Draugiškos: SŪDUVA 3:0 METALURGS

2013-5

Štai taip – tai buvo paskutinės draugiškos prieš kitą savaitgalį prasidėsiantį Lietuvos čempionatą ir pirmosios, kurias man pavyko pamatyti gyvai. Pasirengimą šiam sezonui stebėjau labai fragmentiškai – pažadu pasitaisyti prasidėjus A lygos žaidimams. Iš kitos pusės – šias rungtynes galėjau stebėti tarsi “iš šalies” – kadangi šiais metais Sūduvos dar nebuvau matęs, todėl komandos išvaizdą įvertinti gal buvo kiek lengviau nei tamstoms, kurie komandą gyvai matėte gerokai dažniau ir nuosekliau galėjote stebėti jos evoliuciją besirengiant sezonui.

Buvo smagu sugrįžti į seną, gerą, šaltą maniežą. Tiesa, prieš tai teko brautis pro Pietų IV būrius ir Marijampolės policijos pajėgas. Einant tamsoje link maniežo tūlam piliečiui galėjo susidaryti įspūdis, kad įstatymo sargai buvo pasirengęs rimtiems viešosios tvarkos trikdymams. Tačiau grėsmės įspūdį kėlė nebent policijos mašinų švyturėliai, nes aplinkui tvyrojo taika ir ramybė. Paskui žmonės šnekėjo, kad Ekrano ir Žalgirio žaidimo pažiūrėti buvo susirinkę kokie 2000 žmonių – labai padorus skaičius Marijos Žemei, ypač turint omeny metų laiką ir gripą varančias futbolo žiūrėjimo sąlygas.

Na bet Žalgirio ir Ekrano reikalai mūsų nedomina, todėl pamėginsiu trumpai raportuoti savo šio vakaro įspūdžius apie Marijampolės Sūduvą. Rungtynių žiūrėti sėdau be jokio išankstinio nusistatymo, todėl pirmas įspūdis man buvo malonus. Įspūdį gerino ir pačioje rungtynių pradžioje pasiektas dailus įvartis. Šis pozityvus įspūdis išliko iki pat rungtynių galo. Daugiau klaustukų kilo tik tuomet, kai pamėginau atidžiau panagrinėt tai, ką mačiau aikštėje.

2013-8 Komanda ir keletas šio sezono naujokų.

2013-6

2013-7

2013-4

Panašu, kad komandos žaidimo stiliuje ypatingų permainų nenutiko. Sūduva, kaip ir daugelį metų iki šiol, toliau propaguoja žaidimą “gynybą + kontratakos”. Tai reiškia, kad pozicinis komandos žaidimas yra nekoks, kas, kaip taisyklė, kelia rimtų problemų lošiant su silpnesniais varžovais, kurie pasirenka tokią pat taktiką. Tačiau esminis pokytis lyginant su pernykštės komandos žaidimu man pasirodo žymiai didesnis greitis. Taip ir turėtų būti – juk komanda gerokai pajaunėjo. Sūduvos žaidimo greitis ko gero ir buvo pats svarbiausias faktorius, kuris lėmė bendrą pozityvų įspūdį. Sūduva mėgino žaisti kibų futbolą, kai priešininkas intensyviai spaudžiamas nuo pat vidurio linijos. Ir nors šiame žaidimo komponente apsukas dar gerokai galima intensyvinti, tačiau ši – ir vėl gan tradicinė Sūduvos žaidimo savybė – taip pat džiugino.

O daugiausiai klaustukų – ir vėl tradiciškai – kildavo bandant suprasti, kodėl toks greitas Sūduvos žaidimas nėra pakankamai efektyvus. Iš vienos pusės – lyg ir viskas tvarkoj, ypač jei žiūrėtum į rezultatą ir bazinę rungtynių statistiką. Sūduva įmušė tris įvarčius, o priešininkas teturėjo kokias dvi padoresnes progas, nepaisant to, kad atskirais rungtynių gabalais aiškiai perimdavo iniciatyvą į savo rankas. Tačiau ir Sūduva progų susikūrė labai mažai, o į vartus dažniau mušti pradėjo tik antrame kėlinyje. Per visą pirmą kėlinį link Metalurgs vartų Sūduva mušė lygiai tris kartus (du smūgiai į vartų plotą ir vienas įvartis). Sūduva nemušė nė vieno rimtesnio baudos smūgio ir pražangų aplink Metalurgs baudos aikštelę apskritai neišprovokavo. Dauguma Sūduvos atakų mirdavo dar nė normaliai nesubrendusios – nepaisant to, kad visi trys įvarčiai buvo įmušti po dailių kombinacijų.

Šios situacijos priežastys akivaizdžios ir labai paprastos. Nepakankamas taktinis daugumos žaidėjų išprusimas. Teisintis tuo, kad Sūduvoje šiais metais trūksta patyrusių žaidėjų, o jaunimui dar reikia daug mokytis nederėtų, nes ir tas jaunimas yra tokio amžiaus, kad lošti už pagrindinę komandą yra visiškai natūralu. Mūsų laikais devyniolikmečių ar dvidešimtmečių pilna visokiausio rango komandose.

Nesugebėjimas tinkamai (greitai, protingai ir tiksliai) skaityti žaidimo eigos visų pirma reiškėsi amžinu kamuolio perlaikymu – dauguma žaidėjų nesugeba vienu lietimu siųsti kamuolį kolegoms. Kamuolio patrynimas pora sekundžių prieš perduodant atrodė lyg koks privalomas religinis ritualas. Kamuolio perlaikymas atakuojant paprasčiausiai žudydavo visai smagiai besimezgančias atakas, o tokio stiliaus futbolas gynyboje yra gerokai pavojingesnis – Ledesmos marškinėliais vilkintis jaunuolis (berods, tai buvo Daukša) bent pora kartų prarado kamuolį savo aikštės pusėje mėgindamas apeiti vieną ar kelis žaidėjus tuomet, kai jam už nugaros saviškių nebūdavo. Labai grėsmingas įprotis. Tiesą pasakius, visi trys įvarčiai buvo įmušti atakose, kuriose kamuolys vaikščiodavo greitai ir pas žaidėjus po kojomis neužsibūdavo. Taigi, panašu, Sūduvos vadams būtų pravartu ne tik savo žaidėjus po aikštę per treniruotes varinėti, bet ir vieną kitą teorinį užsiėmimą per savaitę su kokiu futbolo profesoriumi surengti.

Žiūrint šiandienos rungtynes buvo akivaizdu, kad šiame sezone Sūduvos žaidimas ir sėkmė laikysis ant tokių žaidėjų, kaip Valskis, Ledesma, Chvedukas ar Leimonas. Ir viskas priklausys nuo to, kaip sėkmingai likę komandos nariai sugebės jiems asistuoti.

Kitas mažumą liūdesį kėlęs dalykas buvo šiųmetinių legionierių žaidimas. Negali sakyt, kad jie iškrito iš žaidimo, tačiau iki komandos lyderių jiems dar labai toli. O juk iš legionieriaus tik to ir norisi tikėtis – sugebėti daugiau, nei gali aikštėje atlikti koks dubleris ar vidutiniokas lietuvis. Nė vienas iš legionierių neparodė nieko geresnio už Valskį, Bagdanavičių ar Kiselevskį. Bašičius darė pernelyg daug klaidų, Ugge tikrai nebuvo geresnis už, pavyzdžiui, Loginovą, Kdouh įmušė du įvarčius, tačiau jis nėra toks puolėjas, kokio seniai Sūduvoje laukėme, o Xin neparodė nieko, ko nebūtų galima išgauti iš bet kurio kito aikštėje buvusio žaidėjo. Vienintelis Davidovas yra tas žmogus, be kurio Sūduvai tikrai būtų riesta. O rungtynių pabaigoje pasirodęs Tobal Balde (apie kurį net guglas nieko nesako – nebent Sūduvos rašytojai klaidų šio žaidėjo varde privėlė) apskritai savo žaidimo stiliumi Povilą Lukšį priminė. Tiesa, reikia pripažinti, kad noro maksimaliai kovoti iš legionierių neatimsi, tačiau tai greičiausiai šiais metais bus vienas iš džiugesnių Sūduvos žaidimo bruožų apskritai. Taigi, bent jau man legionierių parinkimo klausimas ir vėl kelia labai daug klausimų. Tačiau persistengti kritikuojant kol kas nederėtų – reikia sulaukti bent vieno A lygos rato pabaigos.

Štai toks tas pirmas įspūdis. Nepaisant trūkumų, Sūduvos žaidimas džiugina energija ir kovingumu – savybėmis, kurių taip trūko pastaruosius kelis sezonus. Taip, komanda dar labai stokoja kietesnio stuburo – po įmuštų įvarčių Sūduva lengvai atiduodavo priešininkui iniciatyvą. Tačiau to stuburo greičiausiai atsiras tuomet, kai aikštėn sugrįš visi komandos lyderiai ir “veteranai”. Sūduvos nuotykius artėjančiame čempionate labai sunku prognozuoti – smarkiai atnaujinta ir pajauninta komanda turi šansų ir aukštai kilti, ir žemai pulti. Tačiau anksčiau įprasto “sanatorinio” futbolo nelikę nė kvapo. Ir tai yra pats didžiausias šių metų laimėjimas. Kol kas.

Reklama

31 Responses to “Draugiškos: SŪDUVA 3:0 METALURGS”


 1. 1 niekas 2013-03-03 12:01

  Kas dėl legionierių, tai Basič manau komandai rimtas pastiprinimas, tiesa vakar klydo daug, bet visumoj aikštės vidury komandai jėgos pridėjo. Ugge palyginai su Loginovu, bet Loginovas taip pat buvo legionierius, o kad jų pajėgumas panašus, sutinku. Libanietis manau turi panašią į Lukšį uoslę įvarčiui, sugeba atsirast reikiamu metu reikiamoje vietoje tik daugiau už Lukšį bėgioja, o mušdamas nekrinta ir į kamuolį pataiko. Tai jau pliusas. Aišku tai ne to stiliaus žaidėjas, kad progas kurtų pats, jam turės dirbti saugai. Tas Balde, man susidarė įspūdis, kad aplamai pirmą kartą futbolą žaidžia, kažkoks pasimetęs.

 2. 2 hmm 2013-03-03 12:16

  Smagu butu jei nebeliktu to sanatorinio futbolo, bet Pop, nedaryk tokiu greitu isvadu tik po vienu matytu varzybu :) praeita sezona po pergales pries ekrana 3:0 galejom galvoti, kad imsim auksa, bet pasirode kitaip. Kas be ko linkiu, kad zaidejai zaistu visada 100%. Jei jaunimas pasijungs i startine sudeti ir duos suduva pakankama konkurencija tiek atlantui, zalgiriui ir ekranui – sis sezonas bent man bus idomiausias.

 3. 3 Remis 2013-03-03 12:48

  o kur dingęs tas išgirtasis Ledesma? berods jau ne pirmos rungtynės, kai jo sudėtyje nėra.

 4. 4 griezhtas 2013-03-03 12:59

  Ledesma pagal dabartine komplektacija (ir kad perziuroje dar vienas puolejas), manau, kad bando parduoti.
  O siaip paskutiniu varzybu nemaciau taciau, tai pries tai buvusiose Leimonas labiausiai issiskyre kamuolio perlaikymu, Xin’o gi stirpioji puse buvo savalaikiai ir tikslus pasai ir geri skersavimai i baudos aikstele.
  Beje koks siais metais numatytas legionieriu limitas? 4 ar 5 aiksteje?

 5. 5 p.o.p. 2013-03-03 13:28

  Kalbama, kad Ledesma traumuotas ir i aikste islis tik balandi. O kaip brazilas atrodytu tokioje greitoje komandoje kitas klausimas, kaip ir tai, kuriame aikstes taske Gvildys ji ketintu statyti. Dar kitas klausimas yra apie tai, kam Ledesma apskritai priklauso, nes iki siol oficialiai sakyti 2 dalykai – 2 metu sutartis su Suduva ir faktas kad Ledesma vis dar priklauso Romanovui

 6. 6 to hmm 2013-03-03 14:17

  Na aš labai abejoju ar šįmetinė Sūduva galės konkuruoti su Žalgiriu ir Ekranu. Labiau tikėtina, kad bus tarp 3 – 4 komandų kovojančių dėl 3 vietos, ir tai tik tuo atveju, jei prie pirmų dviejų neprisijungs Atlantas. Atlanto žaidžiančio nemačiau, bet sudėtis jų nebloga. Kita vertus, ikisezoninėse jų rezultatyvumas minimalus, o nemušdamas įvarčių pergalių neiškovosi.

  • 7 hmm 2013-03-03 17:24

   Puikiai tai suprantu, daug sansu, kad uzleisim pozicijas ir atlantui, taciau futbole visko ivyksta ir gan tikiu siu metu komanda. Aisku, vienintelis minusas manau – Gvildys, noretusi, kad jauna ir perspektyvia komanda treniruotu aukstesnes kvalifikacijos treneris.

 7. 8 Remis 2013-03-03 14:56

  Aikštėje vienu metu galės būti ne daugiau kaip 5 ne LR piliečiai.
  Be to, transferų langas atidarytas iki kovo 31 dienos, tai dar mėnesį visokių stebuklų galima tikėtis :)

 8. 9 Tobex 2013-03-03 17:42

  idomu ko tikisi tie laukiantieji kovo 31. o ju tikrai nemazai
  cia pries kelias savaites brandziau juos suskaiciuoti
  http://tribunoje.blogspot.com/2013/02/zaideju-rinka.html

 9. 10 Varvalas 2013-03-03 18:00

  Nelabai sutinku su anonimu, kuris rašo, kad Atlando sudėtis yra neprasta. Tik neprasta ir ne daugiau. Net neabejoju, kad pernai Sūduvos sudėtis “popieriuose“ atrodė daug solidžiau. Tačiau pavardės dar žaidimo nedaro. Atlantas gavo tik rimtesnius trenerius ir namą pradėjo statyti nuo pamatų, t.y. nuo gynybos. Sūduva tą namą lipdo tose vietose, kur vėjai pučia. Ir daugiausia atvežtinėmis “lentomis“. Panašu, kad panašių “lentų“ ir Lietuvoje yra, ale atvežtinės geriau cvekus lupa.

 10. 11 Remis 2013-03-03 18:58

  Tobex, jau reiktų atnaujinti duomenis :)

 11. 12 griezhtas 2013-03-03 19:55

  Jei leidziami 5 legionieriai, tai suduva jau turi ju per daug, nes legionierius kuris sedi ant suolo nereikalingas, o visiems esamiems vietos aiksteje jau nera… zodziu reik parduot ledesma :D
  O del varvalo minetu pamatu, tai kaip ne karta sake nusipelnes suduvos treneris – “niekas neina i stadiona pasiziureti tvarkingos gynybos, visi nori ataku ir ivarciu…“

 12. 13 Minde 2013-03-03 19:57

  Ledesma wakar maciau su waiku pries suduvos draugiskas.neatrode traumuotas.bet ka gali zinot

 13. 14 TOTO 2013-03-03 20:22

  Liko laukti nedaug :) pirmos A lygos rungtynės bus geros. Taip, pralošim, ir tuo net neabejoju :) pirmyn Atlantas !

  • 15 rolas73 2013-03-03 23:46

   to toto
   pirmyn atlantas gal sukrapstysit koki 1
   mes-atlantas 4-1
   tai cia geriausiu jums atveju :)

 14. 17 Varvalas 2013-03-04 13:02

  Nepritarčiau tik tai Remio vietai, kur gana aukštoka pozicija skiriama Dainavai. Jos ikisezoniniai rezultatai nieko gero nežada. Ji už “Taurą“ gal ir bus stipresnė, bet ne daugiau.

 15. 18 griezhtas 2013-03-04 13:14

  O as nepritariu Remio nuomonei del Atlanto: pirma naujai sulipinta komanda retai kada is karto groja, antra is tu “komanda sustiprinusiu pavardziu“ suduva galetu sustiprinti gal koks vienas, visi kiti per prasti, tame tarpe ir Urbsiai ar Eliosiai…

 16. 20 Varvalas 2013-03-04 13:39

  apie perdėtą Atlanto aukštinimą jau rašiau. Iš tos komandos Sūduvai tiktų tik … rusų treneriai. Na, dar rusų pinigai. Tiesa, Atlantui gal labiau rūpės ne trečioji vieta (nors ji ir pasiekiama), bet taurė.

 17. 21 Remis 2013-03-04 13:48

  Galima ginčytis. Taigi čia ne buhalterio ataskaita, o subjektyvus požiūris į tai, ko realiai dar nėra (kol LFF neužregistravo). Atlantas turės vieną solidų pranašumą prieš tuos, kuriuos pavadinau persekiotojais – bent po du (o gal ir tris) žmones į tą pačią poziciją. O kas, pavyzdžiui, nutiktų Sūduvai/Šiauliams/Bangai, jei pora žmonių, kurie dabar starte, iškristų dėl traumų, o dar pora dėl kortelių?

 18. 22 Varvalas 2013-03-04 14:31

  Tai va šitoje vietoje ir pritariu Remiui, o prieštarauju Griezhtui. Sūduvoje tų legionierių perdaug nebus, nes dėl traumų, kortelių, buitinių bėdų nelabai daugiau penkių “realių“ legionierių ir bus konkrečioms rungtynėms. Man labiau rūpi ne legionierių kiekis, bet jų sugebėjimai aikštėje. Va, čia nelabai matau didellio skirtumo tarp naujokų – legionierių ir dublerių bei jiems artimų sūduvinių. Šiaip tai ir Ekranas šįmet nelabai tų rezervų keitimams turi.

 19. 23 p.o.p. 2013-03-04 17:33

  geras raštas, man patiko. kaip ir tas faktas, kad pagaliau, po daugybės metų, sūduva buvo įrašyta ne į pirmąjį trejetą, o į sekančią grupę. spėju, ir klubas šiemet “aukščiausių“ tikslų nebekels – vadinasi, ir visiems sūduvos palaikytojams gyvenimas bus ramesnis, pralaimėjimai nebebus pasaulio pabaigos, o kiekviena pergalė – brangesnė. gal ir nėra blogai gyventi ant žemės, o ne padebesiuose.

 20. 24 griezhtas 2013-03-06 21:30

  http://penalty.lt/suduvos-tikslas-dziuginti-graziu-zaidimu/

  kaip ir viskas tvarkoje, be kosmoso uzkariavimo.

 21. 25 Tadas 2013-03-06 23:00

  Labai teisingai VM pašnekėjo.

 22. 26 Alfredas 2013-03-07 00:45

  Ledesma tikrai traumuotas, dar mėnesį negalės sportuoti ir jokia čia simuliacija. Su Chveduku, Broku, Urba situacija tokia pati.

 23. 27 Varvalas 2013-03-07 11:58

  dar reikėtų vieną žaidėją paimti iš Afrikos – būtų iš visų žemynų atstovų. Galėtų mokinukai per rungtynes geografijos mokytis. Va, jei dar įsigytume iš Antarktidos pingviną, tai perspjautume ir barsas, ir milanus.

 24. 28 Mėnulis 2013-03-07 12:54

  O kur Šoblinskas dingęs? Ten žmogus metų laiko traumą patyrė ar kas atsitiko?

 25. 29 p.o.p. 2013-03-07 14:00

  Aha, Šoblinsko istorija mistiška. Aišku, klubas galėtų biš atskleist uždangą, slepiančią savo žaidėjų traumas. Nelabai supratau kodėl Murauskas vardų minėt nenorėjo.

 26. 31 Romas 2013-03-08 14:57

  kiek žinau Šoblinskui išoperuotas meniskas ir sportuot pradės maždaug po mėnesio


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama