešė ne vidinis noras keistis, o greičiau išorinės priežastys. Juk netilo kalbos apie tai, kad kai kurie pagrindinės sudėties žmonės Sūduvą paliko vien dėl to, jog jiems buvo pasiūlytas gerokai mažesnis nei pernai atlyginimas. Vadinasi – Sūduvos biudžetas greičiausiai sumažėjo. O juk ir pernai šiuo parametru Sūduva gerokai atsiliko nuo čempionato lyderių.

Tačiau kol kas aš linkęs tikėti pirmuoju scenarijumi. Tikiu, kad komandos nariai – nuo trenerių iki žaidėjų – suvoks, kad šie pokyčiai – didžiulis šansas jiems visiems. O juk visi puikiai žinome, jog sporte patirties stoką visada galima kompensuoti energija ir užsidegimu.

Taigi, likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui iki naujojo sezono pradžios galima padaryti tik vieną išvadą. Šiemet viskas bus Sūduvos ir jos žaidėjų rankose. Apie galutinį A lygos komanų sąrašą kol kas kalbėti dar anksti (o ar kada buvo kitaip?). Kol kas A lygos licenzijas gavo Sūduva, Žalgiris, Tauras ir Dainava. Be pernykščių A lygos klubų licenzijos dar nori ir Kėdainių Nevėžis. O štai pirmoje lygoje loš Kazlų Rūdos Šilas, klubas, kuris lyg ir laikomas Suvalkijos “zonos” nariu (šalia Marijampolės, Kalvarijos, Vilkaviškio ir Kybartų). Įdomu, kas tame miestelyje dedasi!

Kitas dalykas – nors apie tikruosius komandų pajėgumus kol kas labai anksti kalbėti, tačiau panašu, kad dauguma klubų, išskyrus Žalgirį vienoje pusėje ir kokį Taurą – kitoje, gali būti gan panašios jėgos. Ekranas greičiausiai neturės to pranašumo, kuris pernai jam leido įsibėgėti tiek, kad jau sezono viduryje čempionato nugalėtojas buvo beveik aiškus. O likusieji klubai (su nedidelėm išimtim) greičiausiai mažai kuo nusileis mūsų komandai.

Štai tiek minčių praėjus pusei laiko, skirto pasirengti 2013 metų A lygos čempionatui. Apie sekančias draugiškas rungtynes Sūduva kol kas nepraneša. Užtat trečiadienį Marijampolės manieže loš Lietuvos B rinktinė ir Lietuvos U-21 rinktinė (abejose bus futbolininkų iš Sūduvos). Kodėl tos rungtynės vyks 13 val. – sunku pasakyti. Juk žmonėms gal būtų įdomu pažiūrėti net ir treniruočių pobūdžio rungtynes. Tad lauksim kitų draugiškų, o aš pamėginsiu kuo greičiau jums pateikti dalykėlius, kuriuos jau seniai rengiausi parodyti.

Reklama

33 Responses to “Pavėluotos naujienos ir t.t.”


 1. 1 Mėnulis 2013-02-03 19:38

  Vasario 9 dieną “Sūduva“ susitiks su praeitų metų A lygos čempionais. Tik vat laiko negaliu tiksliai pasakyt. Berods,15 val.

 2. 2 Anonimas 2013-02-03 20:48

  16VAL

 3. 3 Anonimas 2013-02-03 23:19

  Toks jausmas, kad VM kariauja su marijampoles futbolo megejais nedarydamas rungtyniu vakare. Tik idomu kam reikia to karo ir tu nepatogumu. Kodel viskas turi buti taip sudetinga? Kodel nesistengia komanda suartinti su futbolo megejais? Juk viskas nera sunku, tiesiog logisku sprendimu reikia, kurie nereikalauja jokiu dideliu finansiniu istekliu, priesingai, galima net uzdirbti is didesnio ziurovu skaiciaus. Keista kai tokios dideles imones vadovas nieko nenutuokia apie marketinga, viesuosius rysius.

 4. 4 jotvingis 2013-02-03 23:51

  Jeigu vadinamosios “sanatorijos“ tęstinumas baigėsi, manau tuo reiktų džiaugtis ir tikėtis, kad jaunoji Sūduva nenusileis žalgiriams ir ekranams. Kiselevskis, Breivė, Lekeckas, Judickas, Chvedukas, Urba, Bagdanavičius ir kiti, tikiuosi, bus nauja Sūduvos karta, kuri dar Marijampolę, o gal ir Lietuvą, nustebins.

 5. 5 Anonsas 2013-02-04 00:14

  Prie to pačio, tikėkimės, kad didysis M pagaliau susipras nueiti į UEFA Pro lygio trenerio kursus, arba bent jau pasamdys tokios kategorijos trenerį ir nekiš nosies į jo darbą. Amen.

 6. 6 p.o.p. 2013-02-04 01:09

  na, tiesos vardan, reikėtų paminėti, kad VM kažin ar turi ką bendro su rinktinių rungtynių laiku. čia gal labiau reikėtų klausti tokio pono, kurio pavardė iš K prasideda

 7. 7 gedas 2013-02-04 09:50

  Dėl draugiškų rungtynių laiko sąlygas diktuoja maniežo užimtumas. Vyksta pasiruošimas sezonui, daug treniruočių ir maniežas apkrautas. Laisvas laikas yra per pietus todėl ir daro. Vakare manieža okupavus kruoja :)

 8. 8 suvalk. 2013-02-04 10:13

  Na o apie Kazlų Rūdos futbolą galima paskaityti jų portale futbolmanija.lt :)

 9. 9 Juozas 2013-02-04 12:03

  Ok, paaiskinot truputi, bet visvien lemiama zodi turi vadovybe. Kai zaidzia suduva, laikas turetu buti rezervuotas vakare.

 10. 10 Varvalas 2013-02-04 12:22

  Vakare žaisti Sūduva negali, nes į tribūnas prisirenka šnipų ir po to viską aprašo šiame blog’e. Jei priešininkų treneriai neturėtų, kur pasiskaityti, Sūduva jau daugelį metų iš eilės būtų buvę čempionais. Reikia uždrausti tokius blogus, o į treniruotes (galima ir į varžybas) visai neleisti žiūrovų. Ne jiems čia tas futbolas skirtas. Mes galime ir be žiūrovų, ir be trenerio, net ir žaidėjų nelabai reikia – būti prizininkais, ar net čempionais. Svarbu, kad mobiliakas veiktų tribūnoje. Ir su Ekranu žaisime ne trečią valandą dienos, o nakties.
  Va, tep.

 11. 11 UDC 2013-02-04 15:05

  Varvalai, gražiai gražu :) Labai taikliai pastebėta ! O kas apie Sūduvą, tai kyla dvejopi jausmai. Pirmasis būtų toks, jog komanda žais SU DIDELIU NORU KOVOTI IR LAIMĖTI ! Antrasis toks, jog to NORO nepakaks rezultatams pasiekti. Bet kaip bus taip, ne nuo mūsų tai priklauso. Taip, iš dalies priklauso, ar žiūrovų lankomumas augs, ar kris. Spėju, jog kris, jeigu rezultatai prastės ( ale DAUGUMA palaiko tik laiminčią komandą).
  O kas apie komandą, tai berods į Druskininkus išvažiavo pasikrauti baterijas, įgyti teigiamo pozityvo. Kagi, laukti liko nedaug. Pirmyn už Sūduvą !

 12. 12 p.o.p. 2013-02-04 15:20

  nagi žiūrint į kelis paskutinius sezonus – tai pergalės nebūtinai didina gyventojų kiekį tribūnose. netgi įtarčiau, kad besiplėšanti kiekvienose rungtynėse dėl kiekvieno taškelio komanda tų gyventojų daugiau į stadioną prišauktų

 13. 13 jotvingis 2013-02-04 19:15

  Svarbiausia ne pergalės, o lūkesčių išpildymas. Iš ankstesnės Sūduvos tikėjomės daug, o gaudavosi kaip visada. O šie jaunuoliai nudžiugins ir su bronza, nenuvils ir su ketvirta vieta. Svarbu kovotų.

 14. 14 stadionas 2013-02-04 22:58

  UDC. Sakai, lankomumas kris,o po to “ pirmyn uz S UDUVA“. Kaip tai suprasti? Ateik pats ir dar ka nors atsitempk kartu.Ir nuo musu sis tas priklauso.Isivaizduok minia stadione ir dar su plakatu“ S VEIKI ATVYKE I PRAGARA“ ,ir visi rekia-saukia…Mane tai tikrai uzvestu.O taip juk jau buvo Kaune rungtynese su “Branu“. Negi mes jau numirem?

 15. 15 Juozas 2013-02-04 23:30

  Pergales ir dideli tikslai bei ju neispildymas, komandos nestabilumas, VM nuotaiku kaita, komandos ispardavinejimas viduri sezono, strategijos nebuvimas, perspektyviu dubleriu nusodinimas bei ziurovu negerbimas daro savo. Breikstas buvo geresnis vadovas. Linkiu si sezona VM pasitempti ir leisti klubui zaisti paciam.

 16. 16 jotvingis 2013-02-04 23:57

  Nuo tokių rašymų, “stadionai“, geriau nebus, tik užknisi visus ir atsibosi pats bei tavo siūloma idėja. Keisk požiūrį ir kažką daryk pats, jei tai tau rūpi, o nepriekaištauk kitiems. Priekaištaujantys niekam nepatinka.

 17. 17 Remis 2013-02-05 11:20

  Juozai, ir kur dabar gerasis vadovas Breikštas? :)

 18. 18 Juozas 2013-02-05 11:24

  Nebuvo jis pats geriausias, jis plove pinigus per futbola. Bet manau ir VM plauna, taciau dar ir kisasi i pacio klubo veikla perdaug ir nekompetetingai. O Breikstas dabar ilsisi nuo futbolo, pasakes, kad lietuvoje is futbolo neuzdirbsi. Manau mazai kas man papriestaraus, del to, kad Breikstas turejo geresnes “menedžerio“ savybes :)

 19. 19 Remis 2013-02-05 12:23

  Murauskas turi komandą, Breikštas nebeturi. Štai ir atsakymas, kuris geresnis “menedžeris“ :)

 20. 20 p.o.p. 2013-02-05 12:53

  Va čia yra labai teisingi žodžiai.

 21. 21 Juozas 2013-02-05 14:30

  Na, nematau siuose zodziuose logikos. :) Jei maurinho liktu be darbo, mestru trenerio karjera, tai musu suduvos treneris butu geresnis vien del to, kad treniruoja kluba, taip? :) As lyginu praeiti su dabartimi, o tai palyginti galima. Aisku dziugu, kad suduva remia VM, bet iki gero menedzerio jam toli.

 22. 22 Anonimas 2013-02-05 15:11

  reik išvis dziauktis kad marijampolėj dar kazkas kazka remia tai užtai didelė pagarba VM o dėlto lindimo y rubine tai kas pinigus moka tas ir muzika užsako,nors mums norėtus ir kitaip

 23. 23 Remis 2013-02-05 15:27

  Juozai, mes tikriausiai apie skirtingus Breikštus kalbam :) Kiek žinau, nei Murauskas, nei Breikštas nedirba (nedirbo) treneriais ir netgi nėra (nebuvo) samdomi darbuotojai, kuriuos koks pikts dėdė savininkas galėtų atleisti. Abu kaip sykis yra (buvo) tais piktais dėdėmis. Tai va, “piktas dėdė“ Breikštas, mano nuomone, susimovė su visu savo FCV projektu. Gi futbolininkai išsivaikščiojo kas sau, FCV išsisklaidė kaip dūmas, o pats dėdė iš futbolo buvo priverstas pasitraukti ne aukštai iškėlęs galvą, o pabrukęs uodegą.

 24. 24 Lukas 2013-02-05 16:08

  Tik jau nereikia aiškinti, kad Breikštas nurodymų nedalindavo, kaip ir VM. dar ir kaip dalindavo. Gabrys dar tada, jei pamenate, dėl to protestuodamas, per varžybas nepakildavo nuo suolelio ir neduodavo komandai absoliučiai jokių nurodymų. Paskui sėkmingai Breikšto nurodymai buvo dalinami FCV, Latožai.

 25. 25 ammm 2013-02-05 16:50

  Būtų Breikštas FCV pardavęs kaip pelningą sėkmingą klubą ir dabar ilsėtųsi nuo futbolo, būtų galima girti jo “menedžmentą“, tačiau FCV išnyko per 1 sezoną būtent dėl prastos vadybos. Kas liečia Sūduvą, neteko girdėti, kad klubas kam skolingas ar vėluoja algos, o dėl M lindimo į rūbinę tai atrodo, kad tai gerokai išpūsta.

 26. 26 griezhtas 2013-02-05 16:57

  Dar Breikstas gi ne tik FCV, bet ir kazkoki lenku klubeli numarino… o kur dar kraitene
  Pagal Juozo logika gautusi, kad menedzmento virsune yra Ostapas Benderis, nes gi tokius ideju pristatymus darydavo :) O siaip marketingas arba dar tiksliau reklama ir savireklama yra labai mazute menedzmento dalis, be geru kitu daliu (personalo, finansu, produkto) labai greit save sunaikina

 27. 27 p.o.p. 2013-02-05 18:07

  reklama yra tik aisbergo viršūnė. priešpaskutinė stotelė. po jos lieka tik žmogus ir produktas. tačiau visa ko pamatas (rinkodara, produktas, personalas, finansai) yra vizija ir iš jos plaukianti strategija. kai šita dalis šluba, tai ir visa kita eina šuniui ant uodegos. gali surinkt geriausius žmones, bet jei jie nežinos į kurią pusę eiti, rezultatas bus nulinis.

  • 28 carlos 2013-02-06 12:23

   nžn man futbolas ir futbolo klubas yra kur kas daugiau už produktą…

   • 29 p.o.p. 2013-02-06 13:58

    Be abejo. Uzrasiau visiskai bazines savokas – tokiam lygmeni ir religija ar tevyne gali produktu pavadint. Nes post post post kapitalistiniame pasaulyje taip ir yra.

 28. 30 stadionas 2013-02-06 11:34

  Jotvingiui nuo Stadiono. Jei zinotum ,kiek as is savo kukliu isgaliu padariau ir vis dar stengiuosi daryti del tos komandos, tai tau butu geda-sarmata taip rasyti.Bet cia mes dauguma anonimai,tai jau tiek to.O akmuo i bet kieno darza retkarciais naudingas .Privercia per nauja supurenti mintis ir kai ka pastebi, ka buvai prazioplines. Dekoju.

 29. 31 jotvingis 2013-02-06 13:45

  Jei man tikrai būtų didelė sarmata (o taip tikrai gali būti), tai aš jums pasiūlyčiau, kitokiom formom kviesti žmones į stadioną, o ne tokiaiskomentarais, kurie naudos neduoda. Abejoju, ar čia renkasi tie, kuriuos reikia kviest į stadioną.

 30. 32 stadionas 2013-02-07 21:09

  Cia tai teisybe.

 31. 33 muller 2013-02-08 21:56

  Breikstas tai menedzeriu menedzeris :) Turejo savo komandoj busima Brazilijos rinktines zaideja (Paulinho), busima Bundeslygos zaideja (Rodnei), kruva busimu Lietuvos rinktines zaideju (Matulevicius, Eliosius, Papsys, Freidgeimas, Radavicius, Luksa, Novikovas).

  Bet norejo greito pelno ir gavosi snipstas. Kaip pats sake jei augini agurkus ir nera derliaus, tai reikia augint svogunus..


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama