1: SŪDUVA 0:1 ATLANTAS

2013-10

Mūsų laukia ypač įtemptas ir įdomus čempionatas. Seniai tokio nebuvome regėję. Aišku, kalbu ne apie Lietuvos lygą apskritai, o būtent apie Marijampolės Sūduvą. Mūsų komanda šiais metais yra tokia, kad laikai, kai normalios rungtynės laukdavo tik lošiant su Ekranu ir Žalgiriu liko praeityje. Šiais metais teks iš paskutiniųjų kapotis kone su visomis A lygos komandomis. Na ir gerai. Jei jau norime rimtos transformacijos – kitaip būti ir negali. Sūduvai teks mokytis nugalėti iš naujo.

Galbūt koks laikraštis, nelabai susigaudantis Lietuvos futbolo peripetijose ir argumentų ieškantis praeitų sezonų turnyrinėse lentelėse ir galėtų Atlanto pergalę pavadinti “sensacija”, tačiau visi, kas buvo manieže jokios sensacijos nepamatė. Žaidė normalia (vidutinio lygio) komanda paverstas pernykštis autsaideris ir rimtai susilpnėjusi amžina bronzos medalių laimėtoja. Atlantas primena pernykštę Kruoją – greitosiomis (tikėkimės ne vienam sezonui, kaip nutiko su Pakruojo komanda) surinktą A lygos patirties daug turinčių žaidėjų būrį, kurį praktišką futbolą propaguojantis treneris gali paversti visai nebloga mašina. Atlantas neparodė nieko išskirtinio – lošė abėcėlinį futbolą, panašiai kaip ir Sūduva, tik Atlantas abėcėlę buvo išmokęs geriau nei Marijampolės komandą. Atlantas kibiai ginasi ir turi vieną kitą gerai išmoktą derinuką atakoms. Smulkios pražangos aikštės viduryje, stabdančios besimezgančias priešininko kontratakas – vienas svarbiausių tokios komandos bruožų (gaila, tačiau Sūduva jau daugelį metų šio žaidimo elemento nemoka ir nenaudoja). Štai ir visas tokios komandos receptas. Vienintelis rimtesnis Atlanto skirtumas nuo pernykštės Kruojos yra tas, kad čia nėra ryškesnių žaidėjų, tokių kaip Žulpa ar Veliulis Kruojoje. Ir, greičiausiai, gerokai silpnesnė gynėjų grandis, kuri tikrai gali pateikti pati sau  visokių nemalonių siurprizų. Bet kokiu atveju, Atlantas parodė, kad su šia komanda teks skaitytis visiems A lygos klubams – ypač, kai tą paprastą klasikinį žaidimą Klaipėdos futbolininkai dar geriau įsisavins. Tad belieka pasveiktinti ištikimuosius Atlanto tribūnos dalyvius – spėju, ši pergalė ir jiems, ir pačiai komandai turi nemažai simbolinės reikšmės.

O štai Sūduvos reikalai sudėtingesni. Sūduvos laukia ilga kelionė optimalios formos link. Nors šiandien komanda karts nuo karto žybtelėdavo, parodydama mums savo galimybes, bendrai imant sulošė labai prastas rungtynes. Ir to prastumo nesinorėtų teisinti viena Chveduko ir Ledesmos trūkumu (net jei visi suprantame, kad turėdama šiuos du žaidėjus Sūduva būtų atrodžiusi visai kitaip) ar pagrindinėje sudėtyje lošusiu dublerių patirties stoka.

2013-9

2013-11

Nerijus Valskis ir Darius Gvildys po rungtynių kalbėjo apie “perdegimą”. Tiesą pasakius, pirmame kėlinyje Sūduvai taip ir atrodė. Atrodė kaip komanda, kuri kažkodėl išėjusi aikštėn pamiršo viską, apie ką treneris kalbėjo rūbinėje ir puolė žaisti futbolą, kokį Lietuvos komandos visada žaidžia, kai negauna iš trenerio padoraus rungtynių plano arba jo nesilaiko. Esminis tokio futbolo bruožas – visiškai neprognozuojamas chaosas puolime, pasireiškiantis masiniais balionais iš savo aikštės pusės “kažkur į priekį”. Taip Sūduva puolė pirmame kėlinyje. Todėl ir nesugebėjo nė karto normaliai pramušti į vartus. Komandoje neatsirado nė vieno žaidėjo, kuris sugebėtų prilaikyti ir kolegas, ir kamuolį – neskubėti, pamėginti organizuoti racionalesnį žaidimą atakos pradžioje. Antrame kėlinyje nesąmonės baigėsi, todėl ir Sūduva ėmė žaisti ne tik įdomiau, gražiau, bet ir pavojingiau. Iš to lyg ir galima daryti išvadas, kad treneris per pertrauką sugrąžino komandą “į tiesos kelią”.

To labiausiai ir norėtųsi palinkti Dariui Gvildžiui. Neišradinėti dviračių, mėginant turimus žaidėjus “užtempti” ant kokios nors mandros futbolo idėjos, o įpratinti komandą naudoti klasikinius futbolo elementus – tuos, kurie efektyviausiai išnaudotų turimų žaidėjų galimybes ir atsisakyti dalykų, kurie šįmetiniai Sūduvai tiesiog negalimi.

Tiesa, manyčiau, kad šiandien treneris vis tik padarė vieną rimtą klaidą. Tos klaidos pavardė – Audrius Brokas. Audrius visiškai neįsipaišė į komandą ir jo prastas žaidimas turėjo rimtos įtakos nesėkmingoms Sūduvos atakoms pirmame kėlinyje. Jis netapo nei libaniečio partneriu, nei patikima jungtimu tarp puolimo ir saugų. Audriaus Broko keitimas tiesiog prašyte prašėsi ir Darius Gvildys visai be reikalo laukė pirmo kėlinio pabaigos. Tiek Kiselevskis, tiek Bagdanavičius atrodė žymiai geriau ir buvo ženkliai naudingesni. Paprastai tariant, artimiausiomis savaitėmis spręsis šių žaidėjų likimas 2013 metų čempionate. Kol nėra Ledesmos ir Chveduko visi atakuojantys atsarginiai privalo kapotis kaip paskutiniame mūšyje, nes įrodyti savo tinkamumą startinei sudėčiau jie turi ne tiek jau daug laiko.

Sūduvai šiemet teks pamiršti vieną klasikinį futbolo elementą – aukštus perdavimus. To priežastis elementari – Sūduva šiais metais kaip niekad “maža”. Žaidžiant su Atlantu tas buvo akivaizdu – Klaipėdos klubo žaidėjai turėjo ūgio persvarą abejose aikštės pusėse, todėl visi jų standartai buvo pakankamai pavojingi, o mūsiškiai – pakankamai beviltiški. Ypač graudu stebėti buvo pirmo kėlinio balionus link mažiausiųjų – Xin, Baranovskio ar Broko. Buvo graudu matyti, kaip kamuolys eina per pusmetrį nuo Baranvoskio galvos ar kaip Xin beviltiškai bando kovoti dėl aukšto kamuolio su keliais drūtais ir ilgais Atlanto gynėjais. Tas pats galioja ir Kdouh – atmesti atgal aukštą kamuolį ir taip pradėti greitą ataką jam yra labai sudėtinga (tuo tarpu Atlantas šį klasikinį, elementarų triuką taikė ne vieną kartą). O kai antram kėliny kamuolys ėmė staigiau judėti pažeme ar per metrą nuo žemės į kraštus, Sūduvos puolimas iškart atsigavo.

Stebino ir chaosas atliekant baudos smūgius bei kampinius – čia jau tikrai treneris galėtų įvesti griežtesnę tvarką ir palikti mažiau vietos improvizacijai. Kartais susidarydavo įspūdis, kad kamuolius (ypač kampinius) kelia tas žaidėjas, kuris tuo konkrečiu atveju būdavo arčiausiai kampinio vėliavėlės. Tuo tarpu baudos smūgiams prie kamuolio nurisnodavo ir Valskis, ir Basič (Radžius taip pat kartais sukdavosi netoliese) – žaidėjai, kurie kaip sykis galėtų būti po tokių smūgių pavojingi “antrame aukšte”. Aišku, grįžus Ledesmai improvizacijos baigsis, tačiau kol brazilas pasveiks derėtų šiuo klausimu įvesti griežtesnę tvarką.

2013-14

Kalbant apie konkrečių žaidėjų pasirodymus galima konstatuoti faktą, kad pirmam kėliny gero žodžio nusipelnė vienintelis Davidovs. Dauguma kitų lošė nei gerai, nei blogai (toks pasakymas, be abejo, reiškia, kad lošė – prastai). Antras kėlinys buvo ženkliai geresnis ir jo metu kai kurie žaidėjai ėmė žymiai labiau aikštėje matytis. Tačiau žaidimas iš esmės sukosi aplink du žmones – Basič ir Valskį, mažumą pagelbstint Radžiui, o vėliau ir Kiselevskiui. Panašu, kad Basič šiemet bus labai svarbi Sūduvos žaidimo figūra – ypač dėl to, kad jis nebijo imtis atsakomybės ir turi fizinės jėgos solidžiai pasistumdyt su priešininkais aikštės viduryje. Na o Valskis – neabejotinai – ima geriausio rungtynių žaidėjo prizą. Jei Nerijus varys taip ir toliau, esu tikras, kad dar šiemet pamatysime jį Lietuvos rinktinėje.

Tuo tarpu kalbėti apie šiandien aikštėje pabuvojusį jaunimą labai sudėtinga. Taip, jie daro daug klaidų – tiek individualių veiksmų broko prasme, tiek ir taktinių. Tačiau noro, energijos ir sportinio pykčio iš jų neatimsi. Taigi, mums nieko nebelieka, kaip toleruoti jaunimo klaidas ir dėl jų nesiparinti. Taip tiesiog turi būti. Jaunas futbolininkas  privalo “atlikti” jam paskirtą klaidų skaičių prieš tapdamas patikimu ir patyrusiu žaidėju. O kol jaunimas “atidirbinės” savo privalomą klaidų kiekį, didesnio efektyvumo norisi iš labiau patyrusių žaidėjų – Baranovskis, Xin buvo labai matomi ir energingi, tačiau visa jų energija kažkaip duodavo pernelyg mažai efektyvumo.

Didžioji Sūduvos bėda yra ta pati, kurią mačiau paskutinėse draugiškose – perlaikyti kamuoliai ir kriminalinis vengimas perdavimą atlikti “vienu lietimu”, be tradicinio 10 metrų pasibėgiojimo turint kamuolį po kojomis. Kai antrame kėlinyje greitų pasų kiekis išaugo, išaugo ir Sūduvos įdomesnių atakų skaičius.

Tokios tokelės. Akivaizdu, kad čempionatas prasidėjo, o mūsų komandai dar liko labai daug ką nuveikti. Nepaisant aukščiau paminėtų problemų ir pirmojo šiame sezono pralaimėjimo, man šių metų Sūduva labiau patiko nei pernykštė. Smagu ir vėl matyti kovojančią Sūduvą. Ir vis tik Sūduvos trenerio laukia rimti ir greitai darbai. O man kartu su jumis nelieka nieko kito, kaip tikėti ir laukti.

>>>

Rungtynių santrauka:

Reklama

18 Responses to “1: SŪDUVA 0:1 ATLANTAS”


 1. 1 Matas 2013-03-10 08:18

  Komentaras nugirstas iš Sūduvos sirgaliaus per rungtynes: ,,Vo šitas piratas šiandien įmuš įvartį (Kalba ėjo apie P.Basič)“

 2. 2 Matas 2013-03-10 08:24

  P.S. Tiesą sakei, kad Davidovs nusipelnė pagarbos. Ne jis tai būtų dar didesnis pralaimėjimas.

 3. 3 Bekas 2013-03-10 09:22

  tenka pripazint kad Atlantas šiuo metu stipresnė komanda o tikrąją jo jėga
  pamatysim rungtynėse su zalgiriu. Suduvai belieka palinkėti gerai sužaisti su savo lygio komanda Siauliais ir gauti pirmus taškus

 4. 4 Marijampolietis 2013-03-10 11:49

  Be Ledesmos, Chveduko ir Davidovs nebūtų ir Sūduvos A lygoj…

 5. 5 fk 2013-03-10 12:43

  man vienu patiko šių metų sūduva kad po varžyby priėjo prie sakalų kas pernykštei sūduvai buvo labai sunku ir nevygdoma

 6. 6 as 2013-03-10 12:47

  nu as tikrai nemaciau kad jie kovotu,beviltiskai zaide ir tiek

 7. 7 as 2013-03-10 12:48

  siemet penkti ai baigs tai bus labai gerai

 8. 8 hmm 2013-03-10 14:25

  Na realiai, jei butu zaides ledesma, chvedukas ir soblinskas suduva butu turejus realius sansus issivezti pergale. Ko truko tai tik kamuolio kontroles, nenurasykit komandos.

 9. 9 hmm 2013-03-10 15:09

  Ir kas be ko, smagu, kad suduvos jaunimas gauna proga pasireiskti. Tas pralaimejimas net nera skaudus, svarbu jie gautu zaidybinio laiko ir ateityje butu paspirtis suduvai, o tokio jaunimo kuri apsaudyt reikia mes tikrai turim pakankamai

 10. 10 Varvalas 2013-03-10 16:10

  Apie Sūduvos žaidimo kokybę nekomentuosiu, nes akivaizdu, kad šios sudėties galimybės yra tokios, kokios buvo vakar.

  Mane tik siutina, kad treneris visuomet randa prasto žaidimo ne sportinių pateisinimo priežasčių. Kas čia bl per kalbos apie “perdegimą ir išsigandimą“? Ko žaisdami savame manieže išsigando? Atlanto? Taigi, ten žaidžia Eliošius, Urbšys, pagaliau Gniedojus, kurie Sūduvoje irgi nuolat “jaudindavosi, degdavo, išsigąsdavo, nesusikaupdavo, perši… ir t.t. ir t.t.).Tai su kuria komanda žaisdama Sūduva jaustųsi drąsi? O “perdegimas“ pasireiškia bet kokiais kamuolio spyriais į priekį? Tai jei komandą pjauna tokios bėdos, tuomet vietoj tokio trenerio reikia įdarbinti pora psichologų. Prisiklausysime dar šįmet tokių mistinių pasiaiškinimų apie ką tik nori, bet tik ne apie sportinę reikalo pusę.

 11. 13 as 2013-03-10 18:44

  taigi cia ne jis vadovauja,jis tik vaizduoja trenery,jis vertas nebent vaikus treniruot,o vadovauja patys zinot kas

 12. 14 Alfredas 2013-03-10 20:59

  Labai nepritarčiau dėl to, jog Atlantui trūksta ryškių figūrų. Vien ko vertas Papšys! Taip, gale jis pavargo, bet pirmame kėlinyje darė ką norėjo su Sūduvos gynėjais ir kaip norėjo.

 13. 15 vakar 2013-03-11 11:28

  Manau pralaimejimo priezastys si karta yra kitos. Uzsienio lazybu kontorose atlanto pergale buvo vertinama ~3.6.
  Pamates toki kofa ir pats susigundziau pastatyti, tacia kazkodel dauguma lazybu kontoru jau is vakaro atsauke suduvos – atlanto varzybas ir nepriiminejo statymu.

  Isvadas darykites patys.

 14. 16 griezhtas 2013-03-11 13:01

  Viskas cia gerai, su laiku apsitrins vaikai maziau drebes kinkos ir del to maziau klys, pasveiks traumuoti ir viskas bus gut.
  primeskit vien varianta kaip atrodytu komanda su chveduku, leimonu basicium centre (pasveikus urbai) ir dar ledesma.
  bet kuriuo atveju geriau nei pernykstis variantas kai komandos pagrinda sudare zaidejai galintis tik nusenti ar visai nussisanatorinti.

  • 17 hmm 2013-03-11 15:36

   Pilnai sutinku. Manau isivaziavusi komanda bus pilnai pajegi konkuruoti del aukstu vietu.

 15. 18 Kvedaras 2013-03-11 22:57

  reikia nepamiršt, kad ir legeonieriai nėra labai patyrę, italui 21 metai, libaniečiui 19 metų, jiems irgi reikia apsitrint


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,737 hits
Reklama