Laukiam: Sūduva – Dainava

Pagaliau baigėsi ta nelemta pertrauka. Ir vėl žmonės galės grįžti į stadionus ir dengtus maniežus. Jei tik, aišku, per tą laiką nepamiršo, jog lietuviškas čempionatas jau prasidėjo. Pertrauka labai įkvepianti nebuvo. Rinktinė ypatingai nenudžiugino, o Marijos Žemės naujienos optimistinės taip pat nebuvo. Vis dar netyla kalbos apie tai, kad lygoje gali likti 8 komandos – Kruojos mistiniai rėmėjai vis dar laikosi šešėlyje.

Šiokio tokio piarinio mėšliuko pažėrė futbolo biurokratai. Pagaliau buvo oficialiai įkurta klubų organizacija. Kažkada turėjome, berods, Nacionalinę futbolo klubų asociaciją, o šįmetinis darinys vadinasi kiek kitaip – Lietuvos futbolo klubų asociacija. Tiesą pasakius, informacijos apie šitą darinį kol kas yra žiauriai mažai. Kas yra asociacijos nariai – neaišku. Tikėtina – A lygos klubai, nes nebuvo sukonkretinta ar ši organizacija rengs tik A lygos čempionatą, ar imsis ir žemesnių lygų.

Asociacijos prezidentu buvo išrinktas puikus pramoginio fastfūdo masėms gamintojas ponas Skaisgirys, apie kurio norą įsisprausti į futbolo grietinėlę jau seniai kalbėta. Sakyčiau, simboliška yra tai, kad šis ponulis buvo pristatytas kaip “ilgametis” vieno vokiečių klubo ir tos šalies rinktinės gerbėjas. Kaip visada pas mus galai nesueina. Be abejo, dabar užvirs diskusijos ar Skaisgirys yra tas žmogus, kuris turėtų tvarkyti lietuviško čempionato reikalus. Šis veikėjas yra sėkmingas masinių pramogų gamintojas, o jo gaminiai pasižymi labai prasta kokybe ir žiauriai patinka masėms. Labai įdomu bus pažiūrėt, ar jam pavyks lietuvišką futbolą paversti aukštus žiūrimumo reitingus turinčia industrija. Teoriškai – visi koziriai Skaisgirio rankose. Lietuviškas futbolas – žemo lygio. Kaip ir jo kuruojami serialai. Tačiau lietuviai myli žemą lygį ir blogą skonį – reikia tik teisingai jį supozicionuoti. Pirmu numeriu siūlyčiau suformuoti Marijono Mikutavičiaus vedamą futbolistų chorą. Būtų puikus piarinis smūgis.

Kitas fintas, apie kurį mums buvo pranešta patetišku tonu – pagaliau ims veikti A lygos svetainė. Tiesą pasakius, girtis šiuo dalyku lyg ir nelabai gražu. Kokius penkerius metus svetainė alyga.lt gyvavo su prierašu “rekonstruojama”. Šiuolaikiniame pasaulyje tai skamba taip pat, jei penkis metus pradirbęs autobusų parkas imtu džiaugtis, kad pagaliau įsigijo pirmą autobusą. Juolab, kad iš skurdaus svetainės pristatymo oficialiuose pranešimuose būtų galima padaryt išvadą, kad į A lygos svetainę bus perkonstruotas futbolo.tv portalas. Juk tai, kas buvo anonsuota apie A lygos svetainę, šiandien yra minėtame tinklapyje.

Kol klubai pasakojo apie tai, kas “bus”, lyg pilypas iš kanapių galvą iškišo dar vienas futbolo tinklapis. Apie tai buvo painformuotas tos svetainės autorių. Jos adresas anaujienos.lt. Kai šitą tinklapį atvėriau, pirma mintis ir buvo apie tai, kad čia ir matau tą oficialųjų A lygos puslapį. Deja, paaiškėjo, kad ši svetainė – fanų kūrinys, neturintis nieko bendro su oficialia futbolo biurokratija.

Pakraipiau galvą pakankamai kritiškai. Svetainės specializacija – visų naujienų apie A lygą surankiojimas ir sumetimas į vieną vietą. Tiesą pasakius, unikalumo trūksta. Lietuvoje ir taip futbolo interneto yra tiek mažai, kad viską pačiam susirankioti nėra taip jau sudėtinga. O kai iššauš oficiali A lygos svetainė, tokiai svetimų naujienų kompiliacijai iškart iškils sudėtingas identiteto klausimas.

Jei atvirai – man ši situacija atrodo graudi. Ji ko gero puikiaisiai ir rodo, kokioje savimonės duobėje yra lietuviškas futbolas. Iš vienos pusės – futbolo biurokratai ir verslininkai, kurių daugumai yra nusispjaut į eilinio futbolo gerbėjo nuomonę. Dauguma jų net ir 21 amžiui gerokai įsibėgėjus nesuvokia, kad esminis futbolo tikslas – žiūrovas ir gerbėjas. Jie mano, kad jų organizacijos, klubai ir įmonės egzistuoja pačios sau. Jie dirba taip, kad pašaliniam stebėtojui ir atrodo, jog futbolas Lietuvoje niekam neįdomus. Nes niekas negirdi fanų ir gerbėjų balso.

Kitoje pusėje stovi būriai entuziastų, kurie labai nori pasauliui parodyti, jog futbolą jie myli. Ir ne bet kokį futbolą – jie myli tą varganą lietuvišką futbolą. Jie lietuvišką futbolą myli taip, kad negaili savo asmeninio laisvalaikio ir pastangų tam, kad nemokamai darytų darbus, kuriuos visame normaliame pasaulyje dirba futbolo organizacijos ir klubai.

Graudu, kad jungtis tarp šių dviejų pusių niekaip neįvyksta. O juk galėtų būti daug nuostabaus bendradarbiavimo! Organizacijoms tereikia įsiklaustyti į futbolo mylėtojų norus. Tereikia pamatyti energiją, kurią jie galėtų dėl lietuviško futbolo paaukoti. Ir nuveikti būtų galima žymiai daugiau. Su tomis pačiomis lėšomis, nes savanorių darbas paprastai kainuoja labai mažai, o jo kokybė – pakankamai aukšta. Žmogus, kuris dirba iš meilės ir entuziazmo dažnai gali nuveikti daugiau nei tingus profesionalas, savo darbui skiriamą energiją matuojantis gaunamo atlyginimo dydžiu.

Tiesą pasakius, apie didesnio mąsto gerbėjų įtraukimą į futbolo klubo gyvenimą kalbama ir turtinguose Vakaruose. Skirtumas tik tame, kad pas mus kalba eina apie darbų, kurių organizacijos nepajėgia padaryti padarymą, o ten – apie labai konkrečių ir didelių pinigų sutaupymą.

Tokios tokelės ir tokios štai mintys. Ketvirtas turas prasideda jau šiandien. O rytoj aikštėn eis ir mūsų Sūduva. Iš klubo jokių naujienų per šias dvi savaites nebuvo. Nei apie galbūt pasveikusius žaidėjus, nei apei tai, kuo komanda užsiėmė pertraukos metu. Ypatingų naujienų neturėjo ir Dainava. Tiesa, ten pasirodė keletas naujokių iš egzotiškų šalių (pvz., Kirkizijos pilietybę turintis kamerūnietis). Už vienintelę įdomesnę žinią apie mūsų klubą galim padėkot Pauliui Jakeliui iš futbolo.tv – kas dar neskaitėt jo daryto interviu su Petaru Basičiumi, dabar pats laikas tai padaryti.

4 Responses to “Laukiam: Sūduva – Dainava”


 1. 1 Remis 2013-03-29 18:11

  Nervina, kad tos naujos “futbolui skirtos“ svetainės iš esmės savo turinio nekuria, o tik viską surenka iš kitų. Vieną ar dvi tokias dar gali kentėti, bet kai jau ketvirta, penkta ar šešta lenda, tai jau pykinti pradeda :) “Didžioji“ žiniasklaida pagal panašius principus veikia – irgi surenka viską iš visur. Analizės beveik nėra. Gal tik penalty.lt kartais blyksteli ar futbolo.tv.

 2. 2 Alfredas 2013-03-29 19:49

  Baranovskis traumuotas, Chvedukas gali sugrįžti į aikštę jau rytoj.

 3. 3 p.o.p. 2013-03-29 22:10

  O! Labai idomu!

 4. 4 Taškutis. 2013-03-30 08:56

  Remi, berods ir anaujienos buvo ėmę interviu iš Mikaičio. O kiekvieną turą irgi anonsuoja, su šiokia tokia analize, kiek teko skaityti. Galbūt dar nepatyrę :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits