2: SŪDUVA 0:0 ŠIAULIAI

2013-19

Ką gi. Taip norėtų trijų taškų paimti nepavyko ir Sūduva toliau lieka tokioje turnyrinės lentelės vietoje, kuri primena kokius 2004-uosius. Nieko tokio. Galim prisimint senus gerus laikus. Be abejo, šiandien Sūduva atrodė žymiai geriau nei pirmame ture, tačiau, reikia pripažinti, ir varžovas buvo smarkiai silpnesnis. Atsiimu neseniai parašytus žodžius apie tai, kad Šiauliai bus tarp komandų, kovojančių dėl bronzos medalių. To tikrai nebus. O ar į šių komandų būrelį galėsim įtraukt Sūduvą pamatysim tik tuomet, kai aikštėn sugrįš visi traumuotieji.

Šį kartą žaidimą žiūrėjau kompiuterio ekrane. Žiūrėdamas lietuvišką futbolą internetu nemažai prarandi, tačiau šį tą papildomo gauni. Nėra žaidėjų, kurie pralekia per 10 metrų nuo tavo sėdynės, tačiau žymiai geriau matai visą aikštę. O tuo pačiu – ir komandų judesius joje.

Tad šį kartą labai aiškiai matėsi esminės šio sezono Sūduvos bėdos. Apie žaidybinį ir techninį broką nekalbu, nes kai lietuviškoje komandoje turi šitiek jaunų žaidėjų, be broko lošti nelabai išeina. Tad velniai nematė to broko – ateis laikas ir jo sumažės. Sūduva neblogai ginasi, nors ir galėtų priešininkus imti “iš arčiau” tuomet, kai tie priartėja prie baudos aikštelės. Veiksmai viduryje šiandien atrodė visai neblogai – net jei sutiktume su tuo, kad Šiaulių aikštės centras buvo dar labiau kiauras, nei Sūduvos lošiant su Atlantu. Viduryje Sūduvos žaidėjai turėjo kilometrus erdvės ir sukosi ne taip jau blogai. Pirmieji perdavimai į priekį taip pat šį kartą ėjo pusė velnio.

Didžiausios bėdos kildavo paskutinėse atakos stadijose. Įlisti į Šiaulių baudos aikštelę Sūduvai niekaip nesisekė. Kai sėdi tribūnoje, tau gali pasirodyti, kad labiausiai tai priklauso nuo žaidėjų, kurie valdo kamuolį aplink baudos aikštelę. Nuo to kaip greitai, gudriai ir tiksliai jie atlieka kamuolio permetimo tolyn veiksmus. Taip, vėlavimo buvo. Tačiau, sakyčiau, tas vėlavimas turėjo priežastį.

Sūduvai trūksta taktinių įpročių lošiant aplink priešininko baudos aikštelę ir joje. Trūksta derinių. Žaidėjams trūksta bendro suvokimo, koks veiksmas bus atliekamas. Žiūrint internetu labai matosi, kad be kamuolio esantys žaidėjai per mažai juda, o kai juda jų veiksmuose jaučiasi daugiau elementaraus futbolininko instinkto, nei išmoktų kombinacijų atlikimo.

Štai kodėl tie pasai link baudos aikštėlės vėluoja arba jie yra netikslūs. Kamuolio tiesiog nėra kam atiduoti. Žaidėjai neatsidengia, neatlieka bendro judesio, kai vieni žaidėjai nukreipia priešininko gynėjų dėmesį tam, kad iš anksto numatytas žmogus įšoktų į laisvą plotą. O visi perdavimai aplink baudos aikštelę “į kovą” yra beveik garantuotai prarastas kamuolys. Nes kova visą laiką būna nelygi – vienas mūsiškis ir 2-3 priešininkai. Tokiose situacijose ką nors naudingo sukurti pavyksta, kai nutinka stebuklas ir mūsų žaidėjas sugeba išsivaduoti iš sutankintų priešininko gniaužtų. Šiandien tai ko gero pavyko padaryti tik vieną kartą, kai pirmame kėlinyje Baranovskij paliko už nugaros du gynėjus ir atliko puikų perdavimą atsidengusiam Valskiui. Štai kodėl mūsų libanietis ir vėl lakstė be darbo – jam, neršiančiam baudos aikštelėje kamuolį numesti nebuvo jokių šansų.

Tokios štai tokelės. Pergalės labai norėjosi, tačiau, panašu, jos dar teks palaukti. Reikia kantrybės. Tačiau reikia ir papildomo judesio iš komandos ir ypač iš trenerio. Reikia suvokti, kad su tuo futbolu, kurį kol kas rodo Sūduva, atsitiktinės sėkmės galima tikėtis tik su Šiauliais, Banga, Tauru ar Dainava. Visoms kitoms komandoms šių metų Sūduvos žaidimas pavojingas nebus. Tereikia labiau patyrusios priešininkų gynybos ir Sūduva puolime atrodys taip, kaip atrodė rungtynėse su Atlantu. Savaime suprantama, kad sugrįžus aikštėn ligoniams, Sūduvos išvaizda stipriai pagerės. Tačiau tos žaidimo skylės, kurių yra dabar, vis viena turės būti užlopytos. Nes nei Ledesma, nei Chvedukas nėra dievai, kurie nusileistų iš dangaus ir iškart imtų mušti po tris įvarčius per rungtynes. Brandesnio, geriau taktiškai pakaustyto žaidimo puolime labai trūksta ir tai turėtų būti esminis komandos tikslas per treniruotes artimiausią mėnesį.

Energijos, užsidegimo, noro Sūduvoje yra per akis. Šia prasme Sūduva tikrai yra kita komanda nei pernai. Jaunikliai neatrodo taip prastai, kaip galėjai tikėtis. Štai, pavyzdžiui, Daukša sulošė pakankamai geras rungtynes. Aišku, iš jaunųjų dar sunku laukti stabilumo ir tokio pat lygio kiekvienose rungtynėse. Taip, tas tiesa, bet… Tiesiog sudėjus į krūvą didelį norą ir taktinį nebrandumą su dideliu kiekiu techninio broko gaunasi toks graudokas rezultatas, kai žmonės beprasmiškai pralaksto du trečdalius rungtynių, vaikydamiesi beviltiškus perdavimus. Per pastaruosius metus prisižiūrėjome tokio graudaus žaidimo į valias. Tik iki šiol jį paprastai rodydavo mūsų priešininkai. Dabar jau mums tenka taikytis prie smarkiai pakitusių aplinkybių.

Ką gi. Dideliems apibendrinimams dar anksti. Tad baigdamas šį trumpą raštą, tenoriu komandai palinkėti stiprybės, susiklausymo ir suvokimo, kad viskas šiais metais yra jų pačių rankose. Futbolininkų ir trenerio veiksmus ir toliau taršysim, kritikuosim, tačiau geresnio žaidimo ir rezultatų palauksim. Šiemet nebėra tos išorinės įtampos, kuri komandą ir mus slėgdavo ankstesniais metais, kai kiekvienose rungtynėse į ją visi žiūrėdavo kaip į aukso medalių kandidatę. Šiame sezone iš tikro laukiam ne medalių ir išskirtinių rezultatų, o gražaus žaidimo. Tad žaidėjai gali atsipalaiduoti, nes visų mūsų tikslas yra nebe galutinė vieta turnyrinėje lentelėje, kuri viršytų realias komandos galimybės, o malonumas, kurį per rungtynes gautų tiek futbolininkai, tiek ir mes visi tribūnose ar prie kompiuterio ekranų.

>>>

Rungtynių santrauka:

Reklama

16 Responses to “2: SŪDUVA 0:0 ŠIAULIAI”


 1. 1 as 2013-03-13 23:17

  nu as kolkas cia nieko gero nematau,netgi su siauliais nieko nesukuriam,laukiu gvildzio pasiteisinimo,kaip visada

 2. 2 p.o.p. 2013-03-13 23:41

  Tiesiog manau kad ir mums reikia keist poziuri i komanda. Ji nera tokia, kokia buvo pries kelerius metus. Jos galimybes – visiskai kitos. Tie kas pamena 2002-2004 metus, zino ka reiskia beviltiski pralaimejimai ir komanda, besikapstanti lenteles dugne. Nemanau kad siandien yra taip blogai, taciau ir siu metu komanda reikia tolerancijos bei kantrybes. Galu gale, yra ir siokiu tokiu prrivalumu – laikai kai itampos budavo tik losiant su Zalgiriu ar Ekranu jau praeity. Siais metais kiekvienos rungtynes bus issukis

 3. 3 as 2013-03-13 23:54

  gvildzio komentaras,po varzybu,komandai pritruko ramumo.perdege,ramumo kas toliau

 4. 4 Anonsas 2013-03-14 00:20

  Būtų įdomu sužinoti ar išvis kas nors ruošia žaidėjus taktiškai. Labai retai įvyksta perdavimai į plotą, mieliau duoda kamuolį į kovą, o jei ir pasiekia kamuolys adresatą, tai šis neturi kur jį dėti ar galimybės apsisukti. Kitas graudokas dalykas sprendimų priėmimas, kuris yra lėtas, o ir pats atakos tęsinys paprastai būna pasirenkamas prastai. Na ir dar presingo duodami vaisiai turėtų būti išnaudojami žymiai efektyviau, kai priešininkai atsikerta ir išeinam 3 prieš 3 ar 4 prieš 4. Tokios atakos turėtų vystytis sklandžiai ir būti nušlifuotos treniruotėse iki tobulumo. O dabar žaidžiam kaip mokam – chaotiškai ir be jokio racionalumo.

 5. 5 Tadas 2013-03-14 11:17

  O bendrai ar nors vienas LT klubas žaidžia sklandžiai, nušlifuotus derinius ir tt??? Atsakymas ne.

 6. 6 Varvalas 2013-03-14 11:19

  to as
  o kur tu Gildžio komentarą po rungtynių skaitei? Kažkaip niekur nerandu …

  Anonsui galiu pasakyti, kad niekas konkrečių taktinių variantų aikštelėje nešlifuoja (nežinau – gal kokius magnetukus lentoje ir stumdo). Per treniruotes modeliuoja tik puolimo variantų idėjas, bet jų iki smulkmenų “neatidirbinėja“. Trumpiau – pasitikima improvizacija, varžovo neatidumu, žioplumu ir palankia vėjo įtaka pakeltam balionui.
  Tą teigdamas, nešneku apie standartines situacijas: laisvus ir baudos smūgius, kampiniai. Į juos bent pernai buvo žiūrima daug konkrečiau, tačiau pirmuoju smuiku tuomet grojo Ledesma. Jo dabar nėra. O visa kita – balta poezija.
  Beje, paskutinis Sūduvos treneris, kuris praktikavo konkrečių puolimo idėjų šlifavimą, buvo Pankratjevas. Jo nelaimei, svarbiausiu momentu traumą gavo Macola, o Oliveira ėmė vaidinti invalidą. Neliko kam diriguoti sumanymams ir gavosi piš … Ir niekur tas piš nedingo.

 7. 7 Varvalas 2013-03-14 11:28

  a, kol rašiau komentarą, tai pasirodė ir vyr. trenerio nuomonė apie paskutines Sūduvos rungtynes. Nuskambėjo “negirdėta“ nauja mintis – reikia mušti įvarčius. Aš vis galvodavau, kad varžovai patys sau prisimuš …

 8. 8 as 2013-03-14 11:50

  siauliu puslapy,as manau mokant tokes algas kaip kuriems zaidejams,as abejoju ar murauskui nereik tu rezultatu

  • 9 Draugas 2013-03-14 11:56

   O kokios tos algos Suduvoj? Realiai niekur neradau jokios informacijos. Tiesa kazkada skaiciau kad Ledesma brangiausias zaidejas Lietuvoje, taciau nebuvo parasyta kokia jo alga.

 9. 10 Draugas 2013-03-14 11:53

  Taigi kaip ir sake Maradona, norint laimeti varzybas turi musti ivarcius. Kadangi nera galimybes sukurti derini prie varzovu vartu, ir nera tokio zaidejo kaip ledesma kuris vienas sugebetu apeiti 2-3 zaidejus, nebudamas labai jau greitas. Labai liudnai man viskas atrodo. Aisku cia sakyt galima komanda jauna, dar isibeges, susizais, bet tai jau draugisku rungtyniu nemazai suzaista, ir jeigu taip komanda zaidzia, tai akiai grazaus futbolo siais metais neisvysime net grizus traumuotiems zaidejams.

 10. 11 griezhtas 2013-03-14 13:10

  Viskas cia gerai. Aisku kol kas dar padrikas chaoselis aiksteje, bet geru zenklu matyti. Kad ir tas Kiselevskis kai kuriais momentais neblogai ziurejosi, nors pries tai buvo nematomas, gal ir kiti zaidejai po truputi isdrases ir prades zaisti. Zodziu nereikia noret, kad kudikis jau aukstorios matematikos uzdavinius sprestu.

 11. 12 p.o.p. 2013-03-14 13:39

  pinigų klausimas Lietuvos futbole apskritai yra beprasmis dalykas diskusijoms. faktas, kad čia tų pinigų mažai – užtat ir važiuoja žmonės žaisti visokiuose kazachstanuose ir azerbaidžianuose. tačiau futbolas yra tokia profesija, kurioje užtenka viena žingsnio ir tu – jau beveik milijonierius. na gal čia ir perspaudžiau biš, bet puikiai žinom, jog užtenka žmogui persikraustyti į Lenkiją, kad jau visai padorius pinigus gautum.

  o tada gaunasi, kad futbolas – apskritai viena perspektyviausių profesijų Marijos Žemėje. nes reikia tik būti geru futbolininku – ir tavo gyvenimas bus rožėmis klotas.

  dėl to aš ir nesuprantu (niekada nesupratau), kodėl ypač jauni žmonės gerais futbolininkais tapti nenori. tiksliau – mano, kad tai ateis savaime, be sunkaus ir atkaklaus darbo. nes jeigu dvidešimtmetis nesugeba normaliai stabdyti kamuolio, aš jo niekaip kitaip negaliu pavadinti, kaip kvailiu ir tinginiu. baziniai futbolo elementai yra tie patys ir lietuvoje, ir anglijoje ar ispanijoje. ir jiems įvaldyti nereikia nei super trenerių, nei hyper sąlygų. reikia tik atkaklaus ir ilgo darbo.

 12. 13 Lukas 2013-03-14 16:40

  pop, sutinku, kad baziniai dalykai tikrai nėra kažkas super duper unikalaus. Bet pažvelkime iš kitos pusės. Ar Lietuva kada nors turėjo tikrai labai techniškų futbolininkų? Labai talentingų puolėjų, kurie iš nieko vieni patys kurtų situacijas? Saugų, kurie pasižymėtų ypatingai geru aikštės matyumu ir prilygtų ypač aukštos klasės žaidėjams? Tokių buvo tik vienetai. O kas tampa futbolo treneriais? Jais paprastai tampa buvę futbolininkai arba jaunuoliai, baigę kursus ir pradėję trenerio karjerą. Mūsų jaunimą treniruoja treneriai, kurie patys nėra/nebuvo tie žaidėjai, kurie galėdavo tuos techninius elementus įvaldyti labai efektyviai. Todėl baziniai dalykai baziniais, bet skirtingose šalyse viskas kitaip.

  Pateiksiu netolimą pavyzdį. Iš Sūduvos.
  Kuomet pas mus atvažiavo Rino Lavezzini, atvyko kartu su kolega vartininkų treneriu, kuris išsyk pasakė, kad mūsų vartininkams trūksta pačių elementariausių žinių, kad visko juos reikia mokyti iš naujo. Nes… jie nieko nemoka, treniruoti blogai ir t.t. Puikiai pamename, kaip tuomet atrodė Klevinskas.
  Dabar Sūduvos vartininkų treneris Ramonas – vartininkas, kuris pats niekada nebuvo geru vartininku. Aišku, teorinių žinių turbūt perduoda nemažai. Bet vėl kitas pavyzdys: Švedkauskas pats pasakė interviu, kad Italijoje visko turėjo mokytis iš naujo, nes ką išmoko čia, reikėjo pamiršti. Ką tai sako? Ogi tai, kad jei neturi specialistų, kurie tave treniruotų, treniruokis kiek nori ir kaip nori, bet išaugančių talentų skaičius dėl to mažėja iki minimumo.

  Toliau – kas dabar Sūduvoje treniruoja vaikus? Pvz Žilinksas. Puikiai prisimename, kaip sunkiai jam sekėsi treniruoti Sūduvą, kokia prasta buvo tuometinės Sūduvos taktika. Kaip futbolininkas jis ir niekuo ypatingu nepasižymėjo. O dabar treniruoja vaikus. O juk vaiką sugadinti lengviausia.

  Tad talento reikia, bet jei nebus gero specialisto tiek taktiškai, tiek ypač techniškai, dirbk sunkiai kiek tik nori, bet gausis pišš…. Dėl to ir turime nemažai tarsi gerų žaidėjų, bet visgi jie vidutinybės. Tik vienas kitas iš jų tampa tikrai žvaigžde, bent jau žiūrint mūsų lygmeniu. Dėl to ir linkiu kuo jaunesniems žaidėjams, jei tik yra galimybė, važiuoti į visokias italijas ir ispanijas.

 13. 14 Draugas 2013-03-14 17:46

  Lukas puikiai viska pasake. As ir panasios nuomones. Vien tas Svedkauskas kaip sake dirba su 3-4 treneriais. Taktikos, technikos, fizinio parengimo… Viskas prasideda nuo pat pradzios, jeigu tave nuolat motyvuoja, moka itikinti, tu dirbsi juodai diena nakti, ir galbut prasimusi. Bet ir tai turedamas talento, jeigu nera zmoniu kurie sugebetu tau parodyt kaip techniskai reiketu viska teisingai atlikti ir nuolat tobulinti viena ar kita elementa nieko nebus… Vien fizinis pasirengimas ko vertas, atrodo lietuvaiciaia greitai uzdusta. Patys zaidejai sako kad uzsienyje treniruotes sudetingesnes. Taigi sunku pratybose, lengva kare?

 14. 15 p.o.p. 2013-03-14 19:14

  yra tiesos daug tame, ką jūs sakote. tačiau aš vis viena galvoju, kad padoriai stabdyt kamuolį ir jį tiksliai papasuot, o ne dievui į langus galima ir be super trenerių pagalbos. tiesiog reikia noro ir suvokimo, kad be tokių dalykų futbolas nėra žaidžiamas. bent jau profesionaliai. aišku, gal ir nėra ko daug tikėtis iš aštuoniolikmečio ypatingo sąmoningumo, tačiau juk kitose gyvenimo srityse yra panašiai – lietuviška sistema perpuvus, bet vis viena atsiranda tokių, kurie savo pastangomis tobulėti sugeba. nepaisant supuvusios sistemos. juolab, kad šiais laikais – viskas pasiekiama. ir knygos, ir to paties futbolo aukščiausio lygio gali žiūrėt į valias. reikia tik dėtis galvos dalykus ir daryt teisingas išvadas.

 15. 16 Remis 2013-03-14 20:23

  Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, taip ir futbole yra žmonių, kurie kantriai dirba ir pasiekia rezultatą, o yra tokių, kurie sako “ai, ir taip bus gerai“. Tinginio ir geriausia sistema gali nepakeisti. Jei koks Ronaldo vietoj to, kad nesiskyręs su kamuoliu, būtų kokiame parkelyje nesiskyręs su alaus butelių, kaip kai kurios “potencialios žvaigždės“, tai šiandien jo niekas nežinotų.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama