Laukiam: Tauras – Sūduva

2013-21

Lygos traukinys pūškuoja toliau, nepaisant kovo viduriui nebūdingo minuso lauke. Ryt laukia dar vieno turo pabaiga, o tada – dviejų savaičių pertrauka. Keistokas čia tas tvarkaraštis, ypač, kai pasižiūri Lietuvos rinktinės narių sąrašą, kuriame – vienintelis žaidėjas iš A lygos (Freidgeimas iš Žalgirio). Poros savaičių pertrauką gali pateisint nebent tuo per ilgai užsitęsusiu minusu lauke. Beje, iš tekstų apie rinktinę taip pat paaiškėjo, kad Valdemaras Borovskis vis dar be klubo. Dėl to ir į rinktinę pakviestas nebuvo. Chm.

O Sūduva keliaus jūros link tam, kad pagaliau šiame čempionate įmuštų įvartį ir pasiimtų pirmą pergalę. Ar bent jau įrodytų, kad Tauras net ir nusilpusiai Sūduvai yra įkandamas riešutas. Tauras ir šiemet yra viena silpnesnių lygos komandų – komandos vadai neslepia to, kad trūksta pinigų, o komandos sudėtis, nors ir papuošta keliais užsienietiškais vardais, yra jauna ir mažai girdėta. Tačiau lietuviško sezono pradžia mažumą aplygina komandų pajėgumus. Lošti lauke prie nulinės temperatūros yra šiek tiek kas kita, nei lošti dengtame manieže ar ant vasariškos žolytės. Gal dėl to keli šio čempionato turai nebuvo rezultatyvūs ir praktiškai nė vienose rungtynėse stipresnė komanda savo galybės neįrodė bent kiek didesnių įvarčių kiekiu.

Visa tai – šansas Taurui pamėgint įsimest į savo sandeliuką bent tašką. Kad ir kaip bevertintume Sūduvos šįmetinį pajėgumą, Tauragės komandai taškas su Sūduva jau būtų didelis laimėjimas. Lygiai taip pat, nepaisant Sūduvos pajėgumo, niekas iš mūsų tarpo nepateisins rytoj lygiųjų ar pralaimėjimo. Taškus imt reikia pradėt.

Kol kas komandos treneris komentuodamas žaidimą vis kalbėjo apie visokius keistus psichologinius dalykus (tai komanda perdegė, tai “neužvirė” iki įvarčio). Mes tokiom kalbom stebėjomės, nes mums atrodo, kad Sūduva yra vienas stipresnių Lietuvos klubų, o ne mokyklos rinktinė. Tačiau treneris buvo teisus. Sūduvai (ir mums) reikia kitokio požiūrio. Kitokio požiūrio į save ir į varžovus.

Kol kas komanda, panašu, vis dar į aikštę eina pasąmonėje galvodama, kad susidoros su kiekvienu tradiciškai silpnesniu klubu. Priešininkai, beje, taip pat neatsilieka – kadangi Sūduva jiems vis dar yra vienas iš lietuviško futbolo lyderių, jie taip pat aikštėn eina su papildoma motyvacija. Štai taip ir gaunasi, kad po dviejų turų namuose turime 1 tašką ir  0 įmuštų įvarčių.

Panašioje padėtyje paskutinį kartą Sūduva buvo 2008, kai po 2 turų taip pat turėjo 1 tašką (lygiosios su Žalgiriu ir pralaimėjimas FBK). Vėliau, iki pat šių metų, Sūduvos sezono pradžia visada buvo vienoda – 2 pergalės ir 6 taškai. Dviem pralaimėjimais sezoną Sūduva pradėjo 2005 metais (beje, 1 ture tokiu pat rezultatu pralošė tam pačiam Atlantui). Dukart pralaimėjo ir savo pirmojo sezono A lygoje pradžioje (2002). Skaudžių rungtynių taip pat netrūko: pralaimėjimas FBK 5:1 (2002), pralaimėjimas Ekranui 5:0 (2004) ar 3:0 tam pačiam FBK 2008 metais.

Iš esmės tais senais gerais laikais komanda buvo panaši į šiandieninę – aiškiai silpnesnė už pagrindinius varžovus, tačiau nenusiteikusi abejingai vaikščioti po aikštę. Anais laikais komandą į priekį varė sūduvietiškos kylančios komandos ambicijos (komandą sudarydavo keli legionieriai ir vietiniai žaidėjai). Šiandieninė komanda taip pat turi ką įrodyti. Ypač iki to laiko, kol į aikštę sugrįš tie 3-4 pagrindo žaidėjai. Įrodinėti komanda mėgina – tik sekasi kol kas ne viskas. Kaip ir anais senais gerais laikais.

Šiandieninė komanda turėtų suvokti, kad pernykštė ar užpernykštė bronzinė Sūduva – jau praeitis. Istorija. Šiandien viską reikia pradėti iš naujo. Net pernai daugybė rungtynių būdavo pasmerktos iš anksto. Sūduva buvo tiesiog pasmerkta laimėti. Tiesa, keletą kartų skaudžiai paslydo – kaip sykis dėl to, jog galvojo apie savaime priklausančią komandai pergalę. Tačiau iš esmės nežinodami baigties eidavome tik į rungtynes su Žalgiriu ar Ekranu (na ir, savaime supratama, su Kruoja į sezono pabaigą). Šiemet yra kitaip. Tai galėjome patys pamatyti. Šiemet teks kovoti iš peties net ir su Tauru. Esu tikras, kad rytojaus rungtynės neatneš tokios lengvos pergalės, kokia buvo praeito sezono antram ture Tauragėje.

Tad žaidėjams linkiu nei “sušalti”, nei “perdegti”. Linkiu pažiūrėti į Taurą, kaip į rimtą, atsakingos kovos vertą varžovą. Nes dabar niekas nedrįstų lažintis dėl rytojaus rungtynių nugalėtojo.

Tauras turi nulį taškų, tačiau tam tikrais parametrais Sūduvą lenkia. Štai Tauras turi radijo laidą apie futbolą Tauragės radijuje. Na gal ir drąsu sakyti “Tauras turi”, tačiau faktas, kad apie šį klubą ten kalbama ir klubo santykiams su gerbėjais ši laidą įtakos turi. Tauras nesislėpdamas kviečia klubo fanus atiduoti mylimai komandai 2 procentus savo pajamų mokesčio. Tauras taip pat yra paruošęs nuolat atnaujinama internetinę “skrajutę”, kurią tūlas tauragiškis gali pats atsispausdinti ir savo nuožiūra paplatinti draugams bei kaimynams. Šita idėja man pasirodė ypač įdomi, nors pati skrajutė galėtų būti ir dailesnė. Taip pat Tauras turi ir vieną kitą atributikos pavyzdėlį. Nekokia ta jų atributika, tačiau ji yra ir apie ją sužinai tik užsukęs į klubo svetainę. Sūduvos svetainėje nieko panašaus nerasite. Užtat Sūduvos svetainėje turėtumėte rasti labai išsamius sąvadus taisyklių, nurodančių kaip reikia žmogui elgtis stadione ir manieže (o taip pat ir “Patekimo į stadioną instrukciją”). Lietuvių ir anglų kalbomis. Rastume – jeigu tik pateiktos nuorodos veiktų ir neduodų mums atsakymo “Not Found”.

Tiek naujienų kol kas.

3 Responses to “Laukiam: Tauras – Sūduva”


  1. 1 Rulis 2013-03-17 11:41

    uztat Suduva turi Murauska su pilnomis kisenemis pinigu taipat patsias geriausias trenerotsiu salygas nu dar yra Arvi taipat su pilnomis kisenemis ir dar kazkoki tralu gamintoja kuris taipat nemazai numeta o apie Tauro remejius isvis geda ir bekalbeti kazkokie slykstus zmogai jei ne Jaunius ,savivaldybie ir keli dalininkai Tauras galetu buti tik antroj Jurbarko zonoj su Vulkanu losti

  2. 2 Tadas 2013-03-17 16:25

    Taip prastai žaidė, bet Brokas malačius, mes prieky.

  3. 3 Draugas 2013-03-17 18:06

    Nu ka pagaliau ivarti imusem ir neviena. Tiesa rungtyniu pradzia neramino, Tauras pradejo aktyviai, o mes daug erdves palikom. Taciau Tauras paduso, o suduviai pagaliau pajaute zaidima, pradejo atakas regzti pazeme, ieskot klaidu ir laisvu plotu. Siaip su puolimu pries geresnias komandas velgi bus bedu, bet tikiuosi grize traumuotieji siek tiek pagerins salygas. Baranovskis tam kraste desiniame visai nieko ziurisi. Valskis kaip visad savo vietoj, gerai zaidzia. Net nezinau, gynyba gal kaip nors apsikamsysim, visa beda bus puolimas, bet kaip ir rasiau gal grize zaidejai ji pagyvins. Bet kuriuo atveju SU PERGALE!


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

  • 1,185,161 hits
Reklama