4: SŪDUVA 4:0 DAINAVA

2013-24

Po ketvirto turo reikaliukai stojo į savo vietas. Net turnyrinė lentlė ėmė atrodyti padoriau. Panašu, kad pirmųjų turų stebuklus teks įrašyti į tradicinę grafą “išimtis patvirtina taisyklę”. Taip, klausimų lieka labai daug. Ar paskutiniuose dviejuose turuose sužydėjusi Sūduva žydės ir toliau? Kada pagaliau savo žaidimą atras Žalgiris? Ar Ekranas kaip ir pernai loš neįpatingai gražiai, tačiau išskirtinai efektyviai? Ar Atlantas su Kruoja iš tikro taps rimtais konkurentais pirmo trejeto klubams? Ar ex-Kruojos gruzinas taps Šiauliuose antruoju Rimkevičiumi, garantavusiu šiais komandai pernai padorią vietą finalinėje lentelėje? Matysim, kaip čia bus. Kitą turą Sūduva keliaus į Panevėžį ir tai bus pirmasis šį sezoną rimtas išbandymas. Tačiau kol kas mūsų stovykloje – šventė. Tad negalvokim apie rytojų, o pasidžiaukime tuo, ką turime.

Darius Gvildys kritikavo pirmą kėlinį ir džiaugėsi antruoju. Ir arkliui aišku, kad Sūduva antram kėliny sulošė ženkliai geriau. Panašiai nutiko ir praeito turo rungtynėse su Tauru. Šiokią tokią išvadą daryt galima – Sūduvai vis dar reikia įsibėgėt. Bet ir vėl galim džiaugtis, kad įsibėgėjama iškart po pertraukos, o ne per paskutines dešimt minučių, kaip dažnai nutikdavo pernai. Tiesą pasakius, ir pirmas kėlinys nebuvo toks jau prastas. Nepavyko įmušt įvarčio, nepavyko sukurt tiek daug progų, tačiau kuri komanda yra stipresnė didelių klausimų žiūrovui nekilo. Sūduva lošė patikimai – Dainavai mažai ką leido, kamuolį visai padoriai palaikydavo, šiokią tokią mintį rodė atakoje. Turint omeny, kaip ankstesniais metais Sūduvai sunkiai sekdavosi megzti pozicinį žaidimą su rimčiau besiginančiomis komandomis, šio sezono pažanga akivaizdi. Tiesa, pirmą kėlinį nurašyti galima ir ant prastokos esminių šiandieninės Sūduvos žaidėjų išvaizdos. Rungtynių pradžioje nei Valskis, nei Basičius nebuvo labai matomi. Iš Kiselevskio tikėtis komandos vedimo priekin dar ankstoka, o Chvedukas vis tik lošė pirmas rungtynės po ilgokos pertaukos.

Antras kėlinys iš tikro buvo kitoks. Tačiau jis nebuvo kaip nors radikaliai kitoks – tiesiog viskas, ko ženklus matėme pirmam kėliny, buvo užsukta maksimaliai. Pradėjo lošti Valskis, konkretesnės tapo atakos, griežtesnė tapo gynyba. Čia jau galime visiškai treneriui pritart – taip lošiančią Sūduvą norėtųsi matyti kiekvieną kartą.

2013-27 Darius Gvildys ir vėl reikalus sutvarkė per pertrauką.

Būsiu sąžiningas – Darių Gvildį smarkiai iki šiol kritikavaui, tačiau šį vakarą ramia širdim rašau jam dešimt balų visų pirma už komandos požiūrį į elgesį aikštėje. Energijos, noro laimėti, atsidavimo ir ryžto kovoti dėl kiekvieno aikštės metro komandai nestigo. Atrodo sanatorinio stiliaus futbolą Marijampolėje galima pamiršti. Šiandien netgi sutikčiau su tuo, kad Sūduva iš tikro lošė agresyviai. Tas ypač jautėsi antrame kėlinyje – Sūduvos žaidėjai kaip reikiant Dainavą gainiojo po visą aikštę ir dauguma pavojų prie Dainavos vartų buvo būtent to agresyvaus spaudimo rezultatas. Gali sakyt, kad kone visi Sūduvos įvarčiai šiandien krito po priešininko klaidų, tačiau aš drįsčiau teigti, kad pati Sūduva priversdavo Alytaus komandos žaidėjus tas klaidas daryti. Matysim ar šiandieninis Sūduvos agresyvumas ir energija išliks ir toliau. Tačiau yra nepaprastai smagu matyti, kaip žaidėjai pergyvena po nesėkmingo veiksmo, kaip džiaugiasi įvartį įmušę – tokių epizodų, kai Davidovs atlekia kone į Dainavos baudos aikštelę pasveikt ką tik įvartį įmušusį Radžių norėtųsi dar daugiau.

2013-29 Po ketvirto įvarčio Dainavos aikštės pusėje.

Kitas dalykas, kurį Sūduvai, panašu, pavyko išguiti iš savo žaidimo yra beprasmiškas mynimas ant stabdžio įmušus pirmą įvartį. Toks požiūris pernai dažnai būdavo pragaištingas. Paleisti rezultatą pirmaujant pernai buvo gan įprastas dalykas. Šiemet labai aiškiai matosi – įmušę įvartį, Sūduvos žaidėjai iškart galvoja apie tai, kaip įmušti dar vieną. Tiesa, po trečio, o ypač po ketvirto šiandien Sūduva pernelyg atsipalaidavo, tačiau psichologiškai tai yra suprantama. Vis tik tuo metu Dainava nebeturėjo jokių šansų pakeisti žaidimo baigtį.

Labai įdomu bus pamatyti, kas Sūduvos žaidime keisis į aikštę sugrįžus Rafaeliui Ledesmai. Tikiuosi, kad Sūduvos žaidimas nesulėtės – vis tik pernai Ledesma buvo svarbus lėtesnių apsukų faktorius. Įdomu, kurion vieton Gvildys brazilą statys. Labiausiai tikėtina vieta – iškart po libaniečiu. Jei taip, tai galima tikėtis ne sulėtėjimo, o kaip sykis didesnės kokybės atakose, nes vis dar trūksta centre žmogaus, kuris galėtų ne tik prilaikyti kamuolį, bet ir efektyviai pasklaidyti jį energingiems krašto saugams.

O kol kas Sūduvos žaidime, panašu, vyksta teisingi procesai. Komandos stuburą laiko patyrę žaidėjai – Davidovs, Radžius, Leimonas, Basičius ir Valskis. Tikėkimės prie jų greitai prisijungs ir Chvedukas. O vėliau ir Ledesma su Šoblinsku. Daugumai jaunesnių žaidėjų dar trūksta pastovumo ir solidumo. Tačiau “adaptacijos” procesas akivaizdžiai vyksta. Galų gale, dauguma jauniklių patirties ir pasitikėjimo trūkumą mėgina kompensuoti papildoma energija ir pastangomis. Toks požiūris taip pat džiugina.

2013-25

2013-26 Vilmantas Bagdanavičius

Tarp jaunųjų man geriausią įspūdį palieka Bagdanavičius. Šis žaidėjas, panašu, neblogai įsisavinęs kelis jaunam žaidėjui būtinus principus, kurie jam ir leidžia palikti visai neblogą įspūdį. Viena, jis nerizikuoja imtis savarankiškų veiksmų, kai jų sėkmė kelia daug abejonių – verčiau perleidžia kamuolį labiau patyrusiam kolegai. Antra, padaręs klaidą jis nenukabina nosies, o su dviguba energija puola jos taisyti. Ir nereitai toji klaida iš tikro yra ištaisoma.

Dauguma kitų labiausiai ir trūksta pasitikėjimo. Na ir taktinio išmanymo – kaip pasirinkti tokią poziciją aikštėje, kuri keltų priešininkui rūpesčių, o ne – atvirkščiai – palegvintų jiems judesius tiek puolant, tiek ginantis. Antru numeriu aš rašyčiau Daukšą, tačiau jo jau antrose rungtynėse nematyt. Gal traumą gavo? Sunku pasakyt – mane vis dar stebina Sūduvos nenoras tiesiai šviesiai papasakot gerbėjams apie savo žaidėjų būkles. Dingo Daukša ir tiek žinių. Drąsos labai norėtųsi palinkėti Breivei – jis yra puolėjas, todėl jo klaidos kaina visada bus mažesnė, nei gynėjo. Štai ir šiandien jis buvo išvestas į puikią poziciją, tačiau sudelsė mušti. Minkė kamuolį, kol priešais išsirikiavo Dainavos gynėjų siena. O juk reikėjo mušti iš karto – tai būtų geriau netgi tuo atveju, jei smūgis būtų nepavykęs ir nuėjęs dievui į langus. Esu tikras, kad toji drąsa ir pasitikėjimas auga su kiekvienomis rungtynėmis, tačiau daugumai vakarykščių dublerių reikėtų suvokti, kad grįžus rikiuotėn Ledesmai, Šoblinskui, Urbai jiems vietos aikštėje taps ženkliai mažiau.

Taigi. Sūduvos puolimas juda visai neblogai. Netgi neturint aikštėje aiškiai išreikšto žaidimo organizatoriaus. Prireikė laiko, kad žaidėjai patikėtų savo jėgomis ir įgautų pasitikėjimo atlikti ryžtingesnius veiksmus – šiems reikalams labai pasitarnavo dešimt įvarčių, įmuštų per dvi paskutines rungtynes. Ir nors kartais kamuolys dar “pertrinamas” prie priešininko baudos aikštelės, tačiau, pavyzdžiui, šiandienos rungtynėse smūgių link vartų kiekis buvo įspūdingas (bent jau lyginant su tuo, kas Sūduvai pavykdavo pernai ar per pirmus du šių metų turus). Neblogai veikia ir jaunasis Sūduvos puolėjas – nors jam labai toli iki kadaise Sūduvoje lošusio latvio Lukjanovso, tačiau žaidžia libanietis naudingai, protingai ir muša gerus įvarčius, rodančius, kad jis jaučia aikštę ir žino, kur jam reikia būti atakos metu, kad galėtų aplenkti gynėjus.

Daugiausiai nerimo ir klaustukų kol kas kelia gynyba. Taip, Sūduva praleido mažai. Trys įvarčiai per ketverias rungtynes – nėra toks jau blogas rezultatas. Juolab, kad ir progų priešininkams leidžiama sukurti ne tiek daug. Tačiau gynybos grandyje tiesiog trūksta žaidėjų. Borovskis ar Slavickas šiandien baisiai praverstų. Gvildys eksperimentuoja ir kone kiekvienose rungtynėse rikiuoja vis kitokią gynybos liniją. Radžiui ir Ugge priekaištauti nėra reikalo – abu žaidžiai patikimai ir užikrintai. Nerimą kelia kraštai.

Šiandien Dainava nesukurė labai daug progų. Galų gale, šiandieninė Dainava ko gero ir nėra ta komanda, kuri gali rimtai bausti už nepakankamai gerą žaidimą gynyboje. Tačiau jų atakos kraštais nuolat kėlė nerimą. Nei Bagdanavičius, nei Xin nesužaidė pakankamai patikimai. Pernelyg dažnai jie pralaimėdavo dvikovas, pernelyg dažnai praleisdavo jų kraštais neriančius Dainavos saugus. Žaidžiant su tokiom komandom kaip Ekranas, panašūs dalykėliai gali kelti žymiai rimtesnį pavojų. Ir nors abu šie žaidėjai komandos paraiškoje įrašyti gynėjais, tačiau yra akivaizdu, jog saugų teritorijoje jie jaustųsi žymiai patogiau.

Nieko nepadarysi – kinui elementariausiai trūksta svorio būti gynėju Rytų Europoje, o Bagdanavičiui – labai trūksta taktinės patirties užsiimt tinkamą poziciją. Nežinau, kaip šį klausimą spręs Darius Gvildys sekančio turo rungtynėse su Ekranu. Gali būti, jog nuo šio sprendimo priklausys ir tų rungtynių rezultatas. O mums belieka nekantriai laukti Urbos sugrįžimo. Tuomet bent iš dalies gynybos grandis bus užbaigta – Urba su Radžiumi galės stovėti centre, Ugge – dešinėje, tad beliks išspręsti kairiojo sparno klausimą. Tiesą pasakius, Xin kol kas apksritai kelia daugiausiai klausimų tarp šiųmetinių legionierių. Nepaisant to, kad stengiasi ir turi duomenų, kol kas mano akimis žvelgiant jis daugiau aikštėje kelia nerimo, nei atneša akivaizdžios naudos. Sakyčiau, labai didelis klausimas ar šio žaidėjo negalėtų pakeisti bet kuris kandidatas į jo poziciją iš dublerių sąrašo.

2013-28

2013-30 Ypatingo paminėjimo verti Dzūkų Tankai. Pirmas dešimt rungtynių minučių klausydamas jų skandavimo, galvojau, kad ant Marijos Žemės tokios vienybės ir skambumo dar nebuvau girdėjęs (na, reikia pridurti – Sūduvos rungtynėse, nes kitokių esu mažokai matęs). Ypač gerai skambėjo iš Toro Bravo pasiskolinta “Oi! Viskas tvarkoj!“ Gaila, kad Tankams tokio lygio energijos pakako tik toms dešimt minučių. Girdėjosi jie ir vėliau, tačiau startiniam numeriui neprilygo. Tuo tarpu Sakalai, kažkaip išskirtinai skaičiumi nusekę, pademonstravo kreipimąsi į pramoginius milicininkus, neseniai po vienų futbolo rungtynių supainiojusius televizorių su realybe.

Štai tiek optimizmo po ketvirto turo. Penktasis bus žymiai rimtesnis, tad jam reikia ir ruoštis, ir atitinkamai nusiteikti. Nepaisant komandų pajėgumo, Sūduvos ir Ekrano žaidimai visada būna įspūdingi, išskirtiniai, tokie, kurių pakylėtai laukia ir žaidėjai, ir gerbėjai. Tad ir palinkėčiau komandai tinkamo požiūrio – drebėti neverta, tačiau pastarųjų dviejų turų optimizmą galima mažumą prisukti.

O komandos administracijai labai linkėčiau pagaliau užbaigti klubo svetainės darbus. Vis tik gėda matyti neužbaigtus komandos narių pristatymus (tiesą pasakius, kai matau, jog komandos sąrašuose trūksta žaidėjų, kurie begioja po aikštę, norisi sakyti, kad tie, kas už tą svetainės dalį yra atsakingas paprasčiausiai šūdą mala). Kitas dalykas, kurį tiesiog privalu kuo greičiau taisyti – tai svetainės prisitaikymą įvairiems ekranų dydžiams. Šiais laikais jau beveik pusė visų žmogaus žingsnių į internetą yra padaroma per telefonus. Todėl turėti telefonams visiškai nepritaikytą svetainę šiandien yra ne tik gėdinga. Tai yra tiesiog savižudybė.

>>>

Rungtynių santrauka:

15 Responses to “4: SŪDUVA 4:0 DAINAVA”


 1. 1 TOTO 2013-03-31 10:25

  Sakalai jau vegetuoja žiūrint į jų lankomumą. Kas nutiko? o Dzūkų Tankai tai malačiai, visur ir visada gausiai palaiko. Vakar į rungtynės ėjau vien dėl Tankų :)))

 2. 2 Niekas 2013-03-31 10:49

  2 įvarčiai tik praleisti per 4 rungtynes. :)

 3. 3 suvalk. 2013-03-31 11:21

  Su Šventėmis visus! o Sūduva vakar savo gerbėjams ir malonią šventinę dovaną padovanojo. Ne tiek rezultatu, kiek įspūdingu žaidimu antrąjį kėlinį. Jei taip stengsis ir toliau, manau, kad ateis ir tribūnų pilnėjimo metas, gausės ir palaikančių fanų grupuotė. Dar Marijampolė visa juk neišsivaikščiojo :) Prie visų teisingų ir įžvalgių p.P. komentarų apie žaidėjus pridurčiau, kad vakar nustebino ir Brokas, ko anksčiau bent man nebuvo nutikę niekad :) Išėjęs antram kėliny iškart įmušė, prieš tai žaibiškai įvertinęs situaciją (ko vėliau aprašytam epizode pritrūko Breivei). Vėliau dešiniam krašte sužaidė agresyviai, buvo greitas, perdavinėjo tiksliai ir beveik be broko :) vos neįmušė ir dar kartą.

 4. 4 Kęstas 2013-03-31 16:49

  Kartais net nesupratau. “Sūduva“ čia namie žaidžia, ar išvykoj..

 5. 5 niekas 2013-03-31 17:43

  futbolo.tv vyksta gražiausio turo įvarčio rinkimai. Tarp 3 šio turo kandidatų ir sūduvietis Valskis. Beje skirtingai nuo pernai metų, įvarčius peržiūrėti gali portale futbolo.tv, o balsuoti jau facebooke, ir jei toj veidaknygėje nesi registruotas, balsuot negali. Totali nesamonė.

 6. 6 Draugas 2013-04-01 16:13

  Valio. Smagu buvo ziuret toki zaidima. Tiesa stebet galejau tik kompiuterio ekrane. Siek tiek pykau ant komentatoriaus kai jis pasakojo kad zaidimas lygus, ir pirmame kelinyje komandos kone lygios. Mano akimis komandos nebuvo lygios ir pirmame kelinyje. Tiesa pirmame kelinyje maciau kaip Leimonas zaidejams aiskino kur kas turi begti, buvo siokiu tokiu nesklandumu, kai zaidejai nelabai suprato kur kas turi begti. Bet gerai kad yra tokiu zmoniu kurie paaiskina situacija zaidimo metu :) Nu del Bagdanaviciaus tai nesutikciau, ne karta jis padare klaidu, tokiu gan pavojingu. Kisilevskis toks gal visai nieko. O siaip irgi laukiu griztancio Ledesmos, kad galetu skirstyt gerus pasus i krastus, i prieky, na ir zinoma gaves proga pats imusti. Idomu kada jis jau ruosias grizt. Tikiuosi atmosfera komandos nesubjurs. Taip kad mes uz SUDUVA!

 7. 7 p.o.p. 2013-04-02 09:23

  Klaidų daro visi – juk ir nenorėjau pasakyt, kad Bagdanavičius – tobulas ir neklystantis žaidėjas. Tačiau reikia turėt omeny, kad dar pernai vis vienu balsu tvirtinom, kad tarp dublerių apskritai nėra žmonių, kurie galėtų pasvajot apie pagrindą. ir kai pernai Gvildys pradėjo juos aikštėn leist, atrodė, kad tos kalbos buvo visiška tiesa.

  Tad Bagdanavičių vertinu ne kaip patyrusį A lygos vilką, o kaip vakarykštį dublerį. Klaidų darė ir jas minėjau – situacijos susivokimo gynyboje jam dar trūksta. O klaidų ir apmaudžių ko gero padarė kone kiekvienas komandos narys – nepaisant to, kad bendras vaizdas buvo visai neblogas.

 8. 8 griezhtas 2013-04-02 11:14

  Su jauna komanda klaidos neisvengiamas, be to jaunai komandai sunkokai sekasi suitvarkytis su itampa, nes imusus ivarcius ir nuslugus itampai ir pasai patiksleja ir savo vieta zaidejams rasti lengviau pasidaro ir nauji golai pasidaro. Aisku gali but kad gavus patiems golu, gali psichologiskai pakrikti komanda. Bet tai jau jaunos komandos neisvengiamybe.
  Esme ta, kad matosi, kad tie musu pernyksciai dubleriai vis tik turi parko ir potencialo ir is ju galima kazka isauginti, taip, kad viskas vystosi teisinga kryptimi ir vilciu tikrai daugiau teikia, nei kad pernykste “profesionaliai“ vaiksciojanti komanda.

 9. 9 Draugas 2013-04-02 17:05

  Gerai pasiduodu. Istikruju tai as jaunimo jau nuo praeito sezono nenurasiau, kai jie laimejo cempionata. O dabar atsiradus laisvu vietu jie smarkiai tobules, kas yra labai gerai. Kaip jie laikys itampa pamatysime jau rungtynese su Ekranu ir tikiu kad jie ne tik atlaikys, o dar ir teigiama rezultata parves. O mums lygios Panevezyje visai tiktu, nepaisant to komanda turi nusiteikti vaziuot atimt visus 3 taskus. Tad tikiuosi siu metu komanda tures toki mastyma, ko pernai truko…

 10. 10 griezhtas 2013-04-05 12:39

  Kazi jei tokie orai tesis ar bus imanoma ryt lauke surengti varzybas….

 11. 12 Draugas 2013-04-05 23:22

  Tai ka rytdienos varzybu netransliuos LRT? siek tiek nusivyles, tapo jeigu jau televizija oficialia, tai tokias rungtynes 6dieni galetu pasitengt parodyt

 12. 13 Kvedaras 2013-04-06 11:45

  Šiandien ir Ledesma turėtų žaist

 13. 14 gedas 2013-04-06 15:57

  Ir vėl paskutinės sekundės ir vėl prarasti taškai. Praradom du brangius taškus per debila trenerį, kuris nežino kada reikia daryti futbole keitimus ir kinietį kuris nesigaudė po geros pjankės aplinkoje

 14. 15 Draugas 2013-04-06 15:59

  Jo suzaide Ledesma. Apmaudziai paleidom pergale. Bet gynesi gerai . Rezultatas sakykim neblogas.
  SUDUVA!


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits