3: TAURAS 1:6 SŪDUVA

2013-22Pirmojo šio sezono įvarčio autorius – Mohamad Kdouh.

Įžanga. Jei iki šiol A lygos klubai įvarčius mušė labai taupiai, tai šis turas įvarčių sausrą kompensavo kaip reikiant. O mes galim džiaugtis, kad prie to įvarčių uragano Sūduva iš peties prisidėjo. Tad galim pasidžiaugt ne tik pirmu įvarčiu, ne tik pirma pergale ir trimis taškais, bet ir tuo, kad komanda pagaliau užgrojo taip, kaip ir laukėme. Ir nors priešininkas ko gero buvo silpniausias šių metų A lygoje (juolab, kad ir Tauras dar ne visas pajėgas aikšėn leisti gali), tačiau neabejoju, kad tolesniems Sūduvos žygiams ši galinga pergalė turės didžiulės įtakos. Komanda pajuto, kaip ji gali atrodyti maksimalistiniame variante ir tuo pačiu atsikratyti nepilnavertiškumo komplekso, kuris jau buvo pradėjęs formuotis po blankių pirmųjų turų.

Pradžia. Rungtynės prasidėjo dar vienu Sūduvos sudėties variantu. Radžius, matyt, traumuotas. O kur dingo pirmas dvi rungtynes gynyboje lošęs Daukša – nieks nežino. Šio žaidėjo nebuvo net tarp atsarginių. Jo vietoje stovėjo Tumosa. Taip pat nuo pradžios lošė Lasevičius ir Brokas, o Kiselevskis su Bagdanavičiumi liko ant suolo. Likę atsarginiai – Bartkus, Breivė, Matulevičius, Kulikauskas ir Isoda. Štai toks iškalbingas šįmetinės Sūduvos vaizdelis. Galim pykt ant Gvildžio, kad eksperimentuoja sudėtimi, tačiau tos sudėties jis turi labai mažai. Kol kas Darius Gvildys tegali manipuliuoti žaidėjais, kurie pernai stabiliai lošė už dublerius ir pakankamai retai pasirodydavo A lygos rungtynėse. Sudėtis – bus karštas klausimas visą šių metų sezoną. Dabar sakom, kad traumuoti komandos lyderiai, tačiau juk tai yra normali padėtis. Visada komandoje yra traumuotų žmonių, visada yra žaidėjų, kurie sėdi ant suolo dėl kortelių. Tad išvada – paprasta. Sūduvos suolas – kaip niekad trumpas. Sezoną veš kokie 7-8 žaidėjai, kurių sugebėjimus atitinkančios pamainos komanda neturi.

Ir jei pirmose dvejose rungtynėse Sūduvos gynyba buvo pusė velnio, šiandieninė gynybos sudėtis buvo labai problematiška. Be Radžiaus ir be priekin pastumto Leimono, Sūduvos super jauna gynybos linija kėlė problemų nuo pat rungtynių pradžios. Tiesą pasakius, pirmos 15 minučių buvo labai neramios – Sūduva atrodė gan medinė, o Tauras energingai ir pakankamai pavojingai lindo į Sūduvos baudos aikštelę.

Žaidimą Sūduva pamažu išlygino ir kėlinio viduryje ėmė Taurą spausti. Viena iš greitų atakų baigėsi dailiu įvarčiu. Galim paplot Brokui už tinkamą žaidimą krašte ir puikų perdavimą, o libaniečiui už tai, kad nepaleido vėjais šimtaprocentinės progos. Tad antrą sezoną iš eilės pirmąjį Sūduvos įvartį muša naujokas.

Žaidimas ir toliau vyko į Tauro vartų pusę. Beje, paminėti galima ir puikų eks-sūduviečio Matuzo žaidimą. Ir kai komentatorius ėmė kalbėti apie tai, kad tuoj bus antras ir trečias Sūduvos įvarčiai, nutiko priešingas dalykas. Rezultatas tapo lygus ir čia galima kalbėti tik apie Sūduvos gynėjų patirties stoką. Iš pradžių, berods, Xin praleido Tauro žaidėją palei galinę liniją, o tada jau Lasevičius pavėlavo užsiimti tinkamą poziciją prie savo vartų ir pramiegojo artimą smūgį. Taigi, dvi grubios klaidos ir reikalai vėl grįžo į pradinę padėtį. Tačiau kaltinti Sūduvos žaidėjų nelabai gali – puikiai visi suprantame, kad, pavyzdžiui, Slavickas krašte arba Radžius prie savo vartų tokią situaciją būtų išsprendę teigiamai. Juk ji vystėsi tik dėl Sūduvos gynėjų klaidų. Visų pirma, pozicinių klaidų.

Vidurys. Antrą kėlinį Sūduva pradėjo taip, kaip reikia. Taip, kaip turėjo pradėti ir pirmą.  Pirmas dešimt minučių lošė dvi skirtingo pajėgumo komandos – aiškiai galingesnė (Sūduva) ir sunkiai su priešininku susitvarkanti silpnesnė (Tauras). Antras Sūduvos įvartis buvo lauktas ir toks pats dailus, kaip ir pirmasis. Geras Valskio perdavimas, skylės Tauro gynyboje ir puikiai puolėjo funkcijas išmanantis libanietis – tinkamai pasirinkta padėtis ir efektyvus smūgis.

Deja, po įmušto įvarčio žaidimas ir vėl mažumą apsilygino. Tauras užmetė malkų ir nors Sūduva nenustojo atakuoti, o Tauras nieko ypatingai pavojingo nesukurdavo, žaidimas tapo labiau įtemptas nei pirmąsias dešimt minučių. Čia jau būtų galima mažumą pakalbėti apie komandos psichologinį stuburą – vis tik Tauras nėra ta komanda, kuri tik panorėjusi galėtų perimti žaidimo vadeles į savo rankas. Laimė priekyje mūsų komandai reikalai klostėsi puikiai. Iš pradžių Kdouh su Basičiumi išvyniojo tokį lėtą veiksmą Tauro baudos aikštelėje, pamažu guldydami vieną po kito Tauro žaidėjus, tačiau taip ir nesiryžę smūgiui. O paskui ir vėl puikiai žybtelėjo Kdouh, dailiu perdavimu išvesdamas Valskį vieną prieš Matuzą. Valskis atsiskaitė su Tauro vartininku už puikų jo žaidimą iki tol, paleisdamas kamuolį jam tarp kojų.

Štai po trečiojo įvarčio Sūduva sužaidė taip, kaip ir dera solidžiai komandai. O juk viskas labai paprasta, tiesiog elementaru – tereikėjo porai minučių sustabdyti žaidimą, pasispardyti kamuolį savo aikštės pusėje, leisti Tauro žaidėjams beviltiškai paskui jį palakstyti ir priešininko poįvartinis entuziazmas užgeso.

To, kas buvo vėliau labai analizuoti ir neverta. Tai, kas buvo po to – buvo Sūduva, kuri rinko kreditus į savo psichologinio pasitikėjimo balansą. Tuo tarpu Taurui nebeliko nei jėgų, nei ūpo. Sūduva lošė greitai, tačiau ramiai. Žaidimas pradėjo eiti, įvarčiai buvo mušami neatsitiktiniai, po padorių kombinacijų išvedant žaidėjus į šimtaprocentines padėtis. Po penkto įvarčio Gvildžiui suleidus atsarginius dublerius vietoje libaniečio ir Valskio, žaidimas mažumą išderino ir galbūt užkirto galimybę įmušti dar daugiau įvarčių, tačiau už tai Sūduvos trenerio kritikuoti nėra jokios priežasties. Dubleriams reikia žaidybinės patirties ir tokios rungtynės yra puikiausia praktika. Juk šiais metais bus ir rimtesnių situacijų, kai šie jauni žaidėjai aikštėn turės eiti ne dėl to, kad rungtynių baigtis aiški, o todėl, kad kitos išeities Sūduvos treneris neturės. Todėl Breivės įvartis paskutinėmis rungtynių sekundėmis (jaunam žaidėjui šaltakraujiškai susitvarkius su Tauro gynėjais ir vartininku) ir vėl yra pliusas ne tik į komandos balansą, bet ir grūdinant šį žaidėją A lygos kovoms.

2013-23Tauragės stadiono vaizdelis – pavasarinio lietuviško futbolo skurdo nepaslėps joks marketingas.

Išvados. Šiandien miegoti eisime puikios nuotaikos. Tokios pergalės visuomet nuteikia puikiai. Dabar komandai labiausiai norėtųsi palinkėti “pagauti” šios dienos žaidimo privalumus ir per dviejų savaičių pertrauką paversti juos kasdienybe. Šiandien pamatėme tą žaidimą, kurį Darius Gvildys greičiausiai nori įdiegti šio sezono Sūduvoje. Tai yra labai greitas futbolas – greitas visų rungtynių metu. Tai yra futbolas, pagrįstas uraganišku kamuolio pervedimu iš gynybos į puolimą – du-trys pasai ir paskutinis žaidėjas turi būti išvedamas į smūgiui patogią padėtį. Pirmuose turuose Sūduvos atakos strigdavo paskutinėse stadijoje, nes pasuotojai vėluodavo, o puolantieji neatsidengdavo. Šį kartą viskas veikė – paskutinis pasas būdavo ir tikslus, ir gudrus, o kamuolys vis aptikdavo paskutinį žaidėją dėkingoje padėtyje. Galbūt visa tai galima aiškinti prasta Tauro gynyba. Tačiau šį kartą tai nėra svarbu. Svarbiausia yra tai, kad komanda galėjo pajusti, ką ji iš tikro gali. Toks žaidimas, kokį šiais metais mėgina sukti Sūduva yra iš principo paremtas ne priešininko klaidomis, o tuo, kad patys Sūduvos žaidėjai turi būti už priešininką gudresnį ir – visų pirma – greitesni. Todėl tokio stiliaus futbolą gerai ištobulinus, gintis sunku bus ne tik Taurui, bet ir stipresnėms lygos komandoms. Svarbu ir tai, kad šį pergalės sustiprins Sūduvos žaidėjų pasitikėjimą savo jėgomis ir tuo, ką jie gali nuveikti konkrečiose rungtynėse ir visame čempionate apskritai. Beviltiškas Kruojos pralaimėjimas Ekranui, manau, ne tiek įrodė Ekrano galybę, kiek tą faktą, jog greitosiomis sukurti monstrai – Kruoja ir Atlantas – nevažiuos taip lengvai ir sklandžiai, kaip galėjo pasirodyti po pirmųjų turų. Taigi, viskas – Sūduvos rankose ir kojose. O mums belieka tikėtis, kad šiandienos sprogimas nebuvo atsitiktinis.

>>>

Rungtynių santrauka:

23 Responses to “3: TAURAS 1:6 SŪDUVA”


 1. 1 Remis 2013-03-17 19:16

  Tauras šiai dienai nėra tinkamas atskaitos taškas. Stebuklas būtų, jei komandos žaisdamos su dabartinės būklės tauragiškiais prarastu taškus.
  Kruojos net neverta lyginti su Atlantu. Pakanka pažiūrėti vien su kuo žaisdamos abi komandos surinko taškus ir kiek pilnaverčių žaidėjų turi komandoje.

 2. 2 Diviriks 2013-03-17 19:34

  Remi, koks skirtumas, kas yra atskaitos taškas:Tauras, Kruoja, Atlantas ar Tbilisio Banga?:)

  Mes tiesiog džiaugiamės geru šiandienos Sūduvos žaidimu, o kas yra atskaitos taškai – pakalbėsim ateityje.

 3. 3 p.o.p. 2013-03-17 19:43

  jo, Remi – apie tai ir užsiminiau tekste. Priešininkas nebuvo galingas, tačiau Sūduvai šiandien reikėjo būtent tokios pergalės – nesvarbu prieš ką. O ar pavyks šios dienos optimizmą efektyviai pritaikyti ateičiai – čia jau kitas klausimas. Tačiau tai, ko iš komandos buvo galima norėti šiame ture – Sūduva su kaupu įgyvendindino. Tik tiek. Taip kad čia nėra kažkoks atskaitos taškas – ši pergalė yra priemonė, kuri turi suteikti komandai pasitikėjimo.

 4. 4 Remis 2013-03-17 21:24

  Diviriks, tai taip pat sėkmingai galima sakyti Pekino Sūduva, nes pas Bangą aikštėj tiek gruzinų, kiek pas Sūduvą kiniečių :) O atskaitos taškai yra aiškūs – Ekranas ir Žalgiris.

 5. 5 Jero 2013-03-17 22:38

  Bet tai, kai lievumo Sūduvos svetainės atnaujinimas :D

  Facebooke viešieji ryšiai irgi neblizga, žinutes didžiosiomis raidėmis rašo. Jaučiu čia Murauskas tą FB neseniai atrodo. Taigi mano nuomone šitas klubas nevertas lošti A lygoje vien dėl profesionalumo stygiaus reprezentaciniuose klubo organuose :D

 6. 6 p.o.p. 2013-03-17 22:51

  Tiesa pasakius, su ‘atskaitos taskais’ yra gan painu. Zalgiris sake, kad ims auksa. Atlantas laimejo pries Zalgiri. Taciau tai visiskai nereiskia kad Atlantas rudeni bus auksciau Zalgirio, o Zalgiris jau pralose aukso medalius. Sezono pradzioje visada buna netiketu rezultatu. Tiesiog panasu i tai, kad siemet trecia vieta bus labai karsta. O ar Ekranas su Zalgiriu is tikro lygiu lenkia kitus klubus suzinosim i antro rato viduri

 7. 7 vic 2013-03-18 11:23

  Man vakar Baranovskis labiausiai patiko.

 8. 8 p.o.p. 2013-03-18 11:47

  Taip, Baranovskis sulose geriausias rungtynes. Tiesa pasakius, visose trijose rungtynese praktiskai visi zaidejai pasirode visai neblogai, tiesiog pirmus du kartus nejo komandinis zaidimas

 9. 9 martis 2013-03-18 11:50

  Laivelis banguoja. Vienos rungtynes suzaistos blankiai, kitose triuskinami rezultatai pries lygos autsaideriu autsaideri. Matyt taip ir bus si sezona.

 10. 10 Draugas 2013-03-20 02:11

  Chebra ar skaitot? kad Kruojos gali nebelikti? cia is penalty.lt skaiciau. Idomybes tik prasideda :D Jei Zalgirio neparems dar savivaldybe, jei dar dings mistiniai kai kurie remejai…gal mes su savo jaunimu ir vietiniais remejais ne taip jau ir prastai atrodysime? :) ka manote?

 11. 11 Tadas 2013-03-20 09:09

  Manau, labai negerai, jei byrės komandos. LT futbolui tai ne į naudą..

 12. 12 griezhtas 2013-03-20 09:19

  Tai ant “snargliu“ pastatytas ir Atlantas ir Dainava… Bet kuriuo atveju bet kurios komandos pasitraukimas Lietuvos futbolui butu tik didelis nuostolis. O musu jaunimas, jei bus nuosekliai ant to dirbama, per 2-3 metus ir savom jegom gales virsunes imt, nereikes nei konkurentu bankroto.

 13. 13 Varvalas 2013-03-20 11:51

  Kad ir kaip bebutu su Kruojos finansavimu, bet ji jokiu aukstesniu perspektyvu simet neturi ir del “pensininku“ samburio komandoje. Per vasaros karscius ir taip jiems baigtusi batareikos.

 14. 14 hmm 2013-03-20 12:07

  Padarytu LFF taip – norint tureti licenzija A lygai, reikia atskleisti savo biudzeta ir finansavimo niuansus. Tada nebutu jokiu mistiniu remeju, futbolas taptu svaresnis ir patrauklesnis investuotojams. Pasekime lenkijos pavyzdziu, kur futbolas po tokiu taisykliu ivedimu matomai atgimsta.

 15. 15 Remis 2013-03-20 13:48

  hmm, tai kad tokius dalykus LFF sužino licencijavimo metu. Tik kad viskas būna “iš lempos“. Po to gali aiškinti, kad rėmėjai buvo pažadėję, bet neištesėjo ir pan.

 16. 16 hmm 2013-03-20 21:06

  na bet viesai, visiems zmonems besidomintiems futbolu tikrai neatskleidzia. Noretusi matyti atlyginimus zaideju. Jie gi nekintami ir negali buti is lempos.

 17. 17 Remis 2013-03-20 21:40

  hmm, maža, ką mums norėtųsi matyti :) Ar kokios “Arvi“ ir ko. prašai atskleisti darbuotojų atlyginimus? Bent jau dalyje komandų žaidėjų uždirbami pinigai yra kintami – pastovi dalis ir premijos už iškovotus taškus (kai kur dar minusuoja už netinkamus veiksmus – pvz., korteles ar drausmės pažeidimus).
  O padarymas “iš lempos“ yra labai paprastas. X klubas paskelbia, kad yra parduotas invesuotojui ir tas ketina 2013 metais suformuoti Y mln. litų biudžetą (tą patį deklaruoja LFF). Paskelbia, kad sezonui ruošis ne tik Lietuvoje, bet ir N šalyje. Muša būgną, kad komandoje bus ne tik pajėgūs lietuviai, bet ir pajėgūs legionieriai. Žaidėjams siūlo pasirašyti sutartis už 1,5-2 kartus didesnes sumas nei gali pasiūlyti vidutiniai Lietuvos klubai. Dalis žaidėjų tuo susigundo. Ypač, jei klubas neturi prastos reputacijos. O vėliau viskas ramiai, bet užtikrintai rieda į pakalnę. Žaidėjai negauna atlyginimo, bet jiems sakoma, kad viskas bus OK. Tiesiog investuotojo finansiniai srautai nesureguliuoti. Ir taip reguliuojami, pavyzdžiui, du tris mėnesius. O po to pasirodo, kad investuotojas “persigalvojo“. P.S. Bet koks papasakotos istorijos sutapimas su realiai egzistuojančių Lietuvos futbolo klubo istorija yra atsitiktinis :)

 18. 18 hmm 2013-03-20 22:15

  Na bet betkokiu atveju butu pasistumejmias i prieki, ir is ispustu atlyginimu butu matomi potencialus “negaluojantys“ klubai. Arvi yra kas kita, nelygink UAB ar AB su futbolo klubais. Tai visiskai kita chema ir manau nereikia aiskinti kodel. Kodel visi europos klubai skelbia biudzetus? Nes tai yra norali praktika, viska mato investuotojai, jiems lengviau apsispresti, nes klubas tampa ne kazkoks tai neaiskus darinys, bet dalykas kuri gali kone ranka paciupineti ir suprasti viska, nes per finansus klubo visos ligos paaiskeja. O jei kazkas aiskiau futbole pasidaro, tai jau yra gerai. Nesuprantu, kodel ir kur tu cia izvelgi kazka neigiamo. Cia kaip ir lietuvos politiniame gyvenime gaunasi, kai zmones rekia, kad nereikia mums jokiu projektu del energetines nepriklausomybes, nes visvien pinigus praplaus. Na tuo atveju lieka stagnacija ir visiskas netobulejimas. Tai gal geriau isvis pasiduoti su tuo lietuvos futbolu ir nepasinaudoti geraja vakaru patirtimi, jug visvien niekas neprigis :)

 19. 19 Draugas 2013-03-21 02:31

  Nu cia daug specifiniu dalyku yra, ir ne mums jau sprest kaip geriau padaryt. O siaip Suduva istikruju turiu pastovu stabilu biudzeta kad ir koks jis bebutu. Ir tai istiesu yra smagu, kad ir turet pastovu ta remeja, kuris turbut ir diktuoja visas salygas. Taip sakant kas moka tas muzika uzsakineja. Tai geriau turet ir silpnesne komanda, bet issilaikyt futbole, neturet skolu ir zaideju nepalikt nezinioje. O tas stabilumas labai svarbu, nes bent jau mes nesmugdome futbolo Lietuvoje, nuolat dalyvaudami A lygoje, atsiskaitant laiku su zaidejais, kad ir kokie ten pinigai bebutu…Daugiau tokiu komandu butu tai viskas tik i nauda iseitu. Deja kaip matome sunku turet pastovius remejus, ir neispustus per viena sezona biudzetus nezinia kiek kartu. O kitame jau ir ziuri ar issilaikys apskritai ta komanda. Zinoma cia ir pasaulinio lygio komandu, bankrotai ir panasiai… Bet geriau zvirblis saujoj nei briedis lankoj.

 20. 20 Varvalas 2013-03-21 12:34

  a žais Sūduva kokias draugoviškas per šias beprasmes atostogas?

 21. 21 Remis 2013-03-21 20:55

  Varvalai, žinai gi posakį: blogiems nepadės, o geriems nereikia :)

 22. 22 stadionas 2013-03-22 21:13

  Kažkada girtas teisėjas Birštonas pasakė : “ … šūdų šūdas…“ . Tik dabar supratau , kad tai apie naują “ Sūduvos “ internetinį veidą. Net keista , kad pono P.O.P blogas išliko. Matyt , nesugebėjo viską totaliai sugadint.

 23. 23 Alfredas 2013-03-25 14:17

  Labai norėtųsi, kad tai nebūtų tiesa, bet laimėti, kai varžovai privalo pralaimėti dideliu skirtumu, nėra sunki užduotis…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits