Laukiam: Sūduva – Atlantas

2013Sūduvos sezono pradžia: vaizdas pasiskolintas iš oficialiosios Sūduvos svetainės

Savaitė pralėkė labai greitai. Nieko ypatingo per tą savaitę nenutiko, nors visokio plauko informacijos į eterį iš mūsų klubo išėjo kaip niekad daug. Panašu, kad Sūduvos žinių tarnyba ėmė dirbti pilnu tempu. Galbūt galėjo tokį tempą pačiupti gerokai anksčiau, tačiau ir tai jau yra labai neblogai.

Per šią savaitę galėjome paskaityti išsamų Vidmanto Murausko interviu. Kaip visada – klubo prezidento žodžiai prieš ir po sezono tampa tam tikrais taškais, prie kurių komandos vertinimas derinamas kone viso sezono metu. Prezidento žodžiai pasimiršta – net autorystė minčių išdyla – tačiau nejučiom visi mes prie šiose kalbos išsakytų postulatų vis grįžtam ir grįžtam. Tiesa, šį kartą su Prezidentu kalbėjosi ne tradicinis Miesto laikraščio korespondentas, o penalty.lt

Vidmanto Murausko kalboje buvo mums įprastų ir vertinamų dalykų – pvz., dar kartą buvo priminta nekintanti klubo pozicija biudžeto klausimais. Naujai nuskambėjo nenoras komandai kelti jokių apčiuopiamų tikslų. Iš pirmo žvilgsnio viskas tvarkoje – problemų rengiantis sezonui buvo. Komandos biudžetas tikrai neaugo – tai puikiai rodo palyginus su ankstesniais sezonais minimalistiniai komandos komplektavimo veiksmais. Aišku, įdomu būtų tą biudžetą sužinoti, tačiau apie pinigus lietuvių klubai ir toliau kalba nenoriai. Kažkur teko rast tik tokią informaciją, kad didžiausią biudžetą A lygoje turi Žalgiris ir suma siekia 4.5 milijono litų. Remiantis ankstsnių sezonų patirtimi, įtarti būtų galima, kad Sūduvos pinigai sukasi apie 2 milijonus.

Komandos naujokų lygis kol kas taip pat kelia daugybę klausimų (ypač, kai skaitai, kad Prezidentas kandidatą į komandos narius vadina jamaikiečiu, klubo svetainė byloja, kad žaidėjas kilęs iš Senegalo, o guglas apie jį apskritai jokios informacijos nepateikia). Traumos senosios gvardijos narius taip pat persekiojo. Ir nors Vidmantas Murauskas savo pokalbyje traumuotų žaidėjų nevardijo, tačiau pastarosiomis dienomis jų vardai ir ligos trukmės buvo atskleistos. Šoblinskas, Chvedukas, Ledesma, Urba – sezono pradžioje Sūduva buvo priversta verstis be šių žaidėjų.

Nepaisant to, šįmetinis Prezidento nenoras kelti komandai konkrečių tikslų man nelabai patiko. Žinau, sakysite, kad kai anksčiau būdavo kalbama apie aukso medalius – visi lygiai taip pat pykdavo. Ypač, kai labai greitai paaiškėdavo, kad tokios kalbos neturėdavo jokio pagrindo. Tačiau visiškas konkrečių tikslų atsisakymas yra kitas kraštutinumas. Taip komanda jungiasi prie tokių klubų, kaip Tauras, Banga ar Dainava, kurie dėl visiems suprantamų priežasčių prieš sezoną tiesiai šviesiai pasako, kad “kaip bus taip bus”. Geriausiu atveju – “sieksime aukštesnės vietos nei pernai”.

Tačiau nemanau, kad Sūduvos šio sezono situacija yra tokia radikaliai bloga, kad pakaktų pasakyti “stengsimės kovoti kiekvienose rungtynėse”. Taip, kasdienis kovingumas jau kelerius metus Sūduvai buvo sunkiai pasiekamas, tačiau tokį požiūrį į futbolą norėtųsi suvokti, kaip savaime suprantamą, o ne kaip sezono tikslą. Gerai, yra kaip yra. Smagu bent tai, kad šiemet nei mes, nei klubo vadai neįkritome į nepagrįsto optimizmo ir svajonių liūną. Komandos susilpnėjimas buvo aiškiai deklaruotas (nors tiesiai šviesiai priežastys ir nebuvo įvardytos), todėl jau savaime nusivylimų turėtų būti mažiau, o pergalės džiaugsmas – didesnis. Oficialioji Sūduva priminė, kad šiais metais bus Vidmanto Murausko gyvenimo Sūduvoje dešimtmetis – gal ta proga komanda ir iškrės ne tik Prezidentui, bet ir mums visiems kokį malonų siurprizą.

Prezidentas taip pat ištarė magiškus žodžius: “iš jaunimo tikėjomės daugiau”. Įdomūs žodžiai, juolab, kad iš pernykščių peripetijų su Liubšiu atrodė, kad būtent pastarojo nenoras leisti aikštėn dublerius buvo viena iš konflikto su klubo vadovais priežasčių. Tiesą pasakius, tiek žvelgiant į draugiškų rungtynių statistiką, tiek į paskutinį žaidimą su latviais susidaro įspūdis, kad ir šiais metais daugiau laiko aikštėje gaus ne buvę dubleriai ar dublerių atstovai pagrindinėje komandoje, o legionieriai. Taigi, šioje temoje nieko naujo nenutiko. Vienintelis džiaugsmas Lietuvos futbolui (o ne Sūduvos klubui tiesiogiai) yra dar kelių žalių jaunuolių persikėlimas iš Marijampolės į įvairius Italijos klubus į Sūduvos pagrindą taip ir neužsukus. Apie tai žmonės kalbėjo manieže per ano šeštadienio draugiškas. Tikėkimės, kad ir pats klubas greitu laiku mus tiksliau informuos, kurie jauni futbolininkai ir į kokius Italijos klubus šį pavasarį persikėlė. Tačiau šiokią tokią sisteminę klaidą aš čia vis tik įžvelgiu. Jeigu žaidėjai, net ir labai jauni, yra tinkami Italijos aukštesnių lygų klubams (kad ir jų jaunimo komandoms), Lietuvos A lygoje jiems lyg irgi galėtų atsirasti vietos. Tačiau jie iškeliauja prie A lygos net nepriartėję.

Tokios tokelės. Kadangi kurį laiką aikštėje nebus kelių komandai labai svarbių žmonių, sezono pradžia ko gero bus nelengva, o komandos branduolį sudarys dauguma tų, kuriuos pamatėme praeito šeštadienio rungtynėse. Ko gero mums bus nelengva susitaikyti su pakitusiu jėgų išsidėstymu ir matyti savo komandą iš paskutiniųjų kapojantis ne tik su Ekranu ar Žalgiriu. Tačiau nuo to sezonas turėtų būti tik įdomesnis. Taigi, beliko sulaukti pirmojo rato rungtynių ir palinkėti sėkmės: ir komandai, ir patiems sau.

Reklama

8 Responses to “Laukiam: Sūduva – Atlantas”


 1. 1 Anonimas 2013-03-09 10:46

  sveiki,
  nelabai sekiau visų Sūduvos transferų – kur žais Borovskis?

 2. 5 minde 2013-03-09 15:51

  jau senai borovskis ne spartoj,neysitvirtino,pastaruoju metu dalyvavo rusu auksciausios ar pirmos lygos klubo perziuroj,nepamenu db

 3. 6 Anonimas 2013-03-09 15:54

  komsomolkes traipsnis del suduvos biudzeto visiska nesamone. Vien is UEFA suduva gaus 0.7 mln. + 0.5 mln. is savivaldybes

 4. 7 Kvedaras 2013-03-09 17:30

  tie jaunuoliai turėtų būt Judickas į “Novara“ ir Matulevičius į “Inter“

 5. 8 TOTO 2013-03-09 23:18

  Valio valio ! Sūduvos pralaimėjimas atnešė gerą pelną iš lažybų bendrovės. Pirmyn Atlantas !


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama